[ES Adnrtiita :s IS IE V M|55BLANCHE OINSDAG 2 SEPTEMBER !4 af. rgsche fetscfiappii i Stoomvaart GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON DE GR00TE ONDEUGD HET GEHEIM --No20< 3924^ KOOPm, NSGEZINSWONi^fi kerksche Straatweel eek beschikbaar ekken. s: Hobeinstraat BOSMAN, Boekhai nbord*n nhaken rdoozen oeken nz. Avond Voor] N0 ie Huur en Verhaar, Koon „w L 'Biedingen en vooruitbetaling, van 1j elke regel meer 15 jM op een goed ondtrwj fornuis. Molenstraat 6 BISSCHOP, Boni 14, vraagt een dienstbode en nacht. nd gevraagd een l :tte loopjongen.' Schoenmakerij N. p J ïeursstraat. strijkje voor den Zaterdag J (vast werk). met opgaaf van prijs J wacht onder motto „StfJ au „Vliss. Courant". te koop <te rijwielen, in L v Osmond Dames ƒ80- )ames 60.Rover L - Simplex Cycloïde jgl garantie en R.WjB fel B. M. WIJTENBUUil :raat 13. inke loopjongen kunnende fietsen, bureau „Vliss. Couranf. 8.45 9.48* 9 08 9.32 10.46 1.— 11.40 4.09 1.18 - 2.50 5 14 3.13 3.52 5 39 3.34 4.30 6.15 3.56 4.53 7.03 12.35* 1.55 3.52 3 04* 5.01 3.31 5.34 3.39 5 42 4.04 6.07 4.08 4.59* 724 4.19 7.37 4.29 5.15 7.50 4 38 8.01 4.51 8 16 4.58 5.35 8.24 5 08 8.36 8.45 5.14 5.47 5.21 8.54 5.'31 6.00 9.06 5.39 5.47 5.57 9.15 9.24 9.35 6.06 6.21 9.46 6.14 6.29 9.55 VLISSINGSCHE COURANT ter leen gevraagd ks-ambtenaar, tegen 15'r,I maandelijksche aflossipjl onder letters L. S., buna jurant". pakhuis evraagd voor autostal'ij voor één auto onder motto „Pakte', /Iiss. Courant". :n- Middelb. - Rotterdia| chengelegen plaat» i R VAN PASSAGES,] 1DEREN EN VEE, v. Ml t. IS I itember 111 Mr' i!'| 2 1 I 3 8 Jg 4 I - 5 I 8 irmatien te bekomen: n N.V. Transport- en Eiw 7.h. Erven G. VOS, Taf rg B. EENHOORN, Tel. tó| r. T. OOSTERHOUT Tël. 281 Gebr. BUITENHEK Tel. 1U| ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- „horrn f 2.20 per drie maanden. Franco Snor hét geheele rijk 2.50. Week-abon- ementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS yan i_4 regels 1.10 voor iedere reee' meer 26 cent; bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop "en Verkoop, Dienstaanbie- dineen Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke ,e«el meer 15 Cent. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. VOOR DE NAGELATEN BETREKKINGEN VAN DE VERONGELUKTE VÏSSCHERS. Vorige opgave 32338.01 poor tusschenkom.st van Ds. P. Ch. v. d. Vliet, alhier, gift uit Errnelo - 2. Madlle. D., Rotterdam - 10.— Totaal 32350.01 INGEKOMEN GIFTEN ADMINISTRATIE „VLïSSINGSCKE COURANT". Reeds ontvangen 1721.95 H. A., Souburg - 2. Totaal 1723.95 Meerdere giften zullen door ops dankbaar worden aanvaard en in ons blad worden verantwoord. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. De Burgemeester brengt ingevolge art. 44, tweede lid van het Dienstplichtbesluit ter openbare kennis, dat door den Minister van Oorlog, bij beschikking van 27 Augus tus j!., no. 252 V., van den dienstplicht met ingang van 1 November 1924 voor één jaar is vrijgesteld wegens kostwinnerschap, de ingeschrevene voor den dienstplicht dezer gemeente, lichting 1923 Arie Cracau. Tegen deze uitspraak kunnen vanaf he den binnen tien dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene wien de uit spraak geldt, elk der overige voor deze gemeente voör dezelfde lichting ingeschre ven personen, of de wettige vertegenwoor diger. Ret verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, moet worden ingediend bij den Burgemeester ter Secretarie dezer ge meente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Missingen, 2 September 1924, De Burgemeester voornoemd, M. LAERNOES, L.B. Koninginnedag. I In vele plaatsen van ons land is gis teren de Koninginnedag gevierd. Vooral in de grootere steden was daarvoor een uitgebreid programma samengesteld. Te Apeldoorn werd 'n optocht gehou den, waaraan de leerlingen van 28 scholen deelnamen. De kinderen mar cheerden naar Het Loo, waar voor de INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Omdat het een sigaret is, die aan alle eischen voldoet, zegt de Rooker Geef MIJ maar 115 L 4.15* I 1.36 r 616 7.5! 711 9.05 9.27 916 10.12 7.29' I 8.27 957 10.18 10.31 10.53 11.01 11.17 11.37 11.15 Vertaald door Mevrouw I- P. WESSEL1NKVAN ROSSUM. 38) Het contract met Sir Cycil Abchurch was nog niet geteekend, en hij zou ook den volgenden dag nog in Londen moeten blijven. »Zou ik naar haar toegaan en mor genochtend terugkeeren vroeg hij Tjch af, maar hij kwam tot het besluit, dat het toch maar het beste zou zijn, °m de les te vervolgen die hij begon nen was. Toen dit vast stond bij hem, werd hij aan de telefoon geroepen en herkende nil<ie stem van Nalda. "Ben jij het, Mark Kom je van- wond thuis "Neen, mijn zaken zijn nog'niet afge- aan. Misschien kom ik morgenavond." kw spijt rrl'l ao°- "c wilde, dat je dig3"1' 'k voe' m'J eenzaam en ellen- "H/b Je bezoek gehad vandaag chpn" rouw For'escue is komen lun- n antwoordde zij verlegen. wéUteer ,,b?n Je ongehoorzaam ge wilde h j j? ie sezesd' dat ik niet een" Ae dle vr°hw zoudt ontvan- Weer' Zpl hii toornig en hing den hoorn vond"? Was werkelijk boos, want hij schar, rnoeder het slechtste gezel- Pi dat voor Nalda maar denkbaar Koningin gedefileerd werd. De geheele Koninklijke familie sloeg op het bordes voor het paleis den voorbijtrekkenden stoet gade. Terwijl dit geschiedde, zong het pu bliek, buiten het paleishek staande, het Wilhelmus waarna het daverend klonk Leve de Koningin Toen het juichen en zingen bleef aanhouden, kwamen de Koningin, de Prins en de Prinses naar het hek en foen steeg er een donderend gejuich op en werd opnieuw het Wil- ■heiinus gezongen. Het vaarwater der Schelde. De Antwerpsche redacteur van „de Maasbode" schrijft dd. 1 September Binnengekomen loodsen rapporteeren dat het vaarwater van Rilland weer aan het „opdrogen" is. Er doen zich nieuwe verzandingen voor, in het bij zonder aan den benedenkant van de roode boei 39. Indien niet spoedig in gegrepen wordt en daar met kracht ge baggerd wordt, dan zal de Antwerp sche haven er wederom spoedig onder lijden. Men begrijpt dat dit bericht opnieuw groote ontroering heeft gewekt in de Antwerpsche scheepvaartkringen. De postcheque- en girodienst. In een onderhoud met een vertegen woordiger van het „Vad." heeft de di recteur van den postchèque- en giro dienst. de heer J. Lazonder, o.a. mede gedeeld, dat het aantal personeel, dat hij in dienst vond bij zijn optreden be droeg 1040 man (er zijn in den aan vang 1140 ambtenaren geweest) en dat dit thans is teruggebracht tot 860 amb tenaren. Voorts is het thans in Brussel afgeziene stelsel geen Belgisch systeem, omdat de Belgen het voorbeeld van Keulen hebben gevolgd en pasklaar ge maakt voor de Belgische toestanden. Dat gaat de heer Lazonder nu ook voor Nederland doen. Ten slotte deelde de directeur mede, dat voortaan de rekening-houders ook een bewijs zullen ontvangen, dat een door hen afgegeven cheque-advies op het girokantoor is ontvangen en van hun rekening is afgeboekt. De dubbele moord te Culemborg. Naar aanleidingen van beschuldigin gen en verdachtmakingen, voorgeko men in het Geldersche weekblad „de Arbeid" en gericht tegen den commis saris van politie te Culemborg, den heer J. Blok, wordt gemeld, dat het parket van den officier van justitie te Tiel. onder hetwelk Culemborg ressor teert, kennis genomen hebbende van de tegen den commissaris van politie te Culemborg geplaatste artikelen, de daarin vervatte mededeelingen als zin neloos en uit de lucht gegrepen be schouwt en van oordeel is, dat genoem de commissie van politie vrij uit gaat en hem geen enkel verwijt treft. Commisaris Blok is thans met een, hem reeds vroeger verleend, gebruike lijk jaarlijksch verlof voor een maand naar het buitenland vertrokken. Nieuwe postzegels. De nieuwe zegels, ontworpen door prof. jan Veth. zullen aanvankelijk wor den uitgegeven in de waarden van 5, 71/2, 10. 12J/2, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 50 en 60 cent. .De verstrekking zal gelei delijk plaats vinden, naarmate de voor raad frankeerzegels van de genoemde waarden uitgeput raakt. Voor verstrek king zullen het eerst in aanmerking ko men zegels in de waarden van 10, 12)4, 15, 30 en 40 cent. Alle zegels van de thans in omloop zijnde type blijven was, en hij besloot dat hij, het kostte wat het wilde, een eind zou maken aan haar bezoeken. Het scheen hem toe, dat zijn vrouw hem opzettelijk ongehoor zaam was, en hij werd hard en bitter gestemd tegen haar. En in deze stem ming zette hij zich neer om haar te schrijven. „Lieve Nalda. Bij meer dan een gele genheid heb ik mijn wensch uitgedrukt, dat je mevrouw Fortescue's gezelschap zoudt mijden. Het schijnt, dat je er ver maak in schept, geen acht te slaan op mijn wenschen. Ik heb veel geduld met je gehad, je jeugd in aanmerking geno men en je gemis aan levenservaring. Maar er is een greng aan mijn geduld. En die grens is nu bereikt. Nog maar enkele dagen geleden, voordat wij Lon den verlieten, heb ik je vergeven, en ik geloof, dat ik met eenige edelmoedig heid gehandeld heb, Maar je hebt het mij vergolden door herhaaldelijk tegen mijn uitdrukkelijke wenschen in te han delen en ik ben tot het besluit gekomen dat ik afdoende maatregelen moet ne men, om ons verder leven voor grooter rampen te behoeden. Ik vind het het beste, dat je eenigen tijd te Briscombe Court blijft, maar in de gegeven om standigheden kan ik niet toestaan, dat ie gasten ontvangt of bezoeken aflegt. Feitelijk is het 't best, dat je het park in geen geval verlaat zonder mijn toe stemming. Hoe onaangenaam je dit ook vinden moogt, je zult moeten erkennen dat ik het voor je eigen bestwil doe. De dag zal komen, waarop je er mij dank baar voor bent. Je zegt, dat je mij lief naast die van het nieuwe type geldig voor de frankeering. Voorts zullen de vroegere briefkaar ten van 5 cent zegel-in-druk voor het verkeer worden bruikbaar gemaakt door opdrukken van resp. 7)4 en 12)4 cent en binnenkort verkrijgbaar wor den gesteld. Thorn Denijs professor. Naar „het Vad." verneemt, is onze bekende bariton Thom Denijs door de Oostenrijksche Staatsacademie aange zocht om de betrekking van professor voor den zang aan te nemen. Zal Denijs ons land verlaten Het blad hoopt van niet. Toch zou men het hem niet euvel kunnen duiden. Eerst heeft Amerika om zijn gunst gedongen nu komt Oosten rijk, dat herleeft. Scheepvaartbeweging. Gedurende Augustus 1924 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 973 schepen, metende 1.451.666 netto reg. ton, waarvan 2 zeilschepen en 17 zee lichters. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 875 schepen, met. 1.323.486 netto reg. tons, In Augustus 1923 kwamen den Nieu wen Waterweg 'binnen 815 schepen, metende 1.158.419 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 745 schepen, met. 1.056.525 netto reg. ton. Sedert 1 Januari zijn den Nieuwen Waterweg binnengekomen 7169 sche pen, met. 10.585.193 netto reg. ton, te gen 5750 schepen, met. 8.212.065 netto reg. ton in dezelfde maanden van 1923. Er is dus een vermeerdering met 1419 schepen en een vermeerdering met 2.373.128 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan be stemd 6614 schepen, met. 9.878.117 net to reg. ton, tegen 5341 schepen metende 7.706958 netto reg. tons in hetzelfde tijdvak van 1923. Er is dus een ver meerdering met 1273 schepen en een vermeerdering mët 2.171.159 netto ton. DE VERBETERING VAN 1DE HAVEN VAN VLISSINGEN. De gemeenteraad heeft aan Burg. en Weth. een crediet verleend voor het uitgeven van een tweede brochure over de verbetering van onze haven. Nu de werken voor de uitvoering van de wet van 25 Juli. 1959. steeds maar worden uitgesteld, is het noodzakelijk dat het gemeentebestuur nogmaals de noodzakelijkheid van de haveenverbete- ring uiteenzet. De brochure is aan alle dagbladen verzonden, zoodat verwacht mag wor den, dat wederom in de pers zal wor den uiteengezet welke redenen het ge meentebestuur hebben genoopt, om op de uitvoering der werkzaamheden aan te dringen. Enkele kaarten geven duidelijk aan waartoe de uitbreiding der haven zich zal bepalen en een foto in vogelvlucht is opgenomen van de in uitvoering zijn de havenverbetering. Het voorwoord van Burg. en Weth. geeft een zakelijke uiteenzetting van de feiten en zullen dit daarom in zijn geheel opnemen. in het volgend nummer zullen wij nog het een en ander ontieenen aan de me morie betreffende de voordeelen van een verbeterde buitenhaven te Vlissin gen. In het voorwoord zeggen Burg. en Weth. het volgende Tot ons ieedwezen zijn wij genoopt op onze brochure van 25 October 1923 „de Verbetering van de Haven van Vlissingen ter uitvoering van de wet hebt indien dat zoo is, dan zul je het toonen door mij te gehoorzamen." Onder het schrijven nam Marks ver ontwaardiging toe en hij begon te voe len, dat hij heel slecht was behandeld. „Ik kan je niet vertrouwen, maar ik hoop, dat je je zoo zult gedragen, dat ik het weer zai kunuen doen." Hij aarzelde en vroeg zich af, of hij er een regel aan zou toevoegen, om haar te zeggen, dat hij haar werkelijk lief had en hij alleen zoo schreef, ge dreven door 'n sterk gevoel van plicht. „Neen, ik moet sterk zijn", mompel de hij, terwijl hij zijn onderteekening zette.' Het couvert werd dadelijk gezegeld en weggezonden, opdat zij den brief met de ochtendbestelling zou ontvangen En toen vroeg hij zich pas af, of hij wel goed gehandeld had. Want weer herin nerde hij zich den raad en de waar schuwing van mevrouuw Fortescue. Een oogerablik dacht hij er aan haar te telefoneeren en op zijn brief voor te bereiden,maar even snel verwierp hij de gedachte ook weer. Opnieuw maak te Mark Lindsay de fout een zaak, waarmede zijn levensgeluk gemoeid was, te behandelen alsof het een han delszaak was. Hij vleide zich een goed beoordeelaar te zijn van het mensche- lijk karakter en dat alteen een blijk van vastheid van wil hem de overwinning kon geven. Maar gedurende het overi ge van den avond voelde hij zich niet in staat zijn gedachten bij iets anders te bepalen en eens liep hij zelfs naar de telefoon oin zijn vrouw op te bellen, van 25 Juli 1919. (Stbl. no. 515) en cfe Waterstaatsbegrooting 1923 en 1924" een vervolg uit te geven. Om zeifs den schijn te vermijden, dat wij bij het zakelijk behartigen van het algemeen landelijk, provinciaal en plaatselijk belang betrokken bij de ver betering van de haven van Vlisingen zouden willen prikkelen, drukken wij in dit vervolg van onze brochure de vaak zeer scherpe persstemmen niet over wij verwijzen er slechts naar, waardoor de belangstellende lezer deze beschou wingen desgewenscht kam naslaan. De toezegging van den minister van waterstaat ir. A. A. H. W. Köfiig in de memorie van toelichting op de water staatsbegrooting voor het dienstjaar 1923, dat er naar gestreefd zou worden, dat een deel van de haven in 1924 in gebruik zou kunnen worden genomen,- is helaas niet vervuld. Aanhoudend zijn nieuwe bezwaren tegen den geregelden voortgang van het werk geopperd, be zwaren, die werden opgelost, doch tot nu toe telkens door nieuwe worden ver vangen, hetgeen ons ernstig verontrust. 18 September 1922 werd ir. G. J. van Swaay tot minister van waterstaat be noemd hij liet in October d.a.v. den vasigestelden termijn voor het gunnen van den bouw van den kaaimuur voor bijgaan en wenschte bij nota van wij ziging van de begrooting een nieuw vooronderzoek voor dien bouw. hetgeen een langdurige vertraging heeft ver oorzaakt inmiddels zijn de nieuwe plannen nu echter reeds geruimen tijd gereed. Van de financieele bezwaren in verband met de bezuiniging werd af gezien met het oog op het landsbelang, dat Nederland zijn positie aan den Scheldemond moet markeeren. Het be zwaar, dat de Nedertandsche Spoor wegmaatschappij tegen de verbetering van de haven met het oog op de daar aan voor haar verbonden kosten „ern stige bedenkingen" had, verviel na ge pleegd overleg. Het bezwaar dat de internationale scheepvaart geen belang in de haven zou stellen, werd door tal van verklaringen en feiten weerlegd, toen werd opnieuw bij nota van wijzi ging der begrooting van 17 October 1923 de post voor de havenverbetering nagenoeg geheel teruggenomen en de havenverbetering ingedeeld bij „eenige grootere werken, waaraan nog geen begin van uitvoering is gegeven", tege lijk zou aan de rijkscommissie voor de werkverruiming worden opgedragen, te adviseeren over de urgentie van dit werk. (vgl. blz. 58 e.a. van het eerste deel onzer brochure). Nu meenen wij duidelijk aan te kunnen toonen, dat er bij de Vlissingsche havenverbetering reeds een ver gevorderd begin van uit voering is, maar bovendien heeft de Tweede Kamer der Staten-Generaal zich op 1 December 1922 door de motie Van der Voort van Zijp met 70 tegen 3 stemmen voor de urgentie der verbete ring uitgesproken. Ook zijn havenwer ken door het vele grondwerk daaraan verbonden in het algemeen zeer ge schikt voor werkverruiming. Bij de behandeling van de water staatsbegrooting in de Tweede Kamer op 6 Maart 1924 legde de minister na bemiddeling van bevriende zijde vóór den aanvang van het verwachte debat over de Vlissingsche havenverbetering een verklaring af, waarmede de inge schreven sprekers van nagenoeg alle partijen genoegen namen. De minister beloofde binnenkort in den .Minister raad een voorstel aanhangig te zullen maken voor een suppletoire begrooting maar hij veranderde weer van gedachte toen hij den hoorn in de hand had. In den morgen had hij een onderhoud met Sir Cyril Abchurch en het contract werd behoorlijk geteekend. Daarna lunchten zij samen, en Mark nam het besluit, dadelijk naar huis terug' te keeren. „Ik hoor, dat er groote dingen ge beuren in uw omgeving", zei Abchurch boosaardig. „Waar doelt u op 7" „Chemin de fer bij de Shaltons en in uw woning. Men vertelt mij, dat uw vrouw een klein vermogen verloren heeft. Is dat waar „Niet dat ik weet", antwoordde Mark koel. „Men zegt ook, dat ge een kleinig heid van Jim Shalton gewonnen hebt. Dat zult ge toch wel weten „Ja, een paar duizend pond." „Ik hoop, dat ge de opmerking niet impertinent vindt, maar het lijkt mij toe dat mevrouw Lindsay niet veel begrip van geld heeft. Zij gooide heel wat weg aan dat meisje Sylvia Thornton. Ik begrijp niet, dat gij haar niet een wenk geeft om voorzichtiger te zijn. Maar natuurlijk, gij kunt het lijden, dat er met geld gesmeten wordt." „Ik ben u dankbaar voor uw raad", antwoordde Lindsay koel. Nu moet ik gaan. Vaarwel." Lindsay reed recht door naar Bris combe Court en het was de eerste keer dat zijn chauffeur de opdracht kreeg, snel fe gaan. „Ik ben benieuwd, hoe Nalda mijn INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Yan een lekkere saus ligt in het ge bruik van 'n zeer zuivere grondstof. Met HONIG'S MAÏZENA bereidt men de heerlijkste sausen voor ver schillende gerechten. Daarom wordt de onovertroffen Honig's Maïzena voor velerlei doeleinden gebruikt en steeds meer #gevraagd. Let op de sluitzegels met Bijenkorf. en sprak nief meer over een advies van de Rijkscommissie voor de werkverrui ming. Den, volgenden dag bleek echter dooi de weigering van den minister na aan vankelijke mondelinge toestemming „wegens de veranderde houding van de regeering fen aanzien van de verbete ring van de haven van Vlissingen", als antwoord op een verzoek van het ge meentebestuur van het werk op de Ne- derlandsche Jaarbeurs ten toon te stel len, dat de minister het zwijgen der Tweede Kamer anders uitlegd'e. Door het afwijzen van dit verzoek gaf de mi nister te kennen een ernstig tegenstan der van de havenverbetering te zijn, want hij heeft hierdoor aan het ge meentebestuur van Vlissingen om een rijkswaterstaatsteekenmg van het werk op de Neder!, jaarbeurs ten toon te stel- propaganda te voeren voor de verbeter de haven, die volgens zijn eigen verkla ring, als het werk goed wordt aangevat, reeds 'over 2 jaar gedeeltelijk in gebruik zou kunnen worden genomen, nood zakelijke propaganda voor een werk, dat door het Rijk zelf wordt uitgevoerd! Tijdens de behandeling van de water staatsbegrooting in de Eerste Kamer gebruikte de minister op 19 juni 1924 echter wederom het werkverruimings argument onder opmerking, dat de ver antwoordelijkheid voor het advies ge heel bij de commissie berustte. Vergeleek de minister van waterstaat verleden jaar bij de behandeling der begrooting in de Eerste Kamer het be lang van het voortzetten der havenver betering fe Vlissingen, met het leggen van een dubbel spoor naar Leeuwarden, thans deelde hij daar mede, dat hij de belangen verbonden aan de verdere uit voering van de verbetering van de ha ven van Vlissingen wil ten achterstellen bij een aantal nog slechts in uitzicht ge stelde plannen voor nieuwe water staatswerken -in Zeeland, waarvoor echter nog geenerlei begin van voorbe reiding van een uitvoering bestaat, zooals het graven van, een kanaal naar Hulst of van, een kanaal van Breskens naar Sluis. Hoewel wij een nieuw on- derzóek naar de groote belangen, ver brief heeft opgenomen", mompelde Mark, toen zij de indrukwekkende poort doorgingen, die naar het huis leidde. Hij keek scherp rond, maar bespeur de geen enkel levensteeken van haar. „Waar is mevrouw vroeg hij den knecht, die de deur opende, „Mevrouw had plan voor eenige da gen weg te blijven, mijnheer", ant woordde de man. Mark slaagde er in zijn verbazing en onrust te verbergen. Dus Nalda was besloten, hem te tarten. „Ik geloof, dat er in de bibliotheek een brief voor u ligt, mijnheer." Mark begaf er zich dadelijk heen, ten prooi aan de grootste bezorgdheid. Nalda had' den brief van haar man met ongeveinsde verbazing gelezen. Zij herlas hem en toorn kwam in de plaats van verbazing dat hij haar in zulke bewoordingen dorst te schrijven. Alles wees er op, dat hij haar als een gevan gene dacht te kunnen behandelen en zij kwam er met alle kracht tegen op. Er w-as geen enkel vriendelijk woord in zijn schrijven en voor hét oogenbiik was haar liefde voor hem krachteloos. „Ik haaf hem. Ik wil hem nooit weer zien." Ofschoon de woorden onder den in druk van het oogenbiik werden uitge sproken, waren zij toch gemeend. Zij ging regelrecht naar haar slaapkamer, liet haar kamenier komen en gaf haar de opdracht haar koffers te. pakken. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1