Speenhof ISSIMKi NICKQEKi ZATERDAG 2 AUGUSTUS E©6*ste Blad .ter te 4 Mo 181 62e Jaargang ,1 u E N D A .^5tr' Dagelifc J Hotel Britannii §€adasis", vECHTE VENTER EN tbijtkdejc VIVAT ORANJE! FEUILLETON DE GROOTE ONDEUGD Brieven uit de Hofstad Wonden i Kloosterbalsem Beursbeschouwingen igustus 2 3 VLISSINGEi, v.m. 3.17 3.52 4.27 K O i'eonakelljkheclen Or«J ten. Vergaderingen eS^j ~rf„.Dagel'i|? b», des avonds 8 Zaterdag- en Zondaj ÏT- lede™ avünd w teltag, aanvang 8 UllI Zaterdag- en Zonda"j 6.308 uur. net uitzondering Van Soiree-dansante yan Watinée van 3.30—5 n 811.30 uur. 1,3 Augustus. Delftsch i :mble „de Kadans". tem». Dagelijks'™,, •el Nflhr—Bekker. H en Zondag van 3'/2Hii )pera- en Solisten-avo,J' donderdags. Soiree di. •-boulevard. (v kapel Maandag- en \V/ an 8—11.30 uur. 122 uur Matinee, ilevard Evertsen. sdag en Zondag A' .30 uur. Donderdag en zJ 811.30 uur. Vrijdag en ZV!,, •nte van S11.30 t, van 3.30—5.30 u-fy Boulevard Evertseti isdag Soirée Dansant istus. Zuid-Bevel, >r, Uitvoering gewijdtJ obskerk, 7 uur. leine Stem", tuin voois Willem III, 7.30 uur. j e. „de Oude Vriendsch" Zondag 3 Augustus, - Britannia, Trio Speent! o 2 en Zondag 3 Au; en s Studentenartsen# tfORSVÏ SUCCES, ).75, stedelijke' Ut I ing- ltmcgrepenr- ligste gevraagd een MENSTBODE twee uur, zich te ver goede getuigen voor- Boulevard Evertsen 20 ir en Verbuur, Koop ec Vert«t ngen cn Dien staalmanen, ah roitbetallng, van l-5rej!tlijj ke regel meer 15 cent ?oud onderhouden, niini •RDIEPIN GSH.UIS. ?n Cüjverstraat 32. TE KOOP M. lang, 3/2 M. breed I geheel in zeil raam werk f te bevragen Boekhandel EIjL, Souburg. ïSM Middelb. - Rotterdam ngelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS 2REM EN VEE. r. mm. »..V lil 9 T, «Mi. istus T.B. 2 8 8 -vaoaoa I. 7. transport- Si? ISrvoa 3. VOS, W -. iKNtlOOBN, Til.lt* OCMTBBHOÜT, T«L »f' Buirro-tsa, r«; 101 NGSCHE O» nummer bestaatjKjbladgn Binnen enkele dagen zal onze pro vincie het hooge voorrecht smaken, het Hoofd van Staat binnen hare palen te mogen ontvangen onze geeerb, - digde Vorstin zal een bezoek aan Zee land brengen en met de Kroonprinses en haar Gemaal gedurende eenige da- een te midden der Zeeuwen vertoeven. Een heuglijk bezoek inderdaad en een belangrijk tevens. (Het is nog niet zoovele jaren geleden, dat de Koningin haar Zeeuwsche on- derdanen, en zij Haar van aangezicht tot aangezicht aanschouwen mochten maar zoo het luttel tijds is gemeten naar het jaren-aantal, er is alweder een lange tijd verstreken, te rekenen naar hetgeen inmiddels in de groote wereld ginds, buiten onze vaderlandsche gren zen, en in die kleinere wereld hier op Neerland's grondgebied, heeft plaats gegrepen sedert het vorige vorstelijke bezoek. Het leven gaat snel, óók dat der maatschappelijke gebeurtenissen, en sneller dan ooit ontrolt zich in deze tijden het groote tafereel der wereld historie. De hartstochten der volkeren gisten nog na sedert wel in naam de vrede tusschen de natiën hersteld werd, maar niettemin metterdaad een toe stand van zoo groote onrust en beroe ring bestendigd werd, dat deze aller minst met een waarlijken en waarachti- gen vredestoestand is overeen te bren gen geweest. Toch mocht ons land, ook in deze laatste moeilijke jaren, op nieuw de zegening van een klein, maar in vele opzichten zoozeer bevoorrecht land, met wijs beleid en vroed overleg bestuurd, deelachtig zijn. In hooge ma te danken wij dat aan Haar, die zoowel in de felle branding van den razenden oorlogsstorm, als in de zware en nog niet beëindigde deining daarna, een he'der licht is geweest voor eik goed vaderlandsch hart, dat voor behoud en bevestiging, voor saamhoorigheid en eendracht van land en luiden klopte. „Oranje en Nederland"... het is als vanouds één ademtocht die beide woorden vereenigt, het is sinds eeuwen één hartsverlangen, die beide onmis bare deelen van een onscheidbaar ge heel, doet samensmelten en ineen vloeien. Straks viert Zeeland het feest van Hare blijde inkomste, zal het de vreug de smaken van Haar verblijf te onzent, zal het bij kiokketonen en jubelzang opnieuw getuigenis afleggen van zijne gehechtheid aan de Hooge Landsvrou we en de jongste loot van het aloude stamhuis, Juliana van Oranje. Zij het ook getemperd door den ernst dezer tijden zal in menige Zeeuwsche ge meente, wat er omgaat in het gemoed der inwoners, op luide en blijde wijze, met vlaggen en festoenen, met muziek en juichkreten tot uiting komen, al valt het nu eenmaal zoo, dat het Zeeuwsche hart vaak warmer klopt, dan de mond doet blijken. Dat doet er immers zoo Vertaald door Mevrouw I. P. WESSELINK—VAN ROSSUM. 15) HOOFDSTUK IX. Lindsay was met zijn zaakwaarne- k0z'S geweest, tot Olive hem op- m tui kenl onmogelijk, dat Naida chemin de ter zou spelen, nadat zij hem de belofte gedaan had en dat was toch hetgeen hij op had gemaakt uit de woorden van Olive. Toen hij nm woning bereikte, vroeg hij naar Naida maar in haar plaats kwam Olive. „Het is haar beurt de bank op te voeren, en als haar dat niet gelukt, zal zij heel boos zijn. Kom binnen." "jk zou liever hebben, dat je Naida naakle', antwoordde hij kalm. „Kom binnen, Mark. Wees niet dwaas. de deur geopend en zoo volg de hij haar dadelijk wist hij, dat, wat 'J gevreesd had, gebeurd was. Hij bieei N„w00?enb,ik zw'igend toezien, totdat upi voornemen te kennen had (u°0V0n de bank te openen met twee honderd vijftig pond. „Dat zal ik wel doen." Ziin LT'i' hii.?Prak ging Zijn hand naar en hij haalde een bundel bank- verhL v?orschijn. Gedurende zijn smJ, '"j buitenland had hij zich gewend steeds een voorraad bank luttel toe Vorstin en Volk, zij weten overlang, wat ze aan elkander hebben, en kunnen daarom zich geven, gelijk en niet anders dan zij zijn hou en trouw Ook Viissingen viert het feest der Koningin binnen zijn veste na Haar vierdaagsch verblijf in onze provincie, "zal Haar bezoek aan onze stad tevens het einde van de reis, het afscheid aan Zeeland beteekenen. Dubbele reden voorzeker om dit' afscheid tot een waardig slot te maken van ganscli de vorstelijke reize door Zeelands dreven en steden. O, zeker, wij weten het, en ook Zij weet het evenals wij, er ligt een floers van leed, een schaduw van rouw ge spreid over Vlissing's feestvreugde. Een tweetal rampen troffen kort na elkaar onze gemeente wij ervoeren, wat het voor een nijver deel onzer bevolking zeggen wil, het dagelijksch brood te moeten winnen op de wisselvallige ba ren wij ervoeren hoe het vernielend vuur om zich heen kan grijpen en schrik en ontsteltenis verspreiden. Maar wij ervoeren óók, hoe talloos velen alom, het overkomen leed mede gevoelden en lenigden de smart naar de mate hunner onderscheidene krachten, zooverer le niging althans binnen menschelijk ver mogen ligt. Ziet, dat stemt weer tot erkentelijkheid en dank en stille vreugde. En daarom viere ook Viissingen feest De stad van den grooten Michiel Adriaansz. zal en kan het niet waardi ger, niet beter doen, dan gelijk zijn roemruchtigste zoon het zelf zou ge daan hebben met het dierbare va derlandsche dundoek aan den mast Ons rood-wit-blauw aan den stok Neerland's fiere driekleur wapperend aan eiken gevel Oranje in eiks harte En van ouds alom de kreet Vivat Oranje Tram en bus. Strand. Statistieken. De strijd tusschen de tram en de autobus wordt steeds heviger, omdat de laatste steeds meer terrein wint. Het aantal lijnen breidt zich nog gestadig uit en steeds grooter wordt het getal dat op deze lijnen dienst doet. De sta tistiek over de maand Mei die pas eind Juli verschijnt, dank zij de traag heid der bureaucratie wijst uit, dat de tram 212 duizend passagiers min der heeft vervoerd, dat is ongeveer vijf procent van het aantal vervoerden. Dit lijkt nog niet zoo heel veel, maar men moet bedenken dat de kosten van de tram eer gestegen zijn dan gedaald, omdat zoowaar deze maatschappij iets meer schijnt te willen doen voor het publiek en dus gaat de twintig mille die minder is ontvangen onmiddellijk van de winst af. De beide intercommu nale bus-lijnen vervoerden nog een 45 duizend passagiers, wat nog een verlies van een zes a zeven mille beteekent. In het geheel zal het de tram dus in Mei wel een dertig mille hebben gekost. In de maand Juni zijn de bussen nog weer toegenomen, in de maand Juli wederom en dus zal de statistiek wel leeren dat de opbrengst van de tram gedurende de zomermaanden zeer aan zienlijk is gedaald. Zij die op de hoogte noten bij zich te dragen en hij teide er zooveel af, ais zij noodig had. ,/Dank je", zeide zij met tooniooze stem. Langzaam gaf zij de kaarten en de inzetter toonde een zes en een drie. „De bank verliest. Mijn geluk is ge heel voorbij", zei zij met een zucht. ..Heb je voor vanavond niet genoeg gehad", fluisterde Lindsay „Ja, dat geloof ik wel. ik voel, dat ik doodmoe ben. Ik geloef, dat ik naar oed zal gaan" „Heei goed, ik zal je plaats innemen. Goeden nacht, lieve zei Lindsay en nadat hij tot de deur met haar was meegegaan, keerde hij naar haar plaats terug. De bank werd geopend door me vrouw Fortescue, en zij won verschei dene „coups", totdat de bank tot vier honderd pond opliep. „Banco", riep Lindsay. ,Met de tafel verklaarde Oiive, want zij had een inzet over de lijn geplaatst. „Neen. Ik wil het zeif hebben." Mevrouw Fortescue glimlachte, toen zij de kaarten uitdeelde. Lindsay keek er naar en keerde ze om. „Acht", zei hij kalm. „Dat is genoeg ik heb maar een zeven", antwoordde zij en zelfs geen trilling van haar oogleden verraadde haar teleurstelling. En toen ving voor Lindsay een van die onafgebroken reeksen van geluk aan, die van tijd tot tijd voorkomen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. veroorzaakt door branden, snijden stooten, builen eainsectenbeten dadelijk behandelen met AKKER'» 0 ver o oi U of stoc dadeli 1 zijn van den toestand schatten voor 1914 de vermindering der ontvangsten op zeven ton. Wij verheugen- ons ii) deze harde les voor de tram en wanneer die tengevolge mocht hebben dat men bij de leiding daarvan eindelijk eens tot een beter inzicht komt, zal de les zeer nuttig zijn. De electrische tram met zijn leeiijken nasleep van duizend palen, zijn net van draden, zijn haltepalen, zijn rails is misschien al op weg om door iets beters gevolgd te worden. De in standhouding ervan is alleen te rekken als aan de grootere veiligheid, die zij ongetwijfeld bezit, gepaard worden een grootere snelheid van vervoer en een grootere aanpassing aan de gewijzigde toestanden. De nieuwere wijken worden veel te laat en veel te slecht bedeeld met de verbindingen. In plaats dat de maatschappij in dit opzicht meehelpt aan de vestiging in die wijken door reeds aanstonds een goede verbinding te brengen, tracht zij tot het laatst te wachten met de uitbreiding. Voorshands verheugen wij ons dus zeer over de gerechte straf die aan de Haagsche tram wordt toegediend. Moge zij succes hebben, tot heil van het Haagsche publiek, dat reeds jaar en dag voor de tram corvéable a merci is geweest. Dg bevolking van- de residentie neemt weer zeer aanzienlijk toe. in de maand Mei, d.i. wel de maand die het grootst aantal gevestigden pleegt te brengen, was het aantal van hen die zich hier hun woonplaats zochten zes honderd grooter dan het cijfer van hen die ver trokken. Met het surplus der geboorten boven dat der sterfte steeg het aantal zielen met duizend. Gelukkig wordt er enorm veel gebouwd, zoodat van wo ningnood- geen sprake behoeft te zijn. Trouwens de prijzen die voor de huizen worden gevraagd zijn al zeer veel la ger. We zouden daarvan. aardige staal tjes kunnen geven, waarvan we er één niet achterwege willen laten. In Mei 1914, dus vóór den oorlog kwam ergens in Den Haag een rij klei ne heerenhuizen gereed, die voor tien en een half mille werden verkocht. In de oorlogsjaren zijn enkele ervan van eigenaar veranderd en de hoogste van die toen voor één daarvan is betaald was 191/2 mille. Thans staan reeds geru imen tijd twee van deze huizen te koop. Men vroeg er voor 14j4 mille, waarvoor geen enkele liefhebber kwam opdagen. Naar we nu vernamen is één van deze eigenaars al bereid het huis voor 12 /2 te laten, maar zelfs daarvoor vond hij nog geen lief hebber. Dit wijst er wel op dat er over schot is in dit type van huizen en dat in het algemeen de prijzen aan hei da len zijn. Over het algemeen is er bij den mid denstand een zeer sterk verlangen ont staan naar het bezit van een eigen huis en als de Staat in plaats van de dwaze voorschotten, die hij' n tijdlang heeftge- geven waarvan dikwijls zeer gegoe den hebben geprofiteerd op gemak kelijke condities hypotheken had ver leend, waren wij misschien verder ge- Noch bij het inzetten, noch met de" bank, scheen het mogelijk, dat hij ver loor. Voor hem vormde zich een stapel banknoten en cheques, want fiches werden er niet gebruikt. Zijn gelaat stond norsch en streng, terwijl hij speelde. Zijn succes gaf hem naar het scheen geen genoegen, uitge nomen misschien als hij van mevrouw Fortescue won. Bijna al de spelers ver loren geweidige sommen en hun gelaat stond somber, toen men eindelijk op brak. Lindsay liet hen vertrekken en keerde toen met Olive naar de zitkamer terug. Zijn geld lag nog op de tafel en hij zocht de cheques tusschen de bank noten uit. „Aan welke liefdadige instelling zal ik dat geld zenden vroeg hij „Waarom houdt je het niet zelf „Dit ellendige geld zou mijn geen ge luk aanbrengen." Terwijl hij sprak, nam hij de cheques die door vrouwen geteekend waren er uit en verscheurde ze. „Je kunt deze brave dames vertellen, wat ik gedaan heb- Geen van allen kan zich zulke verliezen getroosten." „Je hebt de grootste gehouden, die van mevrouw Fortescue." „ja, dat deed ik met opzet", ant woordde hij barsch. „Oiive, waarom heb je om mij gestuurd ik ben er ze ker van, dat Naida mij noch verwacht te, noch verlangde te zien." „Dat is waar. Maar ik wilde je laten zien, wat voor soort vrouw je gaat trouwen." „Wel", zei hij scherp. weest. -Maar op dit oogenblik is er geen reden tot klagen al bevalt het meest ge bouwde type ons dan niet, gelijk wij verleden week nog eens hebben uitéén gezet. Langzaam vermindert het tekort, omdat er voortdurend toeneming van de bevolking plaats heeft en dus slechts een deel van den aanbouw voor inha len van den achterstand helpt, maar het eind van het tekort is öf reeds bereikt óf in het zicht. Even- moeten wij een kijkje nemen aan het strand. Dat hoort zoo in deze zomerdagen, al lijkt het wel of de zo mer al op zijn eind loopt, terwijl wij feitelijk nog op het begin zitten te wachten. Het is allesbehalve florissant in het badbedrijf. Het aantal baden is niet onaanzienlijk, maar het zijn mee- rendeels de Hagenaars die het contin gent leveren. Op den duur zal het ba den wel uitsluitend mixte worden. Thans is het zóó dat slechts een zesde deel van de dames en slechts een klein percentage van de heeren er de voor keur aan geeft alleen te baden. Verre weg het grootste deel gaat in het ge mengde bad. Veel zijn in dit opzicht de tijden veranderd en verbeterd. Van alle groote bezwaren die vroeger zijn geop perd is niets te vinden. .Misschien is er zelfs een goede invloed van uitgegaan, gelijk trouwens op het vrije strand dui delijk valt aan te wijzen. Men heeft ge leerd datgene gewoon te vinden wat vroeger als zeer ongewoon werd aan gemerkt. Wi! men weten- wat dit be duidt dan dient men zelf aan het strandleven deel te nemen en dan zal men spoedig ervaren dat van de voor stellingen die de buitenstaanders zich er van maken niets terug te vinden is. Dit is wonderlijk de algemeene opinie van hen die van 't standpunt der kijkers zijn afgedaald en naar dat van de ba ders zijn uitgegaan. Jammer is het alleen, dat het weer dit jaar zoo bar-siecht is en dat daar door het badseizoen zeer veel lijdt. Dat bedrijf heeft niets meer te verliezen, omdat het al jaren slecht gaat. Alles werkt al vele jaren tegen, zelfs het weer. Ook in dit opzicht mocht de ma laise wei eens keeren. EIBER. Beurs en conferentie. Dait- sche staatsfondsen te Londen gevraagd. Brazilianen beter. De nieuwe Hongaarsche lee ning. Hongaarsche rechtsver krachting. Portugeesche ma nieren. Van Tabakken Se- nembahs hooger. De inland- sche rubberplantages. Aan merkelijke ontvangstverminde ring bij de Steeltrust. Aan- deelen beduidend hooger. Tot eiken prijs wil men ditmaal wat den uitslag der groote politieke confe rentie betreft, den moed er in houden. New-York, Londen, Parijs en Amster dam. de vier centra van den effecten handel blijven over het algemeen vast gestemd en ook de Europeesche wissel koersen houden zich best. Te New-York was er zelfs af en toe vraag naar het Pondsterling, welke naar luid der beursberichten, bepaald in verband stond met de verwachtingen inzake de oplossing van het Europeesche pro bleem. Eenige verwondering baart dit wel, immers men kan zich niet onttrek ken aan den indruk dat men te Londen weinig opschiet problemen hebben „Naida Gilchrist is een speelster. Het zit in het bloed en niets zal haar ge nezen." „Onzin", antwoordde hij. „Ik weet, wat ik zeg. Heeft zij je niet beloofd, dat zij niet meer zou spelen „Wist zij, dat er hier vanavond zou gespeeld \vorden „Natuurlijk wist zij dat", loog Oiive dadelijk. „Deed je niet beter je twee maal te bedenken, voordat je een vrouw trouwt, die haar ziel zou ver- koopen voor de opwinding van de speeltafel." „Naida is maar een kind", zeide ■Lindsay. „Zij heeft haar geheele leven zoo kalm geleefd, dat zij nu haar hoofd een beetje verloren heeft, dat is alles." „Ik zeg je, dat het spelen haar in het bloed zit." „ik geloof je niet." „Misschien weet je niet, wie haar moeder is. Het leven van den heer Gil christ is te gronde gericht, omdal hij precies zoo'n meisje trouwde." „Wie is de moeder van Naida vroeg Lindsay. ,iDe meest -beruchte speelster van Londen mevrouw Fortescue", ant woordde Olive met een wreed licht in haar oogen. „Weet Naida het vroeg hij stiak. „Neen. Ik dacht, dat het beter was, het haar niet te zeggen." „Gelukkig Zij moet 't nooit weten." „Mark, je zult toch zoo dwaas niet zijn, Naida te trouwen, nu je dit weet. Je zult een leven van ellende hebben... Waarom heb ik haarlfaar Londen ge met een bepaalde diersoort gemeen, dat zij zich snel vermenigvuldigen en dien aard heeft ook het groote probleem, dat te Londen moet worden opgelost, niet verloochend. Van de ééne moeilijkheid is men in de andere gekomen, allerlei ne- venquaesties zijn in 't geding gebracht zoodat men reeds over verdaging der samenkomst spreekt, men weet niet meer waarmee men nu het eerst zal be ginnen', laat staan waar men zal eindi gen. En toch domineert het optimisme, zoowel in sommige politieke kringen als op de beurs. Te Londen is dit duide-' lijk waarneembaar in de vaste stem ming welke er voor Duitsche Staats fondsen bestaat de 3 Duitsche lee ning, welke bij het begin dezer maand te Londen nog 15 shilling noteerde, is gedurende de laatste dagen van 22 tot 26 sh. opgeioopen, hoewel overigens de staatsfondsen eerder wat zwakker waren in verband met de iets krappere geldmarktdaggeld, dat voor enkele weken nog voor 2% a 3 te krijgen was, is nu tot 3)4 a A/2 opgeioopen, de kleinere banken hebben de deposito rente reeds van 2>/-> tot 2% a 3 ver hoogd, enkele grootere banken volgden dit voorbeeld, waaruit men afleidt, dat de verstijving der geldmarkt niet van tijdelijken aard zal zijn. Voor zoover dit verschijnsel gevolg is van een levendi ger handelsverkeer en een appreciatie van het Pondsterling veroorzaakt, zal men er in vele kringen niet rouwig om zijn. Hoezeer een vastere geldmarkt aanstonds het koerspeil der beleggings waarden beïnvloedt, blijkt uit het feit, dat volgens de maandelijksche sta tistieken van het Bankers' Magazine de totale waarde der geregistreerde ren tedragende fondsen in een maand tijds 'met 30 millioen is achteruitgegaan. Voor Braziliaansche fondsen is sinds de laatste dagen een betere tendenz ontstaan naar aanleiding van de over winningen der regeeringstroepen, wel ke van dien aard schijnen te zijn, dat de opstand onderdrukt mag heeten ten onzent kwamen de 5 funding oblig. van 1898 van 74 tot 76 op, de 5 S fundingieening van 1914 van 64 tot 66, de 8 leening van San Paulo van 901/2 tot 94 Met de nieuwe l/2 Hongaarsche lee ning, waarvan kort geleden ook hier een deel aangeboden is tot den koers van 88 wil het nog niet best vlotten men weet, dat ook ons publiek van deze stukken niet gediend was, zoodat de bankiers die het Nederlandsche deel overnamen, nog dagelijks met stukken aan de markt zijn, waarbij ze er zorg vuldig voor waken dat er niet beneden 88 genoteerd wordt. Het blijkt nu, dat Zwitserland ook wel aan de leening wil deelnemen, evenals Tsjecho-Slowa- kije, maar dat deze landen het te be talen bedrag met oude vorderingen wenschen te verrekenen, hetgeen alles zins te billijken is. Het was ook onze grief tegen de nieuwe leening, dat Hon- garije-zich over die oude schulden niet. bekommert uit een mededeeling van de Ungarische Escompto tind Weche- lerbank inzake de aflossing van uitge lote pandbrieven blijkt nu ook, dat er van een valorisatie, op de wijze als in Duitschland geschiedt, in Hongarije vermoedelijk niets zal komen. De meeste houders van losbare Hongaar sche pandbrieven hebben ze wegens den lagen stand van den kronenkoers niet ter verzilvering aangeboden, in de hoop op een gunstiger regeling, thans bericht genoemde bank dat zij het door bracht Mark, je begon wat van mij te houden, en „Nu begrijp ik het. Je hebt Naida opzettelijk in verzoeking gebracht en dat alleen om je eigen doel te bereiken. Gelukkig, dat zij heel spoédig uit je klauwen is." Oiive Delaire begreep, dat zij haar spel verloren had en met dit besef werd de wensch geboren dezen man te kwet sen, die haar had versmaad. Er werd aan de deur geklopt en Naida kwam binnen haar oogen ston den zwaar van den slaap. „Ik hoorde stemmen... Mark, ben ie nog hier ik ben zoo blij." „Naida, ik wensch, dat wij morgen trouwen, of beter gezegd dezen mor gen. Gelukkig heb ik een „bijzondere toestemming" aangevraagd. Laat ons zonder eenige drukte trouwen. Ik moet je van deze plaats weghalen." „Ik wil doen, wat je verlangt", ant woordde zij eenvoudig. „Toen je mij verliet, wist je toen, dat hier chemin de ter werd gespeeld vroeg hij streng. „Neen. Ik had er in het minst geen idee van. Ik was van plan dadelijk naar bed te gaan en „Ik begrijp het... Juffrouw Delaire, ik geloof, dat u dit met overleg zoo hebt geschikt en om mij zond, opdat ik Naida zou zien spelen." „Heeft zij om je gezonden vroeg Naida verbaasd. „Ja. Het is bijna zes uur. Ga je gauw kleeden. We zullen een flinken rit ma ken en dan gaan wij ontbijten. De

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1