(te itoommrt MIANIMÖ 23 AUGUSTUS MIS5BLANCHE EXAMENS DES BINNENLAND FEUILLETON DE GR09TE ONDEUGD ^I^o200! Q E N D A Dagelijks des avonds 0 Zaterdag- en Zond er. lederen a elling, aanvang ^Zaterdag- en Z Dagelijks n <\jo uur. uitzondering ée-dansanfp e. itannia. u 6.308 uur. iet uitzonderir Soirée-dansante avond J 8 "ur Jm Z°ncia?(11J van van istus id mina el n pera- latinée van 3.30-5.30,. 811.30 uur. feustus. - Solisten-co, J Bntannia, 8'/2 uur ""o- 7nSpeciale Hotel Britannia Dagelijks co»M| itöhrBleker Zondag van 3^ „era- en Sehsten-avojH I 'onderdags. Soiree <J -boulevard. Co I tapei Maandag- en WoJI n 8—11.30 uur. 22 uur Matinée. evard Evertsen. idag en Zondag Mali, 30 uur. Donderdag en Zoié 11.30 uur. 1 Woensdag, Vrijcta oirée-dansante van V van 3.305.30 uuij^l Boulevard Evertsen. -| sdag Soirée Dansante DDELBURG. Vrijdag 29 Augustus.. iChe séances, „St. Joris'l 31 Augustus bij i nkstraat hoek Bierkaai! lag 27 Augustes, desl n school Groenewoik I iar en Verhünr, Koop en Verkoop ingen en Ulenstaanvragea, oor, •rultbetallng, van l-5re$t I Ike regel meer 15 cent S HANDWERKEN. overname aangeboden in der stad gelegen. WIN- et bovenwoning te koop. I >nder No. 378, bureau ant". VEDENWONING 1 Krugerstraat 6 3 gul-1 ek. J. VERBURG, Kleine in, 28 jaar, P.G., met I an 5 jaar, vraagt nette ISHOUDSTER, is in de zaak te helpen, I >nder motto „Huishoud-1 „Vliss. Courant". TE KOOP rek, Kippenhok met reir I 20.Vulkachel met 16.50 Electrische Ka- - rieten Leuningstoe! Verk.Quakkelaarstr.42. name aangeboden een nieuw J-AMEUBLEMENT, politoerd, ingelegd met I en, bestaande uitSa- r pé, 2 Fauteuils, 4 Stoe- afeltje, Spiegel, 2 Sier- Bankje. igen Meubelmakerii van AND, Rouaansche kade, OORKAMER slaapgelegenheid eir en onder No. 1129, bu- 3ourant". RDIEPINGSHUIS Ires Clijverstraat 32. leschikbaar. Te bevra- HU Widdelb.-Rotterdam ngelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS ÏREN EN VEE. istus 3 1. KM. t.b. ur 8 8 r. au T.B IK VL1 SSI IN GSCH E COURANT ABONNEMENTS-PRIjS Voor Vlissingen en gemeenten qp Wal- J-pn f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk: 2.50. Week-abon- ementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 4 regels 1.10 voor iedere „vel meer 26 centbij abonnement spe- Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- ainven én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1-5 regels f 0.75, elke regel racer 15 Cent. Familieberichten van 1—6 regels: 1.70, iedere regel meer 26 cent. i/nOR DE NAGELATEN BETREKKINGEN V VAN DE VERONGELUKTE V1SSCHERS. Vorige opgave 29672.03 Door tusschen'komst van den Burgemeester van Hellevoet- sluis 196-25 Ds. P. C. v. d. Vliet van A. V. Amsterdam - 2. Tweede gift lezers „Gelder- sche Kerkbode" - 25. q B.v. d. H., Terneuzen - 5. Mevr. S. D.V., Hilversum - 8. A, L., Bioemendaal - 2.50 Mei. M. A. V., Amsterdam - 10. Door tusschenkomst van den zaakgelastigde van Finland van de Finsche Journalisten - 160. Totaal 30080.78 ingekomen gieten administratie „VLISSINGSCHE COURANT". Reeds ontvangen ƒ1679.65 C. V. M- 2.— Door bemiddeling bestuur AM. Vlissingen Alg. Nederi. Ver bond - 22. Totaal 1703.65 Meerdere giften zullen door ons dankbaar worden aanvaard en in ons blad worden verantwoord. itiM U Inkomen' I.V. Transport- «n BJT Ërron a. VOS, Til 3. EENHOORH, TtUJJ 008TEBH0UT, Til BOÏTBNHEK, T»L 111 Nederlandsche vertegenwoordigers bij den Volkenbond. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot ver tegenwoordigers van Nederland ter vijfde zitting van de vergadering van den Volkenbond, welke is bijeengeroe- <pen op 1 September 1924 te Genève. jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, minis ter van buitenlandsche zaken jhr. dr. Loudon, buitengewoon gezant en ge volmachtigd minister te Parijs, oud-mi nister van buitenlandsche zaken jhr. prol. mr. W. J. M. van Eysinga, hoog- ieeraar aan de rijksuniversiteit te Lei den en als plaatsvervangende verte genwoordigers mr. dr. F. A. C. graaf van Lynden van Sandenburg, oud- Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht, oud-lid van de Tweede Kamer mr. J. Limburg, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, oud-lid van de Tweede Kamer prof. mr. dr. J. P. A. Francois, referendaris, chef der af- deeling Volkenbondszaken van het de partement van buitenlandsche zaken, buitengewoon hoogleeraar aan de Han- deishoogeschool te Rotterdam. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. Het mag verbijsterend lijken, maar het is een feit, dat het meerendeel der Rookers altijd zegt Geef Ml] maar Vertaald door Mevrouw 1. P. WESSELINK—VAN ROSSUM. 31) „Wanneer je mij tegenhoudt, draag je zelf de gevolgen", zei hij met doffe stem. Hij deed de deur open en zag, dat de kamer vol menschen was. Er heerschte een ademiooze stilte en hij zag dadelijk dut Nalda de kaarten uitdeelde. Voor haar lag een dikke stapel banknoten, en aller oogen waren op haar gericht, ter wijl zij de kaarten deelde. „Een kaart vroeg zij aan Shalton, die de kaart had gereclameerd. „Neen", mompelde hij. Zij keerde haar kaarten om, die zes bogen aanwezen. .Een oogenblik van aarzeling en jTI was in verzoeking een andere te trekken, ofschoon het geen spel was. „ik trek terug", zei zij eindelijk en ondanks haar poging om zich te be- neerschen beefde haar stem. „Zeven geen geluk, mevrouw Lindsay", zei Shalton kalm. Op - dat oogenblik boog Mark zich naar voren en fluisterde zijn vrouw toe: „Heb je er nog niet genoeg van rocg hij kalm. Zij keek hem verschrikt aan en de meur week van haar gelaat. "Je gaat kalm mee, tenzij je aan een wist in het openbaar de voorkeur Internationale posttarieven. Het internationale postcongres dat te Stockholm samengekomen is, heeft be sloten de internationale posttarieven te rug te brengen tot de normale bedra gen, van vóór den oorlog en te stellen op 25 goud-centimes voor brieven en 15 goud-centimes voor briefkaarten.Dit besluit zal op 1 October 1925 in wer king treden. Minister Colijn en de jongelingsschap. Op de zesde openlucht-samenkomst van den Bond van Jongelingsvereeni- gingen op Gereformeerden grondslag op de buitenplaats „OverHoliand" te ■Nieuwersluit, sprak Zaterdagmiddag minister Colijn over „karakter en ver antwoordelijkheidsbesef in het openba re leven." Spreker die met „'Dat 's Hee- ren zegen op U daal'.' werd verwelkomd wees er op hoe in onzen tijd meer dan ooit vastheid van beginselen noodzake lijk is. Onvastheid is er z.i. alom zoowel in het politieke als in het zedelijke en geestelijke leven. Men heeft de souve- reiniteit van den mensch In de plaats van de objectieve normen gesteld. Te rugkeer tot de objectieve norm is nood zakelijk. Alleen wat onze consciëntie ons voorschrijft, zeide spreker, hebben we te doen. Die overtuiging leidde spreker er toe niet terug te schrikken voor een ondankbare taak zooals hij die het vo rige jaar aanvaardde- De jongelingschap heeft door haar veerkracht alle bestaande onvastheid te overwinnen. De personeelraad bij de Ned. spoorwegen. Het hoofdbestuur van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel heeft besloten nu er geen overeenstem ming verkregen is tusschen de hoofdbe sturen der vijf personeelbonden in zake den personeelraad, geheel zelfstandig zijn meening dienaangaande aan de di rectie der Nederlandsche spoorwegen kenbaar te maken. Van dit besluit heeft het hoofdbestuur Zaterdag schriftelijk aan de andere bonden kennis gegeven. Overeenkomstig onze eerste mede- deelingen zullen dus de hoofdbestuuen van de Nedelandsche Vereeniging en den R, K. Bond „St. Raphael" samen werken in zake het ontwerp personeel raad daarnaast zal ook samenwerking plaats hebben tusschen de hoofdbestu ren van den B.A.N.S. en den Neutralen Bond in deze zaak terwijl de Prot. Chr. Bond een afzonderlijk standpunt in neemt, aldus meldt „de Ct.". Het weer in Juli. Het Maandelijksch overzicht van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt geeft de volgende cijfers over het weer in Juli In de eerste dekade strekte zich een gebied van hooge drukking over de omgeving der Azoren uit, dat op enkele dagen een uitlooper tot in Frankrijk had den 10e trok het in N.O.-lijke richting naar de Oostzee weg, steeds in beteekenis afnemend. Een nieuw, be langrijk. gebied verscheen den 14en ten W. van het Iberische schiereiland tot het einde der maand werd het aldaar aangetroffen. Overigens kwamen in W.- Europa nagenoeg geen hooge drukkin gen voor daarentegen was het aantal depressies vrij talrijk. Gedurende de geheele maand waren hier te lande winden uit N.O.-lijke richtingen minder talrijk dan gewoonlijk in de eerste dekade waren die uit Z.W.lijke en Z.- iijke richting bijzonder talrijk en was de geeft", vervolgde hij fluisterend. „Ik denk, dat ik blijf." „Wees niet dwaas". Toen 'kwam mevrouw Forfescue, „ik zou gaan, als ik u was, lieve", zei zij vriendelijk. „Heel goed". „Terwijl je je kleedt, zal ik even een woord met Lang spreken", zei Mark norsch. Hij liep naar de deur en wenkte jef- fery, die hem buiten de kamer volgde. „ik heb je gewaarschuwd. Ik ben van plan deze hel te laten sluiten", zeide Lindsay streng. „Je kunt je de moeite sparen. Dit is toevallig de laatste avond. ik kan je meteen wel zeggen, dat ik je vrouw niet hier heb gebracht." „Indien jij het niet was, dan was het een van je kliek", was het op verachte- lijken toon gegeven antwoord. Terwijl hij sprak, verscheen Nalda, maar zij liep regelrecht naar de kamer. „Kom Nalda", riep Mark gebiedend. „Ik moet mijnheer Shalton nog spre ken, voor ik wegga." „Ik zal hem de boodschap wel over brengen." „Zeg hem dan, dat hij mijn cheque niet voor overmorgen presenteert. ik moet eerst met den directeur van de bank spreken." „Ik zal ér voor zorgen", antwoordde Mark norsch en naar de kamer gaande, zei hij, dat hij graag met Shalton alleen even een woord zou willen spreken. De jonge millionnair keek snel naar hem op, maar te oordeelen naar de uit- gemiddelde windkracht grooter dan normaal. Gemiddeld over de geheele maand week de temperatuur zeer weinig van de normale af in de tweede dekade waren de temperatuur overdag en het dagelijksche maximum bijna 2o er bo ven, in de derde dekade evenveel er be neden. 'Den 12en steeg het maximum op eenige plaatsen tot bijna 31 gr. De hoeveelheid neerslag gemiddeld over het geheele land bedroeg 80 m.m. tegen 71 m.m. normale maandsom. Van den 8en tot den 17en viel weinig of geen regen de meeste regen trad na den 17en op. Vooral Zuid-Holland, Drente, Zuid-Limburg, Oostelijk Overijsel en Gelderland hadden groote maandsom- men. Uitgebreide onweders kwamen voor op den 22 en 21. De vijf hoofd stations hadden gemiddeld 212 uren met zonneschijn tegen 184 uren normaal de drie dekaden telden resp. 74, 90e en 48 uren. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn de volgen de voorstellen aan den gemeenteraad gedaan Overeenkomstig het voorstel van den leider der gemeentelijke Handelsherha lingsschool hebben wij de eer U voor te stellen opnieuw te benoemen tot tijde lijk onderwijzer aan genoemde inrich ting de volgende heeren C. van Alten voor Duitsch j. Q. Bi and voor Handelskennis en Handels- rekenen J. Butler voor Nederiandsch E. Hoek voor gewone vakken J. J. I.aernoes voor Fransch en gewone vak ken D. van Maris voor Aardrijkskun de en gewone vakken A. Mets voor Duitsch Z. C. Leclercq voor machine- schrijven I. Sinke voor boekhouden, machineschrijven en stenografie allen voor het tijdvak van 1 September 1924 tot en met 31 Augustus 1925. T? Wij hebben de eer U voor te stellen aan de Hoogere Handelsschool opnieuw te benoemen voor het tijdvak van 1 September 1924 tot en met 31 Augustus 1925 a. tot tijdelijk leeraar in Geschiedenis en Staatswetenschappen den heer A. Potjewijd, alhier b. tot tijdelijk leerares in Engelsche handelscorrespondentie mejuffrouw P. M. Taat, alhier c. tot tijdelijk leeraar in Fransche taal en handelscorrespondentie den heer A. J. M. Bracke, alhier. De adviezen van den directeur, van de commissie van toezicht op- en van den inspecteur van liet middelbaar on- derwws worden overgelegd. Voorts doen wij U opmerken, dat de benoemingen moeten geschieden ter voldoening aan de subsidievoor waarden behoudens goedkeuring van de voordracht daartoe door Zijne Excellentie den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Naar aanleiding van de door ons in uwe vergadering van 30 Mei jl. op de vraag van den heer L. P. van Oorschot gedane toezegging, om een onderzoek in te stellen naar de plaats waar een trap, toegang gevende tot het strand aan den Boulevard de 'Ruyter en den Boulevard Bankert, zou moeten worden gemaakt, hebben wij omtrent deze aan gelegenheid een plan ontworpen, het welk op een overgelegde teekening na der is aangegeven. Op ons inmiddels daartoe gedaan drukking op Marks gelaat, meende hij, dat het wijzer was aan het verzoek te voldoen en daarom volgde hij hem de kamer uit. „Hoeveel is mijn vrouw u schuldig, mijnheer Shalton vroeg Lindsay. „iNiets", was het kortaf gegeven ant woord. „Mijnheer Shalton, ik wilde u vragen de laatste cheque tot overmorgen te houden", viel Nalda snel in. „Ik zal de schulden van mijn vrouw zelf betalen 'dadelijk ilc zal een cheque voor u schrijven die van mijn vrouw kunt u verscheuren." „Ik betaal mijn eigen schulden. Vindt u het erg om tot overmorgen te wach ten „in het geheel niet", antwoordde Shalton en zich daarna tot Mark wen dend „U zult toegeven dat het mij onder deze omstandigheden niet moge lijk is uw chèque te aanvaarden. Me vrouw Lindsay het spijt mij, dat u ver loor. Luister naar mijn raad indien ik dien mag geven speel niet meer het is het spel van een dwaas. Goe den avond Hiermede ging hij naar de kamer, waar gespeeld werd, terug. Marks toorn vermeerderde, wanL hij haatte niets meer dan gedwarsboomd te worden en hij besefte, dat hij volkomen machteloos was. Nalda wachtte op hem, en tot zijn ontstemming was zij volkomen kalm. „Ben je klaar vroeg hij ruw. „Ik wacht al", antwoordde zij en volgde hem naar de auto. Geen woord werd tusschen hen ge- verzoek werd door Gedep. Staten van Zeeland bij een overgelegd be sluit op de daarbij gestelde voor waarden tot het aanleggen van ge noemden toegang tot het strand ver gunning verleend. De kosten van dit werk, welke door ons op ƒ450 worden geraamd, kunnen op de begrooting van het dienstjaar 1924 worden uitgetrokken. Op grond van het bovenstaande heb ben wij de eer U te verzoeken ons machtiging tot het uitvoeren van het bovenomschreven werk wel te willen verkenen. Hierbij hebben wij de eer uwen raad de rekening van de Zeemans- en Vis- schersbéurs over het jaar 1923, slui tende met een goed slot van 2773.92, ter goedkeuring aan te bieden. Deze rekening is door ons nagezien en in orde bevonden. Bij uw besluit van 27 Juni 1924, no. 8 goedgekeurd door Gedep. Staten van Zeeland bij hun besluit van 18 Juli d.a.v. no. 50, le afdeeling werd aan den heer P. L. Abrahamse, alhier, ver kocht een stuk grond, kadastraal be kend gemeente Vlissingen sectie A no. 3034 ged. en gelegen in het villapark tusschen den Vrijdoniweg en den Kou- dekerkschen straatweg, met het doel daarop een woning te bouwen. In verband daarmede is het wensche- lijk, dat aan de laan, waaraan dit huis zal worden gebouwd, een naam worde gegeven. Daar bedoelde laan loopt over het terrein, waarop destijds het oude „Bak kersdorp" lag, hebben wij de eer, on der overlegging van een situatie-tee- kening, uwe vergadering voor te stel len, deze den naam te geven van Bak- kersdorplaan. Aan den Vlissingschen watergang en den Hoogeweg liggen een aantal perceelen zijkant en zijkanfweg, ter op pervlakte van 0.1681 H.A., nader in bloklijn op een overgelegde teekening aangegeven, welke in eigendom toebe- hooren aan den Staat (gewone domei nen, financiën). Daar het in de bedoeling der gemeen te ligt om haar grondeigendom in de nabijheid van genoemden watergang zooveel mogelijk af te ronden, wend den wij ons tot den ontvanger der re gistratie no. 2 en domeinen te Middel burg, met het verzoek te willen bevor deren, dat bedoelde perceelen zijkant aan deze gemeente worden verkocht en wel voor een koopprijs van ƒ0.25 per M2„ welk bedrag overeenkwam met de destijds door U van den Polder Wal cheren gekochte zijkanten van den Hoogeweg, Landweg en Kapoentjes- weg. Krachtens een overgelegd schrijven van voornoemden ontvanger wordt de ze door den minister van financiën ge machtigd om aan ons verzoek op den voet van het daarbijgaand ontwerp, on der voorbehoud van de goedkeuring van Hare Majesteit de Koningin, te voldoen, voor den door ons genoemden prijs van ƒ0.25 per M2. Op grond van het bovenstaande heb ben wij de eer uwen raad voor te stellen over te gaan tot aankoop van genoem de perceelen zijkant door uwe goedkeu ring te hechten aan het overgelegde ontwerp-besluit. Naar aanleiding van een hierbij over- wisseld gedurende den rit naar huis, maar toen zij in de hal waren, verzocht Mark haar in de bibliotheek te komen. „ik zal komen, als ik mijn hoed heb afgezet." 'Nalda ging naar boven, en nadat zij de deur der kamer gesloten had, ging zij op bed zitten. Haar lippen beefden en tranen drongen naar haar oogen, want zij was werkelijk bang. Haar ver liezen dien dag waren tot meer dan tienduizend pond opgeloopen en zij was er bang voor, dat Mark het zou weten. Maar dat was nog het minst. Veel meer kwelde het haar, dat zij hem on gehoorzaam was geweest. Terwijl zij langzaam haar hoed afzette, vroeg zij zich af, of zij in haar kamer blijven en weigeren zou hem te zien. Maar dat zou het booze uur slechts uitstellen, en Nalda was geen lafaard. Na enkele minuten ging zij naar be neden, maar zij was genoodzaakt voor de bibliotheek te blijven staan, want haar knieën konden den last van haar lichaam niet dragen. Haar zenuwen waren tot het uiterste gespannen en zij was bang in tranen uit te barsten. Maar eindelijk kon zij zich beter beheerschen en ging binnen. Mark zat in een leunstoel en keek op, toen zij binnenkwam. „Ga zitten", zei hij kortaf, en zij ge hoorzaamde hem. „Wat heb je te zeg gen vroeg hij streng. „Eenvoudig niets". „Ik vraag mij af, of je gek bent". „Dat ben ik", antwoordde zij zacht. „Zeker is 't, dat je niet ten volle toe- 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. vindt iederen dag meer vrienden. gelegd bezwaarschrift van het bestuur van het St. Joseph Ziekenhuis alhier te gen zijn aanslag in de zakelijke belas ting op het bedrijf over het jaar 1924, ten bedrage van ƒ444, hebben wij de eer U het volgende te berichten. Toen de gemeente de bevoegdheid verkreeg om genoemde belasting te heffen werd het bestuur van het St. Joseph ziekenhuis het R.K. Paro chiaal Arm- en Weesbestuur alhier niet in deze belasting aangeslagen. Ons college meende zulks achterwe ge te moeten laten op grond van het feit, dat door genoemd bestuur geen be drijf werd geëxploiteerd in den zin der Gemeentewet doch dat het hier betrof een instelling van liefdadigheid, welke krachtens het Algemeen Reglement van den Bisschop van Haarlem zorgt voor de ondersteuning van armen en hulp behoevenden, welke zorg zich in den loop der jaren had uitgebreid. Nadat wij uit de vakbladen verna men, dat ten vorigen jare ten opzichte van het St. Elisabethsgasthuis te De venter door den Raad van Beroep voor de directe belastingen te Zwolle was uitgemaakt, dat deze inrichting, waarin slechts liefdewerk, het verplegen van zieken en gebrekkigen, werd uitgeoe fend, desniettemin als een bedrijf moest worden beschouwd, deelden wij deze beslissing aan het bestuur van het St. Joseph ziekenhuis alhier mede en be richtten het naar aanleiding daarvan, dat vrij ons genoodzaakt zagen een aanslag in de zakelijke bedrijfsbelas ting te bevorderen. Nu heeft zich echter het geval voor gedaan, dat de Hooge Raad der Neder landen in cassatie de beslissing, welke wij hierboven mededeelden, heeft ver nietigd en de zaak heeft teruggewezen naar den Raad van Beroep, met de op dracht na te gaan, of de exploitatie van het gasthuis te Deventer winst beoogt en of zulk een inrichting onder de be drijven is te rekenen. In verband met dit arrest van den Hoogen Raad heeft het bestuur van het St. Joseph ziekenhuis zijn bezwaar schrift tegen den aanslag ingediend, daarbij aanvoerende, dat het exploi- teeren van het St. Joseph ziekenhuis geen winst beoogt en het verplegen van zieken niet als een bedrijf kan worden beschouwd. Waar ons hoogste rechtscollege zich bij de beoordeeling van genoemden aanslag op het standpunt heeft ge plaatst, dat moet worden onderzocht, of 1 de exploitatie winst beoogt, hebben wij ten opzichte van die vraag nogmaals een onderzoek ingesteld. Het is ons gebleken, dat het R. K. Parochiaal Arm- en Weesbestuur ten doel heeft het ondersteunen van armen en de opvoeding en verzorging van R.K. weezen en teven het verplegen van zieken, hetwelk in het St. Joseph-zie- kenhuis plaats heeft. Deze parochiale inrichting ressor teert geheel onder de Katholieke instel lingen van liefdadigheid in het Bisdom van Haarlem. De inkomsten van het ge- rekenbaar bent." „Wordt alles beter, als wij er over twisten Wat moet ik doen vroeg zij vermoeid. „Wij zullen morgen vroeg de stad veriaten. ik kan mij niet veilig voelen, voordat wij in Briscombe zijn. Mis schien zullen een paar weken buiten je weer tot je zelf brengen." „Ik hoop, dat je een goede profeet zult blijken te zijn. Wat mij zelf betreft, twijfel ik er wel aan. Hoe Iaat denk je te vertrekken „Om negen uur." „Ik vrees, dat ik dan niet met je mee zal kunnen gaan. Ik moet den directeur van mijn bank spreken, voordat ik Lon den verlaat. Ik heb vandaag een vrij groote som verloren." „Dat heb ik gehoord. Hoeveel „Meer dan tien duizend pond", zeide zij heel kalm. „ik ben blij, dat je in'staat bent zulke sommen te verkwisten. Je behoeft mij niet om meer te vragen, als je alles kwijt bent, wat je bezit". „Ik beloof je, dat ik dat niet doen zal. Ik heb nog heel wat over." „Dat spijt mij genoeg. Je zult niet tot 'bezinning komen, voordat je geen stui ver meer over hebt. Het spelen zit je in het bloed. Ik geloof, dat je nog erger bent dan je moeder, en de hemel weet, dat die ai erg genoeg is", zei hij bitter. „Ken je mijn moeder vroeg zij snel. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1