MissBlanche a.j. p<5 DINSDAG ÏO JUNI J. FIB BE, (omvaart 8 GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON VROUWENLIST BINNENLAND NO 133 Lil! Ia r> r e <s 'rkomende HAAR. 'ASSCHEN, KAP- MVICURE is bij I. Coiffeuse, ud 65. J Verhuur, Koop en Vertoon cn D/enstaanvragcn, enz. betaling, van 1-5 regel! regel meer 15 cent IS met ERF, nden geschikt, Bree- 5irect te aanvaarden, ihuis, Markt. instelling direct een 'ndermeisje jlBRECHTS, Groene- I- aangeboden t logement Brieven onder letter „Vliss. Courant". i net stmeisje. ,uisstraat 24. iJWWAGEN. cobstraat 11. HUUR ÊNHUIS met aparter, ptig vergezicht, even Imi is terstond te aan- verschaft Woningbu- VAN W1JCK. J MOTORBOOT ld, met schipper, voor 1 de maand Juli. Zes J onder No. 780, bu ll rant". MEISJES- en JON- |te koop (spotprijs). G WERDEN, Steenen- kegens plaatsgebrek, pNRIJWIEL e paardenloterij. SGHONIS, Groene- ;evraagd een iMENSCH, ïur op fe treden vair ist. SLAGER, Boulevard" JUFFROUW cruidenierswinkel eerr niet beneden 17 jaar. opgave verlangd sa- 1 onder letters H. C.r Courant". een HSTBODE loon. Noordzeeboulevard. IJ O N G E N vraagd. ketbakkerij P. M (straat 28. E HOLLANDER gd, in goeden staat. „Vliss. Courant". [LIJK TEHUIS 2 poesjes, mooi ge' eken oud. „Vliss. Courant". TT Iddelb. - Rotterdam jelegeo plaatsen. *N PASSAGIER* |EN EN VEE, ïijii ni Mi, _8 ;en wordt W oens- ag 's morgens teil ddelburg gevaren 8« te bekomoQ T. Transport- on Sr ven G. VOS, 7«/ SNd JOKN, Tel 158 iJS.'iSiJODT.Tel. S8S 'H IKK ïei 101 VLÏSSIINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco •door het geheeie rijk: 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, erz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. UITLOTING OBLIGATIEN. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter kennis van 'belanghebbenden, dat den 30 Mei 1924 zijn uitgeloot a. van de geldleening, groot ƒ400.000. aangegaan in 1888, rentende 3 veer tien obligatiën van ƒ1000.en wel de nummers: 2, 3, 15, 20, 21, 75, 108, 216, 259, 294, 315, 324, 333 en 347 b. van de geldleening, groot 141.000. aangegaan in 1911, rentende 4 zes obligatiën van 1000.-, en wei de num mers 40, 42, 66, 81, 83 en 123 c. van de gefdleening, groot 184.000. aangegaan in 1911, rentende 4 twee obligatiën van 1000.en wel de num mers 164 en 177 d. van de geldleening, groot ƒ37.000. aangegaan in 1916, rentende 4y9 één obligatie van 1000.en wel nummer 21, en twee obligatiën van ƒ500.en wel de nummers 10 en 20 e. van de geldleening, groot 360.000. aangegaan in 1919, rentende 5'/2 tien obligatiën van 1000.en wel de num mers 17, 71, 122, 141, 143, 206, 233, 280, 308 en 312 f. van de geldleening, groot 252.000. aangegaan in 1920, rentende 7 zes obligatiën van 1000.en wel de num mers 28, 52, 80, 83, 143 en ,178, en twee obligatiën van 5Ó0.fen wel de nummers 232 A en 232 B g. van de geldleening, groot 140.000. aangegaan in 1921. rentende 7 één obligatie van 1000.en wel nummer 33, en vier obligatiën van 500.en wel de nummers 101 A, 101B, 117A en 117B. De aflossing der obligatiën zal plaats hebben van de leening sub a.i op den 1 Sep tember 1924 van de leening sub b. en c. op den 1 October 1924 van de leening sub d. en e. op den 1 Juli 1924 ten kantore van den gemeente-ontvanger te Vlissingen of van de Associatie-Cassa te Amsterdam. De aflossing der obligatiën van de lee ning sub f. zal geschieden op den 2 .Januari 1925, ten kantore van genoemden gemeen te-ontvanger of van de Twentsche Bank te Amsterdam. De aflossing der obligatiën van de lee ning sub g. zal geschieden op den 1 Juni 1924. ten kantore van genoemden gemeen te-ontvanger of van Arnold Gilissen's Bank te Amsterdam en Rotterdam. Vlissingen, 7 Juni 1924. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B De Secretaris, F. BISSCHOP. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Er zijn twee soorten Rookers hun die het onverschillig laat wat zij rooken en zij die zeg gen Geef MIJ maar Naar het Engelsch. „O, dan is het goed", zuchtte Ellen, terwijl zij ging zitten. „Ik weet, dat ik tegenover u vrijuit praten kan. ik was van plan dit alles in mijn dagboek te schrijven met initialen in plaats van namen, maar het dagboek kan mij geen raad geven en u wel. Maar u weet zeker, dat we niet beter kunnen wach ten tot morgen „Ik zou geen oog dicht doen. Maar dat kan ik je vooruit wel zeggen je hebt goed gehandeld dat doe je altijd." „Maar dit is heel iets anders dan ik ooit meegemaakt heb. Voor ik wegging heb ik u gezegd, dat het een heel ze nuwachtig werkje was, dat ik moest gaan doen. En niet alleen omdat mr. Sands erg beroemd is en iedereen over mrs. Sands als over een schoonheid praat. Neen, de man zelf gat mij zoo'n vreemd gevoel, zoodra ik hem zag Moeder, Roger Sands behoort tot de soort mannen, waar ik verliefd op zou kunnen worden, als ik tot dat type vrouwen behoorde. Hij is [link en stil, niets geen man voor vrouwen. Ik weet niet hoe ik hem precies beschrijven moet. Hij gaf mij het gevoel alsof ik graag wat voor hem zou willen doen. Ik was erg benieuwd naar hoe mrs. Sands er uit zou zien, waarschijnlijk omdat ik graag weten wou welk soort vrouw hij genoeg aanbad om haar uit De rijwielbelasting. Verschenen is de memorie van ant woord op het voorloopig verslag van de afdeelingen der Eerste Kamer nopens't wetsontwerp tot heffing eener belas ting op rijwielen. Het bezwaar dat de belasting in vele gevallen een zeer voelbaren druk zou kunnen leggen op on- en minvermogen den, is getemperd, zegt de minister, door de opneming van een bepaling, die toelaat aan gezinshoofden die buiten de rijksinkomstenbelasting vallen, in sommige gevallen een rijwielmerk kos teloos uit te rijken. De rijwielen zijn in 1919 uit de personeele belasting ge licht, omdat de belasting naar dien grondslag op groote schaal werd ont doken en omdat een rijwiel een zoo al gemeen gebruikt artikel was, dat het niet paste in het kader eener verterings belasting. Deze bezwaren verzetten zich ook thans tegen wederopneming in die be lasting. Met de leden, die zich voor het ont werp verklaren is ook de minister van oordeel, dat het niet aangaat te zeggen, dat automobielen vrij uitgaan, waar deze mede gelet op de talrijke op centen, die op de personeele belasting worden geheven reeds vrij zwaar zijn belast, al zal later, bij de voorstellen tot invoering eener belasting op weel- deverteringen zijn te overwegen of deze belasting niet dient te worden ver hoogd. Wat de opmerking betreft, dat iemand, die zonder belastingmerk rijdt, zich aan straf kan onttrekken door af te stappen, indien hij een politieman ziet, verklaart de minister, deze geldt slechts voor zoover hij zelf door den politieman niet rijdende is gezien. Lang niet aüe surveiileerende ambtenaren zijn geüniformeerd, zoodat de overtre der zijn noodlot wel niet zal ontgaan. De arbeidswet voor kantoren en winkels. In verband met het aanemen door de Tweede Kamer van de motie-Schaper, waarbij invoering van de arbeidswet o.m. ook voor kantoor- en winkelbe dienden werd gevraagd, hebben de be sturen van den Ned. R. Kath. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedien den en van de Ned. Vereeniging van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden zich tot den minister van arbeid ge wend en in een audiëntie hun bedoelin gen te dezer zake uiteengezet. Door beide besturen werd bepleit om waar de taak der arbeidsinspectie in verband met het thans nog voorhanden zijnde personeel niet kon worden uit gebreid, het toezicht op de naleving der in te voeren arbeidswet op te dra gen aan de vakorganisaties i.e. die der bedienden, en dat de daarvoor in aan merking komende personen dan politie- bevoegdheid zouden erlangen. De minister deelde mede, dat hij als zeker veronderstelde hierin van zijn ambtgenoot, den minister van justitie, geen medewerking te zullen verkrijgen. Iets anders zou zijn, een wetswijzi ging voor te bereiden, waarbij aan an dere personen dan welke thans in de wet worden aangewezen, de bevoegd heid wordt verleend, wetsovertredingen te constateeren en de verdere taak der arbeidsinspectie uit te voeren. de goot op te rapen." „Lieve hemel, kind vie! mrs. Black- burne haar in de rede. „je wilt toch niet zeggen, dat zij uit de goot komt. Ik heb nooit gehoord „Neen, neen ik had die uitdrukking niet moeten gebruiken", erkende Ellen, „ofschoon er allerlei verhalen omtrent haar afkomst de ronde doen. Maar misschien zijn zij geen van allen juist en weet niemand de waarheid. De menschen hebben haar een bijnaam gegeven „het meisje van nergens vandaan". Maar je behoeft haar slechts te zien om dadelijk te beseffen, dat, wat zij ook zijn mag, zij opgevoed is als een prinses „Knap „Een droom van schoonheid. In dal opzicht is zij haar man volkomen waard, maar niet op andere wijzen, dat is mijn excuus". „Je excuus, lieveling Waarvoor „Voor wat ik gedaan heb. Maar u kunt niet begrijpen, waarom ik het heb gedaan, als ik u niet de geschiedenis vertel, zooals ik die begrijp." „Ga je gang maar, lieveling, en neem er je tijd voor. Ik zal je niet meer in de rede vallen." En Ellen gat haar moeder een beknopt overzicht van alles wat er gebeurd was, tot hef rampzalige oogenblik, dat zij ontdekte, dat de parelen niet in het kistje waren. ,;Het kistje leeg De parelen weg Groote goedheid riep de oude vrouw uit. „Mijn heeie leven lang ben ik niet zoo geschrokken. Mrs. Sands had mij gezegd, dat zij zich in haar slaapkamer had verkleed met de tusschendeur hee- Dit wil de minister in.ernstige over weging nemen. Ook door andere ar- beidsgroepen is daarop reeds drang uitgeoefend en het zou wel mogelijk zijn, om daartoe te komen. Aangedrongen werd op invoering van de rijkswet op de .winkelsluiting, waarmede ook de belangen der winkel bedienden, ten aanzien van den ar beidstijd zijn gediend. Het ontwerp- wet is bij den Middenstandsraad aan hangig gemaakt en de minister hoopt spoedig tot afwerking te kunnen ko men. Ook werd tegenover den feitelijk be- staanden vrijen Zaterdagmiddag voor kantoorpersoneel, de vrije middag voor de winkelbedienden ter sprake gebracht doch hiertoe kan niet worden overge gaan dan wanneer ook de andere wetsbepalingen in kracht worden ge steld. De intrekking van artikel 40. Het Nederlandsche Onderwijzers Ge nootschap heeft den burgemeester van 's-Gravenhage tegen 24 Juni a-s. voor de rechtbank te 's-Gravenhage gedag vaard ter zake van de salarisvermin dering van een onderwijzer bij een der openbare scholen te 's-Gravenhage ten gevolge van de intrekking van art. 40 van het Bezoldigingsbesluit. Mr. P. J. Troeistra. Omtrent het plan van mr. P. J. Troel stra, om het leiderschap van de S. D. A. P. neder te leggen, bericht „het Volk" „Troelstra heeft aan partijbestuur en Kamerfractie als zijn bedoeling mede gedeeld, met ingang van het nieuwe parlementaire zittingjaar, dus in Sep tember, het voorzitterschap der Kamer fractie neer te leggen en tegen het be gin van het volgend kalenderjaar, dus in Januari, het lidmaatschap der Tweede Kamer. De opvolging van den heer Stenhuis is niet juist. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat mr. Troelstra voornemens is, het lidmaatschap der hoofdredactie van „het Volk" te blijven vervullen"' De Dageraad. De vereeniging De Dageraad heeft gedurende de Pinksterdagen haar ai- gemeene vergadering gehouden te Arnhem. In deze vergaderin werd h.et overle den lid van het hoofdbestuur, wijlen de heer J. A. de Hondt alhier, herdacht. Er werd een motie aangenomen, waarin geprotesteerd werd tegen het niet goedkeuren van de statuten van de vereeniging „De Dageraad", op grond dat deze vereeniging zich zou lichten tegen de goede zeden. In deze motie wordt met cijfers aan getoond dat het aantal misdrijven bij de ongeloovigen procentsgewijze hei laagst is en geëischt wordt ongedaan te maken wat de minister tegen de 500.000 erkende ongeloovige volksge- nooten heeft misdreven. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Han delsinformatiebureau van Van dei- Graaf Co.'s Bureaux voor den Han del zijn over de afgeloopen week, ein digende 6 Juni in Nederland uitgespro ken 129 faillissementen tegen 64 in de zelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 6 Juni 2034 faillissementen tegenover 1736 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. iemaal open, omdat zij de parelen al in het boudoir gelegd had. zoodat ik da delijk zou kunnen beginnen, ook al was zij, wanneer ik kwam, nog niet heeiemaal klaar met haar toilet. Zij geloofde, dat de parelen in het kistje waren, of anders wilde zij mij doen gelooven, dat zij het geloofde. De wanhoop, die zich van haar meester maakte, deed mij denken, dat zij mis schien de een of andere truc uithaalde, en nadat ik van mijn eerste verbazing bekomen was, werd ik dol op die vrouw. „Het kan haar niet schelen of zij mij ten gronde richt, als zij zichzelf daardoor redden kan", dacht ik. Maar ik nam mij voor mij er niet voor te leenen dé kastanjes voor haar uit het vuur te halen." „Wat heb jé gedaan hijgde mrs. Blackburne, terwijl zij rechtop ging zitten. „Ik belde om den butler. Hij kwam onmiddellijk. Ik zeide hem, dat hij di rect mrs. Sands moest roepen, het was dringend. Ik dacht, dat zij daardoor dadelijk zou komen, maar zij deed dat niet. De man kwam weer terug. Hij scheen een beetje in de war mrs. Sands had het op het oogenblik heel druk het zou nog wel even duren vóór zij klaar was. Ik vermoedde dat zij mij zoolang mogelijk aiieen laten wilde in de kamer, waar zoogenaamd haar prachtige parelen waren, zoodat zij mij zou kunnen beschuldigen ze verduisterd te hebben, wanneer ontdekt mocht worden, dat de parelen weg waren. Er bleef maar één ding over te doen. Ik zeide den butler onmiddellijk mr. Sands te roepen. „Mr. Sands gaat De Turnfeesten op den 2en en 3en Pinksterdag. Er is een tijd geweest, dat de be oefening der gymnastiek kwijnde, dat de openlucht-sport, met haar tal van balspelen, geen beoefenaars in Vlissin gen telde, dat de beoefening der gym nastiek slechts door mannen werd ter hand genomen. Die tijd is voorbij, sinds in 1899 de Vlissingsche Turnvereeniging werd op gericht, die in bloei toenam onder hare leiders J. v. d. Voorde, J. van Keulen, J. Meijer, L. van der Steen, A. C. Kiviet, J. de Jong en S. van der Linden. Sinds in 1907 de heer F. G. Lemmers, de tot dat jaar in Zeeland onbekende openluchtsport (het korfbal) hier bracht, welke tal van beoefenaars vond, sinds in April 1909 onder leiding van denzelfden sportman en naderhand on der die van mej. Betsy Geldof, aan de nu jubileerende vereeniging een meis jes-klasse werd verbonden, welke af- deeling spoedig zoo in trek kwam, dat in Februari 1912 een splitsing moest gemaakt worden in 2 klassen. Eigenlijk behoeft het geen afzonder lijke vermelding, dat deze vereeniging de beoefening der gymnastiek propa geert, maar volledigheidshalve deelen we mede, dat ze in vele steden en dor pen openbare uitvoeringen heeft gege ven. Hiermee hebben we in zeer groote trekken de geschiedenis geschetst van de V. T. V., die op het oogenblik 118 leden telt en wier jubilea in 1909 en 1914 gevierd werden met een gewes telijke uitvoering te dezer plaatse, zoo als nu het zilveren feest ook weer op geluisterd werd door wedstrijden, uit geschreven door het gewest Zeeland van het Kon. Nederl. Gymnastiekver- bond. De feesten werden ingeleid met de plechtige in onfvangstname en over brenging der bondsvlag door de Vlis singsche gymnastiek-vereenigingen, die gedurende deze dagen voor de eerste maal in Zeeland zal wapperen. Het dund.oek, van zware lichtblauwe zijde vervaardigd, vertoont in het midden het koninklijke wapen, dat van boven en onder is gedekt met de woorden „Ne- derla'ndsch Gymnastiek Verbond", in de bovenhelft is in een gewerkten band geplaatst i5 Maart 1868 en het"geheel is omgeven door een donkeren band, waarin schilden met de wapens der elf provincies. Alles is omgeven door een gouden franje, terwijl de banier gedekt wordt door een vergulden leeuw in een sierlijk bewerkten krans, rustende op een voetstuR. waarop de woorden „Mens sana in corpore Sano". Nadat de banier aan den stok was geschoven, werd het symbool der een heid van alle turners in Nederland, be geleid door den voorzitter van V. T. V. en een commissie uit „Vlissingen Voor uit" gedragen in de richting van den stoet, gevormd door de vereenigingen V. T. V. „Lichaamsontwikkeling" en „Sparta". Een kort commando weer klonk en als de vlag langs de turner- rijen schrijdt brengen allen haar den oud-Romeinschen groet. Pas is de vlag aangekomen op haar plaats in den stoet of uit de rijen treedt de vaandelwacht, gevormd door 2 turn sters uit L. O. en 2 turnsters en 2 tur ners uit de jubileerende vereeniging en Sparta, welke onder aanvoering van juist uit", zeide hij. „Ik had hem juist met zijn jas geholpen, toen u beide". „Vraag hem dan om hier te komen", zeide ik. De man ging weg en voor ik tot tien tellen kon, was mr. Sands bij me. Ik wees op het ledige kistje, dat open op de tafel stond, en vertelde in enkele woorden ik wou klaar zijn vóór mrs. Sands kwam dat mrs. Sands mij gezegd had in het kistje naar de parelen te kijken dat zij haastig weg ging dat, toen ik keek, de parelen weg waren. „Ik heb haar laten vragen, of zij komen wou, maar zij had het zoo druk", legde ik uit. „Welnu moeder, het zien van dien man brak mij het hart. Het was meër alsof iets vreeselijks, dat hij half ver wacht had, werkelijkheid geworden was". „Weet .mijn vrouw, dat u naar mij gevraagd hebt, toen zij niet komen kon was het eerste, dat hij zeide, nadat hij een paar oogenblikken had staan denken. Ik antwoordde hem, dat ik het op mijn eigen verantwoordelijk heid gedaan had en dat ik hoopte goed gehandeld te hebben. „Dat geloof ik wel", zeide hij, „En ik ben er zeker van, dat u het goed be doeld hebt. Maar toch had ik het liever van mijn vrouw gehoord dan van een ander". „Dan liep hij naar het raam en ging naar buiten staan kijken. Als ik niet geweten hnd, dat hij er was, dan zou ik hem niet gezien hebben. De gordij nen waren gedeeltelijk dicht getrokken en het was een soort erkerraam, zoo dat hij zich achter die gordijnen ver bergen kon. Hij had er geen twee se- INGEZON'DEN MEDEDEELINGEN. Wees liever verstandig dan spijtig waarom niet heden een flacon Foster's Maagpillen gekocht Dit geneesmiddel wekt de lever o,p, regelt de vloeiing der gai, draagt zorg voor goede spijs vertering en houdt de ingewanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hootd Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65 in apotheken en drogist zaken. 11 den leider der V. T. V. zich plaatst on middellijk achter het vaandel. De plechtige in ontvangstname van de Bondsvlag heeft plaats gehad en dt stoet, waar de vaandels der gymnas- tiekvereenigingen kleurig boven uitste ken, zet zich onder de vroolijke tonen van „Ons Genoegen", dat zijn welwil lende medewerking verleende, in bewe ging, langs den in het programma aan gegeven weg naar de woning van den voorzitter van „Vlissingen Vooruit", den heer J. G. van Niftrik, waar de vlag bewaard zal blijven, zoolang ze niet wappert bij de uitvoeringen als anders zins. Terecht beschouwen de turners hier het als een groote eer, dat de vlag hierheen is gezonden, daar op nog twee andere plaatsen ook een gewestelijke uitvoering gegeven wordt Nadat ze binnengebracht was, nam de voorzitter van V. T. V. het woord om den heer Van Niftrik te bedanken voor den dienst, dien hij bewees door het svmbool van de eenheid der turners wel te willen bewaren gedurende den tijd, dat de vlag niet hare diensten zou moeten verrichten. De heer Van Niftrik, de woorden van den lieer Lemmers beantwoordend, zei, dat hij het zijn plicht als voorzitter van „Vlissingen Vooruit" vond om op te treden ais bewaker van het kostbare stuk. maar bovendien vond hij het een eer daardoor uiting te kunnen geven aan zijn sympathie, die hij nogmaals toonde, toen hij naderhand een taost uitbracht op de V. IF. V., een vereeni-r ging. die zich ten doel stelt de licha melijke opvoeding te bevorderen door de gymnastiek, aldus eindigde hij on geveer, die ons flink ontwikkelde tur ners en türnsters geeft, zal een weer baar volk gevormd worden. Een woord van dank werd ook door den heer Van Niftrik gebracht aan den banierdrager der V. T. V.. die de zware vlag naar spr. huis voerde. Het turnfecst. Het weer, dat de jubileerende ver-, eeniging bij het voorspel gunstig was geweest, heeft zieh zoo veranderd, dat we Zondag meenden te mogen voor spellen 't valt in 't water en zoo niet het verwaait geheel. En Maandagmor gen viel de regen, zooals onze zuider broeders het zouden uitdrukken, „ge- zapigjes" neer. Gelukkig werd het wat beter tegen den tijd, dat het défilé langs het stadhuis zou plaats hebben, conden gestaan, toen de deur open gegooid werd en mrs. Sands naar bin nen vloog. „U hebt mij laten roepen vroeg zij, terwijl zij, als zocht zij iemand, de kamer rondkeek. Ik voelde, dat ik ster ven zou, als haar man zich liet zien maar hij deed het niet. Ik slaagde erin te stamelen, dat de parelen niet in hun kistje lagen en het was, alsof mijn woorden haar in een blok marmer ver anderden. Zij staarde mij maar aan. „Misschien denkt u, dat ik de parelen gestolen heb zeide ik. Zij verzeker de mij heel iief, dat zij zoo iets onzin nigs niet geloofde en dat ik. al had ik de parelen willen stelen, ze toch niet uit het huis zou kunnen krijgen. (Na tuurlijk had ik het wel gekund er was tijd genoeg geweest). Ik moet eerlijk bekennen, dat ik medelijden met haar kreeg. Maar ik dacht toch meer aan haar man. Het was mijn plicht hem uit de moeilijkheden te helpen. Ik stelde mrs. Sands voor Clo te halen, om te hooren wat zij van de zaak dacht. Zoodra zij weg was, kwam haar man weer fe voorschijn. Op dat oogenblik stond ik bij de deur, die ik voor mrs. Sands opengedaan had. Ik durfde nau welijks naar hem kijken, ik vond het zoo indringerig. Alles, wat in op het oogenblik weet, is, dat hij een oogen blik bij de tafel bleef staan. Hij moest die van het raam naar de deur langs, ik vermoedde op dat oogenblik, dat hij, toen hij daar staan bleef, naar het ledi ge kistje keek. Maar hij kan ook iets anders gedaan hebben ik zal u da delijk vertellen wat en waarom." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1