VRIJDAG 23 JULI iHONIGS Puddingen -IMO174 FEUILLETON DE QROOTE ONDEUGD BINNENLAND Stads» en Provincienieuws EEN GOEDE TOESPIJS VUSSING5CHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Senten H vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cenc- ADVERTENTIE-PRIJS I Van 1-4 regels:ƒ1.10; voor iedere v '"Too cl„t bii abonnement spe- SS^nstLnVvre|etenr;|s" vSbetaling van 1-5 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. f 1 70, Familieberichten van 1—6 rege.s iedere regel meer 26 cent. VOOR DE NAGELATEN BETREKKINGEN VAN DE VERONGELUKTE VISSCHERS. Vorige opgave ƒ1885.25 E. A. P., Den Haag - f5.— W. de J. Dzn., Den Haag - v„ Amsterdam rx Letters E. P. E., Amsterdam - d.5U M. C. van E., Rotterdam - C. S., Rotterdaml- L. M., Groningen1 p. B., Groningen A. P. L„ HeerenveenJ S M. O. E., Den Haag0 ja ten H., Hilversum ja \V. H., Alphen a/4. Rijn P. de B., Soest A. C., Amsterdam - ff" P. R., Amsterdam - J- Familie D.—E., Utrecht - ^-50 Familie K, BaVkum (N.-H.) - 3.— Mevr. Dr. A., Haarlem - 10.— A. A., Uithoorn - 2.50 J. G., Heemstede2.5u I Familie G., Den Haag - 5. C. R., Deventer- 5. L. B., Den Haag- 5 B., Den Haag - 5. Gehouden collecte op Woensdag 23 Juli -2790.81 H. de J. M.~H., Den Haag- 5.— Th. J. v. d. H., Domburg - 10.— Familie W., Amsterdam- 40. De G., Apeldoorn - 10. B. v. D., Rotterdam - 10. D. K. Cz„ Ooltgensplaats - 5. G., Den Haag - 5. Dames v. d. P., Zierikzee - 5. Letters V. O., Apeldoorn - 6. Wed. S. (j. D., Amersfoort - 5. L., Bussum - 9. N. A. de W., Alblasserdam- 3. Letters N. N., Oegstgeest - 6. Jhr. Mr. v. D. v. K., Koudeicerke - 25. P. j. E., Koudekerk a/4. Rijn - 10. FamUie j., A,msteraam - 5.50 G. B. K., Groningen - 10. J. v. B., Amsterdam- 2.50 Ds. B., Oude Tonge- 3. S. G., Hillegersberg- 2.50 Mevr. S. Cl. iB., Rotterdam - 2.50 Mevr. D. H.v. d. H., Zutphen - 10. Familie van V., Kampen- 10. J. S. Th. Jr., Rijssen- 2. A. H. G., Haarlem - 2.50 Ab. van R., Rotterdam - 2.50 Mej. W. M. van S., Rotterdam - 1 Mevr. D., Den Haag- 5. I. K., Utrecht- 5. J. C. N., Utrecht- 10. Familie F. W. W., Utreaht- 1. C. L., alhier - 2.50 J. G. v. B. van V., Zeist- 15. H. v. d. B., Eindhoven - 5. J. G., Venlo - 7.50 J. P. V., Arnhem- 25.— J. A. E. M., Nijmegen- 100. Letters H. G. R., Rijswijk5. Vleesch Import Maatseh., Rot terdam - 15. J. R., Sluiskil - 5. J. A. M., iBloemendaal - 2.50 Mr. J. M., Oostburg- 25. J. I. de B., Amsterdam - 10. J. Ph. G., alhier - 10. F. van D Werkendam - 10. L. J. P., Amsterdam- 2. Vertaald door Mevrouw ^1. P. WE^SELINKVAN ROSSUM. Een half uur later sliep zij vast Olive-stond naast haar bed en keek op haar neer. „Ja, ik geloof, dat ik je heb. Met een beetje geluk en als Jeffery mijn spel wil spelen, ben ik er zeker van." Om twaalf uur was zij gereed haar bezoeker te ontvangen. Nalda was wakker, maar lag nog in bed. Olive had er op gestaan, dat zij in bed zou blijven. Lang werd aangediend en behoefde slechts enkele oogenblikken te wachten ,/Ik hoop dat je mij hier niet voor niets hebt laten komen. Een paar uur langer in bed blijven zou geen overdaad zijn geweest ik heb tot over vijven ge speeld." ,.Ik heb een honderd pond gewonnen en daar kan ik hef mee doen." „Waarom trouw je Nalda niet V' „Ik vermoedde, dat je dat in je ge dachten had. Je hebt dus de hoop niet opgegeven Lindsay te bemachtigen. Ie bent een dappere meid, Olive." help?"23' ',em ''^ben indien jij mij „Lief meisje, ik durf niet, ik ben Lindsay een macht geld schuldig en hem be" 'k ee" feeetje banS v°or .Je bent toch zeker geen lafaard." W. S., - 10.— Mevr. M. V., Rotterdam- 5. W. C., Groningen - 2.50 N. N-, Nieuw-Lekkerfand - 2.50 A. J. F., Zandvoort - 1.50 V. S., Amsterdam - 10. N. N., Bergen-op-Zoom- 25.— P. van E., Amsterdam - 10. L. v. K., Dodewaard- 10. Mevr. Z., St. Laurens - 40. J. R., Noordwijk - 100. J. v. R., alhier- 100. D. v. 'R., alhier - 50. J. L. de G., Antwerpen - 25/ J. V., Amsterdam- 100. Letter K., Amsterdam - 10. A. A. van H.D., Beverwijk - 60. W. B., Slurs - 2.50 Letters C. R. O., Amsterdam - 25. Door tusschenkomst van de firma Siegers Zn. Van N. N- 25.— Van N. N- 50.— Totaal ƒ5933.06 INGEKOMEN GIFTEN ADMINISTRATIE „VLISSINGSCHE COURANT". Reeds ontvangen ƒ690. Familie G- 10. N. N- 2.50 W. v. d. S- 3.— H. B- 1-— A. J. B- 1 Gezellig avondje - 5.24 Wed. G. S- 5.- Juffr. de B- 1. J. R., Rotterdam - 2. C .L., Amsterdam - 10. J. L., Rotterdam - 2.50 Middelburgsohe Mij. van. Stoom vaart en Goederendienst „Valk* '-110. Totaal ƒ843.24 Meerdere giften zullen door ons dankbaar worden aanvaard en in ons blad worden verantwoord. VOOR HET GEZIN VAN HET SLACHT OFFER BRAND NEDPAM. (Ingekomen bij de Administratie der „Vlissingsche Courant". Van E. Tƒ25.— De reis der Koningin. De correspondent van de „N. R. Ct." fe Chrisfiania schrijft d.d. 19 Juli De berichten in de Noorsche bladen over den verderen tocht van de Konin gin, nadat zij met haar gevolg Juli in Aandaisnaes was aangekomen, zijn uitest schaars, wat doet vermoeden, dat de Koningin ingevolge haar verlangen, haar reis onbemerkt vervolgen kan. Men weet intusschen toch mee te deelen, dat zij, behalve verschillende uitstapjes in 't indrukwekkende Roms- dal, waaraan zooveel historische her inneringen uit de middeleeuwen en van den heiligen Olav verbonden zijn, ook nog een vijfdaagschtn tocht naar Sond- möre en Hjelie gemaakt heeft. De Ko ningin heeft daar kennis gemaakt met de bijzonder belangwekkende touris- tenroute over Grotli Viasaêter. waar de weg in tal van S-vormige bochten naar het in de diepte gelegen Strynswater voert. Volgens een bericht van 18 Juli in „Aftenposten" is de Koningin eergiste ren in het Parkhotel in Aandaisnaes te ruggekeerd. Zij was zeer tevreden over haar tocht, die steeds door gunstig weer begunstigd was. De Koningin die gaarne van de kariool gebruik maakt, had dit vervoermiddel slechts een en kele maal met de automobiel moeten verwisselen. Een smalende trek lag om de lippen van Olive, toen zij dit woord uitsprak. „Lindsay is een duivel als hij boos wordt", antwoordde Jeffery. „Hij behoeft het nooit ie weten. In dien wij ons spel goed spelen, zal hij Nalda den bons geven. Hij is er de man niet naar om een speelster te trouwen." „Geloof je werkelijk, dat zij een speelster is „Ja", antwoordde Olivp. „Haar moeder was het. Zij richtte zich er mee ten gronde. Niets kon haar terughouden en zij hield toch wel van haar man." „De geneesheeren zeggen, dal spelen evenals de zucht om te drinken over erfelijk is." „Ja, en van die twee is drinken het gemakkelijkst fe genezen. Ik zeg je, dat het in 'Nalda's bloed zit. Ik ben geen dwaas, ik heb haar getoetst. Ik heb haar aangemoedigd en „Olive", zei Jeffery, „ik vind, dat je al heel slecht bent. Dit jonge meisje heeft je hoegenaamd geen kwaad ge daan." „Zij 'heeft Mark genomen, den eeni- gen man om wien ik ooit gaf", riep Olive met plotselingen hartstocht „Je bent een zonderling, Olive, ik had nooit gedacht, dat je om iets anders gaf dan om wat voor mij ook het voornaamste is een gemakkelijk le ven en wat geid om je te kunnen redden." „Jeffery, draai er niet om heen. Jij hoopt Nalda té trouwen, zooals ik naar Mark verlang. Ik heb gisterenavond op je gelet. Je oogen waren welsprekend genoeg." Werkeloosheid. Op 12 Juli waren bij 199 organen der openbare arbeidsbemiddeling In gemeenten met 5000 of meer inwoners als werkzoekende mannen ingeschreven (hetgeen niet steeds beteekent werke loos) 26.02 personen. Bovendien stonden bij die organen ingeschreven 27.000 mannelijke werk zoekenden, die tot de meer ongschool- de beroepen moeten worden gerekend en warvan er velen onregelmatig of nu en dan los-werk verrichtend, niét steeds onder de geheel werkeloozen kunnen worden gerangschikt. Ingeschreven waren van beide boven vermelde groepen Op 21 Juni 1924 bi] 197 organen 24.850 en 26.000 perso nen, op 28 Juni bij 196 organen 25.056 en 26.159 personen. Woningbouw te Rotterdam. Verschenen is een opgaaf van het aantal woningen, waarvoor in de maand Juni jl. door de bouwpolitie te Rotterdam een bewijs van voltooiing werd afgegeven met opneming daarbij tevens van de cijfers, betrekking heb bende op de daaraan voorafgaande maanden van 1924. Januari particuliere woningen, ge bouwd zonder steun 197 Februari particuliere woningen, gebouwd zonder steun 188, gemeentewoningen 194, to taal 382 Maart particuliere woningen, gebouwd zonder steun 122, gemeente woningen 258, totaal 380 April ver- eenigingswoningen 33, particuliere wo ningen, gebouwd zonder steun 151, totaal 184 Mei vereenigingswoningen 78, particuliere woningen, 'gebouwd met steun 65, particuiuiere woningen, ge bouwd zonder steun 340, gemeentewo- r.ingen 95, totaal 578 Juni vereeni gingswoningen 24, particuliere wonin gen, gebouwd met steun 33, particulie re woningen, gebouwd zonder steun 432, totaal 489 totaal vereenigings woningen 135> particuliere woningen, gebouwd met steun 98, particuliere wonihgeni gebouwd zonder steun 1430, gemeentewoningen 547, totaal 2210. VLISSINGEN, 25 J'JLI. Bezoek aan Vlissmgert van K. ftï. de Koningin. Zooals wij reeds in ons 'blad meldden, werd, in de Dinsdagavond door de feestcommissie met het bestuur van den Oranjebond en buurtvertegenwoor- digers gehouden vergadering, officieel besloten, de voorgenomen algemeene feestelijkheden ('buurtversiering, con certen, vuurwerk, enz.) ter gelegenheid van het aanstaand bezoek van H. M. de Koningin aan Vlissingen, wegens de onze visschersvloot overkomen ramp, niet te doen doorgaan. Het bezoek als zoodanig zal echter geheel overeenkomstig het vastgestelde programma, plaats hebben (ook de zanghulde in het Bellamypark van de leerlingen der openbare- en bijzondere scholen gaat door) en Vlissingens be*' volking behoeft zich daarbij niet fe la ten weerhouden om, zij het dan met minder uiterlijk feestbetoon dan we ons aanvankelijk hadden voorgesteld, aan hare gevoelens van aanhankelijkheid en trouw jegens de Koningin op even spontaan hartelijke wijze uiting tege- ven als bij vorige gelegenheden, o. a. laatstelijk nog tijdens de landbouw- feesten in 1921, toen H. M. herhaaide- „ja, ik houd van haar, maar ik zie niet goed „Laat dat maar aan mij over, Nalda zal alles zelf doen." „Op mijn woord, het is een duivelsch plan Hij zweeg en vervolgde foen luchtig „Apropos, ik ben bij een nieu we speelgelegenheid geinteresseerd.Na- tuurlijk zeg ik het je in vertrouwen.Mijn naam wordt niet genoemd. ik zal er iemand in zetten en hem goed betalen. 'Heb je ooit mevrouw Fortescue ont moet „iNeen, maar ik heb van haar ge hoord. Speelt zij niet heel hoog „Ja. Zij doet met mij samen. Een vrouw is'een machtige hulp. Mevrouw Fortescue kent iedereen. Het valt haar heel gemakkelijk menschen aan te 'brengen. Dat is alles, wat wij noodig hébben als wij «maar eerst de men schen hebben, dan hebben wij een klei ne goudmijn. Natuurlijk wil ik niet, dat Nalda weet, dat ik eehig belang heb bij de gelegenheid." „Maar je wilt, dat ik er haar heen breng vroeg Olive. „Ja, wij kunnen haar geld evengoed gebruiken als dat van ieder ander. Bo vendien zal het gemakkelijker zijn haar daar in het oog te houden. Als ik je nicht zal trouwen, ben ik er niet bij zonder op gesteld, dat zij veel verliest. Als wij getrouwd zijn, zal ik er wel voor -zorgen hei beheer oyer het geld te krijgen." „indien je een goeden raad van mij wilt aannemen, dan moet je haar niet het hof maken, voordat zij vrij is van Mark. Zij is een vreemd mengsel, in lijk verklaarde, daardoor zoo bijzonder fe zijn getroffen. Voor een allerhartelijkste ontvangst der Koningin bestaat ditmaal des te meer aanleiding, nu H. M. zoo pas we der, naar aanleiding van de visschers- ramp, van uit het hooge Noorden met woord en daad deed blijken van Hare deelneming en hoezeer Zij deelt in het wel en wee Harer onderdanen. En dan ook nog om eene andere re den. Naar wij vernemen, zou het oor spronkelijk in de bedoeling hebben ge legen, aan het bezoek der Koningin aan Zeelands hoofdstad een rijtoer door Walcheren te verbinden, waarbij dan natuurlijk verschillende gemeenten op Walcheren, waaronder natuurlijk ook de onze, de eer zouden hebben genoten van een bezoek. Aangezien echter daar door het programma voor het vier- daagsch verblijf van H. M. de Koningin in onze provincie al te zeer zou worden overladen, moest van dat voornemen worden afgezien. De Koningin moet toen echter als Haar uitdrukkelijken wil hebben te kennen gegeven, dat dan toch in geen geval Vlissingen zou worden vergeten Wel een bewijs van de bijzondere sympathie van H. M. voor onze ge meente. Laat ons dan toonen, dit te waardee- ren, en, al vieren we dan geen „feest" zooals we dat onder andere omstandig heden zeker zouden hebben gedaan, laat ons dan toch van onze ingenomen heid met het bezoek van H.M. doen blij ken door eene zoo enthousiast en har telijk mogelijke ontvangst. Laat er veel oranje worden gedragen, huis aan huis de driekleur wapperen (buurfcommis- sies, zorgt er eens voor, dgt dit ge beurt voornamelijk langs de route, die de Koningin door de gemeente zal volgen, waar geen huizen staan, kun nen toch wel vlaggen worden geplant (ook een mooi werk voor de buurt- commissies om dat eens neijes op te knappen.) Ze weten alreeds waar ze, zoo noodig, hulp kunnen bekomen en mochten er vlaggen te kort komen, dan zijn die zoolang de voorraad strekt, op aanvraag ten gemeentehuize wel in bruikleen te bekomen. De Koningin zal van hier uit, na een vierdaagsch verblijf in Zeeland, onze provincie weder verlaten. Het bezoek aan Vlissingen zal dus in zekeren zin tevèns ziin een afscheid aan Zeeland. Laat ons, Vlissingers, dan voor alle Zeeuwen zorgen, dat het een afscheid worde, dat klinkt ais een klok De ramp van onze visschersvloot. 'Het juiste bedrag der opbrengst van de Woensdag gehouden collecte is ƒ2790.81. Van den burgemeester van Borsseie is bij de politie alhier bericht ontvan gen dat aldaar is aangespoeld het lijk van J. Grootjans, 58 jaar, een der op varenden van de „Vliss. 20". Ook te Zoutelande is nog een lijk aangespoeld, dat evenwel nog niet is geïdentificeerd. Er zijn dus thans 9 lijken aange spoeld. De bijzetting van de slachtoffers van deze treurige ramp zal morgenochtend 10 uur plaats hebben. De burgemeester zal aan het graf het woord voeren. Op initiatief van den burgemeester is te Ter Neuzen een comité gevormd en zal a.s. Zaterdag een collecte worden gehouden ten bate van de ondersteu- enkele opzichten een Puriteinsche en als zij vermoedde „Dat 'begrijp ik, ik ben niet gek", viel hij ongeduldig in. „Maar eerst moet je beproeven haar vertrouwen te winnen." Lang staarde haar aan en lachte daarna luid. „Olive, we zijn een fijn stel schurken. Ik heb eenige vuile dingen in mijn leven gedaan, maar ik had nooit gedacht, dat ik zoo laag zou zinken... Maar bij den hemel, hebben zal ik haar. Lach niet, als ik je zeg, dat ik bijna voortdurend aan 'haar denk. De wensch haar te be zitten is in mijn bloed gevaren. Toch heb ik meer mooie vrouwen gekend, doch zij lieten mij koud. Er is iets aan Nalda, dat mij beschaamd over mij zelf maakt, en toch ga ik als een ploert handelen om haar te winnen... Hef le ven is een zonderling ding en hoe lan ger men leeft, des te minder begrijpt men het." „Wij beiden weten, wat wij willen", zei Olive, „en ik laat mijn gevoel in kwesties ais deze niet meespreken. Ie zoudt goed doen mijn voorbeeldde volgen. Maar zeg eens, wanneer denk je die gelegenheid te openen „Vanmiddag". „Dan zal ik er haar mee naar toene men. Stil. Daar komt zij." Nalda kwam binnen en zag er zoo frisch uit, alsof zij een langen nacht geslapen had. Zij knikte Lang toe en gaf Olive een hartelijken kus. „Laten we in Carlton gaan lunchen. Kleed je gauw aan, Olive, ik heb honger." INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. maakt den maaltijd compleet Kiest daarom als nagerecht een HONIG'SPUDDING, gefabriceerd met de bekende Honig's Maizena. Deze bezit door zijn samenstelling alle goede eigenschappen. Gewild bij groot en klein,door zijn heerlijken smaak. Vraagt Uw winkelier ning der tengevolge van den storm op 18 dezer noodlijdend geworden vis- schersgezinnen fe Vlissingen en Aine- muiden. Bij Faveur is gisterenavond gecollec teerd 54.16 en in het Concertgebouw, dank zij het opwekkend woord van Bart Elfrink, een bedrag van 39.69. De opbrengst van de collecte gehou den door den Ned. Bond van Kermis- vakgenooten „Ons Belang", op de ker mis alhier gehouden, heeft opgebracht 154.30. Door bemiddeling van den heer W. van Oosterhout, is namens de Middel burgsohe Maatschappij van Stoom vaart (passagiers- en goederendienst) en Goederendienst S. S. Valk, beiden te Rotterdam, f 110 beschikbaar gesteld voor de nagelaten betrekkingen der ramp visschersvloot. In „de Tei." heeft de heer N. de Vuijst, kOopvaardij-officier een schrij ven geplaatst, waarin hij de vraag stelt of de stormwaarschuwingsdienst niet wat tijdiger den 18 Juli 8 u. 58 v.m. het sein „Weest op uw hoede" aan de \«er- schillende posten had kunnen bevelen. Aan den hoofdredacteur van Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt, prof. E. van Everdingen, heeft „de Tel." daar omtrent nadere inlichtingen gevraagd, die o.a. het volgende schrijft Bij den stormwaarschuwingsdienst is critiek achterop gemakkelijk, maar dat evenals bij alle weersverwachtingen ook bij dezen dienst verrassingen af en toe onvermijdelijk zijn. Het is den inzender blijkbaar niet bekend, dat gedurende den zomertijd de eerste waarnemingen 's ochtends eerst te 8.20 (7 uur Green wich) worden gedaan en de berichten het Instituut ongeveer te 8.45 bereiken. Het sein is te 5.58 gegeven, van enkele uren eerder kunnen geven, was dus geen sprake. Op dat oogenblik was de gemiddelde gradiënt over ons land in derdaad 0.3 m.M. per graad, die in het Z.-W. echter 2.7, een volstrekt niet bij zonder hooge waarde eerst te 9.50 was de gradiënt in het Z.-W. 4.9 m.M. „Wat zullen we daarna doen vroeg deze. „Ik heb Mark afgetelegrafeerd. Haast je waf, lieve." HOOFDSTUK V. „Welke uitvlucht heb je voor Mark gevonden vroeg Olive. toen zij aan de lunch zaten. „Geen enkele. Ik heb hem alleen ge vraagd, of hij mij wou komen halen, om samen te gaan dineeren. Daarom moet ik voor zevenen terug zijn. Hoe laat begint men te spelen Nalda was in de meest opg'ewekte stemming en Olive en Lang wisselden een snellen'en beteekenisvollen blik. „Ongeveer om vier uur", antwoordde Olive. „Dan hebben wij dus nog een paar uur", zei Nalda en daarna keek zij nieuwsgierig naar een dame, die juist het restaurant was binnengekomen. Het was een opvallende vrouw van fusschen de veertig en vijftig jaar. Haar toilet was volgens de laatste mode en om haar hals droeg zij een prachtig snoer-padrlen. Zij keek naar Nalda en daarna iraar LangXen liep snel op hen toe. ,jHet is mevrouw Vortescue zal ik haar vragen met o\s te lunchen vr,oeg Lang fluisterend aan Olive. „]a", antwoordde deze kort. „(Hoe maakt u het ik dacht wel, dat ik u hier zou vinden", begon mevrouw Fortescue, en nam toen den stoel, dien Lang voor haar had gereed gezet. oMag ik bij u gaan zitten ik ben ge heel alleen". (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1