DINSD4Ö 15 JULI 62e Jaargang gemeentebestuur DE 0R00TE ONDEUGD BINNENLAND vruchten wafels es-NO'lGff! VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRÏJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wai- •heren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door hét geheele rijk 2.50. Week-jhon- nernenten 57 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS y-n ii regels 1.10 voor iedere regel' meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per .egel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1-—5 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 16 regels: ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens broederdienst. •De Burgemeester van Vlissingen brengt ingevolge art. 44, tweede lid van het Dienstplichtbesluit ter openbare kennis, dat door Gedeputeerde Staten van Zeeland, bij besluit van 4 juli 1924, no. 224, voor goed of voorloopig van den dienstplicht zijn vrijgesteld wegens broederdienst, de navolgende personen, allen behoorende tot de lichting 1925 A. Baart, voorloopig A. van Belzen, voor goed ;'j. van den Berg, idem J. F. C. van den Berg, voorloopig M. A. van Boekshout, idem A. R. den Boer, idem A. Bostelaar, voor goed J. J. van der Burgh, idem S. Clarisse, idem J. J. Cor- veleijn, voorloopig J. Daane, voor goed J. van Dijk, idem j. M. van Dijk, voor loopig S. van Eenennaam, idem J. Ger ming, voor goed A. J. Gillissen, idem J. M. Groen, voorloopig A. Groenenberg, voor goed C. A. Hamel, voorloopig C. Heeres, voor goed M. de Hes, idem A. A. iHeijdens, voorloopig C. J. F. H. van der Hof, idem P. A. de Keijzer, voor goed C. M. Kok, voor goed P. Kosten, idem M. J. Luwema, idem A. Mommaas, idem J. H. Naaktgeboren, idem P. de Nooijer, voorloopig G. Notebaard, voor goedC. C. Pierens, idem A. Pleijte, voorloopig J. G. Ph. Poschman, voor goed J. de Quelerij, voorloopig M. Rab, idem H. *van der Schaaf, idem J. Schil- lemans, idem J. Schot, idem J. Spuy, idem W. Swart, idem J. J. J. Tax, idem; C. P. Ventevogel, voor goed A. J. de Vos, voorloopig D. Vos, voor goed C. de Willigen, idem J. Wissekerke, voorloopig. Tegen deze uitspraak 'kan binnen tien dagen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of diens wettigen vertegenwoordi ger b. elk der overige, voor deze gemeente, voor dezelfde lichting ingeschreven perso nen, of diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe, aan de Ko ningin te richten, -moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij den Bur gemeester ter secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de door zending van het verzoekschrift. Ook de Commissaris der Koningin kan binnen denzelfden termijn bij de Koningin in beroep komen. Vlissingen, 14 Juli 1924. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. AFSLUITING BROUWENAARSTRAAT. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter openbare kennis dat de Brouwenaarstraat vanaf heden tot nadere aankondiging voor het verkeer met rij- en voertuigen en vee is afge sloten. Vlissingen, 15 Juli 1924. Burg, en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris. F. BISSCHOP. Vertaald door Mevrouw I. P. WESSELINK—VAN ROSSUM. 2; Olive brak plotseling af en kuste haar nicht hartelijk. „klier zijn we in Paddington en ik ben blij, dat ik er weer ben. Buiten krijg ik altijd een landerig gevoel... ik ben blij, dat je met mij mee bent ge gaan, lieve." Zij reden naar een étagewoning bij Buckingham Gate, die tot Nalda's groo- te verwondering zeer weelderig Was ingericht niets wees er op de armoe de, waarover Olive had geklaagd. „Wij doen het best, als we ons nu dadelijk gaan kleeden de heeren zullen binnen een ugr hier zijn'', zeide Olive. „ik kan mij in een kwart van dien tijd kleeden", zei Nalda. „Dat kan ik niet", antwoordde Olive droogjes, terwijl zij een naijverigen blik wierp op de frissche schoonheid van haar nicht, die geen behoefte had aan kunstmiddelen. Nalda was het eerst klaar toen Olive binnen kwam, nam zij haar met een onderzoekenden blik op. „Zoo is het goed, lieve. Het contrast is uitstekend. In eikaars gezelschap komen wij ieder nog voordeeliger uit kom eens mee naar den spiegel." Naast Nalda's blonde schoonheid haar blauwe oogen en blond haar Bezuiniging op de dienstldeeding. Ingesteld is een commissie tot onder zoek of er een meer economische wijze van vervaardiging, levering en ver strekking van rijkswege van alle uni formen en dienstkleeding mogelijk is en om terzake rapport uit te brengen. In deze commissie is o.a. benoemd tot lid en voorzitter W. C. J. Smit, vice-admi- raal buiten dienst te 's-Gravenhage. De Indische marine, De Indische regeering zegde de in diening toe van een nieuwe vlootwet, vermoedelijk in de najaarszitting van den Volksraad. De Volksraad heeft de marinebe- grooting aangenomen, zoomede een motie-Aay, betreurende dat twee'jagers en twee flottieljevaartuigen ten laste zijn gebracht van de Indische begroo ting zonder voorkennis van den Volks raad. Begrafenis oud-gouverneur Van Heutsz 'De correspondent van „de Maasbo de" seint uit Montreux d.d. 14 dezer Hedenmiddag had op liet kerkhof te Harens onder groote belangstelling "an de Nederiandsche kolonie de be grafenis plaats van het stoffelijk over schot van den oud-gouverneur-generaal J. B. van Heutsz. Er waren kransen van H. M. de Koningin-Moeder en de regee ring, terwijl de Nederiandsche gezant te Bern H. M. de Koningin en de regee ring vertegenwoordigde- Gesproken werd o.m. door den oud-vice-president van den Raad van Indië en den heer Vattier Kraanen te Amsterdam Een zoon van den overledene dankte namens de familie. Mogelijk wordt het lijk toch naar Nederland overgebracht. Ket voorontwerp Ziekte- en Ongevallenwet. Op de algemeene vergadering van den Overijselschen Provincialen Bond van Ziekenkassen en -fondsen is met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen „De Prov. Bond, kennis genomen hebbende van het voorontwerp Ziekte en Ongevailenwet-Aalberse, en mee- nende dat het ontwerp in geen enkel opzicht voldoet, zelfs niet aan matige eischen, doch een aanmerkelijke ver mindering van de reeds bestaande ziek teverzekering beteekent, protesteert tegen dezen aanslag op de sinds vele jaren bestaande zieken kassen, waar men bereid en in staat is aan alle redelijke eischen te voldoen draagt het bestuur op met alle ten dienste staande wettelijke middelen te voorkomen, dat aan het voortbestaan der kassen een einde wordt gemaakt." Bond van Politieambtenaren in Nederland tot bescherming van Dieren. Zaterdag. 12 Juli jl. hield deze bond te Rotterdam zijn jaarlijksche algemee ne vergadering. Afgevaardigden waren aanwezig uit Velp, Rotterdam, Vlissin gen, Zeeuwsch-Vlaanderen Gorinchem, Helder, Culemborg, Drente, Groningen en 's-Gravenhage. In zijn openingswoord wees de voor zitter er o.m. op, dat de bond heden zijn eerste lustrum viert, in verband waarmede een telegram werd verzon den aan het eere-lid, den heer J. J. A. de Koning, oud-commissaris van poli tie, wonende te Soest, de oprichter van den 'bond. kwam het donkere Spaansche type van Olive, dat van een hartstochtelijk ka rakter getuigde, des ie beter uit. „je bent heel mooi", zei Nalda met oprechte bewondering. ..Het is niet noodig het compliment te beantwoorden... Daar zijn ze al", zei Olive, toen zij de bei hoorde gaan. Jeffery Lang kwam het eerst binnen ontstuimig, doch plotseling bleef hij staan. „Nalda, dit is mijnheer Lang mijn nicht, juffrouw Gilchrist". Zoodra de buigingen waren ge maakt, richtten Naldas oogen zich ech ter op zijn makker. Lindsay's stap was langzaam in tegenstelling met dien van Lang zijn oogen waren vast op haar gericht en voor het eerst in haar leven voelde zij de prikkelende gewaarwor ding, die een jong meisje in tegenwoor digheid van een jongen man onder vindt. Dat moest een sterk man zijn, die daar voor haar stond, een, die hard en onbuigzaam zou zijn en toch Als in een droom hoorde zij zijn naam noe men en een oogenblik lag haar hand in de zijne. Even later zaten zij in een auto en luisterde zij naar het onbedui dende gebabbel van Olive. Maar al den tijd scheen het. alsof Lindsay haar ern stig aankeek. En zij slaagde er niet in, aan hun gesprek deel te nemen. ■Carltonrestaurant was het doel van hun tocht toen zij aan tafel zaten, sprak Lindsay haar aan. „Juffrouw Gilchrist, u bent heel stil", zei hij en een lach kwam in zijn oogen. „Ik heb niets te zeggen. Alles is zoo Ingezonden M ededeelingen Pijnen in Tanden en Kiezen verdrijft men door Ptftêjnhardt's Sar.apirirt-Tabletten. Van de Nederiandsche Vereeniging tot bescherming van Dieren waren te legrafische gelukwenschen ingekomen. Uit het jaarverslag bleek, dat meer en meer de steun ondervonden wordt van Justitie en Politieautoriteiten en dat de ibond zich geregeld uitbreidt, het geen weder laatstelijk bleek door de oprichting in Mei j.l. van de afdeeling Oost-Zeeuwsch- V laanderen. Algemeen was het oordeel gevestigd, dat het Bondsorgaan in een gevoelde behoefte voorziet en dat de uitgave on der geen beding mag worden gestaakt. De rekening en verantwoording, wel ke door den waarn. penningmeester werd uitgebracht, wees een voordeeiig saldo aan van 319.72, waartegenover staat, dat de begrooting voor het jaar 1924-1Ö25 slechts., een gunstig saldo van ƒ40.72 aanwijst. In het hoofdbestuur werden herkozen de heeren H. Lonspin, gep. maj. der rijksveldwacht te Beilen, G. J. W. Dort- land, inspecteur vart politie te Culem borg en J. F. Berkel (secretaris), hoofd inspecteur van politie te Vlissingen, ter wijl ter vervulling van de bestaande vacatures werden aangewezen de hee ren Talsma, gemeente-veldwachter te Beetgum en K. van der Veen, opper wachtmeester der Kon. marechaussee te Meppel. Besloten werd in de groote steden een krachtige actie in te leiden ter ver sterking van het ledental van den bond. Waar voorts de practijk heeft geleerd, dat er nog maar al te veel politiebeamb ten zijn, bij wie weinige bekendheid met de dierenbeschermende bepalingen gepaard gaat met gemis aan voldoende kennis van de gesteldheid b.v. van trek dieren in het algemeen, daar werd het besluit genomen, tot uitgave van een pakkende brochure, ten dienste der po litie, waarin beknopt, doch duidelijk, eenige wenken ten deze zullen worden gegeven. In verband met een tweetal ingeko men voorstellen tot het doen van stap pen om te geraken tot wijziging van de trekhondenwet, met betrekking tot de gesteldheid van den hond en den toe stand van de hondenkar, werd. door het hoofdbestuur medegedeeld, dat inmid dels was gebleken, dat door de Nederl. Vereeniging reeds stappen zijn gedaan om tot wetswijziging te geraken. De vergadering verleende dientengevolge machtiging aan het hoofdbestuur om naar bevind van zaken en in overleg met genoemde zustervereeniging t.o.t. te handelen. Ten slotte werd er opnieuw op aan gedrongen, dat ieder lid zoo eenigszins mogelijk zijn bijdrage op minstens i per jaar steile, zuiks in verband met de groote uitgaven, welke aan de verschij ning van het bondsblad kleven. Als plaats van vergadering voor de volgende bijeenkomst werd 's-Gra venhage aangewezen. Tijdens de vergadering werd 'n tele gram van hulde gezonden aan den mi nister van justitie. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn de volgen de voorstellen aan den gemeenteraad gedaan Wij hebben de eer uwe vergadering hierbij ter vaststelling aan te bieden het ingevolge artikel 11 van het Konimriijk vreemd. Ik ben een van het land dat indrukken opdoet", antwoordde zij ze nuwachtig. „U moet voorzichtig zijn, mijnheer Lindsay", viel Olive in, „mijn nicht heeft het leven geleid van een kluize naarster en is even onbekend met de wereld als een non." „U bent te benijden", antwoordde Lindsay, die zich weer tot Nalda wend de. „Indien u vrede en geluk verlangt, dan had u in uw afzondering moeten blijven." Zijn blik dwaalde door het restau rant, waar mooie vrouwen waren, slechts weinigen echter droegen niet het stempet van de inspanning, die het mondaine leven kost. En er was er geen met de heldere, frissche huid, de klare oogen en de onschuldige uitdruk king van dit jonge meisje. Mark Lind say zuchtte. Olive had hem bezorgd gadegeslagen en zij fronste het voorhoofd. „Juffrouw Gilchrist heeft niet geleefd en zij heeft alleen maar bestaan", zeide zij geprikkeld. „Enkel maar bestaan is soms het ver- kieselijkst", antwoordde hij kalm. Olive werd bang. De laatste zes maanden had zij Mark Lindsay ver volgd, maar met zulk een tact, dat hij het niet had opgemerkt. In het begin was zijn rijkdom haar eenig doel ge weest, maar weldra was de liefde haar hart binnen geslopen en was er tot een alles overheerschende hartstocht ge worden. Zijn ernst had haar verlangen slechts versterkt en toen ze Londen besluit d.d. 19 November 1900 (Stbl. no. 202), zooals dit 'besluit nader is gewijzigd, aan üed. Staten van Zeeiand uit te brengen verslag aangaande de wijze, waarop het op de gemeentebe- grooting voor het dienstjaar 1923 toe gestane bedrag van 9.339.88>/2 voor het in artikel 35 der Leerplichtwet om schreven doel (verstrekking van voe ding en kleeding aan schoolgaande behoeftige kinderen) is besteed. Verslag van de verstrekking van voeding en kleeding aan school gaande behoeftige kinderen over 1923. De kindervoeding heeft in 1923 plaats gehad van 3 Januari, tot en met 14 Juli in het gymnastieklokaal van de scholen A en B, van 27 September .tot en met 14 November in het Gasthuis en van 15 November tot en met 21 December in een lokaal der voormalige kazerne Willem 111. Aan de schoolvoeding werd deelge nomen door leerlingen der openbare lagere scholen A. B, C, D, F, G en K, der R. Kath. Meisjesschool, der R.-K scholen aan de Verkuijl Quakkeiaar- straat en Kasteelstraat en der bijzon dere school op Gereformeerden grond slag aan de Kasteelstraat. In het tijdvak van 3 januari tot en met 14 Juli zijn op 157 dagen maaltijden verstrekt geworden en wel aan 174 leerlingen per dag. Het totaal aantal verstrekte porties eten bedroeg in dit tijdvak 27.330. In het tijdvak van 27 September tot en met 14 November zijn op 42 dagen maaltijden verstrekt geworden en wel aan =t 32 leerlingen per dag. Het totaal aantal verstrekte porties eten bedroeg in dit tijdvak 1768. In het tijdvak van 15 November tot en met 21 December zijn op 32 dagen maaltijden verstrekt geworden en wel aan =fc 210 leerlingen per dag. Het totaal aantal verstrekte porties eten bedroeg in dit tijdvak 6703. Behalve de verstrekking van voedsel had tevens aan de daarvoor in aanmer king komende kinderen nog een ver strekking van klompen plaats. In totaal zijn 1811 paar klompen uitgereikt. De hoofden van scholen dienden bij het gemeentebestuur lijsten in van kin deren, die naar hun overtuiging in aan merking kwamen om aan de maaltijden der kindervoeding deel te nemen, of wel van kinderen, die gratis klompen wenschten te krijgen, welke lijsten door den Armenraad werden onderzocht. De kosten der kindervoeding hebben over 1923 bedragen 9.339.88'/2. Deze kosten kunnen als volgt worden gespe cificeerd 2.158.95 - 725.25 - 1.595.771/2 - 234.45' - 2.269.51 - 1.267.70 - 151.— Vieeschwaren Aardappelen en groenten Kr ui d enïersw aren Brandstoffen Arbeidsioonen Klompen Melk Water, licht kantoorbe hoeften. enz. Gasthuis (verstrekking van maaltijden) Gebruik keuken voorma lig Burger Weeshuis 320.06 387.19 210. Totaal 9.339.8814 Blijkens een overgelegd schrijven van den Commissaris der Koningin in Zee- verliet, om Naida te bezoeken, was dit alleen geweest in de hoop, dat hij haar zou missen. En vanavond had zij stellig gedacht, dat hij haar ten huwe lijk zou vragen. Toen het diner was afgeloopen, gin gen zij naar het Koninklijk Theater, waar Lindsay een loge besproken had en Nalda onmiddellijk geheel in beslag werd genomen door het spel van een van Shakespeare's stukken. „Men kan zien, dat Londen nieuw voor haar is", zei Olive tegen Lindsay. „Het doet mij goed, haar zoo oprecht te zien genieten." „Nalda is de eenvoud zeil", ant woordde Olive ongeduldig. „Ja en onbezoedeld door de wereld." „Dat is geen deugd. Zij heeft nooit de gelegenheid gehad anders dan rein te zijn eenige maanden in Londen en „De hemel verhoede het riep hij haastig uit. „Wij vrouwen zijn allen gelijk het is alleen het gemis aan gelegenheid, dat de heilige maakt kijk eens naar haar, ze heeft tranen in haar oogen", zei ze hoonend. „Hebt gij haar overgehaald naar Londen te komen „Ja om een man te vinden. Dat zal gemakkelijk genoeg gaan zij is rijk. Ik zal het Jeffery zeggen." „Hij is niet waard, haar hand aan te raken. Lang met zijn honderden liefdes geschiedenissen en dat onschuldige meisje." „Is het dan niet waar, dat een man BE MNDEBOOM (WED). B. WflN DOESBURG) IJSWAFELS (to 4 natuurlijke vruch- tensmaken.) Zéér verfrissclxend! 5S&WBR8 MaMöARSM©- wafels (gevuld met de natuurlijke mandarijnvrucht, geen essence.) Bijzonder lekker als het heet is. WOR BE LeJSSSi-a een paar pakjes ESPERANTO- WAFELS (voedzaam, croquant, edel van smaak. Hyg. verpakt.) &5J DS MR&ISE3SS4 smaakt verrukkelijk DE OR1GÏNEELE FROU-FROU (met den Lindeboom) gevuld metslagroom. MOgCA-TRK-TAAC, pikante koffiesmaak-wafel, juist geschikt voor 't warme seizoen. land, d.d. 1 juli 1924, A no. 216, le af deeling, behoort de gemeenteraad een opgaaf in te zenden van tweemaal zoo veel personen als op 31 December a.s. ais leden van het college van zetters alhier, ingevolge artikel 4 der wet van 5 April 1870 (Staatsblad no. 63), af treden. Wij hebben derhalve de eer U voor te stellen op die opgave de namen van de volgende ingezetenen te plaatsen a. voor de vacatureA. van de San- de de heeren A. van de Sande en 1. Rekkers b. voor de vacatureJ. B. van der Schaaf de heeren j. B. van der Schaaf en G. van Puffelen c. voor de vacatureJ. Loois Azn. de heeren J. Loois Azn. en P. M. j. W eijens Ter voorziening in de vacature van onbezoldigd ambtenaar van den bur gerlijken stand, welke 1 Augustus a.s, zal ontstaan door het bedanken van den heer W.. L. Huson, hebben wij de eer uwe vergadering aan te bevelen den heer M. Geelhoed alhier. Naar aanleiding van het door den heer W.L.Huson tot U gericht verzoek om ontslag uit zijn betrekking van on bezoldigd ambtenaar van den burger lijken stand, hebben wij de eer uwe met een verleden de beste echtgenoot wordt „Breng haar weer terug naar het landjjuifrouw Delaire". „Juffrouw Delaire', herhaalde zij ver wijtend. „Oiive dan", zei hij ongeduldig. „Londen is geen geschikte plaats voor uw nicht". „Ik zal op haar passen. Gelukkig, dat het stuk uit is. Je gaat vanavond met ons mee terug „Neen vanavond niet. Ik loop terug naar mijn kamers en de auto kan u thuis brengen." Hij nam afscheid op straat en liep langzaam naar St. James. Lindsay had een hard en moeilijk leven achter den rug, maar het succes was vroeg geko men en sinds een jaar of wat was hij een macht in de financieele wereld. Zijn goede naam was onbevlekt hij was een van die abnormale personen een financier met een geweten. Zijn moeder had grooten invloed op zijn leven geoefend en had de vrouwen steeds dezelfde standaard als zij aan gelegd. Daar hij van nature een zeer huiselijk man was, keek hij al eenigen tijd naar een vrouw om en was al bijna tot het besluit gekomen, dat Olive De laire zeer goed de leiding van zijn huis houden op zich zou kunnen nemen. „Gelukkig ik ben niet aan haar ge bonden", dacht hij nu en zijn geweten maakte hem geen verwijten. Toen hij dien nacht wakker lag, too- verde zijn geest hem het beeld voor van een meisje, wier gelaat reinheid en onschuld ademde. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1