ÏpCtUó'f. Heerenhiiis Unrttitin WOENSDAG 4 JUNI MissDlanche C¥1SSnaapl Maatschappij van mm ft No 131 GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON VROUWENLIST BINNENLAND Stads= en Provincienieuws stand te koop. TRA, Koudek.str.3 ie'jes van echt haar ïodel, prijs per "j Angerman Bellamypark 37' ,'ijdagavond nummer advertentie, die Uw. 'idbel waard zal Zijn I en Verbnur, Koop ca Vertoon Een en Dlenstaanvragen, ent, ijltbetallng, van 1-S regels -■ regel meer IS cent t gevraagd een flink 1rkmeisje ei „BRITANNIA". teniers- of Standswoning den 2 kamers en suite, rande, keuken en bij- n 3 slaapkamers, corn- zolder alles naar <ie ijds ingericht. Staande bouwgrond. Gelegen osohweg, a/d. Anjelie- n bij P. STEKETEE 10. :in, wasoh buitenshuis, inke instbode au „Vliss. Courant". fenbezorger. 1 bij B. WIJMA, Bella- ielhoekhuis inwoning te koop. 5. DIJKSTRA, Koude- tweg 3. leurstelling direct een jndermeisje I1JBRECHTS, Groene- |ubileerde slaapkamer fetten stand. [eau „Vliss. Courant". aagt tegen Juli a.s. erde aapkamer of slaapkamer ension. Geen beroeps- niet te boven gaand, per No. 40, bureau ïlbed1ende e Firma HOUBAER. het vak op de hoogte e voorkeur. evraagd voor onge- ;emeubileerde slaapkamer Ider No. 895, bureau ONGEN Bres GEORG VAN IONEN, Walstraat. ÏLJUFFROUW fevraagd. JM. HACCOU, St. ja- |lissin,gen. u I s i te huur per 1 Juli a.s. klENSTMEISJE [beneden de 18 jaar. uiisstraat 67. I een eenvoudige gent. .aapkamer prijsopgaaf onder let- [reau „Vliss. Courant". pogaars met toebehooren. iMEERMAN, Arnemui- EEDE WIEG. |au „Vliss. Courant" |lENSTBODE oor dag en nacht, of d MEISJE. hu „Vliss. Courant". (liddetb. - Rotterdam gelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS REN EN VEE. t. RPtl 7.m eur Blld. f.1. IK 8 8 pgen wordt Woens dag 's morgens ten |liddelburg gevaren ;ies te bekomeu- ,V. Transport- «n fix» Erven G. VOS, Tel BENBOOBN, Tel.163 ÏJOSTEKHODT, Tel. 28J brlITWSES, tel 101 1924^ VLI551ING5CHE COURAINT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, ei z., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke reeel meer 15 Cent. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. DIENSTPLICHT. Onderzoek van verlofgangers. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat het jaarlijksch onderzoek van verlofgangers, bedoeld in art. 41, derde lid, der Dienstplichtwet, voor deze gemeente zal worden gehouden te Vlissingen, in het Militair Hospitaal (Korenstraat), op Zater dag 28 Juni 1924, des voormiddags 9 uur voor de ilcbting 1913 voor de lichting 1914 te 10.30 uur voor de lichting 1915 te 12 uur. Aan het onderzoek moeten deelnemen de verlofgangers van de landmacht der lichtingen 1913, 1914 en 1915, alsmede de dienstplichtigen van dezelfde lichtingen, die een vrijwillige verbintenis hebben aange gaan als verzorger bij den rijkspostduiven:- dienst of als hoefsmid bij de infanterie. Aan het onderzoek behoeft niet te wor den deelgenomen door de verlofgangers a. die hun eerste oefening nog niet heb ben volbracht b. die in 1924, vóór den dag, hierboven als dag van onderzoek aangegeven, in wer- kelijken dienst zijn geweest uit anderen hoofde dan bij wijze van straf c. die bestemd zijn om in 1924 voor her halingsoefeningen in werkelijken dienst te komen d. die elders wonen dan in Nederland e. die zich buitenslands bevinden ter uit oefening van de zeevaart (hieronder niet begrepen de zeevïsischerij) f. die ingevolge de geldende bepalingen in geval van oorlog, oorlogsgevaar of an dere buitengewone omstandigheden niet aan een buitengewone oproeping in werke lijken dienst behoeven te voldoen. Voorts wordt de aandacht gevestigd op het volgende 1. De verlofganger moet bij dit onder zoek verschijnen in uniform gekleed en bo vendien voorzien van de overige tot zijn uitrusting behoorende goederen, voor zoo ver deze hem zijn uitgereikt of door hem zelf zijn aangeschaft. 2. De verlofganger staat niet alleen ge durende den tijd, dien het onderzoek duurt, maar ook voor zoolang hij ter gelegenheid van het onderzoek in uniform gekleed is, onder de bevelen van de autoriteit, die het onderzoek houdt, zoodat, indien hij onge regeldheden. pleegt of zich aan een straf baar feit schuldig maakt, hetzij bij het gaan naar de plaats, voor het onderzoek bestemd, hetzij gedurende het onderzoek of bij het naar huis terugkeeren, hij te dier zake kan worden gestraft volgens het Wetboek van Militair Strafrecht en de Wet op de Krijgstucht. 3. Een streng of een licht arrest van ten hoogste zes dagen het streng arrest te ondergaan in een daartoe bestemd vertrek INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Niemand betaalt graag te veel, onverschillig wat hij koopt. Zegt daarom Geef MIJ maar Naar het Engelsch. Zij zou op dien koffer wat gaan zit ten uitrusten. Zij kon van daar af best de kamerdeur van Peterson zien. Zij zou geen oog van die deur afhouden 1 Met nieuwe krachten zou zij kunnen opspringen, als zij zag, dat die door Engel geopend werd. „Ja. ik kan niet meer 1" zeide het jonge meisje tot zichzelf. Zij was zóó uitgeput, dat het, toen zij zich naar den koffer sleepte,, leek alsof er gewichten aan haar voeten hingen. Toen zij bij den koffer was, lief zij er zich bovenop vallen. Maar nauwelijks had zij het deksel aangeraakt of zij sprong op, als had zij een electrischen schok gekre gen. Het was alsof er iets in den koffer opgesprongen was en de groote koffer zelf onder haar gerild had. Op hetzelfde oogenblik werd de deur van kamer 658 open gegooid en kwam Beverley naar buiten. HOOFDSTUK XX. 'Er was iets onnatuurlijks in Bever ley's houding en manieren. In gewone omstandigheden had zij een trotschen, vasten gang. Thans waggelde zij met gebogen hoofd en schouders kamer 658 uit, sloop de hall in en liet de deur half open staan dan echter bleef zij plot seling staan en ging terug. Clo, haar nf huis van bewaring, het licht arrest te ondergaan in een kazerne kan de Di strictscommandant opleggen aan den ver lofganger, die zonder geldige reden niet bij het onderzoek verschijnt of, daarbij ver schenen zijnde, zonder geldige reden niet aan zijn onder 1 omschreven verplichtingen voldoet. Onverminderd de genoemde straf kan de verlofganger, die zich schuldig maakt aan een der cnder 3 bedoelde feiten, of wiens goederen bij het onderzoek blijken niet in den vereischten staat te verkeeren, worden verplicht om op een nader te be palen tijd en plaats te verschijnen of op nieuw te verschijnen tot het ondergaan van een onderzoek. De verlofganger, die, opgeroepen voor dit onderzoek, daarbij zonder geldige re den niet verschijnt, of daarbij in ander op zicht zijn verplichtingen niet nakomt, kan in werkelijken dienst worden geroepen voor den tijd van ten hoogste twee maanden. De duur van dezen werkelijken dienst wordt bepaald door den Minister van Oorlog. De verlofganger, die zich niet onderwerpt aan een hem opgelegde straf, als onder 3 bedoeld, of niet voldoet aan een oproe ping voor den werkelijken dienst, kan o.a. door de marechaussee, de militairen der politietroepen en alle verdere ambtenaren van rijks- en gemeentepolitie aangehouden en naar de plaats van bestemming overge bracht worden. Bovendien stelt de verlof ganger, die niet voldoet aan een oproeping voor den werkelijken dienst, zich bloot aan bestraffing. Ingeval ziekte of gebreken de deelneming aan het onderzoek mochten verhinderen, dient daarvan zoodra mogelijk ter gemeen te-secretarie te worden overgelegd een ge legaliseerde geneeskundige verklaring, wel ke op-ongezegeld papier kan worden ge steld. De verlofganger, die wegens ziekte of om een andere reden in de volstrekte onmoge lijkheid verkeert om bij het in Juni te hou den onderzoek te verschijnen dan wel we gens woonplaatsverandering niet voor dat onderzoek is opgeroepen, wordt door den 'Districtscommandant verplicht het onder zoek in November of December te onder gaan. Aan den verlofganger kan op zijn daar toe aan den Districtscommandant te rich ten en met redenen omkleed verzoek wor den vergund ihet onderzoek in een andere gemeente binnen het district of in een ge meente in een ander district te ondergaan. Het verzoekschrift moet tijdig en gefran keerd worden toegezonden. Maakt een verlofganger, aan wien de vergunning is verleend om het onderzoek in een ander district te ondergaan, daarvan geen ge bruik op den tijd, door of vanwege den commandant van dit district bepaald, dan wordt de vergunning geacht niet te zijn verleend. Wenscht de verlofganger uitstel van het onderzoek tot in November of December, dan kan hij daartoe het verzoek doen aan den Districtscommandant. Zoo de aan vraag om zoodanig uitstel niet door tus- schenkomst van de gemeente-secretarie wordt ingediend, moet zij gefrankeerd aan den Districtscommandant worden toege zonden. Vlissingen, 2 Juni 1924. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. KAMER-OVERZICHT. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag. Lager Onderwijs. De onderwijs-verslechtering. Zij bestaat hierin dat het aantal leer lingen per klasse wordt opgevoerd tot 48 leerlingen, dat de leerplicht voor 7 jaar wordt teruggebracht tot 6 jaar, dat jongelui met driejarige H. B. S. als as sistenten bij het onderwijs worden toe gelaten en dat de onderwijzers worden betaald naar het aantal schoolgaande, niet meer naar de leerplichtige kinderen alleen. Enkele vroeger aangekondigde eigen zwakheid en den vreeselijken kof fer vergetend, vloog naar haar vriendin toe. Maar Beverley scheen de aanwe zigheid van het jonge meisje niet eens te merken. Zij bleef zoo ver mogelijk afstaan van de deur, die zij thans ge sloten had, en wilde verder loopen, toen Clo haar arm om haar middel legde. „Lieveling, wat heeft hij gezegd, wat heeft hij je gedaan smeekte het jon ge meisje. Beverley greep Clo bij haar pols en trok haar mede naar de iift. „Vooruit 1" (luisterde zij. „Wij moe ten om Roger zoo gauw mogelijk weg zien te komen." ;Maar de papieren en de parelen drong Clo aan. „Heeft Peterson ze ge stolen Heeft hij ze je teruggegeven ,Ik weet niet of hij ze gehad heeft of niet. Het eenige wat nog van belang is, is zoo gauw mogelijk naar huis te gaan", luidde het verbijsterende ant woord. Clo kon nauwelijks gelooven, dat zij goed gehoord had. Toen vijf minuten geleden bestond er voor Be verley in de geheele wereld niets dan de papieren en de parelen. En nu had den zij alle belang verloren 1 ,Heb je ze dan niet meer noodig vroeg zij verbaasd. ,Niet meer noodig herhaalde Beverley. „Natuurlijk, meer dan ooit. Maar het is te laat. Vraag me niet waarom. Ga mee 1" Clo kon met Engel, nu zij in zoo'n stemming was, niet redeneeren en zich ook niet tegen haar verzetten. Zij wilde dat zij haar eigen zin gedaan had en maatregelen blijven achterwege. Gele genheid voor het 7e leerjaar blijft maar zij is niet verplichtend, de verhooging van den toelatingsleeftijd is vervallen. Het verzet der Kamer gaat vooral tegen de toelating der assistenten en tegen de bepaling van 48 leerlingen per klas. De Minister verdedigt het nieuwe instituut. De opvatting van sommige leden, die het instituut der assistenten er een van Roomsch karakter noemden, acht de Minister met de leden, die daartegen opkwamen, niet houdbaar, en zoo als die leden reeds hebben aangetoond onbilllijk tegenover de maatschap pelijke kringen van andere dan katho lieke richting, waal' evenzeer personen worden aangetroffen, aan wie de assis- tentstaak met verrtouwen kan worden opgedragen. Dat het platteland ook onder dezen maatregel het meest zal lijden moet de Minister met de leden, die het daarmede ook niet eens waren, weerspreken. Het is zelfs de vraag, of het op de dorpen niet gemakkelijker ^al vallen geschikte personen voor het assistentschap te vinden dan in de ste den. Ook de bewering, dat de scholen r.iet genoeg assistenten kosteloos zul len krijgen, is een onbewezen stelling. Evenzeer de daaraan vastgeknoopte slotsom, dat de beoogde bezuiniging voor het rijk dus bereikt zal worden op kosten van de gemeenten en de schoolbesturen. Terecht is daartegen reeds opgemerkt, dat elke school vrij is om te beslissen, of zij tot het aannemen van assistenten zal overgaan. De heer Ketelaar keurde het stelsel zeer af. Er kwam niets van terecht en de kinderen zullen de dupe worden van het stelsel. In de nieuwere schoolgebouwen zul len niet meer dan ten hoogste 42 leer lingen in de lokalen kunnen worden opgenomen. Hoe moet dat nu gaan, vroeg de heer Ketelaar. Zal men de klassen uit elkaar scheuren Wat de sprekers na den heer Kete laar betoogden was hetzelfde. Men is ontevreden over de onvastheid in beleid van den Minister en dat neemt men hem kwalijk. Er moet bezuinigd worden maar waarom. Wilde de Minister dan geen commissie tot herziening der pa cificatie, aldus vroeg mej. Westerman. De heer Gerhard voelde voor zoodanige commissie niet veel omdat die alleen onder andere omstandigheden nuttig werk zou kunnen défen. Van de tegenstanders van dit ont werp zijn andere denkbeelden uitge gaan. Zij wezen op de dure versplinte ring der scholen. Waarom mag bijv. aan de te hooge schadevergoeding voor de oude gebou wen niet geraakt worden Opgemerkt werd, dat, afgezien van de kleine open bare scholen, die vaak overblijven, in dien nieuwe bijzondere worden opge richt,, er toch ook in verschillende ge meenten te veel kleine scholen zijn ten gevolge van het feit, dat iedere buurt schap of iedere groep haar eigen school wil hebben. Ged. Staten zouden in dit opzicht veel kunnen doen zij zouden de noodzakelijkheid der aanvragen voor scholenbouw kunnen toetsen en hun zou de bevoegdheid kunnen wor den gegeven de samenvoeging niet al leen van openbare, doch ook van bij zondere scholen van geheel of van on geveer dezelfde richting te bevelen, desgewenscht onder het recht van be roep op de Kroon men zou dan een beperkt aantal grootere scholen met een volledig klassenstelsel en een voldoend aantal onderwijzers krijgen in plaats van vele kleine scholen, die in dit op- zelf naar binnen gegaan was om met Peterson „het zaakje klaar te spelen". Zij voelde, dat niets er haar toe ge dwongen zou kunnen hebben weg te gaan zonder dat zij tenminste wist of hij het gestolene in zijn bezit had of niet. Terwijl zij naast Beverley liep, schroefde zij haar moed op tot één laatsten, wanhopigen coup. Zij zou het doen tegen den zin van Engel in. Zij kwamen bij de lift, maar vóór Clo op het electrische knopje kon druk ken, trok Beverley haar mede naar de trap. Vlug en zwijgend liepen zij die af. De entrée-hal! van het hotel stonk naar tabak. Een troepje mannen stond bij het bureau, waar zij naar Peterson gevraagd hadden, en de twee jonge vrouwen in auto-mantels en met ge sluierde hoeden liepen er langs zonder den klerk, die haar naar 658 gestuurd had, te zien. Drie of vier van de man nen, die op handelsreizigers leken, ke ken naar de grijze en bruine gestalten maar juist op dat oogenblik stapte een goudblonde, donkeroogige jonge vrouw in een rose avondtoilet uit de lift. Zij werd dadelijk het voorwerp van be langstelling en de eenvoudig gekleede jonge vrouwen verdwenen ongemerkt. De taxi, dien zij hadden laten wach ten, stond dichtbij. Zij vlogen erheen. Clo maakte het portier open en duwde er Engel bijna in „Zal ik zeggen, dat hij rijdt naar de standplaats, waar we ingestapt zijn vroeg zij. Beverley knikte en liet zich achter over tegen de vuile leeren kussens val- zicht aan de eischen, die men stellen mag, veel minder voldoen. In verband met de nieuwe verkeersmiddelen (o.a. autobussen) is de afstand van de school voor de kinderen van veel min der beteekenis geworden dan vroeger aan art. 13 der Lager-onderwijswet zou overigens in dat stelsel een milde toe passing kunnen worden gegeven. Een zoodanig stelsel zou tot groote bespa ring van de uitgaven voor de materieele zaken, maar ook tot een rationeele be perking der leerkrachten voor het lager onderwijs leiden. In Tholen bijv. zal nu de 5e school worden opgericht. Er zijn dan 4 bij zondere scholen en 1 openbare. Het aantal kinderen dat jaarlijks naar school komt is 60 a 70. Die worden dus over 5 schooltjes verdeeld. Hoe duur dit is, begrijpt ieder. De heer Gerhard wenschfe dat er geen scholen zouden zijn kleiner dan de drie-man-school. Dit denkbeeld zal wel niet veel kans van slagen hebben. De ambtenaars-salarissen. De Haagsche verslaggever van „het Volk" meldt Naar aanleiding van de persberichten over de verlaging der ambtenaars-sala rissen voor het jaar 1925 hebben wij ons ter informatie gewend tot de tot oordeelen bevoegde kringen. Men deel de ons mede, dat inzake de algemeene grondslagen voor de salaris-regeling in 1925 een sub-commissie uit de Centrale Commissie voor overleg een uitvoerig prae-advies bij de regeering heeft in gediend, dat 6"juni in de centrale com missie zal worden besproken. Wat de vaststelling der salarissen op 1 Januari 1925 aangaat, worden in de centrale commissie nadere bespre kingen gevoerd. Naar uit wij de beste bron vernemen, zal de regeering de miliioenenaota ongewijzigd handhaven. Extratreinen op Zondag. Op vragen van het lid van de Tweede Kamer, den heer Kersten, betreffende het inleggen van twee extra treinen op het baanvak AmsterdamEsschen op Zondag 27 April jl. in verband met een op dien dag te Antwerpen gehouden voetbalwedstrijd, heeft de minister van waterstaat geantwoord De twee extra treinen, die op Zondag 27 April jl. tusschen Amsterdam en Antwerpen en terug hebben geloopen, werden door de American Express- Company te Rotterdam tegen garantie aangevraagd voor het vervoer van ruim 700 personen, die een voetbalwedstrijd te Antwerpen wenschten bij te wonen. Voor de Nederlandsche spoorwegen bestond geen aanleiding om het inleg gen van die treinen op Zondag te wei geren, vooral omdat een dergelijk groot vervoer met de treinen van de gewone dienstregeling allicht een onregelmati- gen loop dier treinen veroorzaakt zou hebben. De Zondagsrust van het spoorweg personeel wordt, zooveel als mogelijk is, bevorderd door beperking op Zon dag van het aantal reizigerstreinen en het op dien dag niet doen loopen van goederentreinen wanneer echter op Zondag eenig bijzonder vervoer zich voordoet, wordt dat zoo goed mogelijk bediend. Raad van State. In de heden gehouden zitting van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, werd o.a. voor- len. Dit was het oogenblik, waarop Clo gewacht had. Zij wist wat zij doen moest. Eerst legde zij het taschje met juweelen in Beverley's schoot. Vervol gens gaf zij den chauffeur duidelijk aanwijzingen. Dan sloeg zij het portier goed dicht, ging terug op het trottoir en gaf den chauffeur een teeken, dat hij wegrijden kon. „Engel zal zoo verbaasd zijn, dat zij de eerste minuut niet weten zal wat zij doen moet", dacht het jonge meisje. „Tegen den tijd, dat zij van haar ver bazing bekomen is, zal zij beseffen dat het te laat is om mij tegen te houden." Zoo hard als zij durfde liep zij naar het hotel terug. Zij vond het verschrik kelijk Beverley aileen te laten, maar van twee kwaden moest zij het minste kiezen. Wanneer de taxi stil hield, zou Engel uitstappen en dan behoefde zij nog maar een paar blokken huizen te loopen om thuis te zijn. De tasch zou zij wel niet vergeten. Het ding was te zwaar dan dat het, zonder dat zij het hoorde, van haar schoot vallen kon. Zij zou de juweelen in veiligheid brengen, terwijl Clo trachtte met Peterson te onderhandelen op de belofte van een belooning. Tegen het oogenblik, dat Clo haar grootsten angst had weggeredeneerd, was zij het Westmorland Hotel weer binnen gegaan. Zij had zich voorgeno men om, wanneer haar iets gevraagd werd, te zeggen, dat haar vriendin bo ven iets vergeten had maar het bureau was nog omringd door de groep pra tende mannen en zij liep, alsof zij een INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. &enpoJife MztT in ieder iDtAmdndelfjèjpuddinö^p^ lezing gedaan van de volgende Kon. besluiten Na ongegrondverklaring van de in gebrachte bezwaren is goedkeuring verleend tot uitbreiding door het de partement van oorlog van de bergplaat sen tot berging van springmiddelen in de Bomvrije kazerne te Vlissingen. De raad der gemeente Eether, F. W. Colet en 45 andere lidmaten der Herv. gemeente te Genderen D. van Gaume- ren en 9 andere ouders van te Gende ren schoolgaande kinderen en de af deeling Heusden van het Ned. Onder wijzersgenootschap hadden beroep in gesteld tegen een besluit van Ged. Sta ten van Noord-Brabant, waarbij werd besloten tot opheffing van de openbare lagere school te Gendringen, gemeente Eethen, welke school werd bezocht door 22 kinderen. Aangezien in de gemeente 7 scholen zijn gevestigd, waarvan 6 openbare, met 269 schoolgaande kinderen en 11 onderwijzers, waarvan 7 hoofden, werd de opheffing in het financieel belang van de gemeente verklaard. De afdeeling Heusden van het N.O.G. werd n iet-ontvankelijk verklaard in haar beroep, omdat zij niet een p e r- s o o n I ij k belang bij de al of niet opheffing had, terwijl de andere beroe pen als ongegrond zijnde werden afge wezen. De gewezen Duitsche keizer. De gewezen Duitche keizer vertoefde gisterenmiddag en avond te Utrecht, waar hij een vergadering bijwoonde van de Duitsche orde Balije van Utrecht welke gehouden werd in het gebouw dier orde aan de Nieuwe Gracht. 's Avonds zat hij mede aan aan den gemeenschappelijken maaltijd, welken de leden der orde hadden in een der zalen van het Hotel des Pays Bas aan het Janskerkhof. in den middag had de ex-keizer, ver gezeld van graaf Bentinck van Ame- rongen na afloop van de vergadering der Balije een wandeling door de bin nenstad gemaakt. Rector N. H. M. van Reysen. f Gisteren is te Rotterdam de hoofd redacteur van „de Maasbode", rector N. H. M. van Reysen, op 45-jarigen leeftijd overleden. In een zeer waardeerend artikel schetst „de Maasbode" het groote ver lies dat het blad heeft geleden door het overlijden van dezen bekwamen pries ter-journalist. VLISSINGEN, 4 JUNI. Tentoonstelling en bazaar van de Nat. Chr. Geheel-Onth.-Ver. De tentoonstelling in het Concertge bouw werd gisterenavond vrij druk bezocht. Heden is het de laatste dag. Vanavond wordt de tentoonstelling op geluisterd door een volledig strijkor kest. Alle artikelen welke voor den bazaar zijn geschonken, zullen verkocht worden, terwijl ook de verloting van gast van het hotel was, door naar de trap achter in de hall. Die klom zij op. Eerst toen zij weer bij de deur van kamer 658 kwam en den bruinen koffer aan het einde van de gang zag staan, dacht zij aan het vreemde bij-incident in haar avontuur. Zij aarzelde tusschen haar verlangen om voort te maken en haar wensch om het mysterie op te lossen. Doch het zou haar hoogstens een minuut kosten om naar den koffer te loopen, erop te gaan zitten en te zien wat er gebeurde. Inmiddels kon niemand kamer 658 in- of uitgaan, zon der dat zij het zag. Nieuwsgierigheid kreeg de overhand. Clo liep op haar teenen naar den koffer, liet zich, zooals zij reeds eerder gedaan had, zwaar op den deksel neervallen en er gebeurde niets. Er was niets van beweging binnenin te merken en Clo vroeg zich reeds af of zij zich de eerste maal door haar zenuwachtigheid ver beeld had iets te hooren. Plotseling kwam zij op het denkbeeld te probee- ren den koffer te openen. Zij pakte het deksel beet, maar deze bleef onbewege lijk. Zij rukte aan het lid, dat voor het slot hing. Het gaf niet mee, maar haar vingers of verbeeldde zij het zich raakten iets vochtigs aan. Het jonge meisje sprong achteruit en keek naar haar hand. Duim en wijsvinger zaten vol bloed. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1