Eerste ZATERDAG 4 OCTOBER ,/^Ttestaal uit 3 bladen Blad 62e Jaargang biirgsefie Maalsel# j Van Vrede en Oorlog Brieven uit de Hofstad Beursbeschouwingen Gemeenteraad. f/LISSINGSCHE COURAINT pop een VULKACHELTJE. Groenewoud 76. pci persoon vraagt J 250.ter leen ■hoog percentage, ■ven onder No. 250, 6ük Courant". I huur gevraagd zoo spoel ■jk gemeubileerde f lt- en slaapkamer fije keuken of gebruik daarvl ■met prijsopgaaf No. 491,1 [Vliss. Ccuirant". VAN RAALTE, Houtkade J I tegen 1 November of later ff dienstbode. |ide netjes werken en kokej echtpaar z. k. vraagt? ■eerde pit- en slaapkamer pbruik van keuken. Ven met prijsopgaaf ojii |5, bureau „Vliss. Courant' verloren broché, model HagedisjtJ |en belooning terug te I Koningsweg 11. een kamer te liuur. ts: Wed. J. DE SWAl| ftraat 3. te koop Is vertrek, 'een KINDERVfl |net Schommel wieg, KleeC ard met Theetafel (bruin bsm .Tafel (notenhout). 1 fes Hobeinstraat 91 (bovctyB _igen- Middelb. - Rotterdsij isschengelegen OER VAN PASSAGIER» 30EDEREN EN VEE r iiti |F. fi October'.» ""'"j lag 6,1 ag 7 :rdag 9 g 10 Informafcien t? bekomen rdam: N.V. Transport v.h. Erven G- vu ilbnrgB. EENHOORN, W. v. OOSTBKBgWjn ht:Gebr. BUITENHER ABONNEMENTS-PRIJS Vlissingen en gemeenten op Wal- #2 20 per drie maanden. Franco i zeheele rijk: ƒ2.50. Week-abon- i0 .on 17 cent, alles bij vooruitbetaling. '.fcoUrUik-e nummers 5 cent ADVERTENTIE-PRIJS: 14 regels UO voor iedere 1meer 26 centbij abonnement spe- u nriizen. Reclames 52 cenf per regel c'fJJ Advertenties betreffende Huur en Kuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- I Sn én Dionstaanvragen, enz., pms, by JSetalmg van 1-5 regels 8.75, elke "fanÏÏieberichteu van 1—6 regels 1.7», I idere regd meer 26 ce«t Men kan moeilijk loochenen, dat in jen laatster tijd de vredesstemming WK)er vaardiger over de volken is geworden. En over bun regeeringen, fin hebben deze laatsfen welhaast al tijd den vrede beleden, en dikwijls werd „en verzocht den schijn van fraai klinkende vredeswoorden voor de wer kelijkheid, die menigmaal heel anders was, aan te zien- Maar nu dan is het sedert eenigen tijd ook met de vredes- betuigingen der regeeringen „meenens" geworden. Na Londen is Genève in die richting werkzamer geworden, met het resultaat dat inderdaad een sterkere vredesstemming is doorgebroken, en met name zal de Volkenbond daarvan de uitdrukking zijn. Wel staan Rusland en Duitschland er nog buiten, doch in dien de teekenen niet bedriegen is de toetreding wat het laatste land aan gaat, nog maar een kwestie van tijd. En daarmede zal dan een aanzienlijke stap in de goede richting zijn gedaan, rils dit eene schaap over de brug komt, zullen meerdere volgen. Het aanzien van den Volkenbond zal er slechts bij winnen en meer naderen tot de grootsche gedachte van een alge meen wereldvenbond, gelijk de oor spronkelijke ontwerpers zich dit insti tuut hebben voorgesteld. Duitschlands eventueele toetreding maakt een einde pan een peripde van uitsluiting, al thans van mindere volledigheid van aangeslotenen, hetgeen den Volken bond ongetwijfeld ten goede komen kan. Wanneer Duitschland voorgoed zijn plaats in den Volkenbond inneemt, dan neemt het tevens plaats in den raad der volken en ziet het zich daar mede in de rij der volken opgenomen, als nagenoeg gelijke onder gelijken. Daar komt dan nog bij, dat ook sovjet- RuSland zijn tegenzin in Genève wei langzamerhand zal voelen verminde ren, en dat Moskou te eerder tot an dere gedachten komen zal, naarmate Berlijn niet langer buitengesloten bleef. En zoo zien we dat de vredes- gedachte zuch verder in de gewenschte richting voortzet, welke naar onderling overleg en samengaan leidt. Maar welk een schrille tegenstelling met die toenemende vredesgedachte, vormt het onlangs openbaar gemaakt rapport der desbetreffende commissie van den Volkenbond, welke een onder zoek moest instellen naar de gevolgen van bij toekomstige oorlogen toege paste chemische ontdekkingen, inzon derheid naar de aanwending van ver- giftige gassen. Opeens worden wij er hierbij aan herinnerd, dat men goed zal doen bij alle vredesstemmingen, een nieuwen oorlog toch niet voor een ai te groote onmogelijkheid te houden. En dat we daaraan herinnerd worden kan met anders dan ons een nog heviger afkeer inboezemen tegen eiken toe- homstigen oorlog. Want blijkens het commissie-rapport behooren thans, dank zij de ontzaggelijke vorderingen der wetenschap, de gassen tot de machtigste vernietigingsmiddelen. Die vorderingen hebben ook gemaakt dat, tegen nog geen dertig verschillende pssen bij den aanvang van den oor- °8> er thans circa duizend verschil- eadc 2jjn) en een a] even moord dadig of verlammend als de andere. 'j zullen al deze vernietigingsmidde- en niet opsommen, doch alleen me- morceren de, overigens reeds bekende, 1 werking van een hunner, nl. die wanneer het op een groote stad wordt |,'0sgeiaten" al wat leeft in dat groote e|>mp|eX) 0p hefzeifde oogenblik gansch n al doet verstijven. Hierdoor wordt onvoorbereide bevolking met lam- geslagen en tot eiken wederstand bemachtig gemaakt Bovendien heb- zullc een snel tempo in de laatste jaren aan genomen, dat we nog geenszins aan het laatste woord toe zijn. Zoo zien we gebeuren, dat terwijl de wetenschap in haar gestadigen voortgang naar het welzijn der menschheid streeft, een ha- rer uitkomsten door de gebruikers een vreeselijk misbruik wordt gemaakt, waardoor het heil in onheil verkeert. Het waarschuwend rapport is een po ging om het misbruik tegen te gaan aan het vredeswerk te Genève de taak dit pogen te doen slagen. Als de winter komt.. De winter die voor de deur staat, ziet er niet gunstig uit en menigeen vraagt zich met eenigen schrik af waar het in de eerstvolgende maanden heen moet. De prijzen van de dagelijksche levensbehoeften stijgen geregeld en niets is er dat daarbij eenige verhelde ring van den toestand geeft. Brood, boter en melk zijn reeds zeer in prijs gestegen en naar men wel zeker kan vermoeden, is het hoogste punt nog lang niet toereikt. Wanneer men tracht de oorzaken daarvan na te gaan dan blijkt het onmogelijk die uit te vinden. Men zegt dat de melk duurder is om dat zooveel daarvan gebruikt wordt voor kaas-fabricage, wijl kaas een prachtig export-artikel is. Wie in zijn onnoozelheid mocht denken dat als gevolg van de verdiensten op de geëx porteerde kaas juist de overige melk wel iets in prijs zou dalen, vergist zich leelijk. De schaarschte aan melk is juist weer een geschikt middel om den prijs te doen stijgen. Dat de boter dien tengevolge ook weer in prijs stijgt, ligt alweer voor de hand en ten slotte komt de bakker vertellen dat hij een cent op het brood moet opleggen omdat... de melk zoo duur is. Ons werd verzekerd dat gerekend op een zeer matig gebruik toch reeds in zes weken tijds voor deze drie levens middelen de kosten per hoofd per week met 75 cent zijn gestegen. Wat dit voor grootere gezinnen beteekent, kan ieder begrijpen. Zonder eenige reden stijgen plotseling ook de prijzen van andere levensmiddelen. Door iemand die op de hoogte is van deze aangelegenheden werd 'ons verzekerd dat de neiging der regeering om indirecte belastingen te heffen één der oorzaken is van deze stijgingen. In den handel tracht men steeds zoo spoedig mogelijk dergelijke daden der regeering, zelfs wanneer ze nog maar in ontwerp bestaan,, te ver- disconteeren in den prijs. De heffingen die zijn reeds gedaan inclusief de rijwielbelasting hebben op alle prijzen, ook van artikelen die niet door de heffingen werden of zullen worden getroffen, een orimiddellijken invloed. Men vreest overal het gevaar van duurder worden van het leven en ais gevolg daarvan inkrimping der con sumptie en die geestesgesteldheid uit zich aanstonds in pogingen om bij voorbaat de prijzen op te drijven. De bewering dat indirecte belastingen zoo gemakkelijk betaald worden omdat ze bij kleine beetjes worden betaald, is gansch abuis. Wanneer bij den over gang van de waar uit de handen van den detailhandelaar in die van den kooper het luttele bedrag van de indi recte belasting werd betaald, dan was het misschien wel zóó, maar de werke lijkheid is dat die indirecte heffingen in de prijzen van den groothandel reeds zijn opgenomen en men daar als ge volg van die prijsstijging onmiddellijk rekening houdt met het verminderd gebruik. Praktisch komt het hier op neer dat de indirecte heffingen-in het bedrijf ingrijpen, terwijl de directe be lastingen als posten op de uitgaven- rekening staan en niet onmiddellijk op de prijszetting werken. De plannen tot verhooging van de tarieven van invoerrecht werken op alle marktprijzen zeer duidelijk in. De aigemeene stemming is er weer door versterkt dat het gansche leven duur der wordt en deze stemming stimu leerde al weer tot opstuwing van alle prijzen. Op dat alle legde de man die ons in deze zijn zienswijze kenbaar maakte in het bizonder den nadruk. Het is onjuist te denken dat een hef fing op één artikel gelocaliseerd 'blijft tot een prijsstijging op dat ééne arti kel, meende hij. Het doet er ten slotte niets, toe welk artikel men voor een heffing uitkiest, omdat het altijd zóó za! gaan dat de heffing over alle arti kelen wordt verdeeld. Ieder handelaar tracht de hoogere kosten van levens onderhoud als gevolg van één heffing op welk artikel ook, op de een of an dere manier terug te halen. Het over- groote deel van de menschen leeft op den rand van hun inkomen, d.w.z. ze maken het tot den laatsten cent op. Wordt voor wat dan ook meer geld veneischt dan moet iets anders vaüen, dan moet er beperkt worden. De één vindt het op het ééne artikel, de ander op een ander, maar over het geheele land wordt het totaal der indirecte belastingen verdisconteerd in een totale Vandaar dat ook in het huiselijk le ven het verschil tusschen directe en indirecte belastingen absolitut niet be staat in dien zin waarin de theoretici beweren dat het zou bestaan. Er zijn tal van gezinnen, vooral de grootere, waarin is uitgerekend hoeveel voor elk artikel uitgegeven mag .worden. Stijgt de prijs die bij de berekening werd aangenomen* dan vermindert men de hoeveelheid. De eenige die dat niet doet is de Staat, want deze verhoogt eigenmach tig zijn inkomen. Daar ligt het verschil en daar ligt ook de fout. Om terug te komen op ons begin de winter ziet er slecht uit. Zeer veel werkloosheid valt te duchten, hooge prijzen zullen de levensvoorwaarden drukken, toenemende belastingen zul len de financieeie draagkracht vermin deren en nergens is eenig lichtpunt te zien. De bewering in de Troonrede dat de malaise haar diepste punt heeft be reikt, is misschien het gevolg van de hoop dat voor 1925 het staatsbudget zal sluiten en dat dus de Staat over zijn diepste malaisepunt heen is. Niets rechtvaardigt overigens deze bewe ring. De gevoelige 'barometer der ma laise wordt gevormd door de prijzen der dagelijksche levensbehoeften en deze zijn juist weer"ernstig in de stij gende lijn. De winter 19244925 zal dc proef op de som geven ten aanzien van de malaise. Voor het oogenblik ziet het er echter in de groote steden allesbehalve frisch uit en wij vreezen, dat het lichte optimisme, onlangs uitgesproken, vol komen gelogenstraft zal worden. Maar... de tijd zal 't leeren EIBER. De prijsstijging der koloniale producten. De winstmarge op koffie. Het rubberverbruik in de Vereenigde Staten. De vooruitzichten der theecultuur. Willige stemming voor Ta bakken. Vooruitzichten der suikercultuur. Scheepvaart- aandeelen weinig veranderd. Geen diviiienu voor aandeelen Nederl. Scheepsbouw. De Weekstaat der Nederl. Bank. Over het algemeen heeft de fondsen- markt in de afgeloopen week opnieuw een willig- verloop gehad, met name voor de afdeelingen der Cultuurwaar den, met uitzondering 'van Suikeraan- deelen, welke verwaarloosd blijven, nu de suikerprijs zich op het oude peil blijft bewegen. De aandacht is ter beur ze geheel naar het binnenland en de koloniën gekeerd, men leeft klaarblijke_ lijk in het vertrouwen dat de internati onale verhoudingen langzamerhand zullen verbeteren en het daarbij voor ons land een gunstige omstandigheid is dat wij met onzen Archipel behooren tot de producenten van artikelen, waarvoor over heel de wereld de vraag toeneemt. Terwijl na den oorlog hef verbruik van koffie, thee, rubber, tabak, etc, afnam en de desbetreffende cultuur critieke tijden moest doormaken, als gevolg waarvan de productie beperkt werd, schijnt thans de vraag schier niet te bevredigen en loopen de prijzen, al thans wat koffie en thee betreft, van week tot week op. Voor koffie (Loco Santos) werd in 1923 gemiddeld 40 tot 46 ct. per '/2 K.G. betaald, dit jaar is de prijs tot 66 cent gestegen, Loco Robus- tg, welke in 1923 tusschen 40 en 42 cent fluctueerde, wordt thans met 54 cent per K.G. betaald en wanneer men nu weet dat de kostprijs bij de meeste on dernemingen tusschen 25 en 30 ct. per V2 K.G. ligt, wordt de beduidende koersstijging voor de aandeelen dier ondernemingen verklaarbaar. Het schijnt dat vooral de slechte oogstver- wachtingen tot de prijsstijging voor koffie hebben bijgedragen volgens sommigen zou San Paulo (Brazilië), het voornaamste land van voortbren ging, voor 1924/25 de kleinste oogst leveren simds de laatste dertig jaar, als gevolg waarvan de totale koffie-oogsf op niet meer dan 18 millioen balen zou mogen welfden geraamd bij een ver wacht wereldverbruik van 22 millioen balen en een wereldvoorraad van 5 millioen balen. Intusschen blijft men in den koffiehandel ten opzichte van deze cijfers zeer gereserveerd, wijl zij menig maal gebruikt worden om de markt te manipuleeren. 'Wel staat vast dat de Indische koffie-oogst dit jaar kleiner zal uitvallen dan verleden jaar, zoodat het dus voor de ondernemingen nog niet al goud is wat er blinkt. De meeste on dernemingen hebben echter een ge mengd bedrijf, ze verbouwen naast kof fie meest ook rubber, waarvan de aan plant eerder wordt uitgebreid en veeia! hoogere' producties worden verkregen. Voor Rubber wordt thans grif 75 a 78 et. per /2 K.G. gemaakt, terwijl de goed-geconditioneerde ondernemingen den totalen kostprijs tot beneden 40 ct. hebben, kunnen terugbrengen. Het schijnt dat de rubbervoorraden in de Vereenigde Staten, welke de grootste rtibberconsumenten zijn, vooral bij de bandenindustrie, welke 75 van den Amerikaanschen rubberinvoer ver bruikt, blijven nopen tot nieuwe aan- koopen, terwijl voorts groote partijen worden gekocht op levering in 1925 en 1926, waaruit men geneigd is de con clusie te trekken dat men niet aan stonds een daling in den, prijs verwacht. Waar echter de rubberproductie nog aanmerkelijk kan worden uitgebreid, vooral wanneer de Engelsche onderne mingen tot opheffing der kunstmatige beperking mochten besluiten, valt er over het toekomstig verloop van den rubberprijs niets te zeggen. Wat Thee betreft, de prijsstijging van dit artikel houdt voornamelijk verband met de sterke verbruikstoename, hoewel in 1922 ook op de. theeplantage de pro ductie beperkt werd door een vèr door gevoerde selectie. Over heel de wereld is sedert echter het theegebruik toege nomen, niet het minst in de Vereenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland en En geland, welk laatste land zijn toch reeds zoo 'groote consumptie wist op te voeren tot Sl/2 pond per jaar en per hoofd der bevolking. Ter vergelijking- diene dat in ons land het theeverbruik minder dan 4 pond per hoofd en per jaar bedraagt, hoewel het verbruiks cijfer zich in stijgende richting beweegt in tegenstelling met dat van koffie, het welk van ruim 14 pond per hoofd en per jaar in 1902—6, tot ruim 12 pond in 1923 gedaald is ook nu komt men dus hier te lande bij de meeste men schen nog „op de koffie". Wat thee be treft schijnt ook Rusland den laatsten tijd weer gaandeweg in de markt terug te keeren en wat dit beteekent wordt duidelijk wanneer men weet dat Rus land vóór den oorlog met een verbruik van 180 millioen pond per jaar de grootste theeconsument ter wereld was. Wel is het hoogst onwaarschijnlijk dat de Russischë aankoopen in afzienbaren tijd weer hun vroegeren omvang zullen bereiken, zij vormen toch ongetwijfeld voor de statistische positie van het arti kel een factor van beteekenis. Wanneer thans voor Java-thee een prijs van meer dam 80 ct. per \'2 K.G. gemaakt wordt, beteekent dat voor de meeste ondernemingen vermoedelijk een netto- winstmarge van 45 ct. a 50 ct. per pond. De stijging van Thee-aandeelen sinds het begin des jaars is dan ook belang rijk aand. Amsterdam Theecultuur stegen van 43 tot 75 %,Rongga van 173 tot 228, Sedep van 362 tot 434 etc. Deze week kwam eenerzijds het publiek wel wat meer in de markt men koopt hier altijd nog liefst bij stijgende koer sen anderzijds gaven de beroeps handelaren fonds af, zoodat in het koerspeil ditmaal weinig verandering kwam. Ook' in Rubberaandeelen is de handel wat ingekrompen, nu de beurs in de meeste gevallen op de over 1924 verwachte hoogere dividenden is voor- uitgeloopen en vele fondsenhouders met beduidende winsten kunnen reali- seeren. Voor Tabakken bleef vooral in het begin der week de belangstelling bestaan, gestimuleerd door de bekend making van het totaalresultaat der Deli-Batavia (34795 pakken a 2.32) en de uitkeering van 14 interimdividend, zijnde 4 meer dan verleden jaar toen 10 interim en 14 f slot werd betaald. Èen globale berekening van de winst over 1924 doet een slotuitkeering van circa 16 verwachten. Aanmerkelijk hooger waren aand. Arendsburg, welke kort geleden nog beneden de Senem- bahs noteerden, doch thans 60 daar boven staan deze maatschappij heeft dan ook de beste dividendvooruitzich ten. De Deii Maatschappij heeft 15 als interimdividend betaald. We zeiden reeds in den aanvang dat Suikerwaar- den in de hausse niet meegegaan zijn. Wel worden door de V1SP af en toe nog partijen suiker verkocht, voor een prijsverhooging schijnt voorloopig geen grond te zijn, eer zou men het tegen deel verwachten, gelet op de wederom hoogere raming der Cuba-suikeroogst en de meevallende bietenoogst in Euro pa. Weliswaar heeft de vrucht van den overvloedigen regen geleden, zoodat het gehalte lager is dan verleden jaar, de opbrengst is veelal beduidend groo- ter. Nu de maalcampagne bij de meeste fabrieken begonnen is en straks uit den nieuwen oogst suiker kan worden af geleverd, is de prijs bij de fabrieken den laatsten tijd met ƒ6 a ƒ7 per j4 K.G. gedaald en beneden de wereld markt, ook al om daardoor zoo moge lijk de Amerikaansche suiker, welke hier wordt aangeboden, te verdringen. De prijs welke voor suiker wordt ver kregen is ook nu nog hoog genoeg om een, prikkel te zijin tot uitbreiding of handhaving van den bestaanden aan plant, de kans dat de bietsuikeraan- plant in ons werelddeel vooreerst nog grooter wordt, schijnt niet gering en. bovendien is men ook in Indië voort durend op de uitbreiding van den riet- suikeraanplant bedacht. Hoogere prij zen voor suiker zullen dus vermoedelijk uitsluitend als gevolg van een verdere verbruikstoename, kunnen tot stand komen. Intusschen wordt ook op de thans geldende prijzen door de onder nemingen een redelijke winst gemaakt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. In Scheepvaartwaarden is de handel, ook goeddeels tot staan gekomen. Wel komen af en toe betere berichten over den stand der vrachtenmarkt in, na de jongste rijzing is het opgevallen dat men uit reederskringen met materiaal aan de markt was. wat nog op weinig bevredigende bedrijfscijfers wijst. In zake de favaChinaJapan Lijn is dezer dagen een mededeeling ontvan gen waaruit blijkt dat een. scherpe con currentie moet worden gevoerd met de Japansche, door den Staat gesubsi dieerde ondernemingen. Al meer gaat het den laatsten tijd den weg der pro tectie op. De Kon. Paketvaart heeft thans besloten tot uitbreiding van haar vloot in totaal zal hieraan 16.700 ton worden toegevoegd. Inzake de Kon. Holl. Lloyd valt ie vermelden dat een houder van een niet-afgestempelde obligatie de maatschappij heeft aange sproken om uitbetaling van de op 1 October verschenen rente ad 35 per obligatie van 1000, terwijl de maat schappij ook op de niet-ingeleverde stukken niet m'éer wenscht uit te keeren dan op die, welke bij de trust zijn gede poneerd en waarvoor straks ƒ350 le hypothecaire, 250 inkomstobligatie en 600 preferente aandeelen zullen wor den afgegeven. Een vaste stemming be stond er voor de aandeelen van Han delsvennootschappen, terwijl ook som mige tndustrieele aandeelen hooger werden verhandeld. In verband met on gunstige beschouwingen van den direc teur Goedkoop zijn de aandeelen der Nederl. Scheepsbouw verder van 72 tot 65 teruggegaan volgens den direc teur is voorloopig geen sprake van di vidend. Gevraagd blijven aand. Philips Gloeilampen, die der Kunstzijdefabrie ken, voorts Tomson's Havenbedrijf, welke op één dag 10 monteerden. Staatsfondsen blijven in één doen. In Mexicanen was eenige beweging in verband met berichten over een Ame rikaansche leening in ruil voor conces sies aan de petroleum-maatschappijen. De Geldmarkt is tegen 1 October niet krapper geworden Prolongatie blijft 3% a 4 Wel zijn blijkens den week staat der Nederlandsche Bank de be leeningen in de week van 22 tot 29 September beduidend toegenomen en waar voorts het tegoed in het buiten land met I3y2 millioen gestegen is en het Rijk ƒ5 millioen als voorschot op nam, is de biljettencirculatie met 23 millioen gestegen. Intusschen is de Dol lar iets flauwer ^2.57'/22.58^). Ponden ƒ11.54, Fransche Francs 13.60—13.75. Zitting van Vrijdag 3 October, des namiddags 2 uur. (Vervolg en slot.) Met wijziging van het desbetreffend raadsbesluit werd door Burg. en .Weth, voorgesteld tot het verhoogen van den door het Burgerlijk Armbestuur te be talen prijs voor de verpleging van R. Kath. patiënten in 'het St. joseph-zie- kenhuis van 1.85 op 2.50 per dag. De heer Harts kon met dit voorstel niet medegaan. Het wil hem voorkomen dat er geen enkele reden is aan het ver zoek te voldoen_ Hij vraagt waarom eigenmachtig wordt afgeweken van de regelen door den raad vastgesteld. Het armbestuur geeft reeds lang eigen machtig 2.50. Hij vraagt dit voorstel terug te nemen. De heer Van Bennekom zegt dat de heer Harts de plank misslaat. Destijds was 1.85 de kostprijs en niet een ge deelte van den kostprijs. Thans is deze kostprijs 2.50 en is nu met meerder heid van stemmen besloten dezen prijs te betalen. Het lijkt hem absurd, dat het St. Joseph ziekenhuis niet den kostprijs doch slechts 1.85 wordt betaald. Men kan toch niet' vergen dat 'het R. Kath. armbestuur bijlegt op niet-katbolieke patiënten. De heer Berger kan An dit voorstel zijn stem niet geven, vóór hij weet hoe veel de kostprijs in het St_ Joseph zie kenhuis bedraagt. Hij verzoekt dc voor dracht terug te nemen en eerst aan het St. Joseph ziekenhuis te vragen den kostprijs op te geven. De heer Lindeijer gaf eenige inlich- tngen hoe het Armbestuur heeft gehan deld. Het Armbestuur is van meening dat ook het katholieke armbestuur be reid is iets bij te dragen voor de katho lieke verpleegden in het St. Joseph zie kenhuis. In antwoord aan den heer Harls deel de de heer Lindeijer mede dat door het Armbestuur voor de niet-katholieke verpleegden ift het Stp Joseph zieken huis den iprijs voor derde klasse patiën ten is betaald, en dat is 2.50. De heer Andriessen zeide dat de kost prijs in het St. Joseph ziekenhuis zeker

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1