'Eerste Blad ^astschappij ïsb oomvaart ZATERDAG 16 AUGUSTUS geSniebestojr CONFERENTIES. FEUILLETON DE GROOTE ONDEUGD Beursbeschouwingen ÏRBERICHT. ïeterstand 765.2 te To„ i'eterstand 743.6 te Aki, tot den avond van te te tot matige Zuid-\yJ.5 Ice wind. Aanvankelijk?," later wellicht weer tot' ing, met kans op re^ NO S93 1924» VLISSIINGSCHE COURANT R AUTO'S EN FIETSEN 'ugUStuS uur 16 8.52 17 8.50 18 8.48 IR TE VLISSINGEN. Istus v.m. nm 2-58 3.10 aZ 3'59 4.29 443 i E N D A knakelljkheden, Openbar, Vergaderingen enz. Dagelijks bioscoop des avonds 8 uur iaterdag- en Zondags lederen avond bios. |ing, aanvang 8 uur 1 aterdag- en Zondagmis Innia. Dagelijks dine,. .308 uur. uitzondering van der I :rée-dansante van 8-1 Binée van 3.30—5.30 uur- 1 -11.30 uur. na. Dagelijks conceit NöhrBekker. Zondag van 3!4—6 uur. va- en Solisten-avond, iderdags. Soirée dan- oulevard. Concert bel Maandag- en Wocns- 811.30 uur. —2 uur Matinée. ard Evertsen. Dins- |ig en Zondag Malinée uur. enderdag en Zondat -11.30 uur. 6 Vrijdag en Zaterdag van 811.30 uur. an 3.305.30 uur Thé Ioulevard Evertsen. ag Soirée Dansante. 'ELBURG. rdag 16 Augustus. houwburgloge, Nieuwe - if E KOOP ISFIETS, RACKET ere fNNISCOSTUUM. au „Vliss. Courant". RKVROUVV kien boerenstand. pUSEMAKER, Paiing- DAGMEISJE tijd 1617 jaar. melden Badhuisstr. 25. laatsgebrel; een zoo- ve pERWAGEN 25. ..Vliss. Courant". iiddelb. - Rotterdam igelegen plaatsen. fAM PASSAötERS REM EN VEE. T. TSM. V. KOtt. itus *.a. mi f.B IW n 9 n 8 n n 8 in is bekomen: pit nummer bestaat uit 2 bladen VOOR DE NAGELATEN BETREKKINGEN VAN DE VERONGELUKTE VISSCHERS. Vorige opgave 24331.22- I,gekomen bij de „Vlissingscbe „Courant" (tweede opgaaf) - 600. pe"<j., Den Haag - 10. i c, Arnhem - 5. T.-H, Soest - I. p„ Amsterdam - 4. Van te' Comité te Middelburg - 3600. poor tüsschenkomsf van den Commandant van Hr. Ms. Wachtschip te Vlissingen - 41.19 Nagekomen giften „Rotter- (damsch Nieuwsblad" - 8.71 p. A. van B., Den Haag- 5.— Mevr. O. A. G. v. O., R'dam - 15. Totaal ƒ28621.12 INGEKOMEN GIFTEN ADMINISTRATIE „VLISSINGSCHE COURANT". Reeds ontvangen ƒ1635.65 Van der H., Rotterdam - 5. p. te Souburg - 2.50 Totaal ƒ1643.15 Meerdere giften zullen door ons dankbaar mrim aanvaard en in ons blad worden verantwoord. V. Transport- sa E*!» Erven G. VOS, W» i EEKHOORN, Tol. lf* 'OSTERHOUT, Tel. JJ UITEN3EH,Tfll. 1 0*' OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Burg. en Weth. van Vlissingen maken betreffende de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs, waarvan de nieu we cursus op Dinsdag 19 Augustus a.s. zal aanvangen het volgende bekend le. School A (Hoofd de hèer F. G. Lem mers), aan de Coosje Buskenstraat, wordt overgeplaatst naar de Joost de Moorstraat, terwijl school B (Hoofd de heer J. Q. Brand), eveneens aan de Coosje Busken straat wordt opgeheven en een nieuwe school D ingericht aan de Groote Markt (vroeger Hoofd de heer J. D. C. de Vries). De leerlingen van de school van den heer Lemmers moeten zich op 19 Augustus aanmelden aan de Joost de Moorstraat en die van den heer Brand aan de Groote Markt (dus niet meer aan het schoolge bouw aan de Coosje Buskenstraat (Oprit), daar dit schoolgebouw ontruimd wordt). 2e. De school aan de Groote Markt (Hoofd de heer Cl. de Jonge) wordt voortaan school B genoemd en dé school aan de Arsenaalstraat (Hoofd de heer T. Hesselius) voortaan school C. Vlissingen, 16 Augustus 1924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Om geheel openhartig te zijn, diene, dat wij nooit veel vertrouwen in de re sultaten van 'internationale conferenties gehad hebben. Men zal ons toevoegen, dat die samenkomsten, zoo talrijk in de laatste jaren, het er dan ook naar ge maakt hebben, om niet al ie zeer op hun uitkomsten te rekenen. Inderdaad is dat ook zoo. Nauwelijks was de oorlog officieel ten einde of een heele reeks conferenties is als het ware de proef op de som komen Leveren, dat een oorlog beëindigen nog niet een vrede scheppen beteekent. De conferenties te Spa, Ver sailles, San Remo, Genève, Cannes, Parijs, Londen, Washington enz. enz. hebben alle dit resultaat opgeleverd, Vertaald door Mevrouw i. P. WESSELINK—VAN ROSSUM. 25, Bijna dadelijk begaven zij zich naar de blibliotheek en waren daar geruimen tijd met hun besprekingen bezig. Ztj moesten over den prijs nog tot over eenstemming komen en Abcnurch bleek een sluw man, als hij zaken deed. Maar ten slotte werden zij het eens over alle bijzonderheden, blijkbaar tot beider voldoening. ,,Ik zal zorgen, dat mijn advocaten dadelijk het contract opmaken. Nu, Lindsay, ik hoop dat ik evenveel succes zal hebben als gij. Gij zijt werkelk een gelukkig man. Niet alleen bezit gij rijk dom maar ook een mooie vrouw en ,|Het verbaast mij, dat gij niet trouwt", zei Lindsay droogjes. „ik ben te zeer op mijn vrijheid ge steld. Bovendien kan ik een vrouw nooit langer dan een maand trouw blijven. Tot nu toe heb ik er geen ont moet, die langer trouw waard was." Lindsay fronste de wenkbrauwen, want hij wist in welken roep Abchurch stond en hij had zelfs geaarzeld, of hij !vfm wel in zijn huis zou noodigen. Maar hij had er naar verlangd de on derhandelingen zoo spoedig mogelijk te laten afloopen en had zich daarvoor dat de wereld er door volkomen duide lijk te verstaan is gegeven, dat het heel makkelijk valt een wereld-orde te ver storen, maar schier bovenmenschelijke krachten vereischt, om den wereld- chaos weder binnen de banen van een ordelijk verloop terug te brengen. En toch heette het bij elk dier conferen ties zoo gaat het niet langer, een uit weg móét gezocht. Welnu een uitweg hebben de deelnemende mogendheden ook met den besten wil ter wereld niet kunnen vinden, althans geen afdoende, geen definitieve. En dat wel om deze zeer voor de hand liggende reden, dat, gelijk alle verstoorde organismen tijd behoeven om weder tot een normaal orgaan te kunnen herstellen, ook het zeer verstoorde wereld-organisme niet eerder genezen kan, dan zoo „zij'n tijd" gekomen is. Dit proces te willen ver snellen, met kunstmatige, overhaaste, onrijpe middelen het mag een be grijpelijk menschelijk streven zijn, de voltooiing, het bereiken van het doel ligt buiten zijn macht. Vandaar dat het „tijdvak der conferenties", gelijk men de laatste na-oorlogsche jaren noemen mag, zoo betrekkelijk onvruchtbaar is geweest en waarom wij, gelijk we hier boven zeiden, er nimmer veel vertrou wen in hebben kunnen stellen. Zoo echter niet alle teekenen bedrie gen, dan kan sedert eenigen tijd op een diepgaande kentering ten opzichte der conferentieel te bereiken resultaten ge wezen worden. Hef is feitelijk Poinca- ré's onverzoenlijke, de geneele wereld meesieepende anti-Duitsche actie ge weest, zich culmineerend in de ook voor ons land noodlottige Roer- politiek, die de laatste beletselen om tot een op groote basis gegrondvest algemeen vergelijk te komen, heeft uit den weg geruimd. Natuurlijk is dit niet de grondgedachte en allerminst de be doeling van den voormaligen Fran- schen president en ex-premier geweest. Hij toch bakende den horizon zijner be rekeningen precies bij Frankrijks gren zen af, zonder naar den rampspoed te vragen, welke zijn politiek voor de overige wereld had. Laat, maar niet te laat en feitelijk niet eerder dan de „rijp heid der tijden" het toeliet, heeft die „overige wereld" Frankrijk doen ge voelen, dat ai is het momenteel de sterkste militaire macht ter wereld, het toch evenmin als Duitschland inder tijd straffeloos de gansche wereld aan zijn belangen ten offer brengen kan. In Mei hebben de Fransche kie zers dit Poincaré duidelijk gemaakt, en hém tot heengaan gedwongen nu deed het Engeland met achter zich Amerika, en ziet, het resultaat is boven verwachting. Begint thans te Londen inderdaad een nieuwe periode in de politiek-eco- nomische constellatie van Europa We mogen het waarlijk vertrouwen, dat een heilzamer toestand dan we sedert den wapenstilstand kennen, een aan vang gaat nemen. Ziet Frankrijk zich zijn eisch om zich op afdoende wijze van dc doelmatigheid van Duitschland's ontwapening te overtuigen, toegewe zen komt het groote schadevergoe dingsprobleem voor Duitschland tot gereedelijke oplossing, dan vait het, gelukkig voorwaar, niet meer te betwij- wel wat willen getroosten. „Apropos, er is iets in het gelaat van uw vrouw, dat mij bekend voorkomt, ik vraag mij af, of ik haar ergens zou kunnen ontmoet hebben", zei Abchurch nadenkend. „Dat is hoogst onwaarschijnlijk. Mijn vrouw heelt bijna haar geheele leven op het land doorgebracht." „Dan moet ik mij vergissen. Zij speelt toch zeker niet „Spelen spelen wat zei Mark scherp. „Kaart baccarat of chemin de fer." „Waarom vraagt ge dat „Dan zal het haar dubbelgangster zijn geweest, die ik dezen middag heb ontmoet", zei Abchurch boosaardig. „ik meende, dat ge in de City waart?" „Natuurlijk bracht ik een bezoek aan de laatste „hel". ,In Bondstreet „Ja, daar gaat een dame heen, voor wie ik een platonische belangstelling koester." „En gé waart van meening, dat ge daar mijn vrouw gezien zoudt heb ben vroeg Lindsay. „Kijk in 's hemels naam niet zoo tra gisch", zei de ander, „ik heb mij meer dan waarschijnlijk vergist." „Waarschijnlijk. Wilt gij een whisky en soda", zei Lindsay opeens. „Wat ik zeggen wilde, heeft uw vrouw een vriendin, Sylvia Thornton „Neen. Zij heeft heel weinig vrien den in Londen. Waarom vraagt gij dat feien of binnen een niet meer ver ver schiet, zal ook de bezetting van het Roergebied hef onoverkomelijke stuikelblok voor elke poging tot herstel van Europa tot het verleden gaan behooren. Zeker, er zijn nog genoegzaam moei lijkheden te overwinnen de laatste „loodjes", óók van conferenties, wegen meestal het zwaarst, doch wat meer zegt, dan alle bezwaren op deze soort bijeenkomsten tot dusverre op zoo'n fnuikende wijze aan den dag getreden, de tijden zijn thans rijp voor den oogst Moge het den in vele opzichten zoo voorfreffelijken akkerman, die'En gland's prime-minister bij deze gele genheid gebleken is, gegeven zijn dien oogst, ten bate van gansch de wereld, spoedig binnen te halen De politieke factor op de beurs. De .komende Duitsche leening. De economische toe stand in de Unie. Een nieuwe combinatie van Amerikaansche spoorwegen. De Locale markt te Amsterdam in reactie. Een ruime Geldmarkt. De week staat der Nederlandsche Bank. Nederland's buitenlandsche handel. Het is gewoonlijk zoo dat iemand die plotseling hoog van den toren blaast, na korten tijd gedwongen wordt een toontje lager te zingen, want hoog moed, immers ook overmoed komt voor den val en al kan men met betrekking tot het beursverloop in de afgeloopen week allerminst van een val spreken, met de plotseling onder instigatie der conferentieberichten ingezette hausse beweging was het toch uit en men krijgt den indruk dat de gewone kringloop bij alle koersstijgingen eerst weer vol bracht is. De ingewijden, zij die het dichtst bij 't vuur zitten, men zou ook kunnen zeggen, zij die het vuurtje sto ken, koopen het eerst en brengen de eerste verschijnselen der hausse teweeg, dan volgen zij die met die insiders in zakenrelatie staan en zoo voort tot eindelijk qe traagsten on der het groote publiek zich naar de markt laten trekken om ook nog even te profiteeren van de opgaande koersbe- weging met de ervaring echter dat men te laat kwam en het gelag kan betalen, evenals dit het geval zal zijn met de sneeuwballers in het nieuwe, vernuftig opgezette dobbelspel van Broekhuis en zijn navolgers. Op de beurs was het deze week te merken dat zij dié bij 't begin der hausse gekocht hadden, spuiden, er was somtijds ruim aanbod, zoodat de markt af en toe een gedeci deerd flauw verloop had. Het zou na tuurlijk zeer onbehoorlijk zijn de groote politieke draadtrekkers in ons wereld deel van „speculatieve" aspiraties te verdenken en te veronderstellen dat zij hun hooge positie als een „bron van in komen" zouden expioiteeren. We heb ben in menschelijke kwaaddenkendheid toch wei eens gedacht aan de schoone kansen welke zij op de beurs zouden hvbben... Het was nu opeens weer uit. We zei den reeds de vorige week dat het nog te vroeg was om over de Londensche conferentie victorie te kraaien, wijl tal van delicate quaesties, welke waren uitgesteld, nog groote moeilijkheden „Dan kan het uw vrouw niet ge weest zijn, die ik zag. Die dame leende Sylvia een aanzienlijke som geld. Het hinderde mij nog al, want ik had haar bankier willen zijn. Daarom ben ik een beetje boos op uw vrouw ik bedoel op haar dubbelgangster." De twee mannen keken elkaar met vasten blik aan, en nu twijfelde Mark er niet langer aan, dat Nalda daar wer kelijk geweest was. Hij was zeer ver stoord, maar liet zijn gast niets merken. Waarom ging de man niet heen Maar Abchurch rookte een fijne sigaar en voelde zich zeer behagelijk. Eindelijk zei Mark in wanhoop „Ik moet morgenochtend vroeg op." „Halo Ik wist niet, dat het al zoo Iaat was. Goeden avond. Het spijt mij mevrouw Lindsay niet meer te hebben gezien." Zoodra hij vertrokken was, maakte Mark een sterke whisky en soda voor zich gereed en ging toen langzaam naar boven. De deur van Nalda's kamer stond op een kier en toen hij naar bin nen keek, zag hij, dat zij er niet was. Zij zal toch niet uit zijn gegaan Hij beide, waarop de kamenier haastig naar de kamer kwam. „Waar is mevrouw vroeg hij barsch. „Ik weet het niet. Mevrouw heeft niet om mij gebeld." Mark ging naar beneden en zag toen dat er licht in het salon was. „Nog niet naar bed", zei hij, toen hii zag, dat zij daar was. met zich zouden brengen en inderdaad, sinds Herriot naar Parijs is geweest, schijnt het met den voorspoedigen gang van zaken gedaan te zijn en terwijl we dit schrijven spreekt men zelfs van een crisis in de besprekingen naar aanlei ding van den eisch der Duitschers tot ontruiming van het Ruhrgebied binnen zes maanden, terwijl de Franschen er op zijn minst nog een jaar willen blij ven en meerdere eischen stellen welke van Duitsche zijde bezwaarlijk kunnen worden ingewilligd, 't Is best mogelijk dat men ook over deze zaak ten slotte tpt overeenstemming komt, daar nie mand de verantwoordelijkheid voor het mislukken der conferentie durft dragen. Gelijk we reeds vroeger opmerkten, blijft er ook dan voor de uitvoering van het Dawes-plan nog heel wat te bered deren en staat het allerminst vast dat de beurs op al de dan opkomende ver schijnselen gunstig zal reageeren. Dat men in beginsel van de Londensche conferentie voor Europa heil verwacht hebben de beurzen genoegzaam be toond ook sinds de vorige week is b.v. de Steriingkoers te New-York ver der gestegen (4.504.53.25) en in Bronchitis t en andere borstaandoeningen genezen met AKKER's i Abdijsiroop New-York liepen reeds geruchten over de voorwaarden waarop de groote Duitsche leening zou worden uitgege ven. Men spreekt er van dat de rente voet 7zal zijn en het rendement 8 dat zij voor de helft in Amerika, voor een groot deel in Engeland zal worden uitgegeven en door de geallieerde en neutrale regeeringen zal worden gega randeerd en hoewel men aan deze me- dedeelingen nog weinig waarde kan hechten, staat het toch wel vast, dat de leeningstransactie thans in een verge vorderd stadium van voorbereiding is en er tusschen de betrokkenen reeds druk over wordt gemarchandeerd. Er schijnt in de Unie wel geneigdheid te bestaan om met Duitschland finan- cieele transacties aan te gaan, wat wel verklaarbaar is als bedacht wordt dat men daar als het ware aan een econo mische overgezondheid lijdt, doordien de afzet niet meer opweegt tegen de productie, zoodat nieuwe debouché's, moeten worden gezocht en men daar voor gaarne een deel van het opge taste goud in bruikleen afstaat. Naar verluidt zouden er reeds voor aanzien lijke bedragen leeningen aan Duitsch land zijn verstrekt voor den duur van 5 jaren en tegen een rente van 12 plus afsluitprovisie aan het Duitsche Kali- syndicaat zou door een Amerikaansche groep een doorloopend crediet van vele millioenen dollars verstrekt zijn. Wordt hiermede voortgegaan, dan stijgt de kans dat de malaise, welke thans on miskenbaar is, haar dieptepunt zal hebben bereikt, gelijk men ons thans wil doen gelooven. 't Kan best waar zijn, de berichten uit den handel luiden weer iets gunstiger, het passagiersver- keer is toegenomen en het vrachtver voer op de spoorwegen wordt in dezen tijd uiteraard gesteund door de oogst- beweging, waarbij het een beteekenis- volle factor is dat de oogstopbrengst in de Unie is meegevallen en ook de prij zen veel heoger zijn dan een half jaar geleden, gelijk de vorige week door ons met enkele cijfers is aangetoond. De Amerikaansche Markt was dan ook niet ,Heon. Ik heb gewacht, ik wilde met je spreken." „Wat ik vragen wil, waar ben je vanmiddag geweest Abchurch meen de, dat hij je in een van die speelgele- genheden ontmoet had." „Sir Cyril Abchurch heeft mij gezien ik was daar gisterenavond ook. De brief, dien je van morgen zag, was van den heer Lang, die mij een cheque vroeg voor hetgeen ik gisterenavond heb verloren." Terwijl Nalda sprak, beefde" zij ge weldig, maar haar stem was heel koud, misschien door inspanning om zich te beheerschen, doch hij begreep haar verkeerd. „Je moet gek zijn", riep hij woedend. Een vriendelijk woord op dat oogen- blik zou den stroom van hun leven heb ben kunnen verleggen. Maar Mark Lindsay was een man van sterke harts tochten en gedurende de laatste paar jaar had hij weinig tegenstand onder vonden. Het leek hem, of Nalda hem opzettelijk tartte en zijn toorn nam toe. „Ik heb je verboden, er heen te gaan", riep hij ruw. Nog bleef zij zwijgen, maar haar ge laat was wit geworden. „Ik verwacht gehoorzaamheid van mijn eigen vrouw. Je draagt mijn naam en dien wensch ik niet bezoedeld te zien door zulk een gedrag. Die man Abchurch heeft je dezen middag her kend. Hij sprak op een toon over je en „Zwijg, luister niet naar zulk een flauw gestemd, al werden voor ver schillende Industrieele aandeeien lage re koersen genoteerd. Steelshares daal den van 109% tot 106'/->, wegens winst nemingen, welke alleszins verklaarbaar zijn bij de opnieuw teleurstellende cij fers van den staat der onuitgevoerde orders op 1 Augustus, welke lager zijn dan sinds 1920 het geval was. Hoezeer de malaise op de ijzer- en staalindustrie van invloed was, kan blijken uit de productie van ruw-ijzer in Juli, welke 1.785.000 ton bedroeg tegen 2.126.221 ton in Juni en 3.685.000 ton in Juli van 1923. De spoorwegontvangsten waren, in de maand Juli 23 millioen lager dan een jaar geleden. Nadat reeds gerui men tijd mededeelingen waren gedaan over de spoorwegbelangen welke ver worven zijn door een paar millionnairs in Cleveland, de Gebrs. Van Sweringen (Hollanders van origine), is thans be richt dat een vijftal spoorwegstelsels, waaronder de hier bekende Erie en de Chesapeake Ohio, tot een groote combinatie zal worden vereenigd. De verwisselingsvoorwaarden der verschil lende aandeelsoorten zijn reeds gepu bliceerd, kunnen echter op hun merites moeilijk worden beoordeeld, gelijk wel blijkt uit de becijfering van een finan cieel blad, volgens welke tusschen de gewone en preferente aandeeien der nieuwe maatschappij geen waardever schil is. Er zal binnenkort wel meer over worden gepubliceerd. Ten onzent had de effectenbeurs een veel minder belangrijk verloop dan in de voorgaande week, wat voor alle af- deelingen gold, waaruit wel blijkt dat het de groote politieke factor was die hier zijn rol speelde. De meeste waar den welke de vorige week beduidend waren gestegen, hadden thans onder winstnemingen te lijden, Suikerwaar- den evengoed als Rubberaandeelen, hoewel omtrent beide gunstige berich ten te vermelden zijn. De VISP gaat voort met uit oogst-1925 suiker te ver- xoopen a ƒ12.50 per picol, de rubber- maatschappijen, welke onder directie staan van den heer Burger de Ser- badjada, de Lampong-Sumatra, de Ambaloetoe, de Wai Sumatra en de Baetoe Sumatra, zoomede de Amster- dam-Tapanoeli hebben opnieuw voorverkoopen uit de producties 1924 en 1925 tegen- prijzen, varieerende van 68 tot 75 ét. per K.G., geannonceerd, waaruit men kan afleiden dat dg koo- pers hoogere prijzen verwachten en waardoor in ieder geval de bedrijfsze kerheid der ondernemingen wordt ver hoogd. Ook de Scheepvaartwaarden hadden onder de algemeene reactie te "lijden, waartoe allicht ook bijdroeg het bericht dat de Fransche regeering het vervoer van Elzas-Lotharingen, dat thans grootendeeis via Antwerpen en Rotterdam gaat, door verlaging der spoorvrachttarieven, naar Duinkerken tracht te leiden. Ook uit andere berich ten valt wel de conclusie te trekken dat onze reederijen hun bedrijf alleen bij de s.cherpst concurreerende tarieven gaande kunneri houden. Van de overige afdeelingen kan ditmaal weinig bizon- ders worden gezegd. Van Petroleum- waarden liepen ook aand. Koninklijke terug ondanks het aanboren van een rijke oliebron door de Corona in Mexi co. De olieprijs is echter een week ge leden opnieuw met 25 dollarcent per vat verlaagd. De Geldmarkt blijft hier ruim. Pro longatie 2 a 2% z. Beleggingswaarden kunnen hun verhoogde koersen vrijwel handhaven. Arnhem komt met een lee ning van 2'/2 millioen 6 obligaties tegen 98 i», welke er vermoedelijk wei zullen ingaan. De Dollar liep deze week tijdelijk op man. Hij is een ploert". „Wij moeten elkander begrijpen, ik verbied je uitdrukkelijk weer zulke plaatsen te bezoeken en indien je mij weerstaat, zul je zelf de gevolgen er van ondervinden." Nu was er geen gemis aan kleur in haar gelaat, want het was met een hoogen blos van toorn overdekt. „Ja. wij moeten elkander begrijpen", zei zij koel. „Ik weiger bevelen van ie af te wachten. Ik zal doen, wat ik wil. Ik zal doen, wat ik prettig vind. Goe den nacht." Zij had haar hoofd in den nek ge worpen en haar oogen waren strak voor zich uit gericht, toen zij de kamer verliet. HOOFDSTUK XVII. Lindsay zag, hoe Nalda de kamer verliet, zonder dat hij eenige poging deed haar terug te houden. Verbazing en toorn, dat zij zoo had kunnen spre ken, streden in hem. Het was nooit tot hem doorgedrongen, dat geen vrouw met eenig gevoel van trots en waardig heid toe zou staan, dat men haar beve len geeft. Neen, hij voelde, dat hij geen andere houding had kunnen aannemen, en dat hij voort moest gaan, gehoor zaamheid te eischen, indien hun leven in de toekomst gelukkig zou zijn. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1