VRIJDAG 13 JUNI i\Ol38 vasdingskracfit, LDELIS Religioso" iNAARS. rwerk, sart GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON VROUWENLIST BINNENLAND I A Bkheden, Openbare Ideringen enz. Ideren avond bios- panvang 8 uur en Zondagmid- Igeiijks bioscoop, lavonds 8 uur. |g- en Zondagrr.id- Dagelijlts concert -Bekker. Ig van 3/26 uur. len Solisten-avond. |d. Maandag, jag van 4 tot 5.30 kapel. Matinee, ■dagavond Concert fcvertsen. Dins- Jterdag en Zondag, Matinée van |rt van 811.30 u. ncert Grand Hotel |voering leerlingen de Zangvereeni- |w, 8 uur. VLISSIINCSCHE COURANT /n korting 5 Gram kost N, 'ARK 37, Boekhandel 1SMAN Piano door Prijs f 0.60. goed af bij L. DE traat 46 en J. waterstraat 49. :Ib. - Rotterdam ien plaatse*: PASSAGItSS EN VEE. Hi wn. uur 8 y. sen. T.E lil 9 DIENSTPLICHT. Vr ij stellingen. De Burgemeester van Viissingen brengt, ingevolge art. 44 tweede lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat bij beschikking van den Minister van Oorlog, d.d. 6 Juni 1924, No. 187 V. aan Pjeter Potters, uit deze gemeente, lichting 1923, vrijstelling van den dienstplicht is verleend, met ingang van 1 Augustus 1924, voor den tijd van twee jaren, wegens het verkeeren in een geval, als bedoeld in art. 15, eerste lid, punt D. der Dienstplichtwet. (Het be- kleeden van een geestelijk of godsdienstig- menschlievend ambt of opleiding toi zoo danig ambt). Tegen deze beslissing kunnen vanaf he den binnene tien dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene wien de uit spraak geldt, e!k der overige voor deze ge meente. voor dezelfde lichting, ingeschreven personen of de wettige vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, moet worden ingediend bij den Burgemeester dezer gemeente ter Se cretarie. 4e afdeeling. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Viissingen. 12 juni 1924. De Burgemeester voornoemd, M. LAERNOES. L.B. DIENSTPLICHT. Ter inzage ligging van het inschrijvings register en het alphabetisch register lichting 1925. De Burgemeester van Viissingen maakt bekend dat het inschrijvingsregister voor de Jichting 1925, met het daaruit opge maakte alphabetisch register, gedurende veertien dagen vanaf heden tot en met 25 Juni a.s. ter gemeente-secretarie, 4e afdee ling, voor een ieder ter inzage ligt. Hij vestigt er voorts de aandacht op 1. dat binnen den tijd, hierboven ver meld tegen deze registers bezwaren kun nen worden ingebracht bij den Commissaris der Koningin in deze provincie 2. dat het bezwaarschrift behoorlijk met redenen moet zijn omkleed en op ongeze geld papier kan worden gesteld 3. dat het bezwaarschrift eigenhandig moet zijn onderteekend, doch dat onder- teekening door een ander persoon is toe gestaan zoo bij het bezwaarschrift een be hoorlijke volmacht wordt overgelegd 4. dat het bezwaarschrift tegen bewijs van ontvangst bij den Burgemeester ter gemeente-secretarie moet worden ingele verd 5. dat een bezwaarschrift dat niet vol doet aan de eischen, hierboven vermeld geen gevolg kan hebben 6. dat het bewijs van ontvangst moet worden bewaard, totdat hij of zij die het bezwaarschrift indiende in kennis is ge steld met de uitspraak van den Commissaris der Koningin. Viissingen, 13 Juni 1924 De Burgemeester voornoemd, J. G. VAN NIFTRIK Jr., L.B. KAMER-OVERZICHT. Tweede Kamer. Zitting van Donderdag. Jhr. Mr. Lohman f Poenale Sanctie Het heengaan van jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman is hoezeer de overledene reeds in ruste leefde, een groot verlies vor ons land. Geen lid der Kamer werd zoo alge meen als autoriteit erkend, als persoon gerespecteerd, als vriend hooggeacht als mr. Lohman. Zijn grootste verdienste en zijn aris tocratische geest zijn reeds algemeen in de pers geprezen. In keurige spee ches hebben de voorzitter der Kamer en de minister-president den overledene gehuldigd en herdacht. De Kamer heeft in eerbiedige stilte en aandacht geluis terd. De herinnering aan dezen geleer- Naar het Engelsch. wordt Woens- 's morgens ten 'Jburg gevaren. 35) „Dat is zij zeker. Verleden jaar heeft zij tegen verscheidene menschen, o.a. tegen mij, gezegd, dat zij van plan was het huis te verkoopen, als zij er een goede som voor kon krijgen, omdat het New-Yorksche klimaat haar rheumatiek bezorgde en zij in de Riviera wilde gaan wonen. Maar toen zij er met mij een vriend van Justin over ge sproken had, had zij haar tong wel kunnen afbijten. Je moet weten, dat Justin's overgrootvader het huis heeft gebouwd een Ier, die vóór de revo lutie hier gekomen is en met de Ameri kanen tegen de Engelschen gevochten heeft. Het bleef in de familie tot enkele jaren vóór Justin's geboorte, toen zijn vader uit armoede verplicht was het te verkoopen. Deze oude dame, Theresa O'Reilly, heeft het gekocht. Men be weert, dat zij Justin's vader lief had en trachtte hem met haar geld in te palmen zij was een rijke erfdochter. Hij stond op het punt zich met haar te engageeren, toen hij smoorlijk verliefd werd op een arm meisje, dat bij There sa als secretaresse of zoo iets in diens! was. Uit wraak stelde Theresa heimelijk alles in het werk om Justin Senior, die een vroolijke, zorgetooze kerel was, ten gronde te richten. Men zegt, dat zij den staatsman zal in het Parlement ongetwijfeld ten eeuwigen dage blijven bestaan. Minister De Graaft acht behoud der poenale sanctie voorshands noodig om dat het onvermijdelijk is dat de koelies hun contracten naleven. Aan hun over brenging van Java naar Sumatra zijn groote kosten verbonden, zoodat men niet kan gedoogen dat zij het werk wei' geren. Daarom is de dwang ook moreel omdat de bedoeling is besef van ver antwoordelijkheid aan te brengen. Practisch wordt de toepassing der sanctie steeds beter omdat de arbeids inspectie toezicht had. Het vraagstuk van de kolonisatie is uiterst moeilijk en gaat slechts zeer langzaam tot zijn opleving. Een herziening om de vijf jaar achtte de Minister voor de koeli-ordinantiën gewenscht en hij aanvaardde dit punt uit de conclusie gaarne. De heer Scheurer vulde de conclusie der meerderheid aan door achter de woorden „de koeli-ordinantie wordt iedere vijf jaar herzien" te voegen „met de bedoeling om te komen tot geleide lijke afschaffing der poenale sanctie." De conclusieSchaper (afschaffing der poenale sanctie in 5 jaar tijdsjwerd natuurlijk verworpen met 59 tegen 14 stemmen. De meerderheids-conclusie aangevuld met het amendement Scheurer werd zonder stemming goed gekeurd. Daarna was aan de orde het ontwerp in zake de ruilverkaveling, dat een ein de wil maken aan de nadeelige verdee ling van het grondbezit. In den loop der tijden bezitten eigenaars hier en daar stukken grond die gescheiden zijn door andere stukken en dit geeft allerlei moeilijkheden, o.a. voor den wateraf voer, hef schoonhouden der slooten enz. Het krioelt natuurlijk van juridische kwesties in deze transactie en diverse juristen lieten hun licht schijnen. Het eigendomsrecht wordt weer aangetast enz. We kennen die verhalen en veel indruk maken zij niet meer. Of het ai- tijd zoo glad zal gaan om met een groepje boeren tot overeenstemming te komen, valt te betwijfelen. Een bo\r is gehecht aan zijn bezit en is niet geneigd zijn belang en zijn verlangen op te offe ren aan het algemeen belang. Morgen een serie amendementjes. Verhooging van den accijns op tabak. In zijn memorie van toelichting op het bij de Tweede Kamer ingediende wetsontwerp tot verhooging van den accijns op tabak zegt de minister van financiën, dat hij op aandrang van verschillende bij de tabaksindustrie en bij den handel in tabaksfabrikaten be trokken groepen is teruggekomen op zijn oorspronkelijk voornemen om een verhooging voor te stellen tot 20 voor sigaren en gekorven tabak en tot 40 voor sigaretten. Tot op zekere hoogte kon in de vrees, dat de produc tie door deze verhoogingen zou terug gaan, worden gedeeld en in verband daarmede heeft hij zich beperkt tot heffingspercentages, waarvan eener- zijds een niet onbelangrijke verhooging van opbrengst mag worden verwacht, terwijl anderzijds de industrie daarvan geen of althans slechts geringe nadee- len zal ondervinden. Een mogelijkheid, die niet geheel uitgesloten is te achten is, dat de verhooging van den sigaret- tenaccijns het gebruik van sigaretten eenigszins zal doen afnemen. Dit zou echter kunnen worden opgewogen door mannen omgekocht heeft om hem tot slechte beleggingen over te halen. In ieder geval kreeg zij het huis en Cali- fornië hem en zijn familie. Ik kan mij voorstellen dat hij daar in den beginne een zwaren strijd om het bestaan heeft moeten voeren. De jonge Justin heeft zijn eigen carrière moeten maken zijn vader en een andere broer stierven toen hij een jongen was. En nu heb ik je die heele lange geschiedenis verteld omdat jij een oud huis wou hebben." „In ieder geval is er wat romantisch aan verbonden", lachte Roger. „Maar miss O'Reilly is nu van besluit veran derd en wil het huis niet verkoopen, niet „Dat beweert zij ten minste tegen mij", antwoordde Lewis. „Zij had nooit zekerheid, dat Justin O'Reilly niet ach ter een eventueelen kooper staat, nu zij weet, dat hij het huis beslist hebben wil en er een latsoelijken prijs voor betalen kan. Ik vermoed, dat zij het onder de gegeven omstandigheden aan niemand verkoopen zal." „De arme O'Reilly wil dus graag het huis van zijn voorouders hebben." „Ja. Ik weet, dat het al jaren lang een ideaal van hem geweest is. Hij heeft me eens verteld, dat hij daarmede op gegroeid is." Dan kwam het gesprek weer op een ander onderwerp, maar Roger nam zich voor om, .zoodra Lewis weg was, aan miss O'Reilly te schrijven. Hij dacht, dat hij haar we! zou kunnen overtuigen, dat Justin niet geïnteres- verruiming van de vraag naar sigaren en waar in de sigarenindustrie in tegen stelling met de sigarettenfabricage alles door handenarbeid geschiedt, zou daar door uitbreiding van werkgelegenheid in het leven worden geroepen. Voorgesteld wordt thans een verhoo ging tot 15 van den kleinhandelsprijs behalve van dien van sigaretten, waar van de accijns 25 zal bedragen. De Minister verwacht daarvan een hoogere opbrengst van 9 millioen. Be doelde opbrengst blijft ongeveer 6 mil lioen beneden het bedrag, dat de minis ter zich oorspronkelijk voorgesteld had uit den verhoogden tabaksaccijns te kunnen verkrijgen. In verband met an dere voorzieningen op belastinggebied, die in vergevorderden staat van voor bereiding zijn, heeft de minister ge meend, daarin voorloopig te kunnen be rusten. Krachtige maatregelen tegen gedistilleerd-fraude. Ingediend is een wetsontwerp hou dende aanvulling der algemeene Wet betreffende de heffing der invoerrech ten en accijnsen en der wettelijke be palingen betreffende den gedistilleerd- accijns. in dit ontwerp zijn krachtige maat regelen neergelegd ter beteugeling van de gedistilleerd-fraude. Tot dusver konden grensbewoners aan smokkelaars de gelegenheid geven hun lading op een boerenerf of in een tuin neer te leggen totdat dezen de kans schoon zien die verder te vervoeren. Thans is een bepaling voorgesteld, w el ke op het onvrij terrein aan de straffe loosheid een eind zal maken. Voorts is een strafverscherping facul tatief gelaten, doch het is gewenscht den rechter gelegenheid te geven in ern stige gevallen gevangenisstraf op te leggen. Verder zal een nieuw artikel voorzien in de leemte, dat in het open veld of op den weg de nederlage van goederen tot dusverre niet strafbaar is. Een nieuw artikel heeft ten doel den opslag van gedistilleerd in een pand, op een al dan niet besloten erf of op een ander besloten terrein, daar waarbij thans volgens de gedistilleerdwet nog ongehinderd kan geschieden, aan de verplichting tot de d'pkking te onder werpen. Voorts is hef noodzakelijk de moge lijk te openen om hét vervoermiddel, waarmede* de Sftiölofélwaar vervoerd wordt, verbeurd te verklaren. Verruiming gemeentelijk belasting gebied. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft een statistiek betreffende de verruiming van liet gemeentelijk belas tinggebied bewerkt, waarin voor elke gemeente de opbrengst van aile afzon derlijke belastingen is medegedeeld over 1920 en 1921. Hadden de gemeen ten over het eerste jaar de bevoegdheid opeenten te heffen op grondbelasting, op de personeele belasting en op de dividend- en tantième-belasting, als mede belastingen op het inkomen (hoofdelijke omslag), op honden, too- neelvertooningen, een straatbelasting, een bouwbelasting en het vergunnings recht, van 1921 af is de mogelijkheid opengesteld bovendien opcenten te doen heffen op de rijksinkomsten- en vermogensbelasting, terwijl als nieuwe belastingen zijn ingesteld een bouwter reinbelasting, een assurantiebelasting, een logeergastenbelasting, een belas ting op openbare aankondigingen en een zakelijke bedrijfsbelasting. Over 1920 leverden de belastingen voor alle gemeenten te zamen ruim 227 millioen gulden op (in 1912 ruim 45 seerd was in het bod, dat hij deed. HOOFDSTUK XXV. Clo was in staat geweest helder te denken, zoolang er iets bepaalds was om over te denken, maar haar hersenen weigerden het probleem op te lossen van die vijf minuten, weike mislukking of succes beteekenen konden. Zij kon niet blijven waar zij was zij kon niet heen en weer gaan loopen in de straat, bang als zij was, dat de echte Kit de nagemaakte Kit aan den „troep" ver raden had in de gang of op de trappen van het hotel rond te loopen was ook onmogelijk. Wanneer de moord op Peterson ontdekt werd, zou iemand zich misschien het slanke meisje in het bruin herinneren. De politie was nu en dan zoo verduiveld handig. Wie zou zeg gen, of zij dat meisje in het bruin en door haar Beverley Sands niet op het spoor zou komen „Eén minuut moet verloopen zijn met het denken zeide Clo tot zichzelf. „En Peterson is nog niet tot het leven teruggekeerd. Als ik nu maar hard ge noeg denken kan en hem en de stilte vergeten gedurende een paar minuten, kan ik weggaan." Maar de stilte werd verbroken. Nog maals moest zij beven door het over gaan van de telefoon. Zij stond bij de deur met haar rug naar den man in den stoel, toen het telefoneeren begon. Het jonge meisje greep den hoorn en riep „Hallo 1" maar geen antwoord volgde. Zij moest vlug weggaan op ge- millioen), over 1921 brachten de reeds bestaande belastingen in totaal bijna 260 millioen gulden op (d.i. ruim 32 millioen meer dan over 1920), terwijl de nieuwe belastingen in totaal ruim 10 millioen gulden opbrachten. Hierbij zij opgemerkt, dat over 1921 door geen enkele gemeente van de be voegdheid gebruik werd gemaakt tot het heffen van een bouwterrein-, een assurantie- of een logeergasten-belas ting. De betaling der rijwielbelasting. Nu de aanneming door de beide Ka mers van het wetsontwerp op de rij wielbelasting verzekerd schijnt, hebben de heeren P. en J. Carrière, directeuren eener rijwielverzekeringsmaatschappij te 's-Gravenhage, zich tot den minister van waterstaat gewend. Zij zijn van oordeel, dat de voldoening der ver schuldigde belastingpenningen, door middel van de bekende plaatjes, niet enkel op postkantoren moet plaats vin den, gelijk in de bedoeling van der. mi nister van financiën schijnt te liggen. De heeren Carrière wijzen daarom den minister op de uitbreiding van de taak der posterijen. Zij vreezen dat de nieuwe maatregel de belastingbetalers aanstonds in de kantoren, vooral in die van groote ste den, wederom in de fiie zal moeten doen plaats nemen. Adressanten vragen nu den minister van waterstaat om. bij zijn ambtgenoot van financiën bezwaar te maken tegen den verkoop in postkantoren. Inmid dels heeft de directie der 's-Graven- haagsche Rijwielvevzekerings-Maatsch. zich tot den minister van financiën ge wend mef hef verzoek de betaling der belasting op rijwielen te doen plaats hebben in de Bankbedriiven. gelijk de betaling van allerlei andere belasting veelvuldig kan plaats vinden. „De oude heer Lobman." Onder dit opschrift schrijft de +-cor- respondent van het ..Hbl." het vol gende De „oude heer Lohman", zooals hij in de straat waar hij woonde, genoemd werd, deed, voor hij einde vorig jaar aan het sukkelen ging, eiken ochtend, niettegenstaande zijn hoogen leeftijd, nog stipt om half acht zijn wandelin getje. Hij was de klok voor de omwo nenden in de Trompstraat. Hij wandel de dan de Laan van Meerdervoort uit en den Ouden Scheveningschen weg op tot de Promenade. En dan keerde hij weer om. Tot op dien tijd was ook zijn ge woonte gebleven 's avonds nog wat te werken. Hij bracht vóór de laatste lich ting zijn post altijd zelf weg. Voor de buren had hij, als hij ze ontmoette, steeds een vriendelijk woord. Met be langstelling informeerde hij dan naar de gezondheid van de leden der fami lies, die rondom hem woonden. Na de oprichting van de Duinoord- kerk in Zorgvliet ging hij meest bij ds. Creutzberg ter kerke. Nadat hij van October af niet meer de straat op was geweest, had hij den voorlaatsten Zon dag van zijn geneesheer verlof gekre gen, met een rijtuig een toertje te doen. Hij was in zijn uiterlijk zeer veel ouder geworden. Zijn van vroeger zoo bekende rijzige figuur was diep gebo gen. Maar zijn wilskracht typeerend was, dat hij toch alleen, op zijn stokje leunend, naar het rijtuig stapte en bij zijn terugkeer den koetsier een fooitje ging geven. Het is de laatste keer geweest, dat hij ,,'n luchtje scheppen" ging. Dins- vaar af, dat zij op straat zou moeten wachten tot O'Reilly zou komen. „Tenzij zij vlak bij wonen, kunnen zij, aangenomen dat Kit mij verraden heeft, nog niet hier zijn", dacht Clo. Maar Chuff kon natuurlijk uit een huis om den hoek getelefoneerd hebben. Peterson had het Westmorland Hotel kunnen kiezen, om dicht bij zijn vrien den te zijn. Clo sloot de deur, nam den sleutel uit het gat en liet dien achter den kof fer aan het einde van de gang vallen. „Dat zou niet unfair zijn tegenover den eigenaar van den koffer", dacht zij, „want in ieder geval zouden de bloed sporen verdenking werpen op Peter son's verdwenen buurvrouw. De sleutel was maar een bijkomstig iets." Terwijl zij de trap afliep, die van de zesde étage naar de benedenverdiepin gen leidde, kwam zij een paar mannen tegen, maar dat leken haar vermoeide handelsreizigers toe, die naar bed gin gen. Blijkbaar stelden zij geen belang in het gesluierde meisje in het bruin. Dan kwam de beproeving om langs het bureau te gaan, maar daar stonden „nu weer andere mannen voor. Clo keek door haar bruinen sluier, maar zag geen nieuwsgierige blikken. Doch het ergste lag nog voor haar. De acht mi nuten konden nog niet verloopen zijn en bovendien kon O'Reilly oponthoud gehad hebben. Als Kit haar makkers trouw was en van uit haar koffer had gezien wie Peterson's kamer ingegaan was, kon het volgend oogenblik de dagnacht heeft hij de benauwdheid terug gekregen, die hem in de afgeloo- pen maanden zoo geplaagd had. Om omstreeks negenen 's ochtends is hij zacht ontslapen. Maatschappij tot Nut van het Algemeen Onder voorzitterschap van prof. dr. Kohnstamm heeft de Maatschappij tot Nut van het Algemeen haar algemeene vergadering te Arnhem gehouden. In zijn openingsrede wees prof. Kohn stamm op de betere vooruitzichten, ver geleken bij vorige jaren. In ons natio naal leven, zeide hij, schijnt de ergste economische inzinking voorbij te zijn. Ook van de Maatschappij getuigde spr., dat met hoop en goede moed de toe komst kan worden ingegaan. Spr. her dacht het heengaan van mr. Ketwich Verschuur, lid van het hoofdbestuur. Mocht spr. 't vorig jaar met optimisme gewagen van den geëindigden politie leen schoolstrijd, helaas moest spr. thans reeds constateeren, dat ernstig bedreigd is, wat hij toen verzekerd achtte. Immers, het juist in de Tweede Ka mer aangenomen wetsvoorstel bevat niet naar zijn bedoelingen, maar naar zijn mogelijke consequenties een zoo danige bevoordeeling v an het bizonder onderwijs, dat van een financieeie ge lijkstelling van openbaar en bizonder onderwijs op dit oogenblik nauwelijks meer kan worden gesproken. De kans, dat de Eerste Kamer nauw keuriger zal toezien, zoo niet op de pa cificatie dan althans op de belangen der schatkist, is helaas gering. Onze taak zal het in elk geval zijn, eindigde sprurn de uitwerking der nieuwe bepalingen in de practijk nauw keurig gade te slaan en elk misbruik maken van het blind vertrouwen van den wetgever voor het forum van de publieke opinie te brengen. Het Witte Kruis. Naar aanleiding van het bericht om trent de stopzetting van de betaling op de obligaties van het Witte Kruis, heeft de directie der onderneming verklaard, dat zij na het vonnis tegen iiaar beslo ten had het tegenwoordige bedrijf om te zetten in een wettig stelsel, waarbij met de houders der nog niet uitgelote 5e klasse coupons een regeling zou worden getroffen. Wegens de bezwaren der Amsferdamsche hoofdagenten heeft zij daarvan afgezien om de ioopende loterij gewoon af te wikkelen en dit aan de hoofdagenten medegedeeld. Aan het bijkantoor te Amsterdam heeft zij geweigerd 41.000 te fournee- ren, omdat dit nog over 87.000 zou beschikken en zij heeft geweigerd de Amsferdamsche hoofdagenten te ont vangen. Ze was daarom niet zoek en dan ook dadelijk present toen de justi tie met haar een onderhoud wilde heb ben. Ten einde aan onjuiste vermoedens van verduistering den kop in te druk ken, heeft zij zich bereid verklaard 200.000 bij een bankinstelling te 's- Gravenhage te storten. D stukken, die zij voor de trekkin gen tijdens de 436ste Staatsloterij had verzonden, wenschte zij niet uit te ge ven, doch de hoofdagenten te Amster dam hebben deze niet teruggezonden. De loonen der gemeente-werklieden te Amsterdam. In de centrale commissie voor geor ganiseerd overleg is gisteren tusschen Burg. en Weth. met alle organisaties der gemeentewerklieden, uitgezonderd die der federatie, overeenstemming be reikt. De loonen zullen nu op voorstel van Burg. en Weth. gehandhaafd blij- grootste gevaren voor haar bevatten. Het jonge meisje aarzelde bij de deur, maar sprong dan op de straat, zooals zij in een golf zou hebben kunnen springen. Zij kwam verscheidene menschen te gen, terwijl zij langzaam verder liep. Zij had echter nog maar enkele stappen gedaan, toen een taxi zich uit de file afscheidde en zijn vaart voor het trot toir verminderde. Het raampje stond open en O'Reilly keek eruit. Clo zwaai de met Kit's handtaschje. Hij zag haar, zeide iets tegen den chauffeur en de taxi hield vlak bij den ingang van het hotel bijna stil. Het meisje liep hard te rug. O'Reilly hield het portiertje wat open, stak zijn hand uit en trok haar, terwijl de taxi nog in beweging was, naar binnen. Hij had haar „bevelen" niet vergeten en de noodige instructies aan den chauffeur gegeven. Voort snel de de taxi, toen het portier met een slag dichtgetrokken was, en de plotselinge ruk vóór Clo zat deed haar in O'Reilly's armen vallen. Hij hield haar daar een paar seconden in en zette haar dan voorzichtig naast zich neer. „Bij Jupiter, ik ben blij u veilig hier te zien zitten zeide hij op een war men. hartelijken toon, die bijna tranen in Clo's oogen bracht. „Ik héb honder den dingen te zeggen en te vragen, maar in de allereerste plaats waar wilt u naar toe Naar huis of (Wordt vervolgd.) I

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1