I am 'T 18 OP wen, die overtuigd zijn een Vorstin te heb ben, die meeleeft in alles, wat het wel en wee van Haar volk raakt. Thans ontvangst Tholen, en geheel Zee land, Uwe Majesteit in blijde feeststem ming, nu zij de eer geniet bij vernieuwing Haar Vorstin in hare provincie te mogen hebben. De bevolking denkt dankbaar te rug aan het voorrecht, dat Uwe Majesteit reeds een kwart eeuw over Haar volk mocht regeeren, alhoewel de jaren van den verschrikkelijken wereldoorlog, zorg en spanning baarde, en zij dankt Hem die Uwe Majesteit daartoe in staat stelde. De malaise, voortvloeiende uit den we- reldkrijg, werd onze gemeente niet ge spaard de vroeger eens zoo bloeiende oester- en mosselindustrie, de hoofdtak van bestaan voor velen, is ten gevolge daarvan, alsmede tengevolge van de valuta, sterk achteruit gegaan, en vele visschers, die daarin hun bestaan vonden, noodgedwon gen, tot een ander moeten overgaan. De landbouw en veeteelt beginnen weer een beter aanzien te vertoonen en blijven hopen op betere tijden. De waterleiding, die een ware uitkomst is voor deze streek, en mensch en dier, voorziet van zuiver drinkwater, en den weg opent tot stichting van industrieele bedrij ven, kwam tot stand. De zeer ernstige plannen tot overbrug ging van de Eendracht zijn reeds in het be zit van Uwe Majesteits Minister^tvan Wa terstaat. De brug, die Tholen in de toe komst zal verbinden met den vasten wal, deze streek zal verlossen uit haar isolement, doet ons 'hopen, dat onze landbouwproduc ten en veestapel, alsook oesterindustrie, een goed en vlug afzetgebied zullen vinden, al les tot welvaart en bloei der gemeente, en tot inkrimping der werkloosheid, die zich ook hier in de wintermaanden sterk heeft doen gevoelen. Wii zijn overtuigd, dat wij Uwer Majes teits levendige belangstelling zullen blijven behouden, daar Zij zich op de Zeeuwsche eilanden een volk weet te hebben, dat vast houdt aan de aloude spreuk „Luctor et Emergo'". Vergun mij te mogen eindigen met Uwe Majesteit eerbiedig dank te zeggen voor de aan onze gemeente bewezen eer, en on ze oprechte bede en wenschen uit te spre ken, dat God Uw kroon en troon zegene en Hij Uwe Majesteit en Haar Huis zegene tot in lengte van dagen. H. M. dankte voor deze woorden met de volgende rede Mijnheer de Burgemeester, Zoowel voor de woorden door U zoo even tot ons gericht, als voor de hartelijke ontvangst, welke ons van de zijde van Tholen's burgerij is ten deel gevallen, be tuig ik U mijn oprechten dank. Het is mij een groote voldoening het grondgebied uwer gemeente onder meer gelukkige om standigheden te betreden dan toen mijn be zoek in de eerste plaats het door den stormvloed zoo zwaar beproefde Oud-Vos- semeer gold. Nog zijn er van U die onder zorgen gebukt gaan, maar ook voor hen zal, daar ben ik van overtuigd, een betere tijd aanbreken. De waterleiding, welke zoo lang een uwer grootste wenschen was, is tot stand gekomen en van harte hoop ik dat ook de verbinding van Tholen met den vasten wal binnen afzienbaren tijd zal wor den verwezenlijkt. Moge die twee belang rijke werken dan in ruime mate bijdragen tot den bloei dezer gemeente en voor heel het eiland, waarvoor ik mijn beste wen schen uitspreek. Na de officieele ontvangst begaven de Hooge bezoekers zich op het bordes van het gemeentehuis, om de zanghulde van de schoolkinderen, die op den Lin deboom stonden opgesteld, in ont vangst te nemen. Een afdruk van het te zingen lied werd H. M., den Prins en de Prinses aangeboden door Leuntje de Jonge, Jo Perestam, leerlingen der bei de openbare scholen en Cornelia Schot Kd. van de bijzondere school. Na deze hulde werd weder in de auto's plaats genomen en naar de Markt gereden, waar het muziekgezel schap en de zangvereenigingen tijdens een rit rond de Markt nogmaals het Zeeuwsche Volkslied deden hooren, en de verschillende vereenigingen waren opgesteld, o.a. de Turnvereeniging „Olympia", wier leden den Romein- schen groet brachten. Na deze laatste hulde der bevolking der gemeente Tholen, werd de tocht voor het bezoek aan het eiland van dien naam voortgezet, en verliet de stoet langs de Oudelandsche poort de ge meente. Langs de mooie, vruchtbare akkers en de groene weiden, de flinke hofste den, werd het eerst gereden naar Poort vliet waar de loco-burgemeester, wet houder E. vaif der Slikke, door de Com missaris der Koningin werd voorge steld, en daarna zijn college voorstelde. Ook hier zang van de kinderen, juich- toonen uit de monden van allen, die in de met vlaggen versierde straten waren opgesteld. Van Poortvliet werd gereden naar den op 28 November 1923 officieel door den Commissaris der Koningin in ge bruik gestelden watertoren van de Thoolsche Waterleidingmaatschappij. Hier was het de voorzitter van 'het bestuur, de heer jhr. J. van Vreden- burch, wiens naam met eere boven den ingang van den toren wordt genoemd, als dien van den man, die den stoot gaf tot de oprichting, die ter begroeting aanwezig was terwijl zijn dochtertje en een zoontje bloemen aanboden aan Koningin en Prinses. Nog werden hier aan de Koningin voorgesteld de heeren Hansens en Snij ders, burgemeesters van St. Annaland en Oud-Vosmeer, tevens de leden van den Raad van Beheer der Thoolsche Waterleiding, de heer Ave, secretaris en Waghto, directeur. Na deze begroeting werd naar Scher- penisse gereden, waar het de loco burgemeester, de heer W. L. Klos, was die het eerst aan H. M. werd voorge steld. Het muziekgezelschap „Een dracht" en de zangvereeniging „O. B. K." zongen hier een welkomstlied. Voor de verdere tocht te beschrijven willen we hier even melden, dat in alle plaatsen die H. M. met een vluchtig be zoek vereerde en in de ..?istkomende dagen nog veveeren zal, voor de komst en na het vertrek feest werd gevierd. Het zou ons te ver voeren van deze feestvieringen bijzonderheden te ver melden. Van Scherpenisse dient nog te wor den medegedeeld, dat daar het vaandel van het Koiveuiersgilde werd getoond, geschonkei coor Marie van Nassau in 1594. Nog werd hier aan de Koninklijke Familie getoond de zware zilveren vo gel, die bij de begrafenis van een der leden van het gilde, op de lijkkist ge legd wordt. Een en ander dateert even eens uit den tijd van Maria van Nassau. 'De volgence gemeente, welke werd bezocht was St. Maartensdijk, waarbij het gemeentehuis werd uitgestapt, en waar de ourgemeester, de heer J. J. Polderman in de raadzaal na de gebrui kelijke voorstellingen, H. M. als volgt toesprak Majesteit, Koninklijke Hoogheden, Wij danken God dat Hij in Zijne onuit sprekelijke goedheid en genade, ons het groote voorrecht heeft willen verleenen, om Uwe Majesteit en Hunne Koninklijke Hoogheden, den Prins der Nederlanden en Prinses Juliana, in deze gemeente en wel in de Historische Zaal eerbiediglijk te mogen ontvangen en begroeten. Wij doen dat uit den grond des harten, omdat wij mogen spreken namens het ge meentebestuur en de bevolking dezer plaats, waarvan mag worden getuigd, dat zij door alle tijden heen, zoozeer verknocht is aan Uwe Majesteit en het Koninklijk Huis. En geen wonder. Want naast den Ko ninklijken- en hooge titels, voert Uwe Ma jesteit nog het praedicaat van „Vrouwe van St. Maartensdijk". Op de uitgestrekte vruchtbare gronden, onder het gebied dezer gemeente gelegen, en die bekend staan onder den naam van Kroon Domein, vinden tal van nijveren hun brood, daartoe door Uwe Majesteit in staat gesteld. Bovendien bewijst wel de verknochtheid der gemeente aan-Uwe Majesteit en aan het Doorluchtig Huis van Oranje, dat zij in eere houdt de aan de wanden dezer zaal prij kende afbeeldingen van de Oranjevorsten en der vorsten en vorstinnen aan Uwer Majesteits Huis verwant. Het Hooge bezoek van de Koninklijke familie is ons uit de harten gegrepen en zeggen wij Uwe Majesteit daarvoor eer biedig dank. Onze bede is, dat de Hemelsche Koning, die altijd was met ons dierbaar Vaderland en het Oranje Huis. Uwe Majesteit steeds blijve omringen met Zijne liefdelijke zege ningen. Deze bede geldt ook Hare Majesteit, Uwer. Koninklijke Moeder, Uwer Majes teits Gemaal der Nederlanden en Prinses Juliana, die zoo gaarne door ons wordt ge noemd, de Lelie van ons Vorstenhuis. Het zou het gemeentebestuur zoo dank baar stemmen, indien Uwe Majesteit kon goedvinden, als aandenken te willen aan vaarden, een album waarin de foto's van de schilderijen dezer zaal zijn opgenomen. Mocht het Uwe Majesteit behagen, ter gelegener tijd daarin een blik te slaan, zou dit voor ons de grootste voldoening zijn en de Kroon op 't werk zetten. Van onze zijde, zal het bezoek van Uwe Majesteit en van Hunne Koninklijke Hoog heden, met gulden letteren worden geboek staafd. Het moge tenslotte Uwe Majesteit en Hunne Koninklijke Hoogheden behagen, ten bewijze van Haar bezoek, het register, dat speciaal voor de Koninklijke familie is aangelegd, van Hare handteekening te wil len voorzien. Hierop antwoordde H. M. als volgt Mijnheer de Burgemeester, Het verheugt mij in de gelegenheid te zijn om tijdens mijn bezoek aan Zeeland, ook in St. Maartensdijk te vertoeven, zulks te meer, waar wij sedert oude tijden door persoonlijke banden verbonden zijn en mij, zoowel uit uwe welkomstrede, waarvoor ik U dank zeg, als uit de hartelijke ontvangst ons door de bevolking bereid, zoo duide lijk blijkt, dat de verknochtheid, immer door deze burgerij aan mijn Huis betoond, tot op heden onverminderd is blijven voort leven. Gaarne wil ik voldoen aan uw verzoek, een album te aanvaarden met afbeeldingen van deze oude Raadszaal, hetwelk mij een schoone herinnering zal blijven aan mijn bezoek aan uwe gemeente. Moge St. Maartensdijk door arbeid zaamheid zijner bevolking, waarop Gods zegen ruste, een tijdperk van geluk en wel vaart tegemoet gaan. Nadat de vorstelijke personen hun handteekening in het bedoelde register hadden geplaatst, werden de korte lings geleden gerestaureerde schilde rijen in oogenschouw genomen. Een voor een werden deze met bijzondere be langstelling door H.M. bezichtigd. Deze stellen voor portretten o.a. van Anna Egmond, de eerste echtgenoote van Prins Willem I van Prins Philips Willem en Prins Maurits en een ver moedelijk van Prins Hendrik, alle zoons van Willem I en iook van Willem III. den Koning van Engeland en zijn ge malin Maria Stuart. De verdere schil derijen zijn ook alle van personen, die geparenteerd zijn aan het Oranjehuis. Op het 'bordes van het fraaie raad huis werd ten slotte een zanghulde aangehoord, na afloop waarvan de lei der, de heer J. A. van Sas, door H. M. werd gecomplimenteerd en hartelijk dank gebracht. Evenals te Scherpenisse was ook hier in St. Maartensdijk heel de bevolking ter begroeting op straat en tot op de daken zaten de bewoners rond het plein voor het gemeentehuis om de Koningin toe te juichen en als uit één mond weer klonken spontaan de volksliederen. Vervolgens werd gereden naar de laatste te bezoeken gemeente van het eiland, namelijk Stavenisse, waar de Hooge Gasten binnenreden door een eerepoort, voorstellende de hulde van den landbouw aan de Vor sten. Bij het gemeentehuis werd de burgemeester, de heer A. F. Hanssen, aan Koningin en Prins voorgesteld en stelde hij de wethouders voor, terwijl ook hier -bloemen en zanghulde niet ontbraken.Voor welkomstmuziek zorg de de Harmonievereeniging „Oranje" uit Bergen op Zoom. SCHOUWEN. Van Stavenisse had de „Hydrograaf" koers gezet naar het eiland Schouwen. Tijdens de vaart werd de lunch ge bruikt en te twee uur kwam het vaar tuig met de Koninklijke Familie te Zierikzee aan. Maandagmiddag werden hier de fees telijkheden geopend met een muzikale wandeling van „Kunst en Eer" door de stad. Omstuwd door jong en oud trok de stoet door verschillende straten naar het Kraanplein, waar het opgerichte ge- denkteeken werd onthuld door me vrouw M. F. Fokker van Craye- steyn van Rengerskerke'Lyons in tegenwoordigheid van het gemeen tebestuur en de oranje-commissie, waarna de heer J. A. Biermasz, voorzit ter der oranje-vereeniging, het monu ment overdroeg aan het gemeentebe stuur. De burgemeester aanvaarde onder dankzegging namens den raad monu ment en banken, waarop het muziekge zelschap eenige nummers liet hooren. De gedenkzuil draagt tot opschrift „ter herinnering aan het bezoek van Hare Majesteit de KoninginWilhelmina, Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hen drik en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana. 5 Augustus 1924." Aan de aanlegplaats werd de Kon. Familie verwelkomd door den burge meester, den heer mr. A. J. F. Fokker van Crayenstein van Rengerskerke, en den commandant van den Vrij willigen Landstorm. Onderwijl „Kunst en Eer" het Wilhelmus speelde, werden bloe men aangeboden, waarna de Vrijwilige Landstorm van Schouwen en Duiveland werd geïnspecteerd. Bij de nu volgende autotocht door een deel der gemeente werd op het Kraanplein het oplateruvan een dui zendtal postduiven 'bijgewoond, terwijl op dit plein tevens in oogenschouw kon wforden genomen het monument dat is opgericht ter herinnering aan dit Ko ninklijk bezoek, en hetwelk bestaat uit een houten zuil op betonvoetstuk, aan beide zijden waarvan in een halve cir kel mooie banken staan en waarvoor een fraai bloemperk is aangelegd. Het opschrift bestaat uit koperen boutjes met bolvormige koppen, die tegen een kleine vergoeding, bestemd voor be strijding der kosten, door de inwoners in het monument zijn geslagen. Het opschrift luidt nu „Ter herinnering aan het bezoek van H. M. Koningin Wilhelmina Z. K. H. Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana 5 Augustus 1924" Van het Kraanplein werd gereden naar het Havenpark, waar op een tent een 300-tal zangers en zangeressen een toepasselijke cantate ten gehoore brachten. Vervolgens werd naar het stadhuis gereden, waarvoor de Zierikzeesche burgerwacht was opgesteld. In de raadzaal nam de burgemeester het woord en sprak als volgt Majesteit, Koninklijke Hoogheden, Het is mij een groote eer U welkom te heeten naméns den gemeenteraad en na mens de ingezetenen van Zierikzee in deze zaal, die Hare Majesteit nog bekend zal zijn van Haar vorig bezoek in 1907. Zierikzee weleer de tweede stad van Zeeland roept Uwe Majesteit en Hare Ko ninklijke Hoogheden een hartelijk welkom toe en geeft de verzekering dat de Zeeu wen steeds getrouwe aanhangers van het Oranjehuis geweest, dit nog zijn en een on afhankelijk Nederland zonder Oranje onbe staanbaar achten. Dit is een karaktertrek sinds eeuwen. Reeds in oude kronieken vindt men vermeld, dat de ingezetenen van Zierikzee zich kenmerkten door hare ge trouwheid jegens hare Heére en daaraan danken, dat in de middeleeuwen, toen vele rampen de stad overkwamen, zij altijd voor „hare uitmuntende diensten en trouw op een bijzondere wijze door den Graaf gehol pen zijn, en van vele loffelijke voordeelen en vrijheden voorzien." Zierikzee was niet alleen de tweede stad van Zeeland, maar ook de hoofdstad van Zeeland beoosten de Schelde. Die vroegere heerlijkheid is ver gaan. In de vorige eeuw waren nijverheid, visscherij en scheepvaart zoo goed- als ver dwenen. Daarbij kwam dat er als 't ware een zeker noodlot op deze stad ruste en een aantal betrekkingen, die hier jaren en ja ren waren geweest, naar elders werden verplaatst of opgeheven, ik memoreer den Rijkswaterstaat, het IJkwezen, de Latijn- sche school, Commissaris van het loodswe zen, Betaalmeester, en nu nog onlangs de rechtbank en al wat daaronder ressorteerde. In de plaats daarvan kwam niets. Onze eenige hoop is nu nog gevestigd op een Kweekschool voor onderwijzers. De meeste gemeenten zouden onder deze als 't ware stelselmatige onttrekking van meerendeéls welgestelde inwoners zijn be zweken en afgedaald tot den rang van ville morte. Dat dit hier niet is gebeurd, dat Zie rikzee gebleven is de mooiste stad van Zeeland, die gelijk Uwe Majesteit zich door eigen aanschouwing heeft kunnen overtui gen, een zeer welvarend uiterlijk heeft, is te danken aan de saamhoorigheid van Zie rikzee en de buitengemeenten. Toen de huizen der families die hier eeuwen gewoond hadden en van de ambte naren wier betrekking hier opgeheven werd, door vertrek leeg kwamen, zijn die niet gelijk elders vooral in kleinere plaatsen gebeurde, tot kleinere woningen omge bouwd, maar zijn de plaatsen der vertrek- kenden ingenomen door andere families die uit het land van Schouwen stamden en de opengevallen plaatsen met eere weder hebben bezet. Daardoor is Zierikzee inder daad het centrum geworden van deze twee eilanden, nog meer dan het vroeger was, het centrum van een landbouwende bevol king die in kunde en intellect wellicht de eerste is van Zeeland. Maar deze allen, hetzij zij lang of kort hier wonen, zijn één in aanhankelijkheid jegens ons Koningshuis. Zij allen stellen het bezoek van U Mevrouw, van den Prins Ge maal en H. K. H. Prinses Juliana op hoogen prijs. Zij allen vereenigen zich in den bede dat God U nog vele jaren moge geven om tot geluk van Nederland aan het hoofd der regeering te staan. H. M. dankte ook voor deze wel komstwoorden hartelijk. Na het verlaten van het stadhuis werd over de Zuidwellebrug de ge meente verlaten, althans voor een paar uur, voor een tocht door Schouwen. Er werd eerst gereden langs de zuidkust van het eiland. De eerste halte was hierbij de los- en laadplaats Flau- wes1, waar de burgemeester van Kerk- werve, de heer C. J. Boogerd, met het gemeentebestuur zijn opwachting maakte. Even later werd halt gehouden be westen de haven Schelhoek, waar het gemeentebestuur van Serooskerke met den heer J. Schooff, hetzelfde deed. In de gemeente Burgh werd eveneens halt gehouden en had door de bevol king ook een huldiging plaats, terwijl het hier burgemeester W. G. Boot was, die door derf' Commissaris der Konin gin aan de Koningin en den Prins werd voorgesteld. De volgende gemeente was Haam stede, waar ook de bevolking was sa mengestroomd om van haar aanhanke lijkheid te doen blijken en waar de burgemeester, de heer J. A. van Züijen met het gemeentebestuur aanwezig was ter begroeting. Te Renesse weder een hartelijke ontvangst van de bevolking met aan het hoofd den 'burgemeester, den heer W. !H. Scholten. Bij een hoek van den Kruisweg naar Noofdwelle was het gemeentebestuur van Noordwelle met den burgemeester, den heer J. Schooff, aanwezig en had de gewone begroeting plaats. Langs Oudendijke, gemeente Elle- meet, burgemeester de heer A. j. de Bruijne, Scharendijke, gemeente Eiker zee, burgemeester dezelfde, Loopers Kapelle en Brijdorpe, beiden gemeente Duivendijke (in laatstgenoemd deel der gemeente bood de zuster van burge meester J. Padmos een bloemenhulde aan) werd gereden naar Brouwersha ven, de eenige plaats van den tocht door het eiland, waar de auto's werden verlaten en waar op het raadhuis een officieele ontvangst plaats had, en wel door den burgemeester, den heer N. A. Berkhout, die als volgt sprak Majesteit, Koninklijke Hoogheden, Waar het Uwe Majesteit en Uwe Ko ninklijke Hoogheden heeft mogen behagen, dit ons oude geschiedkundige havenstadje met Uw persoonlijk bezoek te willen ver eeren, acht de Raad dezer gemeente zich gelukkig het groote voorrecht te mogen hebben, zijn Vorstinne en Hare Koninklijke Familie in zijn Raadzaal te mogen begroe ten. Nog altijd is hier in levendige, dankbare herinnering gebleven het bezoek dat eer tijds de gemeente van Zijne Majesteit Ko ning Willem de Ille ook in deze raads zaal heeft mogen ontvangen. Uwe Majesteit veroorlove mij dan ook, namens den Raad een woord van hartelij ker. dank te mogen brengen voor de eer die U ons heden wel 'hebt willen bewijzen, door eenige oogenblikken in ons wel is waar eenvoudige raadhuis binnen te treden. Namens den Raad niet alleen, ja namens de gansche burgerij worde Uwe Majesteit hier het bewijs van onze groote dankbaar heid gebracht. De spontane huldigingen, daareven U betoond, verkondt dit duidelij ker dan het mij gegeven zoude zijn in woorden uit te drukken. Hoe ook wordt hier gevoeld de aanhan kelijkheid van ons Vorstenhuis, hier in dit Oude Stedeke, onder welks wallen eens de vrijheid voor ons Vaderland werd bevoch ten. Neêrlands Vrijheid, die kostbare schat, welke wij voorzeker ook danken aan den steun van ons dierbaar Oranjehuis. Wanneer U straks weder zult zijn heen gegaan uit dit vredige Stedeke, waar een maal stond de wieg van onzen beminden volksdichter en staatsman „Vader Cats", dan moge Uwe Majesteit de verzekering zijn gegeven, dat met de dankbare herinne ring aan dezen onvergetelijken dag, in ieders harte ruischt 't Nederland en Oranje, Oranje en Nederland. zij zijn en blijven één. Waar het heeft mogen behagen aan Zij ne Majesteit Koning Willem de Ille, ter ge dachtenis aan Zijn bezoek alhier gebracht, Zijn' handteekening te zetten in de Werken van Jacob Cats door deze zelf aan zijn geboortestad geschonken daar zij het mij vergund U te mogen verzoeken even eens Uwe handteekeningen wel te willen zetten in dit prachtexemplaar, ter herinne ring aan deze voor Brouwershaven zoo heuglijken dag. Aan het verzoek tot het plaatsen van de handteekeningen werd door de Hooge Gasten gaarne voldaan, waarna vanaf het bordes van het raadhuis een zanghulde in ontvangst werd genomen. Was H. M. het stadje binnengereden door een eerepoort voorstellende een der stadspoorten, en geplaatst in de Noordstraat,zij zou de gemeente verla ten door een andere stadspoort, die in de Poortdijkstraat was geplaatst, ter- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. I karal .milk kraait de kleine en met hunkerende gebaren vraagt ze nog meer pap van de bekende HONIG'S MAÏZENA ALLEEN echt als onder en boven een sluitzegel zit op het pakje iiHONIG'S PMMZENA vraagt zs Uws-Wlnkelfer f SSSfeöwSfir aen geve stagbwa ■Kor fF~ Ro wijl niet vergeten mag worden, dat ook I het geboortehuis van Cats, althans wat 9 den gevel betreft, in den vroegeren toe- 9 'as teruggebracht. Brouwershaven werd gereden I fonnemaire, waar burgemeesle; I [r'Roelvink werd voorgesteld I zanghulde niet ontbrak. iDe volgende halte was'in dej. meente Dreischor, waar vooral doorfc goede zorgen van den burgemeesie, fl den heer H. P. van Nahuijs, voor ea goede ontvangst was zorg gedragenl J Gestopt werd voor het antieke raad- huis van 1637, waar mevrouw Van Panhuijs aan de Koningin en haar zoo» aan Prinses Juliana bloemen werden 1 aangeboden en het plaatselijk zang-1 Voor het Zeeuwsch Volkslied deed I booren. Op den terugtocht naar Zierikzee I werd nog even opgehouden te Schud- j de'beurs (Noordgouwe) waarvan de I heer Panhuijs ook burgemeester is, en j voor het aanbieden van bloemen dooi de dames Schuurbeque Boeije en De Clercq. In Zierikzee was de feeststemming I nog steeds toegenomen en terwijl nog eenmaal bloemen in ontvangst waren genomen, namelijk van de dochter van den heer A. van der Weijde, lid van Ged. Staten van Zeeland, reed de Ko ninklijke Familie, luide toegejuicht, naar de „Hydrograaf", die met zijn Hooge passagiers de haven uitstoomde Qm door de Voaj naar Middelburg te stoomen. »een eenvoudig ■wordt echter weer Ifen ook op de Lanr {versiering veel we Er zijn ook veel Here etalages hebbi Gisterenavond v druk en de verlicht,. vas reeds ontstoker Abdijconcert te r Voor zoover noc L aan, dat het Midc korps Zondag a.s. v ochtendconcert in dn iHet vierde concer Op 24 Augustus zol nader bepaald op 3 De brand op den Naar wij van toev men behoeft het arti ■brand op den kruis -.overnamen uit „Onzi "■■.f'frectificatie. B De zinsnede „L bemanning, inzonde faire gedeelte daarv lof verheven geweeJ kunnen geven tot dat er verschil zou schen de houding v S deel te en 't burger g I JJit dit oogpunt be aan worden toegevi veronderstelling ge aanwezig is. F Dit moge ook blij twee dagen na den dant „alle hens voc laten komen en zooi het burger gedeelte tevredenheid betuii aller houding tijden; - Waar in het artike enkele namen zijn zondere feiten, ma zuimd worden de n ger-chef van het m neel, den ingenieur men, wiens adviezen dant van veel waarc Het monumen V Ter voorkoming wordt ons verzocht r de onthulling van he Dale niet op 9 Aug September zal pla later hierover uitvo gen knnnen doen. Stads" en Provincienieaws VLÜSSINGEN, 5 AUGUSTUS. Herdenking mobilisatie 1914. Door den voorzitter van 't Nationaal Comité werd het volgende telegram ontvangen Hare Majesteit de Koningin draagt I mij op Nationaal Comité Herdenking mobilisatie 1914 Hoogst derzelver dank te betuigen voor telegram van hulde aangeboden bij herdenking mobilisatie. I Hare Majesteit stelt de daarin ver- I tolkte gevoelens ten zeerste op prijs en I herdenkt eveneens met dankbaarheid I de toewijding van allen die er toe heb- I 'ben medegewerkt om het Vaderland voor het ergste te behoeden. De ramp van de visschersvioot. Te Domburg werd 1300 voor de visschers gecollecteerd, te Grijpskerke I 291.45 te Nieuw- en St. Joosland 184.20 te Kattendijke 126 te i Waarde 202.45 te Bruinisse 800 te Schoondijke 385.20 te Stavenisse 248.371/2 te Zaamslag 306 te Borsele 356.35 te St. Maartensdijk I 236.30. Voor het examen Mulo, diploma A zijn te Breda geslaagd A. de Wilde en Ch. Maes, beiden alhier en J. D. Visser te Zaamslag. Het gevolg van H. M. de Koningin. Van de dames en heeren die in hei gevolg der Vorstelijke personen heden avond te Middelburg medekomen, zal alleen Baronesse Sloet van Marxveld ten huize van den Commissaris der Ko ningin logeeren, de overige leden der hofhouding zijn over verschillende per sonen verdeeld. Gravin van Lijnden van Sandenburg, geboren Baronesse van Nagel logeert bij jhr. Hooft Graafland Graaf du Monceau bij den heer nrr. J H. van Bel vice-admiraal Bauduin bij den heer W. Hiooien jhr. mr. Tets bij mr. G. J, Spreriger Baron Bentinck bij den heer mr. Baron Schwartzenberg thoe Hohenlansberg jhr. Van Geen bij den heer P. Dumon Tak jhr. Van Teij- lingen bij den heer jhr. mr. H. A. van Doorn jhr. Von Miiller bij kapitein ter zee Tissot van Patot en jhr. de Jonge van Ellemeet bij den heer mr. F. J- Sprenger. De versieringen te Middelburg. Behalve de reeds genoemde straten worden nog versierd de Stationsstraat, de Loskade, Koningsbrug, Houtkade, Londensche Kade, Rouaansche Kade, de Dam. De versieringen dragen, overeenkom stig den wensch van ,H. M. de Koningin, RITTf ja De collecte voor schers (Vlissingen tè Ritthem opgebrac De collecte voor denking was 20.3S B Dr. J. H. Gunnins bij de Ned. Herv. ge lerke (W.), heeft ^Eervol emeritaat aan Na zijn emeritaat Zeeland verlaten, d schap van het b jPniël", zal hij blijv i Zijn nieuwe woonj pven bij Utrecht. jOp denzelfden d; jededeeling deed, gar geleden dat hij fboskerke deed. H Gedeputeerde Sta Holland hebben beno tHervormdeGestic ciale Ziekenhuizen en te Bakkum" ds. F der Ned. Herv. ge Bath ■peref. Kerken. Ber dijke de heer H. M. Amsterdam, i» Tweetal te St. La der. Boeft te Krui Scheele te Kapelle-Bi Zaterdag slaagden examen M.U.L.O. A Bilde, beiden leerlinge school. IVoor de acte 'Eng< Kjravenhage geslaa Tizelaar, te Vlissinge ooi te Goes. |Te Aagtelterek bi |n Christelijke schoi 'en kerkeraad (di; erv. kerk. Het is eei polen van het pla heren. De openbare s f> jaar geleden opgei B In de gemeente wo jformeerden. Deze ;en vereeniging opger Ot een eigen Chr. sch fes het de financieele leren voortgang verh Itot stichting van ei jjiool besloten. Tot ieref. school is reeds eochhore te Oud-B RECHTSZ 'oor de politie te ititie te Middelburg fruitkweeker te I het onttrekken v faillieten boedel. 'oor de rechtbank •r de openbare tere met bevel tot geva beklaagde de zaal tker, 20 jaar, v thans gedetineerd' t h'aagd van diefstal wo te

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 2