-=Nol5S [KSCHOOL wteuties Maatschappij tib vaart DONDBROAO 3 JULI 'binnenland"" FEUILLETON VROUWENLIST 1 vruchten wa f els Stads= en Provincienieuws :ht. d' 762.1 te Biar- 1" 737.8 te Black vond van 3 Juli ge Zuidelijke tot vaar bewolkt tot jpklarend: Regen- leden, Openbare leringen enz. Maandag, Don- Soirée dansante. Irrte: concert. Dagelijks concert -Bekker. van 3/26 uur. [Sollsten^vond: Soiree dan- hd. Concert ^ndag- en Woens- 30 uur. Matinée. /ertsen. Dins- ïrdag en Zondag |30 uur. ig, Zaterdag en' 8—11.30 uur. lij dag Soirée-dan- Jur. |05.30 uur Thé td Evertsen. jirée Dansante, ée „la Jeunesse", |P" PTÊn fietsen. uur 9.5Z 9.52 9.51 flissingen. 11.m. 3.17 3.50 4.22 feroman is een Ion, terwijl de ibracht. I wereldwonder. Middelburg. Toelatingsex. Jirecteur, WEEDA. B-afd. vóór 15 ropleidine). knar, Koop en Verkoop lDlenstaanvragen, enr. [illng, van 1-5 regels meer 15 cent 4e1sje. Inds na 8 uur. |dijk 7. pn net meisje harkt 13. drgel [letter O., bureau ipingshuis van gas, regen en electrisch Manderestraat 8. If 1 Augustus een rBODE LVliss. Courant". ft (sje Lark 34. VSAAJLS ■htpaar. ltters V. B., bureau 3en I den verkoop van lan het strand, bij LINDE. lelb. - Rotterdam pgen plaatsen. PASSAGIERS EN VEE. T. 1144. t.b. UI 8 8 T. HOtt t.u ur 9 VLISSIINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op "Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-ahon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. .ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, tfoop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. De Wester-Sclielde. Uit Brussel meldt men aan de „N. R. Ct." Daar baron Ruzette, minister van openbare werken, aan de directie van de Red Star Line te Antwerpen thans schriftelijk de verzekering heeft gege ven, dat de normale toestand van de vaargeulen bij Bath en Valkenisse te gen 15 Augustus hersteld zal zijn, heeft de directie van de Red Star Line be sloten, de stoomschepen Belgenland en Lapland weer in de vaart te brengen op Antwerpen. De Belgenland zal 7 Augustus uit New-York naar Antwer pen vertrekken. Vreemde musici in Nederland. Het antwoord van de heeren Aal- berse, van Karnebeek en Heemskerk, ministers van arbeid, handel en nijver heid, van buitenlandsche zaken en van justitie (ingezonden 27 Juni 1924), ten vervolge op de beantwoording van vragen van mevrouw BakkerNort betreffende het verleenen van facilitei- te voor pasvisa aan leden van vreemde orkesten of ensembles, met het oog op de belangen der Nederlandsche musici luidt Het is den ondergeteekenden bekend, dat een Nederlandsche vice- consul een collectief visum heeft ver strekt aan een Duitsch ensemble van musici van 12 personen voor een be drag van ƒ6. De toedracht van dit- geval, ook ver meld in het Nederlandsch Toonkunste naars-Blad van 1 Maart 1924, is de ■volgende geweest. Bij den Nederiand- schen vice-consul te Elberfeld kwam op 22 October 1923 een verzoek in om verleening van 13 visa voor een kapel, welke musici zich hadden verbonden onder directie van één hunner op te treden in een café-restaurant te Am sterdam van 1 December 1923 tot en met 28 Februari 1924. Na gunstig ad vies van den hoofdcommissaris van po litie te Amsterdam machtigde de admi nistrateur van het Rijks paspoortkan toor den vice-consul, de visa te verlee nen. Hierbij is niet gesproken over een collectief visum, omdat deze aangele genheid valt buiten de bemoeiingen van het Rijkspaspoortkantoor en tot de competitie van het consulaat behoort. Aangezien vreemdelingen hier te lande op een collectief visum kunnen worden toegelaten, is de verleening van zulk een visum den honorairen consuls niet verboden. Wat betreft dit punt, wordt nog de aandacht er op gevestigd, dat hono raire consuls (waartoe de vice-consul te Elberfeld behoort) de opbrengst der consulaatrechten mogen behouden, zoo dat het een persoonlijke vrijgevigheid t» bekomra: Transport- «n Exo an G. VOS, Tol. IOORN, T tl.153 BHOUT, T«l. 1S1 fsNHEK,Ttl. 101. Naar het Engelsch. 49) - „Dat heb ik ook een oogenblik ge dacht en het was het ergste oogenblik en de ergste gedachte, die ik ooit heb gehad. Maar je leeft. En je blijft leven. Ik zeg je dat op gezag van den dokter. Hij en de verpleegster confereeren in de kamer hiernaast. Of liever, toen we zagen, dat je bijkwam (er is een kogel uit je armen, kleinen schouder ge haald), heb ik hun gevraagd mij met ie alleen te laten. Ik wilde de eerste zijn, dien je oogen zagen. Je wilt toch voor mij blijven leven, niet Omdat ik je aanbid Dat weet je toch „Ik weet het", antwoordde hel meisje. „Weet je, dat ik je aanbid „Iets heeft mij gezegd, dat het zoo af moest loopen. In die lange dagen, dat ik stil moest liggen om te luisteren naar Kit en Churn, scheen een andere stem zoo heel anders dan de hunne het mij in te fluisteren. Je advertentie voor mij in de courant heeft mij op de gedachte gebracht. Ik kon niet ant woorden. Maar het was voor mij de grootste troost Daarna heb ik me niet eenzaam meer gevoeld." „Lieveling t Je bent een heldin, een martelares en een heilige en ik weet niet wat meer. Alaar boven alles ben je Vnijn leven mijn leven. Ik heb een groote teleurstelling gehad, nadat ik je van zulke consulaire ambtenaren moet worden geacht, indien zij aan meer dan één vreemdeling een collectief vi sum verleenen en daarvoor het enkel voudige recht heffen. De ondergeteekenden zijn overigens van meening, dat er geen reden is, om regeeringsmaatregelen te treffen, met het doel aan buitenlandsche orkesten of ensembles bijzondere faciliteiten voor het pasvisum te verleenen, en dat bij het verleenen daarvan o.a. rekening dient te worden gehouden met de be langen der Nederlandsche musici. Procesvoering door 't marinepersoneel inzake salarisverlaging. De hoofdbesturen van den bond van marine-onderofficieren, den bond van korporaals van de Kon. marine en den bond voor minder marine-personeel hebben besloten tot het voeren van een proces tegen den Staat der Nederlan den. wegens de opgelegde salarisver- mindering met ingang op 1 Mei jl. Het advocatenkantoor Mendels en Gomperts zal in deze als gemachtigre optreden. Nederlandsche Spoorwegen. Aan het verslag der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen en van de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij over het jaar 1923 ont- leenen wij het volgende De opbrengsten uit het reizigersver- voer verminderden met f 5.243.911 en zijn, vergeleken met het jaar 1921, waarin zij hun hoogtepunt bereikten, met ruim negen millioen afgenomen. De opbrengsten uit het goederenver voer daalden 7.474-937 en zijn dien tengevolge sedert 1920, dat de hoogste cijfers heeft getoond, niet minder dan ruim één-en-dertig millioen gulden ach teruit gegaan. De resultaten van de reeds in het vo rig jaarverslag vermelde stappen in de richting van tariefsverlaging hebben ons gesterkt in de overtuiging, dat van een algemeene tariefsverlaging in de gegeven omstandigheden voor ons be drijf geen verbetering te wachten is. De opbrengst van het bestelgoed, waarvan de tarieven voor vervoer op afstanden beneden 100 K.M. belangrijk verlaagd waren, bleef elke maand beneden het geen dat vervoer in de overeenkomsti ge maand van het voorafgaande Jzrar opgeleverd had. en liep in veel sterker mate terug dan de opbrengst van het overige goederenvervoer. Sinds 1 April 1923, waarop als proef het buurtver keer ingevoerd werd op die baanvak ken, welke blijkens de vroeger opge dane ervaring daarvan de beste resul taten beloofden, stegen de ontvangsten uit het reizigersvervoer slechts op en kele dier baanvakken boven die van 1922 en toonde het totaal dier ontvang sten op de baanvakken met buurtver keer elke maand, behalve in de maan den Juli en September, een grooteren teruggang dan het totaal dier ontvang sten op de baanvakken zonder buurt verkeer. Het reizigersvervoer over af standen boven 200 K.M., waarvoor met ingang van 1 Februari 1923 een tariefs verlaging was toegestaan, is sedert niet toe- doch afgenomen. De vele maatregelen tot beperking van uitgaven deden' in 1923 op krachti ge wijze hun invloed gevoelen. Voorna melijk daaraan is het te danken, dat de exploitatiekosten 21.866.872 lager waren dan in 1922. In twee jaren tijds zijn de exploitatiekosten nu met 43.337.063, d.i. met ongeveer 22'/2 verminderd en wel personeeluitgaven voor het laatst gezien heb iets ver loren aan Roger Sands. Zijn wraak voor ik weet zelf niet wat Maar nu ik je zoo in mijn armen hebben mag, voel ik, dat het niets voor mij meer beteekent. Wat is een huis vergeleken bij dat heer lijke, niet met handen gebouwde huis jouw lief lichaam, het huis van je ziel Geloof je, dat me zoudt leeren liefhebben, wanneer je me beter leen kennen „Maar ik heb je reeds lief", zet Clo, als was het de natuurlijkste za; ter wereld. „Zelfs dien eersten avoid -T- je had iets over je ik vond liet vreeselijk je zoo te bedriegen en te te stelen. En het was heerlijk daar injtie vreeselijke kamer van Peterson je slem door de telefoon te hooren. Het was niet alleen, omdat ik hoopte, dat j? me zoudt helpen, maar vooral, omcfit jij het was omdat je voor mij anders bent dan wie ook, anders danjfengel zelfs". „'Lieve hemel, ik .had het niet Aurven hopen „En ik heb na dien tijd zoo vleselijk naar je verlangd. Daarom dachI ik, dat ik in den hemel moest zijn, toer/ ik daar net wakker werd en jou zag," „Jij, Engel 1" ,dtoe typisch, dat je me zo/ noemt O, ik had mijn arme Engel bijna verge- tn. Ik moet naar haar toe 1'jClo keek vlug om zich heen en zag tdén, dat zij op een bed in een bijzonder ingezellige kamer lag en dat O'Reilly or z'n knieën naast het bed lag. ,jHoe slefht van me, om meer aan jou te denkin dan aan met pl.rn. 16-5 millioen of plm. 13 en de andere uitgaven met plm. 27 millioen of pl.m. 38 54 Het bedrijf in zijn geheelen omvang heeft per saldo een verlies opgeleverd van 20.956.918 tegenover een van 28.742.285 in 1922. Christ. Nationaal Vakverbond. Het Christ. Nationaal Vakverbond heeft te Utrecht een buitengewone al gemeene vergadering gehouden, ter herdenking van zijn 15-jarig bestaan. De voorzitter hield een openingsrede waarin hij mededeelde, dat de groei van den bond belangrijk was. In 1916 was het ledental 20.723. In 1918 be droeg dit 65.674. Het hoogste punt werd bereikt in 1.920, toen 23 organi saties met 76765 leden aangesloten waren. Sindsdien had terugloop van het ledental plaats. Thans, d.w.z. op 1 April 1924, zijn 20 organisaties met een ledental van 52.887 aangesloten. De toekomst achtte spreker niet zon der perspectief. De heer Kruithof besprak hierop den huidigen economischen toestand en memoreerde o.a. uitvoerig de pas ge- eindigde staking in Twente. In de middagvergadering hield de heer J. Schouten, lid der Tweede Ka mer een rede over „Geestesgesteldheid en werkelijkheid". De gesteldheid van den menschelij- ken geest, zoo ving spreker hierop aan. wordt bepaald door het antwoord op de vragen „hoe en wat is de verhou ding tot God", en „wie ben ik Onder de werkelijkheid verstaat spr. het feitelijke en waar de grenzen van het leven beginnen. Deze grenzen lig gen voor den één gansch anders dan voor den ander. Er is een richting van geestesgesteld heid, die teruggaat, omdat zij dat ziet als het eenig goede, een andere die te ruggaat, omdat de werkelijkheid dit haars inziens noodzakelijk maakt, een derde die niet teruggaat en het voorbij gegane negeert en een vierde, die slechts wenschte af te breken, wat in zekeren zin nog heel is. Men ziet geen zegen meer in den arbeid. Trouw te blijven aan de Christelijke levensgedachte is Ontzet tend moeilijk, doch de werkelijkheid is het niet, welke den mensch tot een dergelijke levensgesteldheid brengt. De taak van u, aldus spreker, is te bevorderen het zien der maatschappij als een éénheid. Het is uw taak in allen te doen doordringen, dat een maat- schappïjvorm weliswaar nooit ideaal zal zijn, doch dat het best mogelijke nagestreefd moet worden en dat de kleine gebeurtenissen van het leven al tijd kunnen leiden tot een goede of kwade maatschappij. Het kwaad in de vakbeweging, in 't algemeen, zoo concludeerde spreker o.a., is, dat men zich aan de verant woordelijkheid wil onttrekken en toch propaganda wil voeren. Zelfs de Christ, vakbeweging wordt door dit algemeene kwaad aangetast, ook terwijl men indi vidueel afkeerig is van deze soort geestesgesteldheid. Wij moeten, zeide spreker, van den aanvang af tegen deze soort geestesge steldheid strijden. Ten slotte wees spreker er op dat z.i. het werk steeds zwaarder wordt. De strijd in Twente heeft dit o.a. bewezen voor allen die onmiddellijk en middel lijk streden. Wij moesten vechten tegen liberale werkgevers en socialistische werkne mers. Die strijd heerscht overal en vraagt onze principieele houding.Daar- haar „Wanneer je mrs. Sands bedoelt, je mag naar haar toe, als je kunt. Mrs. /Sands heeft je niet noodig. Je hebt haar iets hel belangrijks gezonden door miss Blackburne, de parelenrijgster over wie je me dien avond in de taxi en in Krantz' Keiler verteld hebt. Ik heb de vrouw aangesproken en me later vervloekt dat ik dat gedaan had, toen ik jou vond en zag hoe iedere seconde van belang was." „O, je had mij niet kunnen redden, als je naar boven gekomen was zonder Ellen te spreken. Het schot werd gelost vóór ik de tasch met parelen naar be neden gooide. Ik herinner me het nu. Iemand schoot door het gat in de deur. Het was Chuff, daar ben ik zeker van. Het deed niet zoo heel veel pijn. Het was precies een harde slag en ik viel op mijn knieën. Ik voelde me zwak en duizelig, maar ik kon toch nog aan El len roepen. Toen heeft iemand me op geraapt Kit, denk ik. Ik heb alles ge hoord wat ze met me wilden doen. Grappig Ik dacht toen aan jou en dat is het laatste wat ik me tot op dit oogenblik herinner.'' „Ik heb op dat oogenblik in het huis moeten zijn", kalmeerde O'Reilly haar. „Ik was voor jou gekomen Ik wist ze ker, dat je, ter wille van de parelen, zijn moest waar Kit was. Denham en ik hebben geprobeerd Churn en Kit en Chuff op het spoor te komen, nadat je mij in Krantz' Keller in den steek gela ten had." „Ik heb je niet in den steek gelaten 1" om moeten wij altijd onze taak ver richten 't zij we er populair of ge haat door worden in overeenstem ming met onze beginselen en in trouw aan God. Over deze "rede ontspon zich een levendige gedachtenwisseling. Antwerpen, Hamburg en Rotterdam. Gedurende de maand Juni werd de haven van Antwerpen bezocht door 773 schepen, metende 1.526.040 ton. In de zelfde maand van 1923 waren aange komen 803 schepen, metende tesamen 1.491.026 ton. Er is dus een verminde ring van 30 schepen en een vermeer dering van 35.014 ton. In de 6 verloopen maanden zijn te Antwerpen binnengekomen 4722 sche pen, met 9.260.907 ton. tegen 4616 schepen met 8.432.170 ton in de eerste 6 maanden van 1923. Er is dus een ver meerdering van 106 schepen en een vermeerdering van 828.737 ton. Gedurende de maand Juni zijn te Hamburg binnengeloopen 1112 schepen met 1.232.061 netto tons tegen 1158 schepen met 1.313.270 netto ton in Juni 1923. Sedert 1 Januari zijn te Hamburg aangekomen 5873 schepen metende te samen 7.516.880 netto ton, tegen 6568 schepen metende 7.517.312 netto ton in hetzelfde tijdperk van 1923. Er is dus een vermindering van 695 schepen en een vermindering van 432 netto ton. Gedurende de maand Juni 1924 kwa men te Rotterdam aan 845 schepen met 1.249.030 ton, tegen 642 schepen, met 844.147 ton in dezelfde maand van het vorig jaar, zijnde een vermeerdering van 203 schepen en een vermeerdering van 404.883 ton. Sedert 1 Januari zijn te Rotterdam aangekomen 4753 schepen metende 6-984.142 ton, tegen 3776 schepen met 5.370.977 ton in dezelfde periode van 1923. Er is dus een vermeerdering van 977 schepen en een vermeerdering van 1.613.165 ton. Zooals men weet moet men de ton- nenmaat van Antwerpen met 15 ver minderen om ze met die van Rotterdam gelijk te maken. De werkloosheid in de haven van Rotterdam. In den loop van de maand Juni heeft de •Holland-.Amerika lijn zj.ch genogd- zaakt gezien niet minder dan zes sche pen op te leggen. De werkloosheid in de Rotterdam- sche haven is dan ook den laatsten tijd sterk gestegen. Naar de directie der Holland-Ameri- ka lijn mededeelt, ligt het niet in het voornemen voorloopig meer schepen op te leggen. Integendeel zijn 'alle maatregelen genomen om bij de eerste gunstige berichten uit Amerika de schepen weer in de vaart te brengen. Het weer in Juni. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut in De Bilt publiceert het volgende voor- loopige overzicht over het weer in Juni in de eerste helft der tnaand was de dagelijksche maximum-temperatuur ongeveer twee graden Celsius beneden normaal overigens week de tempe ratuur weinig hiervan af. Den 6den kwam op verschillende plaatsen nog sterke nachtvorst voor. De 'hoeveelheid neerslag gemiddeld over het geheele land bedroeg slechts 34 tegen 57 milimeters normaal. In Zeeland was de regenval ongeveer gelijk er aan. De Bilt had 219 uren met zonneschijn tegen 192 uren normaal. „Neen, dat is ook het goede woord niet. Je was een dappere soldaat, die op je eigen houtje den strijd in ging 1" „Een soldaat Neen, ik was maar een muis." ,)Dat weet ik. De muis van den leeuw 1 En om het net, waarin de leeuw gevangen was door te knagen, moest je je in het hol van een anderen leeuw wagen. Maar de aanteekeningen, die je voor ons achtergelaten hebt, brachten Denham op het goede spoor. Hij heeft daar trouwens niet veel aan wijzingen voor noodig. Hij kwam .op het spoor van een zekeren Isaacs tenminste zoo noemt hij zich een man, van wien de politie reeds lang vermoedde, dat hij gestolen goederen opkocht. Toen ik de inlichting kreeg, dat Kit en Churn in het huis woonden, waar we Chuff moesten zoeken, had ik de zekerheid, dat ik jouw spoor ook gevonden had. Ik wou, dat we vijf mi nuten eerder geweest waren maar ik dank den hemel uit den grond van mijn hart, dat wij niet vijf minuten te laat geweest zijn. Wanneer de politie even tueel Kit van den moord mocht beschul digen .wat volgens Denham zeer on waarschijnlijk is, tenzij jij ruchtbaar heid geeft aan de zaak, dan is er toch geen enkele reden, dat de naam van mrs. Sands genoemd wordt." „Daar ben ik nog zoo zeker niet van. Kit weet alles van haar. Zij heeft het aan Churn verteld." „Zij zal het aan niemand anders ver tellen, daar kan je op rekenen. Als zij van den moord beschuldigd wordt, zal INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. WARME OASEN! DE LINDEBOOM (wed. b. van doesburg) IJSWAFELS (in 4 natuurlijke vruch- tensmaken.) Zéér verfrisschendl MANORS MANDARBNO- wafels (gevuld met de natuurlijke mandarijnvrucht, geen essence.) Bijzonder lekker als het heet is. VOOR DE LUNCH een paar pakjes ESPERANTO- WAFELS (voedzaam, croquant, ede! van smaak. Hyg. verpakt.) BIJ DE AARDBEIEN smaakt verrukkelijk DE OR1GINEELE FROU-FROU (met den. Lindeboom) gevuld metslagroom. MOCCA-TRIC-TRAC, pikante koffiesmaak-wafel, juist geschikt voor 't warme seizoen. VLISSINGEN, 3 JULI. Leger des Heils-muziek. Naar wij vernemen brengt het Leger des Heils dit jaar een muziekkorps uit Zwitserland naar ons land, en wel het fanfarekorps van de Leger des Heils- afdeeling te Basel. Het muziekkorps telt veertig leden en geniet, naar verluidt, een goede reputatie. Het zal gedurende een week in ons land zijn en wel van Zaterdag 19 tot en met Zondag 27 juli. In die week zal het achtereenvolgens de volgende plaatsen bezoeken Goes, Middelburg, Dordrecht, Rotterdam, den Haag, Apeidoorn, Utrecht, Haarlem en Amsterdam en daar uitvoeringen hou den. Gemeenteraad. De eerstvolgende zitting van den ge meenteraad zal worden gehouden op Vrijdag 18 Juli. De heer Huson en de overeenkomst bij de wethoudersbenoeming. Naar aanleiding der door den heer Huson Vrijdagmiddag in de raadsver gadering en gisterenavond in uw blad gegeven voorstelling omtrent zijn ver houding tot de overeenkomst ten op zichte der vvethoudersbenoeming, ver zoekt de raadsfractie der S. D. A. P. deze zaak van haar zijde te mogen belichten. In de 4 September 1923 gehouden zij als motief nooit opgeven, dat zij parelen wilde stelen. Zij zal zeggen, dat Peterson haar beleedigde of iets van dien aard." „Zij heeft er tegen Churn over ge klaagd, dat Pete zoo onhebbelijk tegen haar was en dat, als Churn gehoord had wat hij tegen haar zeide, deze hem dadelijk de hersens ingeslagen zou hebben." „Je ziet wel, dat ze zich in de oogen van haar amant wilde excuseeren 1 ]e kunt dus wel begrijpen, dat zij daarop nog meer den nadruk zal leggen om zich te redden van den Stoel. Wat je vriendin mrs. Sands betreft, kan je ge rust zijn. Ik zal niets tegen haar zeg gen. Je hebt haar liet. Jij kunt misschien gelijk hebben en ik ongelijk. Ik word nederig. Ik sjei mijn oordeel niet tegen over dat van jou, ofschoon ik van de dame in kwestie eenige dingen weet, die jou waarschijnlijk onbekend zijn. Maar jou is zij goed geweest. En dat maakt voor mij alle verschil. Zij moet gered worden van de gevolgen van dingen die je van mijn lippen nooit zult hooren." „'Dus dan zal je haar de papieren geven „De papieren, die jij mij dien Zon dagavond teruggestuurd hebt „Dat heb i k niet gedaan. Ik weet met wie het we! gedaan heeft. Dat is het grootste mysterie 1 Maar als je mij liefhebt, moet je ze teruggeven.'' (Wordt vervolgd).

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1