DONDERDAG 3 JUNI iwtenfies s ScAoenwert teiiWiik 62e Jaargang pSïK5E*B Maatscfisppij m mmrl GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON VROUWENLIST BINNENLAND Stads= en Provincienieuws Stukgeloopen Voeten Ners bereik. N0132 VLISSINGSCHE COURANT par pracht jbottines I zoowel ais in den pen vorm als hier N leveren wij voor >.75. petallng, van 1-5 regel. lege) meer 15 cent ÏNRIjVVIEL, perk F. N. (ketting- Markt 4, beneden. ■huur- I '924, het BOVEN- Jaat 5, voor stil se- I keuken, zolder met liissfraat 5, enkel op Kï?teJ.'in8: direct een ndermeisje [IBRECHTS, Groene- hlpand te koop. Direct te BOTTING, Vendu- Co. vragen een IPJONGEN. Jn nette |f bovenwoning Ifd. I letters R, M„ bureau moderne aparte Inwoning pj'd Bankert. r letters G. V„ bureau Jouraat". |e aangeboden |t logement lBrfeven onder letter „Vliss. Courant". ioelwagentje 1 model. vstraat 37. fevraagd voor jong- femoubileerde slaapkamer, Per no. 895, bureau Ji gevraagd een ■werkmeisie |i'randhiuis, BonJe- 14a. fornuis. Scheldestraat 48 |>i.ters, Betje Wolff- pgen i Juli een nette, jüSTBODE. liddelb. - Rotterdam "gelegen plaatsen 'an passagiers pen en vee. t. Ï144. U k, |tni f.a. ast r.ia m 8 8 hgen wordt Woens- [dag 's morgens ten jtiddelburg gevaren rtWB te basomea ■.V. Transport- on J 4rvon G. VOS, Til EiSNHoOfiN, Tel.153 l'OJiütirfoUT, tel. 2ii f fT'J f «i r o pi laders bereik. |een paar zeer mooie MOLIÈRES |ïn afgebeeld, doch breed model voor 6.75. f 8.75 ABONNEMENTS-PRIJS Voor Viissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco Jioor het geheele rijk: ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van i4 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, ei z., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels- 0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere scholen. Burgemeester en Wethouders van Viis singen 'brengen ter kennis van belangheb bende ouders of voogden, die voor hunne kinderen of pupillen met den nieuwen cur sus, aanvangende 19 Augustus e.k., toe lating wenschen tot een der Openbare La gere scholen in deze gemeente, ook tot de centrale 7e klassen school (tenzij wat laatstgenoemde school betreft bij het hoofd der school, waar de leerling thans op school gaat, daarvoor reeds aangifte mocht zijn gedaan) dat vanaf Vrijdag 6 Juni tot en met Don derdag 19 Juni e.k., uitsluitend ter Gemeen te-Secretarie (2e afdeeling) iederen werk dag van des voormiddags 9 tot 12 uren, gelegenheid tot aangifte van nieuwe leer lingen voor die scholen gegeven wordt en dat ingeschreven kunnen worden alle kinderen, die op het tijdstip der toelating den zesjarigen leeftijd hebben bereikt of vóór 19 Februari 1925 zullen bereiken. Zij, die in het bezit zijn van een trouw boekje, worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Viissingen, den 5 Juni 1924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. kamer-overzicht. Eerste Kamer. Zitting van Woensdag. Buitenlandsche Zaken. Minister Van Karnebeek heeft de zeer vele diplomaten die in de Eerste Kamer zijn verrezen, op zijn keurige wijze beantwoord. Sociale attache's zijn een te duur instituut en dus op dit oogenblik niet te aanvaarden. 'Diplomatie moet altijd vertrouwelijk zijn en kan dus niet altijd openbaar zijn. De Volkenbond dient aanvaard met zijn deugden en gebreken. Het is voor zijn prestige niet gewenscht verdragen te sluiten met landen die den Volken bond niet aanvaardden. Voor garantie- verdragen gevoelt de Minister niets omdat zij slechts hergroepeering van het militaire evenwicht zijn. De Volken bond moet geen instituut met humani taire bedoelingen zijn. Tegenover mr. Van Embden verde digde de Minister zijn houding in zake de Vlootwet. Wie zijn neutraliteit niet verdedigt heeft geen aanspraak op bescherming. De begrooting werd goedgekeurd. Tweede Kamer. Zitting van Woensdag. Lager Onderwijs. De heer Van Zadelhoff jammerde voort op dc wijze waarop de heer Ger hard was begonnen. Vooral het insti tuut der assistenten moest het ontgel den. Dit achtte hij verderfelijk en nood- Naar het Engelsch. 29 Het jonge meisje voelde een huive ring door haar lichaam gaan en was bijna tiauw gevallen. „Bah 1" verweet zij zichzelf. „Je hebt je in je vingers gesneden. Een goed lesje, om je niet met andermans zaken te bemoeien. Schiet nu op en geen onzin, ais het je blieft Zoo zichzelf moed insprekend, liep zij naar de deur van 658 en klopte aan. Geen antwoord de moed begon het jonge meisje te ontzinken. Maar het was bijna onmogelijk, dat Peterson haar ontsnapt zou zijn in de enkele minuten, die zij noodig gehad had om Engel naar de taxi tc brengen. Boven dien had zij den ingang van het hotel geen minuut uit het oog verloren. (Misschien slaapt hij", dacht Clo. Zij draaide de kruk om en tot haar groote verbazing ging de deur open. Zij had verwacht dat die dicht zou zijn. Evenals daarnet werd de kamer alleen verlicht door de weerkaatsing van de straatlan taarns. Het jonge meisje deed de deur heelemaal open en keek naar binnen. Vreemd Daar zat de man, met zijn gemeen profiel tegen het licht, nog precies eender in zijn makkelijken stoei voor het raam als htj gezeten had, toen Beverley op het „binnen de kamer lottig. Zoo diep was de school gezakt, meende hij dat de Minister gratis krachten noodig heeft. Met het peil der onderwijzers staat en valt het peil van het onderwijs en dus heeft de Minister dit opzettelijk gedrukt. Oude dames en heeren zullen zich beschikbaar stellen en dat wordt funest voor het onderwijs. Met de regeling van den Minister kan mr. Van Wijnbergen mee gaan. Hij zag daarin geen aantasting van de vitale belangen, zelfs niet in de verhooging van het aantal leerlingen per klasse. Alleen voor de gestichtsscholen achtte hij 48 te hoog. Om de kleine scholen te helpen is juist het instituut der assis tenten de uitkomst, leder bestuur kan zelf overwegen of het deze hulp aan vaardt en of deze hulp goed en nuttig zal zijn. Gevaar voor onbruikbare krachten bestaat dus niet en de bezwa ren die zijn aangevoerd achtte hij zeer overdreven. Hij aanvaardde de harde noodzakelijkheid en hoopte dat allen zouden samenwerken om met het be schikbare geld het onderwijs zoo goed mogelijk te maken. Van de rechterzijde erkent men wel dat de bezuinigingen het onderwijs raken in zijn goede kwa liteiten maar men stelt zich daar op de basis van den financieelen toestand des lands. Verlaging van den belastingdruk is primair betuigde de heer Tilanus en de aigemeene wensch is om tot verso bering te komen. Minister De Visser zal de eerste zijn die dit betreurt omdat hij daardoor veel ongedaan moet ma ken wat hij zelf tot stand bracht. De heer Bulten was niet gerust op het stelsel der assistenten die hij geen gelukkige paedagogische figuur vond en waarover hij nog nadere gegevens vroeg o-a. ten aanzien van hun taak in de school. De heer Rutgers vreesde dat door het behoud van het 7e leerjaar facultatief de bezuinigingen zeer zullen verminderen. De becijfering al thans is niet betrouwbaar. Morgen is de Minister aan het woord. De bevaarbaarheid der Schelde. De redacteur van „de Maasbode" te Brussel seint d.d. 4 Juni Hedennamiddag zeide de minister van openbare werken in de Kamer, dat de Schelde-verzandingen geen onrust barend karakter zouden hebben aange nomen, indien de aanslibbing niet op enorme wijze in de hand gewerkt was door het aanwezig zijn in de vaargeul van het wrak (Sierra Grande". De mi nister verklaarde verder op een betref fende vraag dat de regeering gedaan heeft wat in haar macht was om de verzanding op zoo doelmatig mogelijke wijze te bestrijden en dat zijn departe ment niet zal nalaten den toestand met een waakzaam oog te blijven gad slaan. Stuurlieden-examens. De commissie voor de stuurlieden examens bedoeld in de Schipperswet zal aanvangende 1 Juli 1924, zitting houden te 'sMjravenhage. De aanvragen om tot de examens te worden toegelaten moeten den voor zitter bereikt hebben vóór 15 juni a.s. Belanghebbenden worden ten aan zien van de voorwaarden om tot dit examen te worden toegelaten verwezen naar art. 7 van het bij besluit van 27 December 1907 vastgestelde reglement voor de stuurlieden-examens. De keizer niet te Utrecht. Het bericht, dat de ex-keizer van Duitschiand te Utrecht de vergadering ingegaan was. Wanneer je hem daar zoo zag zitten, zou je zeggen, dat hij zich geen inch bewogen had. Clo's veronderstelling was dus on juist geweest. Zij had Engel de overtui ging opgedrongen, dat hij de dief was dat hij, ais hij de dief was, zich zoo gauw mogelijk uit de voeten maken zou. En nu zat hij daar in het donker te slapen Zij ging den drempel over, tastte langs den muur naar een electrischen schakelaar, vond dien en maakte licht. Nog verroerde de man in den stoel zich niet. Clo keek de smerige kamer rond. Peterson was begonnen te pakken. Een kotter lag open op het smalle bed. De sprei lag vol met kieedingstukken. „Als hij vast genoeg slaapt, kan ik alles doorzoeken, tot zijn zakken in cluis", dacht zij. Het jonge meisje liep naar binnen en deed, tiaar blik geen oogenblik van den man in den stoel afhoudend, de deur zaoht dicht. Zij moest niet gaan zoe ken, voor zij zich vergewist had, dat Peterson zich niet slapende hield. Het zou vreeselijk zijn, ais hij, wanneer zij met haar rug naar hem toe stond, in eens als een aap op haar sprong. Op haar teenen liep zij de kamer door en bleef op ongeveer een yard van zijn uitgestoken voet voor den fauteuil staan, waar zij den slapenden man goed zou kunnen opnemen. Zijn hoofd hing op zijn borst, zoodat zij zich bukken moest om in zijn gezicht te kunnen en den maaltijd van de Duitsche orde Balije van Utrecht zou hebben bijge woond, berust volgens het Haagsche correspondentiebureau op misverstand. Vermoedelijk heeft men den broeder van Graaf Bentinck voor den keizer aangezien. Surcéance van betaling. De rechtbank te Zwolle deed uit spraak in de aanvrage om voorloopige surcéance van de kassiersfirma A. van Deventer en Zonen aldaar. De voor loopige surcéance werd verleend. Binnen 6 maanden moet een berede neerd verslag uitgebracht worden over den staat boedels. VLISSINGEN, 5 JUNI. Woningbouw-vereeniging „Gemeenschappelijk Belang." Dinsdagavond hield de woningbouw- vereeniging „Gemeenschappelijk Be lang" in het lokaal Noordstraat 34 al hier haar 6e jaarvergadering. Nadat de voorzitter, de heer Chr. Steketee, de vergadering geopend had en de ieden een welkomstwoord had toegevoegd, verkreeg de secretaris, de heer W. de Ridder, gelegenheid tot voorlezing van het jaarverslag. Uit dit verslag bleek dat de werk zaamheden welke aan deze vereeniging zijn verbonden, werkelijk niet te onder schatten zijn. Het bleek evenwel dat de leiding in goede handen was. Op bouwplan 1917 werd ook dit ver slagjaar weder geen verlies geleden. Deze woningen werden verhuurd voor 4 en 4.10 per week. Op bouwplan 1919 bedroeg het ver lies 6552.26. Deze woningen werden verhuurd volgens het progressieve stel sel. De minimum huur bedraagt 4.75, de maximumhuur 7.25. Er waren 12 bewoners welke de maximumhuur en 33 welke de minimumhuur betaalden. Op bobwplan 1920 bedroeg het ver lies 15.769.44. Van dit plan bedraagt de maximumhuur 9.75 en de mini mumhuur 5. Eén bewoner betaalde de maximumhuur en 59 bewoners de mi nimumhuur. Verder bleek uit het verslag dat de gehouden administratie zeer goed was. De boeken en bescheiden werden na mens het gemeentebestuur gecontro leerd door een accountant der vereeni ging van Nederlandsche gemeenten. Namens Burg. en Weth. werd aan het bestuur bericht gezonden, dat uit het rapport van het centraal bureau tot verificatie en financieele adviezen der vereeniging van Nederlandsche ge meenten te 's-Gravenhage blijkt dat de administratie der vereeniging in goede orde was bevonden. Een woord van dank aan den heer De Ridder voor zijn velen arbeid als secretaris-penningmeester was dan ook zeer op zijn plaats. Hierna volgde een bestuursverkie zing. De uitslag der stemming was dat werden herkozen de heeren G. C. Gil lissen en J. van der Meulen en werden gekozen de heeren C. van der Graaf en S. Roose. Het verdere van den avond was ge wijd aan verschillende huishoudelijke aangelegenheden de vereeniging. Na een woord van dank door den voorzit ter werd de vergadering te kwart voor elf gesloten. Strand-concert. Hoewel het weer steeds dreigde er is rond 7 uur werkelijk nog al wat kijken. Maar één blik deed haar tegen een latafel terugdeinzen. Het bovenge deelte van zijn hootd was door een of ander stomp voorwerp verpletterd. Zijn voorhoofd en de kant van zijn gezicht, die naar het raam toegekeerd was, waren bedekt met bloed. Zijn hemd en zijn jas waren er mede doordrenkt en een donkere plas lag eenigszins in den vorm van een hart op het karpet. Clo had nog nooit een doode gezien, maar toch twijfelde zij er geen oogen blik aan of deze man was dood. Maar hij kon nog niet lang dood zijn. Het bloed op het groenbleeke gezicht glans de.nog vochtig in het electrische licht. Een tijd lang bleef Clo als bevroren staan. Langzamerhand echter kwam haar denkvermogen terug. Tot haar eigen afschuw en walging vroeg zij zich a! ot Beverley Sands Peterson had vermoord. Het zou voor een vrouw- iets vreeselijks geweest zijn om zoo'n slag toe te brengen, maar Beverley was radeloos en zij was sterk. Den vorigen dag nog had zij over haar kracht gepocht tegen Zuster Lake, die de sterkte van haar jonge spieren be wonderd had. Bovendien was de man op een onverwacht oogenblik aange vallen en van achteren geslagen de plaats van de wond bewees dat. Op een klein tafeltje bij den fauteuil lag het wapen. Het was een lang pistool, Clo wist niet welk soort, maar het zag er ouderwetsch uit verder was het aan geen twijfel onderhevig op welke wijze het gebruikt was. Iemand had het water gevallen was het bezoek aan bovengenoemd concert, dat Woensdag avond door „Ons Genoegen" gegeven werd, niet van het minst bezochte. Met genoegen zagen we, dat de wenk, dien onze muzikale verslaggever na afloop van het concert in het Bellamypark ge geven heeft, grootendeels opgevolgd is. De kring toch om de muziektent was aanmerkelijk ruimer.Jammer was 't ech ter, dat degenen, die aandachtig wilden luisteren naar het ten gehoore ge brachte, nog te veel werden afgeleid door luid praten of zich tusschen de luisteraars heen en weer bewegende, voor het meerendeel, jeugdige perso nen. Toen we naar het concert gingen, maar nog meer toen we er van terug keerden, werden we getrotfen door de om =fc 9 uur reeds verlichte éta lage van den heer Quasters. waar de medailles, plaquettes en beker voor het aanstaande turnfeest en waarvan de laatste geschonken door den commis saris van het Belgische loodswezen al hier, op smaakvolle wijze uitgestald lagen. Wat aan deze uitstalling een groote aantrekkingskracht verleenen zal zijn de portretgroepen, waarvan het oudste dateert uit 1910. terw ijl de meis- jesgroep de eerste turnsters uit Viissin gen heeft vereeuwigd. Voor de oprich ting dezer groep was alhier nog niet door vrouwen geturnd. Geen wonder dan ook, dat dit raam gisteren reeds vee! bekijks had en we vertrouwen, dat de aantrekkingskracht in de komende dagen nog zal winnen. Gymnastiekwedstrijden op den 2en en 3en Pinksterdag. Ter aanvulling van het programma, hetwelk dezer dagen verkrijgbaar is gesteld, kunnen wij nog melden, dat op Maandag des avonds van 8 tot 10'/-> uur door de harmonie „Ons Genoegen.' een concert in de kiosk in het Bellamy park gegeven zal worden en op Dins dag op dezelfde uren een concert door de harmonie ,,St. Caecilia". De fraaie prijzen, bestaande in me dailles, kransen en beker, weike voor deze wedstrijden welwillend beschik baar zijn gesteld, zijn geëtaleerd in den sigarenwinkel van den heer L. J. M. Quasters, Badhuisstraat 1. Tentoonstelling en bazaar N.C.G.O.V. Hoewel het gisterenavond niet zoo druk liep als de eerste avonden was de opkomst toch bevredigend. Op deze tentoonstelling was werke lijk veel belangwekkends te zien en zij die zich een gang naar het Concertge bouw hebben getroosd. zullen er zeker geen spijt van gehad hebben. Voor de afdeeling Viissingen van de N.C.G.O.V. waren het geen kwade dagen, de leden waren ruimschoots in de gelegenheid in allerlei opzicht de beginselen van de drankbestrijding te propageeren. Zij verheugen er zich in, dat zij ook in onze stad steeds meer steun en waardeering mogen ontvangen. Wij vernamen dat de bazaar ruim schoots de onkosten van de tentoonstel ling heeft gedekt. Het strijkorkest kweet zich ook nu weer den heelen avond uitnemend van zijn taak. Bij monde van den voorzitter der afdeeling werden woorden van dank gesproken tot alle leden van het orkest. Aan de dirigente, mejuffrouw De Hondt werd een bloemenhulde gebracht. Ook werd nog hartelijk dank gebracht aan de firma Van Nelle en haar hoofdvertegenwoordigers uit Mid- delburg. Gedurende den bazaar werd door haar steeds een heerlijke kop kof fie en thee geschonken. Dit geschiedde bij den loop genomen en den slag toe gebracht met de kolf, die met bloed en haar bedekt was. Misschien was het pistool wei geladen of misschien had de moordenares (of was wreekster het juiste woord niet durven schieten om het lawaai. Clo begon vlugger te denken. Zij voegde de bijzonderheden samen. De persoon, die Peterson gedood had, kon het pistool niet van die tafel weggeno men hebben zonder door dezen gezien te worden derhalve kon het daar niet vóór den moord gelegen hebben. Naar alle waarschijnlijkheid had het op bed gelegen tusschen de verschillende din gen, die Peterson bezig geweest was in te pakken, in. In dat geval zou ieder een, die in de kamer kwam, het gezien en weggenomen kunnen hebben, zonder dat de man in den stoel het gemerkt had. „Wanneer mijn arme, gemartelde Engel het niet gedaan heeft, kan ik al les verdragen 1" zeide Clo tot zichzelf. „Voor mij zou het er niet zoo op aan komen. Ik zou hem ter wille van haar wel hebben kunnen dooden geloof ik. Maar voor haar zou het vreese lijk zijn Het jonge meisje herinnerde zich het bloed, dat zij aan haar vingers gevon den had na de aanraking met het slot van den bruinen koffer, en die herinne ring gaf haar hoop. De moordenaar had dien kant moeten uitgaan, terwijl Beverley niet in de nabijheid van den koffer was geweest. „Dat is tenminste INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. verzacht en geneest men met Purol. geheel belangeloos. Alle baten kwamen ten voordeele van den bazaar. Nadat de nog aanwezige voorwerpen waren uit verkocht, werd met een woord van dank aan alien die tot het welslagen hebben medegewerkt tentoonstelling en bazaar gesloten. De badplaatsen Viissingen en Domburg Door de Noordzeebadplaatsen-com missie is een Engelsche folder uitgege ven, waarin alle bijzonderheden wor den medegedeeld over de verschillende Noordzee-badplaatsen. Zoowel van Viissingen als van Dom burg worden beschrijvingen gegeven die de toeristen een juist beeld geven van hetgeen deze badplaatsen aanbie den, terwijl eveneens de schilderachtig heid van het eiland Walcheren wordt beschreven. Aan den folder is toegevoegd een lijst van de verschillende hotels en de prijzen welke betaald moeten worden berekend in guldens. Pleziertocht naar Ostende. In verband met de sportfeesien en voetbalwedstrijden te Ostende zal Zon dag een plezierboot naar deze Belgi sche badplaats vertrekken. De boot vaart des morgens 7 uur af van de buitenhaven en keert des avonds 6 uur uit Ostende terug. Men zie achterstaande advertentie. Voor het eandidaatsexamen wis- en natuurkunde A is te Leiden geslaagd onze oud-stadgenoot, de heer W. K. Baart. Gisteren slaagde te Rotterdam voor de akte van bekwaamheid als Fröbel onderwijzeres, mejuffrouw C. Al. Prince alhier, werkzaam aan de Nuts-Fröbel- school en door de directrice dezer in stelling, mevr. WasOsinga, voor dat examen opgeleid. „Tot Oefening en Uitspanning". Middelburg. Terwijl het Dinsdagavond in de Con cert- en Gehoorzaal vol was, waren er gisterenavond vele leege plaatsen, toen het tweede gedeelte van het muziek feest zou plaats hebben. Solisten voor dezen avond waren de heer Th. Denys, bariton en de heer Jan Kuiler, pi^ijo. Voor de pMwe- werd een Fantasie van Beethoven uitgevoerd, waarin de pia nist een zeer groot aandeel heeft. Deze Fantasie mogen wij liever dan b.v. de eerste Symphonie van Beethoven. Het pianospel van Kuiler was aangrijpend schoon hij had een groote inleiding, waar hij zijn geheele wezen in lag en met orkest en koor kwam zijn partij nog duidelijk naar voren. Niet alleen tech nisch. maar ook vol sentiment was het spel één lof waardig. Hopelijk blijven afgunstige factoren nu eens buiten be schouwing. Musici, doktoren en predi kanten kunnen het werkwoord „benij den" vervoegen. Het orkest was, als Dinsdagavond, prachtig op dreef het koper .zuiver, de contrabassen snedig. De ritenuto's van zoo'n massa uitvoerenden waren mooi en het koor, dat na den zang van zes leden der vereeniging, herhaalde, was pittig, geestdriftig en zéker. Het werk van Beethoven was er hier een, over vloeiende van melk en honig. Mahler's werk is op het eerste gehoor een prachtbewijs voor het geval we dat noodig mochten hebben dacht Clo. „Wie weet, of de moordenaar zich niet in den kofter verborgen hield en in zijn angst opsprong, toen ik er mij op liet neervallen. Als hij dat gedaan heeft, moet hij nu óf gestild zijn, daar ha dat oogenblik de koffer gesloten is, öf ontvlucht zijn. O, Enge!, hoe heb ik ook maar een oogenblik kunnen den ken, dat jij het gedaan hadt En toch, ais hij toen dood was, wie heeft dan „binnen kunnen roepen Een wilde impuls om weg te loopen greep het meisje aan. Zij vloog naar de deur, doch bleef halverwege staan. Neen, zij mocht Engel niet in den steek laten. De man was dood. Hij kon geen kwaad meer doen. Wanneer Be verley's juweelen of wanneer Bever ley's papieren in deze kamer waren, zou zij, ook al moest zij die met bloed doordrenkte jas aanraken, om zijn zak ken te -doorzoeken, niet zonder die dingen weggaan. De jaloezie moest neergelaten wor den, omdat zij uit een der ramen aan de overzijde gezien zou kunnen worden en herkend, wanneer er moeilijkheden uit dit alles voortkwamen. Om bij de ja loezie te komen moest zij over den voet van den man heenstappen en toen zij haar arm uitstrekte om het ge broken touw te pakken, voelde zij, dat haar japon langs de knieën van het lijk schuurde. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1