DONDERDAG 12 JUNI MI55BLANCHE GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON VROUWENLIST BINNENLAND --N0137 VLISSIINCSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Fratico •door het geheele rijk: ƒ2.50. Week-ahon- nementen 17 cerit, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, erz., prijs, bij vooruitbetaling van 1—-5 regels ƒ0.75, élke regel meer f5 Cent. OUD-ARCHIEF. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter algemeene keiTnis. dat het Oud-Archief aan het Bellamypark voor? het publiek tot nadere aankondiging des Woensdagsmid dags gesloten zal zijn. Vlissingen, 11 Juni 1924. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. DRANKWET. Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 37 der Drankwet, brengen ter open bare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van Aarnoud le Clercq, wonende te Goes, om verlof tot verkoop van oleo- holhoudenden drank anderen dan sterken drank voor de 'beneden-voor-localiteit van perceel Wiihelminastraat 29 alhier; dat vanaf heden gedurende veertien da gen tegen het verleenen van het gevraagde •verlof schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij Burg. en Weth. voornoemd. Vlissingen, 11 Mei 1924. Burg. en Weth. voornoemd, M, LAERNOES, L.B. De "Secretaris, F. BISSCHOP. ONVEILIGHEID VAARWATER. Schietoefeningen. 'De Burgemeester van Vlissingen maakt aanzeevarenden békend, dat op 16 Juni, zoo noodig ook op 17 Juni 1924, telkens om;7 uur namiddag aanvangende, met mid delbaar geschut ten Zuiden van het licht van Kaapduinen, schietoefeningen zullen worden gehouden. Onveilig is een gedeötte van Galgeput, Oostgat en Deurloo, van het strand en van -de duinen begrensd door den vierhoek, ■waarvan de ligging der !bt*e'kpunten achter eenvolgens is -51° 30' -49" N-iBr. en V 26' 45" W.L. 51° 29'-50" N.Br. en T* 27' 42" W.L. -51° 28' -9" N.Br. en 1* 22' 13" W.L. '51 28' 38" N.Br. en 1* 21' 45" W L. op de schietdagen zal bij de vurende bat terij om 4 uur namiddag een roode vlag halfstok waafcn die om 6 uur namiddag geheel wordt voorgeheschen «en -tot 'bet «einde der proeven blijft waaien. VlisSii'gcn, 12 Juni 1924. De Burgemeester voornoemd, M. LAERNOES, L.B. ZEEMILITIE. Herhalingsoefeningen in 1924. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat de in het vulofgangersregister dezer gemeente ingeschreven zeemilicien- verlof gan gers, Ine ronder vermeld, bij dezen, krachtens art. 80 der Militiesvet (Staatsblad 1912, no. 21), warden opgeroepen om in 1924, ieder op den achter zijn naam aange- 1NGEZONDEN MEDEDEELLNGEN. Kwaliteit, goede verpakking, lagen prijs, dat is wat men eischt van een sigaret. Zeg daarom Geef MIJ maar Naar het Engelsch. Terwijl hij deed alsof hij een avond blad las, blies een hatelijke stem hem allerlei dingen in. Als Beverley eens op de een of andere wijze in O'Reilly's macht geraakt was Als zij hem eens liefdesbrieven geschreven had, die zij later terug wilde hebben en die hij niet geven wilde Als zij er eens in ge slaagd was ze te stelen en O'Reiily haar gevolgd was om ze weer terug te nemen Als hij haar daarna gekweld had en Clodagh Riley (een arme bloed verwante van Justin O'Reilly mis schien) als tusschenpersoon gehandeld had Als het jonge meisje ziekte had voorgewend om O'Reilly in huis te brengen en de man Beverley gedwon gen had hem de parelen 'te geven Hij had de hoop al opgegeven zijn ouden vriend te zien, toen deze binnen hwam. Voor hij aan een tafeltje ernaast plaats kon nemen, riep Roger hem een kleine, donkere man van een Joodsch typé, een vijf-en-veertiger mis schien, met de schitterende oogen van een wetenschappelijk man en de ge welfde wenkbrauwen van een droomer. ,,Allo, dokter Lewis Ik had gehoopt je hier te vinden zeide Sands harte lijk- „Wil je met mij dineeren geven dag, in werkelijken dienst te komen tot Tiet volbrengen van hun herhalingsoefe ningen. Schoe, Pieter Cornelis, lichting 1922, in gelijfd voor de gemeente Middelburg, da tum en plaats van opkomst 23 Juni 1924, zich te mélden in het gebouw Marine-kust wacht te Leiden Reedeker, Frederik Jacobus, lichting 1919, ingelijfd voor de gemeente Vlissingen, datum en plaats van opkomst 23 Juni 1924, zich te melden in het gebouw Marine- kust te Leiden. Wijze en uur van opkomst. De opgeroepen verlofgangers moeten zorg dragen, dat zij zich, ieder op den voor hem aangegeven dag, gekleed in hun bij vertrek met onbepaald (klein) verlof me degenomen militaire kleedingstukken en voorzien van hun kooigoederen, zoomede van hun zakboekje, aanmelden op het schip, waarop zij zullen worden geoefend, en'wél a. zij, die verblijf houden in de plaats van opkomst, uiterlijk te 8 u. voormiddags b. zij, die verblijf houden binnen 20 Kilo meter van de plaats van opkomst, uiterlijk te f0 uur voormiddags c. de overige verlofgangers voor zooveel zij binnen het rijk verblijf houden, zoodra mogelijk na aankomst in de plaats van opkomst, waarheen zij zich met het eerstvertrekkend openbaar middel van versneld vervoer langs de op de ver- voerbewijzen aangegeven route en met de op die bewijzen vermelde vervoermiddelen moeten begeven voor zooveel zij buiten het rijk verblijf houden, vóór 4 uur namiddags. Ziekte. Ingeval ziekte of gebreken de opkomst mochten verhinderen, dient de verlofgan ger hiervan zoodra doenlijk door overleg ging van een gelegaliseerde geneeskundige verklaring ter gemeente-secretarie te doen blijken. Na zijn herstel vervoegt hij zich onverwijld aan boord van het wachtschip te Willemsoord. Vervoer. Verlofgangers, die per spoor, tram of stoomboot moeten reizen of op de reis een of meer veren moeten passeeren en in wier zakboekje aanwezig zijn de vereischte op wit papier gedrukte en met rooden inkt in gevulde vervoerbewijzen en passagebiljet- ten, behoeven zich vóór hun vertrek naar boord niet ter gemeente-secretarie aan te melden, doch begeven zich rechtstreeks naar het station of de aanlegplaats van vertrek en ste'len aldaar hun zakboekje ter ha-nd aan den beambte, met de uitgifte van plaatsbewijzen belast, of aan den veerman. De verlofgangers behooren er aan te den ken, dat hun het zakboekje wordt terug gegeven, alsmede de strook van het ver- voerbewijs, aangezien deze strook hun ge woonlijk gedurende de reis moet dienen als plaatsbewijs. Verlofgangers, die niet in het bezit zijn van een vervoerbewijs of passagebiljet, in gericht om daarop de reis te kunnen vol brengen dan wél van het veer of van de veren gebruik te maken, moeten zich op den laatsten werkdag vóór hun vertrek naar boord, des voormiddags tusschen 10 en 12 uur, ter gemeente-secretarie aan melden, teneinde aldaar in het bezit te worden gesteld van de vereischte beschei den. Het is noodig, zich teil minste een half uur vóór het vertrek van den trein, de tram of de stoomboot aan het station of de aanlegplaats te bevinden. D.e verlofgangers, die zich vier of meer uren vóór het tijdstip van aanmelding op ■reis rmoeten begeven, genieten desge- •vvensclrt op de dagen der reis een daggeld van ƒ0.25, ongeacht den rang dien zij be klemden. Zij, die aanspraak hebben op dag geld en dit wenschen te ontvangen, moe- fen het in ontvangst nemen ter gemeente secretarie, den laatsten werkdag vóór het vertrek naar boord. Bijzondere bepalingen. Hij, die zonder geldige reden niet vol doet aan deze oproeping, wordt, na daar toe door den Minister van Marine verstrek ten last, als deserteur afgevoerd. Hij, die zonder geldige reden zich te Iaat ,Maar je bent al klaar. Ik zou je maar ophouden." „Ik wou je graag wat vragen, beste kerel", verzekerde Roger hem. De dokter kwam aan Sands' tafeltje zitten. „Ik zou hier al lang geweest zijn", begon Lewis, „maar juist toen ik het Hotel Dietz, waar ik een patiënt heb, wilde verlaten, vroegen ze me even te komen kijken naar ja, raad eens wien „Je vriend O'Reilly misschien. Ik heb gehoord, dat hij daar logeert." „Neen', zeide Lewis, „O'Reilly niet maar een kennis van O'Reilly in het zelfde hotel, die plotseling een flauwte gekregen had." „Dan weet ik het al", riep Sands uit. .De Herons logeeren in het Hotel Dietz. Je patiënt was een van die twee mrs. Heron, zou ik zeggen. Heron vind ik heelemaal geen type om flauw te vallen." „Mijn patiënt was Heron, niet zijn vrouw. De flauwte had niets te betee- kenen, maar zijn vrouw maakte zich ongerust. Jij en Heron zijn zeker nog altijd goede vrienden „Ik bewonder John Heron in ver scheidene opzichten", antwoordde Ro ger ontwijkend. „En hij moet jou ook bewonderen, zooals hij ook zeker doet. Heel veel menschen dachten, dat je je leven op het spel zette door je in die Californi- sche zaak te werpen. Maar je hebt het aan boord aanmeldt, maakt zich straf schuldig. Het niet-ontvangen van een persoonlijke kennisgeving van de oproeping ontheft den verlofganger geenszins van zijn verplich ting tot opkomst in werkelijken dienst, daar de openbare kennisgeving, tenzij de verlofganger zich op den dag van laatst bedoelde kennisgeving buitenslands op houdt en zijn adres b den burgemeester bekend is, eenig en alleen als bewijs geldt, dat hij behoorlijk is opgeroepen. Vrijstelling. Geheele of gedeeltelijke vrijstelling van herhalingsoefeningen kan worden verleend aan hem lo. die na volbrachte eerste oefening ge durende zoodanigen tijd in werkelijken dienst is gebleven of gekomen, dat op grond van de door hem in dien tijd ver kregen geoefendheid herhalingsoefeningen voor ihem niet of slechts gedeeltelijk noodig worden geacht 2o. die tijdens den duur der herhalings oefeningen onmisbaar is hetzij voor het be drijf, waarin hij werkzaam is, hetzij voor de instandhouding der middelen van be staan van zijn gezin of van dat, waartoe hij behoort of waarin hij als pleegkind is opgenomen, dan wel voor personen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- of aanverwantschap bestaan een en ander ter beoordeeling van den Minister van Marine. Wie op een van deze gronden voor vrij stelling in aanmerking wenscht te komen, oehoort spoedig een aanvrage te zenden aan den Minister van Marine. Het verzoek kan op ongezegeld papier worden geschre ven en behoeft, tenzij het uit het buiten land wordt verzonden, niet gefrankeerd te worden. Vergoeding. Indien ten gevolge van het verblijf in werkelijken dienst van den opgeroepen ver lofganger voldoende middelen tot levens onderhoud ontbreken of zouden komen te ontbreken aan zijn gezin of aan dat, waar toe hij behoort of waarin hij als pleeg kind is opgenomen dan wel aan per sonen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- of aanver wantschap bestaan, dan kunnen belang hebbenden in aanmerking komen voor een geldelijke vergoeding. Verdere inlichtingen hieromtrent kunnen ter gemeente-secretarie worden gevraagd. Vlissingen. 12 luni 1924. De Burgemeester voornoemd. M. LAERNOES, T B. KAMER-OVERZICHT. Tweede Kamer. Zitting van Woensdag. Poenale Sanctie. Art. 19 van de Koeli-ordinantie stelt strafbaar elke willekeurige inbreuk op de werkovereenkomst en wel met geld boete van ten hoogste 50 gulden oi' ter arbeidstelling voor den kost zonder loon van ten hoogste één maand. Weg blijven, desertie en weigering van ar beid is inbreuk op de overeenkomst. De Volksraad wenscht deze regeling vrijwel ongewijzigd te behouden en alleen den duur der reëngagements- contracten te verkorten en aan onder nemingen waar voortgezette wantoe standen bestaan, het sluiten van con tracten te verbieden. Op het ontwerp Koelie-ordinantie van mr. A. F, van Blommensteijn zijn eenige wijzigingen door een minderheid der commissie voorgesteld, n.l. om de terugbrenging met den sterken arm te doen vervallen, en dat deze afschaffing binnen 5 jaar onherroepelijk moet zijn en dat geen nieuwe reëngagements contracten op den grondslag der poe nale sancties meer mogen gesloten wor den, anders dan in bizondere gevallen met goedkeuring van de arbeidsinspec tie. Het gaat dus om deze vraag dient de poenale sanctie behouden te worden, moet ze onmiddellijk of geleidelijk wor den afgeschaft. er voor jou en voor hem prachtig afge bracht. Je belooning was groot Roger glimlachte. Hij dacht aan de terugreis na zijn triomf en aan Bever ley. Zij was zijn belooning geweest en eenmaal had hij die belooning groot gevonden. „Heb je Heron al gezien sinds hij in New-York is vroeg de dokter. ,^Nog niet". „Hij is feitelijk pas hier. Heron is een taaie kerel en er is heel wat voor noo dig om hem een flauwte te doen krij- gen.Als het den vorigen zomer of herfst gebeurd was, toen het groote proces aan den gang was, zou er alle reden voor geweest zijn, zooals mrs. Heron zeide. Het schijnt, dat zij samen heel kalm in de hall hadden zitten kijken naar de menschen en wachtten op O'Reilly, om met hem te dineeren. Mrs. Heron vroeg hem iets te halen, dat zij in haar slaapkamer vergeten had. Toen het wat lang duurde en noch hij, noch O'Reilly kwamen begon zij zich einde lijk ongerust te maken. Zij ging zelf kij ken wat er gaande was en vond haar man in een flauwte. Zij telefoneerde juist toen ik mijn anderen patiënt ver liet, en op het oogenblik, dat ik in de kamer kwam, was O'Reilly reeds uit de zijne gekomen. Hij was uit geweest, terwijl de Herons dachten, dat hij zich verkleedde voor het diner. Maar eind goed. al goed. Heron zal over een paar dagen weer heelemaal de oude zijn." „Ik ben blij dat te hooren"* zeide Alle drie de standpunten hadden hun verdedigers. De heeren Scheurer en Lovink waren voor geleidelijke afschaffing, de heer Gerritsen vóór handhaving, de socialis ten en communisten voor onmiddellijke opheffing. De zekerheid voor de bedrij ven eischt, meenen velen, het behoud van de poenale sanctie. De koelies wor den met veel kosten overgebracht en als zij dan- niet- willen werken, is het onmogelijk het bedrijf voort te zetten. Ieder die zijn arbeidscontract verbreekt aldus de heer Gerritsen, ondervindt straf, zij het dan niet van den straf rechter. Het strafrecht dient bij de koelie-contracten zijn kracht te laten gelden omdat geen ander middel moge lijk is ter handhaving. Die naakte kapitalistische overwe ging deed natuurlijk den heer Van Ravesteijn in boosheid ontsteken. Volgens den heer Feber is de poenale sanctie wel abnormaal maar niet immo reel, zoodat zij geen bedekte slavernij is. Toch is hij voor geleidelijke ophef fing waardoor de werkgevers gedwon gen zullen zijn voor goede arbeids voorwaarden van de koelies te zorgen. De verdediger van snelle geleidelijke afschaffing was de heer Schaper, die zich met kracht verzette tegen de op vatting dat het niet kon. Het kon z. i. wel. Geleidelijk maar in vijf jaar tijds kan het zijn beslag krijgen. Een ge vaarlijke proef achtte de heer Van Rijckevorsel een plotselinge afschaffing en daarom moet langs den weg der ge leidelijke verzachting der strafbepalin gen tot het einddoel worden gekomen Kolonisatie is echter de eerste eisch, die gesteld dient te worden. Alleen daardoor lost men de vraagstukken op. Morgen de Minister. De Wester-Schelde. De correspondent van de „N. Rott. Ct." te Brussel meldt, dat de opnieuw betonde vaargeul van Rilland thans ook weer, sedert gisteren, opengesteld is voor de scheepvaart. Twee en een half uur voor en na het lage tij zal de ge wone geul boven Bath, althans bij dag, voor de scheepvaart gesloten blijven de vaart moet alsdan langs de geul van Rilland, waar de minste diepte 4 m. 80 bedraagt, plaats hebben. Deze nieuwe regeling is getroffen in gemeenschap- jelijk overleg door de Belgische en Ne- derlandsche loodsdiensten ten einde de verdere opruiming van het wrak der ..Sierra Grande", in het nauw van Bath, waarde diepte op 10 meter moet wor den gebracht, mogelijk te maken. Jhr, mr. A. F. de Savornin Lohman f De begrafenis van het stoffelijk over schot van jhr. mr. A F. de Savornin Lohman zal Zaterdag a.s. op Oud Eik en Duinen te Den Haag plaats hebben. De rouwstoet vertrekt te half twaalf des voormiddags van het sterfhuis in de Trompstraat aldaar. De ontslapene heeft den uitdrukkelij- ken wensch achtergelaten, dat geen bloemen zullen worden gezonden en aan de groeve niet zal worden ge sproken. In de gisteren te Utrecht gehouden aigemeene vergadering van de Christ.- Historische Unie heeft de voorzitter, mr. J. Schokking, hulde gebracht aan de nagedachtenis van jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman. Hij was, zeide mr. Schokking, een persoonlijkheid van scherp gesneden gaaf karakter, een man uit een stuk. die helaas, vaak niet begrepen werd, een man, die tot op het Roger ernstig. „Zooals je zegt. Heron is er de man niet naar om gauw flauw te vallen. Toen ik verleden jaar in Cali- fornië was, scheelde het op een avond maar een haartje of hij was doodge schoten, maar hij vertrok geen spier." „Zijn vrouw vroeg hem, toen hij weer bijkwam, allerlei dingen. Heron wilde haar natuurlijk niet ongerust maken. Heeft zij verleden jaar. foen jij in Californië was, geen grooten schok gehad Een broer, die doodgeschoten is of zelfmoord gepleegd heeft „Een broer is plotseling gestorven. Er is geen spoor van geweld gevonden. De jonge man is gestorven op den dag, dat ik wegging, en niet in Californië, maar in New-Mexico dicht bij Albu querque in een huis van mrs. Heron. De Herons zijn nog niet lang getrouwd", ging Roger voort. „Niet langer dan een jaar of acht, negen. Mrs. Heron kan nog niet ver over de dertig zijn. Ik heb dien broer nooit gezien. Hij sukkelde erg en woonde altijd in de buurt van Albuquerque. Zijn zuster ging soms bij hem logeeren. Hij was een paar jaar jonger dan zij." Hier bracht Sands het gesprek op iets anders, want hij wilde niet over de Herons spreken. „Wanneer ik tegenwoordig eens den tijd heb, tuf ik naar Newport, om te kijken hoe ze opschieten met het zoo genaamde „landhuis", dat ik voor mijn vrouw gekocht heb. Het is de laatste weken een heel amusement voor me laatst zijn werk ijverig heeft voleind en midden in het leven stond als een echt staatsman, om steeds leiding te geven bij alle wisselende gebeurtenissen, een man die een hartstocht had voor vrij heid èn voor zichzelf èn voor anderen, maar die zijn hartstocht beheerschte door een grooten eerbied voor recht en een rotsvast kinderlijk geloof. De over ledene zal een breede plaats openlaten in onze gedachten en gaarne zullen wij zijn adviezen blijven volgen. De betee- kenis van den overledene is niet be perkt tot de grenzen van ons land en ons volk, wat betreft het internationaal privaatrecht, maar gaat veel verder uit. God sterke ons en onze partij bij dit verlies. Het vrouwelijk personeel bij de Ned. Spoorwegen. Naar „de Tel." verneemt, zal de di rectie der Ned. Spoorwegen in zake het ontslag van gehuwde ambtenaressen: aan de organisaties voorstellen, hier omtrent een nieuw artikel in het regle ment dienstvoorwaarden op te nemen, waardoor beroep op het scheidsgerecht komt te vervallen en de te geven uit- keering te bepalen op voor elk jaar dienst één maand salaris met een maxi mum van 10 maanden. Voorts wil de directie een bepaling invoeren, dat vrouwelijk personeel in dien het in het huwelijk treedt, ontsla gen wordt. Electro-Radio. Van „ElectronRadio", de vraagbaak voor radio-amaieurs, is de tweede jaar gang begonnen. Het tijdschrift ver schijnt nu in een gekleurd omslag en zal voortaan Vrijdags om de veertien dagen uitkomen. Aardig bedacht is de illustratie „Draadlooze Krabbels zonder Draad", welke in elk nummer zal verschijnen en de belangrijkste gebeurtenissen op radio-gebied in beeld zal brengen. Met de vele raadgevingen en artike len ter voorlichting voor haar lezers lijkt deze uitgave ons voorradio-ama teurs hoogst belangrijk. Proefnummers worden kosteloos loc- gezonden door de administratie, Hof- wyeksfraat 9, 's-Gravenhage. De forensenbelasting misbruikt. Handel en industrie maken een moeilijken tijd door. Dat er in dezen tijd veel aan den fiscus geofferd wor den moet, kan nu evenwel niet anders. De manier echter, waarop tegenwoor dig met de forensenbelasting wordt om gesprongen, is beneden alle critiek, meent het ..Handelsblad". Sedert kort, schrijft het blad, zijn verschillende gemeenten en provincies op het lumineuze denkbeeld gekomen, om in de forensenbelasting allerlei per sonen aan te slaan, die er een „inrich ting tot uitoefening van een bedrijf" hebben, althans volgens de interpreta tie, die men aan deze woorden gelieft te geven, doch die in flagranten strijd is. zoowel met het gezond verstand als met de geschiedenis van de forensen belasting. Men slaat leden van Gedep. Staten aan, die in een andere gemeente wonen, omdat zij af en toe vertoeven in het regeeringsgebouw, dat door de in genieuze forensengemeente wordt ge promoveerd tot een „inrichting tot uit oefening van een bedrijf". Men betrekt directeuren van naam- looze vennootschappen in de forensen belasting in gemeenten, waar bijkan toren zijn gevestigd. Niet alleen wordt de belasting op deze wijze ver buiten haar natuurlijke grenzen uitgebreid, maar bovendien ontstaat in steeds grooter mate het gevaar, dat aan on- geweest. Ik ben dat wonen in apparte menten moe, hoewel onze étage niet kwaad is. Ik verlang naar een huis en wel naar een oud huis of liever mijn vrouw verlangt daarnaar met een beetje romantische geschiedenis. Ik zou er haar graag met een verrassen, maar er zijn er zoo weinig te krijgen. Is er bij jou in de buurt niet iets goeds Zooals je weet, is Gramercy Park en de buurt daar vrijwel heelemaal ge moderniseerd", zeide Lewis, die in een groot huis met appartementen niet ver van Gramercy Park woonde, „Het eeni ge ouderwetsche huis, dat ik me beden ken kan, dat iets voor jou zou zijn, is dat van miss Theresa O'Reilly een patiënte van mij. Weet jij iets van die oude dame Roger wist er in zooverre wat van, dat hij juist op Lewis gewacht had, omdat miss Theresa O'Reilly een pa tiënte van hem was. „Is zij geen familie van je vriend Justin O'Reilly vroeg hij. „Zij is een verre nicht. Wat het huis betreft, Justin vindt, dat hij het moet krijgen. Ik weet dat van haar, niet van hem. De oude vrouw heeft mij onlangs verteld, dat zij gehoord had, dat Justin zijn geld opnam, om het huis 1e koo- pen, en naar New-York kwam om er over te praten, maar dat zij weigeren zou hem te'ontvangen." „Een grillige oude vrouw (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1