WOENSDAG 1 OCTOBER Eerste Blad gemeentebestuur binnenland feuilleton DE GROOTE ONDEUGD i 62e Jaargang: tram Walcheren ische Maatschappij Stoomvaart. #o 232 Hierbij wordl lerl kennis gebrachtdatl OCTOBER a.s. aan fal weg te VI issingen bijl waarschuwing él Hen stoppen tothetopl uitlaten van reizigers, DE DIRECTEUR, ke, 29 September 1924.1 Innr en Verhaar, Koop en Verhop edliigen en Dlenstaanvra^j, mj ooi-uitbetaling, van 1-5refill olke regel meer 15 cent een flinke DIENSTBODE Palingstraat 53. aangeboden een compleet! rd BOVENHUIS n opgang. gen bureau „Vliss. Crt Tebruikte RAMAFOON- en THEFOONPLATEN vraagd. met prijsopgaaf onder I eau „Vliss. Courant". geeft PIANOLESSEN eginnenden. Billijke con-1 ven onder letters A. H, f Courant". ZIT-SLAAPKAMER te huur. jureau „Vliss. Courant HEERENHUIS te koop gevraagd, nder motto „Heerenhuis s. Courant". d een nette VROUW of MEISJE dagsmorgens. onder letter N., bureau j irant". i-Middelb. - Rotterdam j hengelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS DEREN EN VEE. V Miltt- tctober7-111 J"1' g 2 3 - 6 7 mafcien te bekomen: N.V. Transport- h. Erven O. VOS, 1" b eenhoorn, Tel. j® 'v. oosterhoutm- ebr. buitenhek 9 SSIINGSCHE COURANT Oit nummer bestaat uit 2 bladen ABONNEMENTS-PRIJS v00f Vlissingen en gemeenten op Wal- I ...on f 2 20 per drie maanden. Franco Snor bét geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- Lenten IT cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van i4 regels 1.10 voor iedere reeel meer 26 centbij abonnement spè- Se prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verbuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- I dingen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 Ceat Familieberichten van 1—6 regels 1.70, Iedere regel meer 26 cent VOORDE na gelaten betrekkingen van de verongelukte v1sschers. Vorige opgave ƒ44902.26 I ,ye(j s.—>B., Suriname - 1.50 A. v. C., Utrecht - 2.50 Redactie Sumatra Bode" te Padang - 90-1 Totaal 44996.26 VERGADERING GEMEENTERAAD. De Burgemeester van Vlissingen brengt (er openbare kennis, dat de raadsvergade ring van 26 September jl. is verdaagd tot Vrijdag 3 October a,s., des namiddags 2 riiir, tot voorzetting van de behandeling der agenda. Vlissingen, 1 October 1924. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. beëindiging zomertijd. I „org. en Weth. van Vlissingen brengen in herinnering, dat de zoogenaamde zomer tijd (d.i. de vervroeging met één uur van 1 den wettelijken tijd) in 1924 zal eindigen den 5en October a-s., te 3 uur in den voor middag. Op dat tijdstip wordt wederom ingesteld de tijdregeling naar den middelbaren zon- netijd van Amsterdam, welke tijdregeling alsdan aanwijst twee uur in den voormid- dag. Hitsdien moeten op dat tijdstip (of wanneer men zich op 4 October a.s. ter raste begeeft)de klokken één uur achter- tSjezet worden, teingen, 1 October 1924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De salarissen der rijks-ambtenaren. Er doen in de pers verschillende me- dedeelingen de ronde, die wel in staat zijn verwarring te stichten onder de ambtenaren, aldus schrijft de -icor- respondent van het „Hbld." in de eerste plaats worden reeds ge deelten bekend gemaakt uit het ont- werp-Bezoldigingsbesluit, dat vertrou welijk is rondgezonden aan de vakbon den. Hoewel het zeer onwaarschijnlijk is, dat de ontworpen beginselen van liet nieuwe Bezoldigingsbesluit nog verandering zullen ondergaan, doet men toch onvoorzichtig deze bekend makingen als vaststaand en onveran derlijk te aanvaarden. Deze zaak is nl., dat het ontwerp op het oogenblik in Vertaald door Mevrouw I- P. WESSEL1NKVAN ROSSUM. 59) „Waar diende het voor, 't geheim te houden, ledereen wist het en buiten staanders moedigen wij niet aan. Ik oen van plan op de ie verdieping met de roulette te beginnen. Morgenavond zal dat klaar zijn. Wij kunnen samen een fortuin maken. Op mijn woord, ik "en blij dat ge vanavond gekomen dent. Ik verlangde er naar weer een eompagnon te hebben." „Ben je je dwaasheid om Nalda te doven vroeg zij droogjes. „Volkomen." ■ik ben blij, dat te hooren. Nu moet K naar haar toe en eens zien, hoe zij het maakt." HOOFDSTUK XXXVI. Den morgen na hun terugkomst van nrtmouth stond mevrouw Fortescue ïll.i ongewoon vroeg uur op en be- 20<*t Lindsay in zijn huis. Ho'i ,Pa Probeeren, Nalda te vinden. allereerst ga ik naar die Delaire kriio'i ee,1s z'en' wat ik uit haar kan Se het' §e'°°k dat het beter is, dat !aay,,,Sen Paar dagen aan mij over- ivaarjüu- v,d.rlangen geen schandaal en te wen 'k za' 'k n'ee.r diplomatisch zij lachen^3'1' dan gi' zoudt doen"' zei "dee' 8°ed", antwoordde hij. „Apro- studie is bij den Raad van State, welks advies nog in tien loop van deze week bij de regeering wordt verwacht. Dat advies kan natuurlijk tot wijzigingen aanleiding geven. Bovendien kunnen de normen van verschillende groepen, in het ontwerp neergelegd, vóór de bekrachtiging door de Kroon nog min of meer worden gewijzigd. Volkomen houvast hebben de ambtenaren dus niet aan hetgeen uit de vertrouwelijke stuk ken is ontleend. In de tweede plaats wordt melding gemaakt van voorstellen der Centrale Commissie voor Georganiseerd Over leg aan de regeering, om de salaris- vermindering, die 1 October zou ingaan te verlagen. Ja, daaraan wordt reeds toegevoegd het bericht, dat „de regee ring inderdaad deze tegemoetkoming ernstig overweegt". En zelfs wordt, in verband met eenige verbetering in de opbrengst der rijksmiddelen den amb tenaren een minder vergaande salaris verlaging per 1 Januari 1925 dan was aangekondigd, in uitzicht gesteld. In werkelijkheid staat de zaak zoo, dat de ministerraad nog geen kennis geno men heeft van voorstellen der Centrale Commissie voor Georganiseerd Over leg. Alle gevolgtrekkingen, aan haar „ernstige overwegingen" (die nota be ne nog niet zijn gehouden) ontleend, zijn dus louter verzinsels, al worden zij voorgesteld van „zeer goed ingelichte zijde" te komen. Natuurlijk zal de re geering nieuwe voorstellen, haar ge daan, overwegen, zelfs ernstig overwe gen ook, in verband met een mogelijke blijvende verbetering in de opbrengst der rijksmiddelen, maar het is uiterst voorbarig, ja misdadig tegenover de ambtenaren, reeds thans verwachtingen te wekken, die misschien niet kunnen worden vervuld. 'De ambtenaren hebben er veei meer aan, dat zij den werkelijken stand van zaken leeren kennen, dien wij hierbo ven hebben geschetst. Debat Van Embdengeneraal Snijders In de groofe zaal van den Dierentuin te 's Gravenhage heeft gisterenavond het openbaar debat plaats gehad tus- schen den gep. generaal C. J. Snijders, oud-opperbevelhebber van land- en zeemacht, en prof. dr. D. van Embden, lid van de Eerste Kamer, naar aanlei ding van de rede, door laatstgenoemde in April en Mei 1924 in die Kamer ge houden en sedert gepubliceerd onder den titel „Nationale Ontwapening óf Volksverdeiging". Reeds te zeven uur nam de toeloop naar den Dierentuin een aanvang. Be halve de groote zaal was weldra ook de rotonde geheel met toehoorders gevuld. Op het podium had rechts het hoofd bestuur van „Ons Leger" ei\ links het hoofdbestuur van den Vrijzinnig-De- mocratischen Bond plaats genomen. Voorts was op het podium een loge gereserveerd voor politie-autoriteiten, o.w. zich de hoofdcommissaris, de heer Van 't Sant bevond. De beidd sprekers verdedigden breedvoerig hun standpunt. Generaal Snijders zeide dat er geen enkele reden is, waarom een gezond volk met rijke hulpbronnen in moeder land en koloniën, niet in staat zou zijn, zich de offers op te leggen, welke voor dat doel noodig zijn. Zijn slotsom is, dat noch in den che- mischen oorlog, noch in de luchtoorlog eenige 'aanleiding kan worden gevon den, om aan onze weerbaarheid haar waarde en beteekenis als preventief pos, zijt ge nog geïnteresseerd bij dat speelhuis „Neen, daar ben ik uit." „Goed. ik raad u ernstig aan er geen enkel te bezoeken", zei hij met een veel- beteekenenden blik. „Wat bedoelt ge vroeg zij snel. „ik ga vanmorgen den minister van binnenlandsche zaken spreken in zijn hoedanigheid van hoofd der politie. Ik twijfel er niet aan, of hij zal naar mij luisteren, daar ik tot dezelfde partij be hoor en een rijk man ben. Ik ben van plan hem duidelijk te maken, welke verwoestingen deze speelhuizen aan richten en ik zal hem waarschuwen, dat i.k, indien de politie niet onmiddellijk optreedt, de heele kwestie dadelijk ter sprake zal brengen, zoodra het parle ment weer bijeenkomt." „Hij zal antwoorden dat het voor de politie onmoglijk is, bewijzen in handen te krijgen." „Onzin", zei Lindsay, „met een vol macht kunnen zij een inval doen en dan hebben zij elk bewijs dat noodig is „Sloffen" zijn niet noodig om te bewij zen dat een hazardspel gespeeld wordt. Bovendien zal de tafel voor het chemin de ter al bewijs genoeg zijn." „je hebt gelijk. Misschien is de poli tie er niet op gesteld een schandaal te veroorzaken. Jij en ik weten welke groote lieden er spelen en het zou heel onaangenaam zijn indien menschen van aanzien door den inval in het schan daal betrokken werden." „Het wordt tijd, dat er een voorbeeld wordt gesteld", vervolgde hij. „Het wapen ter verzekering onftr onzijdig heid in een West-Europeesch conflict te ontzeggen. Echter onder een tweeledig voorbehoud lo. dat ook onze land- en zeemacht op den chemischen oorlog deugdelijk voorbereid zij en, 2o. dat onze luchtvaartverdediging, zij het op beseheiden voet, worde geor ganiseerd. Een strijdmacht, welke niet op afweer van den gasoorlog voorbereid is, is ver loren. Maar ook het eigen gebruik der chemische strijdmiddelen is voor ons een dringende eisch. Het chemische wa pen is niet wreeder dan eenig ander wapen, zoodat daartegen geen argu ment van onmellschelijkheid kan gel den. Maar onmenschelijk zou het zijn, onze mannen, in den oorlog te zenden onder den druk van een zoodanigen achterstand aan moreel en materieel aanvaisvermogen, als zou voortvloeien uit het besef, dat zij een machtig wapen, zouden missen, waarvan de vijand een ongehinderd gebruik zal maken. Prof. van Embden zeide, dat door de daad der ontwapening getoond moet worden, dat ge vertrouwen schenkt en dan ontvangt ge vertrouwen. Houdt op de oorlogspartijen in andere landen te versterken door ons slechte voorbeeld. Ontwapent hen, door u openlijk te verlaten op de plechtige beloften, die ons zijn gegeven. O, mannen, en vrou wen van Nederland, bevrijdt u zelf en de wereld uit dien vloek der bewape ning door eindelijk te gaan gelooven in het betere in den mensch. Alleen op een grondslag van vertrouwen zal interna tionale ontwapening mogelijk worden. Welnu, de ontwapening der kleine vol ken zal er den weg toe banen. Hij, zeide dat de militairisten vechten voor een verloren zaak. Generaal Snijders ving zijn repliek aan onder groot rumoer. De vergade ring begon te verioopen. De spreker was volkomen onverstaanbaar en zag onder iawaai en gefluit van het woord af. Een deel der vergadering zong de Internationale. Toen de voorzitter zich eindelijk verstaanbaar wist te maken sprak hij een slotwoord, dat echter wel dra in rumoer verloren ging. Wanneer hij zegt, dat de vergadering alle reden heeft, tevreden te zijn, wordt van de bestuurstafel van Ons Leger herhaal delijk geroepen SchandaalSchande Onder het zingen van de internatio nale en het antimilitairistenlied gaat de vergadering uiteen. Tegen Plaatselijke Keuze. Aan de Eerste Kamer der Staten- Generaal is door 't comité tegen Plaat selijke Keuze een adres gezonden,waar in wordt verzocht, om haar goedkeu ring te willen onthouden aan het voor stel van wet van den heer Rutgers c.s. tot wijziging der Drankwet, bedoelende de invoering van Plaatselijke Keuze. Vermindering der bewapening ter zee, In het verschenen Oranjeboek wordt medegedeeld, dat de regeering aan den secretaris-generaal van den Volkenbond heeft medegedeeld, dat zij met de Brit- sche regeering van oordeel is dat een tweede conferentie van deskundigen in zake de vermindering van de bewape ning ter zee evenmin als de eerste, welke te Rome is gehouden, er in zal 'kunnen slagen de oplossing van het vraagstuk een stap verder te brengen. Een internationale conferentie, waarin de delegatiën der samenkomende mo gendheden zijn vertegenwoordigd door dient nergens toe een inval te doen in een paar kleinere gelegenheden en den eigenaar een 4)0616 op te leggen van enkele honderden ponden. De boeten zijn altijd nog kleiner dan de winst van een enkele week. Ik heb hieromtrent een gevestigde opinie. Als er tijdig maatregelen tegen deze plaatsen geno men waren zou mijn vrouw nooit in verzoeking zijn gebracht. Zij zou nooit den krankzinnigen hartstocht van het spelen gevoeld hebben." „Mark, ik heb veel geld in zoo'n huis gemaakt en het zou mij spijten, als ik er een in moeilijkheden zag geraken. Bovendien zul je het spel toch nooit uitroeien. C'hemin de fer en baccarat zijn al te diep ingeworteld en de men schen zullen weer andere middelen vin den om te spelen. Niets is in staat een dozijn menschen te beletten in eikaars huis te spelen. Ik geloof, dat je beter doet, hen met rust te laten." „Neen, ik zal ze nu vervoigeii tot het einde", zei hij norsch. „Ik voorspel, dat je er spijt van zuit hebben. Maar ik zie, dat je er vast toe besloten- foent en ik zal niets meer zeg gen. Nu ga ik naar Olive Delaire." ,jGe zult het mij dadelijk laten weten als ge wat gehoord hebt." „Ja, dadelijk" antwoordde zij. „Zui len wij van avond samen dineeren „Met genoegen. Ik zal u om half acht een auto zenden, of kan ik er u nu een geven vroe.tr hij en zij nam dadelijk zijn aanbod aan. Een kostbare auto reed voor en met een zucht van tevredenheid leunde zij diplomaten, juristen, en deskundigen, zou het rapport der conferentie van Rome, als uitgangspunt hunner bespre kingen kunnen nemen, en het is niet onmogelijk, dat een compromis is te verkrijgen, waarop een verdrag is tot stand te brengen tot uitbreiding der beginselen van het tractaat van Wash ington voor de beperking der bewape ning ter zee tot de mogendheden, die het verdrag van Washington niet on derteekenden. Onderscheidingen. De Koningin heeft 't Groot-officiers kruis met de zwaarden en de orde van Oranje-Nassau verleend aan den gene- raal-majoor K. O. Toll, commandant der IVe Zweedsche divisie en tot offi cier met de zwaarden dier orde be noemd den majoor G A. E. Ahlström, adjudant van den commandant der IVe Zweedsche divisie en den kapitein H. S. P. B. Styrmer, kapitein van den gene- raien staf van het ©eensche ieger. Dit zijn de buiteniandsche officieren die de jongste legeroefeningen in Noord Brabant hebben bijgewoond. De onder scheidingsteekenen zijn hun tijdens de manoeuvres door den minister van oor log, den heer Van Dijk, overhandigd. Geen duurte-toeslag bij de spoorwegen In een gisteren aan het hoofdbureau der Nederiandsche Spoorwegen te Utrecht gehouden bijeenkomst van de directie der Nederiandsche Spoorwegen met de vertegenwoordigers van de vijf groote vakorganisaties (den R. Kath. Bond van Spoorwegpersoneel St. Ra phael, den Prot. Chr. Bond van Spoor wegpersoneel, de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, de Bond van Ambtenaren bij de Ned. Spoorwegen en den Neutralen Bond van Spoorwegper soneel) deelde de directie naar aanlei ding van het verzoek van den R. Kath. Bond St. Raphael en den Prot. Christ. Bond om wegens de weer duurdere le vensomstandigheden een duurtetoeslag aan het personeel toe te kennen mede, dat daarvan niets kan komen. Wat de financieele uitkomsten betreft gaat het thans redelijk, doch de eisch van den minister dat de exploitatie over 1925 kloppend moet zijn, laat het verleenen van een duurte-bijslag in de toekomst niet toe. Vakexamens voor den belastingdienst. Aan het vakexamen hebben voldaan de volgende surnumerairs der directe belastingen, invoerrechten en accijn zen H. J. M. D. van Krevel, G. R. van Essene C. Y. Struyck, H. J. Lazet, H. J. Olgers, M. R. de Bruyn, A. Wouden berg, N. V. F. Harmes, A. J. Fray. Vlootuitbreiding der Paketvaartmij. Naar het Haagsche Aneta-kantoor verneemt, is in de vergadering van den 'Raad van bestuur der Kon. Paket- vaartmaatschappij besloten tot den aanbouw van de volgende schepen 2 motorschepen, elk bruto 4650 ton, be stemd voor de Deli-Straits-China lijn, 5 stoomschepen, elk bruto 1000 ton 2 stoomschepen elk bruto 460 ton en 1 stoomschip bruto 1450 ton. Totaal 10 schepen, in totaal 16.700 bruto regis ter ton. Drukke graanaanvoer te Rotterdam verwacht. De Rotterdamsche haven krijgt in October en November een graanseizoen als zij de laatste jaren niet gehad heeft. De seizoendrukte is, volgens het „Hbl." reeds begonnen. De laatste achterover in de kussens. „Nalda is een heel dwaze jonge vrouw", mompelde zij. Olive Delaire was thuis en liet haar niet meer dan 'n paar minuten wachten. „Ik hoop, dat ge genoten hebt op uw uitstapje naar Dartmouth", begon me vrouw Fortescue vriendelijk. Olive schrok, maar wist haar ver wondering op bewonderenswaardige wijze te verbergen. Inderdaad", zei zij. „Maar ik ben er maar heel kort geweest." „Intusschen had ge succes met uw bezoek. Waar is Nalda Ik verlang haar te zien." „Ik weet het werkelijk niet. Om u de waarheid te zeggen, heb ik genoeg van de jonge vrouw." „Bedenk, dat ge over mijn dochter spreekt", zei mevrouw Fortescue koel. „Het is waar, ik had het vergeten, wat ge zelf trouwens ook wel eens hebt gedaan..." „Maar nu ben ik er mij ten volle var. bewust. We kennen elkaar al een tijd. Ge kunt ten naastenbij weten, wat voor een vrouw ik ben." „Dat weet ik. Uw reputatie is vol doende bekend", zei Oiive droogjes. „Ik ben er steeds in geslaagd, het iemand zeer onaangenaam te maken, als mij een vuile poets gespeeld werd. Ik ben een kwaadaardige vijandin. Ja, kijk mij maar eens aan, lieve. Ik dreig, eri ik ben gewoon, mijn bedreigingen te volvoeren. Gij hebt Nalda met rust te laten. Gij hebt mij verteld, welk spel ge speelt. Er is een tijd geweest, dat ik u ingezonden mededeelingen. de sigaret voo-r U. Oordeelt zelf I week mocht bogen op een aanvoer van 100.000 ton Het is echter niets bij het geen nog kómen zal. Het cijfer van het vorig jaar, dat met zijn 2.7 millioen ton nog een vrij arme lijk figuur sloeg, vergeleken bij de ■\/2 millioen ton van voor den oorlog, zal verre worden overtroffen. Men kent de oorzaak. Zij ligt in de groote vraag naar graan tengevolge van den slechten oogst in ons land en met name in Duitschland. De vraag van Duitschland is enorm. Zoowel de Rotterdamsche havens als de Nederiandsche meelfabrieken profi- feeren daarvan. Onze fabrieken werken dag en nacht en haar productie voor de eerstkomen de maanden is reeds naar Duitschland verkocht. Ons kwam een geval te oore van een groote meelfabriek, wier geheele pro ductie tot ultimo December naar Duitschland verkocht is. In Duitschland zelf werken de meel fabrieken op tweederde of ten hoogste drievierde van haar capaciteit, tenge volge van gebrek aan bedrijfskapitaal en de hooge rente, die zij voor credie- te'n moeten betalen. Er loopen geruch ten, dat de in het begin dezes jaars van het tooneei verdwenen Reich Geteide Setlie in Duitschland herleven zou. De vrees van de Duitsche regeering dat de Duitsche meelfabrieken niet in staat zouden zijn de situatie het hoofd te bieden en tekort zouden schieten in het importeeren van voldoende voorraden, zou hiervan de reden zijn. Of dit gerucht waarheid bevat moet nog blijken. Mocht de Reichs Getreide Stelle weer optreden dan zou dit lichaam vrij zeker den graaninvoer, voor zoover over Midden Duitschland bestemd, over Hamburg en Bremen leiden Rotterdam is voornamelijk aangewe zen op het Rijnland, zooals trouwens omgekeerd het Rijnland wat zijn graan_ aanvoer betreft, op Rotterdam is aan gewezen. Het is gemakkelijk in ons land bank- crediet te krijgen voor graan dat den Rijn opgaat. Dat de meer of minder groote vrijgevigheid in de credietver- leening hierin soms een rol kan spelen moge hieruit blijken dat den laatsten tijd graan, dat naar Bremen en Ham burg is gebracht en dat voor het Rijn land was bestemd, uit die havens weer naar Rotterdam is verscheept en via laatstgenoemde haven zijn bestemming heeft bereikt. Voor midden-Duitschland wordt in ons land echter niet graag en niet ge makkelijk crediet op graan verstreld. Uit Zuid- en Noord-Amerika, uit Ca nada en uit Australië is naar Duitsch land verkocht. Australië, dat hier den laatsten tijd niet zooveel aan de markt was, zal belangrijke hoeveelheden zen den. Ook Canada zendt nog vrij veel, al staat Amerika bovenaan. Het Cana- deesche graan is, gerekend naar de aanvankelijke verwachtingen, in kwali teit bijzonder meegevallen. De zee- en Rijnvaart profifeeren mee wilde helpen. Maar ik ben van meening veranderd. Het is mijn plan, man en vrouw weer bij elkaar te brengen, en dat zoo spoedig mogelijk. Het schijnt, dat ge eenigen invloed op haar hebt en nu moet ge mij helpen." Het eenige antwoord van Olive was een spottende lach. „Met geld is nogal wat te bereiken", vervolgde mevrouw Fortescue. „Ik ben bereid Jeffery Lang over te halen u als zijn compagnon in mijn plaats te ne men. Hij zal doen wat ik vraag." „Gij komt te laat", zei Olive. ,Ik ben zijn compagnon al. Gij zult wat anders moeten aanbieden." ,Ik heb geen geld te missen." „Zoudt ge denken, dat met geld wat met mij te beginnen zou zijn Ik heb nog een schuld te vereffenen met Mark Lindsay en ik ben van plan de schuld in haar geheel te betalen. Het eenige middel waarmee rk hem kan treffen is Nalöa hij heeft haar lief „En zal dat altijd blijven doen", zei de ander. ,JDat maakt geen verschil. Ik be proef nief hem voor mijzelf te krijgen." „Omdat ge beseft, dat het u niet zou helpen." „Juist.- Maar ik kan mij wreken, en dat wil ik. Mag ik vragen, waarom ge zoo plotseling belang in uw dochter bent gaan stellen Heeft uw waardige schoonzoon uw diensten gekocht vroeg Oiive minachtend. Zie verder Tweede Blad).

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1