sg üsatsehsppij k5 irasrt vrijdag 1 augustus missblanche rinrtutiu HONIGS, ?D ""'binnbnianö FEUILLETON DE GRGOTE ONDEUGD EEN VERRASSING Puddingen -No ISO VUTO's EN FIETSEN i ustus - I 9.21 9.19 9.17 9.16 9.14 9.12 9.10 TE VL1SSINGEN. v.m. 2.38 3.17 3.52 4.27 5.04 J5.44 6.31 ".m. 2.49 3.25 4.0f 4.41 5.19 6.02 N D A Dagelijks bioscoop. avonó» 8 uur - ifdag- en Zondag*;, lederen avond bios. aanvang 8 uur -L I :rdag- en Zondegmid. Dagelijks diner- —8 uur. uitzondering van de» 1 -dansante van 8- te van 3.305.30 uur- 11.30 uur. stas. Delftsch sta- j „de Kadans". dagelijks cootajf 1 JhrBekker. ndag van 3/26 na, - en Solisten-avond. ;rdag8. Soiree dan. tevwd. Concert Maandag- en Woenv -11.30 uur. uur Matinée. Evertsen. Dins- en Zondag Matinée ur. derdag en Zondag 1.30 uur. rijdag en Zaterdag van 8-11.30 uur. 3.305.30 uur Thé levard Evertsen. Soirée Dansante Zuid-Bevelandsch itvoering gewijde niu- erk, 7 uur. lag 3 Augustus. nnia, Trio Speenhoff. m co ei pensoorten areeren alle NHOUDERS en billijk. IMMERWIAH Varhunr, Koop en Verkoop en Dionstaanvragïo, enz. «taling, van 1-5 regels •egel meer 15 cent tegen 1 September rde SLAAPKAMER nsion. No. 200, bureau- N OS, Steenenbeer 6, tkantoor), vraagt eer? STMEISJE. FIETS 25. >che N DAMESFIETS, ieuw. NAAIMACHINE. IP, Beïlamypark 34. een flinke 1STBODE uit den boerenstand.. Nieuwstraat 19 IMEISJE straat 87. OEKEN 3e Klasse ngebod'en. 11 „Vliss. Courant", ddelb.,- Rotterdam elegen plaatsen. IN PASSAGIERS EN EN VEE. m f.B. tin 8 8 f. Ml. ft llt' 9 9 a U !"akotu«n Tr&aspoït- on rv.u a. VOS, T»1 EENHOOSN., T«i. IS' ■BTKRHOOT, Tol. lï': IT VTiSX fa. 10; VL1SS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en g™eent™°P «T xooA npr dre maanden, rrancu cheren j2.2U p Week-abon- Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Vf 1 26FcentS-: bij'abonnement'^spe- Verhmir Koop :^n Vernoop, vtofui—^an l-lregeis ƒ0.75, eike rePaSrcd5c^n^rege,s:J..70, iedere regel meer 26 cent. VOOR DE NAGELATEN BETREKKINGEN VAN DE VERONGELUKTE VISSCHERS. Vorige opgave 14457. W. v. L. C„ Zaltbommel- -5.- 0. van R., Rotterdam- 1. van RRotterdam - G. M. T., Ginniken I. V., Hilversum N.V. „De Avondpost'Den DrHCg\'. d. S., Rijswijk (Z.-H.) - 2.50 Personeel M. B. van Veen ck Zonen, Rotterdam t1'-3" L v H., Scheveningen - Wed. C. v. S., Rotterdam- R. A. B., Amsterdam C. R.. Rotterdam 1'-ou M. K„ Bandol (Var) Frankrijk - 3.— Personeel N.V. „Inventum fa- briek, Bilthoven - »M>u D. M. T., Nijmegen - Veilingspersoneel Barendrecht - 3.20 R C C. v. H., Kamperveen - 5.— Personeel Verkade's Fabrieken, Zaandam 84.55 I. H. A., Amsterdam - 10. Ch. F. T. M., Davos-Platz - 100. N. jr., Voorschoten- 6. De R., Schiedam - 2.50 K. A. v. G., Den Haag - 1.— Familie de B., Den Haag- 3. H. A. H., Eibergen - 5. de 1. O. O. F. Afd. Vredesloge 26, Amsterdam - 25. Totaal ƒ15178.75 INGEKOMEN GIFTEN ADMINISTRATIE „VLISSINGSCHE COURANT". Vorige opgaaf 1222.65 Collecte Marinewerf Den Helder - 87.50 N. N., Vlissingen - 5/ Afd. Vlissingen van den Ned. Barbiers- en Kappersbond - 10. ----- Töfaal -ƒ1325.15 Meerdere giften zullen door ons dankbaar worden aanvaard en in ons blad worden verantwoord. De mobilisatie-herdenking. Begunstigd door bijzonder fraai we der, heeft gisterenavond op den Strand- boulevard te Scheveningen de plechti ge herdenking van de uitvaardiging van het Mobilisatiebesluit op 31 Juli 1914 plaats gehad. In de onmiddellijke nabijheid van het Monument voor land en zeemacht was daartoe een radio apparaat opgesteld, dat in verbinding met een aantal luidsprekers er voor INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. De beste weg om een prima sigaret voor laagsten prijs te ontvangen, ligt in de woor den Geef MI] maar Vertaald door Mevrouw I. P. WESSELINK—VAN ROSSUM. „Daar moeten wij dan eens over spreken, lieve Je weet, dat ik heel wat geld heb. Mark is rijk en heelt het niet noodig. Ik waardeer ie vriendelijk heid en hoop, dat je mij misschien zult willen toestaan te te Zij aarzelde zenuwachtig en Olive voltooide den zin. „Je zoudt mij wat geld willen lee nen Ik heb er een hekel aan van een vriendin te leenen. Bovendien deed je beter daarmede te wachten, totdat je getrouwd 'oent. Het zou kunnen zijn, dat Mark het minder goed vond." „Hij zal zich hoegenaamd niet met mijn financien bemoeien", zei Nalda. „Hij wilde een groote som op mij vast zetten. maar ik heb het niet toege staan." „Dan ben je heel dwaas. Het is nooit verstandig geld te weigeren. Het kan zijn, dat je het den een of anderen dag noodig hebt. Je hebt geen lust.vanmid dag^ een uurtje te komen „'Neen, ik ben vast besloten het niet te doen", antwoordde Nalda en ging spoedig daarop alleen uit. Er was nog heel wat te doen, of schoon het huwelijk in alle stilte en eenvoud zou plaats hebben en slechts een paar vrienden er bij tegenwoordig zorg droeg, dat de redevoeringen, die zouden worden gehouden, op flinken afstand verstaanbaar waren. Door den minister van binnenland- sche zaken, den heer Ruysch de Bee- renbrouck, werd een rede gehouden, waarin hij zeide dat het onmogelijk valt het oor te leenen aan hen, die reeds thans aansporen de rusting uit te trek ken, zelfs al komt de drang van een zijde, wier verleden een gansch anderen raad zou doen vermoeden. Als gij den vrede wenscht, bereid u ten oorlog, moge een oud woord zijn, verouderd is het niet. Laat ons God vurig bidden den we reldvrede te schenken. De dag, waarop alle volkeren gelijktijdig en wederkee- rig, dat is dus internationaal, tot een andere gedragslijn inzake bewapening besluiten, zal een gezegende dag zijn als weinige. Maar al zijn niet, gelijk eens een al te zwartgallige staatsman verklaarde, alle menschen gemelijk en boosaardig, de menschelijke natuur is nu eenmaal zwak en zwakte leidt allicht tot machtsmisbruik. Zoolang dan ook onze naaste 'buren zich de machtsmid delen blijven aanschaffen om hun wil met den sterken arm door te drijven, zijn wij aan ons roemruchtig Vorsten huis, aan ons vaderland, aan onze kin deren verplicht hun, zoo noodig, een „tot hiertoe en niet verder" toe te roe pen. Laten wij op een dag als deze de innige hoop uitspreken dat God ons de verschrikkingen van een nieuwen oor log moge besparen, maar dat, zoo ons een ander lot beschoren wordt, het dan levend geslacht zich moge gedragen als de mannen van 1914. Onmiddellijk na het uitspreken van deze rede zette de Kon. Militaire Kapel het Wilhelmus in. Daarna vond in de Kurzaal, die te klein bleek om alle genoodigden te be vatten, de vertooning plaats van de mobilisatiefilm. Ook in de Kurzaal ver leende de Kon. Militaire Kapel haar medewerking. Prins Hendrik heeft een gedeelte der filmvertooning bijgewoond. Bij zijn binnenkomst bracht het publiek hem een hartelijke ovatie. De Postchèque- en Girodienst. 'De repetities voor het personeel van den postchèque- en girodienst, welke deze week op kleine schaal werden aangevangen en geregeld zijn uitge breid, hebben zoodanige uitkomsten opgeleverd, dat het bestuur meent, me dio September tot een gedeeltelijke her opening van den dienst te kunnen over gaan. Een Koninklijk besluit betreffende de wijze van kostenberekening, zal tevo ren het laatste beletsel dienen weg te nemen. Tenzij wijziging van de Postwet stagnatie in het plan zou brengen, wat niet te verwachten is, kan de gedeelte lijke heropening op bedoeld tijdstip te gemoet worden gezien. Dit deel zal dan de rekeningen 1 10.000 omvatten, in welke serie de grootste zijn ondergebracht. Geleidelijk zullen daarop de overige series rekeningen volgen. Rijwieiplaatjes. Op brutale wijze worden te 's-Gra- veniiage nagemaakte rijwielplaatjes aan den man gebracht. Gisteren stond een man met een rijwiel aan de hand op een der pleinen de plaatjes te ver- koopen voor iO en 15 cent per stuk, er aan gegadigden bijvoegende, dat men de plaatjes gerust kon koopen, omdat zouden zijn. Toen het tijd was om zich voor het diner te kleeden, was zij doodmoe. Olive kwam thuis en zei, dat zij thuis zou eten en toen Nalda vertrok, her haalde zij nog eens, dat het niet noodig was, dat zij zich haastte om thuis te komen. Lindsay keek nogal bezorgd, toen hij Nalda zag en drong er op aan, dat zij champagne zou drinken. „Je ziet heel bleek, lieve", zei hij en hij beval den kellner haar glas nog eens te vullen. „Ik zal blij zijn, als deze dagen voor bij zijn", antwoordde zij gelukkig. Nu zij besloten had niet meer te spe len, was het alsof een last van haar was weggenomen al dien tijd had zij wat gedaan, dat Mark niet goed zou vinden en toch was zij door een on weerstaanbare kracht gedwongen ge worden. Maar die zwakte was voorbij en er lag geen schaduw meer tusschen hen. „Ik geloof niet, dat ik nog meer wijn moet drinken ik ben er niet aan ge woon", zeide zij afwerend, toen haar glas weer gevuld werd. „Onzin. Het zal je goed doen. Je hebt een goede nachtrust noodig en ik zal je vroeg naar huis brengen." „Wat ga je doen vroeg zij. „Mijn zaakwaarnemer zal mij op mijn kamers bezoeken. Ik wil alles zoo regelen, dat ik lang afwezig kan zijn, en daardoor is er veel te bespreken." „Ik meende^ dat het een afscheids feest zou zijn aan je ongetrouwde ze niet van de echten waren te onder scheiden. Naar de „Res.bode" nog mededeelt, vervoegde zich Dinsdagavond bij een rijwielhandelaar in Den Haag eep man die zijn bemiddeling aanbood voor de levering van rijwielplaatjes tegen 7.50 de honderd stuksJHij had eenige exem plaren bij zich, die niet te onderschei den waren van een echt plaatje. De rijwielhandelaar is er niet op ingegaan- Op de Rozengracht te Amsterdam heeft een pl.m. 22-jarige jongen rijwiei- belastingmerken voor 50 ets. per stuk te koop aangeboden. Op de komst van een politieagent nam hij de vlucht. Pensionneering op lateren leeftijd. Met afwijking van de bestaande be palingen is thans bepaald, dat militai ren beneden den rang van officier, die 35 voor pensioen geldende dienstjaren hebben en den leeftijd van 50 jaar heb ben overschreden of bereikt indien zij niet behooren tot de eigenlijke froe- penonderofficieren der artillerie of tot de conducteurs der artillerie zoolang op hun behoud prijs wordt gesteld, in hun dienst gehandhaafd kunnen blijven. Scheepvaartbeweging. Gedurende Juli 1924 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 939 sche pen metende 1.392.148 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren' hiervan be stemd 862 schepen, metende 1.291.145 netto reg. ton. In Juli 1923 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 778 schepen, meten de 1.087.257 netto reg. ton. Voor Rot terdam waren hiervan bestemd 722 schepen, metende 1.002.706 netto ton. Sedert 1 Januari kwamen den Nieu wen Waterweg binnen 6196 schepen, metende 9.133.527 netto reg. ton. tegen 4935 schepen metende 7.053.646 netto reg. ton in de eerSie zeven maanden van 1923. Er is dus een vermeerdering van 1261 schepen en een vermeerdering van 2.079.881 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan be stemd 5725 schepen, metende 8.529-438 netto reg. ton, tegen 4593 schepen met. 6.654.948 netto reg. ton in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. Er is dus een vermeerdering met 1132 schepen en een vermeerdering met 1.874.490 netto reg. ton. Stads= en Provincienieuws VLISSINGEN, 1 AUGUSTUS. Herdenking Mobilisatie 1914. Gisterenavond had alhier onder groo te belangstelling van de ingezetenen de mobilisatie-herdenkingssamenkomst plaats, welke gehouden werd op de achterplaats van de voormalige kazerne Willem 111. Te vijf uur reeds hadden de klokken van den St. Jacobstoren en der beide R. Kath. kerken den ingezetenen ver kondigd, dat het mobilisatie-bevel 10 jaar geleden was afgekondigd. Nadat hei harmonie-gezelschap „St. Caeciiia" en het Vlissing's Mannenkoor enkele nummers stemmige muziek en zang hadden ten gehoore gebracht, be klom de burgemeester, de heer C. A. van Woelderen. het spreekgestoelte, die er op wees dat het nu tien jaren ge leden is, dat de klokken allerwege in ons land luidden om op te roepen tot mobilisatie, noodig geworden door het uitbreken van den wereldoorlog, de grootste ramp der menschheid ooit overkomen. Wat dit zeggen wil, hier- vrienden. „■Neen", zei hij, „dat heeft morgen avond plaats." Toen het diner teneinde was en hij een cigarette had gerookt, reden zij naar haar woning maar Lindsay ging niet mee naar binnen. ,;Nog enkele uren en dan is het uit met onze „goede nachten", fluisterde hij, toen hij haar een kus gaf. Nalda was in de meest opgewekte stemming, toen de lift naar boven ging. De wijn had weer schittering in haar oogen gebracht en zij had heei weinig lust naar 'bed te gaan. Toen zij haar woning bereikte, was Nalda verbaasd het gegons van stemmen in haar zitka mer te hooren toen eerst bedacht zij, dat Olive vrienden had genoodigd maar haar verwondering steeg tot ver bazing, toen zij bemerkte, dat er bijna een dozijn mannen en vrouwen aanwe zig waren en dat zij chemin de fer speelden klaarblijkelijk om hoogen inzet. „Ik he'o gezegd, dat je je niet be hoefde te haasten om thuis te komen", zei Olive lachend. „Ik denk, dat ik maar naar bed zal gaan", zei Nalda aarzelend. „Er is hier nog een plaats open", viel mevrouw Fortescue in, maar Nalda aarzelde nog. ,jlk zal een poosje toekijken". Terwijl zij sprak betastte zij zenuw achtig haar goudzakje en opende het. Er waren bankbiljetten in maar zij sloot het met een boozen knip weer dicht, Lang was croupier en tot haar aan is Vlissingen in de laatste weken herinnerd, door de rampen welke over onze stad zijn gekomen, en toch is dit maar een klein gedeelte leed in verge lijking met de ontzettende ellende door den wereldkrijg teweeggebracht. Wij kunnen nooit genoeg dankbaar genoeg zijn voor het feit, dat Nederland buiten den oorlog gebleven is. Hierna gaf de burgemeester het woord aan ds. W. A. B. ten Kate voor het houden van zijn herdenkingsrede. Ds. Ten Kate zeide ongeveer het volgende Wij zijn vanavond hier bijeengeko men om de mobilisatie van 1914 te her denken. Het zijn wel heel zware dagen, waaraan wij herinnerd worden, 't Is daarom verre van ons dit samenzijn te zien als een feestelijk samenzijn. Er klinkt vanavond geen jubelfanfare, maar gewijde muziek. Ik houd geen feestrede, maar ik ga spreken woorden van herdenking, herdenking van den vreeselijken oorlog, van Gods wondere ontferming, die ons voor den oorlog heeft bewaard, van de offerbereidheid onzer gemobiliseerden, hun volharden de trouw. Herdenkingen moeten wat uitwerken voor het heden en de toe komst anders zijn zij onvruchtbaar. Daarom wil ik trachten u te herinneren aan de lessen, die 19141918 ons ge leerd hebben, opdat wij die lessen in toepassing brengen. Toen de donkere oorlogswolken zich samenpakten boven ons werelddeel konden de meesten niet gelooven dat 't werkelijkheid zou worden. Oorlog leek ondenkbaar in onze beschaafde Wes- tersche wereld. Voor dit optimisme wa ren redelijke gronden door het mo derne wereldverkeer werden de betrek kingen steeds meer internationaal al les werd hoe langer hoe meer interna tionaal georganiseerd. Bovendien ver dwenen allerlei toestanden, die vroeger aanleiding tot oorlog gaven en dan was er de pacifistische beweging. Toch brak de oorlog uit. Het monster verbrak zijn boeien en bleek van zijn verwoes tenden aard niets te hebben ingeboet. Europa stond in brand en te midden dier vlammenzee lag ons kleine land. Toch zijn wij gespaard gebleven. Op de zuil te Scheveningen, ter herinnering aan het herstel onzer onafhankelijkheid in 1813, schreef het voorgeslacht God redde Nederland. Wij mogen datzelfde getuigen in 1914 God redde Neder land. Zijn groote Naam zij geloofd en geprezen. Dan denkt spreker aan het middel, dat ons volk heeft gebruikt om buiten den oorlog te blijven, onze mobilisatie, die naar het woord van Troelstra in de Kamer een pacifistische daad was. Wij herdenken niet groote dankbaar heid onze gemobiliseerden, vooral voor hun volharding in de lange, bange jaren van onzekerheid. In 't bijzonder denken wij aan her., die bij het vervullen van hun plicht net leven lieten. Spreker ver zoekt het publiek eerbiedig op te staan en leest dan de namen der Vlissingers voor, die in dienst van het vaderland zijn gestorven. Eere zij hun nagedach tenis 1 De muziek zet dan zacht in Beati mortui. Spreker herinnert dan aan de les, die de mobilisatietijd heeft geleerd de oorlog geen utopie, maar een vreese- iijke werkelijkheid. Spreker schildert de vreeselijke gevolgen van den oorlog, al onthoudt hij zich ervan de verschrik kingen van het slagveid zelf te teeke nenen dat ligt boven zijn kracht. Oorlog is iets vreselijks en we voelen den plicht tegen den oorlog ie strijden zoo volhardend we kunnen. Op de s'.ei- verbazing streek hij de commissiegel- den van de bank op. Oiive kon toch zoo laag niet zijn om geld te trekken van de menschen, die zij in haar woning had genoodigd. Er was een vreemde knecht, die druk bezig was de glazen te vullen met champagne en whisky en soda. „Geef juffrouw Gilchrist een glas champagne", zei Olive tegèn hem. „U zult veel meer op uw gemak zijn, als u gaat zitten", zei Lang; vriendelijk. Nalda was aan een heftigen twee strijd ten prooi en kon eindelijk de ver zoeking niet langer weerstaan. „Misschien zal het uw laatste op winding zijn", zei mevrouw Fortescue. „Waar is Mark vroeg Olive. „Hij is naar huis gegaan", zei Nalda en dacht toen verder niet aan hem. Ja, zij wilde haar laatste opwinding hebben en beproeven iets van haar ver lies terug te winnen. Bovendien zou het niet 'beleefd zijn naar bed te gaan, want zij was mede-eigenares van de woning, waarvan zij elk de huur betaalden. Zoo verdwenen haar goede voornemens en weldra was zij verdiept in het spel. Een uur ging voorbij en zij verloor ontzettend. Olive had er voor gezorgd, dat haar glas steeds werd gevuld en daardoor werd zij roekeloos. Haar wangen gloeiden en er lag een onna tuurlijke schittering in haar oogen, (er- wijl zij cheque na cheque afgaf. Olive had haar nauwkeurig bespied, stond eensklaps op en verliet de kamer. De telefoon was in de hal en zij vroeg een nummer. INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN. is het voor groot en klem als tot slot van den maal tijd met Honig-'s Maïzena gefabriceerde HONIG'S PUDDING wordt opge diend. "Door Kun aangenamen smaak zijn Honig's Pnddingen al gemeen gewild, terwijl de zuiverheid en kwaliteit aan de hoogste eischen voldoen. Vraagt Uw Winkelier LETOPttET MEBK Jj ling „Oorlogen zullen er blijven tot aan het einde der dagen", gaat spreker nu niet in, maar hij zegt ziekten zul len er ook blijven tot het einde der dagen en toch bestrijden we de ziekten met alle kracht. Den oorlog moeten we verklaren aan den oorlog. Eerst moeten we daartoe de oorzaak van den oorlog kennen. Wat is die oorzaak Hierop wordt dikwijls geantwoord met holie leuzen, zinledige algemeenheden, ge vaarlijk omo'at zij het gevoel van eigen verantwoordelijkheid verdwijnen doen. De oorzaak is de zelfzucht der men schen, het vragen alleen naar het eigen belang zonder te vragen naar het be lang van den ander. Wat we in den oorlog aan het werk zien op afschuwe lijker wijze dan ergens anders be- heerscht ook in vredestijd het leven. In den oorlog slaat de afgunst naar buiten uit, vertoont de zelfzucht zich in haar ware gestalt^. Spreker herinnert aan de japansche kwestie Japan is overbe volkt en zoekt plaats voor zijn emi granten in Australië en Amerika. De toevloed van geie arbeidskrachten zou daar den loonstandaard drukken, het levenspeil naar beneden halen. Nu slui ten deze landen hun grenzen voor Ja pan men vraagt naar wat goed is voor zich zelf. aan den nood van den ander wordt niet gedacht. Hoe kan de zelf zucht worden bestreden Naar spre kers innige overtuiging alleen door de verlossende kracht, die er uitgaat van Jezus Christus. Jezus kan alleen waar- achtigen vrede brengen. Naast deze in nerlijke bestrijding, moet het oorlogs kwaad ook uiterlijk worden beteugeld. Boven het gezag van den enkelen staat moet komen het gezag van de In ternationale Rechtbank. Niet het geweld moet uitmaken wie gelijk heeft.' maar het Recht. De gedachte, die ten grond slag ligt aan Volkenbond en Hof voor internationale Justitie moet gepropa geerd worden met alie kracht. Zoover zijn we nog niet. helaas. Voorhands ligt de plicht om zijn bestaan te beschermen op eiken staat afzonderlijk. Als onze mannen daartoe worden geroepen wat God verhoede kunnen zij dat' doen met een gerust geweten, al is het „Ben jij het, Mark Olive spreekt met je. Neen Naida maakt het best wij hebben een vriendin maar een kalm kaartspelletje waarom kom je ook niet Neen Nalda zal voor- ioopig nog niet naar bed gaan. Ja kom dadelijk." Zij hing den hoorn weer op en toen zij de kamer weer binnenging, werd zij ontvangen door een zorgeloozen lach. Nalda had juist een bank gereclameerd en had tweehonderd pond aan mevrouw Fortescue verloren. „U zult mijn cheque wel willen ac cepteeren", zei zij. „Blijf, het mij schuldig, lieve. Er is geen haast bij Het kan zijn, dat uw geluk keert." „'Dar, zal ik nog even wachten", ant woordde Nalda zenuwachtig. De speelkoorts hield haar in haar klauwen en in de hoop te zullen win nen, begon zij om hooge sommen te spelen. De blos op haar wangen werd hooger en er lag een uitdrukking in haar oogen, die alleen een hartstochte lijk speler vertoont. Zij was er zoo in verdiept, dat zij niet merkte, dat Olive de kamer had verlaten en terugkeerde met Lindsay, die achter haar ging staan. „Ik open de bank met twee honderd en vijftig pond. Mijnheer Lang, wilt u mij ordebriefjes geven voor mijn cheque „Dat zal ik wel doen." De kleur verdween eensklaps van ■Nalda's gelaat, toen zij de stem her kende van den man, dien zij liefhad. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1