F f Openbare vergadering_vannden^est_ 'fe?rof Woensdag 30 juli 1924, .Souburg Fnamiddags 2 uur. 4r-. ff directie van de tram stelt voor m nlaats van een geheel nieuw wacht huisje te bouwen fliet oude te verplaat sen en te veranderen. INGEZONDEN STEKKEN SPORT BUITENLAND ÜEMENGDNfEUWS uit lie gdl lig: ige en og 1 lSlo, een Axclsche nog in gebruik zijn e Phaëton en drie Zuid ipwagens aan. deze beschrijving ..0 en als verschillende gebouwen hun typisci, werk zullen 'verrichten Rekkelijkheid zeker noc i vertrouwen dan ook „e comité in een druk innig zal zien van zjjn van zijn welgeslaagd n zien wat er in Zes leeft. e' iigheid van tal van ge- hedenmiddag de offici- ats van de tentoonstel, ommissaris der Konin- V. Quarles van Ufford ak van den voorzitter ing, den heer H. J. q. ds wij het geheel over- voel van groote dank- lt aan hen, die ons tot 'ing in de gelegenheid erste plaats aan de in- elen van hen moet hei schroom zijn, dat z» ezit, dat wellicht eenig rden vervangen, waar- dierbare herinneringen gedurende geruimei geving moeten missen, verzekerd houden, daifl olie artikelen met nierfl ehandelen dan zij 2t"M wij hen uitermate c;M or het vertrouwen, d|ï Niet minder erkenteli - al deze mooie dingl ellen in een ruimte, oor is afgestaan. _Wa eter geschikt zijn da de getuigen van den jtheid van onze voor- daarom aan Ged. Sta die in eerste instantie I n tot gebruik van deze den minister van bin-1 en en landbouw, die j ;ereenigde. een woord van dank u oor de commissie vaa [-, haar werk moet niet I acht. Als een uwer op - den derden dag, waai- r en hier begonnen aan lokaal, waarin de uil- ittig wérk verrichtten, innen nemen, dan zou komen hebben kunnen :n der commissieleden liet ontvangen hel agerswinkel 1 Indcr- gerechtvaardigd, oi its goeds zou geboren 1, vijfel er even wei jjfien t f straks, wanneer gijl hebben voltooid, zult instemmen, dat de f 'el veel succes het on- F werk heeft verricht, aad van zoo heteroge- f n artistiek geheel le we ook aan hen, die t et waarborgfonds, en f- hielpen met het ver- i ines en andere kleine j welke voer een ten- 1J nmisbaar zijn. Aan. de 1 is dank gebracht voor 7 zich toeschikbaar stel- lijke taak van het be- onzer inzendingen, is j. andere wijze zijn ta- k heeft dienstbaar ge- f ing als deze heeft re- n wel eene artistieke, de reclame. Wanneer net zooveel genoegen men van het reclame- oor onze tentoonstel- n verspreiden, en vai welke wij u dede» nken wij dat artistie! aardige en bekwam! L. Heijmans. mand, wiens naam ag. Toen wij de zaït e wel eens, niet zon- gst, afgevraagd, wie correspondentie zou welke aan eene on- e vertoonden is. Daa' naam genoemd van leeland geboren, be- onderwerp van liet- eginnen die tijdens blijf in het buitenland geboortegrond niet over vrijen tijd bc- ilde gebruiken in het rk. Met beide handen nbod aangegrepen en iging kan ik zeggen, le keuze hebben gr aanden heeft de heer onder den arbeid en itoonstelling belooft lam is -dat voorzeker jn onverdroten ijver, lamheid, zijn taai en n voor de zaak. gaat onze waardee- oofd van het gewes- ie jaren, die jhr. tnr- u'd in Zeeland door- etoond met de Zeeu- llen zijn. Het is ons J noegen, dat hij onze fficieel onze tentoon- leeft willen aanvaar- ik hem daartoe hel i tentoonstelling door 1 der Koningin ge' j SOUBURG. Irmderwerpen ter behandeling f. Mededeeling van ingekomen ingewonnen advies van den afscheiding met den weg. Elec ts Schrijven van de directie der i-iec trische Trammaatschappij over wacht huisje te West-Souburg, inc bedoeling van de directie zou dan ziin de paneelen te verwijderen en daarvoor in de plaats metselwerk aan te! torengen en de binnenkant met ce ment te bepleisteren, zoodat behoudens de ingemetselde stijlen al het schilder- en houtwerk buiten handbereik komt. Hierdoor wordt het onderhoud tot een minimum beperkt. Burg. en Weth. stellen voor het on derhoud voor rekening der gemeente te nemen indien het wachthuisje wordt opgebouwd als in het schrijven is aan gegeven. 4 Adres van J. L. A. van de Ven c.s. betreffende de openstelling van het pontveer te Abeele op Zon- en feest dagen. 'Adressanten, alle bewoners van den Grooten Afbeele, den Kleinen Abeele en den Nieuwen Abeele, ook zij, die uit deze omgeving van die buurten dikwerf gebruik maken van het pontveer aan den Grooten Abeele, over het kanaal .'-{öour Walcheren op Zon- en feestda gen, verzoeken den raad 'beleefdelijk aan den hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat wel te willen vra gen voor de Zon- en feestdagen dezelf de dienstregeling betreffende dit weer wast te stellen als op de gewone werk dagen. B'5. Voordracht college van zetters. E Vacature A. Pieterse. 1-. A. Pieterse. "2. J. J. Holthuijzsn. Vacature door overlijden C. Daniël- 'se 1. A. Meiis. 2. N. Cysouw. L Rekening 'burgerlijk armbestuur 'over 1923. 7. Aanbieding gemeenterekening K923- 8. Wijziging reglement van orde voor •de vergaderingen van den gemeente raad. Burg. en Weth. stellen voor in art. 8 de uitdrukking „het jongste lid in zit tingsjaren" te vervangen door „den jKudsten wethouder". Art. 25 te doen "•ervailen. KERK- EN 8CKOOLNSEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oude- pande ds. W. Wagter te Koekange. t Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk I11 de gisteren gehouden vergadering der Algemeene Synode der Ned. Herv. I kerk, werden tot afgevaardigden van Ihet internationaal congres der protes- ■iantnsche kerken, dat in Augustus 1925 te Stockholm zal worden gehouden, l aangewezen de hoogleeraar dr. H. M. van Nes en de president -der Aig. Sy node dr. G. J. Weyland tot hun s"e- cundi prof dr. A. M. Brouwer en prof. j-dr. L. Knappert. Voor het Mulo-diploma A zijn te ■Breda geslaagd P. boekemeijer en W. I Spapé, beiden alhier. 1 Voor het examen handenarbeid, diploma B, is te Amsterdam geslaagd «e heer H. P. de Looff, onderwijzer aan de neutrale school alhier en1 voor het dipioma A en B is geslaagd mej. C. J Duijvekot, onderwijzeres te Souburg. Voor de akte nuttige handwerken slaagden te Rotterdam de dames L. P. van Hoeve te Sluiskil, I. B. Jansen te Ter Neuzen en M. H. van Bers te Kloe- tmge. inspectie lager onderwijs. Bij Kon. besi. is bevorderd tot hoofd- Jnspecteur van het lager onderwijs in de e inspectie K. Brants-, thans inspecteur van het lager onderwijs te Leiden en zijn benoemd tot inspecteur bij het iager onderwijs, de volgende schoolopzieners m navolgende inspecties J. J. Beliëu, -Eindhoven P. H. J. Coenen, Helmond c',y,an W'elaar, Roosendaal; w hf' u' M' Jansen' Tilburg G W. Weddershoven, Veghel H. H. Hoi, J1Gals' Roermond J. H. w' w d L Crarbo, Doetinchem G. p Ede A- E- Dishoeck, Ztitfen; mr- G. J. ter Kuile, Almelo A. E B "7ri1?°ktnschedd 1 J- A. van Harlings- ciiem Hmf" L, van Nes Ez Gor'"- eidL i 1 Bl0ms' Gouda J' Back' Leiden ;S Brandsma, Middelburg j. Pnaar' r 1 uen' Goes.E' Bakkér, Aik- Au K „J"'- Weustink, Haarlem; G. van m""'/ der H' B' F' Westerouen van Meeteren, Hoorn Tj. Sterringa -Zaandam L. W. van Loon Amers foort mr. A. J- Fock, Breukelen J. Hommes, Appingedam Th. Boekholt, Groningen-D. J. Leverman, Zuidhorn Dl'. A. 1. Kan Jr., Borger W. Puister, Emmen J. van der Graaf, Dokkum; A. Brons, Franeker J. M. Houwen, Hee renveen K. Willing, Leeuwarden P. K. Dam, Sneek. Tot hoofd der Ulo-school te Cort- gene is benoemd de heer j. B. de Ues, tijdelijk leeraar aan de R. H. B. S. te Veendam en tot onderwijzer aan die school de heer C. M. Schot te Tholen. Hoofden in den Bond van Ned. Onderwijzers. Op de jongste algemeene vergade ring van den Bond van Ned. Onderwij zers werd o.m.. besloten, voortaan ook hoofden als lid van den bond toe te la ten. Het referendum 'bekrachtigde dit besluit, doch de afdeeling Amsterdam maakte er 'bezwaar tegen, op de tenge volge van dit besluit noodig geworden reglementsherzieningde Koninklijke goedkeuring aan te vragen. Volgens de meening der afdeeling was nl. de infor maliteit begaan, dat het referendum ge houden was over het toesluit der alge meene vergadering hoofden in Jen bond toe te laten, zonder de bijvoeging, dat het desbetreffende artikel van het' reglement in dien zin zou worden ge wijzigd. Het hoofdbestuur schreef daarom een nieuw referendum uit, waarbij de bega ne informaliteit was ondervangen en waarvan de uitslag thans is vastgesteld. Uitgebracht werden 1420 stemmen voor, 1272 tegen en 79 blanco, zoodaf het 'besluit der algemeene vergadering opnieuw is bekradhtigd en 'hoofden van scholen in den bond als lid kunnen toe gelaten worden. RECHTSZAKEN. Militair oproer. Voor den krijgsraad te 's Bosch heb ben terecht gestaan 14 oppassers der Kon. Militaire Academie, allen be klaagd van militair oproer. !De auditeur-militair eischte tegen de beklaagden van 3 tot 8 maanden ge vangenisstraf, met aftrek van de voor- loopige hechtenis. Tegen een der be klaagden werd vrijspraak geëischt. MARINE EN LEGER Naar wij vernemen bestaat het voor nemen, dat de in aanbouw zijnde krui ser „Java", aan boord waarvan kort geleden brand is uitgebroken, Woens dagavond van hier zal vertrekken, ten einde, na te Rotterdam brandstof te hebben geladen, de proeftochten voort te zetten, waarbij de vaart bepaald zal worden langs een gemeten "mijl op de Engelsche kust. Blijkens bij het departement van ma rine ontvangen telegrafisch bericht is Hr. Ms. „Tromp", onder bevel van ka pitein ter zee IT. A. van Hengel, den 28er. dezer te Odda aangekomen. De officier van den marine-stoom vaartdienst ie klasse W. G. M. Brou wer, geplaatst bij het torpedo-atelier te 'Soerabaja, repatrieert met het soom- schip „Kindjani", dat 20 Augustus a.s. van Priok vertrekt. De luitenant ter zee 2e klasse J. B. de Meester, bestemd voor den dienst in Oost-Indië, is per particuliere gelegen heid daarheen vertrokken. De officier van den marine stoom vaartdienst 2e klasse M. Kraal, thans ter beschikking, wordt op de Z 3 ge plaatst. AANBESTEDINGEN. Aan het gebouw van het prov. be stuur van Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed Het verwisselen van de ijzeren deuren van de groote schut sluis van het kanaal door Walcheren te Vlissimgen met bijkomende werkzaam heden, raming ƒ7000. Inschrijvers de heer A. van der Straaten Jr. te Hansweert voor ƒ6600, N. Venn. W. A. van der Tak's Ber gingsbedrijf te Rotterdam voor 6590 en firma Hoogenboezem Van der'Tak te Dordrecht voor 6164. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niot teruggegeven HERDENKING MOBILISATIE 3914. Morgen, 31 Juli, zal het 10 jaar ge leden zijn, dat door onze regeering het .bevel tot mobilisatie der strijdkrachten werd gegeven, om de neutraliteit te kunnen handhaven, indien zulks noodig mocht zijn, als een mogelijke oorlog uitbrak. Helaas liet is gebleken, dat onze re- geering goed gezien heeft, dat werkelijk de gevreesde oorlog volgde. Het is niet gelukt, nog op het laatste oogenblik, deze verschrikkelijke ramp te keeren. De 10 jaar, die daarop gevolgd zijn, hebben voor de geheele wereld een be- teekenis gehad, zooals weinige, derge lijke perioden hebben gehad. De landen, die in den oorlog direct betrokken wa ren, zijn het ergst getroffen, vooral door het verlies aan menschenlevens, doch voorts voor den grooten moreelen achteruitgang van de bevolking of a! thans een deel daarvan. Ons land, dat midden tusschen de strijdende partijen lag, is gelukkig niet daadwerkelijk in den krijg gekomen, doch ook aan ons is deze tijd niet voor bijgegaan zonder verlies aan men schenlevens, zij het dan ook veel min der, ook niet zonder eenige verwilde ring van zeden. 'Ook economisch zijn wij minder ge troffen dan de om ons liggende volke ren in bijzondere mate behoeft hier niet nog eens de nadruk te worden ge legd op de moeilijke omstandigheden, waarin ook wij Nederlanders zijn ge komen en nog verkeeren. Toch, indien wij dit alles rustig over wegen, moeten wij tot de conclusie ko men, dat wij reden hebben tot dank baarheid, emdat deze eerste stap, die van de mobilisatie, mede heeft gewerkt om ons te behouden voor het komen midden in den strijd inet al de gevolgen van dien. Dat dit is gelukt, is mede eer} gevolg daarvan, dat onze regeering wist te kunnen rekenen op de medewerking van het Nederlandsche volk als één geheel, waar het gold het mogelijke te doen, om "neutraal te blijven, doch naast deze neutraliteit onze zelfstandigheid te handhaven. De overtuiging, dat Neder land zich één voelde, kreeg onze regee ring en ook het buitenland uit hef ant woord, -dat de regeering ontving van hen, die opgeroepen werden, en die aan den oproep gehoor gaven als één man. Achterblijvers, zoo zij er al geweest zijn, waren met enkelingen te tellen van heinde en ver uit het buitenland kwamen de dienstplichtigen zich aan melden. Dit feit heeft bewezen, dat wanneer het noodig mocht zijn, de Nederland sche bevolking nog steeds bereid is, zijn zelfstandig volksbestaan zoo noodig te verdedigen en daarom waard is, een zelfstandig volksbestaan te hebben. Dit is de reden, dat de herdenking van de Mobilisatie waard is de aan dacht van ons allen een oogenblik te vragen. Ten dien einde heeft het Plaatselijk Comité een herdenkingssamenkomst georganiseerd, waarbij Ds. VV. A. B. ten Kate een herdenkingsrede zal uit spreken. Het is het Comité een groot genoegen geweest, dat genoemde heer zich daartoe bereid heeft verklaard, aangezien het er van overtuigd is, dat het, door dezen spreker in schoonen vorm gegoten, ernstige woord tot het beoogde doel zal leiden, dat is de toe hoorders recht duidelijk in gedachten weer terugbrengen naar het zoo belang rijke oogenblik in ons volksbestaan, nu 10 jaar geleden, en de invloed van de toen genomen maatregelen op de daar op volgende jaren, terwijl het gevoel van saamheorigheid daardoor zal wor den opgewekt. Door het muziekgezelschap „St. Cae- cilia" zal worden medegewerkt om de bijeenkomst te doen slagen, terwijl het Vlissingsch Mannenkoor eenige liede ren zal doen hooren. Deze bijeenkomst zal worden gehou den 31 juli, 7.30 uur n.m., op het ter rein achter de Kazerne Willem III, in gang Prinsenboschje. Alle belangstel lenden, zoowel mannen als vrouwen, worden hierbij uitgenoodigd deze bij eenkomst te bezoeken. Het voornemen tot het houden van een collecte op 31 Juli, ten bate van nog steeds behoeftige slachtoffers on zer mobilisatie, (niet van den buiten- landschen. oorlog) zooals in geheel Nederland wordt georganiseerd, heeft het comité laten varen, gezien de ernsti ge rampen, die eerst kort geleden over onze goede stad zijn gekomen. Zij die zich geroepen voelen, iets voor het te vormen fonds te offeren, of iets bij te dragen voor bestrijding der ge maakte onkosten van het Plaatselijk en Provinciaal Comité, gelieven daarvan blijk te geven aan het adres van den Secretaris-Penningmeester van het Plaatselijk Comité, den heer D. L. H. van Raalte, bureau Waterleiding. Namens het Plaatselijk Comité Vliss. Herd. Mobilisatie 1914. C. A. VAN WOELDEREN, Voorzitter. D. L. H. VA-N RAALTE, Secretaris-Penningmeester. X DE BRAND BIJ DE NEDPAM. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer C. van Weele, oud- hoofd der openbare school te Oost- en West-Souburg, oorspronkelijk ge plaatst in „de Telegraaf" en daaruit in uw blad ran gisteren overgenomen, verklaar ik dat ik in het algemeen niet gaarne zou onderschrijven, hetgeen de verslaggever der „Telegraaf" mij in den mond heeft gelegd. 'Echter wijs ik er den heer van Weele op, dat mijn meening omtrent de oor zaak van den brand uit het zoogenaam de interview niet blijkt. De theorie, die de heer van Weele verder ten beste geeft, laat ik onbespro ken. Bij de navorsching van de oorzaken naar den brand zal een gewichtige factor zijn, dat Willeboordse een con- scie-'féus werkman was, hetgeen kan blijV uit het feit, dat hij werd aange wezen werkzaamheden' te verrichten, die stipte naleving eiscliten van de daarvoor bestaande voorschriften. Met dank voor de plaatsing, M. C. B'RAAT Jr. Geachte Redactie, Gaarne zag ik voor onderstaande een plaatsje ingeruimd in uw blad. Door een matroos werd mij verteld, dat den militairen van de zeemacht, die bij den' brand hulp hadden verleend, buiten wat zij vergoed krijgen voor schade, geleden aan hun plunje, ieder als belooning tien gulden werd gege ven. Een toe te juichen gebeurtenis, te meer, daar het wel eens voorkomt, dat bewezen diensten zonder meer worden gepasseerd. Is zulks soms ook thans het geval met de militairen van de landmocht, die bij dien brand hulp verleenden Een erkenning van wat door hen werd verricht, lijkt m.i. toch niet teveel gevergd, terwijl een belooning als den marineschepeling werd aangeboden, volgens mijn bescheiden meening ook evengoed den man van de landmacht comparteert. Met beleefden dank voor de plaat sing, De huisvader van het Christ. Tehuis voor Militairen. DE VISSCHERSRAMP OP DE SCHELDE. Mijnheer de Redakteur, Verzoeke een plaats voor onder staande. Deze ramp ligt ieder nog versch in 't geheugen. Vier scheepjes met vijftien menschenlevens zijn hierbij verloren gegaan- Materieele schade kan men herstellen dank de giften die mild zuilen vloeien, maar de menschenlevens niet. Men vraagt zich af, hoe is het mogelijk dat in de nabijheid der kust, waar een loods- en reddingboot spoedig op de plaats van de ramp aanwezig was, slechts één menschenleven is gered kunnen worden. De geredde bezat den moed om van boord te springen, de anderen durfden dit niet en vonden den dood in de golven. Wanneer er nu zwemvesten aan boord waren geweest dan was de kans om gered te worden grooter geweest en hadden de drenke lingen door de loodsboot opgepikt kun nen worden. Het zijn toch vaartuigen, die 'buitengaats gaan, dus door storm kunnen worden overvallen. Nu is hier de vraag zou er van hoogerhand geen verplichting op de reeders of schippers van de visschersvaartuigen gelegd kun nen worden, dat er voor ieder der be manning een zwemvest aanwezig moet zijn. Deze nemen toch niet zooveel plaats weg en zal men bij een volgende ramp, waar zij toch ieder aogennlik voor staan, vermoedelijk minder men schenlevens te betreuren hebben. De onkosten hiervoor wegen toch wel op tegen het groote gevaar, 't Spreek woord moet hier weer eens -herhaald v/orden, men dempt den put als het kalf verdronken is. Dankend voor de plaatsruimte, M. J. TOU'BURG, Oud-Bootsman. Middelburg, 30 Juli 1924. Vliegen. Gisteren had te Los An geles een ernstig vliegongeval plaats. Een eendekker stortte gedurende een demonstratie in de haven omlaag. De vier inzittenden werden gedood. EEN NIEUW FRANSCH VOORSTEL. Daar de Engelsche expert Snowden weigerde het voorstel van Theunis te aanvaarden en hij anderzijds ook niet meeging met het voorstel van Logan, betreffende waarborgen, welke de in schrijvers op de 800 millioen-leening zouden kunnen bevredigen, hebben de Fransche vertegen-woordiges een njeu- we fomule voorgesteld. Volgens dit plan zou men tot arbitra ge zijn toevlucht nemen, telkens als de commissie van herstel, in haar oordeel over een of ander in gebreke blijven van Duitschland, niet tot overeenstem ming kan geraken. De commissie van herstel, zou in dat geval de beslissing overlaten b.v. aan een drietal arbiters, o.w. een Amerikaan. Het voorstel, dat nu nog geen defini tieven vorm heeft aangenomen, is in overeenstemming met het verdrag. Alac Donald zou dit plan gunstig gezind >ijn. Van Fransche zijde wil men de kwes tie der militaire ontwapening van het Roergebied, van welke kwestie in het Dawesplan geen sprake is, ter Londen- sche conferentie niet behandeld zien, tenzij de besprekingen op breeder basis worden gevoerd en dus ook over de vei ligheidskwestie en de intergeallieerde schulden beraadslaagd zal worden. Maandagmiddag omstreeks twee uur speelde zich op 'het Stationsplein te Haarlem een liefdesdrama af. Een 33- jarige man stak zijn 39-jarige vrouw, waarmee hij niet meer samenleeft, met een mes in hand en 'hals zonder haar ernstig te verwonden. Een verkeers agent die tusschenbeide kwam, gaf den rnan een slag met de sabel op het hoofd. De man kon, na in het St. Elisa beth's gasthuis verbonden te zijn, haar weg naar huis vervolgen. De man werd door de politie verbonden en in verze kerde bewaring gesteld. Een waker bemerkte gisterennacht dat een man aan boord van het langs de Pelgrimskade te Rotterdam liggende stoomschip „Maras" geklommen was. Hij stelde een onderzoek in en vond den indringer in een kajuit, waar hij alle kasten had opengebroken en waar uit hij zich juist met een klok, die hij had buitgemaakt, wilde verwijderen. De waker sloot hem echter op en ging de politie waarschuwen. Toen hij daarheen op weg was, had de gevangene echter kans gezien, door een patrijspoort den wal te bepeiken. Daar liep hij evenwel in de armen van de politie, die juist ter piaatse verscheen. Men heeft hem in verzekerde bewaring gesteld. -Aan boord van den zandzuiger „Adam", die baggerwerk verricht in het nauw van Bath, is gisterenmorgen een ernstig ongeluk gebeurd. Met behulp van een stoomlier zou een 5 M. lange ijzeren pijp van een naastliggende schuit op den. zandzuiger worden over gebracht. Bij het langzaam neerlaten van het gevaarte schoot de wielschijf door, daar de rem tengevolge van den regen blijkbaar geen vat meer had, en kreeg de 34-jarige kapitein J. van E. uit Hoek van Holland het gewicht op den achterschedel, die geheel werd inge drukt. Tegelijkertijd werd hij neerge slagen en kwam met geweld op den rand van het ruim terecht, waardoor de schedel aan de voorzijde spleet en een arm' en hand verbrijzeld werden. De getroffene, die terstond bewusteloos was, stierf na enkele minuten. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. Een 60-jarige leidekker uit Venraij is te Swalmen bij de reparatie van den kerktoren doodgevallen. Een 7-jarig meisje te Maastricht, dat door een auto werd gegrepen en- op den weg geslin gerd, is zonder tot bewustzijn te zijn ge komen, in het hospitaal overleden. -In de Dordtsche Kil onder de gemeente Dordrecht is van een motorschip een 4-jarig kind te water gevallen. Hoewel de vader van het kind met een roeiboot trachtte het nog te bereiken, mocht hij daarin niet slagen, daar het kind in de diepte verdween. Het lijkje is nog niet gevonden. Aan de Westlaan te Pijn- acker is een 4-jarig meisje in een zink put gevallen en verdronken. Giste renmorgen is op den weg tusschen Wa- penvelde en Heerde een auto uit Zwolle door een passeerenden trein gegrepen. Het achterste gedeelte van de auto werd geheel in elkaar gereden. De be stuurder, die aan het hoofd door glas scherven werd verwond, is naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Zijn toestand is niét zorgwekkend. De heer de B. te Purmerend, ging per mo torfiets vandaar naar Schiedam, terwijl zijn vrouw op de duozitting was geze ten. Is de Haarlemmermeer sprong zijn achterband, waardoor zijn vrouw van den, motor werd geslingerd, 2 ribben brak en- een ernstige hoofdwonde be kwam. De berijder zelf slingerde met zijn motor over den grond, zoodat hij een hevige bloeduitstorting in de kuit kreeg en zijn rechterarm ernstig be zeerde. Te Franeker is een 11-jarig knaapje bij het zwemmen verdronken. Een te Rijsenburg gevonden lijk is herkend als te zijn van een 19-jarigen kantoorbediende te Amsterdam. Op den Eemweg nabij Baarn is een vracht auto uit Soest geslipt, met het gevolg, dat een 39-jarige metselaar uit Soest, die met eenige anderen achter op den auto had plaats genomen, er af viel en zoodanig met hoofd en bovenlichaam op den straatweg terecht kwam, dat hij kort nadat hij naar het ziekenhuis te Baarn was vervoerd, aldaar aan de be komen verwondingen is overleden. De bestuurder van den auto is later te Soest aangehouden en in arrest gesteld, doch ontkent eenige schuld aan het on geluk te hebben. Maandagmiddag te half vier hoorde het dienstmeisje van de familie Tho'.e aan den 's-Gravenlandscheweg te Bussum, terwijl zij boven aan het werk was, eenig leven in de beneden kamers. Daar er niemand van de familie thuis was, ging zij naar beneden en vond in den salon aan de straat alle kasten openstaan. Zij keek naar buiten en zag een man onder de struiken van den tuin zitten. Dadelijk belde zij de po litie op, en intusschen hield zij den man die in den tuin bleef zitten, in de gaten. Toen een politieagent arriveerde' werd de verdachte gearresteerd. Het bleek, dat er een goede vangst is gedaan-. De gearresteerde is zekere G. S. uit Haar lem, een berucht inbreker, die eerst half Juli uit de strafgevangenis was ontsla gen, nadat hij vier jaren gevangenis straf wegens inbraak had onder-gaan. De man ontkende in de villa te zijn ge weest, doch in een zijner zakken wer den vier sigaren gevonden, welke na onderzoek uit het kistje van den heer Thole afkomstig bleken te zijn. Behalve deze sigaren werd niets vermist. Vrij zeker is het, dat S., die zwervende is, door de openstaande serredeuren het huis is binnengekomen, doch dat hij bij zijn werk door het dienstmeisje verrast is. Hij wordt hedenochtend naar het huis van bewaring te Amsterdam over gebracht. Zaaien uit een vlieg- t u i g. Dat men bommen kon gooien van een vliegtuig uit, heeft men eerder bedacht dan dat men zaaien kon van de lucht uit. Een farmer uit Miami is echter op dat snuggere denkbeeld ge komen en zijn voorbeeld zal ongetwij feld vee! navolging vinden. Binnen 20 minuten tijds zaaide hij graszaad over 640 morgens land gewoon zaaiend, zooals de schilders en dichters het altijd bezingen, zou het hem 4 weken gekost hebben van 4 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds. Heel Miami, heel Florida, ja waarschijnlijk heel de wereld wacht nu

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 3