Micrtcitwl '55 DINSDAG 23 Maatschappij Stoomvaart. BINNENLAND een net DAGMEISJE LAMEIJN, Paul Kruger- )ctober te huur in de oude ne, keurig onderhouden BOVENWONING, i gezin, huurprijs 2 spoedig onder no. rliss. Courant". £d een nette agdienstbode. Paul Krugerstraat - n- Middelb. - Rotterdam :hengelegen plaatsen. R VAN PASSAGIERS' •DEREN EN VEE. tember 23 Ig 24 ig25 29 i te T. HiU. T.i nar. F. «si •jj. it 9 9 ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- f2 20 per drie maanden. Franco £ehét ge'heele rijk: f2.50. Week-abon- Qntpn 17 cent, alles bij vooruitbetaling. CndeSijke nummers 5 cent. A ADVERTENTIE-PRIJS Van i4 regels 1.10 voor iedere meer 26 centbij abonnement spe- 'Toriizen. Reclames 52 cent per regel; Sine Advertenties betreffende Huur en Vprfiuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- Sen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij Stbetaling van 1-5 regels ƒ0.75, elke ,egel meer 15 Cent Zij, die zich met ingang van I OCTOBER a.s. voor ten minste 3 maanden op de „VLISSINGSCHE COURANT" abonneeren, ontvan gen de voor dien datum ver schijnende nummers GRATIS. voor DE NAGELATEN BETREKKINGEN VAN DE VERONGELUKTE VISSCHERS. Totaal vorige opgave 35.801.02 Nagekomen giften .Rotterd. Nieuwsblad" - 10. Redactie „Wereldkroniek" - 2.50 F. G. Casino Rotterdam - 290. Totaal 36103.52 NG van AARDAPPELENI O arnizoenscommandanlitl :n zal op WOENSDAG! )BER 1924, des vooi-ï te 10 ure, Bomvrije! onder nadere goedkeu-I den Minister van C ipenbaar aanbeslt.| levering van DK.G. Kleiaardappeltnl gd in het tijdvak lNo-[ 1924 tot en met 3/Kei J lingen, betreffende del rden der levering, kun-l den aanbestederwoiiftl nen. Woensdag verschenl-l inissche Bankmossil oekomen, a 45 cenljjf 3estellingen wordemal :orgd. ROSIER,! andel, Noordstat| I Ranr en Verhuur, Koop en Verkoop ledingen en Dlenstaattvra^cD, tot I vooruitbetaling, van 1-5 rep I elke regel meer 15 cent gd een MEISJE morgenuren, bureau „Vliss. Courant"- ir BOVENWONING, - e 2 kamers, zolder met zo!-1 tje. Te bevragen Paling- T tte WERKVROUW liefst uit den boerenstand. Kasteelstraat No. 35. bekomen rmafcien N.V. - .h. Erven v. ÓüöTJtfBJiuuA }.br. BDITBNHÉ.K B EENHOORN,!» OOSTERHOüT Tel- »-»TT*fTVEVKf.tTT2k T#i- Ingekomen bij de „Vliss. Courant". Reeds ontvangen 1818.07 H. H. te Sabang- 10. Totaal 1828.07 De millioennnota. De „Vrijz. Democraat" noemt de mil- lioenen-nota van minister Colijn een merkwaardig stuk. Zij is, aldus het blad, het tastbare bewijs van de volko men mislukking der financieele politiek van den heer Colijn en van de juistheid der critiek, die onzerzijds op het beleid van dien minister is uitgeoefend. Het blad concludeert „Maakt men de balans op van de fi nancieele politiek van den heer Colijn, dan blijkt dat de begrooting is sluitend gemaakt door belastingverhooging en salarisverlaging. Van de met zooveel ophei aangekondigde reorganisatie van den staatsdienst is niets gekomen. Juist uil ten maatregel had echter het re- geertalent van den minister moeten blij ken. De groote eisch van dezen tijd is kei inrichten van den staatsdienst op minder kostbaren voet, zonder al te groote schade toe te brengen aan de te verzorgen belangen. .Deze eisch heeft de anti-revolutionaire partijleider niet kun nen vervullen. Geheel de reorganisatie is feitelijk beperkt gebleven tot een her ziening der lager onderwijswetgeving, die ons volksonderwijs niet gereorgani seerd, maar verknoeid heeft. Wat echter het meest van alles treft, is, dat van het beetje bezuiniging, dat in Januari 1924 werd aangekondigd op de militaire departementen niet alleen niets is gekomen, .doch dat er zelfs thans nog nauwelijks van gerept wordt. Heette het een half jaar geleden nog, dat voor het sluitend maken der be grooting leger en vloot ieder een veer van zes miliioen zouden moeten laten, thans wordt over bezuiniging op de militaire uitgaven alleen nog maar ge sproken in een enkel zinnetje, even voor het slot der nota. Daar waarschuwt de regeering tegen te groot optimisme, nu de begrooting voor 1925 sluit Immers 0°k na 1925 zullen sommige uitgaven noodzakelijk blijven stijgen en daarte genover staat „voorshands alleen de voorgenomen bezuiniging op de mili taire departementen." En tegelijkertijd, dat men ons af scheept met dezen wissel op de toe komst, laat de regeering in de troonre- o? de mededeeling opnemen, dat een nieuwe vlootwet wordt voorbereid 1" be Ziekte en Ongevallenwet 1925. De Hooge Raad van Arbeid heeft in 'ln op Zaterdag 20 September gehou- w vergadering zijn advies vastgesteld rjtrent het bij den Raad aanhangig ?n 5? voorontwerp van een Ziekte en Ongevallenwet 1925. De Raad heeft s J-onstateerd, dat het voor-ontwerp in mil ur00,e "jnen 'n overeenstemming is zich b?.f?inse|en, waarvoor de Raad (ivo, 'n zi'n ""bries van verleden jaar n? vraafipunten betreffende de herzie- gesproke Socia'e verzekering heeft uit- D,^jn, overgroote meerderheid in den van h "1ans, na van de uitwerkng tèhehh 'n dit voor-ontwerp (lat II 'ienn'is genomen, van oordeel, lenwrü i °e.'ma'ige ziekte- en ongeval- hot vnnr op den grondslag van uor-ontwerp mogelijk is. Het vermeende meeltekórt. 'Naar 'fgbli teko" en een (laehl^uaan'e'd'nf? van berichten in een omtrent een dreigend meel- prijsstijging, deelt de Nfc- derlandsche Vereeniging van Meelfabri kanten mede, dat de prijsstijging van granen veroorzaakt is door het late binnenkomen en gedeeltelijk mislukken der Europeesche oogsten en het ontbre ken van Russische aanvoeren door den ontredderden toestand aldaar. Waar verder beweerd wordt, dat de prijs in Nederland boven wereldpariteit zou staan, meent zij zeer beslist, dit te moeten ontkennen. Ware dit zoo, dan zoude door het initiatief van den Neder- Iandschen Importhandel en de Neder- landsche bakkerij reeds lang inkoopen gedaan zijn in de zgn. lager staande buiteniandsche markten en. bovendien zouden stoomende partijen buiten- landsch meel grif koopers moeten vin den. De vrees voor een tekort in den a.s. winter acht zij ongegrond. Het is een feit, dat de maalcapaciteit in Ne derland veel grooter is, dan de behoef te. Na het inwinnen van inlichtingen is haar gebleken, dat de fabrikanten nog nagenoeg hun geheele productie voor de wintermaanden NovemberFebru ari beschikbaar hebben en dat er, even als altijd, voldoende voorraad voor di recte levering aanwezig is. Mocht het gerucht, dat dezer dagen ter Amsterdamsche beurze liep, dat de wethouder De Miranda plannen heeft, de meelvoorziening voor de gemeente Amsterdam voor den a.s. winter weer ter hand nemen, waarheid bevatten, dan is de Nederlandsche Maalindustrie er zeer beslist van overtuigd, dat dit een overbodige maatregel is, daar van een tekort geen sprake kan zijn. Bovendien zou een zoodanige maat regel een groot risico met zich mede brengen. Wij moeten niet vergeten, dat wij met de tegenwoordige tarweprijzen op een vrij hoog niveau zijn aangeland zegt de Vereeniging en mochten de goede oogstberichten uit Argentinië, Austra lië en Indië aanhouden, dan kon zich het geval wél weer eens voordoen, dat die aankoop op dit moment een groot verlies voor de gemeente Amsterdam zou meebrengen. Wat betreft de mededeeling, dat de Zeeuwsche tarwebloem reeds 28 gul den kost, zij opgemerkt, dat deze bloem alleen wordt gebruikt voor de banket bakkerij en dus geen invloed heeft op de prijzen van het brood. Aanzienlijke beperking der oefeningen bij Breda. Naar wij vernemen zullen de ma noeuvres te Breda in verband met de weersgesteld heid zeer worden beperkt. Het 3e regiment infanterie uit Bergen op Zo6m gaat in verband hiermede niet naar Breda, doch blijft tot en met Vrij dag a.s. gewoon te Bergen op Zoom oefenen. Tevens is het kamp in „Kijk in den Pot" opgeheven en zijn de troepen ge concentreerd in kwartieren in de stad, als loodsen, de manege, scholen en Thalia, ondergebracht. Het kamp bij Harderwijk ontruimd. Naar wij vernemen is in verband met de hevige regenbuien, het kampement te Harderwijk door de troepen, die al daar voor herhalingsoefeningen onder de wa_penen zijn gekomen, verlaten en is overgegaan tot inkwartieringfzonder voeding) dézer troepen, een maatregel, welke, zooals dezer dagen werd bericht, was voorbereid. De manoeuvres. Men meldt ons uit Breda, dat de gis terenmorgen om 3 uur vertrokken troe pen om 8 uur wederom zijn terugge keerd en dat wegens het ongunstige weer de oeremngen werden afgelast Verder vernemen wij, dat de tenten zijn afgekeurd en de soldaten zullen onder gebracht won en in de cavalerie-kazcr- ne, in de rijloodsen, in de exerciiie- ii.odsen der infanterie, benevens een 70-tal in d gebouwen der Koninklijke Militaire Acuoemie, terwijl de anderen zullen worden ingekwartierd. Dierenbescherming. De Tucht Unie heeft thans de perma nente commissie van bijstand inzake reindebescherming, met inbegrip van de vogelbescherming aldus samenge steld j. F. Berkel, hoofdinspecteur van politie te Vlissingen, voor den bond van hoogere politie-ambtenaren in Neder land, F. Dozy, te Amsterdam, onder voorzitter van den bond voor daadwer- werkelijke dierenbescherming jhr. W. E. Engelen, te Hilversum, algemeen se cretaris van de Nederl. Vereeniging tot bescherming van dieren, algem. be stuurslid T. U., voorzitter C. L. van der Graaf, te Utrecht, penningmeester van de Centrale Ver. voor school- en werktuinen Rinke Tolman, te Soest, lid van de ontbonden commissie voor vogelbescherming jkvr. M. C. des Tombe, te 's-Gravenhage, secretares se van het Ned. Jack Londen Verbond T. Vorstius, te Wapenveld (G.), voor zitter van de Sophia-vereeniging tot bescherming van dieren. „Mercurius" Op initiatief van de heeren W. Ch. van Daalen te Haarlem, D. Udo te De Bilt en Jac. F. Vogel te Rotterdam, die een minderheid in het bestuur van den Nationalen Bond van handels- en kan toorbedienden „Mercurius" vormen, welke verschillende prirncipieeie en practische .bezwaren heeft tegen de voorgestelde fusie met den modernen Algemeenen Bond van handels- en kan- torobedienden, heeft zich geconstitu eerd een comité tot behoud van het neutraliteitsstandpunt van „Mercurius". Bereids hebben de oud-bondsvoorzit ter de heer R. Winkel, te 'sGravenhage, de heer W. A. de Vroom te Rotterdam, die eertijds zoowel secretaris als pen ningmeester van den bond was, bene vens meerdere .bestuursleden van afdee- lingen hun steun en medewerking toe gezegd om te trachten de beoogde fusie die „Mercurius" onvoorwaardelijk op het moderne standpunt brengen zal, door de a.s. bondsvergadering te doen verwerpen. Het bureau van het comité is gevestigd bij den heer W. A. de Vroom, Nieuwe Binnenweg 342a te Rotterdam. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn de volgen de voorstellen aan. den gemeenteraad gedaan in aansluiting met het besluit uwer vergadering d.d. 3 Augustus 1923, no. 25, waarbij de heer Staverman werd be noemd tot chirurg van het gasthuis op de voorwaarden en bepalingen in dat besluit omschreven., hebben wij de eer U ter vaststelling aan te bieden een ontwerp-instructie voor genoemden ambtenaar. Het ontwerp-besluit tot vaststelling der instructie is ontleend aan een door het college van regenten opgemaakt exemplaar. Het bestuur van de afdeeling Vlis singen van „Het Groene Kruis" heeft zich in een overgelegd adres tot uwen raad gewend met het verzoek, hem een, subsidie van 1000 te willen toekennen voor het aanstellen van een tweede ver pleegster. De noodzakelijkhid dringt het bestuur er toe U te verzoeken, deze subsidie reeds over 1924 te willen toe staan, teneinde reeds voor den, komen den winter tot de benoe.ning van een tweede verpleegster te kunnen, over gaan. De adresseerende vereeniging wijst er in haar adres op, dat het arbeidsveld van de afdeeling zich meer en meer uit breidt en dat het aantal patiënten, dat door hare even bekwame als ijverige wijkverpleegster geholpen1 wenscht te worden, voortdurend stijgt. Door deze omstandigheid wordt de taak, welke deze verpleegster is opgelegd voor één persoon te zwaar om haar naar behoo- ren te kunnen vervuilen. Uit de overgelegde begrooting van ontvangsten en uitgaven moge.U blij ken, dat het verzoek om 1000 subsidie over 1924 geenszins aan den hoogen kant is, vooral wanneer rekening wordt gehouden met het vermoedelijke budget der vereeniging voor het komende jaar. Waar wij mogen vertrouwen, dat uw raad, evenals ons college, de werk zaamheden van „Het Groene Kruis" in onze stad op hoogen prijs stelt en daar voor gaarne een offer uit de gemeente kas zal willen brengen, hebben wij ge meend het verzoek van de adresseeren de vereeniging te kunnen ondersteunen, te meer, waar ook reeds aan de plaatse lijke afdeeling der Z. H. Diakonessen en de Vereeniging voor Kraamverzor- ging en zuigelingenbescherming zulk een subsidie ten deel viel. Op grond van het bovenstaande heb ben wij de eer U voor te stellen, aan het bestuur van de afdeeling Vlissingen van het „Groene Kruis" de verzochte subsidie ad 1000 tot wederopzegging te verleenen^ met ingang van het jaar 1924, op de gebruikelijke voorwaarden betreffende het indienen van een be grooting en jaarverslag en het doen van rekening en verantwoording, als mede op de begrooting der gemeente voor 1924 een post uit te trekken op volgnummer 80c van hoofdstuk IV der uitgaven. Door den heer Joh. Loois Hz. q.q., alhier, wordt verzocht in koop te mogen ontvangen een perceel bouwgrond, ge legen aan de Badhuisstraat, ter opper vlakte van rond 141 M\, in eigendom toebehoorende aan de gemeente Vlis singen. Tegen de inwilliging van dit verzoek bestaat bij ons college geen bezwaar, terwijl de prijs, overeenkomstig het ad vies van de commissie voor het grond bedrijf, is te bepalen op 20 per Ma. Derhalve hebben wij de eer uwe ver gadering voor te stellen, aan adressant den verlangden grond in koop af te staan, tegen, een koopsom van ƒ2820 ten bate van het Grondbedrijf en voorts onder de gebruikelijke voorwaarden. In een adres verzoekt het R.-K. pa rochiaal kerkbestuur van den H. Jaco bus den Meerdere op grond van artikel 72, ie lid, der Lager Onderwijswet 1920 de noodige gelden1 te willen toestaan voor het aanschaffen van nieuwe schoöjmepbelen en leermiddelen, en wel ten benbey,e.van de R.-K. Meisjesschool tot een bedrag van 525.75, ten behoe ve van de R.-K. Jongensschool aan de Kasteelstraat tot een bedrag van ƒ43.59, ten behoeve van de R.-K. U.L.O. school tot een bedrag van ƒ23.25 en ten behoeve van de D.-K. Jongensschool aan de Verkuiji Quakkelaarstraat.tot een bedrag van 128.48, in totaal een bedrag groot 721.07. Deze aanvraag is door ons nagegaan. Daar wij ons wet met het verzoek van adressant kunnen vereenigen heb ben wij de eer uwen raad voor te stel len de gevraagde gelden toe te staan. Door den ontvanger der registratie no. 2 en domeinen te Middelburg werd tot ons namens den minister van finan ciën verzocht ter beschikking van het departement van oorlog te stellen een gedeelte van het aan deze gemeente door den Staat der Nederlanden, bij akte d.d. 3/5 October 1893, in erfpacht gegeven: stuk rijksgrond, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie D. no. 1365, groot 34.60 Are, en gelegen bij de Marinehaven, teneinde daarop een exercitiebatterif te stichten en te gebruiken. De minister van financiën is slechts bereid door de gemeente het erfpachts- recht op bedoeld gedeelte te doen be houden, mits de in gebruikgeving kos teloos en met in achtneming van de in het waterstaatsbelang noodig geoor deelde voorwaarden zal geschieden. Waar wij met het oog op de uitmon ding van het rioolstelsel ter plaatse, op het bezit van het geheele genoemde perceel blijven prijsstellen, komt het ons noodzakelijk voor aan den door ge noemden minister gestelden eisch te voldoen. De omtrent deze aangelegenheid met voornoemden ontvanger gevoerde on derhandelingen hadden tot resultaat, dat door het rijk het bedoelde stuk grond in gebruik zal worden genomen op de voorwaarden waarin, met de door ons gestelde eischen rekening is ■gehouden in het overgelegd ontwerp besluit vervat. Uit deze voorwaarden zal U o.m. blijken, dat voldaan is aan het door de commissie voor de gemeentewerken in hare vergadering van 5 Juli 1923 uit gebracht advies; dat de overeenkomst zal eindigen met een voorafgaanden opzeggingstermijn van één jaar, wan neer de omwonenden van: de schietoefe ningen ernstiigen hinder mochten on dervinden, zulks ter beoordeeling van Burg. en Weth. Daar het door den minister van oor log verlangde stuk grond thans niet voor den gemeente-reinigingsdienst wordt gebruikt, hebben wij de eer U voor te steHen uwe goedkeuring aan een overgelegd ontwerp-besluit wel te willen verleenen. Zooals uwe vergadering bekend is had het bestuur der Vereeniging tot be vordering van Christelijk Onderwijs te kennen gegeven, dat het niet wenschte te aanvaarden de bij raadsbesluit d.d. 25 Juli j!., no. 6c in bruikleen gegeven schoolgebouwen aan de Coosje Bus- kenstraat. In verband daarmede had genoemd bestuur ingevolge art. 77 der L.O.-wet- 1920 de beslissing ingeroepen van den minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen. Nadat de op deze zaak betrekking hebbende stukken in handen waren ge steld van den inspecteur van het lager onderwijs te Middelburg, hadden tus- schen hem en ons college eenige be sprekingen plaats, met het doel alsnog na te gaan op welke wijze eenerzijds aan ,de bezwaren van het schoolbestuur ware tegemoet te komen, anderzijds een oplossing te vinden voor de daarmede fn verband staande vraag, op welke wijze het openbaar onderwijs zou kun nen worden gediend ten opzichte van de vestiging der scholen A en C en de openbare U.L.O.-school. Nu deed zich het geval voor, dat het bezoek van de Openbare U.L.O.-school niet door een zoodanig aantal leerlin gen zou plaats hebben als eenige maan den geleden was. verwacht, zoodat deze school niet met zeven doch met vijf a zes lokalen (buiten en behalve het na tuurkunde- en teekenlokaal) kan vol staan. Dit feit gaf den inspecteur van het lager onderwijs aanleiding de benoo- digde schoolruimte in het gebouwcom plex aan de Wagenaarstraat na te gaan en, in overleg met het hoofd der O. U.L.O. school, met ons college de mogelijkheid te bespreken deze school in genoemd gebouwen-complex onder te brengen. Het resultaat daarvan is geweest, dat zonder eenig bezwaar de openbare U.L.O.-school gevestigd zal kunnen worden deels in de bovenlokalen van het gebouw der H.B.S. deels in de bovenlokalen van het daaraan verbon den gymnastieklokaal, met het mede gebruik van dit lokaal. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat het hoofd der school zich met deze INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Geestelijke en lichamelijke kracht volgen na tijdelijk gebruik van Foster's Maagpillen. Dit geneesmiddel regelt de gal. bevordert de spijsvertering, ver schaft normale werking der ingewan den, en helpt de lever om gezond, voe dend bloed te vormen. Alle leden der familie kunnen dit welbekend huismid- dei veilig toepassen. Prijs per facon van vijftig versuikerde pillen 0.65 in apotheken en drogistzaken. 11 ontwerp-regeling geheel kan vereeni gen. Het gevolg van deze schikking zou zijn, dat, zonder financieele offers, het bestuur der Vereeniging tot bevordering van Christelijk onderwijs in het bezit zou kunnen worden gesteld van de ze ven leslokalen aan: de Jan Almanstraat, een en ander zoodra de R. H. B. S. de lokalen zal hebben ontruimd, hetgeen na de Kerstvacantie waarschijnlijk het geval zal zijn. Voorts zou genoemd bestuur ten be hoeve van het hoofd der school in ge bruik kunnen krijgen de spreekkamer welke thans door het hoofd der Chr. U. L. O.-schoo! wordt gebezigd. Ten slotte ware aan het bestuur toe stemming te verleenen om het medege bruik te verkrijgen van het teekenlokaal van de Chr. U. L. O.-school, hetgeen door het bestuur va» deze school is goedgevonden. Van het gymnastieklokaal kan even eens door de school voor Christelijk on derwijs gebruik gemaakt worden. Waar door bovenstaande schikking door het bijzonder onderwijs geen prijs meer behoeft te worden, gesteld op de schoollokalen aan de Coosje Busken- straat, geven, wij U in overweging, de school A, hoofd de heer Lemmers, we derom aldaar onder te brengen, terwijl de school C, hoofd de heer Hesselius, in het gebouw aan de Arsenaalstraat gevestigd kan blijven. Bij uw besluit van 29 Augustus ji. werd, behoudens nadere goedkeuring van Ged. Staten van Zeeland, aan de firma B. Stofkoper Co. alhier, ver huurd een gedeelte van de Wijnberg- sche kade, o.a. onder voorwaarde, dat de huurovereenkomst wordt aangegaan voor den tijd van één jaar, terwijl de huur telken jare voor den tijd van één jaar wordt'geacht te zijn verlengd, in dien niet door één der partijen tenmin ste 3 maanden vóór het verstrijken van den termijn schriftelijke opzegging heeft plaats gehad. Tegen deze laatste bepaling omtrent de stilzwijgende verlenging der huur overeenkomst meenen Ged. Staten be zwaar te moeten maken op grond va» de overwegingen vermeld in het Kon. besluit van 28 Juli 1924, No. 208, het welk eerst na het nemen van genoemd raadsbesluit is gepubliceerd. Bij ge noemd Kon. besl. werd nl. beslist dat 'a raadsbesluit tot onderhandsche verhu ring van aan de gemeente toebehooren de eigendommen van jaar tof jaar, zon der bepaling van, het maximum van het aantal jaren, waarvoor de overeen komst zal gelden, zoodat de mogelijk heid is uitgesloten de huurprijzen pe riodiek te herzien, niet voor goedkeu ring vatbaar is. In verband daarmede verzoeken Ged. Staten ons te bevorderen, dat in bo venvermeld raadsbesluit, het tijdstip aangegeven wordt, waarop de huur automatisch eindigt. Ofschoon het hier slechts de verhu ring van een stukje grond tegen een huursom van 10 per jaar betreft, ont moet het bij ons college geen bezwaar om aan het verlangen van Ged. Staten tegemoet te komen, weshalve wij de eer hebben uwe vergadering voor te stellen het raadsbesluit van 29 Augustus jl. zoodanig aan te vullen, dat de verhu ring slechts geschiedt voor den tijd van ten hoogste vijf jaren. LEVENSSTROOMINGEN. Concertgebouw. Het moet voor het bestuur van A G. O- een aangename avond zijn geweest, die der opvoering van bovengenoemd tooneelwerk van mevr, Simons-Mees, door het Schouwtooneei.. Aangenaam, omdat daarmee eindelijk het doel be- ïeikt is, dat het bestuur reeds eenige jaren nagestreefd heeft. Wanneer we ons niet vergissen, is het ongeveer twee jaar geleden, dat de voorzifter bij het sluiten van het winterseizoen erop wees, dat het bestuur gaarne het leden tal zoo zou zien toenemen, dat ook een tooneelopvoering kan worden aange boden. En nu is het zoo ver gekomen, dat bovenstaand werk kon worden ge geven. Wanneer men een karakteristiek van het werk der schrijfster zou willen ge ven, kon men niet beter doen dan te vermelden, dat mevr. Simons-Mees zich toelegt op het tegenoverstellen van twee groepen personen, die men anti poden zou kunnen noemen, wat betreft de innerlijke ontwikkeling en ide uiting daaryan in hare gedragingen. Waren in vorige stukken der schrijfster de strijd

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1