fERLAEHNG WISSE, "gemeentebestuur «.NO 191 d stoffen 3okfe Paling. fiSsstseüsppij n maart OOMDERDIO 14 AUGUSTUS BINNENLAND Stads= en Provincienieuws auto's en fietsrj i uustus 14 8.57 15 8.55 Uur te vlissingen tus v-m- n'm V-M. 1.23 2.10 e n d a nakelijkheden, Onenha„ I Vergaderingen e!u - Dagelijks bioscoon.1 des avonds 8 uur f aterdag- en Zondag^ I lederen avond bios- ng, aanvang 8 uur rterdag- en Zondapnid. I nia. Dagelijks diner- 108 uur. uitzondering van den •ée-dansante van 8~ née van 3.30—5.30 uur- -11.30 uur. Dagelijks concen döhrBekker. ■ondag van 3'/2—6 uar a - en Salisten-avoixl. derdags. Soirée dan- ulevard. Concert el Maandag- en Woens. 11.30 uur. -2 uur Matinée. rd Evertsen. Dins- en Zondag Matinée "uur. nderdag 11.30 uur. Vrijdag en Zaterdag van 811.30 uur. .n 3.305.30 uur Thé ulevard Evertsen. - g Soirée Dansante. 1LBURG. lag 16 Augustus. ïouwburgloge, Nieuwe f 2.10 p. H.L f 2.10 p. H.L. ten f 2.10 p. H.L. otenf 2.-- p. H.L. thuisbezorgd, aan fabrieksprijs. I aanbevelend, HoekScheldestr. foon 358. rVANGEN FIJNE Aanbevelend, J. EEKSWÏAN, EO Teief. 213 Verbuur, Koop en Vcrboop en Dlenataanvrageu, enz. >etaIfog, van 1-5 regels egel meer 15 cent DAGMEISJE vraagd. enbeer 11. elïjk voor terstond ÏMEISJE ags vrij. uw VISSER, Glacis- Co. vragen voor aankomenden IENDE. agd een lERDE KAMER ;t op een der boule- ider No. 755, bureau (VROUW Wilhelminastr. 10. met 1 kind zoekt ERDE KAMER keuken, prijsopgaaf onder „Vliss. Courant". Idelb. - Rotterdam legen plaatsen. N~ PASSAGIERS ÏN EN VEE. E144. u. sar 8 r. na r.rr sir 9 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PR1JS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- „t,»rpn f2.20 per drie maanden. Franco Snnr hét geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- ementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van I_4 regels 1.10 voor iedere ..«el meer 26 cent bij abonnement spe- Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- Leen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. drankwet. Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op artikel 12 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een aan Gedepu- teerde Staten van Zeeland gericht verzoek schrift in afschrift van Aarnout le Clercq, om vergunning tot den verkoop van ster- icen drank in het klein uitsluitend aan lo geergasten voor de beneden voorzaal van het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen. sectie D, No. 1755, gelegen Wilhelminastraat No. 29 dat vanaf heden gedurende veertien da- <ren schriftelijke bezwaren tegen het ver- ieenen der gevraagde vergunning kunnen I vvorden ingebracht bij Burg. en Weth. voornoemd. Vlissingen, den 14 Augustus 1924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, voor de nagelaten betrekkingen van de verongelukte visschers. Vorige opgave ƒ23847.21 i M. K., Breda - 10. C. v. S., Den Haag - 2.50 De Vlissingsche Duinwaterlei ding Mij- 250.' Het „Rotterdamsch Nieuws blad", nagekomen giften - 12.10 D. Z., Rotterdam - 5. M. G. A. K., Alphen a/d. Rijn - 2.50 C. Q., Rotterdam - 10. Van J. C. F., door tusschen- komst van den Consul te Lugano - 5. Directie van „het Schouwven ster", Baarn - 75. Inzameling vaste detachement Legerplaats bij Harskamp - 30.20 Totaal ƒ24249.51 ingekomen giften administratie „vlissingsche courant". Reeds ontvangen ƒ1614.15 Mevr. Sch., Dordrecht- 2.50 N. N., 'sH.- 2.— Totaal ƒ1618.65 voor HET gezin van het slacht offer brand nedpam. Reeds ontvangen ƒ71. N. N„ 's-H- 1.— Totaal 72. Meerdere giften zullen door ons dankbaar werden aanvaard en in ons blad worden verantwoord. De postcheque- en girodienst. 1 Naar men aan „de Tel." mededeelt, is de directie van den girodienst voor nemens, den dienst op 16 September ji.s. gedeeltelijk te heropenen. -Dan zal begonnen worden met den dienst in te stellen op de eerste tienduizend reke ninghouders, waartoe o.m. alle rijks ontvangers behooren. De dienst blijft gecentraliseerd, doch zal meer naar de oude werkwijze (dus niet met behulp *an ingewikkelde machines) worden j uitgevoerd. Geleidelijk zullen de andere rekeninghouders in den dienst worden opgenomen. 8 W k,komen Transport- «n EzP •n G. VOS, Tof. 1S1SHOOBN, Tol. 153 STERHOUT, TeL S9S TENHBK,T»l. li» De Tariefwet. I c?e "Vrijzinnig Democraat" heeft een I f' P artikel tegen het nieuwe ont- 'erp-Tariefwet. Wij ontleenen er het volgende aan zal ongetwijfeld nog wel gelegen- neid zijn om in den breede aan te too- I nen, welke fouten worden begaan bij I "et verhoogen van de invoerrechten I ioe dwaas het is, in een land als het I "ze> bloei van de industrie te ver- I Jlac van zgn. bescherming hoe gevaarlijk het is de economische macht I 'nyoerrechten te versterken inplaats 1 va,n dle sloopen. I wij bepalen er ons ditmaal toe met |,,L°P te wijzen, dat de belangenstrijd I vno ?en de Europeesche natiën ge- m/, met behulp van hooge invoer- nten, een der oorzaken is geweest rép,i« were'dooriog. Dit op zichzelf hn,,a„moest er der regeering van terug. einfr a V0.°rstellen te doen tot verhoo- eevni„r '".verrechten, nu de funeste znn „®en vl?.n den oorlog zich nog op - leeselijke wijze doen gevoelen. hoSa°tns.vP!k begrijpen, dat een ver- Ikan zii j'n Nederland een schakel w '1 êevaarlijken keten, die ■'een» 1 s^aainjKen Keren, cue Ikan o 7Gi' u°! e?n gro°ter oorlog voeren lis rzien dat bet niet toevallig lover hfe& regeering: die millioenen I eert voor de uitgaven van leger i en vloot, altijd weer grijpt naar de in voerrechten, om aan den militairen wel lust te kunnen voldoen Vereenvoudiging postwezen. De „Grondwet" verneemt, dat het in de bedoeling der autoriteiten ligt in het post- en telegraafwezen over het ge heel een algemeene reorganisatie tot stand te brengen. Men is namelijk van plan, het gehee- le land te verdeelen in districten van tamelijk groote oppervlakte. In de centrumgemeenten van deze districten zal het hoofdkantoor voor ieder district worden gevestigd. In de binnen deze districten gelegen gemeenten zullen alsdan de zelfstandi ge postkantoren, thans bestuurd door gewone directeuren, verdwijnen om plaats te maken voor bijkantoren, die ressorteeren onder het districtshoofd- kantoor en van daar uit geadmini streerd worden. Als plaatselijke chefs dezer kantoren zullen commiezen-titu lair worden aangewezen, terwijl de chef van het hoofdkantoor den titel van directeur (gelijk thans) zal voeren. Dat hierdoor het aantal hoogere ambtenaren belangrijk zal verminderen, behoeft geen betoog. Salarisregeling rijksambtenaren. Het Ned. Correspondentiebureau te 's-Gravenhage meldt Naar wij uit goede bron vernemen, zijn de mededeelingen, die de laatste dagen in verschillende dagbladen zijn verschenen omtrent de nieuwe salaris- regeling der rijksambtenaren, blijkbaar afkomstig van personen, die tot het doen dier mededeelingen niet bevoegd waren niet in overeenstemming met de waarheid. Daarenboven zijn ver scheidene gepubliceerde wedden on juist. Anti-tabaks-accijns bond. De bond, die gesteund wordt door handelsreizigers- en sigarenwinkeliers- vereenigingen, heeft zich tot H. M. de Koningin gewend, met verzoek haar veelvermogenden steun aan te wenden opdat het streven der huidige regeering door steeds voortgaande verhooging van accijnsheffing op levens- en genot middelen het leven der burgerij duur der te maken, eenigszins worde tegen gegaan. De bond memoreert o.m. artikelen over de ondoelmatigheid onzer huidige legeruitgaven en betreurt deze wijze van bestemming der accijnsheffingen. „Geef er geen ruchtbaarheid aan". Van militaire zijde schrijft men aan „de Telegraaf" Ter gelegenheid van den a.s. ver jaardag van de Koningin, zijn de offi cieren van den bijzonderen vrijwilligen landstorm, behoorende tot 'f landstorm- korps „Nieuwe Hollandsche Waterlinie" tot een korpsdiner uitgenoodigd. Een en ander geldt tevens om kennis te maken met den nieuwen commandant van dat korps. Tegen een dergelijken gezamenlijken maaitijd zou op zich zelf geen bezwaar bestaan, ware het niet, dat door de Nationale landstormcommissies aan de deelnemers gratis vervoerbewijzen wer den verstrekt en ter tegemoetkoming in de kosten een bedrag van twee gulden. De deelnemers aan dit kdrps-diner genieten dus vervoer voor rijks-reke ning en bovendien een bijdrage in de kosten van twee gulden, waarbij en nu ziet men dat men van hoogerhand schijnt te begrijpen, dat een dergelijke uitgave in dezen bezuinigingstijd niet toelaatbaar is aan de deelnemers is verzocht om, in verband met de heer- schende bezuinigingscampagne, geen ruchtbaarheid aan deze zaak te geven. In leidende kringen van den bijzon deren vrijwilligen landstorm schijnt men zich dus zooals uit bovenstaan de blijkt niet veel aan de „toezuini- gings-campagne" te storen. Bij den landstorm blijkt het geld er voor dispo nibel VLISSINGEN, 14 AUGUSTUS. De reis der Koningin naar Zeeland. Wat ons in de verslagen van de reis naar Zeeland van de Koningin zoo diep en warm getroffen heeft, is de intimiteit der ontvangst, aldus schrijft „de Neder lander" en het blad vervolgt dan inderdaad, de Zeeuwen verstaan het een Oranje te ontvangen en het is wel niet anders mogelijk of onze geëerbie digde vorstin moet zich gelukkig heb ben gevoeld temidden van dit spontane volk, dat zoo innig voor het Oranjehuis voelt en steeds weer op hartelijke wijze aan zijn gevoelens van liefde uiting weet te geven. Nog iets anders trof ons ditmaal weer De Zeeuwen moeten hun Konin gin in eigen landje huldigen. Wanneer zij opkomen voor een huldiging in Am sterdam of Den Haag, dan voelen zij zich, zoo komt het ons voor, altijd een beetje onwennig in de groote stad. Na tuurlijk „doet" hun kleeding het altijd vanwege de pittige, frissche kleuren en de harmonie der tintenschikking in de kleurige doeken, maar toch ziet men ben het voordeeligst in de omlijsting van de groene dijken van hun frissche polderland. Daar zingen zij hef best hun liederen en psalmen ter huldiging der hooge Vrouwe, die hun aller liefde heeft, daar kleurt hun leven zoo innig van roerende waarachtigheid op in hun pittoreske dorpjes, hun nog veel antie ke schoonheid handhavende aantrekke lijke steden. En daar zal ook ongetwij feld onze Koningin, die een schilders oog heeft, het liefst de bewijzen hunner liefde en aanhankelijkheid in ontvangst nemen, genietend van de gave'schoon- heid van dit nog zoo oer-krachtige volk, genietend ook van de ongekun stelde leute dier Zeeuwsche meiskens, temidden van welke zij in het eostuum der streek haar lieftallige dochter zag. Is het niet een eenig land, waar men een vorstenkind, de zoo innig geliefde prinses Juliana, in ongedwongen kout ziet temidden van de meisjes van het land, als waren het hare speelnooten van-jaren. De reis onzer Koningin naar onze eilandenprovincie zal ongetwijfeld weer de hechte banden tusschen Zeeland en het vorstelijk huis versterkt hebben. ■Roerend in zijn eenvoud is voor ons ook geweest die ongekunstelde uitwis selingvan sympathie temidden der treu" rende weduwen van de jongste storm ramp. Hoe hartelijk leefde H. M. met deze lijdenden mede, met haar en haar kinderen en hoe aandoenlijk was het de woorden te lezen, die H. M. bij die gelegenheid sprak. En toen H. M, haar laatste bezoek eindigde het was dat aan het kleine Arnemuiden, waar ook eenige treurenden woonden welde daar uit het eenvoudgie hart dier visschersmenschen de bede op „Dat 's (Heeren zegen op U daal"... Wij zijn er zeker van, dat déze woorden, onder den indruk van het plechtige oogenblik, het hart der Landsvrouwe hebben ge troffen ais weinige andere huldebetui gingen. Zeeiand is altijd trouw aan Oranje geweest. Het heeft thans opnieuw de bewijzen zijner aanhankelijkheid gege ven op de natuurlijke, van hart tot hart sprekende wijze, die we van de Zeeu wen gewend zijn. Algemeen Afdeelings Ziekenfonds „Walcheren". In café Vermeesch hield hef Alge meen Afdeelings Ziekonfonds „Wal cheren" gisteren zijn jaarvergadering. in een uitvoerige rede herinnerde de voorzitter, de heer dr. A. Staverman, er aan dat 10 jaar geleden, Augustus 1914, het Algemeen Afdeelings Zieken fonds „Walcheren" werd opgericht. Hij stelde nog eens in 't licht hoe dit juist in de critieke dagen van het uitbreken van den wereldbrand was. Is toen met groote aarzeling doorge zet, thans heeft de toekomst bewezen, dat het bestuur van destijds goed heeft gezien, want van de oprichting af is in alle opzichten de groei van het fonds in een stijgende lijn gegaan. Begonnen wij, zegt spreker, met 11.300 zielen, op 1 Augustus 1924 bedroeg het 14.800, een stijging dus met 3500, waarvan voor rekening van Vlissingen kwamen 2000, voor Souburg 1000, Arnemuiden 100 en Serooskerke 500, terwijl slechts Nieuwland met 100 zielen afviel. Na al de moeilijkheden te hebben ge schetst, die zich gedurende den oorlog opdeden, geeft spreker met één voor beeld aan hoe groot de omvang is waarmede het Ziekenfonds werkt in deze 10 jaar toch werden niet minder dan 7 maal 100.000 gewone recepten voorgeschreven en klaargemaakt. Mede wees spreker er nog eens op hoe getracht wordt den Ziekenfondsle den alles te verschaffen wat de genees kundige wetenschap brengt, hoe echter gebrek aan de noodige middelen een beletsel is een der voornaamste zaken, n.l. ziekenhuisverpleging, binnen het bereik der leden te brengen. iHet zal dan ook alleen met hulp der overheid mogelijk zijn. dit programpunt te verwezenlijken. Dat die hulp spoedig verleend zal worden meent spreker tot zijn spijt te mogen betwijfelen. Aan 'het einde van zijn rede vestigt spreker er de aandacht op dat voor het Ziekenfonds nog een taak is weggelegd om ook den kleinen middenstand, die fhans op grond van het overschrijden van de weistandsgrens buiten het fonds moet blijven, daarin zij het ook tegen veranderde condities, te brengen en op deze wijze het mogelijk te maken dat ook die groep van menschen de geneeskundige hulp kan verkrijgen die zij noodig heeft, waarin zij nu zonder twijfel bij de Ziekenfondsledcn ten ach ter staan. Na nog dank te hebben gebracht aan bestuur en leden voor de aangename samenwerking gedurende de afgeloo- pen 10 jaren, eindigt spreker onder in stemming der vergadering zijn belang wekkende rede. Aan het jaarverslag van den secreta ris, den heer S. J. .Engering, onlleenen wij Het aantal volwassen leden in alle onderafdeelingen bedroeg op 31 December 1922 8509, op 31 December 1923 8837, derhalve een stijging met 328 leden. Van deze stijging kwamen voor re kening van de onderafdeeling Arnemui den 38 leden, Serooskerke 5, Souburg 95 en Vlissingen 190 leden. iHet aantal betalende kinderen be droeg op 31 December 1922 4415, op 31 'December 1923 4477, een vooruit gang dus met 62.. Te Souburg steeg dit aantal met 37 en te Vlissingen met 36, terwijl Arnemuiden daalde met 10 en Serooskerke met 1. Het aantal leden bedraagt nu in Arnemuiden 662 volwassenen en 400 betalende kinderen Serooskerke resp. 235 en 175 Souburg 1073 en 650 Vlissingen 6867 en 3252. Verloskundige hulp werd in 1923 voor onze rekening 251 maal verleend te Vlissingen en 45 maal te Souburg. In vergelijking met 1922 dus 21 maal meer te Vlissingen en 7 maal minder te Souburg. Tandheelkundige hulp werd ook in 1923 weer druk verleend, dit blijkt uit het aantal verdoovingen, welke extra betaald moet worden. Dit aantal be droeg in 1921 1916, in 1922 2325 in 1923 was dit gestegen tot 2606. Het aantal door de apothekers te Vlissingen klaargemaakte gewone re cepten onderging slechts een kleine stijging, nl. van 58.776 op 58.858 of 32 meer dan in 1922. Oppervlakkig gezien lijkt het in ver band met de stijging van het ledental zeer bevredigend, toch is het aantal zeer groot daar van '21 op '22 een stij ging geconstateerd moest worden van ruim 4000, wat toen toegeschreven kon worden aan de griepperiode van dat jaar. Wtaar 1923 een zeer normaal jaar is geweest had dan ook een daling kunnen worden verwacht. Het aantal zgn. duurdere recepten vertoonde een daling. Het bedrag aan verbandstoffen uit gegeven, bleef ongeveer stationnair. De geringe stijging komt overeen met de stijging van het ledental. Is er, aldus eindigt het verslag, hier en daar nog wel iets dat onze aandacht vraagt, toch stemt de loop van zaken tot tevredenheid. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer A. J. de Koning, stippen wij aan dat alle onderdeelen in 1923 zonder tekorten werkten, wat vooral voor het onderdeel Vlissingen, dat een tekort van ruim 700 in 1922 wist om te zetten in een overschot van ruim 300 in 1923, een verblijdend ver schijnsel is. Toch maant de penningmeester tot voorzichtigheid, daar het verschil van 1000 alleen te danken is aan een an dere wijze van aanschaffing van brillen en banden, zoodat geen der andere uit gaven een neiging tot daling heeft vertoond. De premiën, zegt hij verder, kwamen regelmatig binnen, slechts enkele malen moest tot royement worden overge gaan. Over alle onderdeelen werd in 't afgeioopen jaar 4000 meer aan pre mie ontvangen dan in 1922. Het reservefonds is thans gestegen tot een bedrag groot 6975.21'/2. Het pensioenfonds tot 4285.65. Terwijl nog aanwezig is een extra-reserve van het onderdeel Vlissingen, groot 586.88 en van het onderdeel Souburg dr. Plug- ge 165.84. De aftredende bestuursleden, de hee ren A. Staverman, A, J. van Ockenburg en T. J. C. van Aartsen, werden her kozen. De visschersramp. Door het Prov. Watersnood-comité is nog ontvangen van de burgemees ters van IJzendijke 179.70 (2e lijst), Groede 600.40, Grijpskerke 279.70, Kloetinge 416.19, Kortgene 259.60, Meliskerke 172.05, Oudelande 131.75, St. Philipsland 345. Poort vliet 261.95, Wissenkerke 571.55. Een Zeeuwsche visschersschuit, de „Arm. 27", op en door een paard ge trokken wagen. 'Een oude visscher aan 't roer. Z'n pijpje rookend. En vis- schersvrouwen in Zeeuwsch eostuum wandelen mee en verkoopen kaarten ten bate van de nabestaanden van de slachtoffers van de stormramp, welke onlangs Vlissingen en Arnemuiden trof. Zietdaar wat er in Amsterdam's stra ten gisteren te aanschouwen viel, aldus lezen wij in „de Tel." „Zeelandia" zal met dez collecte ongetwijfeld sqcces hebben. De netto-opbrengst van de uitvoering van een zang- en een muziekvereni ging te Hellevoëtsluis, 196.25, is den burgemeester ter hand gesteld ter over making aan de hoofd-commissie voor Ondersteuning der nagelaten betrekkin gen bij de ramp van de visschersvloot te Arnemuiden en Vlissingen. Grand Hotel Britannia. Voor een goed concert is er tegen woordig matige belangstelling. Toen het gisterenavond in „Britannia", waar de heer en mevrouw Bredius zouden zingen, tijd was om te beginnen, was er weer geen publiek en na een half uur van wachten en heen en weer loopen, is men dan begonnen voor een gering INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Aambeien zijn een bij vrouwen zeer vaak voorkomende kwaal, die ondraag lijke ongemakken met zich brengt. Fos ter's Zalf geeft baat vanaf de eerste toepassing, inderdaad een probaat ge neesmiddel. Per doos 1.75 per tube 1 7 getal toehoorders, Zij, die er waren, behoeven zich niet te beklagen, daar de alt, mevrouw Tine BrediusHeskes, zoowel als de bariton, de heer W. Bre- diuf, een paar uitstekende solisten bleken te zijn. De stemmen waren van een nobel gehalte, vol en diep in de laagte was de bariton buitengewoon zwaar zijn geluid had in de hoogte niet dat twijfelachtige van half tenor, half bas. Hoewel de soli fe verkiezen zijn boven samenzang, waren de duo's ook zeer goed. Wij mochten in langen fijd nief zulke echt-mooie stemmen hooren en betreuren het gebrek aan belangstelling, dat zich dezen zomer meer dan eens voor deze kunst toont. De alt en bariton werden op den vleugej begeleid door den heer H. F. J. van Eysden, die zich den geheeien avond met toewijding van zijn taak kweet. Het beetje publiek was buitengewoon hartelijk met bijvalsbetuigingen de drie musici verdienden dat wel het heeft het magere bezoek eenigszins vergoed. Si La. Het strandfeest. De voorbereidingen voor het te hou den strandfeest beginnen vaste vormen aan te nemen en belooft dit feest aan de kinderen een aangenamen dag te zullen bezorgen. Het bestuur van de vereeniging „Vlis singen Vooruit" die dit kinderfeest op Woensdag 27 Augustus des namiddags 2 ure heeft bepaald, geeft aan de kin deren van 6 tot 13 jaar gelegenheid tot inschrijving tegen inleggeid van 15 cent op Woensdag 20 Augustus des na middags van 2 tot 5 uur in het lokaal Vrouwestraat 29, terwijl van heden af reeds opgaven kunnen worden gedaan bij den heer van Krieken, chef van het badbedrijf. De kinderen kunnen zich doen in schrijven voor zandwerken, hardloopen met hindernissen, hardloopen zonder hindernissen, touwtrekken, zakloopen, biokjesrapen en mastklimmen. Zeer waarschijnlijk zal er ook een baüonwedstrijd worden gehouden. Als het weer wat wil meemerken zal het zeker een gezellig feest worden. Gemeenteraad van Middelburg. in de gisterenmiddag gehouden ver gadering van den gemeenteraad van Middelburg was ingekomen een ver zoek van de afdeeling Middelburg van de Zeeuwsche Hervormde Diaconessen- inrichting om 1500 subsidie per jaar, daar zij de subsidie van de t.b.c.-ver- eeniging moet missen en haar werk zou moeten worden stopgezet. Waar de beide zusters in 1923 totaal 8153 be zoeken aflegden zou dit voor de ge meente op hooge kosten komen door meer opnamen in het Gasthuis voor re kening van het burgerlijk armbestuur. Na een korte geheime zitting werden goedgekeurd de rekening over 1923 van het burgerlijk armbestuur met een na- deelig saldo van 1443.60, de begroo ting van den armenraad met een bij drage van de gemeente ad ƒ2162.61. Besloten werd tot teruggave van 1977.14 van het voordeelig saldo van de brandstoffen-commissie, nu de ge meente het desbetreffend proces heeft verloren. Bij het voorstel tot het uitgeven van 200 M2. gemeentegrond aan het kanaal in erfpacht voor 75 jaar van de N.V. Acetylena te Rotterdam, achtte de heer Cornelisse den termijn te lang, doch het voorstel werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen, nadat de burge meester had gezegd dat men voor kor ten tijd geen gebouwen zou gaan zet ten. De heer M. C. van den Ende, onder wijzer aan school B, werd op wacht geld gesteld en een regeling getroffen ten opzichte van het wachtgeld van den amanuensis van het gymnasium en wel 163.33 per jaar, en hem tijdelijk met de hulp bij het onderwijs te benoemen tegen ƒ3.14 per maand, zijnde het 1/12 van het verschil tusschen zijn huidig salaris en zijn wachtgeld. Vervolgens kwam de wijziging van het uitbreidingsplan aan de orde en wel de regeling van de open bebouwing van den Singel. Op voorstel van den heer Portheine zal duidelijker worden vastgesteld, dat uit de erfscheiding, gemeten de afstand tusschen twee middenstandswoningen, ten minste moet zijn 4 M, en tusschen twee villa's 5 meter. Op voorstel van den heer Vertregt zal gelezen worden dat ten hoogste 3 in plaats van 6 woningen aaneen mogen worden gebouwd, en zal nog een re dactiewijziging worden aangebracht. Hierna werd het voorstel aangenomen. De vergoeding over 1922 aan de bij-

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1