man. MissBlanche DINSDAG 16 SEPTEMBER !GE GRATIS AdverteBlii 62e Jaargang Stoomvaart. 4 af. FEUILLETON DE GROQTE ONDEUGD BINNENLAND 1RLOGES z'h ■M02I9' M.1SSINGSCHE COURANT lit van e©n |5j ons oen nnr én Verbnor, Koop en v« I dingen en DTenstnaotreglj^l ornitbetaling, van 'Ike regel meer 15 and te koop een r» RGERWOONHUIS root 3 Are. Adres (u_ sche straat 277, só:!j TE KOOP en 1 Canapé, mooi iwl spotprijs. 11 ^rouwéstraat 26. h aan degelijk MeisieJ ►DE of HUISHOUDSW ien te bekomen Kasy (boven). TE HUUR direct, een mooi El ^GSHUIS met tuin v en een geheel vrij B beiden zijn gelegen kosten resp. 25.—J maand. gegevens verstrekt Hij Zakenbureau PIETE 'K. ETTE JONGEN gevraagd. Bakkerij GROENOUrf !N NET MEISJE roór dé morgenuren, gen Boulevard d FLINK MEISJE Wie mörgcnurenJü tvonds na 8 uur, bureau „Vliss. Courrt| TE KOOP ooi BURGERWOOMl alle gemakken enf<p zoning, in het centq Zeer geschikt voor pe billijken prijs. Bij 1 ZakenhrtPÉ@£iPIETÉr :K. beschaafd eerjypii^l MEISJE, met kinderen. Adiöi J SWAAY, Frankejisiffif lag. - Middelb. - Rottext hengelegen plaatstij VAN PASSAGIER DEREN EN VEE 1 Kill. 11. tember 11 ""h 16 8 gl8 19 22 i.Iil S 8 h. matien te bekomen; N.V. Transport- Erven G. VOS, - -f;4 li 3. EENHOORN, Tel. OOSTERHOUT Tel. BUITENHEK T«L B. Jebr. 8.45 9.08 L0.46 11.40 1.18 2.50 3.13 3.34 3.56 12.35* 4.08 4.19 4.29 4 38 4.51 4.58 5 08 5.14 5.21 5.31 5.39 5.47 5.57 6.06 6.14 9.48* 9.32 1.— 4.09 514 3.52 539 4.30 6.15 4.53 7.03 1.55 3.52 3 04* 501 3.31 5.34 3.39 5 42 4.04 6.07 4.59* 7 24 7.37 5.15 7.50 8:01 816 5.35 8.24 8.36 5.47 8.45 8.54 6.Q0 9.06 9.15 9.24 9.35 6.21 9.46 6.29 9.55 0 11.1' ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- I u en f2 20 per drie maanden. Franco Ijnnr bët geheele rijk: 2.50. Week-abon- I "„-„..n 17 cent, alles bij vooruitbetaling, heerlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS v i4 regels 1.10 voor iedere I J| meer 26 centbij abonnement spe- I Se prijzen. Reclames 52 cent per regel l Kleine Advertenties betreffende Huur en I Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- I ïïien én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij 1 vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke meer 15 Cent. familieberichten van 1—6 regels: ƒ1.70, Were regel meer 26 cent. l'vnOR DE NAGELATEN BETREKKINGEN 1 VAN DE VERONGELUKTE V1SSCHERS. Totaal vorige opgave ƒ34859.31 If J. Azn., Biggekerke - 7.40 If o„ Casino Rotterdam - 330.. [c, v.' D., Maarssen - 135.81 Totaal ƒ35332.52 DE TROONREDE. De vereenigde vergadering der Sta llen-Generaal werd heden geopend. Nadat H. M. de Koningin door de daarvoor aangewezen commissie in de Ridderzaal was binnengeleid en op den voor Haar bestemden zetel had plaats genomen, werd door Haar de volgende Troonrede voorgelezen Hef verheugt Mij, leden der Staten- Generaal, weder in Uw midden te ver schijnen. Schoon alle zorgen nog niet zijn weggenomen, mag gehoopt worden.dat de economische crisis thans haar diep ste punt heeft bereikt. Zelfs valt voor het oogenbiik in som mige opzichten eenige, zij het geringe, opleving van handel, landbouw en nij verheid waar te nemen. Ook de verbetering in den toestand van 's Lands Financiën kan als een lichtpunt worden beschouwd. Het vooruitzicht is gewettigd, dat, into ook 'de thans bij de Staten-Ge- neraal 'nog aanhangige maatregelen ran financieelen aard zullen zijn tot stond gekomen, de gewone uitgaven en 'inkomsten voor het dienstjaar 1925 in ewiwicht zullen zijn. Hoewel aldus het onnMellijik dreigend gevaar voor 's Lands Financiën zal zijn gestuit, «((niettemin met onverzwakfen ijver «air verdere bezuiniging worden ge streefd, ten einde mede daardoor de noodzakelijke voorwaarden te schep pen, welke voor het herstel van de volkswelvaart onmisbaar zijn. De betrekkingen, welke wij met de andere mogendheden onderhouden, zijn van den meest vriendschappelijken aard. Andermaal zullen U voorstellen wor den gedaan tot regeling van de sterkte en de samenstelling der zeemacht en tot verdeeling van de kosten daarvan over INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. Wat bij elkaar hoort, dat vindt eikaar. Daarom zegt de man, van smaak Geef MIJ maar Vertaald door .Mevrouw 1 p- WËSSEL1NKVAN ROSSUM. 49) Eiken dag was hetzelfde. Ontbijten, ln bed om twee uur, dan op haar ge ronk toilet gemaakt, en om vier uur fpng zij uit om te spelen, wat slechts voor enkele uren onderbroken werd 0°or haar diner, waarna zij het spel weer hervatte tot vijf of zes uur in den morgen. Zij had den vorigen nacht heel laat jfPMld en het was bijna drie uur, oordat zij wakker werd. Even knipte i met haar oogen en de herinnering "«am .bij haar terug. was 'k een idioot door niet op 'e bonden", zei zij. vere t. e-e,n Segeven oogenbiik had zij scheiden honderden 'ponden gewon- ■jjlii'maar 'v de hoop, dat haar veine verdp' y°u ziin' speelde zij zorgeloos een t nam een taschje op dat op ,keei/ i !e naast baar bed lag en be dden mhoud. ik'du?® maar en'ce'e shillings. Wat was u "Vat ik niet opgehouden heb." brarSf o'onstmeisje kwam binnen en j. een blad met thee en overhan- naar daarna verscheidene brie- a"een maar rekeningen." as bet, maar er was een brief ven. de Staatsbegroofing en de toegrooting van Nederlandschs-Indië. Wetsontwerpen tot heffing eener be lasting op weelde-verteringen en tot verlaging van sommige te zeer druk kende directe belastingen zijn in voor bereiding. De indiening van een wetsontwerp tot nadere regeling van de verplichte ziekte- en ongevallenverzekering van arbeiders is spoedig te wachten, terwijl verdere ontwerpen van wet betreffende de herziening van de sociale verzeke ring in voorbereiding zijn. ln den financieelen en economischen toestand van Nederlandsch-Indië valt vooruitgang te bespeuren. De ontwerp- begrooting van dat gebiedsdeel, welke U eerlang ter overweging zal worden aangeboden, rechtvaardigt de verwach ting, dat het tijdperk der tekorten op den gewonen dienst afgesloten is. Bij die begrooting zullen voorstellen aan Uw oordeel worden onderworpen,strek kende om te gemoet te komen aan de bezwaren, welke voor rechtspersonen aan de bestaande 'belastingregeling ver bonden bleken te zijn. Aan de voorbereiding der instelling, op de grondslagen der bestuurshervor- ming, van de provincie West-Java, zal de laatste hand worden gelegd.De aan staande opening der Rechtshoogeschool te Batavia is wederom een schrede op den weg der geestelijke ontwikkeling van Indië. In Suriname blijft de staat der Lands- financiën zorgelijk en maken handel en bedrijf nog steeds moeilijke tijden door. De gang van zaken in Curasao stemt daarentegen in menig opzicht tot, vol doening. Moge God Zijn zegen schenken aan Uwen arbeid Ik verklaar de gewone zitting der Staten-Generaal geopend. Dit Staatsstuk is dit jaar al zeer so ber van inhoud. Met genoegen za! zeker vernomen worden dat de regeering overtuigd is dat de economische crisis haar diepste punt heeft bereikt. Veel valt overigens van opleving van handel, landbouw en nijverheid nog niet waar te nemen. Er zijn integendeel nog tal van takken van nijverheid waar het er verre van best voorstaat. Over de werkloosheid, die in sopimige streken van ons land nog van grooten omvang is, wordt niet gesproken. De gewone uitgaven en inkomsten voor het dienstjaar zullen, voor 1925 in evenwicht kunnen gebracht worden. Dit stemt zeker tot groote gerustheid. (Dat de betrekkingen met de andere mogendheden van den meest vriend schappelijken aard zijn, bewijst dat er ook van, eenig verschil tusschen ons land en België geen sprake is. Er zal een nieuwe vlootwet worden ingediend, welke wet thans wordt aan gekondigd onder den naam van voor stellen tot regeling van de sterkte en samenstelling der zeemacht. De regee ring is dus nog steeds overtuigd dat uitbreiding van onze vloot een dringen de eisch is en dat deze uitbreiding zelfs urgent moet worden geacht. Voorstellen zullen gedaan worden tot verlaging van te zeer drukkende direc te belastingen. De kapitaalviucht naar het buitenland moet gestuit worden en daaraan kan de vermindering van, de directe belastingen medehelpen. Wij krijgen voor de derving van deze directe bij, die haar een angstkreet van de lippen perste. Die was van haar huis heer, welke mededeelde, d^it hij, indien de huurschuld niet binnen vier èn twin tig uren betaald was, beslag zou leggen op haar meubelen. En het verschuldigd bedrag was meer dan vijftig pond, „ik moet vandaag winnen. 'Mijn ongeluk kan niet altijd duren I" riep zij heftig. Sylvia keek haar gezellig gemeubelde kamer rond en huiverde. Zij had alles, wat haar omringde, lief, en als daar beslag op werd gelegd, had zij noch geld noch een tehuis. Zij kleedde zich haastig aan en zocht toen haar bijouterieën bijeen. De ringen en andere kostbaarheden pakte zij in er, liet slechts een sieraad liggen een diamanten .bracelet. 'Een taxi bracht haar snel naar het westelijke deel van de stad daar ging zij een winkel binnen, waar geld werd voorgeschoten op juweelen en zij verliet het huis weer met drie biljetten van vijf pond. Toen zij die in haar zak had, her kreeg zij weer haar zelfvertrouwen en een lach zetelde op haar gelaat, toen zij de volle speelzaal binnen ging. „Goeden middag", zei Sir Cyril Ab- cliurch zalvend en nam dadelijk naast haar plaats. „Ik had liever, dat u hier niet ging zitten, u brengt mij altijd ongeluk", zei zij geprikkeld. „Ik geloof, dat ik het recht heb op elke plaats die open is, te gaan zitten. Bovendien ben ik er nog niet zoo zeker belastingen een belasting op weelde- verteringen. Door de meer vooruitstrevende par tijen zal zeker wel met groote instem ming worden vernomen dat een nadere regeling van de verplichte ziekte- en bngevaltenverzekering van arbeiders spoedig is te verwachten, terwijl verde re ontwerpen betreffende de herziening van de sociale verzekering in voorberei ding zijn. VIJFTIG JAREN SOCIALE WETGEVING IN NEDERLAND. I. Op 19 September 1874 werd het be kende wetje op den kinderarbeid, initia tief van het toenmaals zeer radicaal geoordeelde Tweede Kamerlid mr. S. van Houten, aangenomen, en daarmede een begin gemaakt met sociale wetge ving in Nederland. Plannen daartoe en voornemens, in het bijzonder ook be trekking hebbende op den kinderarbeid, dateeren echter van veel vroeger. Reeds in 1840, kort voor zijn aftreden, gelast te Koning Willem I een onderzoek naar den kinderarbeid dit onderzoek, in 1841 voleindigd, werd een volgend jaar... door een tweede onderzoek ge volgd', nadat de bekende Luttenberg zijn proeve voor armenzorg had in het licht gegeven en in de schoolplichtige opvoeding van de fabrieksjeugd een middel zag om gedeeltelijk armenzorg overbodig te maken. Toen in 1853 de Maatschappij ter bevordering der Nij verheid een prijsvraag over dit onder werp uitschreef, bleken beide enquêtes vrijwel geheel vergeten. Vandaar dan ook, dat de aandrang, door deskundi gen, op hygiënisch en medisch gebied uitgeoefend, en in het bijzonder het zij te hunner eere naar voren gebracht door de industrieelen uit Leiden en Noord-Brabant ondersteund, in 1860 leidde... tot een nieuw onderzoek, waaruit de benoeming eener Staats commissie onder leiding van den hoofdingenieur van het stoomwezen De Vr.ies Robbé voortvloeide. Deze Staats commissie heeft met een pijnlijke nauw keurigheid gewerkt, en haar rapport met bijlagen is dan ook zeer lijvig ge worden. Maar haar onderzoek duurde lang, te lang naar het oordeel van mi nister Thorbecke.-van het Comité -voor Sociale vraagstukken, samengesteld uit een aantal vooruitstrevende mannen van bef eekenis en van het destijds in vloedrijke Algemeen Nederlandsch Werkliedenverbond. De gezamenlijke aandrang dezer laat- sten heeft er den heer Van Houten toe gebracht een wetsontwerp op den kin derarbeid in te dienen. Ongewijzigd is het niet uit den smeltkroes der dikwerf vrij heftige beraadslagingen voortgeko men integendeel, de veldarbeid werd er uit gelicht, en het verband tusschen dit wetsontwerp en de schoolplichtig heid verbroken. Men heeft dan ook meer dan eens gevoeld dat de bepalin gen van deze wet moesten worden uit gebreid, en achtereenvolgende ontwer pen zijn daarvan het uitvloeisel ge weest. Maar ongunstig waren de ach tereenvolgende voorloopige verslagen, en zoodoende kwam er niets, of bijna niets tot stand. Dit heeft Goeman Borgesius met een tiental politieke vrienden geleid tot het in 1885 aanhangig gemaakte voorstel eener algemeene arbeidsenquête. Deze werd gedurende 1886 gehouden en leidde tot resultaten, die ingrijpen van den wetgever dra deden volgen. Minis ter Ruys de Beerenbrouck, de nog le gende vader van den fegenwoordigen premier, diende in 1889 het eerste ont werp eener Arbeidswet in, welke sedert van, dat ik u geluk toewenseh." De woorden werden wel vriendelijk geuit en er straalde een zinnelijk vuur in zijn oogen, dat haar deed huiveren. „Ik win altijd ten slotte", voegde hij er veelbeteekenend aan toe. Hij glimlachte, toen zij tien van haar vijftien pond verloren had. Maar met het laatste biljet opende zij een bank, die zij spoedig tot vijftig pond opdreef, en toen gaf zij haar'over. Sir Cyril kocht de bank voor vijftig pond, en bleef de een,e coup na de an dere winnen. Er waren een groot aan tal zware spelers aanwezig, en telkens werd ,er „banco" geroepen, totdat de laatste kaart was uitgedeeld. „Jammer, dat ge de bank niet hebt gehouden", zei Sir Cyril, terwijl hij een grooten stapel bankbiljetten opnam. Maar toen opnieuw gegeven was, wonnen de inzetters en dé bank ging nu pok op haar beurt „banco" en verloor. Weer riep zij, doch met den zelfden uitslag. Nu werd zij roekeloos. En weldra had zij haar laatste biljet opge zet, en ook dat verdween. Zij keek hulpeloos rond Sir Cyril raakte haar arm aan. „Laat ik u een biljet van honderd pond leenen", fluisterde hij. „Neen", antwoordde zij scherp en keek smeekend naar den eigenaar, die zeer beslist zijn hoofd schudde. Voor hem was Sylvia Thornton een vrouw, die men niet langer behoefde te ontzien. „U deedt beter mijn aanbod aan te ettelijke malen is gewijzigd. Het be langrijkst reeds korten tijd later toen in de instelling eener Arbeidsinspectie werd voorzien daarna in 1911 toen minister Talma de bepalingen aanmer kelijk uitbreidde, en vervolgens in 1919, toen minister Aalberse de wet geheel omwerkte om daarin de voorzieningen betreffende den achturigen arbeidsdag op te nemen. Op de arbéidsenquête, van 1886 volg de de benoeming der Staatscommissie van 1890, die geheel een jociaal pro gramma uitwerkte weer later de Staatscommissie benoemd speciaal voor het vraagstuk der sociale verzekering. Dank zij den arbeid dezer laatste kon het ministerie Pierson-Borgesius (1897 1901), het bij uitstek sociale ministe rie, tot de indiening eener Ongevallen wet overgaan, welke, aanvankelijk door de Eerste Kamer afgestemd, in veilige haven werd gebracht. Bij de schriftelij ke behandeling van dit ontwerp is er bezwaar tegen gemaakt met een afzon derlijke Ongevallenwet in zee te gaan zonder dat eerst over de andere objec ten van sociale verzekering (ziekte, invaliditeit en ouderdom)althans in be ginsel, regelen waren vastgesteld. Deze drie verzekeringen, zoo werd betoogd door enkele leden die een scherpen blik in de toekomst bleken te hebben vormden één' natuurlijk geheel. En men kon de verzekering tegen ongeval len h. i. niet regelen zonder vanzelf te komen op het gebied van deze andere soorten van verzekering. Maar de re geering, begeerig haar Ongevallenwet binnen te halen naast Leerplicht, Woning, Gezondheids- en Kinderwetten ontkende dit rechtstreeksch verband, en achtte het een niet gering voordeel harer regeling, dat elk oogenbiik de daarin vastgelegde organisatie zou kunnen plaats maken voor een nieuwe. Het centraal lichaam, dat in elke orga nisatie eener verplichte verzekering van Staatswege niet zou kunnen ontbreken, zag zij in de door haar ontworpen Rijksverzekeringsbank daaromheen konden andere colleges, hetzij door het centraal gezag, hetzij door de keuze der belanghebbenden ontstaan, zich scha ren. De werkzaamheid van achfereen- ,volger.s drie kabinetten, in het bijzon der van de ministers Kuyper, Veegens en Talma heeft voor een groot deel de nadeelen ondervonden, dat men het verband, der sociale verzekering zoo los had gelegd. De zoodoende mislukte pogingen om verzekeringswetten tot stand te brengen, leidden de aandacht van bijna alle ander groot sociaal werk af, er. zoodoende valt uit de jaren 1901- 1909 na de ontwerp gebleven sociale codificatie van dr. Kuyper voorna melijk de invoering van het Arbeids contract te vermeld en. Eindelijk slaagde minister Talma er in 1912 en 1913 in om zijn sociale verzekeringswetten aangenomen te krijgen, en daaronder ook de R'adenwet, die de organisatie der verzekering bevatte. Toen echter de verkiezingen van 1913 de rechtsche meerderheid tot aftreden dwongen, stond het vrijwel vast, dat van de in werkingtreding dezer wetten, tegen welke het votum der kiezers mede was gericht, niets zou komen. Toen dan ook het kabinet-Cort van der Lin den, ter voldoening aan de door de wet voorgeschreven verplichtingen, 3 jaren later gelden voor de uitvoering der Radenwet aanvroeg, werden deze geweigerd. Maar tegelijk kwam er van de wetsontwerpen, door minister Treub in gereedheid gebracht om de wetten- Taima te vervangen, niets. Het in de oorlogsjaren aangegaan politiek com promis werd op het gebied der sociale nemen", zei Sir Cyril zalvend. „Neen, neen riep zij en stond plot seling op. Veeibefeekenende blikken werden tusschen de spelers gewisseld. Het ge laat der vrouwen stond boosaardig, want zij hebben nooit eenige deernis met de ongelukkige speelsters van haar eigen geslacht. Toen zij de straat bereikt had, haalde zij diep adem en stond een oogenbiik stil. „Wat zal ik doen [luisterde zij. Een cab werd besteld, die haar naar haar woning bracht, waar zij den dia manten armband nam ;'den laatste van haar moeders armbanden, zij keek er met oprechten spijt naar. Juist op dit oogenbiik kwam de dienstbode binnen. 'juffrouw, de leveranciers zijn van daag vreeselijk lastig geweest. De sla ger en de kruidenier hebben de bestel lingen niet gebracht. Ik wilde, dat u hun wat geld gaaft." „Ik zal er morgen aan denken", ant woordde Sylvia met een zucht. Een blik op haar horloge zei haar, dat zij nog maar weinig tijd had, wilde zij niet in den winkel voor een gesloten deur komen. Met een nieuwen voorraad geld in haar beurs herkreeg zij weer haar moed en vertrouwen. Dien avond zou zij zeker winnen. Maar voordat zij weer kon spelen, móesten er nog een paar uren verloopen. Daarom reed zij naar het Carlton Hotel, waar zij in de restauratiezaal een eenvoudige lunch bestelde. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Een flacon Foster's Maagpillen bevat een maand gezondheid voor een familie. Zij zijn een uitstekend laxeermiddel, en beteren maagpijn, galzucht, het zuur, slechte spijsvertering, een beslagen tong, schele hoofdpijn, en verstopping. Foster's Maagpillen dienen in elk huis aanwezig te zijn. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65 in apotheken en drogistzaken. 10 verzekering al spoedig verbboken, en evenals het militaire vraagstuk, is het sociale vraagstuk er waarlijk niet beter van geworden naar het zuiver politiek terrein te zijn overgebracht. Toen in 1918 minister Aalberse als eerste minister van arbeid optrad, slaagde hij er in een compromiè tot stand te brengen, dat wellicht noch links noch rechts geheel kon 'bevredi gen, maar door beiden werd aanvaard. Dit compromis leidde tot de invoering op 3 December 1919 van invaliditeits- en ouderdomsverzekering, ten uitvoer gelegd door Raden van Arbeid, welker aantal tot de helft werd teruggebracht. Totdusverre is Talma's ziektewet nog niet ingevoerd, en omtrent de grond slagen der nieuw voorgenomen Ziekte verzekering staat nog weinig vast. Te gelijk is gebleken, dat de eigenlijk af zonderlijke werking van elk der takken van sociale verzekering uitermate ver warrend, kostbaar en drukkend werkt, zoadat op dit oogenbiik de herziening van geheel het vraagstuk der sociale verzekeringen bovenaan staat op het sociaal programma. H. Ai. de Koningin-Moeder De Koningin-AAoeder heeft het voor nemen zich in het begin der volgende week voor eenige luchtverandering voor ongeveer drie weken naar Wil- dungen te begeven. Daarheen gaande zal Har'e Majesteit een kort bezoek brengen aan haar zuster, de vorstin- moeder van Bentheim en Steinfurf te Burg Steinfurt en op de terugreis aan haar broeder, den vorst van Waldeck en Pyrmont te Arolsen. Het gevolg zal bestaan uit de hofdame Baronesse Van Ittersum en den grootofficier jhr. Schimmelpenninck. Alvorens naar de residentie terug te keeren, zal de Ko ningin-Moeder nóg enkele dagen op Het Loo doorbrengen. De nicht van Hare Majesteit, prinses Elisabeth van Bentheim en Steinfur, is enkele dagen op Soestdijk geweest en vertrekt heden. Salarisregeling der ónderwijzers. Naar het „Centrum" verneemt zijn de vertegenwoordigers der verschillen de onderwijzersorganisaties in Neder land thans Vrijdag a.s. bijeengeroepen in het departement van onderwijs, om met den minister van onderwijs te con- fereeren over de door de regeering voorgestelde wijzigingen in de salaris regeling. Nog lagere salarissen. Naar „de Tel." thans nader ver neemt, heeft het nieuwe bezoldigings besluit, in te gaan op 1 Januari a.s., het, ministerie van financiën verlaten. Het is als zeer vertrouwelijk aan de betrokken organisaties toegezonden, die binnen enkele dagen hun opmerkin gen moeten indienen. Het blad vernam, dat het ontwerp, met handhaving van de pensioenkor- ting van 8'/2 op vele punten belang rijk lagere salarissen vaststelt, dan die van 1 Januari 1924, verminderd met Zij was juist begonnen te eten, toen Sir Cyril A'bchurch aan een tafeltje in de nabijheid plaats nam. „Gaat u vanavond spelen vroeg hij opgeruimd en scheen teleurgesteld, toen -zij kortaf met het hoofd knikte. „Mijn geluk; hield aan ik won volle vier duizend pond", zei hij bedaard. „Dan is het spreekwoord bewaarheid dat zegt, dat de duivel altijd het geluk brengt", antwoordde zij ruw. „U zult voor die opmerking boeten, mejuffrouw", zei hij nog teeds glim lachend, maar met èen harde uitdruk king in zijn oogen. Het was een verlichting, toen zij weg' kon komen zij bestelde koffie en likeur in den palmentuin. Een nog onaangena mer gevoel bekroop haar, toen kort daarop Sir Cyrill weer verscheen en weer aanhet einde der tafel ging zitten. „Laten wij vanavond een com pagnonschap aangaan. Ik zal de verlie zen betalen, en gij kunt deeien in de winsten. Wij zullen zeker winnen." „Ik wil niets met u te maken heb ben", antwoordde zij. „ik ben geen slecht man", zei Cyril, „als men mij kent. Ik kan zeer edel moedig zijn." „Ik stel in het geheel geen belang in u en wensch evenmin met u te spre ken", antwoordde Sylvia. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1