62e Jaargang MAANDAG 14 «JULI ^niMEENTEBESTUUR MissBlanche EL- FEUILLETON DE GR00TE ONDEUGD "mNNENLAND Stads= en Provincienieuws sseNO 164 VLISSINGSCHE ABONNEMENTS-PRIJS Voor VKssingen en gemeenten op Wal- nementen T17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers:5 cent ADVERTENTIE-PRIJS Van 1-4 regels:1-Ï0; voor iedere reed meer 26 cent; bij abonnement spe- J.-Sp Pilzen Reclames 52 cent per regel raéL Advertenties betreffende Huur en Verhuur Kooo en Verkoop, D.enstaanbje- dtagen én Dienstaanvragen enz pnjs b. vooruitbetaling van 1—5 regels fU.75, elke refanSieberi?hteen van 1-6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent OPENBARE VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN op Vrijdag 18 Juli 1924, des namiddags 2 uur. I. Mededeelingen. II. Over te leggen stukken. Ill Te verleenen ontslag. 1. Aan den heer W. L. Huson, als on bezoldigd ambtenaar van den burgerlij ken stand, met ingang van 1 Augus tus a.s. 2. Aan A. de Mol, als leeraar in de Ned. taal aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs, met .ingang van 1 September a.s. IV. Benoemingen. Van een onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand. De aanbeveling luidt de heer M. Geelhoed, boekdruk ker. alhier. V. 'Te behandelen punten 1. Voorstel van de leden L. P. van Oorschot en O. F. Lindeijer, namens de Raadsfracties der S. P. en S. D. A. P., tot intrekking van art. 49 der Algemee- ne Politieverordening (colportagever- bod) bij welk voorstel is gevoegd het desbetreffend rapport van de commis sie voor de Strafverordeningen d.d. 24 Mei 1924. 2. Voorstel van Burg. en Weth. a. tot nadere aanwijzing van de plaats waar de openbare lagere scho len A, B, C en D zullen worden geves tigd, en b. tot het beschikbaar stellen van schoolgebouwen aan de besturen der Vereenigingen voor Chr. U. L. O. en tot bevordering van Christelijk Onder- .wijs. 3. Idem tot vaststelling van het ge wijzigd tarief van het Gasthuis. 4. idem tot vaststelling van de ge wijzigde begrootingen en rekeningen over 1923 van a. het Havenbedrijf b. van de Groente- en Fruitveiling c. van het Grondbedrijf d. van het Badbedrijf e. van het Woningbedrijf en f. van den Vee- en Vleeschkeuringsdiensf, kring \Wlissingen. 5. Idem tot goedkepring van de re keningen over 1923 van het Gasthuis b. van het Bur ger Weeshuis' en c. van het Burgerlijk Armbestuur. Idem tot wijziging der gemeente- begrooting, dienst 1924. INGEZONDEN A1EDEDEELINGEN. Wij zelf hebben er het meeste belang bij, 'dat U goed wordt bediend. Zegt daarom met vertrouwen Geef MIJ maar Vertaald door Mevrouw ^1. P. WESSELI'N'KVAN ROSSUA1. HOOFDSTUK I. tilk begrijp niet, waarom je niet in de stad woont je kunt 'het toch betalen", zei Olive Delaire tegen haar nicht. „Ik ben heel gelukkig op het land, bovendien..." „Bovendien herhaalde Olive, toen Nalda Gilchrist aarzelde. „Ik heb vader halt en half beloofd, dat ik altijd in Whiteways zou blijven wonen." „Dat behoeft je toch niet te verhin deren een deel van je tijd in Londen door te brengen Waarom neem je niet de helft van mijn woning Je zoudt er mij een grooten dienst mee bewijzen. Ik kan niet leven van mijn kleine inkomen. Op het oogenblik ben ik „op" en..." „Waarom heb je dat niet eerder ge zegd f" vroeg Nalda verwijtend, en liep naar haar schrijftafel, waar zij zich neerzette en een cheque schreef. Zoodra Olive de cijfers zag, slaakte zij een kreet van blijdschap en omarm de zij haar nicht. „Je bent een schat. Je kunt je niet voorstellen, wat dit voor mij beteekent het verschil tusschen ellende en geluk." 7. idem om van het R.-K. Parochiaal Kerk- en Schoolbestuur in eigendom terug te nemen 142 ML grond aan de Kasteelstraat, tegen den kostprijs ad 10 per iML 8. idem tot vaststelling van het ver slag over 1923 betreffende het verstrek ken van voeding en kleeding aan be hoeftige schoolkinderen. 9. Idem tot het opmaken van een pe riodieke aanbeveling van leden Van het college van zetters. - - VIERING VERJAARDAG H. M. DE KONINGIN. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen op verzoek van den Commissaris der Ko ningin in Zeeland, ter openbare kennis, dat in verband niet de omstandigheid dat 31 Augustus dit jaar óp een Zondag valt, naar de meening van den Minister van Binnen-' landsche Zaken 'en Landbouw voor fees telijkheden. ter viering van den aanstaan den verjaardag van Hare Majesteit de Ko ningin, 1 September a.s. ware te bestem men. Vlissingen, 14 Juli 1924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Het diner bij den Ned. gezant te Berlijn .Naar de Berlijnsche correspondent van „de Tel." verneemt, heeft de Ne- derlandsche gezant te Berlijn, baron Gevers, verklaard, dat 'hij, alvorens hij het diner aan den ex-kroonprins aan bood, zich eerst in verbinding gesteld had met het departement van buiten- landsche zaken te 's-Gravenhage, ten einde te weten te komen of dit bezwa ren tegen het diner had. Pas nadat het Nederlandsche departement van buiten- landsche zaken den gezant had mede gedeeld, dat het geen bezwaren tegen het geven van het diner had, heeft de gezant het diner aan den ex-kroonprins aangeboden. Herdenking mobilisatie 1914. Den burgemeesters is medegedeeld, dat hun binnen eenige dagen enkele manifesten op de mobilisatie 1914 be trekking hebbende, zullen worden toe gezonden. Deze moeten op 30 Juli a.s. worden aangeplakt. Voorts zullen eenige op de mobilisatie betrekking hebbende prentbriefkaarten worden beschikbaar gesteld, welke op 31 Juli door jonge meisjes bijv. aan het pu bliek ten verkoop zullen worden aange boden. De opbrengst hiervan is be stemd voor het te vormen Nationaal Fonds tot ondersteuning van door de mobilisatie getroffenen. J. B. van Heutsz f Hr. Ms. gezant te Bern, mr. Doude van Troostwijk, heeft de opdracht ont vangen zich naar Montreux te begeven teneinde de Nederlandsche regeering te vertegenwoordigen bij de teraardebe stelling van den oud-gouverneur-gene- raal Van Heutsz. VLISSINGEN, 14 JULI. Oranjefeest op 8 Augustus a.s. Volgens mededeeling van het comité zal een algemeene inzameling van gif ten, ten behoeve van bovenbedoelde feestviering, plaats hebben op aan staanden Woensdag 16 dezer en vol gende dagen. „Ik wou. dat ik het eerder had ge weten. Natuurlijk ben ik niet, wat men een rijke vrouw noemt, maar als ik je bij gelegenheid..." „Ik zal niet bij je klaploopen, Nalda. Nu ga ik mijn koffers pakken. Je moet meegaan, je bent mijn gast." „ik zou er wel zin in hebben,maar..." „In dit verlaten hol ontmoet je geen levende ziel en het wordt hoog tijd, dat je trouwt. Je ziet er goed uit en met jou geld..." „Ik verlang in 't geheel niet te trou wen", antwoordde Nalda. „Ik vind dit rustige leven prettig." „,Het is een plantenleven, lieve. Laat ons gaan pakken, want je gaat met me mee." ,jNu, goed dan, maar ik blijf niet lang." Naida zuchtte even, toen zij haar dienstmeisje de koffers zag pakken, want de rust van haar leven was tot nu toe door niets gestoord. Haar va der was een paar jaar geleden gestor ven een innnige genegenheid had tus schen hen beiden bestaan. Zij waren bqna altijd bij elkaar gefeest en hij had haar steeds met groote zorg tegen alle kleine ongemakken beschermd. De heer Gilchrist had nooit met haar over haar moeder gesproken en de levendige vragen der jeugd had hij met grooten tact ontweken, totdat Nalda eindelijk begreep, dat dit een onderwerp van pijnlijken aard was. Na den dood van haar vader had zij zorgvuldig zijn pa pieren nagezien, maar daarin vond zij Ingezonden Mededeelingen Stukgeloopen en Branderige Voeten verzacht en geneest men met PUROL. Met die inzameling heeft zich, op verzoek van het comité, welwillend be last een aantal dames- en heerenleden van verschillende vereenigingen alhier, die, voorzien van inteekenlijsten op oranjepapier, zich in de verschillende stadsgedeelten aan de woningen der ingezetenen zullen aanmelden tot het in ontvangst nemen der bijdragen, waarvoor men op die lijsten zal gelie ven te teekenen of die men, zonder te teekenen, voor het goede doel mocht wenschen af te staan. Het comité vestigt er nadrukkelijk de aandacht op,dat voor deze feestviering absoluut geen gelden zullen worden besteed uit eenige openbare kas en dus alles uitsluitend zal worden bekostigd uit de opbrengst van vrijwillige bijdra gen der ingezetenen, waarom het gaar ne hoopt op aller medewerking ter be reiking van het beoogde doel heel Vlissingen, jong en oud, klein en groot, ter gelegenheid van het bezoek van H.M. een feestelijken en gezelligen dag te bereiden. Een 'Oranjedag, die wij, Vlissingers, dien, vanouds, zoo prettig weten te vieren. Een oproeping. De vice-president van den Raad van State, voorzitter der afdeeling voor de geschillen van bestuur, roept in de „Staatscourant" op de onbekende be langhebbenden in zake van het beroep, ingesteld door Burg. en Wetft. van Vlissingen, tegen het be sluit van Ged. Staten van Zeeland van 11 April 1924, waarbij de weg van Mid delburg over West-Souburg naar Vlis singen gesloten wordt verklaard voor motorrijtuigen, ledig zwaarder dan 500 K.G. behalve personenmotorrijtuigen met ten hoogste 6 zitplaatsen, om zoo zij dit noodig achten hunne me- moriën en bewijsstukken in te zenden aan den Raad van State, te 's-Graven hage vóór 23 Juli 1924. Zomerweer. Door den hevigen wind zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag meer dere telefoon-verbindingen verbroken. Onaangenaam. Een winkelierster vermiste haar por- temonnaie met geld, welke zij, naar zij vermoedde, even te voren op een der boorden van den winkel had gelegd. Zij verdacht een persoon, die even te voren in den winkel was geweest, de portemonnaie te hebben medegenomen. De politie werd in den arm genomen en de 'betrokken persoon aan een verhoor onderworpen. Intusschen was de porte- mannaie weer gevonden in een mand en was dus daarin gevallen of door de winkelierster zelve daarin neergelegd. Intusschen had zij den betrokken be zoeker van haar winkel eenige zeer onaangename oogenblikken bezorgd. Twist. In het Bellamypark ontstond giste renavond twist tusschen passagiers van een autobus, waarbij een der reizigers uit deze bus meerdere klappen opliep. Aanrijdingen. Zaterdagavond had nabij het station een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een motorrijder, waardoor het rijwiel geheel werd vernield. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. niets, dat eenig licht verspreidde haar eenige ontdekking was een minia tuurportret van een lieftallig meisje, dat naar zij meende en hoopte, haar moe der. moest voorstellen. Olive Delaire was haar eenige bloed verwant, en Nalda was vaak in de ver zoeking geweest haar te ondervragen, doch een gevoel van piëteit jegens haar vader hield haar er van terug. Op de reis naar Londen gaf zij echter toe aan een plotselingen aandrang en vroeg eensklaps „Weet je, of mijn moeder nog leeft Olive keek haar een oogenblik spra keloos aan. „Ik geloof het wel", zei zij eindelijk. „Heb je haar wel eens ontmoet Waar woont zij ,lk geloof, dat zij in het buitenland is", antwoordde Olive aarzelend. „Waarom is zij niet bij vader ge bleven „Zij zijn met onderling goedvinden gescheiden, toen je nog heel klein was. Moeder heeft mij er nooit veel van ver teld en .dit is werkelijk alles, wat ik weet. Indien je een goeden raad van mij wilt aannemen, plaag jezelf dan niet met je moeder. Ze heeft natuurlijk nooit veel om je gegeven, anders zou zij je niet hebben verlaten 1" Nalda deed geen vragen meer, maar verzonk in diep nadenken. Zij kon haar moeder niet zoo snel uit haar gedachten zetten en voor het eerst van tiaar leven voelde zij een innig verlangen, haar te In de Walstraat werd Zaterdagmid dag een 5-jarig meisje door een pleeg zuster, die op een rijwiel zat, aangere- dn. De aanrijding ontstond doordat het meisje plotseling qnnadenkend voor het rijwiel kwam geloopen. Baldadigheid Gisterenavond is geconstateerd dat brand heeft gewoed in de brievenbus in de Kasteelstraat en de zich daarin bevindende brieven gedeeltelijk zijn verbrand. Een ernstig onderzoek in deze wordt ingesteld. Opgepast. Gebleken is dat de kousjes en schoentjes van een meisje aan het strand ontvreemd zijn geworden. Aangeraden wordt deze zaken bij het spelen der kinderen niet uit het oog te verliezen. Met steenen naar een auto geworpen. Door de politie is een jongen opge spoord die op den Singelweg uit balda digheid met steenen had geworpen naar een passeerende auto, waardoor deze schade had bekomen. Mandoline-vereeniging Apollo". Ter gelegenheid van het een-jarig bestaan van de mandoline-vereeniging „Apollo", onder directie van den heer P. C. Oorschot, had Zaterdagavond in den tuin van „de Oude Vriendschap" een concert plaats en waren er fees telijkheden georganiseerd. De gedachte, in den tuin een en an der te doen plaats hebben, was bij de hitte, die heerschte, zeer goed. In de zaal zou het bijna niet uit te houden zijn geweest. Van het programma hebben wij ver schillende nummers met genoegen ge hoord. Een gezelschap mandoline-spe lers klinkt inderdaad zeer aardig de le mandoiine-partij voldoet meer dan de bas, daar deze wat licht is, maar de stemmen-verdeeling is juist en hier onder volgt de samenstelling van het orkest er zijn vijf le. vijf 2e mando lines, drie mandola's, twee guitaren, een bas-guitaar en een mandoloq- celio. Marschen komen er in den regel goed uit en zoo was het ook hier met de openingsmarsch. Passages in mineur klinken eigen aardig op de mandoline het instru ment is er al een, om den zomeravond te kleuren en wanneer er dan nog in kleine terts wordt gespeeld, bevorderi het de stemming. Wij doelen op de ..Rève Oriental", waar de mineur-ge deelten erg voldeden. No. 3a en 3b waren niet zoo fijntjes af als de andere No. 3c was daaren tegen zeer mooi. Het motief is zoo goed gekozen en werd wèl-begrepen gespeeld. De man, die het slagwerk bediende, liet zfch niet van de wijs brengen, toen zijn muziek er vandoor ging. Vóór gepauzeerd werd ontving de heer Oorschot een fraai bloemstuk. De pauze duurdeeen uur, maar dit werd aan dansen besteed, terwijl er na het tweede gedeelte van het concert eveneens bal was in den vroolijk ver lichten tuin. De stemming liet niets te wenschen over het schitterende zo merweer werkte hiertoe mede. Wij wenschen den heer Oorschot met ontmoeten. Gedurende het leven van haar vader had zij geen behoefte aan genegenheid gevoeld, maar nu was zij ontzettend alleen, terwijl ergens in de wereld een vrouw was, die haar het leven had geschonken. „Wat ik zeggen wil, speel je bridge vroeg Olive terloops. „Vader wilde nooit een kaart in huis hebben." „Dan zal ik je les geven. Je bent vlug van begrip en je zult het dus spoedig vatten. Als er geen bridge bestond, zou ik van honger omkomen", zei Olive lachend. „Maar je speelt toch niet om geld zei Nalda verbaasd. „Je denkt toch niet, dat wij om cho- colaadjes spelen. Kind, je hebt nog heel wat te leeren. Het is een zegen, dat je in mijn handen gevallen bent. Ik zou eenige vrouwen kunnen noemen..." Olive zweeg lachend. „Apropos, wij gaan vanmiddag uit eten. Ik waarschuw je, niet verliefd te worden op Jeffrey Lang. Zoodra hij weet, dat je geld hebt, ligt hij aan je voeten." „Ik heb noch den wensch noch het voornemen 'om verliefd te worden", antwoordde Nalda 'koel. Olive lachte spottend, maar er glans de genegenheid in haar oogen. Voor het oogenblik had de chèque in haar zak haar hart feeder gestemd jegens de onbedorven nicht. „Jeffery is werkelijk een zeer goede kerel maar hij is vreeselijk arm en zijn vereeniging verder succes en ho pen, dat deze tak van dienst in het muziek-leven in onze stad vele jaren gunstig van zich zal doen spreken. e Si La. Het carillon van den St. Jacobstoren. Het speelwerk van den St. Jacobsto ren zal zich van hedenmiddag af weer doen hooren. Provinciale schietwedstrijd Bijz. Vrijwillige Landstorm. Op 10 en 11 Juli hield de Bijzondere Vrijwillige Landstorm, Verband Zee land, begunstigd door prachtig weer, een provincialen Verbands-schietwed strijd op het militaire schietterrein te Oost- en West-Souburg. De commandant van het Verband, majoor Bretschneider, het woord ne mende, heette de aanwezigen welkom, er op wijzende, dat het nut van den wedstrijd niet alleen is gelegen in het bepalen van den besten schutter maar tevens nauwer moet aanhalen den band die de Bijzondere Vrijwilligers omvat, Met leedwezen deelde spreker mede, dat het de laatste maal zou zijn, dat hij aan een wedstrijd in Zeeland zou me dewerken. Van den inspecteur van den Vrijwil- ligen Landstorm was bericht ingekomen dat hij tot zijn leedwezen verhinderd is den wedstrijd bij te wonen. Vervolgens verzocht spreker den heer Van der Beke Callenfels de banen te openen met het lossen van het eerste schot. Door o.s. heeren waren medailles be schikbaar gesteld Van den voorzitter der Nationale Landstormcommissie, van den inspecteur van den Vrijwilligen Landstorm en van den heer Van der Peijl te Hansweert, resp. bestemd voor de korps- en gerebaan. scherp, marga en revolver, terwijl de heer P. G. Laer- noes, secretaris van de provinciale commissie van den Bijzonder Vrijwilli gen Landstorm, had zorg gedragen voor een 12-tal kunstvoorwerpen, voor de prijswinners der personeele baan. Voor de vrije baan werden geldprij zen uitgeloofd. Het terrein was feestelijk versierd met vlaggen en een 4-tal tenten. Reeds dadelijk droeg de wedstrijd een geanimeerd karakter. Uit alle deelen der provincie, zelfs de verst afgelegene, kwamen de afgevaar digden in groepjes aan. Óp beide dagen is er zeer druk ge schoten en, gezien het groote aantal goede schutters, was het niet gemakke lijk een prijs machtig te worden. Op den 2den dag had tevens de wed strijd plaats voor officieren van het Verband. Op beide dagen stond in de middag uren. dank zij de goede zorgen van den heer P. G. Laernoes, een koffietafel ge reed, waaraan alle afgevaardigden zich in een prettige stemming vereenigden. De le dag eindigde om 7 uur nm., de 2e dag was echter niet minder druk. In den loop van den middag van den 2den dag kwam er een telegram van den voorzitter der Nationale Land- storcommissie, den heer Duijmaer van Twist, berichtende dat hij tot zijn groot leedwezen verhinderd was tegenwoor dig te zijn, tevens zijn beste wenschen heeft geen beroep. Zijn eenige kans is, een meisje met geld te trouwen en hij is knap genoeg om daarin te slagen. Mark Lindsay is van een heel ander slag. Hij zal je niet bevallen." „Waarom niet vroeg Nalda nieuwsgierig. -.'Hij is 'hard en terugstootend. Maar hij heeft een massa geid. Je zult hem vanavond ontmoeten. Hij zal de vierde persoon zijn en is onze gastheer." „Maar je wist immers volstrekt niet, dat je vanmiddag tijdig terug zoudt zijn. Hoe is dat diner dan geregeld „Ik heb den heer Lindsay getelegra feerd" antwoordde Olive koel. „Je hebt hem gevraagd, ons te di- neeren te noodigen zei Nalda ver baasd. „Waarom niet Ik heb hem ook ge zegd, dat hij Jeffery mee moest bren gen." Nalda begreep, dat zij op het punt stond een nieuwe wereld te betreden, want haar opvoeding was verre van modern geweest en het gesprek met Olive verontrustte haar. „Je vader heeft niet verstandig ge daan, Nalda je hebt nog heel ouder- wetsche opvattingen. Dank den hemel, dat je geen „braaf Lijsje" bent. Onze manieren mogen gekunsteld schijnen maar onze zeden..." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1