M|55BLANCHE ïrUMf.' ,NGEN ANDEN nrtiitiis WOENSDAG a JULI =Mol54 1:" GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON VROUWEN LIST BINNENLAND Stads= en Provincienieuws KAREL I SIGAREN lote partij KOOPE maten. MMERMAN. 'crhnar, Koop en Verkoop •n Dinnstacnvragen, enz. italing, van 1-5 regelc gel meer 15 cent nette •nstbode „Vliss. Courant". agmeisje aan te melden tot 8Vz uur, uw METZ, Hendrik- net •rmeisje. ivonds na 8 uur. rendijk 7. aagd een nette enstbode, 16 jaar. Liefst uit Icobstraat 2. trek naar elders der een net 1eisje es P. SANDERSE, IN te huur a 5 ct. per stuk. iu „Vliss. Courant". n SJSTBODE cht. Zwaan", Souburg. [diepingshuis. westraat 24. d een net jstmeisje le Markt 13. e Maatschappij me flomvsart ■uddelb.- Rotterdam belegen plaatsen. ■•an" passagiers ren en vee. I. m i.e. bui 8 8 i. am, mi ra r I' iti.1 t« btóomw.: Ï.V. Transport- «n Etp Erytn a. VOS, Til. EENHOORN, Tsl.lSÏ OOSTERHOUT, Tal. 18* BOITENHES.TSI. 101 VLISSIINOSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Wéek-ahon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—4 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. Waarschuwing. Burg. en Weth. van Vlissingen dringen er bij de ouders of verzorgers van kinderen ernstig op aan, dat zij hunne kinderen er voor waarschuwen zich aan beschadiging of vernieling van plantsoen schuldig te ma ken door de gemeente-politie zal daarop streng worden gelet en «bij het constatee- ren van overtredingen onmiddellijk proces verbaal worden, opgemaakt. Verder worden de houders van los- loopende honden met nadruk er op gewe zen zorg te dragen, dat hunne honden eveneens de plantsoenen niet beschadigen of vernielen, daar de houders aansprakelijk zijn voor de door hunne honden aan ge meente-eigendom toegebrachte schade. Vlissingen, 25 Juni 1924. Burg. en Weth. van Vlissingen, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. waarschuwing Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat tegen het hek van het terrein der badexploitatie aan den bou levard Evertsen geen rijwielen onbeheerd mogen worden geplaatst dat rijwielen, die ter plaatse onbeheerd worden aangetroffen, door de gemeente politie, ter voorkoming van diefstal, naar het bureau van politie zullen worden ge bracht. alwaar deze terug kunnen worden gehaald. Vlissingen, 2 Juli 1924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMER-OVEJRZICHT. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag. Het Schoenwetje. Wederom wenscht de regeering de bescherming van de schoenindustrie één jaar te verlengen. De oppositre daartegen, was gelijk die bij vorige ge legenheden. 'Deze industrie heeft nu leeren loopen met een kruk en kan nu niet meer zonder. Met korte verklarin gen verzetten zich de heeren Staalman, Vliegen en Lovink. Zij achtten het ge- wenscht thans deze industrie weer op eigen beenen, te laten loopen. Volgens den minister en anderen Fleskens b.v. is de toestand nog niet in even wicht en blijft gevaar bestaan voor overdadige concurrentie. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Waarom een duurdere sigaret rooken, wanneer U voor lagen prijs reeds het allerbeste kunt ontvangen indien U zegt Geef MIJ maar Naar het Engelsch. 48) - 's Ochtends hoopte zij nog hartstoch telijk op nieuws van CIo. Zelfs in den namiddag gaf zij de hoop nog niet op maar om zes uur, toen Roger haar en den anderen dames, die in het landhuis logeerden, voorstelde tot kleedtijd te gaan rusten, gaf zij den moed op. Voor het eerst na dien Zondagavond, die het einde van haar geluk beteekend had, gaf Roger haar op de oude hartelijke wijze een arm „Ga mede", zeide hij. „Ik zal je naar je kamer brengen, om te zien, dat je werkelijk gaat rusten. Ik wil, dat je er vanavond zoo knap mogelijk uitziet. Het diner begint, zooals je weet, om acht uur. Je zult dus niet heel veel langer dan een uur kunnen rusten. Want je zult toch wel een uur noodig hebben voor je toilet „Ja, zoo ongeveer", antwoordde Be verley somber. Zij wist, dat zij niet kon slapen, maar zij was uitgeput door de inspanning, die het haar kostte om zich voor haar gasten goed te houden. Zij verwachtte, dat Roger haar verlaten zou bij de deur van haar kamer, die hij alleen maar binnenging, wanneer zij het huis aan vrienden lieten zien maar tot haar verbazing, ja tot haar angst, volgde hij haar. Zij zeide, dat zij nog Het ontwerp werd goedgekeurd met 33 tegen 27 stemmen. Tegen stemden de linkerzijde en 6 Christelijk-histori- schen. Overigens deed de Kamer eenige kleinere ontwerpen af. Ze ging tot Vrijdag uiteen. De gang van zaken bij den postchèque- en girodienst. De minister van waterstaat heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer een brief gezonden betreffende den gang van zaken bij den postchèque- en giro dienst, waaraan het volgende is ont leend Op grond van verschillende bezwa ren komt de directeur tot de conclusie, dat het M. A. B. D.-systeem, hoe ver nuftig overigens ook uitgedacht, voor een administratie als deze niet heeft voldaan. Ter controle op het machinale gedeelte zou een tegenboekhouding met de pen moeten worden gevoerd. Het hiervoor door de heeren Delprat en 'f Hooft uitgedachte systeem is theore tisch juist, maar maakt de samenstel ling van een goede dienstregeling moei lijk en schept bovendien niet de zeker heid, dat men bij verdere uitzetting van het verkeer den dienst kan meester blijven. De slotsom van den directeur is, dat het het beste zal wezen, het verlies te aanvaarden en. een nieuw systeem te kiezen in den. geest van het Belgische. Hij geeft daarvoor verschillende argu menten, ook o.a. dat het thans geen tijd meer is voor nieuwe experimenten, maar het zaak is, thans ten spoedigste tot heropening van den dienst volgens een beproefd systeem te geraken. Het allés overheerschende belang is thans opening van den dienst in zijn meest eenvoudigen vorm. De ondergeteekende heeft zich met de voorstellen van den directeur ver- eenigd. Bij schrijven van 21 Juni bereikte den ondergeteekende het rapport van de heeren Lazonder, Volmer en. Duynstee. Dit rapport komt tot de volgende con clusies De pons- en printmachines zijn voor een bedrijf als de giro in beginsel niet geëigend. De directeuren der post chèque- en girodiensten te Berlijn, Brussel en Parijs zijn van hetzelfde oordeel. Op grond van een reeks technische overwegingen komen de heeren dan tot de conclusie, dat het M.A.B.O.-systeem het eerste systeem, dat voor uitvoe ring met pons- en printmachines in aanmerking komt niet aanbevelens waardig is. Evenzoo wordt geoordeeld ten aanzien van het systeem onder di rectie van den heer 't Hooft voorbereid. In de huidige omstandigheden gaat het er om, een systeem te kiezen, waarvan het welslagen verzekerd is, d.w.z. een gecentraliseerd, dat zijn deugdelijkheid in de praktijk heeft bewezen. Daarom is, naar het oordeel der heeren, het Bel gische systeem aangewezen. Zij stellen dus voor enkele ambtenaren van het centrale Girokantoor naar Brussel te zenden -den einde zich daar in den kortst mógelijken tijd op de hoogte te stellen van den dienst. Zoo zal een kern van deskundigen worden gevormd, waardoor invoering van het Belgische systeem en spoedige opening van den dienst zullen verzekerd zijn. De ondergeteekende heeft zich met dit advies vereenigd. niet om Léontine zou bellen. Zij zou zelf haar japon losmaken en haar peignoir aantrekken. „Ik zal de gordijnen voor je neerla ten", zeide Roger op de koel-vriende- lijke manier, waaraan zij de laatste veertien dagen gewend geraakt was „Je rust in het halfdonker het best, dunkt me. En ik weet zeker, dat je rust noodig hebt. Ik heb je nog nooit zoo bleek gezien. Je maakt je toch niet ongerust over vanavond „Ongerust Waarom zou ik ongerust zijn Ik ben er zeker van, dat alles goed zal gaan. jij toch ook zeker „Ik hoop het", zeide hij ernstig. „Je hebt me je nieuwe japon nog niet laten zien. Hij is toch gekomen „Ja zeker", antwoordde Beverley, overtuigd -dat het hem niet om de japon te doen was. Hij is den dag, nadat we hier kwamen, bezorgd." „Prachtig Dan zal je de parelen volkomen tot hun recht kunnen laten komen Beverley voelde een aandrang in zich opkomen om zich op genade of onge nade in zijn armen te werpen maar zij wilde het niet of kon het niet, zij wist zelf niet wat. Het scheen haar toe, dat hij met opzet zoo wreed was en haar met voorbedachten rade martelde, om te zien hoeveel zij verduren kon zonder te breken. „Laat hij het maar ontdek ken, wanneer het oogenblik gekomen is", dacht'zij in doffe wanhoop. En in plaats van hem alles te vertellen, vroeg zij of hij haar nieuwe japon wilde zien- Inmiddels zijn op 23 Juni de directeur van den dienst, de inspecteur Duynstee en enkele chefs naar Brussel vertrok ken. Aangezien is besloten tot afschaffing der rente van het saldo der rekeningen, is een wijziging der Postw'et noodzake lijk. Het ontwerp daartoe heeft het de partement van ondergeteekende verla ten, terwijl ook de samenstelling van een nieuw girobesluit jgereed is geko men. Geen Hollandsch-Belgische besprekingen. Op het Belgische departement van buitenlandsche zaken wordt aan de Brusselsche „Standaard" meegedeeld dat het bericht, volgens hetwelk de Ne- derlandsche gezant te Brussel bij den Belgischen minister van buitenlandsche zaken zijn opwachting zou hebben ge maakt ten einde over de Hollandsch- Belgische belangen te spreken, een bloot verzinsel is. De Nederlandsche gezant, die voor enkele dagen met verlof ging had mi nister Hymans een beleefdheidsbezoek gebracht. Wijziging Lager Onderwijswet en Leerplichtwet. Gisteren reeds werd in het Staats blad afgekondigd de wet houdende wijziging van de Lager onderwijswet en van de Leerplichtwet, welker bezuini- gingsontwerp Vrijdag j.t. in de Eerste Kamer is aangenomen. Reorganisatie van den Middenstands bond. De Middenstandsbond zal op Dins dag 8 Juli in het Jaarbeursgebouw te Utrecht een buitengewone vergadering houden ter vaststelling van de ontwor pen statuten en huishoudelijk reglement om tot de voorgestelde reorganisatie van den bond, die voortaan zal heeten „de Nederlandsche Middenstandsbond" te komen. Aan deze vergadering zal nog voorafgaan een vergadering van afgevaardigden der organisaties, die nu reeds zijn aangesloten, om een besluit te nemen tot opheffing van den ouden bond en de baten te doen overdragen aan den nieuwen bond. De nieuwe bond zal zich splitsen in twee groepen, a. voor stands-, handels- en winkeliersvereenigingen b. voor patroonsvakvereenigingen op gebied van nijverheid. Tijdens het Middenstandscongres, dat dit jaar op 24 en 25 September te Amersfoort gehouden wordt, zal dan voor groep a een groepsbestuur geko zen worden van 9 personen, terwijl het bestuur van groep b wordt samenge steld uit zooveel personen als er orga nisaties tot deze groep behooren en waarvoor elke organisatie één lid aan wijst. De beide groepsbesturen kiezen later een algemeen bestuur, dat uit 7 personen bestaat. VLISSINGEN, 2 JULI. Het compromis tusschen links en de socialisten. In de zitting van den gemeenteraad van Vrijdag werd door den heer Lin- deijer gezegd dat ook de heer Huson zich wel degelijk zedelijk heeft verbon den aan het op 4 September gesloten compromis tusschen de socialisten en de leden der linkerzijde. De heer Huson ontkent dit zoo beslist mogelijk en heeft zich alleen verbonden „Neen", zeide Roger. „Ik zal wach ten tot je hem aan hebt dan kan ik je in al je glorie parelen en alles, zien." Beverley glimlachte slechts en vroeg zich af wat Roger van haar glimlach dacht. Hij liet de gordijnen neer en ging dan weg, aan de deur nog vragend of zij er aan denken zou hem te laten roe pen, als zij gekleed was. „Ik wil je eerst goed zien vóór je naar beneden gaat", voegde hij eraan toe. Naast Beverley's slaapkamer was een klein vertrek, waarvan de muur ge heel uit spiegels gemaakt scheen te zijn. iHet was een schitterende toiletka mer met spiegeldeuren en het licht en de luchtverversching kwamen van bo ven. Achter de spiegeldeur waren de kasten, gedeeltelijk met ceder- en ge deeltelijk met sandelhout bekleed ach ter in een daarvan had men een inge nieus verborgen safe aangebracht. In die safe waren mrs. Sands' juweelen reeds gelegd en daarbij was het ledige kistje, waarin de parelen der koningin gelegen hadden. Beverley schoof het sandelhouten paneel terug en opende de stalen deur met behulp van een miniatuur tijdslot. „Als ik eens diamanten en smaragden droeg", dacht zij, „en tegen Roger zei, dat die beter bij mijn japon komen dan de parelen dat ik de parelen een anderen keer dragen zal Doch dat zou het moeilijke oogenblik slechts uitstellen. Zij trok haar japon uit en deed een peignoir aan. Dan ging zij op een ten opzichte van den bouw van een nieuw gemeente-ziekenhuis en hij ver zoekt onsdaarom nogmaals te willen publiceeren wat omtrent dit compromis is gezegd in de zitting van den gemeen teraad van 21 December 1923. waaraan hij geen woord behoeft toe te voegen. Het gesprokene is ontleend aan ons verslag, opgenomen 22 December 1923, hetwelk geheel overeenkomt met het officieele raadsverslag. Enkele gedeelten zijn thans vet ge drukt om precies te doen uitkomen, welke houding de heer Huson in de vergadering van 4 September jl. toen de overeenkomst voor de wethouders verkiezing werd vastgesteld heeft aangenomen 'De heer De Ridder'zeide dat blijkt dat toch de heer Huson wel een overeenkomst heeft aangegaan. De heer De Meij zeide dat de heer Huson zich tot niets heeft verbonden. Hij heeft juist gezegd, dat wanneer hij een overeenkomst moest aangaan, hij uit de vergadering zou weggaan. De heer Huson wilde dat de heer De Ridder zijn gezegde zou terug nemen. De heer De Ridder wilde dit wel doen. Hij dacht dat de heer Huson zich alleen voor het ziekenhuis had verbonden. De heer Huson zeide dat het con cept dan onduidelijk is. Hij heeft zich alleen ten opzichte van het ziekenhuis verbonden. De heer De Ridder is voldaan als het concept alleen de verklaring op neemt van den heer Huson ten op zichte van het ziekenhuis. De heer Harts zeide dat hiertegen volstrekt geen bezwaar bestaat. Uit het concept kunnen dan de andere punten ten opzichte van den heer Huson worden weggenomen. De heer Van Oorschot zeide dat de heer Huson zich alleen verbonden heeft ten opzichte van het ziekenhuis. De heer De Ridder was hiermede bevredigd, als dan de redactie ten opzichte van het concept gewijzigd wordt. De heer Huson meent dat nu toch wel onomstootelijk vaststaat dat hij zich, buiten de ziekenhuiskwestie, tot niets verbonden heeft, ook niet zedelijk en dat de -heeren Lindeijer en Berger hem ten onréchte hebben beschuldigd dit wél gedaan te hebben. Het Koninklijk Bezoek aan Zeeland. Wij zijn thans in de gelegenheid ge steld verschillende bijzonderheden te vermelden over het Koninklijk bezoek aan onze provincie van 5 tot en met 8 Augustus a.s. Nadat de Koninklijke familie den nacht van 4-op 5 Augustus aan het sta tion Wouw in den Koninklijken trein zal hebben doorgebracht, wordt op 5 Au gustus met auto's langs de buitenwijken van Bergen op Zoom naar het Thool- sche veer gereden, waar de Hooge gas ten te ongeveer half tien den voet op Zeeuwschen bodem zullen zetten en waar H. M. de Koningin zal worden verwelkomd door den Commissaris der Koningin, den heer jhr. mr. J, W. Quar- les van Ufford. Te Tholen zal H. M. uitstappen en een bezoek brengen aan het stadhuis, waar de burgemeester Haar zal toe spreken. Vervolgens wordt een auto tocht door het eiland gemaakt, waarbij zal worden gestopt zonder uit te stap pen te Poortvliet en bij den watertoren van Scherpenisse, om vervolgens te St. Maartensdijk wel de auto's te verlaten en daar de 'zoo veel besproken schilde. grooten, met kussens bedekten divan liggen, niet om te rusten, maar omdat zij niets anders te doen had. Het was heel stil in haar kamer, be halve het uit de verte klinkende gemur mel der golven aan gene zijde der rot sen. Toen zij ongeveer drie kwartier gelegen had-, sprong zij op. Het liep tegen zevenen en zij belde Léontine. Haar haar moest nog gekapt worden en zij had zeker een uur noodig voor haar toilet. Léontine kwam en maakte het bad klaar. Zij deed een geheeie flesch eau de Cologne in het lauwwarme water, doch ditmaal deed de verfrisschende geur Beverley niet opleven. Zij was als een wezen in een droom, toen Léon tine haar lang haar in bandeaux om haar hoofd legde en het hier en daar met diamanten spelden vastmaakte. „Madame -zal te laat zijn, als we niet voortmaken", zeide de Francaise. „Alles duurt vanavond zoo lang". Zij legde op den grond voor Beverley's voeten een wolk van zilvergaas, soepel als chiffon. Het was de nieuwe japon en madame moest er in stappen, om haar haar niet in de war te brengen. Beverley gehoorzaamde en toen zij haar armen in de typische, kleine, met juweelen bezette mouwen gestoken had, liet zij zich door Léontine naar den spiegel brengen. „Madame is als een prachtig beeld van ivoor en zilver", riep de kamenier' uit. „Maar zij moest wat meer kleur hebben. Wanneer madame maai INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. IS.' Forma Delgado S 8 cent Elegant10 cent Special S 12 cent Vrees geen examen want er is een middel dat U geheel be vrijdt van zenuwachtigheid, een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, ter wijl Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten, wetenschappelijk sa mengesteld en onschadelijk, genezen U. van Uw zenuwachtigheid. Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. - at &enpafcje rijen in het stadhuis in oogenschouw te nemen. Het laatste korte oponthoud zal te Stavenisse zijn, om dan naar den steiger aldaar te rijden, waar Hr. Ms. „Hydrograaf" zal liggen. Met dit vaar tuig wordt te ongeveer 12 uur naar Zierikzee gevaren, waar de Koninklijke familie te 2 uur aan wal zal komen. Na een rondrit door de stad wordt bij het stadhuis uitgestapt en wordt H. M. al daar door den burgemeester toegespro ken. Vervolgens vangt een autotocht door Schouwen aan, waarbij zonder uitstappen halt wordt gehouden te Burg, Haamstede, Renesse, Oudendijke, Scharendijke, Looperskapelle, om te Brouwershaven wel uit de auto te gaan. Op het raadhuis zal 'H. M. o.a. Haar handteekening plaatsen in een werk van Jacob Cats, door dezen aan de ge-, meente geschonken en in welk boek ook destijds Koning Willem III zijn naam zette. Op den terugweg naar Zie rikzee zal halt gehouden worden te Zonnemaire, Dreischor en Schudde- beurs, waarna H. M. te ongeveer 6 uur scheep zal gaan naar Middelburg. De „Hydrograaf" zal te Middelburg meren aan de Loskade, en za! daar een muziekkorps aanwezig zijn om met een Volkslied H. M. te verwelkomen. Niet zooals oorspronkelijk het plan Was in gesloten auto's, maar in open hofrij— tuigen zal H^ M. langs den kortsten weg naar de Abdij rijden, en met het oog op de vermoeiende reis, die dan reeds achter den rug is, wordt verzocht op dien rit geen bloemen aan te bieden of op andere wijze den geregelden voortgang te belemmeren. Op 6 Augustus, den grooten dag voor Middelburg, zal H. M. des mor gens te 10 uur uitrijden om na een rit van een uur door de stad te eindigen op het Molenwater, waar de groote provinciale Huldebetooging zal plaats hebben, waarvoor zich duizenden Zeeuwen hebben opgegeven. Na de betooging wordt naar de Abdij teruggereden, waar hét noenmaal wordt gebruikt. Vervolgens wordt te 3 uur uitgereden naar de Markt voor het bij wonen van het openluchtspel, dat onge veer een uur zal duren. neen, het is te laat. Daar wordt geklopt. Het zal monsieur zijn. Wil ik open doen „Ja, doe maar open", zeide Beverley. Haar stem klonk metaalachtig en onna tuurlijk. HOOFDSTUK XXXVI. „Is dit de hemel vroeg Clo ver baasd. „Neen, lieveling, dat is het niet. Het is onze zelfde armzalige oude wereld maar het zal dicht bij den hemel zijn, als je weer beter wordt en voor mij le ven wilt', zeide Justin O'Reilly. Dan hoorde zij een vreemd, gesmoord geluid en op haar half geopende lippen viel een droppel van iets warms. CIo proef de het en vond het zilt. „Je je huilt toch niet prevelde zij. „Ja," antwoordde O'Reilly, „maar van blijdschap. Ik kan mij niet herinne ren, dat ik het ooit gedaan heb. Daar heb je alweer een traan. Pardon, maar ik kan er niets aan doen, dat hij weer op je lippen viel. Het zal niet meer gebeuren." Justin's gezicht was vlak bij het hare. Zij glimlachte tegen hem. Alles scheen vreemd, behalve dat hij haar lieveling noemde. Dat scheen heelemaal niet vreemd. En evenmin was het vreemd, dat zijn hoofd over haar gelaat heen gebogen was. En toch zeide hij, dat het dezelfde armzalige, oude wereld was „Ik dacht dat ik dood was", legde zij uit- (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1