VRIJDAG 22 AUGUSTUS ^gemeentebestuur feuilleton binnenland grage eters ÉIHONIG'S ew Puddingen DE GROOTE ONDEUGD rer te vl.ssinge1 ustus v.m 'I !2 L.K. 7.14 "1 3 8.07 '3 4 9.17 ^No 198 auto's EN F(pT Augustus 21 H,m 23 8.40 8.37 G E N D A ermakelijkheden <w, Vergaderingen^ -D^eliiks bi des avonds ft Zaterdag- en Zond^ sr. lederen avond l ïtlmg aanvang 8 Zaterdag- en Zondi annia. Dagelijks I 6.30-8 uur. 1 S 4<f et uitzondering Va„ oirée-dansante Yann atinée van 3.30-5» 811.30 uur. 1Lt ustus. - Solisten-c0J Britannia, 8>/2 uur I Rage''iks cJ NohrBekker. Zondag van 3!/2—b. I pera- en Satisten-aJl onderdags. boulevard. apel Maandag- en 2? I n 811.30 uur. 22 uur Matinée. ïvard Evertsen. Jag en Zondag Maf! >0 uur. Donderdag en 11.30 uur. Woensdag, Vrijdag J urée-dansante van van 3.30—5.30 uur J Boulevard Evertsen. .1 dag Soirée Dansante T --..-«Vil, Soirée 41 Zona me-Artikelen eén gulden ig en Zaterdag. Koffieboonen ïee ?ijst oda eppoeder koek arnemelkzeep G. fl. DOMIS! amypark 46. T l! OP DIT BLAD. en Vcrhnur, Koop eu Verkoop !en en Dlenstaanvragec, enz. iltbetallng, van 1-5 regel* e regel meer 15 csnt KERMIST li te grijze KAT. Tegen ug te bezorgen Pa T, m y. s« stus f.B. isr y.® n n 8 9 8 9 ti«i te bekomen: I.V. Transport- Errtn O. V08, EENHOOEN, W.KJ 3Q8TERHOUT, TiJ. 3ÜITBRHEK, Tel 1w VLISSINGSCHE COURANT ^GEBODEN LINNENKAST voor I oudig, degelijk FOR- prima VULKACHEL enhouten DRESSOIR persoons ijzeren LE01- /IATRAS en VEEREN Te bezichtigen tus- vier uur Badhuisstraat en). en flinke RKVROUW dag en Maandag, uwendijk 17. Ie taeliepflj b toorosrl Aiddelb. - Rotterda® tgelegen plaatsen, VAN PASSAGIERS REN EN VEE. vnflr de nagelaten betrekkingen v00r van de verongelukte visschers. Vorige opgave 29200.35 Rotterdamsch Nieuwsblad" nagekomen giften - b-^> Mej. B., Oosterwoide1 Totaal 29206.60 IMOEKOMEN giften administratie „vlissingsche courant". Reeds ontvangen 1678.65 Zuster Warner, Amsterdam - 1. Totaal ƒ1679.65 Meerdere giften zullen door ons dankbaar warden aanvaard en in ons blad worden verantwoord. herhalingsoefeningen. De Burgemeester van Vlissingen roept de in het verlofgangersregister dezer ge meente ingeschreven dienstplichtigen van de lichtingen 1918, 1919, 1920 en 1921, be- hoorende tot de hieronder vermelde korp sen op om op datum en plaats, tevens hieronder aangegeven, voor herhalings oefeningen in werkelijken dienst te komen. Regiment Grenadiers, plaats van op komst Harderwijk Regiment Jagers idem Harderwijk 2e Regiment Infanterie, idem Venlo 3e Reg. Inf., idem Bergen op Zoom; 4e Reg. Inf., idem Arnhem 6e Reg. Inf., idem Breda 10e Reg. Inf., idem Ede 13e Reg. Inf., idem Maastricht 14e Reg. Inf., idem Breda 15e Reg. Inf., idem Amers foort17e Reg. Inf., idem Venlgj 22e Reg. Inf., idem Ede. Datum van opkomst voor de onderoffi cieren van bovengenoemde korpsen Don derdag 11 September 1924 voor de korpo raals Maandag 15 September 1924 voor de soldaten Maandag 15 September 1924, met uitzondering van de soldaten, hieron der met name genoemd, die moeten opko men op datum en plaats, achter hun naam vermeld. Lenaerts, Alphons en Stroo, Willem, bei den lichting 1918, van de 3e comp. hospi taalsoldaten, datum en plaats van opkomst 15 September 1924 te Bergen op Zoom Ribbens, Hubregt en Van Zweeden, Pie- ter Gerardus, beiden lichting 1918, van de 3e comp. hospitaalsoldaten, datum en plaats van opkomst 15 September 1924 te Breda Kamermans, Christiaan Adriaan, lichting .—1919, van de 3e comp. hospitaalsoldaten, datum en plaats van opkomst 15 Septem ber 1924 te Bergen op Zoom Bouwens, Charles Johannes, lichting 1920, en Teirlinck, Stephanus, lichting 1921, beiden van het regiment genietroepen, da tum en plaats van opkomst 15 September 1924, Legerplaats bij Zeist Van Breda, Janis, lichting 1918, van het regiment genietroepen, datum en plaats van opkomst 11 September 1924, Utrecht Polderman, .Laurens, lichting 1918, en Polderman, Johannes Lambertus, beiden van de comp. intendancetroepen, datum en plaats van opkomst 18 September 1924, te Bergen op Zoom Pleijte, Pieter Adriaan Albertus Laurens, lichting 1920Van Berkel, Willem en Theune, Johannes Louwers, beiden lichting 1921, allen van het korps pontonniers en torpedisten, datum en plaats van opkomst 15 September 1924, te Dordrecht Out, Johannes Nicolaas Anthonius, lich ting 1918, van de schoolcomp. van den motordienst, datum en plaats van opkomst 6 October 1924, te Haarlem Wesdorp, Marinus, lichting 1921, van de schoolcomp. van den motordienst, datum en plaats van opkomst 18 September 1924, te Haarlem De Meijer, Cornelis Pieter, lichting 1921, van het regiment kust-artillerie. datum en plaats van opkomst 6 October 1924, te Helder, fort Erfprins. Wie wel en wie niet moeten opkomen. Vertaald door Mevrouw 1 P. WESSELINK—VAN ROSSUM. 29. „Acht", zei Nalda. „Negen", antwoordde hij'ibedaard. Nalda's gelaat was volkomen kalm, toen zij om pen en inkt verzocht. Intusschen had Shalton met Lang ge_ fiuisterd en daarna sprak hij „Mevrouw Lindsay, ik kende u niet, anders zou ik de vraag niet gesteld hebben, die ik deed. Natuurlijk zal ik uw cheque graag aannemen", zeide hij hoffelijk. .jDank u. Dan zal ik weer „banko" reclameeren", antwoordde zij bedaard. »iEr is negentien honderd en vijftig pond in de bank", zei de croupier. „Ik zal de cagnotte betalen en er een ronde som van twee duizend van m-ï.en"> ze' Shalton, terwijl hij een ^Jtug pond biljet aan het geld van de oank toevoegde. Daarna wendde hij zich tot Nalda. „Deed u niet beter de cheque te i Ku a's wii ^eze »coup" gespeeld nebben Het kan zijn, dat u wint", zei hlJ lachend. J^aar ZÜ verloor, want hij draaide en „natural". Nog was geen spoor van ontroering bij haar merkbaar. c+a Yieclanieer banko", zei zij en haar stem klonk vast. Shalton wierp haar snel een blik toe. Voor zoover de te volbrengen herhalings oefeningen betreft, worden tot de opgeroe pen lichtingen geacht ook te behooren de verlofgangers van oudere lichtingen, die tegelijk met de opgeroepen lichtingen de eerste oefening hebben beëindigd. De dienstplichtigen der opgeroepen lich tingen, die hun eerste oefening niet hebben volbracht te gelijk met een der ploegen hunner lichting, worden met betreklang tot de herhalingsoefeningen geacht te behoo ren tot de lichting, met welke zij de eerste oefening hebben beëindigd behoort laatstbedoelde lichting niet tot de opgeroe pen lichtingen, dan behoeven zij alzoo dit jaar niet voor de herhalingsoefeningen op te komen. Dienstplichtigen, die de eerste oefening hebben aangevangen tusschen de mlijvings- tijdvakken van de laatste ploeg eener lich ting en de eerste ploeg der volgende lich ting, doch vóór 18 October 1919, worden ten aanzien van de herhalingsoefeningen gerekend te behooren tot eerstbedoelde lichting, tenzij zij door onderbreking van de eerste oefening deze hebben beëindigd te gelijk met een ploeg eener volgende lichting. Aan de herhalingsoefeningen wordt niet deelgenomen door a. de gewone dienstplichtigen van de lichtingen 1918 en 1920, die zijn overge plaatst bij een der regimenten infanterie der le en 3e divisie (waaronder begrepen het regiment grenadiers en het regiment jagers), bij de le of de 2e scboolcompag- nie van het regiment wielrijders pf bij de 3e of de 4e compagnie hospitaalsoldaten, na dat zij bij het legeronderdeel, waartoe zij in 1923 behoorden, reeds herhalingsoefe ningen hadden volbracht b. de dienstplichtigen, die tot de admi nistratietroepen behooren en wier eerste oefening langer dan 8% maand heeft ge buurd. (Zie voorts hierna onder „Vrijstelling"). Wijze en uur van opkomst. De opgeroe pen verlofgangers moeten zorg dragen, dat zij zich, ieder op den voor hem voorge schreven dag, in uniform gekleed en voor zien van hun zakboekje en van de verdere tot hun verlofsuitrusting behoorende voor werpen van kleeding en uitrusting, op de plaats van bestemming aanmelden a. zoo zij verblijf houden in de plaats van opkomst, uiterlijk 8 uur voormiddags b. zoo zij verblijf houden binnen 20 kilometer (bijna 4 uur gaans.) van de plaats van opkomst, uiterlijk 10 uur voor middags c. de overige verlofgangers voor zooveel zij binnen het Rijk verblijf houden, zoodra mogelijk na aankomst in de plaats van opkomst, waarheen zij zich met het eerstvertrekkend openbaar middel van vervoer langs de op de vervoerbewijzen aangegeven route moeten begeven voor zooveel zij buiten het Rijk verblijf houden, vóór 4 uur namiddags. Verhindering. De dienstplichtige, die we gens ziekte of om een andere reden in de volstrekte onmogelijkheid verkeert om op den bepaalden datum in werkelijken dienst te komen, moet zich naar de plaats van bestemming hegeven, zoodra hij daartoe in staat is. De opkomst van een dergelijke dienstplichtige blijft echter voorloopig ach terwege, indien zij niet binnen 3 dagen na den bepaalden dag heeft plaats gehad. De dienstplichtige ontvangt dan nader bericht omtrent den tijd, waarop hij moet opko men. Bestaat de reden van verhindering in de aanwezigheid van ziekte of gebreken, dan dient de verlofganger hiervan zoodra mo gelijk door overlegging van een gelegali seerde geneeskundige verklaring ter ge meente-secretarie te doen blijken. Strafbepalingen. Hij, die zonder geldige reden niet tijdig aan deze oproeping vol doet, stelt zich aan bestraffing bloot en bliift verplicht zich onverwijld bij zijn korps aan te melden. Bovendien kan hij o.a. door een ambtenaar van de rijks- of gemeente politie, door de marechaussee of de mili taire politie aangehouden en naar de plaats van bestemming overgebracht worden. Vervoer. De verlofgangers, die per spoor, tram of stoomboot reizen of op de reis één Een geboren speelster hij kwam in verzoeking door te gaan, maar er was iets in de uitdrukking van Nalda's ge laat, dat hem met weerzin vervulde bij de gedachte zoo'n groote som van haar te winnen. „Ik geef mijn hand over." Er ging een gemompel van opgewon denheid om de tafel en veler oogen waren op Nalda gericht, toen zij de cheque schreef om haar verliezen te dekken. Toch scheen zij heel kalm te zijn ofschoon haar hart krankzinnig bonsde. En toch voelde zij geen spijt over de groote sommen, die zij verloren had. Het was de buitensporige opwin ding van deze enkele seconden van spanning. „Ik zet 100 pond", zei zij, toen de croupier-vroeg om bod op de bank, die gereclameerd was. Niemand bood een hoogere som en de kaarten werden haar overgegeven. Shalton reclameerde dadelijk haar bank en zij deelde de kaarten. „Ik heb geluk", zei hij, toen hij een vijf en een drie toonde. „En het mijne is geheel uit", zei zij, terwijl zij twee kaarten met poppen liet zien. Weer moest zij een cheque invullen, maar zij dacht er niet aan op te houden. Er is nog altijd een kans, dat geluk spoedig keert en de verliezen terug ge wonnen worden maar de hoop daarop is gewoonlijk ijdel en dat bleek ook nu weer het geval, want toen het spel ein digde, daar het tijd voor het middag maal was, had zij meer dan 5000 pond of meer veren moeten passeeren en in wier zakboekje aanwezig zijn de vereischte op wit papier gedrukte en met rooden inkt in gevulde vervoerbewijzen en passagebiljet ten, behoeven zich vóór hun vertrek naar het korps niet ter gemeente-secretarie aan te melden, doch kunnen zich rechtstreeks naar het station of de aanlegplaats van vertrek begeven zij stellen aldaar hun zakboekje ter hand aan den beambte, met de uitgifte van plaatsbewijzen belast, of aan den veerman. De verlofgangers behoo ren er op indachtig te zijn, dat hun het zak boekje wordt teruggegeven, alsmede de strook van het vervoerbewijs, aangezien deze strook hun gewoonlijk gedurende de reis moet dienen als plaatsbewijs. Verlofgangers, die niet in het bezit zijn van een vervoerbewijs of passagebiljet, in gericht om daarop de reis te kunnen vol brengen dan wel van het veer of van de veren gebruik te maken, moeten zich vóór hun vertrek naar het korps ter gemeente secretaris aanmelden, ten einde aldaar in het bezit te worden gesteld van het ver eischte vervoer- of ander bewijs. Verlofgangers, die in het buitenland ver blijf houden, hebben recht op vrij vervoer, voor zoover de reis geschiedt binnen het Rijk en dient om zich rechtstreeks naar de plaats van opkomst te begeven. Bevindt zich in hun zakboekje geen vervoerbewijs, ingericht om daarop te kunnen worden ver voerd van de Nederlandsche/ gemeente af, waar zij de reis voor Rijksrekening wen- schen aan te vangen, dan wordt hun, op hun verzoek, het vereischte vervoerbewijs toegezonden door den burgemeester der gemeente, waar zij in het verlofgangers- register zijn ingeschreven. Het is noodig, zich ten minste een half uur vóór het vertrek van den trein, de tram of de stoomboot aan het station of de aan legplaats te bevinden. Daggeld. De verlofgangers, die zich vier of meer uren vóór het tijdstip van aan melding op reis moeten begeven, genieten desgewenscht op de dagen der reis een daggeld van 0.25, ongeacht den rang, dien zij bekleeden. Zij, die aanspraak hebben op daggeld en dit wenschen .te ontvangen, moeten het in ontvangst nemen terge meente-secretarie, den laatsten werkdag vóór het vertrek naar het korps. Vrijstelling enz. Aan de herhalingsoefe ningen nemen niet deel a. zij, die elders wonen dan in Nederland, België, Hannover, Westfalen en de Rijn provincie b. zij, die wonen in België, JJannover, Westfalen en de Rijnprovincie, voor zoover zij vóór den dag van opkomst bij hun com mandant een verklaring inzenden, waaruit blijkt, dat zij meer dan dri-e uur gaans van de Nederlandsche grens af wonen deze verklaring moet zijn afgegeven door het hoofd van het plaatselijk bestuur of van de politie of door een Nederlandsch consulair ambtenaar c. zij, die zich tijdens de herhalingsoefe ningen buitenslands bevinden ter uitoefe ning van de zeevaart (hieronder niet be grepen de zeevisscherij) voorts kan de Minister van Oorlog ge- heele of gedeeltelijke vrijstelling van de her halingsoefeningen verleenen aan dienst plichtigen d. die gedurende zoodanigen tijd vrijwil lig in werkelijken dienst zijn geweest, dat op grond van de door hen in dien tijd ver kregen geoefendheid de herhalingsoefenin gen niet of niet voor den vollen duur noodig worden geacht e. die tijdens den duur der herhalings oefeningen onmisbaar zijn voor hun ambt, betrekking of bedrijf f. die kostwinner zijn, tenzij er meer re den is voor toekenning van vergoeding alleen komen hierbij in aanmerking zij, die kostwinner zijn voor 1. hun echtgenoote 2. hun bloed- en aanverwanten in de rechte linie 3. hun andere bloed- en aanverwanten in den tweeden graad 4. hun pleegouders 5. degenen, in wier onderVoud zij inge volge rechterlijk vonnis moeten voorzien g. die onmisbaar zijn voor de instand- verloren. Mevrouw Lindsay, u wordt aan de telefoon geroepen", zei een knecht. Lang wendde zich woedend om, toen zij opstond. „Heb je gezegd, dat mevrouw Lind say hier was vroeg hij. „Ja, mijnheer. Ik heb geen instructie gekregen, om het niet te zeggen." „Wie wenscht haar te spreken „Mijnheer Lindsay." „Zal ik zeggen, dat ge vertrokken zijt vroeg Lang haar. „Neen. Ik zal zelf met mijn man spre ken", antwoordde Nalda, maar haar ge laat was wit geworden. Nalda liep naar het toestel en nam den hoorn op. „Hallo en toen hoorde zij de stem van Mark. „Ik zie, dat je mij ongehoor zaam bent geweest. Ik beveel je onmid dellijk thuis te komen. Als je mij onge hoorzaam bent, komen de gevolgen voor je eigen rekening." Zij kon hooren, dat de hoorn werd opgehangen en zij wist, dat het geen nut had, te beproeven met hem te spreken, maar had zij iets te zeggen Shalton stond dicht bij haar en sprak haar aan. „Mevrouw Lindsay, u bent duivels ongelukkig geweest. Ik kom na het diner terug. Misschien heeft u dan meer geluk." ,yïk weet niet, of ik kan komen", ant woordde zij zenuwachtig. „Ik voel mij heel onbehagelijk zoo veel van u gewonnen te hebben. Ik hoop, dat u zult terug komen en wat houding van de middelen van bestaan van de onder f bedoelde personen. Wat onmisbaarheid en kostwinnerschap betreft, moet in het oog worden gehouden, dat vrijstelling om een van deze redenen slechts in zeer dringende gevallen zal wor den verleend. Zij, die meenen op een van deze gron den voor vrijstelling in aanmerking te ko men, of die op een anderen tijd of in een ander garnizoen wenschen op te komen, kunnen zich met een daartoe strekkend verzoekschrift tot den Minister van Oorlog wenden. Dit verzoekschrift behoeft niet ge zegeld te zijn, doch moet gefrankeerd wor den toegezonden. Het verdient aanbeveling dergelijke verzoeken bij den burgemeester in te dienen, die alsdan voor de opzending zorg draagt. Dergelijke verzoeken kunnen echter slechts bij uitzondering worden toe gestaan. Vergoeding. Indien ten gevolge van het verblijf in werkelijken dienst van den op geroepen verlofganger voldoende middelen tot levensonderhoud ontbreken of komen te ontbreken aan de personen, hiervóór on der f bedoeld, kunnen deze personen in aanmerking komen voor een geldelijke ver goeding, zoo den verlofganger wegens dienstbelang geen vrijstelling van de her halingsoefeningen wordt verleend. Verdere inlichtingen hieromtrent kunnen ter ge meente-secretarie worden gevraagd. Rentekaart. Zij, die ingevolge de Invali diteitswet verplicht verzekerd zijn, hande len in hun eigen belang door hun rente- kaart mede te brengen bij hun opkomst. Vlissingen, 22 Augustus 1924. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEERN. VRIJSTELLING WEGENS BROEDER- DIENST. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat door Gedeputeer de Staten van Zeeland bij besluit van 15 Augustus 1924, no. 221, voor goed van den dienstplicht is vrijgesteld wegens broeder- dienst Leendert Gerardus van Saane, van de lichting 1925 dezer gemeente voorko mende op het Alphabetisch Register ondê&x No. 149. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of diens wettigen vertegenwoordiger; b. elk der overige voor deze gemeente, voor dezelfde lichting ingeschreven perso nen of diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe, aan de Ko ningin te richten, moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij den Bur gemeester, ter Secretarie, dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Ook de Commissaris der Koningin kan binnen denzelfden termijn hij de Koningin in beroep komen. Vlissingen, 21 Augustus 1924. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De Staatsbegrooting voor 1925. Bij het bericht van „de Maasbode", dat de regeering er niet in geslaagd is de Staatsbegrooting voor het volgend jaar sluitend te maken, merkt de „Stan daard" het volgende op „Naar men ons mededeelt, is dit be richt zonder meer onjuist. Juist zou het alleen zijn indien men buiten beschou wing laat, dat bij de Staten-Generaal nog twee wetsontwerpen aanhangig zijn, welker opbrengst strekken moet tot dekking van het tekort, voor zoover dit nog ongedekt mocht zijn." De kostelooze rijwielplaatjes. Op vragen van den heer Ebels be treffende het nemen van maatregelen fot afwijking van een der voorschriften terug winnen", zei hij lachend. „Dat is heel vriendelijk van u. Spelers betoonen gewoonlijk niet zooveel deel neming" Zij wendde zich af en Sylvia Thorn ton naderde haar. „iHet spijt mij zoo, dat u zoo onge lukkig geweest bent", zei het meisje deelnemend. „Ik hoop, dat het lot u gunstiger is geweest." ,;Neen, ik ben geheel platzak", zei Sylvia haastig. „Ik zal vanavond niet kunnen spelen. Waar gaat u nu heen Voordat Nalda kon antwoorden, na derde mevrouw Fortescue. Olive en ik zijn besloten ons niet te verkleeden. Wij gaan dineeren in het Carlton restaurant. Gaat ge met ons mee, ot heeft uw man bevolen onmid dellijk thuis te komen De vraag was zoo nabij de waarheid, dat Nalda's aarzeling verdween. Zij wilde zich geen bevelen laten geven zij wilde niet naar huis gaan. Het spel zou om half negen beginnen zij had den dus al den tijd om op hun gemak te dineeren. Mevrouw Fortescue was er aan gewoon zich te goed te doen, en zij koos de schotels dan ook met groot overleg. Van de wijnen viel de keus op champagne, en Nalda dronk werktuige lijk, telkens als haar glas gevuld werd, want na de heftige opwindig van de laatste paar uren had zij behoefte aan een opwekking. Aan een andere tafel zat Lang met Shalton en de laatste hief zijn glas op tegen Nalda. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. zijn aangenamer gezelschap aan tafel dan trage eters. Met HONIG'S PUDDINGEN, gefabriceerd met Ho nig's Maizena, heeft men altijd grage eters ora zich iroen. Probeert het maar eens en vraagt uw winkelier: LET OP HET MERK ter bekoming van een kosteloos rijwiel- merk ten behoeve van arbeiders ten plattenlande, antwoordde de minister van financiën, dat van den eisch, dat men ter bekoming van een kosteloos rijwielmerk zich in persoon aan het kantoor van den ontvanger moet ver voegen, moeilijk kan worden afgewe- ken.rHet gebruik van het bedoelde merk toch is persoonlijk, en nu is het voor de uitoefening van de controle op het ge bruik onvermijdelijk, dat de aanvrager zijn handteekening stelt op een formu lier, dat hem later, met het verlangde merk, als identiteitsbewijs zal worden uitgereikt en dat hij zich daartoe onder kantoortijd aanmeldt. Werd dit formu lier met het formulier voor de aanvraag den belanghebbende op zijn verzoek ter invulling toegezonden, dan zou vrij ze ker het tweede formulier in vele geval len op onvoldoende wijze ingevuld te rug worden ontvangen. Salarisverlaging rijkspersoneel. Woensdag is het comité van zes, ge vormd uit 't comité van Neutraal over heidspersoneel (C-N.O-P.) en het comité ter behartiging van de algemeene be langen van overheidspersoneel (A.C.O. P.) te Utrecht in vergadering bijeen gekomen. Medegedeeld werd, dat alle voorbe reidende maatregelen voor de 37 in het land te houden openbare vergaderingen zijn genomen. Het comité zal in ernstige overwe ging nemen, in October nog een tweede serie vergaderingen te houden. Aan den minister van financiën zal een particuliere audiëntie worden aan gevraagd, teneinde met hem te bespre ken le .de door de regeering voorge nomen salarisverlaging van het rijks personeel en de wijzigingen in de arti kelen van het Bezoldigingsbesluit 1920; 2e. de verlenging van den arbeidstijd voor het rijkspersoneel, en 3e. de door de regeering voorgenomen wijzigingen in de Pensioenwet 1922. Aan de delegatie uit den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, die een audiëntie heeft aangevraagd bij den minister van onderwijs, teneinde de in stelling te bespreken van een bijzon- .Aleer geluk", zei hij en zij glim lachte hem toe tot dank. „Ik heb er maar weinigen gezien, die zoo goed als u tegen hun verlies kun nen", zei mevrouw Fortescue met op rechte bewondering. „De meeste vrou wen worden onaangenaam, als zij eeni- ge ponden verliezen. Ik hoop niet, dat ge in ongelegenheid zult geraken door hetgeen ge dezen middag hebt verlo ren." „Mijn cheques zullen gehonoreerd worden. De Bank heeft nog surplus ge noeg", antwoordde Nalda luchtig. „A propos, hoe ging het jou vroeg zij aan Olive. „Ik heb een paar pond gewonnen veertig, geloof ik. Dat helpt mij niet veel." „En u vroeg zij aan mevrouw Fortescue. „Ik heb een beetje gewonnen on geveer honderd pond. Ik geloof, dat gij en dat meisje de eenigen waart, die verloren hebben. Wees niet zoo dwaas, haar weer geld te leenen. Ik zag, wat zij wilde." „Heeft zij lang gespeeld vroeg Nalda nieuwsgierig. „Van het oogenblik af, dat chemin de ter en vogue kwam. Ik geloof, dat zij een ziekelijke moeder heeft. Zij waren nooit in goeden doen en dat ongelukki ge meisje heeft bijna al haar moeders geld verspeeld. Ik zal den heer Lang in overweging geven haar niet meer toe te laten. Zij behoort tot die personen, die maken, dat er leelijke dingen over het spelen worden gezegd." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1