MissBlanche nrteities DONDERDAG 4 SEPTEMBER BINNENLAND FEUILLETON DE GROOTE ONDEUGD Stads= eitProvincienieuws HCHT ind 773.5 te Kinn nd 752.9 te Aku- avond van 4 Sep- wellicht afnemende ke wind. Half tot of geen rege'n. O's EN FIETSEN,. r unr 8.13 8.10 8.08 8.06 VLISSINGEN. v-m. n.m. 4.38 4.58 5.15 5.37 6.03 6.22 6.50 7.15 D A Jkheden. Openbare aderiögen era ederen avond bios- aanvang 8 uur ag- en Zondagmid- ageiijks bioscoop, avonds 8 uur. ag- en Zondag-tid. Dagelijks diner- i uur. zondering van den ansante van 8— van 3.305.30 uur; 30 uur. Dagelijks concert het zeebad Dom- ïvertsen. Dage- :e, van 811.30 u. g van 36 uur ■ard Evertsen. ioirée Dansante. ;rhaar, Koop eo Verkoop Dlenstaanvragen, enz. taling, van 1-5 regel» gel meer 15 cent iPINGSHUIS. alf September. Van e bevragen aldaar, on (met pensioen) THUIS irkeer in e.en klein No. 2765, bureau lagd een goed on- GEL. motto „Orgel", bu- ant". n naaister vraagt HJIZEN, werk en werk aan etters P. G., bureau ouw biedt zich be- .NAAISTER. erk aan huis tegen etters A. B., bureau LAAPKAMER keuken. „Vliss. Courant". ~FEUR. BEDIENDE of ge- NG gevraagd. GOORMACHT1G, issingen. /ELIJK. 27 j., gez. gestel, uitst. positie, zoekt jonge dame bene- :ht karakter, om m. huw. te sluiten. ;rz. Br. liefst met ïerew. wordt gere- otto „Serieus", bu- ant". Zaterdagsmorgens JW of MEISJE. No. 10, bureau »NNY, een MELK- GENTJE. West-Souburg. SS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- -hp.pn f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- 1 ementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels 1.10 voor iedere re"e! meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz., prijs,, bij vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 1—6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. VOOR DE NAGELATEN BETREKKINGEN VAN DE VERONGELUKTE VISSCHERS. Totaal vorige opgave ƒ32356.51 N.V. Karei I Sigarenfabrieken, Eindhoven - 127.50 Comité Heerlen gilt Mevr. W. W. M. - 10.— Opbrengst collecte bus sigaren magazijn erven Jansen, Nieu- wendijk - 26.08 N. N. Amsterdam - 15. A. M* D., Haarlem - 27.35 Th. H„ Laren (N.-H.) - 2.10 J. H. G. B., Amsterdam - 13.80 Totaal ƒ32578.34 mooi wit LEDIKANT éénpersoons ijze- met matras en slierenlaan 11, Tnin- Invaliditeitszegeis en aangenomen werk. De „Sociale Verzekeringsgids" ves tigt de aandacht op een beslissing van den Centralen Raad van Beroep in zake het verplichte plakken van invaliditeits- zegels bij aangenomen werk in den land- en tuinbouw. Zooals bekend wor den in die bedrijven, wanneer het werk in aangenomen geschiedt, dikwijls geen zegels geplakt. Zoo heeft de Raad van Beroep nog beslist, dat voor het om spitten van bollenland, hetwelk ge schiedde per vierkante roede, geen ze- gelplakken verplicht was en heeft hij aan.den Raad van Arbeid te Leiden de ingestelde navordering ontzegd. De Centrale Raad van Beroep heeft deze uitspraak van den Raad van Beroep vernietigd, o.a. op grond, dat land- of tuinarbeid, door een land- of tuinarbei- der voor een landbouwer of tuinder in diens bedrijf verricht, moet geacht worden te zijn geschied in loondienst, ook al wordt het loon berekend naar de verwerkte hoeveelheid, daar immers ingevolge arbeidsovereenkomst in der gelijke gevallen de verhouding tusschen partijen aan het aannemen van zelf standigheid bij den. werknemer in den weg staat." Een proefstemming over plaatselijke keuze. De vereenigde drankweer-comité's te Sliedrecht hebben onder de meerderja rigen aldaar een proefstemming gehou den over plaatselijke keuze. Van de 3949 uitgereikte stembiljetten waren er 54 van onwaarde. 868 blanco, vóór INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Men behoeft er zich waarlijk niet over te verwonderen, dat de Rooker na één proefneming steeds herhaalt Geef MIJ maar Vertaald door Mevrouw I- P. WESSELINK—VAN ROSSUM. 40) „Waar gaat u heen vroeg hij, ter wij! hij-een stoel naast den hare trok. ,;Naar Le Touquet met juffrouw Delaire." „Daar ben ik nog nooit geweest, maar ik heb er veel over gehoord. Ik was van plan naar Deauville te gaan, waar mijn jacht ligt. Is er geen uitste kende golfbaan in Le Touquet „Ik weet niets van de plaats", ant woordde Nalda. Hij wierp een snellen blik op haar, want zij sprak op ongeduldigen toon. „Zult u het zeggen, als u liever heeft, dat ik heenga", zei hij kalm. „Neen neen. Ik ben heel blij mmand te hebben, tegen wien ik kan spreken.lk voelde mij diep ongelukkig." „Kom mee naar beneden", zei Shal- jon, „dan nemen wij een vroegen lunch. De zee geeft mij altijd honger." „Nalda nam de uitnoodiging aan en bhalten deed zijn uiterste best, om haar ?P te wekken. Zijn instinct zei hem, dat jets haar kwelde, en hij vermoedde, dat ™ar man de oorzaak van haar verdriet was. Feitelijk was hij niet bijster inge- °men met Lindsay en hij hield zich rtuigd,„dat Nalda veel te goed voor hem was. „Komt uw man ook vroeg hij. plaatselijke keuze 2245 en tegen 782. Ongeveer 74 der bevolking zou dus vóór invoering van plaatselijke keuze zijn. ONTHULLING VAN HET MONUMENT VAN DALE TE SLUIS. Het verslag van de ontvangst op het stadhuis verdient eenige aanvulling en wel ten eerste mét de mededeeling, dat de burgemeester van Sluis, de heer Ber- kers, het eerst sprak en het ais hoofd der gemeente zich tot een groote eer rekende Noorder- en Zuiderbroeders in het schoone raadhuis te mogen ontvan gen en een kort woord van welkom tot hen te mogen richten, die samen zijn gekomen met hetzelfde doel, nl. een zeer verdienstelijk Nederlander, een vriend der Vlamingen, te eeren, die in allen eenvoud zijn leven heeft gewijd aan de belangen zijner taal. aan de be langen der geschiedenis, hoofdzakelijk van deze gewesten. Boven deze alge- meene verdiensten heeft Jan Hendrik van Dale nog alle recht op de bijzonde re dankbaarheid van Sluis, zijn onver poosde nasporingen in ons rijk gedocu menteerd archief immers zijn oorzaak geweest, dat de- wallen- en andere gronden, welke vroeger als domein gronden werden beschouwd, aan Sluis zijn teruggegeven. Sluis rekent het zich daarom dan ook tot een groote eer, dat allen van Noord en Zuid zijn gekomen cm een zijner verdienstelijke burgers te eeren. Namens de bevolking 'brengt spreker hen daarvoor een woord van welgemeenden dank. Na de gisteren reeds vermelde rede van den heer Kerpenstein, welke meer malen door applaus werd onderbroken, verkreeg de heer J. J. de Burck uit Sluis het woord, die sprak namens de oud leerlingen van den heer Van Dale. Spr. schetste hoe de gedachten van die oud leerlingen thans teruggaan naar de da gen van hun jeugd, naar hem, wiens stem men nu weer denkt te hooren, en die wij zob vroeg moesten missen. Vervolgens nam de heer mr. P. Diele- man het woord om namens de Zeeuwsch-Vlaamsche studentenvere niging allen te danken dat zij gekomen zijn en om zich te kwijten van een spe ciale opdracht, namelijk het voorlezen van een uitvoerig telegram van den vroegeren burgemeester van Sluis, den heer «Dommisse, waarin deze wees op hetgeen Van Dale was, er bijvoegende dat God hem groote gaven gaf, waar mede hij- heeft gewoekerd. De burgemeester verklaarde, dat hij het geschenk der oud-leerlingen van Van Dale gaarne in ontvangst nam en dat het een eere-plaats zal innemen in het gemeentehuis. Het was een heele stoet, die nu het gezelschap „Apollo" volgde naar de wallen, naar de plek, waar het monu ment is opgericht en waar het nu nog door een vlag aan de oogen der talrijke personen, die den stoet van genoodig- den afwachtten werd onttrokken. Bij het monument was een nette tri bune voor de sprekers opgeslagen. Wij zouden in de eerste plaats terug komen op hetgeen prof. dr. f. Vercouil- lie had te zeggen. De begaafde spreker zeide dat thans degeheele Diefsche stam dezen philoloog komt huldigen. Er zijn nog maar weinig philologen die een standbeeld hebben, want hun werk kan de geestdrift der menschen niet gaande maken. Spreker kent er slechts twee en wel Villiaan te Duffel bij Antwerpen en Du Camp te Amiens. Van Dale zal der dritte im bunde zijn. Van Dale was iemand, die een roeping had en van zijn woordehboek zijn 6 drukken versche- ,^Neen." „Ik vrees, dat wij u laatst op dien avond in moeilijkheden hebben ge bracht. Hoe het zij, Lindsay is er in geslaagd mij te straffen. Ik heb nooit eerder iemand met zooveel geluk zien spelen." „Mijn man ,wint gewoonlijk", zeide Nalda kalm. „Ik heb dikwijls opgemerkt, dat het lot de vrouw ongunstig is, wanneer de man gelukkig is, en dat is stellig waar in uw geval. Apropos, hoe lang bent u getrouwd „Een paar maanden." „Zoo kort riep hij verbaasd. Jim Shalton gaf heel weinig om vrou wen, en dat kwam misschien, omdat hij ze het meest van haar leelijkste zijden had leeren kennen. Zoolang hij meer derjarig was, was hij op zijn qui vive geweest want zonder mededoogen was hij gejaagd door moeders en doch ters, zoodat hij vaak genoodzaakt was geweest te vluchten, teneinde zijn vrij heid te behouden. Hij verzekerde zich zelf herhaaldelijk, - dat geen man van grooten rijkdom ooit den waren vrede en het ware geluk kan leeren kennen. Maar tot dusverre was hij er in ge slaagd aan alle listen en lagen te ont komen. Voor hem was Nalda zoo iets als een openbaring, want zij verlangde niets van hem. Ja, zij behandelde hem eerder koel dan aanmoedigend en dat op zich zelf gaf al een bijzondere aantrekkings kracht. „Ik wilde, dat ik u zes maanden eer- nen. De Vlamingen mochten niet achter blijven en wilden ook een tuil van hulde brengen. Spreker wees op de persoon lijke betrekkingen van Van Dale met Vlaanderen. Zijn ouders woonden te Brugge* en zijn zuster werd te Eeclo géboren. Van Dale was medewerker aan verschillende Vlaamsche tijdschrif ten en hij was lid van vijf wetenschap pelijke genootschappen in België. Ver der sprekende wees prof. Vercouillie er o.a. op hoe Van Dale de vertrouwde vraagbaak voor. velen werd. Ook na de voltooiing van het groot woordenboek zal dat van Van Dale blijven gelden. Thans rijzen de standbeelden van Jan van Maerlant den schepenklerk Van 'Darame en Hendrik van Dale, den schoolmeester van Sluis, voor onze oogen als sprekende getuigen van de waarheid van het woord van Gravin de Noeiiles De moedertaal is de damp kring van de zief, daarbuiten ademt ze niet meer vrij en is zich zelf niet gelijk. De tweede Belgische spreker, prof. dr. H. E. de Sagher wilde hulde bren gen aan Van Dale als historicus en ge tuigenis brengen, dat de beoefenaars van de geschiedenis met belangstelling kennis genomen hebben van zijn wer ken. Spreker wijst op Van Dale's mees terwerken over de locale geschiedenis, welke werken hij kostbare schatten noemde. Niet alleen van Sluis, maar ook van omliggende gemeenten heeft Van Dale de archieven doorzocht en er veel historische kennis in opgedaan. Hij stond alleen destijds op het gebied van historische critiek en van wetenschap pelijke historie. In de laatste 50 jaar zijn veel andere bronnen naar voren gekomen, doch het werk van Van Dale is niet verdwenen als zooveel van andere tijdgenooten. Van Dale heeft het laatst het zoute water door het Zwin zien vloeien. Het beeld is geplaatst op de plek, die Van Dale er zelf voor zou hebben ge kozen, bij den vroegeren sleutel voor de wereldmarkt. Spreker twijfelt niet of de gemeente zal er goed voor zorgen. •Nadat de heer Kerpepstein zijn reeds vermelde rede had uitgesproken, ver zocht hij mej. Bakker, echtgenoote van een der onderwijzers, die onder Van Dale werkten en zelve oud-leerlinge van Van Oaie, een,.bloemstuk aan den voet van het monument neer te leggen. Toen de Commissaris der Koningin zijn rede had beëindigd en het doek van het monument was weggetrokken, zet te de muziek het Wilhelmus in, dat door allen werd medegezongen. Men was nu in de gelegenheid het werk van den heer Puijpe te bewonde ren en gaarne brengen wij een eere- saluut aan den kundigen Zeeuw voor hetgeen hij ook nu weer heeft gewrocht. Wij zijn onbevoegd te beoordeelen of het juist is, wat ouden van dagen zei den, dat de schrijver en schoolmeester met te dikke wangen is weer gegeven, maar meenen deze opmerking toch te moeten vermelden. Maar tevens dan ook dat men overigens algemeen 'het borstbeeld roemde en zij, die Van Dale gekend hebben, de gelijkenis overigens zeer prezen. Hot is hier misschien de plaats even te vermelden, dat ook de echtgenoote van den heer Puijpe, die gekleed was in kleederdracht van niet-visschersvrou- wen uit Amemuiden, de plechtigheid bijwoonde. Toen de heer Dieleman op zijn kern achtige wijze het monument aan de gemeente had overgedragen, betrad de burgemeester van Sluis het spreekge stoelte en zeide dat Sluis er trotsch op is bezit te kunnen nemen van zulk een der ontmoet had", zeide hij plotseling. „Waarom vroeg zij verbaasd. „Als u dan gezégd zoudt hebben, dat u van mij hield, dan zou ik het gelooid hebben." „U praat onzin", zei zij zenuwachtig. „ik ben niet bezig u het hof te ma ken, u moet niet denken, dat ik verliefd ben. ik bedoel alleen maar, dat u een van de weinige vrouwen bent, die ik ontmoet heb, welke niet om geld geeft." „U bent orfgelukkig geweest", zeide Nalda. „Ik geloof, dat ik het ben geweest, mevrouw Lindsay. Ik denk niet, dat u gemakkelijk goede vrienden met iemand wordt." „Ik weet zeker, dat ik dat niet doe." „ik zou uw vriendschap zeer op prijs stellen", vervolgde Shalton. „Ik weet, dat ik heel wat vraag." „Ik houd heel veel van u. Ik heb geen broers", antwoordde zij eenvoudig. „Err ik- heb geen zusters zullen we dus vrienden zijn „Graag." „Goed. Ik hield van u van het oogen- blik af, dat ik zag, hoe goed u tegen uw verlies kon. De meeste vrouwen morren en maken groote drukte als zij eenige ponden verliezen." „En enkele mannen doen hetzelfde", zei zij glimlachend. „Zou u er op tegen hebben, als ik meeging naar Le Touquet polsde hij bescheiden. „In het geheel niet. Bovendien is de plaats mijn eigendom niet." Zij waren naar het dek gegaan en prachtig monument, opgericht ter eere van een zijner verdienstelijkste burgers. Gedachtig aan de spreuk „Groot is een volk, dat zijne helden eert" gaat cle bevolking er trotsch op, dat de eenvou dige Jan Hendrik van Dale, geboren Sluisenaar, die door zijn liefde voor zijn geboorteplaats voor haar heeft gewerkt en gezwoegd en daarvoor nimmer iets heeft gevraagd of genoten, nu wordt geëerd als de pionier der Nederland- sche taal, als vorscher in de geheimen der geschiedenis. In naam van de gemeente Sluis aan vaard ik thans het monument als haar eigendom. Nog even zij hier gemeld, dat na de rede van mr. Dieleman de muziek het Zeeuwsche Volkslied deed hooren. Na den burgemeester sprak dr. D. Schoute, voorzitter van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en zeide, dat het Genootschap met volte overtuiging opnieuw- zijn dankbare hulde brengt aan de nagedachtenis van zijn hoogvereerd medeiid J. H. van Dale. Opnieuw, want reeds spoedig na het vroege overlijden van dezen licha melijk zoo zwakken, maar geestelijk zoo krachtigen man, eerde het Genoot schap zijn aandenken door de uitgave in zijn archief van den laatsten arbeid door Van Dale aan zijn innig geliefd Sluis gewijd. Het Zeeuwsch Genoot schap eert hem opnieuw, die in weten schap verre uitstak boven zijn omge ving, en spreker voelt zich gelukkig dit hier te kunnen getuigen, en legt als een zichtbaar teelten der gevoelens een palmtak bij zijn gedenkteeken neer. Behalve deze palmtak en de bloe men van de oud-leerlingen werden o.a. nog bloemstukken neergelegd namens de senaten van het Utrechtsch en van het Nijmeegsch studentenkorps de Z. L. M. het Algemeen Nederlandsch Verbond, afd. Zeeuwsch-VIaanderen 'de Zeeuwsch-Vlaamsche studentenver- eeniging, enz. Nog werd het woord gevoerd door den heer E. P. van der Werff. uit Oosi- burg, die sprak namens het hoofdbe stuur van het Algemeen Nederlandsch Verbond, en wees op het vele werk door Van Dale verricht in den korten tijd van zijn leven. Hij werkte met noesten vlijt en toonde zich een waar dige zóón van het ras, dat zooveel hel den leverde als De Ruyters, Trompen, het volk, dat 80 jaar gestreden heeft voor zijn vrijheid, dat zich weerde in den Zuid-Afrikaanschen oorlog, dat strijdt voor de rechten der Vlamingen. Het monument is van beteekenis voor den ganschen Dietschen stam. Nog vroeg en verkreeg het woord de heer A. Hans, die namens de Vlamingen dank bracht voor deze heerlijke ont vangst. Niet met bloemen ko'men zij, omdat het daarvoor voor hen geen tijd is. Maar spreker wil even aantoonen, dat het Van Dale is, die allen verbindt. Als Jan van Rijswijck nog leeide zou hij hier zeker zijn, hij die wei het Fransch een deftige taal noemde, maar toch het Vlaamsch daarboven vetkoos. De laatste spreker bij het monument was de heer Knevel, een kkrinzoon van den gehuldigde, 'die het woord voer.de bij ontstentenis van de kindeten van Van Dale en die hartelijk dank bracht namens de familie aan H. M. de Konin gin, aan de Zeeuwsch-Vlaamsche stu- dentenvereeniging, aan den Commissa ris der Koningin voor de onthulling en aan den heer Puijpe voor de vervaardi ging van het monument. Behalve de heer Knevel waren nog twee familieleden van Van Dale aan wezig, namelijk twee nichten van hem. Boulogne was in het zicht. „Wat een mooie auto riep Nalda, naar het benedendek wijzende. „Dat is de mijne. U moest mij toe staan mij regelrecht naar Le Touquet te rijden. Het zal veel vlugger en veel ge rieflijker zijn." „Ik zal het Olive vragen. Daar komt zij", zei Nalda en haastte zich naar haar vriendin. „Mijnheer Shalton is hier. Hij wil ons naar Le Touquet rijden. Vind je, dat wij met hem mee moeten gaan „Waarom niet Je zult een gepaste chaperone voor mij zijn 7' zeide Olive spottend. Zij bereikten het Hermitage-Hotel even na vieren en waren zoo gelukkig nog een paar kamers te vinden, hoewel alles overvol was. Shalton ging naar het Golf-Hotel, omdat hij daar, naar hij voorgaf bij de golfbaan was. Maar Nalda begreep de ware reden en was dankbaar. Het diner was uitnemend, en zij rookten haar sigaretten bij de koffie op het terras. Om haar heen waren vrouwen naar de laatste mode gekleed, voor het meerendeel rijke Engelschen. want Le Touquet is geen plaats voor lieden van beperkte middelen. „Hoe amuseert men zich in deze stille plaats vroeg Nalda nieuwsgierig. „Er is een casino", zei Olive bedaard. „Wat spelen zij „Baccarat en chemin de fer. En er is niet de minste kans, dat de politie een inval doet", antwoordde Olive lachend. „Ben je daarom hierheen gegaan vroeg Nalda. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. De jeuk en ontsteking van alle jeu kende huidaandoeningen als gordelroos, dauwworm, eczeem enz. moeten spoe dig zwichten voor de antiseptische en genezende eigenschappen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmid del. Per tube 1.7 Mejuffrouw P.van Dale uit Aardenburg, dochter van een broer en mej. Petillon uit Sluis, dochter van een zuster van mesjeu Van Dale. De stoet werd weer geformeerd en met „Apollo" weer aan het'hoofd ging het naar hotel De Korenbeurs, waar het noenmaal zou plaats hebben. Alvorens naar binnen te gaan, bracht mr. Diele man dank aan het muziekgezelschap en bood een verguld zilveren herinnerings medaille aan. Tijdens het gebruik van het goed bereide maal werd nog door tal van personen gesproken. Wij zien ons ver plicht met de vermelding daarvan kort te zijn, gezien de veie ruimte die de plechtigheid reeds heeft gevraagd. De heer mr. Dieleman wiidde den eersten dronk aan H. M. de Koningin, terwijl op zijn voorstel het volgende telegram aan H. M. werd verzonden „Velen van Niederdietschen stam te Sluis, bij de onthulling van het Van Dale-monument bijeen, brengen eerbie dig hulde aan Nederlands geliefde Ko ningin, met de bede dat ook Haar re geering en Haar zoo innig gewaardeerd streven moge strekken tot verheffing van den alouden Nederlandschen stam. .Dieleman, voorzitter Atoerdijk, secre taris." De Commissaris der Koningin zeide dat het jongste Koninklijke bezoek de banden tusschen Zeeland en Vorsten huis zoo mogelijk nog nauwer heeft aangehaald. Spreker meent dat men groote mannen moet eeren en spreker doet dit mr. Dieleman, die zooveel heeft gedaan en nog doet voor Zeeuwsch- VIaanderen en noemt het een blijde mare, die waarbij bekend werd dat mr. Dieleman geridderd werd. Alle aanwezigen zongen hierop het Zeeuwsch-Vlaamsche Volkslied. De heer jhr. Van Teijlingen wenschte o.a. de Zeeuwsch-Vlaamsche studenten- vereeniging geluk met haar succes, en bracht hulde aan den ontwerper en ver vaardiger van het monument, en ver volgens de gemeente Sluis met haar mooie standbeeld. De Hollanders weteh hun groote mannen te eere'n. Nog verschillende andere sprekers voerden achtereenvolgens het woord. VLISSINGEN, 4 SEPTEMBER. Een dankbetuiging van H. M. de Koningin. Naar aanleiding van het telegram op 1 September door den burgemeester aan H. M. de Koningin gezonden op Haar geboortedag, is van den adjudant van dienst het volgend schrijven ont vangen H. M. de Koningin draagt mij op Uw Edelachtbare Hoogstderzelver zeer oprechten dank te betuigen voor de ge- lukwenschen, aangeboden bij de her denking van Harer Majesteits geboor tedag, Hare Majesteit heeft uw tele gram zeer gewaardeerd. Ontslagname wethouders. De wethouders de heeren Laernoes en Hilson, hebben aan Burg. en Weth. „Ik ben niet bang voor een inval der politie. Zij kan iemand alleen dwingen een som geld te deponeeren en u later oproepen, maar ge kunt een valschen naam opgeven wat komt het er dus op aan „Ben je hierheen gegaan, omdat hier chemin de fer gespeeld wordt hield Nalda aan. „Daar komt de heer Shalton aan vraag hem, waarom hij naar Le Tou quet kwam." Shalton glimlachte, want hij hari de vraag gehoord. „Ik heb voor het diner eens naar de golfbanen gekeken ze zijn werkelijk uitstekend." „Maar is dat, wat u hier het meest aantrekt drong Nalda aan. „Dat kan ik niet zeggen. In werke lijkheid zie ik uit naar een spelletje chemin de fer van avond. Doet u ook mee „Ik had mij voorgenomen niet meer te spelen", antwoordde zij. „U zult toch wel een kijkje in het Casino kunnen nemen. Dat zal u geen kwaad doen", zei hij. Olive ging blijkbaar en Nalda was bang alleen gelaten te worden met haar gedachten en daarom 'besloot zij, met hen mee te gaan. Maar toen zij zich op weg begaven, wist zij, dat zij zou spe len ja, voordat zij het hotel verliet, ging zij naar haar slaapkamer om geld te halen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1