EN 'RAM. RKOOP idvertenties iar Nieuwe Abonné's, 62e Jaargang ISJES- MAN EKA" TIMMERMAN. e Maatschappij w maart LIGAR9 DONDERDAG IQ JUNI FEUILLETON VROUWENLIST BINNENLAND No 143 ch marktbe- der Jrgens en 8 sn tram op IEIT 38, 39, 40. rijstraai -yg TELEFOON 71 IÏLEN zijn van s t e kwaliteit, 'n minsten prijs. ze steeds. Het eigen belang, terkrijgbaar bij fcn Verhnur, Koop en Verkoop -n en Dlenstaanrragen, enz. itbetalJng, van 1-5 regels regel meer 15 cent gevraagd een •FIEMEISJE IER-WERKMEISJES. ?au „Vliss. Courant". DIENSTBODE Éevraagd. ihoflaan 1. UB. KAMERS [ken te huur. Goeden r letters V. B., bureau Fongers 2e hands V1ESFIETS, |LfP, Bellamypark 34. TE PAKKEN, [er rottan LIGSTOEL pangeboden. baan E 160, Middel- KE JONGEN ppleiding, bi] L. STE- nid, Souburg. I GEVRAAGD iHerold naalden. Ir letter Z., aan boek- ■EIJL, Souburg. fNSTBODE dag en nacht, lie Vlissingsche weg iddelb.- Rotterdam jelegen plaatsen. AN PASSAGIERS IEN EN VEE. E'tl '.a m 1 SIM '.IB. HUT 8 8 gen wordt Woe ns- iag 's morgens ten iddelburg gevaren, iet te bekomen - V. Transport- on Exp Erven G. VOS, Tel. EENHOORN, Tal.163 lOSTEBHOUT, Tel. «8Ï ITTEN -TM. T«1 101 PkBINET van VLISSIiNGSCHE COURANT die zich op de „VLISSINGSCHE COU RANT" ingaande 1 Juli 1924 abonnee- ren, ontvangen de nog verschijnende nummers gratis. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbi; abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, erz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. KAMER-OVERZICHT. Eerste Kamer. Zitting van Woensdag. De heer Westerdijk is van meening dat er naast Rotterdam plaats voor de haven van Vlissingen is.Trouwens, er is alle aanleiding, niet al wat in ons land op havengebied geschiedt te beperken tot Rotterdam en Amsterdam. Voor het Noorden heeft men Harlingen en Delfzijl. Vooral laatstgenoemde plaats heeft een belangrijk achterland. Hoe eerder een aangevangen werk voltooid wordt des te beter. Uitstel beteekent renteverlies. Daarom dringt spreker aan op zoo spoedig mogelijke uitvoe ring van de verbetering van de haven werken te Vlissingen en Delfzijl. De heer Polak betoogde dat op Zuid- Beveland een nuttelooze spoorweg aan gelegd wordt. De minister van waterstaat zal heden de vragen over de Vlissingsche haven beantwoorden. Wij zijn er erg benieuwd naar. Tweede Kamer. Zitting van Woensdag. Statuten „De Dageraad". De heer Boon heeft den Minister van Justitie geïnterpelleerd over de niet- goedkeuring der statuten van „de Da geraad". Hij vroeg den Minister of déze de weigering niet in strijd achtte met de Grondwet en de wet op de Vereeni- gingen en Vergaderingen. Bij zijn argu menteering bepaalde hij zich tot de juridische kwestie. Als de Minister de ze vereeniging onzedelijk acht waarom vervolgt hij ze dan niet Het antwoord van den Minister muntte uit door bizonder groote vaag heid en door gegoochel met woorden. De uitdrukking „te streven naar de vrije en volledige ontwikkeling der menschelijke persoonlijkheid" heeft het in de statuten gedaan. Daardoor wordt de mensch heer en meester van zichzelf verklaard en dit kant zich tegen de goede zeden. De normen voor goede zede en zedelijkheid komen altijd uit religieuse overwegingen en beginselen. Dit was bij alle volken zoo en de over heid heeft den plicht die normen te handhaven. Statuten van vereenigingen die openlijk die normen willen ter zijde stellen, kunnen dus niet worden goed gekeurd. Het was moeilijk de redeneering van den Minister te volgen, want het was van het begin tot het eind een gedraai om te komen tot deze conclusie de normen voor goede zeden liggen altijd in de religie en wie openlijk zegt dat Naar het Engeisch. 39; „Van nu af zal het altijd zoo zijn", zeide zij tot zich zelf. „Ik hoop, dat ik sterven zal. ik kan niet zonder zijn liefde leven." Roger had over Clo niet gerept en Beverley sprak ook niet over haar. Zij vond het 't beste maar af te wachten wat de couranten zeggen zouden. Tien minuten later, toen het ontbijt reeds op tafel stond, kwam zij langzaam het boudoir in. Roger keek nauwelijks op en deed alsof hij geheel in het nieuws opging. Op andere ochtenden zou hij wanneer de huisknecht weg was van zijn stoel opgesprongen zijn, om den hare neer te zetten en haar een zoen op haar blonde lokken of in haar blanken nek te geven. „Iets nieuws vroeg zij- op onver schilligen toon, terwijl zij ging zitten. „Niets, dat ons speciaal interesseert", antwoordde Roger. „Een gemeene moord in een derde rangshotel een mysterie weer, natuurlijk „Waf voor een hotel vroeg Bever ley, terwijl zij met bevende hand koffie inschonk. „Een waar ik nog nooit van gehoord heb. Hoe heet het ook weer O ja, het Westmorland. Het zal je niet interes seeren. Maar laten we liever over dat hij dit niet erkent, gaat in tegen de goede zeden. Dit was de aap die uil de mouw kwam. De Minister heeft de beginselen getoetst aan zijn eigen opvattingen en toen was de beschikking gauw gevon den. De christelijke traditie is als norm genomen dan is men natuurlijk niet verder. Want niemand weet precies wat dit is. Is het de Roomsche of de Christelijk-Historische De heer Klee- rekoper heeft dit scherp belicht. De Anti-Rev. heer Visscher is fel tegen conscientie-dwang maar daarvan was geen sprake bij de weigering der goed keuring. De heer Visscher borduurde op het woord vrijheid door, dat geen losban digheid mocht zijn. Alsof die Dage- raads-menschen losbandig zijn als zij streven naar menschelijke persoonlijk heid. Er bestaat voorts geen onafhan kelijk zedelijk leven betoogde hij al had dit niets te maken met deze kwestie. Het slot was een felle uitval tegen het atheïsme dat tot zenuwzieken zelf moord van de maatschappij moet leiden. Even was er een pijnlijke stilte in de Kamer toen de heer Gerhard de rech terzijde tartte hem voor onzedelijk te verklaren omdat hij atheïst is. Hij ka rakteriseerde aardig het betoog van den Minister. Als de Minister sterk staat overlaadt hij de Kamer met jolig heden als de Minister ernstig is, voelt hij zich zwak. En als de Minister meent wat hij gezegd heeft, moet hij de con sequentie aanvaarden en De Dageraad staatsgevaarlijk verklaren. Maar dat durft hij niet aan, want hij beoordeelde alleen de vereeniging naar zijn eigen ideeën. De heer Boon wilde in een motie al leen afkeuring uitspreken over de wei gering ais in strijd met de wet op Ver eenigen en Vergaderen de heer Ger hard wilde ongeveer hetzelfde maar iets wijdloopiger. Wachten op belastingkantoren. Op de vragen van den heer Michiel- sen betreffende het nemen van maat regelen in verband met het langdurig wachten van het publiek voor de afdoe ning hunner zaken ten kantore van den ontvanger der directe belastingen te Haarlem (binnengemeenfe), antwoord de de minister van financiën Bij een op 23 Mei persoonlijk ge bracht bezoek aan het belastingkantoor te Haarlem is gebleken, dat de oorzaak van het lange wachten niet aan vol doende ruimte voor het publiek is te wijten. De oorzaak ligt in het groot aantal betalingen, welke sedert de hef fing der gemeentelijke inkomstenbelas ting door het rijk belangrijk zijn ver meerderd en ook door de malaise nog zijn toegenomen. Het euvel, te Haarlem bestaande, komt op drukke dagen ook aan vele kantoren in andere groote plaatsen voor. Om verbetering daarvan te be vorderen, zijn de ontvangers aan de groote kantoren onlangs aangeschreven het afboeken van betaalde belasting op de kohieren in het vervolg niet meer te doen uit de aanslagbiljetten, maar uit de journalen, waarin de ontvangen be lasting geboekt is. Zoodoende kan het aanslagbiljet dadelijk, nadat het be taalde bedrag is geboekt, worden terug gegeven en wordt de tijd voor wachten belangrijk verkort. Goedkoope retourbiijetten op Zondag. De heer Kersten, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van wa- andere praten. Kan je raden wat 't is Beverley knikte van neen. „Ik ben niet sterk in het raden." „Het gaat gedeeltelijk over je para- len. Tusschen twee haakjes, was de parelenrijgster naar je zin „O ja, zeker", prevelde Beverley, haar koffie met kleine teugjes uitdrin kend. „iHet snoer ziet er zeker weer net zoo uit als vóór het ongeluk „Het is een wonderbaarlijk snoer", wist zijn vrouw over haar lippen te krijgen. „Ik had gedacht, dat je die parelen vanochtend aangedaan zoudt hebben om te laten zien, dat ze weer in orde waren Roger's oogen glimlachten koud in de hare. Het was een wreede glimlach. „Een parelsnoer aan het ontbijt op een linnen japon en bovendien de parelen van een koningin Wat een raar idee Ik wil die parelen alleen maar bij heele groote gelegenheden dragen." „Nou. ik heb voor zoo'n groote ge legenheid gezorgd", zeide Roger. „En dat was het juist, waarover ik met je wou praten. Ik wou graag, dat je invi taties schreef voor een groot diner met bal zoodra we in Newport waren. En ik wou daar eerder naar toe dan we van plan waren, ik heb besloten een paar weken vacantie te nemen. En het zal voor ons allebei beter wezen uit de stad te zijn." „Ja", stemde Beverley toe. terstaat de volgende vragen gesteld Kan de minister mededeelen, of het bericht juist is, dat van 15 Juni af tus schen Rotterdam en Hoek van Holland retourbiljetten worden verstrekt tegen goedkoop tarief uiutsluitend des Zon dags Indien dit bericht juist is, acht de minister zich niet geroepen, den in vloed der regeering aan te wenden, om dergelijk bevorderen van de ontheili ging van den dag des Heeren te doen beëindigen Een nieuwe ziekte- en ongevallenwet. Zooals wij reeds in het grootste deel van ons vorig nummer hebben gemeld, is door den minister van arbeid, handel en nijveriieid een voor-Ontwerp vani wet van een nieuwe Ziekte- en Ongevallen wet bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt. Aan de nota van toelichting ontlee- nen we het volgende In de vergadering van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van 8 April jl. heeft de minister een overzicht ge geven van zijn planner inzake de her ziening der sociale verzekering. Aan deze reorganisatie zouden de twee vol gende beginselen ten grondslag komen te liggen lo. De sociale verzekering, als ver plichte verzekering, is in wezen een arbeidersverzekering daarnaast is als aanvulling plaats voor een vrijwillige verzekering ten dienste ;van degene, die maatschappelijk met .arbeiders gelijk staan. 2o. De uitvoering der verzekering ge schiedt bij voorkeur door uit de maat schappij opgekomen organen. De over heid beperke zich zooveel mogelijk tot het stellen van dwingende regelen, het houden van toezicht, het geven van noodzakelijke leiding, terwijl aanvul lende organen door haar worden inge steld, welke de uitvoering der sociale verzekering op zich zullen nemen, voor zoover daaraan, naast de uit de maat schappij opgekomen organen, behoefte mocht blijken. In den loop der besprekingen, welke op de ontvouwing van deze plannen zijn gevolgd, heeft de minister de toe zegging gedaan met spoed de indiening te zullen bevorderen van een wetsont werp tot regeling der ziekteverzekering, welk ontwerp dan zou tornen te rusten op de boven aangegeven beginselen en in het kader van de door hem indertijd ontwikkelde lijnen zouden passen. De invoering van de ziekteverzekering zoude dan worden gevolgd door de om werking overeenkomstig de boven uit eengezette denkbeelden ook van de overige takken der sociale verzekering. Het aangeboden wetsontwerp strekt tot voldoening aan die toezegging. Het wetsontwerp brengt onder de verplichte ziekte- en ongevallen verze kering allen, die in loondienst arbeid verrichten. Een loongrens, waarboven de verzekering is uitgesloten, wordt naar het voorbeeld der bestaande On gevallenwetten niet gesteld. Alleen wordt het dagloon, waarnaar bij ziekte en bij ongeval geldelijke schadeloosstel ling wordt toegekend, gebonden aan een maximum van acht gulden. Het ontwerp kent op deze algemeene ver zekering slechts één uitzondering, nl. voor de bemanning van zeeschepen. De rechten dezer arbeiders op voorziening bij ziekte en ongeval blijven in verband met den aard van het bedrijf, waarin zij werkzaam zijn, beheerscht door de Zee ongevallenwet 1919 en het Wetboek van Koophandel. Overigens is de verzekering der ar- „En dan zou je me een groot pleizier doen, als je de parelen der Koningin, jouw parelen dien avond droeg." HOOFDSTUK XXVIII. O'Reilly had juist Clo's briefje gele zen, opgevouwen en in zijn zak gesto ken, toen een man naar hem toekwam, dien hij een oogenbiik aanstaarde als was hij een vreemdeling. Dan brachten een kleine samentrekking van diens oogleden en een schittering in zijn oogen Justin op de hoogte. „Wat ben ik blij je weer eens te zien riep een vroolijke stem uit. „Je kent toch den ouden Dick Jones nog wei, al ben je in geen jaren in Peoria geweest. Ik ben eens een kijkje gaan nemen in het kleine, oude New-York". „Maar natuurlijk ken ik je nog, mr. Jones", zeide O'Reilly. „Kom bij mij zitten. En wat mag ik je offreeten Terwijl hij het zeide, nam hij de ver anderingen, die mr.-William j. Denham aan zijn 'persoon aangebracht had, eens goed op. Denham was een slanke, knappe jonge man met lichtbruin haar, een glad gezicht en een bleeke tint. Jones had roodachtige wenkbrauwen, dikke roode oogleden en groote oogen achter een donkeren bril. Zijn haar was ook roodachtig en hij maakte den in druk van gezet te zijn. Toen hij aan O'Reilly's tafeltje plaats genomen had, gaf de afwezigheid van dichte buren den mannen de gelegen heid vrijuit te spreken. „U hebt me een haastboodschap gestuurd. Iets bijzon- beiders geheel losgemaakt van den aard van hun arbeid, zoodat verzekerd zullen zijn niet slechts arbeiders, werk zaam in ondernemingen, maar ook ar beiders, aangenomen voor het verrich ten van huiselijke diensten. De arbeiders zijn door het enkele feit van hun loondienst verzekerd tegen gel delijke gevolgen van ziekte en ongeval. Aanmelding voor de verzekering is niet noodig, zoodat zonder individueele aanduiding, derhalve collectief, alle ar beiders, die op een gegeven oogenbiik in loondienst van een bepaalden werk gever werkzaam zijn, verzekerd zullen zijn. De verzekering zal, als het door den wetgever gedachte normale geval, wor den uitgevoerd door Bedrijfsvereenigin- gen, als welke in beginsel uitsluitend zullen kunnen worden erkend door sa menwerking van werkgevers en werk geversorganisaties met arbeidersorga nisaties in het leven geroepen instellin gen. Daarnevens zullen echter, onder bepaalde voorwaarden, als Bedrijfsver- eeniging ook kunnen worden erkend vereenigingen van werkgevers. Dezelf de Bedrijfsvereniging zal het risico van de beide verzekeringen van dezelfde arbeiders moeten dragen. Als aanvullende organen treden op de Rijksverzekeringsbank en de Raden van Arbeid, met dien verstande, dat het risico der ziekteverzekering zal worden gedragen door de Raden van Arbeid, en dat der ongevallenverzekering door de Bank. De kosten der verzekering worden gedragen door de werkgevers. Voor zoover dezen niet bij een Bedrijfsver- eeniging zijn aangesloten, zullen zij aan de hand eener door hen aan te houden loonlijst de voor beide verzeke ringen verschuldigde premie hebben te betalen, in den vorm van een door de Koningin vast te stellen percentage van het door hen uitbetaalde loon. De bevolking van Nederland. Blijkens de nu gepubliceerde resul taten van de volksstelling van 1920 be droeg 31 December 1920 de bevolking van ons land 6.865.314 zielen (3.410.262 en 3.455.052 vrouwen), tegen 31 De cember 1909 5.858.275 (2.899.125 en 2.959.050). Van de 1120 gemeenten zijn er 30 (40) van minder dan 500 inwoners, 167 (1751 van 5011000 inwoners, 269 (293) vam 100!—2000, 375 (376) van 2001—5000, 160 (153) van 5001— 10.000, 67 (53) van 10.001—20.000, 30 (21) van 20.001—50.000, 8 (6) van 50.(001100.000 en 4 (4) van meer dan 100.000 inwoners. Deze laatste vier tei len samen, 1.658.994 (1.374.406) inwo ners, t.w. 797.377 (652.829) mannen en 861 617 (721.577) vrouwen en maakte 24.17 pet. der geheele bevolking uit. Verdeeld provinciegewijze vormde Z.-Holland 24.45 (23.74) pet., Noord- Holland 18.92 (18.91) pet., Noord-Bra bant 10.69 (10.64) pet., Gelderland 10.60 (10.92) pet., Limburg 6.42 (5.66) pet., Overijsel 6.39 (6.54) pet.. Fries land 5.58 (6.14) pet., Groningen 5.33 (5.60) pet., Utrecht 4.99 (4.92) pet., Zeeland 3.57 (3.97) pet. en Drente 3.06 (2.96) pet. der bevolking. Zal het marinepersoneel een proces tegen den Staat voeren De hoofdbesturen van de bonden van marinepersoneel, nl. van marine onder officieren, korporaals der Koninklijke marine en minder marinepersoneel, ver tegenwoordigende ruim 4000 man, ver gaderden 10 dezer voor het houden ders bij Krantz op dezen vreedzamen Sabbath „Er is meer gaande dan mij lief is", zeide O'Reilly. „Sinds ik getelefoneerd heb, zijn de zaken heelemaal veran derd, maar ik heb u nu meer noodig dan ooit. Het jonge meisje, dat ik wilde helpen, was bij me. Terwijl ik met u sprak, is zij verdwenen..." „Verdwenen „Ja. Ik kon haar niet volgen, omdat het, toen ik wist, wat er gebeurd was, te Iaat was haar spoor nog te kunnen nagaan, anders zoudt u mij hier niet gevonden hebben, ik zou u voor haar opgeofferd hebben, al had ik nog zoo'n kleine kans gehad. Maar ik zag die niet. Misschien u wel, als ik u op de hoogte gebracht heb, ot anders kan er mis schien iemand komen, wiens gezicht u een aanduiding kan geven. Ik zal u ver tellen wat ik weet behalve den naam van een dame, die niet gemengd mag worden zelfs in zaken met de geperso nifieerde discretie, die u bent." „Dergelijke achterhoudingen beder ven dikwijls de zaak", zeide Denham. „In dit geval niet". De komst van een kellner brak het gesprek af. „iemand hier, die je interesseert vroeg Justin, toen de kellner weer weg was. „Geen bekende gezichten. Maar er kunnen er later komen." O'Reilly schudde zijn hoofd. „Hef is kwart voor twaalf. De man of mannen, die een afspraak gemaakt hebben INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Vrees geen examen want er is een middel dat U geheel be vrijdt van zenuwachtigheid, een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, ter wijl Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten, wetenschappelijk sa mengesteld en onschadelijk, genezen U van Uw zenuwachtigheid. Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. van een nadere bespreking over het advies van den rechtskundigen raads man in zake het eventueel aangaan van een proces tegen den Staat naar aan leiding van de salariskorting per 1 Mei en 1 October 1924. Besloten werd nog een nadere inlich ting te vragen, waartoe een mondeling onderhoud werd gevraagd. Dit onder houd heeft op Donderdag 12 Juni d.a.v. plaats gehad. Er zal zoo spoedig moge lijk een definitief besluit worden geno men of al dan niet tot het voeren van een proces zal worden overgegaan. Generaal Snijders over de defensie van ons land. Voor de afdeeling Rotterdam van de Vereeniging van Verlofsofficieren der Ned. Land- en Zeemacht heeft de oud- opperbevelhebber, generaal C. J. Snij ders, gesproken over de positie der Nederl. weermacht, beschouwd in ver band met den Europeesehen politieken toestand. Hij hield in het begin een be schouwing over den toestand, waarbij hij er de aandacht op vestigde, dat Frankrijk thans een machtspositie in neemt, welke door een geheim militair verbond met België nog versterkt wordt, waartegen geen enkele andere mogendheid het kan opnemen. Toch voert Frankrijk geen oorlogszuchtige of imperialistische politiek. Het heeft eer der rust en herstel noodig en zoekt de middelen, die een herhaling van de ramp van 1914 kunnen voorkomen, door het sluiten van militaire verdragen en het vormen van bufferstaten in den toekomstigen oorlog met Rusland of Duitschland. Frankrijk is daarin, mede door de roekelooze versnippering van de Staten na het verdrag van Versailles, we! geslaagd. Het houdt zich buiten den Volkenbond, doet politiek en militair wat hij wil. Hij wees er voorts op, dat het verdrag van Versailles geen grond slag kan zijn van een duurzamen vrede en dat de Roerbezetting den haat zoo heeft aangekweekt, dat een verzoening onmogelijk is. Ook elders tusschen de staten bestaan scherpe tegenstellingen, Engeland, dat steeds een leidende rol gespeeld heeft in de internationale po litiek, is thans tot het tweede plan te ruggebracht. Frankrijk is op den voor grond getreden en heeft de hegemonie van Europa verworven. Hierdoor is er verkoeling tusschen Engeland en Frankrijk ontstaan. Engeland tracht zijn, geschokte positie te verbeteren door herstel van den handel. Daartoe is het aangewezen op een welvarend Duitschland en Rusland, wat nu in- druischt tegen de belangen van Frank rijk. Door tiet aftreden van Poincaré is wei verbetering in den toestand ont staan, doch de macht-tegenstelling blijft en kan tot een conflict leiden. Nederland staat in het brandpunt der internationale mededingingen en tegen stellingen. Daarom is het voeren van een krachtige defensiepolitiek noodza kelijk. Uitbarsting van de vlam binnen niet met mij, maar met het meisje, dat weg is zouden om half twaalf zijn gekomen." „Als zij zeker zijn van zichzelf zeker, dat hun gezichten niet bekend zijn zijn zij waarschijnlijk hier", merkte Denham op. „Maar vertel nu uw geschiedenis, daar kan een boel van afhangen". „Een heele boel", zeide O'Reilly, die dan begon te vertellen. Hij sloeg geen enkele bijzonderheid over behalve die, welke te dicht in de buurt van mrs. Sands leiden zouden. O'Reilly stak het feit, dat de misdaad en de bestraffing daarvan voor hem geen belang hadden, vergeleken bij het vinden van Clo Rilev niet onder stoelen of banken. „Ik wi! niet, dat zij in deze moordzaak wordt gemengd", eindigde hij zijn verhaal, „en zij wil er ook niet in gemengd wor den, niet zoozeer voor zichzelf ais wel voor de vrouw, die zij beschermt. U zoudt den naam van de dame natuurlijk best te weten kunnen komen, maar u zoudt mij een genoegen doen daar geen werk van te maken." „Ik beloof het u, stelde Denham hem gerust. „Ik moet mijn neus al meer dan genoeg in een andermans zaken steken. Die dame bestaat. En wat nu betreft, dat Churn' Lorenz Czerny is, het spreekt niet vanzelf, dat wij Chuff en de rest der bende zullen identificeeren. Dat zal van Czerny zelf afhangen en van zijn meid die Kit. En wanneer dit zaakje tot een goed eind komt, dan wil ik die jonge dame van u graag een mooi baantje met een mooi salaris aanbieden." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1