IJ N MAANDAG 4 AUGUSTUS HOOL 62e Jaargang ÖE AATKNIPPEN FRANKE, BINNENLAND FEUILLETON tacfiapüii IE GROOTE ONDEUGD Stads= en Provincienieuws K Dagelijks diner. P8 uur. 1 uitzondering van jt„ t'e-dansante van 8-. ïée van 3.30—5.30 uur- -11.30 uur. Ur' ustus. Delftsch stn ,de Kadans". la. Dagelijks concer* JöhrBekker. jondag van 3'/2—6 inu la- en Solisten-avond Berdags. Soirée dan- ulevard. Concert bl Maandag- en Woens. 11.30 uur. (-2 uur Matinée. rd Evertsen. - Dins- en Zondag Matinée uur. nderdag en Zonda? U 1.30 uur. Nrij dag en Zaterdao- van 811.30 uur. n 3.305.30 uur Thé ulevard Evertsen. Soirée Dansante, i. Zuid-Bevelandscl? Jitvoering gewijde mn- kerk, 7 uur. Stem", tuin voorma- em III, 7.30 uur. de Oude Vriendschap", idag 3 Augustus. - Itannia, Trio Speenhoff. VUSS11NG5CHE COURANT SPECIALE .o. minstens uitgesloten) pond gALAGES 16, Tel. 480 RSUS Jostuuinvak, Maat- nens. Gelegenheid te leeren. VOOR DE NAGELATEN BETREKKINGEN VAN BE VERONGELUKTE VISSCHERS. Vorige opgave 15736.40 M. v. W„ Ophemert - I. H., Rotterdam Redactie ..de Zeeuw Goes... - 99-S A p Jr., Utrecht - °- Fam. s. en U„ Angerlo - '2- L en L., Amsterdam- 4- 1 de N., alhier, filiaalhouder Sigarenmagazijn „Viribus Audax", fa. Goulmy en U.Ï.2A. v. B., Gorinchem - Fam. K.„ s-Gravenhttge *2 50 M R., Utrecht - J. Mr.JJ. G. L. N. T R'dam - 25- I O. L. Jr., Amsterdam - Ds. J. Th. J., Nijmegen - jVI. G. A. S., Amsterdam - ♦jj-™ 1 L Amstredam j S.' Ezn Visschersv. „Helpt Elkander Tholen "Vt l| v. d. E., Den Haag- A. v. d. L„ Stampersgat- G. j. J., Enschedé Vulpen Import Mij. v.h. Gebr. Polak, Rotterdam - W. M. Sr.. Utrecht - jj1.3- Th C en S., Amsterdam- dl .30 1. P. van Krieken (uit de bus aan het strand) - J6.10 J. A. S., Onderdendam - \V. W., Zaandam - C. V., Rotterdam U. v. W.. Amsterdam - 4.1» N. N„ Hengelo (O.) - 6.— Firma W. v. d. M., Rotterdam - 3.50 B„ Amsterdam - N. N., Oisterwijk 'n' ff Personeel Telegraafkantoor Am- sterdam - 266.32 Bureau „Goesche Courant - 14.50 U. en D. de J., Dordrecht- 3.— Door tusschenkomst van B. J. U. van D. S. te Vlissingen - 92.— Mevr. en Mej. M. C. v. d. H., Oosterbeek - 1000. Door tusschenkomst van P. J. Siegers Zn., van mevr. W. H. M.—V. en W. H. M. te Newcastle 50- Van de visschers te Breskens - 1225. M. J. P., te Nunspeet- 20. Totaal ƒ19129.14 INGEKOMEN GIFTEN ADMINISTRATIE „VLISSINGSCHE COURANT". Vorige opgaaf ƒ1345.17 Enkele ambtenaren en beambten Ned.JSpoorwegen afd. weg en Wérken) Amsterdam II - 5. Mevr. Sch. te U- 2.50 P. M., Ruurlo - 2.50 C. v. d. P., Amsterdam - 2.50 A. S- 10.— Door bemiddeling van den heer T. C. Dommisse te Oss (N. Br.), opbrengst van een door hem gehouden inzameling on der aldaar wonende Vlissin- gers en hunne vrienden- 19.25 Totaal 1386.92 VOOR HET GEZIN VAN HET SLACHT OFFER BRAND NEDPAM. Reeds ontvangen ƒ31. Van A. S- 5.— Totaal 36.— Meerdere giften zullen door ons dankbaar werden aanvaard en in ons blad worden verantwoord. Ie gewensclite IENSTBODE beneden de 18 jaar, HMER, Badhuisst. 20. KOOP assieve mahonie LIN- bureau „Vlissingsche TONING tgd voor klein gezin tot 24 per maand, der no. 50, bureau KELLNER s R. OOSTERHUIS, De Nederlandsche regeering en het garantieverdrag. De minister van buifenlandsche za- Iken heeft aan de Staten-Generaai rne- Idedeeling gedaan van den namens de m iddelb.-Rotterdam »elegen plaatsen. AN PASSAGIERS IEN EN VEE. r. fflitl. v. Een, tus '.in. m r.i? mi 8 n 9' n 8 n 9 us to bokotnon VTrawrport- on Sir Erv.a 9. V03, EENHOORN. Ttl.W 08TJSRH0UT, Tal. OT UIT98HBK, Tol. 1<" Vertaald door Mevrouw 1- P. WESSELINK—VAN ROSSUM. |16' ..Je verbaast mij, Mark. Ik wist niet, jdat je politieke ambities had." ,.Het zal eenige bezigheid geven, en [die heb ik noodig, nu ik vast besloten pen de City te verlaten ik moet wat poen 1" „Ik weet niet eens, of je een liberaal 1 een Tory bent", zei zij. „In de allereerste plaats ben ik inipe- lialist", antwoordde Mark. „Wat de Tartijen aangaat, het is moelijk een reus te doen. Afaar ik veronderstel, dat Ik een zijde zal moeten kiezen, of ik you nooit gekozen worden. Ofschoon pet lid, dat zich terugtrekt, min of meer pnafhankelijk was." I „Waarom volg je zijn voetstappen „Ik zal het beproeven." Lindsay gaf den knecht en de meid, Ple met hen meereisden, en in een an- |ere auto vooruit reden, zijn instructies r°or de plaats waar zij den nacht zou- r?.n doorbrengen en daarna kwam hij f'l Nalda terug. L"Zul'?.n w'i naar 't huis gaan zien I toen 'Iun eiëen auto voorreed, an! vvilde, dat hun weg hen Jjrrhts' llester bracht. en tot hun azin8 was de weg vol met voer- Nederlandsche regeering door hem dd. 30 Juli tot den secretaris-generaal van den' Volkenbond gerichten brief, met betrekking tot het ontwerp-verdrag tot wederkeerigen bijstand, dat de Volken bond aan de regeering had overgelegd, met verzoek daaromtrent haar oordeel uit te spreken. Het streven van de Nederlandsche reegeering, die een der eersten is ge weest om de verplichte rechtspraak van het Permanente Hof van Internationale justitie te aanvaarden, zal er steeds op gericht zijn, de rechtswaarborgen van den Bond te versterken en de voor zijn doelmatigheid noodzakelijke universali teit te bevorderen. Doch zij acht zich niet gerechtigd haar steun te verleenen aan voorstellen, die, veeleer 'n machts- dan een rechtsorganisatie in het leven roepende, zouden voeren tot politieke groepeeringen op militaire basis en dientengevolge tot ontbinding van de internationale gemeenschap, in plaats van het denkbeeld van eenheid en alge- meene aaneensluiting te versterken, dat een der grondbeginselen is van den Volkenbond. Forensenbelasting. Zooals bekend is, werden de beslis singen, die de Kroon in hoogste instan tie nam op bezwaarschriften inzake de forensenbelasting, tot dusverre behan deld en voorbereid aan het departement van binnenlandsche zaken en land bouw. Naar „de Maasb." verneemt, zullen voortaan deze bezwaarschriften en andere vallende onder art. 265 i Gemeentewet, aan het departement van financiën worden behandeld. De minis ter zou meerdere opvattingen over de tegenwoordige toepassing der foren senbepalingen niet deelen, zoodat de mogelijkheid bestaat, dat binnenkort in deze belastingzaken andere beslissin gen zullen vallen. Post- en portzegels. In plaats van de bestaande frankeer zegels van 1, 2, 2l/2 en 4 cent zullen in deze waarden zegels van een nieuw type worden uitgegeven. De verstrek king van laatstbedoelde zegels zal ge leidelijk plaats vinden naarmate de voorraad frankeerzegels van 1, 2, 2J4 en 4 cent van het bestaande type raakt uitgeput. De zegels van het thans in omioop zijnde type blijven naast die van het nieuwe type geldig voor de frankeering. Frankeerzegels van 3, 1, /2 en 5 cent zijn voorzien van een opdruk van resp. 5, 4, 10 en 12'/2 cent en zijn be stemd om te worden opgebruikt als portzegels. Het pensioencongres van het spoorwegpersoneel. In de groote zaal van het Park Tivoli te Utrecht werd gisteren een drukbe zocht congres gehouden van spoorweg personeel om te protesteer,en tegen het uitblijven van de pensioenregeling voor dat personeel, aldus meldt „de Ct.". In ziin openingswoord deelde de voorzitter mede, dat door het hoofdbe stuur van den B.A.N.S. een sympathie betuiging aan het congres gezonden was. evenals een door den heer J.Oude- geest van uit Brussel. Vervolgens voerde de heer A. H. van Wel, voorzitter van den Neutralen Bond van Spoorwegpersoneel het woord. Vandaag zijn wij bijeen, aldus ving spr. aan, om een recht te eischen, dat ons vier jaar geleden al is toegezegd. De massale opkomst ook van de velt vrouwen, bewijst.dat men de menschen „De beroemde Goodwood races", zeide hij. „Ik ben nog nooit in mijn leven naar een wedren geweest. Zullen wij er heen gaan vroeg zij levendig. Lindsay kon haar niets weigeren hij gaf dus zijn bevelen aan den chauf feur en zij kwamen nog intijds op de renbaan aan voor den eersten wedren. Nalda keek de lijst der deelnemers na, toen de paarden in korten draf voorbij gingen. „Mij trekt n.t meest die in het kers- izc-de en z vu te buis aan. No. 10. De •in„.m is Syivaiius", zei zij opgewonden. Die hee.'t hoegen unul g en kans. Zij wedden er 20 tegen 1 op." „Als ik dus 10 wed, zal ik 200 winnen." „Je hebt alle kans te verliezen. Je deed beter ie wedden op den favoriet." Maar Nalda opende haai taschje zij nam er twee biljetten uit van viji pond en gaf Jic aan Lindsay. „Asl je blh;;t op Sylvan; s" zei zij beslist, en na 'mar eens leegeeflijk te hebben toegelachen, ging hij naar den bookmaker. Hij zelf wedde op den favoriet, en daarna gingen zij naar de tribune' om de race gade te slaan. Het begon goed maar weldra was er één lengte voor. „Dat is de mijne. Je had mijn raad moeten opvolgen zei hij luchthartig. Maar terwijl hij sprak kwam een ander paard naar voren, dat de eerste plaats trachtte te bezetten zijn jockey droeg een kersrood en zwart buis. voor dit doel wel degelijk bijeen krijgt in tegenstelling van wat men ons voor spelt heeft. De directie verklaarde in dertijd, dat zij zou trachten de pensi oenregeling van het spoorwegpersoneel in overeenstemming te brengen met die voor het rijk. De laatste regeling de pensioenwet voor burgerlijke ambtena ren werd eerst in het jaar 1922 van kracht. De directie zond het ontwerp voor het spoorwegpersoneel aan de verschillende organisaties, die de rege ling onderzochten, als gevolg waarvan talrijke besprekingen plaats hadden. Daarna echter kwamen er nog weer 6 a 7 keer brieven van de regeering, waarin zij wenschen tot wijziging aan gaf, ten einde het ontwerp zooals het heette zooveel mogelijk in overeen stemming te brengen met de pensioen regeling van het rijk. Op die wijze werd de zaak telkens en telkens uitgesteld- De organisaties vroegen audiënties aan, werden onvangen, maar telkens afge scheept met de mededeeling, dat de mi nister onze bezwaren in welwillende overweging zou nemen. Bij de behande ling van de begrooting van waterstaat kregen wij eindelijk te hooren, hoe de zaak staat, nl. dat het ontwerp berustte bij den minister van finantiën. Het be rust er nu nog Eerst neemt de regee ring een herziening van de pensioenwet voor burgerlijke ambtenaren in behan deling. Daarna zal weer het overleg met ons gaan beginnen We zijn dus vandaag weer net zoover als twee jaar geleden. Van de directie hebben wij steeds de meest mogelijke medewerking onder vonden. Zij voelde dit als een eere schuld. Spr. ging dan in den breede na wat eigenlijk de voorgenomen herziening van de pensioenregeling inhoudt. Hiermede bewijst de regeering,dat zij de beloften, aan het spoorwegpersoneel gedaan, verbazend slecht weet uit te voeren. Toen deze regeering in Octo ber 1923 demissionair werd, verklaarde zij, geen nieuwe zaken meer ter hand te zullen nemen, desondanks wist zij in een vloek en een zucht 10 van ons loon in te houden. Spr. hoopte, dat men in de toekomst de juiste snaren zou kunnen vinden om samen op te treden. Als die eenheid van het spoorwegper soneel een machtig feit is geworden,dan is ten minste uit het kwaad nog iets ge boren. De heer v. d. Drift, voorzitter van den Bond van gepensionneerd spoor wegpersoneel'gaf vervolgens een schets van het lot van den ouden spoorweg man. Spreker hoopte dat de pensioenwet ten spoedig tot stand zullen komen en dat daarna de organisaties eens zullen denken aan de oude gepensionneerden, opdat er voor hen dan ook nog een zonnestraaltje door de donkere wolken zal komen. De voorzitter gaf de verzekering, dat de hoofdbesturen van de bonder. de oud-gepensionneerden niet zullen ver geten. Nadat de zangvereeniging „De Stem" evenals bij den aanvang eenige liederen op verdienstelijke wijze had gezongen, trad daarna als laatste spreker op een hoofdbestuurder van de Ned. Vereen, van Spoor- en Tamwegpersoneei, die o.m. aandrong op een snelle en doortas tende actie ter verspreiding en onder- teekening van het aan de regeering te richten petitonnement. Ten slotte werd met algemeene stem men een motie aangenomen, waarin krachtig geprotesteerd wordt tegen het telkens uitstellen van de invoering der „•De iavoriet werd geslagen 1 500 op Sylvanus wint gilde een dikke bookmaker. De twee paarden waren nu hals aan hals en een vinnige strijd had plaats, toen zij bliksemsnel voorbij de tribune gingen. „De favoriet klonk het uit duizend keien. Er heerschte een ademlooze stil te, totdat het nummer van het winnen de paard boven het hokje van de jury verscheen. .Het was no. 10. „Je hebt gewonnen", zeide Lindsay kalm. ..is 't niet prachtig Twee honderd pond. Ga gauw het geld halen", riep zij opgewonden. „Jk vrees, dat je zult moetëri' wach ten, totdat zij roepen." „In orde", antwoordde zij opge ruimd, maar er lag een uitdrukking van vurig verlangen in haar oogen. Na enkele oogenblikken had hij haar een bundel bankbiljetten gebracht, maar zij ging reeds na; welke renners aan de volgende race deelnamèn. „Ik ben van plan mijn geheele winst op „Marguerite" te zetten." „Is dat niet wat onbezonnen Twee honderd pond is heel wat." „Maar ik heb het zoo juist gewon nen. Ik geloof, dat ik veine heb." „Heel goed", antwoordde hij. Toen het wedden begon, was de jonge mer rie de tweede favoriet, voor 4 tegen 1. Lindsay ging naar de stallen en steunde de keus van Nalda met 570. De race was een soort optocht. „Marguerite" was van het begin af pensioenregeling en de verwachting uit gesproken, dat de regeering onverwijld het pensioen-ontwerp zal indienen ter spoedige toehandeling in de Staten-Ge- raal, terwijl aan de hoofdbesturen werd opgedragen met klacht de actie te blij ven voeren. Daarna werd het-congres gesloten. Gemeente-rekening Rotterdam. De gemeente-rekening te Rotterdam over 1923 wijst op de gewone uitgaven en inkomsten een voordeelig saldo aan, doch op de buitengewone een groot te kort, zoodat de geheele rekening sluit met een tekort van ruim 32 millioen gulden. Een ziekenhuiskwestie. In de gemeente Velsen is reeds lang een ziekenhuiskwestie hangende. Er worden daar krachtige pogingen aan gewend tot stichting van een niet- Roomsch ziekenhuis. In een de vorige week gehouden ver gadering werd de volgende motie aan genomen „Het comité van actie inzake de zie kenhuiskwestie, in vergadering te IJmuiden bijeen. kennis genomen hebbende van de uitlating van onsen burgemeester in de openbare zitting van Ged. Staten op 23 Juli jl-, waarin de burgemeester de actie van het comité meermalen een anti-Katholiek relletje heeft genoemd, wenscht krachtig te protesteeren te gen deze verdachtmaking en herhaalt' nog eens, dat de meerderheid der be volking verontwaardigd is over de be handeling der zaak van de ziekenhuis kwestie, die in 't geheim, zonder dat de bevolking er iets van wist, werd klaargespeeld, constateert dat met deze verdacht making de burgemeester de innerlijke drijfveer der leden van het comité, zoo- w'el als van de onderteekenaren van het petitionnement miskent en behoudt zich voor hierop in openbare vergade ring terug te komen. VLISSINGEN, 4 AUGUSTUS. Onze haven. Het ,t'ribld." heeft jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, den Commissaris der Koningin in onze provincie, ge vraagd hoe hij staat tegenover het vraagstuk van de haven van Vlissingen. En zijn antwoord luidde ik ben een absoluut voorstander van havenuit breiding, in de eerste plaats omdat die uitbreiding wettelijk is vastgelegd maar daarnaast ook, omdat ik ze van belang acht. Dit voorop plaatsende, wensch ik echter niet door den minister voor de keuze gesteld te worden öf uitbreiding van de Vlissingsche haven öf andere dingen. Als in Vlissingen de hand aan den ploeg wordt geslagen, mag dit geen reden zijn om andere pro ductieve werken onuitgevoerd te laten. Huldeblijk reddingsmaatschappijen. Op Hr. Ms. oorlogsschepen te Vlis singen is nog ƒ73.70 gecollecteerd, al dus totaal met de vorige opgave 1579.76. De ramp van de visschersvloot Met een loodsvaartuig is hier aange bracht het lijk van Arie Meerman, schipper van de Arm 27. Door de zor gen der politie zal het stoffelijk over schot van dezen schipper naar Arne- voor en won op haar dooie gemak. „■Nu zullen wij gaan", zei hij kalm. „Maar begon zij, doch zij zweeg, toen zij de strenge uitdrukking op zijn gelaat zag. „Heel goed", zei zij met een zucht. „Maar ik zou het prettig vinden er morgen weer heen te gaan." Lindsay antwoordde niet en dat maakte haar zenuwachtig. HOOFDSTUK XI. Bij het diner dien avond was Mark stil, maar toen het afgeloopen was, stak hij een sigaar op en ging vlak bij haar zitten. „Lieveling, ik moet eens ernstig met je spreken. Ik ben geen puritein, maar ik heb ernstige, goede, ouderwetsche denkbeelden. Een er van is, dat ik er een hekel aan heb, dat de vrouw, die ik liefheb, zoo verzot op spelen is", zei hij heel feeder. ,;Ik wilde, dat ik niet naar Good wood was gegaan", zei zij ongeduldig. „Het is niet alleen vandaag. Je her innert je het chemin de ter. Ik vrees, dat mijn vrouwtje een speelster is." „ik speel nooit hooger dan mijn mid delen mij toelaten." „Dat doet er niets toe. Spelen is een ziekte het grijpt de menschen op de zelfde wijze aan als de drank. De harts tocht er voor groeit aan, totdat hij sterker wordt dan iets anders. Ik heb mannen en vrouwen gezien, die de achting voor zichzelf verloren menig leven is er door verwoest geworden. Lieve, ik preek niet. Ik heb zelf menig maal gespeeld, maar gelukkig, ik wist muiden worden overgebracht, om daar ter aarde te worden besteld. Bij de politie is nog bericht ontvan gen dat te Wissekerke een lijk is aan gespoeld. Er zijn r.u 13 van de 15 lijken gevon den. De voetbalwedstrijd Vlissingen Middelburg heeft ƒ208.18 opgebracht, na aftrek van de belasting op de pu blieke vermakelijkheden. Bij het comité alhier is van een par ticulier weder een gift van 1000 in gekomen. De collecte te Breskens heeft niet minder dan 1225 opgebracht. Zanguitvoering Zuid-Bevelandsch Koor. Ten bate van den nood tengevolge van de visschersramp op 18 Juli jl. had Zaterdagavond in de Groote Kerk al hier een uitvoering van gewijde muziek plaats. Het welbekende a capella koor van den heer S. J. Tamminga te Goes is zoo vriendelijk geweest dit liefdadig heidsconcert te geven. Met prijzenswaardige stiptheid werd te 7 uur aangevangen met een ope ningswoord van ds. A. S. ITalma, die herinnerde aan den naam, dien het koor reeds heeft gemaakt en waardoor de taak gemakkelijk werd, een woord van welkom te spreken. Hij bracht dank voor de belangeiooze aanbieding en zeide, dat men verheugd was, het koor opnieuw te mogen hooren, maar tevens lag er iets schoons in, wanneer men zijn gaven ten 'bate van ongelukkigen aanwendde. Het publiek kon niet door luid applaus, maar door het luid laten weerklinken in de collecte zijn dank baarheid toonen. We hebben opnieuw kunnen onder vinden den invloed en den indruk van a capella zang, meestal eenvoudig, soms wat ingewikkelder. De liederen waren voor deze gelegenheid zeer ge lukkig gekozen en het waren vooral de sobere, die om melodie en harmonie in sloegen en waar iedereen van genoot. Dikwijls is muziek een gevoelszaak, vooral als men gestemd en gesticht wil wezen, als men ontroering wil onder gaan. Het is niet te loochenen, dat men na dat oud Kerstlied anders reageerde dan na het nummer van A. Giesen en dat „Nearer my God" er nog altijd in wil. En het koor, vooral de mannenstem men, gaven veel te genieten. Hoewel er drie tenoren afwezig waren, kwam deze partij prachtig uit en de bassen waren om te stelen. Indertijd was er onder de leden van het Duitsch Afannenkoor iemand, die bas sprak en zoo zong de bas hier pedaal. Wat was dat af, even redig aan de andere partijen, correct in het afnemen, als liet men het kniezwei van een harmonium geleidelijk los en precies in het ophouden. In de koralen van Bach, waar alt en tenor al een even geanimeerde partij zingen als sopraan en bas, kwamen de trekjes schoon tot hun recht. De sopranen slaan hun mu ziek wel eens te hoog aan als dat vrees voor zakken is, mag dat middel gerust op zij worden gezet. De directeur doet méér dan maat slaan; door gebaren teekent hij den toe stand van het oogenblik en helpt hij over moeilijkheden heen. Prachtig Iaat hij de bassen een paar treden van de toonladder afdalen, ze steeds losjes bij de hand houdend. De decresendo's los sen gelijk op in volkomen bevredigende steeds, wanneer ik moest ophouden. Kun jij dat zeggen ,^Mark. je maakt heel wat drukte over niets. Ik zie geen kwaad in wat ik gedaan heb. Bedenk, dat ik geen kind ben." „Ik ben bang, dat het spel je geheel in zijn macht, zal krijgen", vervolgde haar echtgenoot, „en ik zou graag heb ben, dat je mij beloofde, het op te ge ven." „Dat kan ik niet doen. Het zou den schijn hebben, alsof je mij niet ver trouwt", verklaarde zij. „Je weet niet, hoe lief ik je heb, liefste. Je bent mij zoo dierbaar gewor den, en ik kan de gedachte niet ver dragen. dat er iets aan je volmaaktheid hapert." „Gelukkig, dat ik niet volmaakt ben. Zoo een volmaakte vrouw zou je na een week vervelen. Ik ben vol fouten, maar het zijn zeer menschelijke. Eerlijk gezegd schep ik groot genot in de op winding van het spel. De meeste vrou wen zijn zoo, en je vraagt mij het op tp geven „'Dat doe ik", zei hij beslist. „Ben je niet een heel klein beetje onredelijk „Ik heb ie nooit iets gevraagd, maar dit vraag ik je." Zij sloeg haar armen om zijn hals en kuste hem op de lippen. „Wij zullen er van avond niet meer over spreken. Zeg mij, dat je mij lief- hebt, liefste." „Je weet, dat ik dat doe, maar weer kuste zij hem en lachte vr'oolijk. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1