S?E 62e Jaargang1 WOEN8DAO 20 AUGUSTUS laaiscltappij Stoomvaart "GË/^ëntëbestFÜÜR" BINNENLAND FEUILLETON DE GROOTE ONDEUGD AGENDA Vermakelijkheden igen, Vergaderingen (met uitzondering 1 Soiree-dansante ."I "au Matinée van 3.30-j; J an 811.30 uur. ïelmina. Dage», f apel Nflhr—Bekke'. .ren Zondag van 31/. .1 Opera- en Solisten-a"^! Donderdags. - So?v^| ee-boulevard. - r kapel Maandag- en van 8-11.30 uur 122 uur Matinée aulevard Evertsen. -1 ensdag en Zonda» u -5.30 uur. 8 41 Donderdag en 7 8—11.30 uur. Woensdag, Vrije,. Soiree-dansante van 3.30—5.30 F» Boulevard Evertsen Dinsdag Soirée n— [lugge levering va« OLBOEKEs, JtenopdlfldJ Zeevaart-,,! School enz. "I (h. DeVey Rffleslfo NO196 VLISSINGSCHE COURANT uur 1 8 b Huur en Verbuur, Koop en Vtth. biedingen en Dlejistaaarra^ J vooruitbetaling, van 1-5J elke regel meer 15 cejt| LOOPMEISjE Adres Maison BAAfól rs, Walstraat 32. hggehuwd paar zoekt H'o- mogelijk een gemel EN SLAAPKAMER gebruik van keuken. onder No. 90, burl lurant" |d gevraagd een aai MEISJE. I De Ruyterstr. 7 (boveil gevraagd een CAFé |nder vergunning. onder No. 65Q, |urant". 1 een j winkelhuis, Itrum der stad en directj In. 1 bureau „Vliss. Courant'! gd een net kosthuis, 1. - I onder letter L 65, biirej liranf'. |es handwerken. overname aangeboden J Jn der stad gelegen. V (met bovenwoning te J onder No. 378, bus| |irant". MEDEN- of BOVENE5| Igen Kasteelstraat 111 1 DAGDIENSTBODE \dres Mevrouw WASO 135. Zich te meldt) |a 8 uur. en dagmeisje Iniet beneden de 16 jaël pureau „Vliss. Courant".I J per 1 September a.s. bovenwoning lel Paul Krugerstraat j 31.20 per maand. Intó lekomen op de 3e afdetl pntehuis, alhier. vertrek te koop een r«'"( JERDIEPINGSHUIS. I igen bij J. TIGGELAMNJ 43. Iname aangeboden BOEKEN 3. S. en H. H. Snlsmedt| KEUKENFORNUIS, (teeneribeer 15. tegen 15 September -TE BEDIENDE, lende scheren, bij PI |TEN, St. JacobstraaHJ Middelb. - Rotterda® jengelegen plaatsen, van passa0ies1 :ren en vee. T, KM. T.B. K M I 8 kustus '20 ■21 22 &3 ruati«a te btóomtn: N.V. Transport; Ervan S. VOS. B. EENHOOI®JfÏÏ| k OOSTEBHOUTWj 0 3.B0ITENHEK.T«L ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal keren f 2.20 per drie maanden. Franco hoor het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetahng. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 4 regels 1.10 voor iedere ..vel meer 26 centbij abonnement spe- Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 15 Cent. VOOR DE NAGELATEN BETREKKINGEN VAN DE VERONGELUKTE ViSSCHERS. Vorige opgave f28695.12 P F., Zwijndrecht - 10. he Zeeuwsche Koerier", Sas van Gent - 4.97 ptrechtsch Dagblad", Utrecht - 52.50 Buurtschap Eversdijk, te Bie- zelingen - O-90 Totaal 28769.49 INGEKOMEN GIFTEN ADMINISTRATIE „VLISSINGSCHE COURANT". Reeds ontvangen ƒ1670.65 Interlaken - 4. N N., Boxtel - 1. a'. b. c- 3— Totaal ƒ1678.65 Meerdere giften zullen door ons dankbaar worden aanvaard en in ons blad worden verantwoord. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. De (Burgemeester van Vlissingen brengt ingevolge art. 44 tweede lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat door den Minister van oorlog bij beschikking van 15 Augustus 1924, No. 338 V. van den dienstplicht met ingang van 1 November 1924, voor twee jaar is vrijgesteld wegens kostwinnerschap, de ingeschrevene voor den dienstplicht dezer gemeente, lichting 1922JPieter Dekker. Tegen deze uitspraak kunnen vanaf he den binnen tien dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene wien de uit spraak geldt, elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen, of de wet tige vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, moet worden ingediend bij den Burgemeester, ter Secretarie, dezer ge meente. De Burgemeester zorgt voor de door zending van het verzoekschrift. Vlissingen, 19 Augustus 1924. De 'Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. HINDERWET. Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op I art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 18 Augus tus 1924 aan de Vlissingsche Gasfabriek vergunning is verleend tot de uitbreiding der bestaande gasfabriek, door het plaat sen van een toestel tot het restloos vergas sen van steenkolen en hét maken van wa- tergas in het perceel, kadastraal bekend ge meente Vlissingen sectie D no. 1841, plaat- seüjk gemerkt Wijnbergsche, kade No. 7. Vlissingen, 18 Augustus 1924. 'Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De heropening van den postcheque en girodienst. Het „Hbld." deelt o.m. mede, dat bij de heropening van den postchèque- en girodienst alleen stortingen, giro's en Vertaald door Mevrouw I P. WESSELINK—VAN ROSSUM. „Het spijt mij, dat ik wat laat ben" zei zij, terwijl zij een sigaret nam. „Wat voor nieuws is er „Wij spraken over uw dochter Nalda", zei Olive. „Ik ben heel benieuwd of zij vandaag zal verschijnen. Ik heb haar aangeraden haar dierbaren echtgenoot te tarten en ik geloof, dat zij geneigd was mijn raad te volgen", zeide mevrouw Fortescue opgeruimd. .„Wilt u ons precies vertellen, wat er gisteren tusschen u en Nalda voorviel wij zouden graag precies weten, hoe 't nu staat." Mevrouw Fortescue vertelde alles, "at .Nalda gezegd had en zij luisterden met de grootste aandacht, h» o u106' weten dat Lindsay gedreigd rta •ons 'n te PePeren. indien Nal- hL«6eu 'n ons koelhuis kwam. En nu eit u haar aangeraden hem te zeggen lat zij er was geweest." wj' ]s heel jammer, dat iemand hen'mi wij belang bij de zaak heb- rie i' ,a,r '"dien ik een goeden kijk op NilnJt -e^l h?.b' 'd'an zu"en Lindsay cn trak^h J!riigen' z'i z'in beiden zeer N-iiHn l n za' mÜ niet verbazen, als haar eigen weg gaat. Het was cheques zullen worden toegelaten. Lo kale rekeningen zullen vervallen. Auto matische overschrijvingen, postcrediet- brieven, bijschrijvingen van bedragen, welke de post-administratie aan reke ninghouders heeft te betalen wegens postwissels, kwitantiën enz., gelegen heid tot spoedbehandeling, verrekening in giro van te betalen kwitantiën, post abonnementen, busrecht enz. worden althans voorloopig, niet uitgevoerd. Wanneer de dienst eenmaal regelma tig loopt, zal rustig kunnen worden na gegaan, of deze faciliteiten weer moe ten worden ingevoerd, en zoo ja, welke. Het aantal aangeslotenen bij den dienst is door opzegging van de zijde der rekeninghouders met 1300 en door opzegging van den dienst met ongeveer 2500 verminderd, zoodat het in totaal bij de heropening ongeveer 4000 minder zal bedragen dan bij de tijdelijke slui ting. De Tariefwet. De vereeniging „het Vrije Ruilver keer" heeft ook haar meening gepubli- ceert ten aanzien van het ontwerp Ta riefwet. Aan de uitvoerige beschouwing dezer vereeniging ontleenen wij het volgende Tegen een technische herziening van ons tarief hebben wij geen bezwaar en wij erkennen gaarne, dat verschillende technische wijzigingen, die thans wor den voorgesteld, als verbeteringen moeten worden beschouwd. Ons ern stigste verzet gaat tegen de verhooging van den heffingsvoet van 5 op 8 pet. Daartegen hebben wij principieele be zwaren en bovendien vreezen wij van. dien stap de consequenties. Met de Ka mer van Koophandel te Rotterdam te zeggen wij keuren het principieel af, maar wij zijn bereid een misstap te doen, om geleidelijk op den. goeden weg terug te keeren, achten wij een gevaar lijk experiment. Wie overweegt, van het pad der deugd af te dwalen, pleegt zich de illusie te maken, dat het later gemakkelijk zal zijn, op den goeden weg terug te komen. In den moeilijken tijd, waarin wij le ven, is het zeker niet gemakkelijk, en allerminst voor de overheid, den juisten koers te houden. Waarheen stuurt ech ter hij, die niet vasthoudt aan de be ginselen en de lessen van het verleden, uit het oog verliest Hoevele Kamer leden zullen, ter wille van de opportu niteit, bereid blijken te breken met de historische ontwikkeling en met de be ginselen, welker juistheid zij met ons beamen De verbetering der wetgeving. In het „Tijdschrift der Ned. Maatsch. voor Nijv. en Handel" doet een inzen der denkbeelden aan de hand tot „ver betering van wetgeving". Schrijver doelt op de vaak ongelukkige formu- leering van onze wetten, en bepleit het stichten .van een bureau van wetgeving; een centraal bureau dat niet omvang rijk zal behoeven te zijn en dat den vorm van de wetten tot een onderwerp van geregelde studie maakt. Het zou moeten worden samengesteld uit bij uit stek kundige personen en onder toe zicht dienen te komen van een wetge- venden raad. Het bureau zou b.v. kun nen bestaan uit 33 personen een eer- ste-klas-jurist, voorts een man uit de praktijk, die reeds, wat den vorm van wetgeving betreft, bijzondere be kwaamheden aan den dag heeft gelegd, en als derden man een taalkundige. In den wetgevenden raad zouden moeten komen vooraanstaande mannen, werk zaam op het gebied van het recht of ge- gelukkig, dat Nalda gisteren won. Het zal haar hartstocht voor het spel aan wakkeren." „Wat ik zeggen wil, ik ben geruï neerd", zei Olive plotseling. Lang noch mevrouw Fortescue zeiden een woord. „Gij verdient beiden een massa geld en een deel ervan dankt gij aan mij. Ik heb een aantal personen aangebracht, die geregeld en hoog spelen. Zij hebben u een aanmerkelijk som aan commissie loon ingebracht. Is dat niet waar „Dat is zoo", gaf mevrouw Fortescue aarzelend toe. „Ik vind dat wij haar wat moeten geven", zei Lang kalm. „Zooals ge wilt ik wilde eens ernstig met u spreken, Jeff-ery. Ge weet natuurlijk, dat speelhuizen hier overal als paddestoelen uit den grond komen. Tot nu toe heeft de politie er nog geen aandacht aan geschonken, maar dat zal ze ten slotte wel doen. Ik geloof dat wij goed doen onze gelegenheid een paar weken te sluiten." „Misschien hebt ge gelijk", ant woordde hij. „Maar het staat mij maar matig aan van een aardig inkomen af stand te doen." „Dat is niet noodzakelijk", zei me vrouw Fortescue. „Ik heb niet een paar menschen gesproken, in het bijzonder met mevrouw Shalton, en ik heb er over gedacht op haar landgoed te spe len. Ik ben er zeker van, dat we genoeg spelers zullen krijgen voor een goed spel." plaatst in. een bij de toepassing van wetten, nauw betrokken werkkring. Schr. meent, dat het bureau, indien het werkelijk uit eerste krachten werd sa mengesteld, op den duur de kosten ruimschoots zou dekken. De Wester Schelde. Men meldt uit Brussel aan de „N. R. Ct." Naar aanleiding van den te rugkeer van de „Belgenland" in de haven van Antwerpen heeft commodore Bradshaw, de gezagvoerder van het schip, aan een redacteur van de „Nep tune" verklaard, dat de pas van Rilland niet zonder gevaar blijft voor groote transatlantische schepen. Voor wie komt uit de richting van de zee, ver toont de pas, die niet eens twee hon derd meter breed is, een vrij scherpe bocht, een verkeerde beweging of het ontmoeten van een ander schip in de nauwe geul aldaar, zou een ramp ten gevolge hebben. De pas van Rilland moet dan ook worden verbreed en de vaart streng gereglementeerd. Wgrdt de invaart van den pas verbeterd, dan is de toestand van het vaarwater van Rilland veel gunstiger dan de pas van Bath ooit is geweest. Te Valkenisse is alles in volmaakte orde en het zal vol doende zijn te waken, dat de huidige diepte behouden blijft. Examens van stuurlieden ter koopvaardij. De commissie voor de stuurlieden examens, bedoeld in de Schipperswet zal, aanvangende 16 September 1924, zitting houden te 's-Gravenhage. De aanvragen om tot de examens te worden toegelaten moeten den voorzit ter der commissie bereikt hebben vóór 31 Augustus 1924. Verduistering. Naar het „Hbld." meldt, zijn te Zeist gearresteerd de directeur van het bij kantoor der Boaz-bank met een van zijn kantoorbedienden en diens schoonva der verdacht van verduistering tot een bedrag van ongeveer 50 000 ten na- deele van de bank. DE VLISSINGSCHE C. J. M. V. PADVINDERS IN ENGELAND. Alhoewel in de courant van II. Zater dag een meer algemeen overzicht van het :kamp van de Nederlandsche pad^- vinders in Engeland vermeld stond, acht schrijver dezes het wei gewenscht nog een en ander nader mede te deelen meer in het bijzonder over het verblijf der Vlissingsche boys. Zooals bekend vertrokken we 8 Augustus met de „Mecklenburg". Een groote schare belangstellenden en vrienden was aanwezig om ons te zien vertrekken en een goede reis toe te wenschen. De Vlissingsche „band", versterkt met eenige pijpers en hoornblazers der Middelburgsche afdeeling, blies er lus tig op los toen de mailboot de haven uitvoer. Er was een prettige stemming aan boord, welke echter niet zoo lang zou duren door het schommelen der boot waren er al eenigen die spoedig last hadden van zeeziekte velen had den later op de reis er eveneens last van, 't was dan ook niet een aange naam gezicht op de boot. We waren dan ook blij, dat Folke stone in 't gezicht kwam en toen de boot goed en wel gemeerd lag was er weer een even prettige stemming ais bij het vertrek. Op de pier had zich ook een groote menigte verzameld, welke ons met ge juich begroette. „Zoudt gij opeens willen sluiten vroeg hij nadenkend. „Niet vóór Vrijdag. Wij zouden Zon dag in Cranston Manor kunnen begin nen." „Is dat niet dicht bij Briscombe Court vroeg Olive snel. „Ja zoodoende zullen wij Nalda tot buur hebben. Daar gaan zij en Lindsay heen, zoodra de zitting van het Parlement wordt gesloten. „Ik vind het 'n uitnemend denkbeeld." „Wat zou Nalda vanmiddag doen ik geloof dat ik haar zal telefoneeren", zei Olive en verliet de kamer. Spoedig nadat Nalda en Sylvia met de lunch waren begonnen, kwam Mark binnen hij werd aan de gast voorge steld. Zoodra hij den naam Thornton hoorde, herinnerde hij zich dadelijk de vraag van Sir Cyril Abchurch, of Nalda een vriendin had, die zoo heette, en zijn gelaat werd ernstig. Hij nam plaats aan tafel en zij bespraken de onderwerpen van den dag maar heel spoedig merk te hij, dat Sylvia zenuwachtig was. „Sir Cyril Albchurch heeft mij ge vraagd, of mijn vrouw een vriendin had, die uw naam droeg. Gisterenavond wist ik dat niet en ik antwoordde dus ontkennend", zei hij als terloops, maar zijn oogen waren vast op haar gericht. „Ik ken hem maar niet goed", zei Sylvia zacht. „Hij is geen vriend van mij." „Ik vind hem 'n afzichtelijk mensch", zei Nalda heftig. Daar het te Iaat was om nog naar de kampplaats te vertrekken, werd de eerste nacht doorgebracht in een kazer ne. Hoewel de grond wel wat hard was, is er over het algemeen toch goed geslapen. Den volgenden morgen waren we al vroeg present en tegen 9 uur werd de tocht naar de kampplaats aanvaard. Ongeveer 10 uur waren wij bij de plaats van bestemming en werd onmid. dellijk een aanvang gemaakt met de bagage op de juiste plaats te brengen, wat nog al veel moeite kostte, daar de zware kisten en koffers berg op en berg af getrokken moesten worden. Toen dan alle tenten geplaatst waren, liet het eten zich goed smaken.Voordat de stad bezichtigd werd nam ieder natuurlijk eerst eens goed notitie van de omge ving van 't kamp deze was prachtig, Dicht bij het kamp waren 2 meren en even dicht bij snorde telkens een trein in en uit de tunnel. Ons kamp, dat boven op de krijtrotsen lag, bood een mooi uitzicht, zoowel op zee als de verdere omgeving. De twee eerste dagen hadden de jon gens geheel en al vrij voor een bezoek aan stad, strand en boulevard. Folkestone, tegen en op de rotsen gebouwd, heeft maar weinige straten die vlak zijn, de meeste loopen naar boven of beneden, er zijn zelfs straten welke nog stijler zijn dan hier het be gin van den boulevard het strand biedt ook een anderen aanblik dan hier, inplaats van zand is het daar niets an ders dan grind, tevens zijn daar ver schillende automatische amusementen aangebracht. Wilt ge daarvan gebruik maken dan doe je maar één penny in de gleuf en de spelletjes beginnen. De boulevard is een in alle opzichten prachtwandelplaats. Deze ligt ongeveer 100 meter hooger dan het strand op een tweetal plaatsen zijn liften aange bracht om spoedig op het strand te zijn. Die wat minder haast heeft en genieten wil van hetgeen tusschen boulevard en strand te zien is, gaat rustig het zig zag pad af, wat een mooie wandeling is en waar tevens ook gelegenheid is om rustig op een bank alle drukte gade te slaan. Het zig-zag pad is nog niet zoo heel lang geleden klaar gekomen. Er is twee jaar arbeid aan geweest. Maandag had onze eerste tocht plaats. We gingen toen naar Dover van uit ons kamp eerst een eind langs de zee om vervolgens door boschjes en over een zig-zag pad boven op de rot sen te komen. Langs den mooien weg, met aan weerskanten velden en akkers, snorden onophoudelijk auto's voorbij en was het dan ook maar raadzaam uiterst links aan te houden. Te Dover aange komen, werd eerst een bezoek gebracht aan een kasteel, 't welk door de Noor mannen daar is gebouwd, leder was vol over het bezoek daarvan, vooral de wapenzaal werd met zeer veel aan dacht rondgewandeld. Allerlei soorten wapens zijn daar bewaard. Om een denkbeeld te krijgen hoe zwaar de har nassen en helmen in dien tijd waren liet de gids ons een helm opzetten. Om hier dieper op in te gaan zou te vee! plaats ruimte innemen. Ongelooflijk schijnt het en toch is het waar, wanneer in de wapenzaal een klein stukje papier doorgescheurd wordt is dit, nog wel door een gemetseld plafond, in de zaal daarboven hoorbaar. Na de wapenzaal werden onderaard- sche gangen bezocht, waarin ook twee kamers zijn van toen ter tijde groothe den, in een dezer staat nog een tafel. Wanneer het den vijand was gelukt de gangen binnen te dringen was er „Ik ben het met u eens, laten wij lie ver niet over hem spreken." Mark glimlachte koel. Maar hij maakte geen verdere opmerking. Zoo dra de lunch voorbij was, nam Sylvia afscheid, na nog eens haar dank aan Nalda te hebben uitgedrukt. Toen zij vertrokken was, kwam Mark de kamer zijner vrouw binnen en dadelijk was het duidelijk, dat hij in geen vredige stemming was gekomen. „Waar heb je je vriendin ontmoet vroeg hij. „Ik ontmoette haar gisteren bij het chemin de fer", antwoordde zij kalm. „Dat dacht ik al. Vind je het heel verstandig op zulke plaatsen kennissen aan te knoopen „Ik zie er geen bezwaar in. Juffrouw Thornton is een dame." „En een vriendin van Sir Cyrill." „Je acht Sir Cyril goed genoeg om aan je vrouw voor te stellen. Maar Sir Cyril is geen vriend van haar. Zoover ik weet, vervolgt hij haar met walgelij ke bedoelingen." „Gelukkig, dat wij Vrijdag de stad verlaten. Ik ben tot de conclusie geko men, dat Londen geen geschikte plaats voor je is. Ik zal mij niet op mijn gemak voelen, voordat ik je onder mijn oogen heb." „Je kunt evengoed zeggen, dat je mij niet vertrouwt." „Vind je, dat je vertrouwen verdient, na de wijze, waarop je je hebt gedra gen vroeg hij streng. „Het schijnt je plan te zijn mij te be- nog een mogelijkheid dezen op te slui ten. Een viertal deuren konden dan worden dichtgedaan en zat de vijand zoodoende opgesloten en moest den hongerdood sterven. In een der gangen was ook een losse vloer aangebracht, waaronder een soort rekken met groote ijzeren punten stonden, waarop de vijand dan kwam te vallen, met het gevolg dat zij natuurlijk daar niet meer van af kwamen. Het bezoek aan slot en gangen is zeer aangenaam geweest. Na nog een nader bezoek aan stad en strand, gingen we per auto naar het kamp terug. Dinsdag werd een bezoek gebracht aan Sandgate en Hythe. In laatstge noemde plaats zou een bezoek worden gebracht aan een ouderwetsche kerk, waar in de hal aan weerszijden op boorden een groot aantal doodshoofden zijn bewaard. Daar de gids echter niet te vinden was, moesten we daarvan af zien. We gingen toen nog wat hooger op. Aan dezen kant loopen straten en wegen erg schuin. Om wat te rusten en tevens een mooi uitzicht te hebben op land en zee. Op den boulevard werd door velen ezeltje gereden, wat een leuk zicht was. Ook hiervandaan keerden we per auto terug. Woensdagmiddag kregen we bezoek van een hoofdbestuurslid der Engelsche en doorzitten bij fietsen (zadel- Ia^^yr%7ir pijn) kunt gij gemakkelijk en da- Gelijk verhelpenmet den alom ge- prezen Akkers Kloosterbalsem. padvinders, die uit Londen overkwam. Dezen heer ontvingen we met het alge meen saluut, waarvoor hij zijn dank uit sprak. Vervolgens werden we nog toe gesproken, het deed hem goed dat we er zoo goed uitzagen. Ook heeft hij ons nog een aardig versje geleerd, wat met de bijkomende gebaren de lachspieren niet weinig in werking stelde. Na een bezichtiging der tenten vertrok de hoo- ge bezoeker. Al is deze dag geen groote tocht ge maakt kunnen worden, is het toch een aangename dag geweest, daar ieder weer vrij was en zich vermaken kon op een wijze zooals hij dat zelf wilde. Donderdag was de laatste dag dat een tocht ondernomen kon worden. Met twee afgehuurde auto's gingen we dien dag langs een prachtigen weg naar Canterbury. Daar aangekomen bezichtigden we eerst de beroemde kathedraal, waar juist een dienst werd gehouden, 't Gaat moeilijk om een juiste beschrijving van dit prachtig bouwwerk te geven. Vooral ook de ramen, van gebrand glas, gaven een schitterend effect. De algemeene indruk van deze stad was prachtig. 's Avonds had een gemeenschappelijk kampvuur plaats, waarbij ook tegen woordig waren padvinders uit Folke stone en Dover. Niettegenstaande den regen en wind was het verloop zeer prettig. Een der Engelsche leiders voer_ de het woord. Plechtig werd het Engel sche volkslied gezongen, benevens ver schillende Hollandsche padvinders liederen. Tijdens het kampvuur werd door verschillende afdeelingen een en ander ten beste gegeven. Door onze afdeeling werden eenige gymnastische standen uitgevoerd. Vrijdag, de dag van vertrek, tè spoe dig aangebroken. Reeds vroeg in den morgen was er in „The Warren" een aangename druk te tenten opbreken en alle bagage in- ieedigen ik meende dat er heden middag een belangrijk debat zou zijn", zei zij, terwij! zij op haar horloge keek. Er werd geklopt en een knecht kwam binnen. „Juffrouw Detaire is aan de telefoon, mevrouw." Nalda liep snel naar het toestel en nam den hoorn in haar hand. „Ja ik ben het Nalda neen, ik doe vanmiddag niets. Wil je niet hier komen. Mark woont de zitting bij. Heel goed. Ik zal naar je toekomen. Over een kwartier ben ik bij je." Lindsay was haar gevolgd en had het grootste deel van het gesprek ge hoord. „Ik zou wel even met je willen spreken, voordat ik heenga", zeide hij kalm. De lust bekroop haar hem dit ver zoek te weigeren, maar er was iets in de uitdrukking van zijn oogen, dat haar deed aarzelen en tenslotte volgde zij hem. „Ik heb je gezegd, dat ik niet wensch dat je met die vrouw omgang houdt. Ben je van plan je tegen mijn wensch te verzetten Zijn woorden waren op zich zelf niet onredelijk, maar het was de heersch- zuchtige toon in zijn stem, die Nalda tegenstond „Ik bemoei mij niet met jou vrienden en iou doen en laten", zei zij haastig. „Oiive is een bloedverwante, en ik denk er niet aan haar los te laten alleen om aan een gril toe te geven." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1