MAANDAG 28 JULI MissBlanche 19241 he Maatschappij m FEUILLETON DE GROOTE ONDEUGD Uii binnenland"" Stads= en Provincieuleuws N D A Dagelijks diner- 8 uur. litzondering van den ■-dansante van van 3.305.30 tiiif- .30 uur. - Dagelijks concer nrBekker. Kiag van 3'/2-H3 ttUr en Solisten-avond. rdags. Soirée daj evard. Concert Maandag- en Woens. -11.30 uur. uur Matinée. I Evertsen. Dins, en Zondag Matinée COURANT :?i.i derdag en Zonih .30 uur. rijdag en Zaterda» ran 8-11.30 uur. 3.305.30 uur Thé levard Evertsen. - Soirée Dansante. ikelijkheden. p". Variété Fave» tot en met Zaterdag - Kee en Janus naj iënne Solser en Pie; Blonde Leen de :e vlissingen. v.m. n.n; I 10.16 10.39 H 11.27 11.48 12.19 12.41 S 13^ pond s 3 p., enz. APPELEH ie Deveien. 5 6, Tel. 480 verhooging. I;nd. ABONNEMENTS-PRIJS - Jl°n- «al^er'drifmaaX°™ cheren 2.20 per jrrieen u'eek-ahon- i^entenfnceXallefeoruiibetalMg. fonder,i^— 41 10 voor iedere Yf 1"_4?(.r®Ö tij' abonnement spe- regel weer 2%Xmes h cent per regel vooruitbetaling van 1—5 regeis .nu, re&Kvan l-6 regels: ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent VOOR DE NAGELATEN BETREKKINGEN V° VAN DE VERONGELUKTE VISSCHERS. Vorige opgave 6810.86 M. W., Meppel T. d, Den Haag S. H. J-, Rotterdam G. 2 Franeker H. G. H., Utrecht 0 Dames W., Bussum >- ~-ou J. J. O-, alhier - Consul der Nederl. te Lugano - 0.— Afd. Vlissingen N.C.G.O.V. - 10. N. N.. Den Haag - N. N.. Rotterdam X., Den Haag 'J* Ds. W. K. P. G., Wagenborgen - 5.ou H. G. A., Hansweert- 10 W. T., Ginniken F. J. de P., Nijmegen M. S., 'sHeer Hendrikskinderen - 2.50 J. V.. Princenhage ~-5U Mevr'. G., Santpoort - 5.— Redactie „de Zeeuw", Goes - 44 50 C. N., IJmuiden r.- JO.— J. SI Rilland10-— Gebr de J., Rotterdam- 4.— Letters Th. M. G., Rotterdam - 5. Letters L. M. W., Apeldoorn - 10.— R. v. d. B., Ermelo- 2.50 H. C, Bilthoven- 5. J. G., Enschedé- v2.50 Ds. H. A. H., Vlaardingen- 2.50 J. A. V., Zeist - 2.50 Mevr. H., Vootburg- 2.50 F. A. K., Zierikzee- 10. J. E. S. B., Zieriikzee - 5. J. H.. Ridderkerk - 3.- A. E., Utrecht - 1 Dr. fG. t. M., Bussum - 5.' F. H. S., Ommen - 3. J. R,. Kampen - 5. Mej. P., Baarn - 10. F. M. de B., 's-Bosch - 2.02 X., Achtmaal - 1. v. d. B 'Breda.- 5. M. 'T., Rotterdam - 4. L. S., Rotterdam - 2.50 N. N., Rotterdam - 2.50 B. v. d. B., Rotterdam- 10. J. T\., Rotterdam- 10. S., Rotterdam - 5. C. j. K., Schiedam - 3.50 S. y. d. B., Zandvoort - 5. Mevr. C. B. v. O., Voorburg - 10. C. E., Amsterdam - 5. Mevr. O., Bloemendaal- 5 P., pBloemendaal - 3. K.-J. K.. Utrecht - 10. G. W. T. v. R., Zeist- 5. Dr. |H. A. J., Bussum - 1. B. d. N., De Bilt - 2. S. d. B., Utrecht - 10. Mevr. Wed. E. L., Harlingen - 5. W. H-, Haarlem- 2.50 Mevr. B.. Haarlem - 5. J. C. v. S. Jzn., Haarlem - 10. Mevr. Wed. H. G., Amsterdam - 10. INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN. sn Verhanr, Koop en Verkoop :n en Dlenstaanvragen, ent tbetallng, van 1-5 regeli regel meer 15 cent =1 l iurs, wegers en ramakers or het aanstaand sei- ndig geschreven brie-: onder letters B. B. 0., Courant''. a te koop. genaar. Gelegen Kou-| traatweg. Spoedig te B eau „Vliss. Courant".^ id gevraagd een flink •rkmeisje, Don. I el „Strandhuis". Zich 's avonds na 8 uur. achterkamer er, voor bejaarde men* kinderen. ordstraat 83. 't Is een goede gewoonte, bij het koopen van sigaretten, wanneer U zegt Geef Mij maar tiddelb. - Rotterdaffi igelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS iREN EN VEE. Juli 0 1 t. HUL T.a. HUI 8 8 T.i V.ïï aties t. bekomen Ü.V. Transport- en Kj Erven 9. VOS, T,! B. EENHOORN, Tel lg OOSTERHODT, Tel- BOITENHEK, Tel. 10» Vertaald door Mevrouw io)P' WESSEUNK—VAN rOSSUM. „Nalda, lieve, het is goed alleen met je te zijn, Zij kuste hem herhaaldelijk ,jNog enkele dagen en dan Hij hield op, keek haar in de oogen en verborg den hartstocht niet, dien'hij voelde. Zfj wendde zich af, en haar ge laat werd overtogen door een hoogen ulos. ,|Wark, beste jongen. Hedenmid- krülhJl ^weeg- Plotseling, want zij kon het hem niet zeggen. Je ziet er vermoeid uit lieveling Indien je liever thuis blijft ,,jEr is hier niets om te eten. Laten wij-eigens gaan, waar het levendig is het Savoyrestaurant." V&™ dan", zei hij opgewekt. h'ïi ad e£P éftli te voorschijn ge- nal daTv™ een snoer Parelen Waf h L°m- ?ar hals vastmaakte. snikkend 7-engX Ze> zij naar adem wefe mil?1 gelijken precies op die, droeg Mark n Fortefue bi-i de lunch geven." moet Je n°g een k"S toeieVrnkr^b heeI teeder naar zich lippen aan haar voorh°°ïd met zijn Mej. J. A. V., Amsterdam- 12. M,'K., Amsterdam - 7.50 Personeel DelnBatavia Mij., Am sterdam - 15. L. C. V. O., Dordrecht-. 25. t. H., Hilversum - 5. Mej. a. D., Pernis - 2.50 N N., Eindhoven - 7.50 J. H„ Olst - 20.— C. N. d. V. M., Bussum- 20. Rotterdam. Vereen, v. Koffieh.- Rest.'h. en Slijters - 28.05 H. B., Rouveen - 10. Dr. Th. C„ Utrecht- 10.— Dr. J. W. K., Niimegen- 25. Mej. G. S. e.a., Soestdijk - 3.50 Restant inzameling Oranjefeest alhier - 807.20 Firma D. S. C., Amsterdam - 30-.— N.V. voor handel in Ijzerwaren Rotterdam v/h. Gebr. Polak - 100. Mevr. L. G., Utrecht - 3. C. F. B. j., Harderwijk - 10. Door tusschenkomst van den heer A. v. d. Sande, van Mej. M. S. Jt- 1 Dpor tusschenkomst van de fir ma P. J. Siegers cS Zn., van van L., Den Haag - 5. Totaal f8431.13 ingekomen giften administratie „vlissïngsche courant". Reeds verantwoord 936.09 Belg. Loodsensocieteit - 50. v. d. P. te S- 2.50 B., Aagje Dekenstraat - 1. P. L. - 10.— B. L- 7.— Gezellig Avondje Café „Centrum" - 3.67 N. N. - 2.50 Mitropa Slaap- en Restauratie- Maatschappij - 25. Totaal 1037.76 Meerdere giften zullen door ons dankbaar worden aanvaard en in ons blad worden verantwoord. TIEN yÏAREW~ÖÖRLÖGSPOLITIEK. 1914 1 Augustus 1924. I. De periode van vijftig jaren, die 1864 van 1914 scheidt en tegelijk daaraan ver bindt, is zéker een uiterst belangrijke. In een halve eeuw tijds werden z.n. histo rische belangenvraagstukken opgelostde politieke landkaart van Europa veranderd door de opkomst van Duitschland, en door de vorming van de Triple Alliantie eener zij ds, de Triple Entente anderzijds geheel nieuwgeoriënteerd. Maar vaii hoeveel grooter beteekenis is niet, zoowel relatief als absoluut, de periode van slechts een tiental jaren, die thans achter ons ligt. In dit schijnbaar korte tijdvak voor de eeuwigheid nauwelijks medetellend is de politiek niet slechts van Europa, maar van geheel de wereld omvergeworpen droomen van eeuwen achtereen als die be treffende de onafhankelijkheid van Polen en Bohemen, betreffende stichting van een groot Servisch rijk zijn plotseling, als auto matisch in verwezenlijking geraakt. In deze tienjarige periode vormen 1914 en 1918 de culminatiepunten,. In 1914 werd de storm ontketend de politiek-economi- sche vloedgolf, die zich vanaf 1918 over dq wereld heeft verspreid, is van de ontkete ning van dien storm van menschelijke hartstochten het begrijpelijk gevolg. Het zijn niet vier jaren oorlogspolitiek, die «wij beleefd hebben, maar het zijn er reeds tien het zullen er zoo straks wellicht meer zijnAVant al werd formeel door den vrede van Versailles de oorlog beëindigd, de oorlogsgeest waart nog over geheel de we reld rond, zoowel politiek als economisch. Het gaat ermede als met den leerling van den toovenaar, die wel de formule kende om het water in overmatigen aandrang te doen stroomen, doch vergeefs zocht naar de woorden om den stroom te stuiten, toen deze hem te machtig werd Het uitbreken, plotseling, onverwacht toch nog na deze jaren van voorbereiding, „Mijn witte bloem", fluisterde hij. Hij was heel trotsch op haar, toen zij het overvolle restaurant binnen gingen en veler oogen op haar gericht waren. Toch voelde hij, dat hij haar.graag van deze modewereld zou wegvoeren. Als zij getrouwd zouden zijn, zou hij haar overreden hem een bezitting op het land te laten koopen, zoo mogelijk met een gelegenheid om te visschen en te jagen nog beter zou het zijn een jacht te koopen en daarmede een reis ronaom de wereld te maken. Gedurende het diner was zij stiller dan gewoonlijk en hij keek haar be zorgd aan. „Weet je zeker, dat je wel heele- maal goed in orde bent vroeg hij. „Ik voel mij alleen een heel kiein beetje moe. Ik ben niet gewoon des avonds laat op te blijven", antwoordde zij aarzelend. „Oan zal ik je dadelijk na het diner naar huis brengen." Maar het was over tienen, toen zij haar woning bereikten. Hij ging met haar naar de deur en toefde nog een oogenblik, voor hij haar goeden nacht kuste. Toen hij weer op straat was, zond hij de auto weg nu liep hij liever naar huis. Ja, hij was een gelukkig man en zeer te benijden. Nalda was in elk op zicht zijn ideaal. Hoe gelukkig, dat hij haar juist op het goede oogenblik had ontmoet. Reeds na eenige weken zou het te laat hebben kunnen zijn, want hij zou waarschijnlijk Olive hebben ge- van den grooten oorlog op 1 Augustus 1914, had twee oorzaken een nabije en een verwijderde. De nabije lag in den moordaanslag te Serajewo de verwijder de in de ontwikkeling, die de Europeesche politiek heeft gevonden, nadat Duitschland aan het einde van den Zuid-Afrikaanschen oorlog de door Engeland aangeboden toe nadering weigerde, en Frankrijk erin slaag de om Engeland, dat genoeg had van zijn splendid isolation, in den kring van het tweevoudig Russisch-Fransch verbond te trekken. De „voorbeeldige" bestraffing, door de Oostenrijksche politiek noodzake lijk geacht tegenover den moordaanslag te Serajewo, was rechtstreeks tegen Servië, indirect tegen Rusland gericht, welks in vloed op den Balkan ten koste van Oosten rijk, in Perzië ten koste van Engeland zien- deroogen toenam. Niet te Berlijn, maar te Weenen heeff men met den oorlogsfakkel gezwaaid en den bondgenoot, die vóór alles loyaal wilde zijn, medegesleept. Rusland speelde de nevenpartij in dit dubbelzinnig spel reeds den dag nadat Oostenrijk zijn opzienbarend ultimatum tot Servië had ge richt, riep de Russische minister van toui- tenlandsche zaken de gezanten van Enge land en Frankrijk tot zich, en de eensge zindheid dezer Triple Entente scheen voor- loopig verzekerd. Tenzij de Duitsche diplo maten zich bekwamer hadden getoond dan zij deden tenzij zij ihun vrees voor Rus land hadden kunnen overwinnen door hun vertrouwen op Engeland te vestigen. Maar het staat historisch vast nog op den dag, dat Engeland met hernieuwde voor stellen van vriendschappelijke samenwer king bij Bethman Holweg kwam, zag deze slechts Rusland en het gevaar van de Rus sische mobilisatie. Daardoor was samen werking met Engeland om het conflict te localiseeren, gelijk toen nog had kunnen geschieden, vanzelf uitgesloten. Daarbij kwam de schending van België's onzijdig heid, uit z.g. militaire overwegingen, welke Duitschland niet alleen een stuk prestige, maar ook materieel groot nadeel heeft gebracht. In het begin van Augustus was de strijd ontketend reeds enkele dagen daarna zou Duitschland, door de deelneming van En geland aan dien strijd, bemerken, dat ihet gijie om leven of de wereldheerschappij. Het was geen oorlog, gelijk wij er gekend hebben in de tientallen jaren, die achter ons liggen, maar het werd een strijd op leven en dood, waarin steeds meer landen, willens of onwillens, werden betrokken. De aanvang van den oorlog bracht een overweldigend Duitsch succes op het Wes telijk front. Na een korten, heldhaftigen weerstand der Belgen bij Lurk, braken" de Duitschers door wierpen de Franschen en Engelschen bij Charleroi t^ryg en rukten in de richting van Parijs op.'Reeds scheen Parijs bedreigd de regeering nam de wijk naar Bordeaux, toen Joffre en Foch, door concentratie van krachten, den vijand tot staan brachten en bij den slag aan 'de Mar- ne tot terugtrekken dwongen. Duitschland breidde daarna zijn front aanmerkelijk uit vermeesterde Antwerpen rukte voort tot aan den Yzer, maar vond daar een onver- wachten weerstand, die niet zou worden overwonnen. Aan weerszijden van den Yser, welk klein Belgisch riviertje eeq his- torischen naam heeft, verworven, werden de loopgraven opgeworpen, gelijk over geheel de iengte van het Westelijke front. Tegelij kertijd speelden zich groote gebeurtenissen in het Oosten afde inval der Oostenrij kers in Servië mislukte bijna geheel, en te gelijkertijd rukten de Russen in Oost-Prui sen binnen. Daar werden zij eerst tot staan gebracht, toen Hindenburg, reeds jaren op non-activiteit gesteld, met zijn plaatselijke kennis te hulp rukte. Dit was het sein voor geheel een nieuwen vooruitgang der Duit sche wapenen in Polen. In Gallicië, waar de Russen aanvankelijk, succes behaalden en zelfs Premyszl tot overgaven dwongen, werden zij, evenals in Poles, teruggewor pen. Hier was.Mackensen de groote veld heer, die in Warschau zijn zegevierenden intocht hield en die in opdracht van de ver bonden Duitsche en Oostenrijksche souve- reinen in schijn de vroegere Poolsche vrij heid herstelde. De jaren 1915 en 1916 waren zwaar vraagd zijn vrouw te worden. Hij stond stil om een sigaar aan te steken, en terwijl hij daarmee bezig was, ging hem een open taxi voorbij, waarin Nalda zat. Zijn oogen volgden haaren hij zag, hoe de auto een hon derd meter verder voor een huis stil stond. „Zij zei, dat zij naar bed ging", mompelde hij onrustig, en werktuigelijk liep hij in de richting die de auto had genomen en stond stil voor het huis, waar zij was binnen gegaan. „Hallo Lindsay, kom je mee bin nen Mark keerde zich snel om en her kende een kennis van de club. „Het is een nieuw speelhol. Ga mee naar binnen wat opwinding is goed voor je. Ze zuilen blij zijn een vermo gend man als jij bent te zien." Lindsay aarzelde een oogenblik. Zou hij het speelhuis ingaan, of zou het be ter zijn tot den morgen te wachten en dan van Nalda een verklaring te vra gen. Indien hij haar nu volgde, zou het dan niet lijken, alsof hij haar bespied de Maar ten slotte overwon hij zijn aarzeling en toen de deur werd ge opend, ging hij met zijn ouden kennis binnen. Mark werd voorgesteld aan den heer, die hen ontving en hij gaf een cheque voor een aantal fiches. Zij wachtten nog even, voor zij de kamer binnen gingen, waar chemin werd gespeeld. Daar bleef hij stil stil op den achter grond staan, maar zijn oogen zochten doorworstelde oorlogsjaren. Het aantal deelnemers vermeerderde. In 1915 met Italië, dat zich van de Triple Alliantie af keerde en ter wille van de irredenta de zijde der Entente koos. Daarna Bulgarije, in welks hoofdstad intriges van verschillenden aard werden gesponnen, met het resultaat, dat Bulgarije zich, gelijk Turkije reeds te voren had gedaan, bij Duitschland en Oos tenrijk aansloot en met hen de Centrale machten vormde. Weer een jaar later kwam Roemenië in den oorlog aanvankenlijk scheen het succes aan zijn wapenen .verze kerd en werd het begeerde Zevenbergen zonder slag of stoot genomen toen kwam de Duitsche veldtocht, die het veroverde plotseling terugnam en het Roemeensche land tot op een klein gedeelte na in bezit nam. Maar in het Westen, waar dan toch de beslissing moest vallen, ging de Ioop- gavenoorlog onveranderd door. In Septem ber 1915 scheen het als zouden de Engelsch- Fransche strijdkrachten doorbreken de poging werd reeds in den aanvang gestuit. In 1916 opende Duitschland met den gewel digen aanval op Verdun, welks tragisch en helfhaftig lot een der mooiste episoden van den oorlog vormt. Leger-afdeeling na le- ger-afdeeling werd tegen Verdun aange voerd, maar het mocht niet baten de stad hield stand, ook al vielen aanvankelijk en kele forten. Daarentegen drongen de En tente-legers op de Somme aan Picardië kwam voor een deel in hun handen terug. Inmiddels was de strijd over een groot aantal fronten uitgebreid. Engelsche en Fransche schepen hadden getracht de Dardanellen te forceeren om Constantinopel te (kunnen nemen de poging was mislukt en de bekende Dardanellen-expeditie, die zooveel goed en bloed zou kosten, begon. Toen deze vruchteloos bleek, werd Saloniki, ondanks de protesten van Griekenland, be zet daar werd de basis voor geheel een nieuw aanvalsleger gelegd. Nadat Duitsch land en Turkije zooals te verwachten was tevergeefs gepoogd hadden Enge land te treffen in zijn hartin ziin verbin ding met Italië door het Suez-kanaal, poog den de Geallieerden, door Griekenland op hun zijde te krijgen, Bulgarije aan te tas ten en zoodoende Oostenrijk van de andere zijde binnen te trekken. Het Grieksche dra ma, .dat slechts oppervlakkige gelijkenissen met het Belgische vertoonde, was daarvhn het gevolg. Gebeurtenissen van eigenaar- digen aard speelden zich in het formeel nog altijd neutraal geheeten Athene af. En te gelijkertijd kwamen weer nieuwe fronten zich voegen bij de oude begon de oorlog in Mesopotamië en het Heilige Land be haalden de Russen onder Grootvorst Nico- laas, die in het Westeit van zijn comman- dement was ontheven, groote successen in Armenië, waar zij tot Erzeroem doordron- gèn. En ook in Polen vertoonden de Russi sche legers onder Broessiloff plotseling een activiteit, die terecht de Duitsch-Oostenrijk- sche legers verontrustte en die er ongetwij feld toe heeft bijgedragen, dat weer dagen achtereen de militaire treinen versterkengen aanbrachten van het Westelijk front, met al de stiptheid, waarover de Duitsche machi nerie beschikte. Voort ging de oorlog, te land en ter zee, waar het slechts zelden tot een grooten slag kwam en waar beide partijen zich in den slag bij Jutland de overwinning toe schreven. Voort ging de striid ook in de koloniën, die door Duitschland de eene na andere werden verloren. In 1917 brak plotseling de Russische revolutie uit alleen het aanvankelijk, dat dit een succes i cieekende voor de Entente, aangezien het Russische vorstenhuis zich in afzonderlijke besprekingen met Duitschland wilde bege ven, al spoedig veranderde het aspect. In dén aanvang van 1918 was de vrede van Brest-Litofsk, met de Russische Sovjet-re geering gesloten, een feit geworden en Duitschland behoefde zich over aanvallen uit het Oosten voorloopig niet meer te ver ontrusten. Maar op het Westelijk front kwam er een vijand bij, onderschat gelijk men het in den aanvang ook Engeland had gedaan. Dit had met groote organisatori sche gaven een leger als .uit den grond ge stampt en Amerika, door den onverbidde lijk gevoerden duikbootenoorlog aan de zijde van de Entente gebracht, deed het- Nalda. Weldra zag hij haar aan aan de tafel zitten naast Olive. Toen liep hij door, totdat hij achter haar stond. „Lieve, je hoofdpijn is al spoedig ge nezen", fluisterde hij Nalda toe. Zij schrok heftig en de kleur week van haar gelaat, maar Olive kwam haar te hulp. „Hallo Mark, ik wist niet dat je chemin de fer speelde. Toen je weg waart, herinnerde dit dwaze kind zich eensklaps, dat zij mij beloofd had mij hier op te zoeken. Het is heel aardig van haar dat zij ondanks haar hoofd pijn hierheen kwam in plaats van mij te laten wachten." „Ik wist niet, dat je dit spel speelde", zei hij kalm tegen Nalda. „Zij is bezig het te leeren. Kijk, daar gaat juist iemand weg. Waarom ga je naast haar zitten vroeg Olive en Lindsay volgde haar wenk. Nalda kreeg weldra haar kalmte te rug en slaagde er in haast op natuurlij ken toon tot hem te zeggen „Mark, ik wist niet, dat je om dit soort dingen gaf." „Dat doe ik ook niet", antwoordde hij, „maar ik zag je toevallig rijden en hier binnen gaan." „En je bent mij gevolgd „Ja, waarom zou ik niet ant woordde hij kalm. Hij keek de tafel rond en zag de uit drukking van spanning op de gezichten der dobbelaars en hij was ontsteld, dat Nalda zich onder hen bevond. Maar het zelfde. Mocht de duikbootoorlog zijn in vloed niet missen op het handelsverkeer, slechts zelden, uiterst zelden zijn transport schepen met troepen verongelukt. Geheel een keten van oorlogsschepen beschermde de Engelscihe transportschepen in het Ka naal, maar ook de Amerikaansche trans portschepen zijn voor het meerendeel vei lig overgekomen. Zij brachten niet alleen versterking in manschappen, maar verster king met al de moderne middelen, die de oorlog van de industrie vergt. In 1917 kwam aan de Somme beweging in het Westelijk front, maar het daar gewonnen terrein werd met één slag door de Duit schers in April 1918 teruggewonnen. Toen de aanval op Amiens, die op Calais en de verbinding met Engeland was bedóeld, doodliep, hervatte men dezen aanval in Reims het zou het laatste Duitsche offen sief zijn. Had men toen reeds achter de schermen kunnen zien, men zou het hebben begrepen. De reis van H. M. de Koningin. Na een bezoek van drie weken in de Noorsche fjorden zijn Koningin Wilhel- mina en prinses juliana gisterenochtend uit Drontheim naar Stockholm vertrok ken, waar zij den Prins-Gemaal zullen aantreffen. Het ontwerpTarief wet. De Ned. Vereeniging van Handels agenten heeft uit haar leden een com missie benoemd, wier taak het is, liet ontwerp-tarief van invoerrechten te bestudeeren, met het oog waarop de verschillende takken van den import- handel in de commissie zijn vertegen woordigd, om te trachten voeling te krijgen met de tegen protectie gekante groepen in den lande. Promotie bij de post. Reeds geruimen tijd was er stilstand in de benoemingen tot directeur bij P. en T. Door de afvloeiing van hooger per soneel per 1 October a.s. is daarin ver andering gekomen en is thans de sol licitatie opengesteld naar niet minder dan 20 kantoren, die bijna alle tot de meest belangrijke behooren. Pensioenregeling spoorwegpersoneel. De Ned. R. Kath. Bond var, Spoor- en Tramwegpersoneel St. Raphael en de Prof. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel hebben zich met een uijvoerig adres tot den minister van financiën gewend om een spoedige tot standkomin'g der nieuwe pensioenrege ling voor het spoorwegpersoneel te willen bevorderen. Onder het personeel heerscht groote ontstemming 'over het feit, dat de reeds voor jaren in uitzicht gestelde nieuwe pensioenregeling maar steeds uitblijft, terwijl verslechteringen ip zeer korten tijd kunnen worcien ingevoerd. De beide bonden hebben een audiën- tie bij den minister van financiën ver zocht om deze aangelegenheid met den minister te bespreken. VLISSINGEN, 28 JULI. Prov. watersnoodcomité in Zeeland. In de vergadering van het „Provin ciaal Watersnoodcomité in Zeeland", bijeengeroepen door den Commissaris der Koningin, werd besloten, dat het Watersnoodcomité, zoo dit noodig blij ken mocht, subsidie zou verleenen aan schonk hem een gevoel van verlichting, toen hij zag, dat zij niet hoog speelde, ofschoon de fiches voor haar een heele som geld vertegenwoordigden. Einde lijk kreeg zij de „bank" en zij opende die met 20. IHij zag dat haar hand beefde, toen zij de kaarten uitdeelde, maar dat schreef hij toe aan zenuwachtigheid, niet aan opwinding. De bank won steeds weer, totdat zij verscheidene honderden pond bedroeg. ,,'lk zou daar tevreden mee zijn", zei hij streng. „Neen, neen, ik geloof, dat ik veine heb", antwoordde zij, terwijl zij snel weer de kaarten gaf. „Negen", riep de pointeur, terwijl hij een vier en een vijf toonde en Nalda had verloren. „Je had tevreden moeten zijn", zei hij droogjes. „Neem de bank over", zei zij haastig en gaf hem de kaarten over. „Speel ■maar voor mij. Hier zijn twintig pond", voegde zij er op bevelenden toon aan toe. Glimlachend gehoorzaamde Lindsay. Hij won vier „coups". Toen hield hij op en gaf Nalda de gewonnen fiches. „Nu wordt het tijd, dat wij gaan", zei hij. „En ik ga mee", zei Olive haastig. Nalda stond op het punt zich te ver zetten, maar Olive kneep haar in cte hand en wierp haar een waarschuwen den blik toe. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1