Honig's Maïzena Idverteüties DINSDAG 3 «JUNI 62e Jaargang i cfce taschaoDii ir e 7 10 GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON VROUWENLIST Stads= en Provincienieuws NDA feitelijkheden, Openbar» fergaderingen enz. lederen avond oios. aanvang 8 uur |erdag- en Zondagmis Dagelijks bioscoop, s avonds 8 uur. :rdag- en Zondagmid. r- Dagelijks concerl JlöhrBekker. Bondag van 3/2—6 uur. *ra~ en Solisten-avond, ■ulevard Evertsen. en Woensdag soirée hevard. Maandag, r rij dag van 4 tot 5.30 |ester kapel. -2 uur, Maandag- en Concert en dansen, nnia" Intieme kunstavond, Ird Evertsen. Dins- Zaterdag en Zondag, lel. Matinée van loncert van 811.30 u. pdag 4 Juni. Ten- Christen Geheel Ont ging, Concertgebouw, fag van 8—10, Dinsdag Voensdag van 210 u. ■elburg. li tot Donderdag 5 Juni 1 van nijverheid en han- pf (Zondag 1 Juni ge lsdag 4 Juni. Twee- Bkfeest zangvereeniging en Uitspanning". Nol30 in Verhuur, Koop en Verkoop Ren en Dtenstaanvragen, enz. Lltbetallng, van 1-5 regel» Ie regel meer 15 cent |nd gevraagd een tt meisje. Jtel Pension ,,'t Strand- |ard Evertsen 4. ÈR LEEN GEVRAAGD betrouwbaar persoon, ■der letters A. V., bu- ICourant". poor direct een KELJUFFROUW, bekend. 1 VAN DE SANDE, Ma- Igazijn, Scheldestr 22. ■en nette popjongen fres F. J. DEN BOER, pzijn, Betlamypark 12. nend MEISJE pres Kleine Markt 11. Iet dagmeisje (gevraagd. tafé „UNJVERSELLE". |2. (zin, wasch buitens/ups. ■linke Ienstbode reau „Vliss. Courant". >opjongen (Adres PLOUVIER's I be/ooning die echtpaar (an een kleine of BOVENWONING lijs tot 20 Gulden. Brie- Jo. 1100, bureau „Vliss. j TE HUUFH hber 1924, het BOVEN- lisstraat 5, voor stil ge- ■rs, keuken, zolder met bdhuisstraat 5, enkel op en. VERMIST WART POESJE. Ten. bij mevrouw DETMAR, 4E KINDERWAGEN te koop. ireau „Vliss. Courant". iRDIEPINGSHUIS toop gevraagd, in de Glacisstraat naburige straten. Aan- et uitersten prijs, waar 'anneer ontruimd te aan- der letter H., bureau int". Vliddelb. - Rotterdan engelegen plaatse i. hm t. B«n ui. nnr rjr 9 8 Juni 3 8 singen wordt Woens- terdag 's morgens ten Middelburg gevaren maues te bekomen N.V. Transport- «n Ex? Erven Q. VOS, Tel B. ÏEKHOOBH, T.1.1SS V. OOSTERHOUT, Tel. 28* b. BUITENHEK, Tel. 101. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kléine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen èn Dienstaanvragen, erz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. WIJZIGING PLAN VAN UITBREIDING VAN VLISSINGEN. Het hoofd van het bestuur der gemeente Vlissingen brenigt, ingevolge artikel 31, 6e Jid, ter openbare kennis, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 30 Mei 1924 is vastgesteld een plan tot wijzi ging van het plan van uitbreiding voor zooveel Ibetreft het gedeelte ten Noorden avn den Singelweg en ten Oosten van den Vlissingen Watergang dat gemeld plan in uitvoerige kaarten uitgewerkt op de Gemeente-Secretarie (3e afdeeling) vanaf 4 Juni tot en met 17 Juni 1924 voor een ieder ter inzage is nederge- legd. Vlissingen, 3 Juni 1924. (Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, VAN WOELDEREN. De zakelijke belasting op het bedrijf. Het verzet tegen deze belasting is algemeen, vooral omdat het een in zoo ver onbillijke belasting is, dat de eene gemeente haar wel en de groote meer derheid der gemeenten haar niet heeft ingevoerd. De industrieën in laatstge noemde gemeenten hebben daardoor een voorsprong op eerstgenoemde ge meenten, omdat zij op minder zware lasten zitten. De bezwaren die tegen deze belas ting bestaan willen wij nog eens uit voerig uiteenzetten en wij kunnen dit het beste doen door volledige opname van de memorie van toelichting, welke destijds gevoegd w'as bij het adres dat door alle belanghebben industrieën in Augustus van het vorig jaar aan den gemeenteraad alhier werd gezonden. In bedoelde memorie van toelichting werd het volgende betoogd Deze belasting wordt in kringen van handel en industrie als in hooge mate onrechtvaardig en onbillijk beschouwd. Deze opvatting hangt ten nauwste samen met het afwijzen van den rechts grond waarop deze belasting heet te steunen. Veelal wordt als rechtsgrond aangenomen de overweging, dat van het bedrijf, evenals van het vaste goed eenige vergoeding moet kunnen worden gevorderd voor de diensten van de gemeente, waardoor het is gebaat en voor de lasten, welke het voor de ge meente medebrengt. Deze verdediging gaat uit van de veronderstelling, dat de bedrijven bijzondere lasten voor de ge meente medebrengen. Dit is een zeer eenzijdige opvatting men vergeet, dat naast de lasten staan de veel grootere voordeelen die een gemeente heeft door bloei van handel en industrie. Men vergeet ook, dat het loon van de arbei ders, in vertering omgezet, een groot deel van den middenstand zijn inkomen doet verwerven. Onbillijk wordt deze belasting aller- Naar het Engelsch. 271 „We zullen samen gaan", zeide Be verley. „Neen, maak maar geen bezwa ren, dat helpt toch niet. Ik wil je niet alleen laten gaan. Je hebt reeds meer dan genoeg gedaan. Het is schandelijk van me, je den eersten dag, dat je op bent, zoo te laten sjouwen. Maar ik durf niet alleen naar Peterson te gaan, niet omdat ik bang ben voor me zelf, maar om Roger. Bovendien kan ik me er op jj verlaten, dat jij je hersens bij eikaar houdt." „Goed dan", stemde Clo toe. „Maar daar valt me nog iets in we moeten eenvoudige japonnen aantrekken en eenvoudige hoeden opzetten. Mijn nieuwen hoed heb ik in het Dietz Hotel moeten achterlaten ;.ik kon niet anders. Maar jij kunt me wel iets leenen. En we moeten niet om een taxi telefonee- ren. Het beste is zoo weg te sluipen, zonder dat de bedienden het merken. Als je een huissleutel hebt, kunnen we gaan en terugkomen, zonder dat er een haan naar kraait." „Ga mee naar mijn kamer en kies mantels voor ons beiden, terwijl ik het geld en de juweelen, die ik missen kan, bij elkaar pak", zeide Beverley. Terwijl 2IJ het zeide, liep zij Clo vooruit en maakte een safe in den muur open, welke veel geleek op dengene, dien wege geacht, omdat geen rekening ge houden wordt met het juiste beginsel van belastingwetgeving belasting naar draagkracht. Het aantal arbeiders dat in een onderneming werkzaam is, heeft niets uitstaande met de draag kracht of de winst. Trouwens van de winst wordt reeds de dividend- en tantième-belasting gevorderd, terwijl de winst-uitkeeringen aan personen, die in Vlissingen belastingplichtig zijn, onder de inkomstenbelasting vallen. Moet het inkomen van de gemeente vergroot worden, zoo verhooge men de inkomstenbelasting, doch men belem- mere de productie niet door een speci ale belasting op het bedrijf. Naast deze twee bezwaren, welke nog met vele andere bezwaren zijn aan te vullen (o.a. het verband met de werkloosheid), moeten wij er U op wij zen, dat deze belasting haar tijd reeds heeft gehad. In tenminste dertig ge meenten van eenige beteekenis is de belasting sedert 1921 ingevoerd. In een belangrijk aantal van deze gemeenten kwam men thans reeds tot het inzicht, dat men beter deed, weer tot afschaf fing over te gaan. Wij noemen U Apeldoorn, Groningen, Goor. Hen gelo. Hilvarenbeek, Hilversum, Tiet en Purmerend. Daarnaast zijn tal van plaatsen, waar de tegenstand tegen de ze belasting ook in den boezem van den gemeenteraad steeds toeneemt. Behalve op dezen belangrijken terug gang in het getal der gemeenten, die art. 240c der Gemeentewet toepassen, willen wij bovendien uwe aandacht vestigen op het feit, dat in zeer belang rijke plaatsen (als gevolg van juist in zicht) de belasting nimmer werd inge voerd. De volgende gebieden van Ka mers van Koophandel kennen thans de belasting niet ót niet meer Friesland (behalve Sloten),Veenkoloniën, Drente, Noordelijk Limburg, Maastricht, Til burg, Langstraat, Westelijk Noord-Bra bant, Zeeuwsch-Vlaanderen, Zeeuw- sche eilanden (behalve Vlissingen en Rilland-Bath). Beneden Maas, Gouda, Gooiland (behalve Weesp), West- Friesland (behalve Edam). Belangrijke gemeenten waar de belasting dus nooit werd ingevoerd zijn o.a. Leeuwarden, Sneek, Veendam, Assen. Meppel, Em- men, Hoogeveen, Steenwijk, Enschedé, Venlo, Roermond, Maastricht, Tilburg, Goirle, Waalwijk. Breda, Terneuzen, Middelburg - Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Gouda, Hoorn en Velsen. In verschillende van deze plaatsen zijn bedrijven gevestigd, waartegen de Viissingsche ondernemers moeten con- curreeren, zij worden dus door de be lasting op het bedrijf gehandicapt. De belasting is ingevoerd in een periode, waarin de meeste bedrijven behoorlijke winsten maakten en alge meen de overtuiging heerschte, dat de snelle opbloei in handel en industrie steunde op gezonde grondslagen, ter wijl de kas der gemeente bijzonder noodlijdend was. In dergelijke omstan digheden komt men er toe te berusten in een extra-heffing ai is deze onbillijk. Thans zijn de omstandigheden juist omgekeerd, de opleving bleek van zeer rijdelijken aard. de geheele samenleving gaat gebukt onder de inzinking, waar aan handel en industrie slechts door de uiterste inspanning het hoofd kunnen bieden. Er worden zelfs orders aange nomen, die verlies geven, om zooveel mogelijk den arbeid gaande te houden. De financiën der gemeente zijn daaren tegen verbeterd. Nu is het de tijd om den algemeen als verkeerd erkenden weg te verlaten en de belasting op het bedrijf af te schaffen. Clo in het Dietz Hotel ontdekt had. Het meisje koos twee automantels uit, een van grijze en een van bruine zijde, juist passend bij de kleur van haar japonnen, maar volstrekt niet opzichtig en heel eenvoudig. Daarbij nam zij hoeden van dezelfde stof met dunne sluiers. Clo nam voor zichzelf den bruinen mantel die korter was dan den grijzen, en trok den bruinen hoed goed over haar rood haar. Inmid dels had Beverley een rolletje biljetten, een ketting van platina met briljanten, een zestal fonkelende ringen en een diamanten diadeem in een donker lee- ren handtaschje gepakt. Clo hielp haar met haar langen grijzen mantel, die haar avondtoilet geheel bedekte, en samen slopen zij als schimmen de étage af. Zij gingen met de lift naar beneden maar de portier had zijn vrijen avond en zijn plaats werd door een jong kereltje ingenomen. De jonge vrouwen liepen vlug naar de dichtstbijzijnde standplaats van taxi's, want Clo trachtte niet zwaai adem te halen, waaraan Engel zou kun nen merken, dat zij nog zwak was. Toen de chauffeur voor het Westmor land Hotel stopte, hield Beverley haar armbandhorloge voor Clo om te kijken hoe laat het was. „Vijf minuten over half tien", zeide Clo. „Ik hoop nu maar, dat hij niet weg is. Wacht jij hier in de taxi op mij, Engel, terwijl ik „Neen, wacht op mij", zeide Beverley beslist, „Ik kan beter met den kerel onderhandelen dan jij. omdat er een Tot zoover de bedoelde memorie van toelichting. Wij voegen daaraan nog het volgende toe De belasting werd slechts ingevoerd in 66 van de ongeveer 1200 gemeenten in ons land, waarvan in onze provincie alleen te Vlissingen en Rilland-Bath. Formeel afgeschaft werd de belasting reeds in 15 gemeenten, terwijl zij werd opgeschort te Nijmegen en te Edam geleidelijk zal worden afgeschaft. Deze cijfers geven toch veel te denken. Er schijnt echter sprake van te zijn dat de regeering voornemens is deze belasting af te schaffen. •Hiermede zou zeker een groote on billijkheid zijn opgeheven. Dienstweigering. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de wet van 13 Juli 1923 (Staatsblad no. 357) betreffende dienstweigering, in werking treedt op 1 Juni 1924. Tot leden der commissie van advies over de verzoekschriften bedoeld in art. 2 der wet, zijn benoemd Jhr. mr. P. A. J. van den Brandeler, procureur-ge neraal bij het gerechtshof te 's-Graven- hage, voorzitter mr. R. H. a. M. Romme, lid van den Raad van State mr. J. Woltman, secretaris-generaal bij het departement van oorlog, en tot se cretaris mr. a. H. Kamerlingh Onnes, referendaris bij het departement van oorlog. Collecteeren voor Twente. Tegen het advies van Burg. en Weth. heeft de gemeenteraad van Velsen met 12 tegen 7 stemmer, aangenomen een motie, waarbij aangedrongen wordt op vergunning voor een collecte, te houden door de moderne, de christelijke en de katholieke organisaties, ten bate van de staking in Twente. Burg. en Weth. hadden vroeger ge weigerd daarvoor vergunning te ver- leenen. De gevaren van zwemmen in zee. In verband met de telken jare gedu rende het badseizoen voorkomende ver- drinkingsgevallen in badplaatsen heeft de Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen aan gemeentebesturen van kustplaatsen, directies van bad hotels, besturen van reddingsbrigades per circulaire verzocht op alle plaatsen aan het strand, waar "wordt gebaad of gezwommen, dezelfde soort waarschu- wingsseinen te bezigen en daarvoor in te voeren het systeem van den heer Varekamp, badarts te Zandvoort. Te Zandvoort wordt in het Kurhaus 21 Juni een tentoonstelling van alles wat het reddingswezen betreft geopend. Daarbij zullen reddingsdemonstraties worden gehouden. Het weer in Mei. Het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt deelt het voorloopig overzicht van het weer in Mei mede in de eerste decade van Mei was de temperatuur bijna 2 graden Celsius be neden normaal, daarna bijna 3 gr. er boven. Den lOen kwam op verschillende plaatsen sterke nachtvorst voor, den 5en, 6en, 17en en 27en op enkele plaat sen lichte nachtvorst. De regenval bedroeg in het Noorden ongeveer 44, in het Zuiden 75 millime ter tegen 48 normale maandsom er kwamen veel onweders voor. De Bildt had 209 uren met zonneschijn tegen 203 uren normaal. paar dingen zijn, die jij niet weet. Maar je moet niet hier wachten. Dat is te ver af. ik kan je misschien onmiddellijk noodig hebben. We zullen den taxi hier laten, zoodat we dadelijk weer weg kunnen, enwe zullen samen het hotel ingaan. Jij bent vanmiddag al hier ge weest, zoodat het 't beste zijn zal, als jij naar Peterson vraagt. We zullen, wanneer we het antwoord hooren, wel zien wat we verder doen moeten." Een oogenblik later gingen een groote jonge vrouw in een grijze en een kleine jonge vrouw in een bruinen avondmantel het hotel binnen. De slui ers, die van haar nauwsluitende hoeden over haar gezicht vielen, waren niet dik, maar toch kreeg in het eiectrische licht het gaas een glans, die haar bijna onherkenbaar maakte. In hun eenvou dige mantels vielen zij zelfs in een derde-rangshotel als Westmorland niet op en de klerk, tot wien zij zich wend den, toonde zich dan ook volstrekt niet nieuwsgierig. „Mr. Peterson Ja, die is op zijn kamer hij is een uur geleden thuis ge komen en zeide, dat hij iemand ver wachtte, die dadelijk boven moest •komen." JHij verwacht ons, een of allebei", viel Clo hem in de rede. „Wat is het nummer van zijn kamer „658, tweede étagezeide de klerk. „De lift is hier links tegenover." „We zullen samen naar boven gaan", fluisterde Clo, „en wanneer je er bij blijft, dat het beter is, dat jij alleen den kerel spreekt, blijf ik in de hall VLISSINGEN, 3 JUNI. Tentoonstelling en bazaar van de Nat. Chr. Geheel-Onth. Ver. Gisterenavond werd in de groote zaal van het Concertgebouw alhier de ten toonstelling geopend, uitgaande van de afdeeling Vlissingen van de Nat. Christen Geheel Onthoudersvereeniging en van „de Hoop der Toekomst". Ten half acht uur nam de heer F. L. Hensel, voorzitter der afdeeling Vlis singen van de N. C. G. O., in tegen woordigheid van den burgemeester en tal van andere genoodigden het woord en bracht allereerst dank aan den bur gemeester, den heer C. A. van Woeide- ren, die bereid bevonden werd de ten toonstelling officieel te openen, tevens bracht hij dank aan de aanwezige auto riteiten, aan de afgevaardigden van zustervereenigingen, sociale bonden en voorts aan allen die bij de opening te genwoordig waren. Spreker deelde mee, dat op voorste! van de propaganda-commissie besloten werd pogingen in het werk te stellen de tentoonstelling van de N. C. G. O. V. en van „de Hoop der Toekomst" in Vlissingen op te stellen. Hij bracht dank aan dat comité, dat zich de laatste we ken geen moeite heeft ontzien. Dank werd ook gebracht aan het eere-comité dat medegewerkt heeft aan de totstand koming van den bazaar, die ter bestrij ding van de onkosten aan deze ten toonstelling werd verbonden. De heer Hensel sprak de hoop uit, dat de tentoonstelling mocht slagen en dat vele ingezetenen onzer stad zullen komen, om zich te laten voorlichten op het gebied van den strijd tegen het alcoholisme. Hij zegt, dat vooraanstaande mannen in den drankstrijd van meening zijn, dat de drankbestrijding er steeds beter komt voor te staan, daar er verblij dende verschijnselen worden gezien in de arbeidersbeweging, in de jeugdbe weging en in de kerken, en dat er vooral in het godsdienstig deel van ons volk een ontwaken komt. Spreker wees er op, dat steeds meerderen overtuigd worden, dat de drankbestrijding voortspruit uit het zuiver motief van naastenliefde. Men wil de gevallenen helpen en de jeugd beschermen, men wil trachten alle aI- coholarmoede en -ellende uit het va derland te verdrijven. Met het oog op de toekomst van ons volk wil men in Gods kracht meehelpen uitbannen de verleiding van het drank huis, waardoor ontzettend veel levens vreugde wordt geroofd. Voorts wees spreker er op dat het wetsvoorstel-Rutgers tot invoering van plaatselijke keuze binnen enkele weken zeer waarschijnlijk in de Tweede Kamer zal worden aangenomen, wat beteekent dat heel ons volk zich straks zal heb ben in te laten met het alcoholvraag stuk en dat het dan voornamelijk de drankbestrijdersorganisaties zullen zijn die ons volk objectief zullen voorlich ten. Dit doen zij reeds nu door woord en geschrift, dit zullen zij deze week doen door de te houden tentoonstelling. Hierna verzocht de heer Hensel den burgemeester tot de opening te willen overgaan. De heer Van Woelderen zeide o.a. dat hij het als zijn plicht beschouwt als burgemeester te behartigen het alge meen belang in allerlei schakeeringen, ongeacht welke politieke of godsdien stige richting het betreft. Daarom aar- rondscharrelen, tot je mij roept." Beverley antwoordde niet. Reeds was zij diep in gepeins verzonken. De muf riekende lift bracht haar vlug op de bovenste étage. Beverley, die voor Clo uitstapte, maakte heeiemaai den indruk alsof zij het bestaan van haar vriendin vergeten had. De angst van het jonge meisje werd steeds grooter. Het beste wat zij kon doen, was mrs. Sands door slecht verlichte gangen met donkere muren naar kamer 658 te brengen. Beverley had, vóór zij uit de taxi stapte, de tasch met juweelen en geld aan haar vriendin gegeven. CIo's over spannen zenuwen begonnen zich nu te wreken. Het smerige hotel was een slechte plaats, [edere gesloten deur ver borg iets geheimzinnigs en sinisters. Tusschen de lift en Peterson's kamer kwamen zij niemand tegen. Onwille keurig bleven zij beiden een oogenblik voor kamer 658 staan, alvorens aan te kloppen. Binnen hoorden zij niets. Wanneer Peterson in zijn kamer was, was hij blijkbaar alleen. Beverley tikte hard en zenuwachtig. „Binnen riep een stem, die uit de verte klonk, alsof degene, die riep. in den versten hoek van de kamer of in een muurkast was. „Blijf in de buurt, maar niet te dicht bij", fluisterde Beverley en deed dan de deur open. Tof haar en Cio's groote verbazing was er geen licht in de ka mer en toch was zij niet donker ook. De jalouzie van het raam, dat geen gordijn had, was zoo hoog mogelijk opgetrok ken, zoodat hef licht van de straat, die INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. is er groote behoefte aan frissclle gerechten. De keuze is dikwijls beperkt. Met Honig's Maïzena kan men verschillende pud dingen en vla's bereiden, die afgekoeld een heerlijk fris- sche delicatesse vormen die iedereen zal waardeeren. Gebruikt daarvoor Let op de slaitzegels als kenmerk van echtheid. Iedereen heeft bij tijden een zacht laxeermiddel noodig voor de lever en ingewanden. Foster's Maagpillen wer ken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en verschaffen natuurlijke werking der ingewanden. Slaap, eetlust en een goed humeur worden door Foster's Maagpillen ver- zakerd. Prijs per flacon van vijftig ver- suikerde pillen 0.65 in apotheken en drogistzaken. zeide spreker niet de uitnoodiging tot hem gericht om deze tentoonstelling te openen, te aanvaarden. Zij bevordert het algemeen belang, nl. de bestrijding van het drankmisbruik. Een voorloopige vluchtige blik op de tentoonstelling heeft spreker overtuigd dat deze er in hooge mate toe zal bijdragen, den be zoekers een denkbeeld te geven hoe belangrijk en hoe noodig de strijd te gen het alcoholmisbruik is. Spreker is wel geen geheel-onthou der, doch hij staat toch sympathiek te genover de pogingen welke gedaan worden liet drankmisbruik te beperken. De burgemeester hoopt, dat deze tentoonstelling een succes moge zijn en dat haar een druk bezoek mag ten deel vallen, waarna spreker de tentoon stelling voor geopend verklaarde. Hierna kregen de genoodigden gele genheid de tentoonstelling te bezich tigen. Reeds dadelijk bij het binnenkomen der zaal trof ons de waarlijk groote uitgebreidheid niet alleen van de ver schillende tentoongestelde zaken, be trekking hebbende op den strijd tegen het drankmisbruik zelf, doch tevens de enorme hoeveelheid artikelen welke voor den aan deze tentoonstelling ver bonden bazaar bijeengebracht zijn. Tevens viel ons op, dat niettegen staande het vele dat te bezichtigen valt, overvloedig ruimte beschikbaar is zes étages iager lag, binnenvallen kon. Toen Beverley naar binnen ging, zag Clo een mannengestalte makkelijk in een fauteuil met een hoogen rug voor het raam zitten. Zij herkende zelfs het gemeene profiel van Peterson, dat don ker afstak tegen het lichte vierkant van een ruit, en een woede stak in haar op, dat hij mrs. Sands durfde ontvangen zonder op te staan. Dan ging de deur dicht en liep Clo, gehoorzamend aan het bevel „in de buurt te blijven, maai niet te dicht bij" een paar passen in de gang terug. Zij bleef staan op een plek, waar zij de deur in het oog houden, maar de stemmen niet hooren kon, ten zij er geschreeuwd zou worden. Het was een vreeselijke gedachte voor Clo, dat Engel daar alleen met dien kerel met het fieltengezicht achter die gesloten deur was. Hij zou Beverley met die sluwe dievenhanden dood kun nen worgen, zonder dat zij, die hier op schildwacht stond, er iets van merkte. „Waarom zat hij daar in het donker", vroeg zij zich af, „als een spin in zijn net om op zijn prooi af te schieten Zij kon den indruk niet van zich afzet ten, dat er nog iets ergers was gebeurd dan zelfs Beverley verwacht had. Nie mand kwam of ging. Per slof van reke ning had zij er hoogstens vier of vijf minuten gestaan, ofschoon het veel langer leek. Het zou best een half uur kunnen duren, zeide Clo tot zichzelf, voor haar gevraagd zou worden binnen te komen of de tasch te geven. Zij keek melancholiek naar het dichtstbij zijnde einde der gang. Daar voor een raam stond een groote bruine koffer. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1