"binnenland Stads= en Provincienieuws opleving na den oorlog steeds zou voort duren. Gedurende 1919 en een groot deel van 1920 ging het. Maar toen, wie herinnert het zich niet kwam plotseling de malaise. Nu kwam deze niet geheel onverwacht men had haar voorspeld, maar zoo plotse ling had men deze malaise niet gedacht. De prijzen daalden groote lichamen, die voor zichtige politiek gevoerd hadden, leden daarmede geweldige verliezen de scheep vaartmaatschappijen, die zich in den duur- sten tijd van nieuwe schepen hadden voor zien, zagen de balanswaarden geweldig teruggaan zagen het emplooi afnemen en moesten tot het opleggen van schepen overgaan. Ja, de jaren, die ons nu van 1920 scheiden, zijn jaren van voortgaande ma laise gebleven. Met zorg hebben velen de steeds lager zakkende koersen van aandee- ièn waargenomen, waarin zich het wan trouwen jegens ondernemingen, de groot ste niet uitgezonderd, uitsprak. Daarbij kwam, dat vooral Nederland groote verlie zen heeft geleden tengevolge van het op treden van een communistisch bewind in Rusland, dat de Russische Staats- en par ticuliere schulden, voor een niet gering ge deelte in Nederland geplaatst, niet meer erkende. Oorlogswinsten behoorden nu werkelijk tot het verleden in vele gevallen konden deze niet eens blijvend worden be houden slag op slag werden vernomen, en veel wankelde, dat slechts met de uiterste inspanning van kracht is 'behouden. Gedu rende den oorlog had zich in het Neder- landsche bankwezen sterk doen gevoelen de neiging naar concentratie wie de aan deelenkapitalen van de Handelmaatschap pij, de Rotterdamsche Bankvereeniging, de Amsterdamsche Bank, de Twentsche Bank, om slechts enkele der grootsten te noemen, ziet, en bedenkt hoeveel kleine en plaatse lijke banken zij in concentratie tot zich ge trokken hebben, begrijpt dit maar al te wel. Ongetwijfeld is deze concentratie in het bankwezen voor Nederland van groot be lang geweestdaardoor toch konden tal van débacles worden voorkomen, maar an derzijds leefde wel scherp in ons op, dat een 'debacle van een dezer grooten niet meer een débacle zonder meer was, doch als een nationale ramp v/are te beschou wen. De Tariefwei. Hei hoofdbestuur der Ned. Maatsch. voor Nijverheid en Handel heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden r.aar aanleiding van het ingediende ontwerp-T ariefwet. Adressant is volkomen doordrongen van de noodzakelijkheid om ten spoe digste het evenwicht tusschen ontvang sten en uitgaven op den gewonen dienst der staatsbegrooting te herstellen, maar meent dat een beiastingverhooging, als de nieuwe Tariefwet zou brengen, waar geen tenminste gelijke verlicht-ng van belastingdruk op ander gebied te genover staat, die integendeel blijkbaar geheel gebezigd zal worden tot over brugging van het tekort op de begroo ting. volstrekt moet worden afgewezen. Ook de Geldersche Industrieele Club heeft een adres aan de Tweede Kamer gericht, waarin verzocht wordt, het wetsontwerp tot vaststelling van een nieuwe Tariefwet niet goed te keuren. Het militaire vraagstuk. De „Standaard" bespreekt in een serie artikelen bet militaire vraagstuk. Het blad zegt o.a. Men moge zijn verwachtingen ren aanzien van de internationale beper kingen van de bewapening al of niet hoog spannen-, zelfs de grootste twijfe laar zou verkeerd handelen door niet ten volle met de mogelijkheid rekening te houden, dat die verwachtingen bin nen afzienbaren tijd geheel of ten deele verwezenlijkt kunnen worden. Welnu, het militiesysteem stelt daar toe in staat, in het bijzonder door zijn tot het uiterste doorgevoerde inkrim ping van het beroepspersonéel. Na invoering van dat systeem zal de regeering te allen tijde in staat zijn om zich bij de bepaling van de sterkte der weermacht onverwijld aan te passen aan gewijzigde omstandigheden bijv. door die sterkte terug te brengen tot een aandeel in een volkenbondweer macht, zoodra een nadere uitwerking van de bepalingen van -het volkenbond verdrag omtrent den onderlingen steun der verbonden staten daartoe aanlei ding geeft of door onze weermacht zoover in te krimpen als een eventueele ontwapeningsgovereenkomst zal ver oorloven. -Dit is de daad, waarmee de regee- ring haar volle bereidvaardigheid, haar verlangen l:an toonen om tot de groorsf mogelijke in". rnatiom.le ontwapem-ig te komen. Maar dit s ook juist zoo ver, als de regeering kan gaan. Gemeentelijke werkeloosheidszorg. Burg! en Weth. van -Rheden hebben :\n diegenen, aan wie in den vorigen winter van gemeentewege werk is ver schaft, 't volgend schrijven gezonden „Wij achten ons, in verband met de noodzakelijkheid om de zeer aanzien lijke offers, v/elke de gemeentelijke werkeloosheidszorg van de gemeente kas vergt, in de toekomst minder zwaar te doen zijn, verplicht u er met nadruk op te wijzen, dat wij in de komende wintermaanden bij de beoordeeiing van eventueele aanvragen om werk of steun tijdens werkeloosheid, zeer ernstig re kening zullen houden met de tegen woordige gezinsinkomsten van de aan vragers. Zoo deze inkomsten van dien aard zullen blijken, dat redelijkerwijs aangenomen mag worden, dat daarvan een deel voor het onderhoud in den wintertijd bespaard -had kunnen wor den, dan zullen wij de aanvragen van deze personen zonder meer moeten afwijzen." Eenheid onder het spoorwegpersoneel. -Gisteren is te Utrecht een vergade ring gehouden van het voorloopig cen traal comité voor actie om te komen tot een organisatie van spoor" en tram wegpersoneel, met de vertegenwoordi gers van plaatselijke comité's uit enke le groote plaatse - Besloten werd om in aansluiting op de reeds verschenen brochure, een cir culaire te verspreiden, teneinde tege moet te komen aan den wensch van vele personeelleden om eens duidelijk en klaar te toonen welke de bedoelin gen van het voorloopig' centraal comité zijn en op welk program volgens dit comité de nieuwe eenheidsorganisatie moet worden gevormd. VLISSINGEN, 30 JULI. Het Koninklijk bezoek aan onze gemeente. Daer het Koninklijk bezoek aan onze gemeente wegens den rouw over de ramp der visschersvloot een ernstig ka rakter draagt, zal de zanghulde niet doorgaan en vervallen in verband daar mede ook de verdere repetities. Herdenking mobilisatie 1914. Wij verwijzen naar het in dit nummer opgenomen ingezonden stuk betreffen de de mobilisatie-herdenking, welke morgenavond zal plaats hebben op de achterplaats van de voormalige kazerne Willem 111. Het Vlissing's Mannenkoor, directeur de heer J. A. Hollaers, zal daar de vol gende nummers zingen 1. „In Nederland", W. van Thienen. 2. „Hymne aan den Nacht", Beethoven. 3. „Nimmer Nacht", H. N. Andriessen. 4. „Mottete", H. G. Nageli. 5. „Avondzang", C. Kreutzer. 6. „Zangerstaptoe", Worp. Het harmonie-gezelschap „St. Cae- cilia", directeur de heer André J. Geïj- sen, speelt de volgende nummers 1. Psalm 68, arr. van 't Kruijs. 2. „Gebed", E. Deneufbourg. 3. „Beati Mortui", Mendelssohn Bartholdy. 4. „Andante Religioso", S. Landsman. 5. Gezang 259, S. Landsman. 6. Wilhelmus. De ramp van de visschersvloot. De collecte voor de nageiaten betrek kingen der verongelukte visschers heeft' te Arnemuiden opgebracht 1029.20. Dit mag een zeer prachtige opbrengst genoemd worden als men weet dat Ar nemuiden slechts 2500 zielen telt, hoofdzakelijk gevormd door de vis- schersbevolking. Te Krabbendijke werd ƒ400 gecollec teerd. De visscliers-vereeniging „Helpt El kander" te Tholen heeft 200 beschik baar gesteld. Bij het hoofdbestuur van hei Roode Kruis is van een particulier een gift in gekomen van 1000. Van den oud-burgemeester den heer Arie Smit, is'een gift van 100 ontvan gen. Men strandfeest. Alhoewel de gebeurtenissen van den laatsten tijd het noodzakelijk gebieden allerlei feestvertoon achterwege te la ten, is de vereeniging„Vlissingen Voor- uif'voornemens om de kinderen weder om, als ieder jaar geschiedt, een genot vollen dag te schenken, door het hou den van een strandfeest. De datum van bovengenoemd feest is bepaald op Woensdag 27 Augustus, en zullen nadere bijzonderheden later worden bekend gemaakt. De Mount-Everest expeditie. in het Alhambra-theater wordt de volgende week van Maandag 4 tot Donderdag 7 Augustus de Mount-Eve- rest-film vertoond. Deze zeldzame film wordt door de geheels groote pers unaniem gunstig beoordeeld, als een film van groote we tenschappelijke beteekenis. „De Kleine Stem". Gisterenavond is „De Kleine Stem" van de vijfdaagsche reis naar den Haag teruggekeerd. Dat de kinderen daar genoten hebben, was wel te hoo- ren aan de vreugde die nog bij de kin deren was bij hunne thuiskomst. Het is dan ook niet genoeg te prijzen, de wijze waarop de kinderen in den Haag zijn ontvangen en door de verschillende pleegouders zijn verzorgd, waar hun nog een woord van dank voor moet worden gebracht. De kinderen hebben onder leiding van liet bestuur van „De Kleine Stem" en de Haagsche vrienden deze dagen genoten van bosch en strand en vele bezienswaardigheden van het mooie -den Haag gezien, wat niet nalaten zal een goeden indruk op hen te maken. Oo-k onzen harteiijken> dank aan allen hier, die ons in staat hebben gesteld, deze mooie reis te kun nen maken. Nu echter onze kinderen genoten hebben, rust de taak op ons wederkee- rig ook andere kinderen te laten genie ten van onze mooie omgeving en dui nen. Daartoe zal Vrijdag het zangkoor ,De Jonge Stem" uit Dordrecht naar hier komen met. een 170 tal kinderen. Ook deze kinderen zijn allen hier bij onze kindervrienden voor deze vijf da- gn'ondergebracht en we hopen dat zij ook aan hun verblijf hier de aange naamste herinneringen zullen medene- jnen. Vrijdagavond half zeven zullen zij hier aankomen en worden dan alreeds onder de tonen van de muziek binnen gehaald, zoodat het begin alreeds een goeden indruk zal maken. Wij vertrou wen dus op de medewerking van allen om deze dagen voor de kinderen tot onvergetelijke te maken. Vermomde bedelarij. Van den Nieuwendijk werd gisteren een 38-jarige man aan het bureau van politie gebracht, voorgevende werke loos meubelmaker te zijn, die met zijn 32-jarige vrouw en 5-jarig dochtertje prentbriefkaarten ventten. Het kind zat in een cartonnen doos in een kinderwa gen, waarop een opschrift stond inet verzoek prentbriefkaarten te koopen. De man verklaarde te Apeldoorn ge woond te hebben en thans zonder be kende woon- of verblijfplaats te zijn. De verkoop van prentbriefkaarten op deze wijze heeft natuurlijk veel weg van vermomde bedelarij en werd door de politie verder verboden. De aangehouden persoon verklaarde door de malaise aan lager wal te zijn geraakt. Het behoeft geen betoog dat de aan houding van deze personen op den drukken Niuwendijk groote belangstel ling trok. Pseudo wereldreizigers. Wij hebben reeds meermalen ge waarschuwd voor de zgn. wereldreizi gers, omdat er maar al te velen zijn die dit „beroep" uitoefenen om op gemak kelijke wijze, door den verkoop van prentbriefkaarten, hier en daar een kijkje te nemen. Gisteren vervoegde zich aan het bureau van politie een 32- jarige vrouw uit Amsterdam, die voor gaf zonder middelen te zijn en aan de politie verzocht voortgeholpen te wor den naar Amsterdam. Het bleek dat deze vrouw een paar weken geleden met een Amsterdammer naar Engeland was vertrokken, in het costuum van be woners van het eiland Marken, waar zij briefkaarten met hun portret verkoch ten. Van Engeland vertrokken zij naar Calais, alwaar de landing van den man werd geweigerd. De vrouw is toen door Frankrijken België naar ons land te ruggekeerd. De politie heeft -haar voortgeholpen in de richting van Amsterdam. V reemdeling. Door de politie is aangehouden een 18-jarige Belg, afkomstig uit Ostende, van beroep elektricien, die hier vertoef de zonder voldoende papieren en zon der middelen van bestaan. Hij is door de politie over de grenzen des rijks geleid. Ter verbetering van een bericht in ons vorig nummer, melden wij dat de trossen,welke van 't Engelsche stoom schip „Scottish American" werden ver mist, niet zijn gestolen. Deze trossen waren te water gevallen- Zij zijn later opgevischt en aan de rechthebbenden terugggeven. Onze stadgenoot, de heer A. Blok, slaagde te 's-Gravenhage voor de mid delbare akte wis- en zeevaartkunde. Voor het examen Nijverheidsonder wijs (Akte Ni) is te 's-Gravenhage ge slaagd de heer J. F. Baljeu te Middel burg. De tentoonstelling van Zeeuwsche Kleederdrachten enz. te Middelburg. Van heden tot 14 Augustus wordt te Middelburg in de daarvoor zoo bij uitstek geschikte zalen der Abdijgebou wen een tentoonstelling gehouden van Zeeuwsche kleederdrachten, volksge bruiken enz. welke aldaar evenals in 1913 is georganiseerd door de Vereeni- ging tot bevordering van het Vreemde lingenverkeer op Walcheren, welker bestuur zich daartoe verschillende hee- ren heeft geasumeerd. Daartoe door het tentoonstell-ings- comité in de gelegenheid gesteld heb ben wij gisteren een bezoek aan de tentoonstelling gebracht, waar toen nog alle hens aan dek waren om te schik ken en te etaleeren dat, wat iets later was aangekomen. Maar het overgroote deel der ruim 800 nummers, die in den catalogus zijn vermeld, had reeds een plaatsje gevonden en konden wij dus een algemeen overzicht krijgen. Nu dit algemeen overzicht gaf ons direct de overtuiging, dat deze tentoonstelling niet behoeft onder te doen voor die van 11 jaar geleden, ook nu weer is er een keurcollectie van het vele dat Zeeland op dit gebied brengt, bijeen gebracht. Wel geen der lezers zai van ons ver wachten dat wij van alles een uitvoeri ge beschrijving geven, dit zou 'or,i ver schillende redenen onmogelijk zijn. Om dit te kunnen doen mag meii wel dagen langs de keurige etalages 'wandelen, niemand zal bij één bezoek alles in zich kunnen opnemen. Maar een volledige beschrijving zou ook veel te veel plaatsruimte vorderen. Het eerste be zoek der meesten die een kijkje komen nemen, zal wel de Walchersche kamer geiden, met fraaie antieke kast, de ge heel in stijl gehouden schoorsteen met toabehooren, de porseleinkast met kost baren inhoud, dé tafel met oud koffie- servies enz. Langs de trap, die naar de andere lokalen voert, hangen tal van oude schilderijen en ook enkele achter stukken van oude boerenwagens. Ook verschillende kaarten geven een kijkje op het Zeeland van vroeger. Na de beide breede steenen trappen te zijn opgegaan komt men op een por taal van daar uit kan men twee kan ten op gaan, wij gingen eerst naar een langs een smallere trap te bereiken zaal, waar een expositie wordt gehou den van zaken, die nu niet rechtstreeks met kieederdrachten en gebruiken te maken hebben, maar die in deze dagen toch zoo volkomen op hun plaats zijn. Wij bedoelen de talrijke archiefstukken, kaarten en teekeningen uit de jaren 15721574, en alles slaande op den strijd tussohen de Geuzen en de Span jaarden, op den overgang der Zeeuw sche steden, in de voornaamste plaats van Middelburg naar den Prins van Oranje. Alleen de beschrijving van deze verzameling zou kolommen vragen,vol doende zij dat wij ieder bezoeker aan raden deze zaal niet over te slaan, het daar bijeengebrachte is zeer leerzaam en zal het gebeurde in de te Middel burg thans herdachte dagen nog duide lijker maken en nog begrijpelijker doen worden, dat er alle reden is tot feest vieren, tot herdenken van den overgang naar Prinsen's zijde. Maar laten wij terugkeeren naar het portaal en onze wandeling voortzetten naar de andere zaal, die op het portaal uitkomt en waar wij eên verzameling kleeding aantreffen, zoo groot, dat men verbaasd staat hoe dit alles bijeen is gebracht. Behalve poppen, zoowel le- vensgroote als kleine in verschillende Zeeuwsche costuuums treft men hier aan allerlei ldeedingstukken van voor heen en thans, als o.a. beuken, doeken, lokken, hoeden, kappen en dat niet alleen vrouwen- en kinder-, doch ook manskieeding. Maar in deze zaal is nog meer te aanschouwen en dan noemen wij de platen, waarop de kieeding van vroeger zoo goed tot uiting komt, de speelgoederen, snuisterijen in goud en zilver, teekenlappen en andere vrouwe lijke handwerken, bijbels, en ook hier zijn kasten met porcelein enz. De volgende zaal geeft weer een an deren aanblik en als wij daarvan een beschrijving in het kort geven, dan dient wel het eerst genoemd de tegen den achterwand hangende prachtige kanten sprei, vervaardigd door de leer lingen der bekende kantwerkschool te Sluis en aangeboden aan H. M. de Ko ningin, die de sprei aan Haar Koninklij ke Moeder ten geschenke gaf. Het -mag zeker op hoogen prijs worden gesteld, dat H. M. de Koningin-Moeder dit kost bare stuk naar Middelburg wilde doen zenden om de te verwachten duizenden bezoekers, en zeker in de eerste plaats de bezoeksters, in de gelegenheid te stellen dit prachtstuk te bewonderen. In deze zaal domineert verder het koper en niet minder de schilderijen. Onder deze schilderijen 'bevinden zioh de bijna levensgroote portretten van Prins Willem III, koning van Engeland en zijn gemalin, geschilderd door Sir Peter Lely, en door genoemde vorstelij ke personen geschonken aan den heer Van Bredehoff, heer van Oosthuijzen c. a„ en door dienst nazaat N. J. van Bredehoff te Nisse afgestaan voor de tentoonstelling. Dat deze schilderijen, groot 1.82 bij 1.34 M., op hoogen prijs worden gesteld, blijkt wei daaruit, dat zij verzekerd zijn voor 50.000. Zooals boven reeds gezegd, het ko per is in deze zaal sterk vertegenwoor digd, en daarvan noemen wij in het bij zonder de groote staande kaarsenlamp van liet Inwijdingsfeest, geheel van massief koper vervaardigd in de tweede helft van de 1' eeuw en be'noorende aan de Ned. Isr. Hoofdsynagoge te Middelburg. Maar ook porcelein en glaswerk ontbreekt in deze zaal niet, terwijl ook niet vergeten mogen wor den de fraaie inleg- en snijwerken, de kant met koperbeslag en de verschillen de staande en hangende oude klokken. Wij daien nu een paar trapjes af en komen in de volgende zaai, waar o.a. verschillende scheepsmodellen kunnen worden bev/onderd waar de bekende Middelburgsche Abdijtoren, de Lange Jan, in- miniatuur prijkt. Ook de in 1832 afgebrande St. Lievens of Monsterkerk te Zierikzee is te zien, evenals het mo del voor de kerk, die ter vervanging zou worden gebouwd, maar waarvan alleen het middenschip verrees. Deze zaal bevat verder vitrines, voorna melijk met zilveren voorvverpe.n, waar onder ook wapens en dergelijke. Aan den wand hangen vaandels, wapens enz., ook hier dus voor elk wat wils. Aan deze zaal grenst een andere, die gisteren nog niet geheel gereed was, maar waar onze aandacht toch reeds werd getrokken door een inzending poppen in de costuums van het wees huis te Goes en niet minder door de fraaie collectie platen van vogels, opge nomen door den vogelfotograaf J. Vij verberg te Noordgouwe en vergroot door den heer J. C. Huese, directeur van het ziekenhuis aldaar. iDe laatste zaal brengt ons in een ZuidBeveiandsche hoerenkamer en ook hier is alles gedaan om een zoo trouw mogelijk beeld te geven van het leven der Zeeuwsche eilandbewoners. Deze en de Walchersche kamer zijn voor niet-Zeeuwen reeds een bezoek aan de tentoonstelling ten volle waard. Alvorens de gebouwen te veriaten gingen wij door de Statenzaal, waar de bezoekers gelegenheid zullen hebben en passant de prachtige gobelins te zien, met voorstellingen slaande op de ge beurtenissen van 1674, naar de gangen der voormalige munt, waar een 6-tal wagens zijn geëxposeerd, zooals die bij de landbouwers in gebruik waren of nc-g zijn. Men treft er een Zuid-Beve- landsche sjees uit 1813, een Axelsch» sjees, zooals die nog in gebruik zij,, een Cadzandsche Phaëton en drie Zuid! Bevelandsche kapwagens aan. Zooals gezegd deze beschrijving js verre van volledig, en als verschillend» personen in de gebouwen hun typisch Zeeuwsch handwerk zullen verrich!en I zal dit de aantrekkelijkheid zeker nos I verhoogen. Wij vertrouwen dan ook I dat het volijverige comité in een druk bezoek de belooning zal zien van zijn gro.oten arbeid, van zijn welgeslaagd pogen om te doen zien wat er in Zee. land leefde en nog leeft. In tegenwoordigheid van tal van g». fj neodigden had hedenmiddag de offici. eele opening plaats van de tentoonstel, ling door den Commissaris der Konin- ra gin, j'hr. mr. J. W. Quarles van Ufford, met een toespraak van den voorzitter |9 der tentoonstelling, den heer H. J. Q Hartman. Hij zeide dat als wij het geheel over- zien, ons een gevoel van groote dank- baarheid vervult aan hen, die ons tot deze tentoonstelling in de gelegenheid stelden. In de eerste plaats aan de in. zenders. Voor velen van hen moet hel wel niet zonder schroom zijn, dat zijU hun kostbaar bezit, dat wellicht eenig iM is en niet kan worden vervangen, waar- H aan misschien dierbare herinneringen™ zijn verbonden, gedurende geruime; tijd uit hun omgeving moeten misseiH Zij mogen zich verzekerd houden, d::H wij hun waardevolle artikelen met nic^H minder piëteit behandelen dan zij zejjH het doen en dat wij hen uitermate efH kentelijk zijn voor het vertrouwen, cfl zij in ons stellen.Niet minder erkentelJi I zijn wij, dat wij al deze mooie dingB kunnen tentoonstellen in een ruimte, ai welke ons daarvoor is afgestaan. Vrgg kon daarvoor beter geschikt zijn da;BB deze mooie zalen, de getuigen van dciH roem en de grootheid van onze vooi-J vaderen Dank daarom aan Ged. Sta ten van Zeeland, die in eerste instantie vergunning gaven tot gebruik van deze lokalen, en aan den minister van bin- nenlandsche zaken en landbouw, die V zich daarmede vereenigde. Dan moet ons een woord van dank L van het hart voor de commissie van B inrichting. Over haar werk moet niet p licht worden gedacht. Als een uwer op den morgen van den derden dag, waar- op de inzendingen hier begonnen aan te komen, in het lokaal, waarin de uit- pakkers hun nuttig werk verrichtten, 1 een kijkje had kunnen nemen, dan zon i' hij of zij zich volkomen hebben kunnen f begrijpen, dat een der commissieleden i zich den uitroep liet ontvangen het,- lijkt wel een uitdragerswinkel Inder- I daad was twijfel gerechtvaardigd, ol j uit dien bajerd iets goeds zou geboren i worden. Ik twijfel en &vpnw»l L oogenlblik aan of straks, wanneer gij j. uw' omgang zult hebben voltooid, zult V gij allen met mij instemmen, dat de commissie met heel veel succes het on- geloofiijk moeilijk werk heeft verricht, om uit dien voorraad van zoo heteroge- j' ne artikelen een artistiek geheel te scheppen. Dank brengen we ook aan hen, die t inschreven in het waarborgfonds, en l aan hen, die ons hielpen met 'net ver- schaffen van vitrines en andere kleine t benoodigdheden, welke voer een ten- toonstelling zoo onmisbaar zijn. Aan de pers werd eveneens dank gebracht voor naar medewerking. Onder hen die zich beschikbaar stel den voor de moeilijke taak van het be hoorlijk etaleeren onzer inzendingen, is er een, die ook op andere wijze zijn ta lent aan onze zaak heeft dienstbaar ge maakt. Een tentoonstelling als deze heeft re clame noodig, en wel eene artistieke, maar oek pakkende reclame. Wanneer u, evenals ik, met zooveel genoegei heeft kennis genomen van het reclame plaatje, dat wij voor onze tentoonstel ling hebben kunnen verspreiden, en var die invitatiekaart, welke wij u dedea toekomen, dan danken wij dat artistief genoegen aan de vaardige en bekwam hand van den heer L. Heijmans. Dan is er nog iemand, wiens naam S met verzwijgen mag. Toen wij de zaak opzetten, heb ik me wel eens, niet zon der eenigen angst, afgevraagd, wie de uitgebreide correspondentie zo" moeten verrichten, welke aan eene on derneming als deze verbonden is. Daar werd mij de naam genoemd van iemand, die in Zeeland geboren, be kend was met het onderwerp van het geen we wilden beginnen die tijdens zijn langdurig verblijf in het buitenland de liefde voor zijn geboortegrond niet had vergeten die over vrijen tijd be schikte en dien wilde gebruiken in het belang van ons werk. Met beide handen hebben we het aanbod aangegrepen en met volle overtuiging kan ik zeggen- dat wij eene goede keuze hebben ge- daan. Eenige maanden heeft dc heet Kreune gezwoegd onder den arbeid en wanneer deze tentoonstelling belooft te zullen slagen, dan is -dat voorzeker te danken aan zijn onverdroten ijver, zijn noeste werkzaamheid, zijn taai en aanhoudend ijveren voor de zaak. In het bijzonder gaat onze waarde ring uit naar het hoofd van het gewes telijk bestuur. In de jaren, die jhr. Quarles van 'Ufford in Zeeland door* bracht, heeft -hij getoond met de Zeeu wen Zeeuw te willen zijn. Het is ons eene eer en een genoegen, dat hij onze uitnoodiging, om officieel onze tentoon stelling te openen,heeft willen aanvaar den en gaarne zal ik hem daartoe het woord verleenen. Hierna werd de tentoonstelling door den Commissaris der Koningin ge opend. verg; van r Woe namid tei var I omi S O Openbare gemeenteraad Souburg, op des n_. .Onderwerpen 1. Mededeeling K. Jaarverslag tdezicht op het lS§23. Tfib. Schrijven hun beslissing tot het aangaan hebben verdaagd ingewonnen advi van de volksgezo 2. Adres van 4 en 'rioleeren van Burg- en Wel naar aanleiding v, verzoek bericht, - rioleeren zoo belar buizen leverde en afscheiding met a£ 3. Schrijven van trische Trammaat! .huisje te West-So Di- directie van plaats van een g huisie te -bouwen een en te verander foe bedoeling va zijn de paneele daarvoor in de pi te-brengen en de ment te bepleister de ingemetselde s, en houtwerk buite Hierdoor wor| een minimum bep Burg. en Weth defhoud voor rek nemen indien t opgebouwd als ir gegeven. 4. Adres van J. betreffende de pöntveer te Abe dagen. (Adressanten, al Grooten Abeeie, c den Nieuwen Abe deze omgeving va gebruik maken v den Grooten A-be (Soor Walcheren gen, verzoeken aan den hoofding den rijkswatersta gen voor de Zon de dienstregeling vast te stellen als dagen. 5. Voordracht Vacature A. F 2. j. J. Holthiiijza Vacature door j (se 1. A. Melis. .2, 6. Rekening '1 over 1923. B 7. Aanbicdir 1923. 8. Wijziging re de vergaderinge jfaad. Burg. en Weth de uitdrukking tingsjaren" te oudsten wethouc vervallen. KERK- EN S I Ned. Herv. Kei ■^■lande ds. W. Wa j Algemeene Synoc In de gisteren der Algemeene S jkerk, werden to ■liet internationaal Itantnsche kerken Stockholm aangewezen de Ivan Nes en de pl node dr. G. J. M cundi prof. dr. A. I dr. L. Knappert. Voor het M Breda geslaagd Spapé, beiden all Voor het 1 -diploma B, is te j -de heer H. P. de 1 de neutrale scho j diploma A en B f Duijvekot, onden Voor de ak slaagden te Rott van Hoeve'te Si Ter Neuzen en IV tinge. Inspectie 1 Bij Kon. besl. i inspecteur van he 4e inspectie K. B van het lager on zijn benoemd tot onderwijs, de vol in navolgende in Eindhoven P. H J- H. A. van Lu mej- F. W. M. J; Weddershoven, Heerlen J. Cals Sittard W. Cr; W. Putto, Ede t ™r- G. j. ter Ki Omloo, Enschede veldt, Ommen F fhem H. de Bh Leiden S. Bran Abeleveir, ®aar G. H. w Lnr. Dun, Helder van Meeteren, l Zaandam L.

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 2