VRIJDAO S AUGUSTUS binnenland" 62e Jaargang FEUILLETON DE GROOT? QMÖEUGD A.J. Ps ER1CHT. [stand 770.9 te Vaiea. jstand 746.2 te Sten- i avond van 8 Aug» hatige Noordelijke tof lleest half bewolkt 1 weer. Iets warmer 1924=» TO's EN FIETSEN ptllS 9.08 9.07 9.05 9.03 f*E VLISSINGEN. v-m- n.m. 7.25 7.47 8.23 8.52 9.34 lO.ii In d a lelijkheden, Openbare |rgaderingen enz. Dagelijks bioscoop avonds IT uur. |rdag- en Zondags lederen avond bios. aanvang 8 uur - trdag- en Zondagmis i. Dagelijks diner- "1 uur. bitzondering van des i-dansante van {U le van 3.30—5.30®; 71.30 uur. Concert m Hooff. pus. Concert 1 Dagelijks concert IihrBekker. ndag van 3J46 uur. en Solisten-avond. |rdags. Soirée dan- vard. Concert Maandag- en Woens- -11.30 uur. uur Matinée. Evertsen. Dins- en Zondag Matinée ■ur. hderdag li .30 uur. Trijdag en Zaterdag |van 811.30 uur. 3.30—5.30 uur Tné Jlevard Evertsen. - Soirée Dafisante. ek ter overname aan- zoo goed als nieuw 1 Slha pltanj oj' IBLEMENT. iu „Vliss, Courant". :gens verhuizing, een lieuwe PIANO rijs. Idekade No. 13, Tei- Bgen Maandag a.s. )ÏG PENSION [reken, voor echtpaar 7 weken, aan of bij opgaaf van prijs per 185, bureau „Vliss. liddelb. - Rotterdam (gelegen plaatsen. /AN PASSAGIERS EN EN VEE. Istus t. lilt. |T.a. hi 8 8 t. Etn |ut »II 9 9 JlU.i t. h.kom«n: 7.V. Transport- on f'r Ervan O. VOS, Tol 3. EENHOORN, Tol.I'S ■OOSTHIRHOÜÏ.Tr VI 1 11 SINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal keren f 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- ïementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. .Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS 'JM v,„ 4 regels: ƒ1.10; voor iedere H<rcl meer 26 cent bij abonnement spe- Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. I Familieberichten van 16 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. VOOR DE NAGELATEN BETREKKINGEN VAN DE VERONGELUKTE VISSCHERS. Vorige opgave ƒ20473.36 Ale: C. K., Rotterdam - '-50 Koé .Maréchanssée 1 e Divisie ■Strijbeek (N.-Br.) 2.50 I f'B„ Amsterdam - Me\ r. Wed. Dr. S. "te Arolia - 10.— Kantoorpersoneel Prov. Geld. Hfelec Mij., Doetinchem- lo.ou Chr J. V. Jonathan, Bolnes - 10.— A. Rijswijk - WW Dames K., Amsterdam - 2.50 B. Tholen - - 250 lelnand uit Medemblik mei t lot v.d. arme bevolking begaan - „g C. Z. j.Bz., Opperdoes - 38. Totaal ƒ20564.93 INGEKOMEN GIFTEN ADMINISTRATIE „VLISSINGSCHE COURANT". Reeds ontvangen 1502.15 Vlissingsche Postfanfare - 15. Twee oud-Vlissingers - 3. Mc T- Totaal ƒ1525.15 M Meerdere giften zullen door ons dankbaar ^werden aanvaard en in ons blad worden ^^erantwoord. De verkoop van „het Vaderland". B Het „Volk" meldde dezer dagen dat "fj,het Vaderland" verkocht was aan de VfjgjN.R.Ct." Zoowel het „Vaderland" zelf als de „N. R. Ct." zwegen over dit be richt in alle talen. De „Residentiebode" -Verneemt evenwel dat het in de bedoe ling ligt om. voorloopig althans, de beide Haagsche liberale bladen als de „Nieuwe Courant" (welk blad reeds eenigen tijd geleden door de „N.R.Ct." is opgekocht) en „het Vaderland" naast elkander te doen voortbestaan. g;. Wel zal getracht worden naar een zooveel mogelijke technische samen smelting der beide bladen, zoodat de exploitatiekosten verminderd worden. Op die wijze hoopt men beide bladen nog in stand te kunnen houden. ^■Verdervernemen we, dat in de hoofdredactie van „het Vaderland" een wijziging zal worden gebracht. Tentoonstetling reddingwezen. ByjTer gelegenheid van de herdenking var. het honderdjarig bestaan der Noord- en Zuid-Hollandsche redding maatschappij en der Zuid-Hollandsche maatschappij tot redding van schip breukelingen, zal door het te 's-Gra- venhage gevormde plaatselijk comité var. 6 tot 15 September in het Kurhaus te acheveningen een tentoonstelling worden gehouden op het gebied van net reddingwezen en kustverlichting. voor deze tentoonstelling zijr, reeds belangrijke inzendingen toegezegd door nfn.r o reddin8niaafschappiien, hef proe.station voor de kustverlichting te bfpn,';Tngen en het scheePvaartkundig mst.tuut en museum te Rotterdam Vertaald door Mevrouw 1. P. WESSELINK—VAN RÖSSUM. sadat hij vertrokken was, liep Nalda ielloos van de eene kamer naar de klere. Een gemeubileerd huis vormt tarom nog niet een tehuis. [,Wat zal ik doen Ik verveel mij Ipdelijk", zei zij ongelukkig. Kij dacht aan den schouwburg, maar |t trok haar toch niet aan. Wat Zou Jdoen Eensklaps herinnerde zij zich het speelhuis in de Hondstreet. De op winding, die haar daar wachtte, zou wel de gedruktheid doen verdwijnen. ^B,Ik moet er niet heengaan zei zij zenuwachtig. ■juffrouw Delaire is aan de telefoon nr u", zei de huisknecht. ^alda spoedde zich naar de biblio- :ek en nam den hoorn in haar hand. 'Ik hoor, dat je in je nieuwe woning ft", zei Olive. „Is je man thuis jNeen. Hij is naar het Parlement", Iwoordde Nalda. ^JDat dacht ik wel. Mag ik naar je toekomen n^Ji'alda aarzelde maar hoe kon zij wligeren zal het heel prettig vinden." ^■Goed binnen enkele minuten ben H|bij je." Het Koninklijk bezoek aan Zeeland. ORANJE TROUW ,Wat ons ook overkomen zou 't Zij voor- of rampspoed, vreugde of [rouw Wij blijven steeds Oranje trouw D. Bezoek aan Zuid-Beveland. Na de vlootrevue en de inspectie van den Vrij willigen landstorm werden de auto's weer bestegen en ging het naar Wolfaartsdijk, waar de Koninklijke gasten door kindergezang werden ver welkomd en later door de grooten hun werd toegezongen „Dat 's Heeren ze gen op V daal". 'De volgende halte was bij het ge meentehuis te 's Heer Arendskerke, waar de klok luidde, en waar de Ko ninklijke familie na door een fraaie eerepoort te zijn gereden, door Excel sior met het Wilhelmus werd ontvan gen. Na de begroeting door den burge meester, jhr. Lewe van Nijensteijn, werd door Joh. Nijsse aan de Koningin namens het gemeentebestuur en door Sientje Kloosterman aan Prinses Juliana namens de schoolkinderen een fraai bouquet aangeboden. Nadat de wethouders waren voorgesteld en de burgemeester H. M. dank had gezegd voor Haar komst, werd nog een lied gezongen en reden de auto's onder luid gejuich van de menigte naar het stati onsemplacement, waar de Koninklijke trein op een zijspoor stond. In den trein werd geluncht, waarna binnen werden genoodigd de dames M. Meulenberg en J. Meulenberg uit Oudelande en C. Cla- rijs uit 's Heerenhoek, met den burge meester dier laatste gemeente, den heer C. F. A. M. van Horsigh. Deze Zuid- Bevelandsche dames kwamen H. K. H. de Prinses een Zuid^Bevelandsch cos- tuum aanbieden en hielpen haar met het aantrekken van dit costuum. 'H, M. de Koningin dankte hartelijk voor dit geschenk aan Haar dochter en wees er op, dat Zij het zoo aardig vindt dat in deze zaak Roomschen en Protes tanten hebben samengewerkt. Het kleeden had nog al tijd gekost en het was half vijf in plaats van half vier, toen men weer in de auto's plaats nam en de' reis werd voortgezet. Een algemeene opmerking ga vooraf aan de verdere beschrijving en wel dat in de meeste der nu nog te passeeren dorpen de burgerwachters in het ge weer waren gekomen en hier en daar post vatten om het eere-saiuut aan de Koningin te brengen. in enkele der plaatsen deed zij zelf politiedienst. De eerste halte was nu Hcinkenszand waar burgemeester Sfekefee aan de Koningin en J. Rijk aan de Prinses bloemen aanboord. Toegezongen werd o.a. het Kro ningslied. De gemeente Nisse was bijzonder keurig versierd. Burgemeester'A. van der Poest Clement heette de Hooge gasten in wel gekozen woorden wei- kom. terwijl zijn beide dochters resp. aan Koningin en Prinses bloemen aan boden. I--?i*5j in het eveneens feestelijk versierde 's-Gravenpoider, waar burgemeester D. P. Prumers een welkomstwoord sprak en Aagje Geelhoed aan de Koningin en Fina Vermue aan de Prinses bloemen aanbood en mej. Zuidweg het te zingen liedje, namelijk „Wij willen Holland Houden". Den heer Engelvaert, direct, der zangvereeniging werd door H. M. dank gebracht en eveneens werd bij Haar geroepen de heer D. A. Polder clans, de dichter van het Zeeuwsche Zij hing den hoorn weer op, en vroeg zich af, of zij goed had gedaan. HOOFDSTUK XIII. Olive Delaire had er zich zeer onbe haaglijk onder gevoeld, dat Lindsay haar niet bij de voltrekking: van zijn huwelijk uitgenoodigd had, want ieder een wist, hoe bevriend zij met Nalda was, en wat zij ter verontschuldiging aanvoerde, werd niet geloofd. Dit had er niet toe bijgebracht haar bitterheid te verminderen, en zij was vastbesloten Mark en zijn vrouw de beleediging be taald te zetten. 'Er was een wraakgierigheid in haar karakter, die haar tot uitersten voeren kon. Zij wachtte slechts op hun terug komst in Londen. Het nieuws, dat Mark tot lid van het Parlement verkozen was had zij met blijdschap vernomen, want zij stelde zich voor, dat de vergaderin gen, die hij moest bijwonen, haar kan sen slechts zouden doen toenemen en als Nalda er in toestemde haar te ont vangen, voelde zij, dat de groote moei lijkheid overwonnen was. Maar de ontvangst, die haar ten deel viel, was verre van hartelijk. Nalda was beleefd, maar koel, want voortdu rend dacht zij er aan, dat Mark het on getwijfeld niet goed zou keuren, dat Olive bij haar was. „Wat heb je een beelderig huis en wat ben je mooi", zei Olive met over dreven minzaamheid. „Ik maak het heel goed." Volkslied en van het lied „De Zeeuwen aan Oranje", dat Woensdag tijdens de betooging werd gezongen. H. M. de Koningin verzekerde het een mooi lied te vinden. De heer Poldermans zeide nog, dat de muziek is gecomponeerd door den heer Jan Morks te Middel burg. Te Eversdijk werd even gestopt voor het in ontvangst nemen van bloemen van de familie Scheelede Putter, ter wijl te Biezeiinge de voorzitter der feestcommissie, de heer De Graaf, werd voorgesteld en Setje de Klerk aan de Koningin en Mina Slabbekoorn aan de Prinses bloemen aanboden. Ook hier zong men „Dat 's Heeren zegen op U daal" en ten slotte allen te samen het Wien Neerlandch Bloed. Te Kapelle werd na voorstelling van den burgemeester, den heer W. Bie- rens, aan H. M. en door Corrie Hooge- steger en jongeheer Van der Have aan de Prinses een bloemenhulde gebracht. Door den burgemeester werd een por tefeuille met foto's, o.a. van den beken den toren aangeboden, welke dankbaar werd aanvaard. Te Kloetinge was zeer veel publiek bijeen. Na voorstelling van burgemees ter C. Zandee werd geluisterd naar kinderzang van de schoolkinderen en werd de leider, de heer Blok bij H. M. ontboden en even later ook de heer S. J. Tamminga, directeur der zangveree niging, die o,a. het Zeeuwsch Volkslied ten gehoore bracht. Door meisjes en jongens van de school en door leden van het zangkoor werden bloemen aan geboden, en wij hoorden de Koningin duidelijk zeggen „Dank U wei, kin dertjes". De laatste halte voor Goes was op den Nieuwen weg, daar waar de mo- torafdeeling van den vrijwilligen land storm geschaard stond. Er waren 150 man met 110 auto's en motoren. Alles stond keurig opgesteld, eerst de perso- nenautos', autobussen en vrachtauto's en daarnaast de motoren, verdeeld in lichte en zware motoren, soortgewijze bijeen geplaatst. Na voorstelling van den commandant den heer J. C. Persant Snoep, werd langzaam langs den troep gereden en aan het einde bracht H. M. dank voor het gebodene en verzocht Zij den heer Snoep ook den mannen dank te bren gen, terwijl zij zeide het zeei te waar- deeren, dat de mannen van uit geheel Zeeland waren gekomen om aan de inspectie deel te nemen. Zoo werd te ruim half zes Goes be reikt en in de Wilhelm inastraat half gehouden bij de ringrijderij voor paar tjes. Met groote belangstelling werd hel spel eenigen tijd gevolgd, waarna na een korten rit door de stad het stadhuis werd bereikt en een duizend- hoofdige menigte luide juichte toen de Koninklijke familie de Markt opreed. Het geluid steeg echter nog honger toen de vorstelijke personen op het bor des kwamen en bereikte wel zijn hoog tepunt, toen de Prinses de Zeeuwsche schoonen, die Haar hielpen aankleeden en die nu den geheelen middag in den Koninklijken stoet hadden mogen me derijden, een arm gaf en zich-in het openbaar met hen liet kieken. Ditzelfde gebeurde met een groepje, bestaande uit de Prinses, twee Protestantsche en twee Katholieke Zuid-Bevelandsche en een Noord-Bevelandsche boerin en daarvoor een jeugdig boertje. Dat de persfotografen van deze ge boden gelegenheid gebruik maakten, Iaat zich makkelijk begrijpen. In de raadzaal werd intusschen de thé met versnaperingen gereed gezet, door de goede zorgen van den heer Molhoek aangeboden en onderhield de Koningin „Doe niet zoo koel, lieve, ik veron derstel, dat je je herinnert, dat Mark boos op mij was, toen wij elkaar den laatsten keer ontmoet hebben. Je moet je cr niets van aantrekken, als hij slecht gehumeurd is. Ik heb het nooit gedaan en zijn buien gingen altijd voorbij." „Mijn man heeft geen slecht humeur". „Sta niet zoo op je point d'honneur, Nalda. Natuurulijk, als je mij liever .niet ziet... AJaar jetoent de eenige ware vriendin, die ik in de wereld heb. Je kunt je niet voorstellen, hoe ik je ge mist heb... Zal ik weer heengaan „Eerlijk gezegd, vraag ik mij af, hoe Mark hét vinden zal", zei Nalda. „Het is waar, dat hij mij nooit heeft ge vraagd, je niet meer te ontmoeten." „De vraag is? of jij mij weer wilt zien vroeg Olive. „Natuurlijk wil ik dat. Ik zou zonder je vriendelijke uitnoodiging mijn man nooit ontmoet hebben." „Goed. Laat ons vanavond dan vrien dinnen zijn en de toekomst aan de be schikking der goden overlaten. Indien Mark van oordeel is, dat ik geen goede vriendin voor je ben dan zullen wij elkaar niet meer zien." Olive ging voort over allerhande beuzelingen te babbelen, en weidra was alle stijfheid bij Nalda verdwenen. „Mevrouw Fortrescue heeft mij ver leid, dat je te Goodwood was. Zoover kon ik het niet brengen, om daar heen te gaan. Ik ben geweldig ongelukkig zich met verschillende raadsleden. Toen aangekondigd werd dat de ringrij- ders zich op de AAarkt hadden veree- nigd, kwam de Koningin met den Prins naar voren om dit bonte schouwspel even te zien en in de eerste plaats om aan de eerste prijswinners, den heer en mevrouw KoertLindenberg uit We- meldinge, den beker uit te reiken. Door boeren en boerinnen werden nu de reizangen uitgevoerd, onder leiding van den heer G. Houtekamer begon nen werd met de Provinciale rei \an Jan Morks. Ondanks den regen verliep ook dit deel van het programma uitstekend en de Koningin gaf het sein tot een warm applaus. Het werd weer een van die ovaties aan het Oranjehuis, waarvan Goes zoo menigmaal getuige was. Het werd weer volop bewezen, dat Oranje en Zeeland een zijn en dit ook zullen blijven. Bij aankomst op het stadhuis hadden mej. Wilhelmina Vienings en Adriana van Melle resp. aan de Koningin en de Prinses bloemen aangeboden en werden aan de Prinses muziek van de reiendan- sen en een boekje met Zuid-Beveiand sche liedjes aangeboden door Marina Zandee en Guus van Ballegoijen de Jong. Even nacjat de reien waren afgewerkt en de heer Houtekamer door de Konin gin dank was gebracht, reden de auto's weer voor en in een steeds zwaarder wordende regenbui werd naar het sta tion gereden en plaats genomen in den trein. Het was toen ruim 7 uur. Ook de derde dag van het program ma der reis door Zeeland was ten ein de. Oek nu was het weer een zegetocht geweest. Te Goes. H. M. kwam gisteren na den langen rit door Zuid-Beveland te Goes aan. Hier werd het eerst gereden naar de Wilhelminastraat, waar een deel van de ringrijderij te paard, het zoo typisch Zeeuwsch vermaak, werd bijgewoond. Vervolgens werd de stad verder in gereden en uitgestapt bij het raadhuis, waar in de raadzaal de officieele ont vangst plaats had en de thee werd ge bruikt. Door den waarnemenden bur gemeester, den heer D. D. van der Bout, werd H. M. als volgt toegesproken Majesteit, Namens Raad en burgerij van Goes heet ik U van ganscher harte welkom in onze stad. Het is heden de derde maal, dat het bestuur dezer gemeente de eer en het voorrecht geniet, Uwe Majesteit en Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden binnen de mu ren van zijn aloud raadhuis te mogen ontvangen en het stemt ons allen tot groote vreugde, dat wij heden voor de eerste maal Hare Koninklijke Hoogheid, Prinses Juliana in ons midden zien. Sedert Uwe Majesteit het laatst Goes bezocht, nl. in het jaar 1919, bij gele genheid der landbouwtentoonstelling, is onze stad uiterlijk zeer veranderd. Sindsdien toch heeft de plaats onzer inwoning zich uitgebreid met een twee tal nieuwe woonwijken, door één waar van Uwe Majesteit zooeven langs de naar U genoemde Wilhelminastraat Haar intocht hield en die algemeen om haar ruimen aanleg en moderne wonin gen worden geroemd. Het aantal inwo- neds klom sedert dien met ruim 8 een cijfer dat in zoo korten tijd nog niet werd bereikt. De handel, onze hoofdbron van wel vaart, ontwikkelt zich voorspoedig, ai hebben we den laatsten tijd gedurende de wintermaanden eenigszins met werk loosheid te kampen gehad. Ongetwij- geweest. Ik heb 25 pond in mijn taschje „Ja. Maar ik heb het ellendig onge lukkig getroffen. Mevrouw Fortescue heeft gisterenavond duizend pond ge wonnen. Oef is het niet warm waarom bestel je geen auto, zoodat wij wat frissche lucht kunnen inademen „Heel goed", zei Nalda. „Wanneer ga je de stad uit „Dat hangt er van af, wanneer de zitting gesloten wordt." „Het is grappig zich Mark voor te stellen als een ernstig politicus. Heb ie al plannen voor den zomer gemaakt „Wij zullen waarschijnlijk naar ons nieuwe landgoed, Briscombe Court, gaan maar wij hebben nog niets vast besloten." „Ik zou graag naar Cowes zijn ge gaan, maar helaas, ik kon het niet bekostigen." De kamenier had een mantel ge bracht, dien Nalda over haar avond toilet omsloeg. „Neem deze juweelen als je blieft uit mijn haar, Marie." Het allereerst reden zij naar Hyde Park rond en toen vroeg Nalda aan Olive, waar zij graag zou heen gaan. „Ik moest eigenlijk nog een bood schap aan mevrouw Fortescue over brengen. Het zai niet zoo heel veel vroeg Nalda zenuwachtig. Olive voelde, dat de visch beet en zij hoopte op een goeden uitslag, die ik zoo spoedig mogelijk in vijfhon derd moet omzetten." INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. feld zal hij belangrijk gebaat worden door het tot stand komen van de nieu we spoorwegen door Zuid-Beveland aan- den aanleg waarvan met kracht wordt gearbeid. Ook het vreemdelingenverkeer in ons mooi eiland neemt, sedert een verbin dingsweg met het overig deel van Ne derland is tot stand gekomen, gestadig toe. De Goesche bevolking staat bekend als zeer gehecht aan Uwe Majesteit en Haar doorluchtig Huis de hartelijk heid, waarmede zij U heden weer heeft ontvangen, zal het U hebben bewezen en het schoone feest, hetwelk verleden jaar hier werd gevierd bij gelegenheid van Uwer Majesteit's jubileum en waaraan door allen zonder onderscheid van rang, stand en geloof of politiek, in volslagen harmonie en met groote geestdrift werd deelgenomen, heeft er als steeds van getuigd, dat Goes zich één voelt met ons geliefd Stamhuis van Oranje. Moge de bij die gelegenheid geplaatste herinneringsbank nog in lengte van dagen daarvan getuigen. Het is ons bekend, dat Uwe Majes teit steeds goede herinneringen aan vroegere bezoeken aan onze stad heeft medegenomen en ik spreek den oprech ten wensch uit, dat de herinnering aan vandaag minstens even goed zal wezen en dat de band, die Oranje met Goes verbindt, indien zulks mogelijk zij, he den nog sterker mag worden aange haald. Op deze toespraak antwoordde H. M. als volgt Mijnheer de Burgemeester, Het verheugt ons bijzonder wederom en thqns door onze dochter vergezeld het grondgebied uwer gemeente te be treden en ik dank U zeer voor de woor- den van welkom welke U namens Raad en burgerij tot ons hebt gericht. Ook. ditmaal, weder zijn wij.zeer ge troffen door de meer dan hartelijke en luisterrijke wijze waarop wij zijn be groet en ingehaald en nemen daarvan opnieuw onvergetelijke herinneringen mede. Het is mij niet ontgaan hoezeer Goes, welks wel en wee mij altijd na aan het hart liggen, zich sedert mijn vorig be zoek heeft uitgebreid en ontwikkeld en ik ben overtuigd, dat de voltooiing van het nieuwe spoorwegnet daartoe in nog hoogere mate zal bijdragen met groo te voldoening dan ook heb ik het U hooren uitspreken, dat de tegenwoordi ge toestand der gemeente tot dankbaar heid stemt en alle reden geeft om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. Moge dat vertrouwen bewaarheid worden en Goes een ongestoorden groei en bloei tegemoet gaan. Na het gebruik van de thee begaven de hooge bezoekers zich op het bordes, luide toegejuicht door de menigte, die de geheele Markt vulde. Eerst reden voor, de deelnemers aan de ringrijderij en werd aan den winner door H. M. eigenhandig de door haar uitgeloofde beker aangeboden. Vervolgens werd de uitvoering van eenige reiendansen onder leiding van den heer G. Houtekamer uit Kloetinge bijgewoond. Onderweg door de stad werd bij het „Speel je nog altijd chemin de fer om zijn, als we door Bondstreet gaan", zei Olive. Toen zij voor het speelhuis waren, ging zij snél naar binnen en zei dadelijk terug te zullen zijn. Maar vijf minuten gingen voorbij en inplaats van Olive verscheen een knecht. „Juffrouw Delaire zou het zeer op prijs stellen, als u even binnen komt. Zij heeft mij opgedragen u te zeggen, dat zij u geen oogenblik zal ophou den." Nalda weifelde, stapte daarna den auto uit, liep snel naar binnen, waar zij door Jeffery Lang werd ontvangen. „Het doet mij goed u terug te zien", zei hij klaarblijkelijk volkomen oprecht. „En wat ziet u er goed uit. Wat mag de reden zijn, dat Mark mij niet liet weten, dat gij weer in de stad waart. Mag ik u een bezoek brengen „iHet zal mij heel veel genoegen doen. Waar is Olive Ik kan werkelijk niet blijven." „Kom binnen maar voor een enkel oogenblik. Zij heeft besloten een bank op te voeren. Zij zei, dat zij een dwaas idee had en er zeker van was, te zullen winnen." Nalda wist, dat zij daar niet blijven moest, maar zij kon het gegons van stemmen hooren en de verzoeking was te groot. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1