Schoenwerk liïirlenties DONDERDAG 22 MEI /IJZIGiNG. No 121 62e Jaargang 1924 li en sten SOON Maatsdiappij w» GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON VROUWENLIST BINNENLAND Tftoiia Lavender Water Niets verspreidt zulk -o aankondiging stel- gbaar (te Vlissin- en P. J SIEGERS dbrieven a 99% 500, f 100 en f50 en brieven a 100 n f500. re Hypotheekbank KORLVINKE. 0 Mei 1924. ders bereik. lar pracht JBOTTINES zoowel als in den en vorm als hier d leveren wij voor Ï.75. en solied ijverig en en het verder en afdeeling leden zoo noodig met n inspecteur, isie. de Eerste Rotter- trkas „De Werk- feer Kerstantstraa dam. 'erhuur, Koop en Verkoop h Dienstnenvragen, enz. taling, van 1-5 regels gel meer 15 cent MSION ieer die eenige da- er ter plaatse ver- prijsopgave onder reau „Vliss. Crt." aangeboden een i )OKKACHEL. laan 15 (Tuinstad). direct een eenvou- UFFROUW, nder No. 6527, bu- ant". HOUWERIJ. INKELJUFFROUW. schreven brieven in letters A. Z., bureau en DIENSTBODE. ion „Strandzioht", 106 (achterzijde). ANGEBODEN i!, als nieuw ƒ45.—, jwiel, prima 25. ma in orde 25.— AAUWE, Paul Km- mooie RWAGEN toelen. ilaan 5. KOOP WIEL 35.— prima» )r jongens van p!.m. een Simplex NAA1- en terug werkend, irantie. stanten GAS- eft LAMPEN. NDERWAGENS. P, Bellamy park 34 idelb.-Rotterdam legen plaatsen. ,N PASSAGIERS ËN ËN VEE. T, 3li!d 5. tl». i i.s. uur '.I d 8 9 8 9 ;en wordt Woens- ag 's morgens ten ddelburg gevaren, s te bekomen: Transport- on rm Q. VOS, T«' EEMHOOaU.Tfl1,6,8 STBRHOüT.ToL*8» HEHSSS, M- D' VUSS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, erz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke re^el meer 15 Cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. BAD-BEDRIJF Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor het bach- seizoen 1924 de volgende tarieven zullen gelden Tarief voor de zeebaden. Abonnementskaart voor éèn .per soon (geldig voor één bad per dag) 10,- Maandkaart voor één persoon (geldig voor één bad per «dag)4. Abonnementskaart voor meerde re leden uit één gezin, mits een hoofdkaart genomen zij ((teder)... 6. Maandkaart voor idem (ieder) 3. Voor een ibadkaart voor één bad 0.50 Voor een boekje van lö 'kaarteh, elk voor één bad4.- Voor een badkaart voor-een bad voor kinderen beneden de 14 jaar 0.25 Voor een badkaart voor een „volksbad" voor 'kinderen beneden de 14 jaar0.10 Voor een badkaart Voor een „volksbad", welke geen recht geeft op badgoed 0.15 Abonnementskaart voor één per soon (geldig voor een „volksbad" per dag) 4.50 Maandkaart voor éèn persoon (geldig voor een „volksbad" per dag) 2.— Aan ieder bader wordt verstrekt een zwembroek of een badcostuum en een badhanddoek en wel een zwembroek en een badhanddoek a ƒ0.10 per stuk en een badcostuum a '0(20 per stuk, terwijl een badmuts wordt verstrekt tegen betaling van ƒ0.20 per stuk- Voor ieder stuk linnengoed meer wordt in rekening gebracht ƒ0.10. Voor een .badmantel wordt in- rekenin; gebracht 0.30. Tarief voor de zonnebaden. Deze prijzen zijn geheel gelijkluidend aan die der Zeebaden. Tarief voor de strandstoelen. Voor het gebruik van een strandstoel wordt 10 cent per uur of gedeelte daarvan geheven. Dagkaarten (behalve Zondags) worden afgegeven voor 50 ct. Weekkaart voor één persoon woor een vasten stoel f2.—. Abonnementen ten Badkaarten worden afgegeven onder de volgende voorwaarden: le. dat 'bij langer gebruik van een bad koets dan 40 minuten voor ieder kwartier of gedeelte daarvan jf020 extra zal worden betaald. 2e. dat baders, die zich naar het oor deel van het badpersoneel te ver in zee wagen en op het sein van dat personeel niet onmiddellijk terugkeeren, de verdere toegang tot het baden wordt ontzegd zon der terugbetaling van <eveittueél betaalde bad- of abonnementsgelden. Kinderen beneden 10 jaar worden zonder geleide niet in het volksbad toegelaten. De aandacht wordt gevestigd op de vol gende artikelen der Algerneene 'Politiever ordening voor Vlissingen Art. 298. Het is verboden losloopende 'honden op het badterrein en ho-nden :in de 'bad- of ontkleedkoetsen of cabines of 'in het zeebad mede te nemen. Art. 299. Het is den baders verboden Naar hef Engelsch. Zonder hem tijd te geven om te ant woorden, liep zij de kamer uit. Minuten verliepen, justin Koorde stemmen, vrou wenstemmen. Een sprak, naar het hem toescheen, heel hoos. Dus Sands was "iet thuis gekomen O'Reilly werd on geduldig hij wilde op zijn horloge en merkte, dat het weg was. Groote hemel, gestolen 1 Hij herinnerde zich. dat er een sleuteltje aan den ketting gezeten had. Het geheele complot stond eensklaps duidelijk voor zijn oogen. Zijn eerste impuls was naar buiten te vliegen en de hoofdschuldige aan te geven. Maar Beverley Sand's beroep °P zijn ridderlijkheid hield hem tegen als een boei om zijn voet. Nu riep zij zijn naam en hij deed de deur open. ..Het was de verpleegster van mijn vnendin", zeide zij. „Zij dreigt dadelijk Weg te gaan. Ik moet met haar spreken en haar trachten te kalmeeren vóór IUIin man thuis komt. Hij is er nog niet r- en het is best mogelijk, dat hij nog lang weg blijft. Maar de schrik van daareven, toen ik dacht, dat hij thuis ™am, bewijst mij, dat ik u niet hier [dag houden. Maar zeg mij, vóór u n^ggaat, eens en vooral bestaat er, u de parelen gezien hebt, eenige zich langer in zwembroek of bad-costuuni op het badterrein te bevinden dan noodig is, om zich uit de bad- of ontkleedkoetsen oï cabines naar het water te begeven of omgekeerd. Deze bepaling is niet van toepassing op hen, die een zonnebad nemen op dat ge deelte van het strand, hetwelk uitsluitend voor het nemen van zonnebaden is be stemd. Vlissingen, 19 Mei 1924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. nil OVERTREDING WARENWET. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat blijkens mede- deeling van 'den directeur van den keu ringsdienst van waren in het gebied Goes, JACOBUS BARENTSEN, wonende te Oost- en West-Souburg Wijk A no. 271, door het kantongerecht te Middelburg is veroordeeld tot tachtig gulden boete sub sidiair 80 dagen hechtenis wegens het in deze gemeente verknopen van waren, wel ke ondeugdelijk van samenstelling zijn (melk, waaraan water was toegevoegd); MARIA VAN BELZEN, huisvrouw van A. DE RIDDER, vischventer, wonende al hier, Marinestraat no. 4, door genoemd kan tongerecht is veroordeeld tot tien gulden boete subsidiair 10 dagen hechtenis we gens het ten verkoop in voorraad hebben van waren, die in ondeugdelijken toestand verkeerden (bedorven visch). Vlissingen, 21 Mei f924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMER-OVERZICHT. Tweede Kamer. Zitting van Woensdag. Motor- en Rijwielwet. Uitlokking. iHet amendementVan Sasse van ijsseit is ten slotte eenigermate gewij zigd aangenomen met 44 tegen 30 stemmen. iDe autohouder draagt dus de schuld van alle ongeluk tenzij hij kans ziet te bewijzen dat een ander schuld heeft. Het ontwerp is afgehandeld maar komt later in stemming. De kwestie van de „uitlokking" was nu aan de orde. Wie een ander uitlokt tot misdrijf maar geen succes heeft met de uitlokking, zal strafbaar zijn. Nogal een eigenaardige bepaling, vonden vele leden. Hoe zal men dit misdrijf achter halen Volgens den minister is er mo rtelt schade aangericht door de poging tot uitlokking en als het mogelijk is deze poging te bewijzen is het noodig dat zij strafbaar wordt gesteld. Het geval is nogal erg imaginair. Het gaat zelfs zóó ver dat een poging tot uitlokking tot een niet strafbare handeling wel strafbaar is, maar de poging tot strafbare handeling zelf niet. Hel mindere is dus strafbaar en het daadwerkelijke zelf niet. Dat is toch waarlijk ie vèr gaand. De verdediging door den Minister was uiterst zwak. Hij hield vast aan tie gevallen waarin de poging tot uitlok king gevaarlijk had kunnen zijn en waarin deze b.ew,ezen is. En in die ge vallen was strafbaarstelling noodig. Eigenaardig was dat geen bijzondere directe gevallen zijn aan te wijzen, waarin de wet noodig bleek, .maar het scheen ook de bedoeling .te trachten pogingen zooveel mogelijk tegen te gaan de preventieve werking dus van deze bepaling. Wie zal die ooit kunnen coostateeren. Het wetsontwerp werd daarna goed gekeurd, rechts tegen links. Goedgekeurd werd het ontwerp dat „Stof bedreigt tegen hen die bepalingen kans „Absoluut niet", antwoordde O'Reilly kortaf. „Jk ga. mrs. Sands. U behoeft, wat uw man betreft, niet bang voor mij te zijn, ofschoon ik thans heel goed be grijp waarom ik hier gebracht, waarom ik hier gehouden werd tot u bang be gon te worden mij langer hier te hou den. Uw kleine vriendin is een even goede zakkenrolster als actrice. Nog maals, ik wensch u van harte geluk met haar. Maar ditmaal zal het toch niet lukken. Goeden avond." Beverley bleef stil staan en liet hem gaan. Zq wist niet wat zij antwoorden moest. Wat hij precies met zijn beschul digingen bedoelde? begreep zij niet, maar zij wist, dat CIo, terwijl zij hem aan den praat hield, inderdaad den grooten slag gewaagd had. Een oogen blik dacht Beverley bijna met walging aan de parelen. iDat zij die juist van daag krijgen moest, nu zij om niets in de geheele wereld gaf behalve ont de verloren papieren, was een ironie van het noodlot. Zij vergaf het mysterie van de open deur en vergat die te sluiten. Het allereerst wilde zij zich tegenover zuster Lake verontschuldigen. Boven en vóór alles was het haar plicht Clo te verdedigen. ,,'U moet het kind geen verwijten doen", smeekte zij. „Zij wist, dat er iets voor mij gedaan moest worden iets, dat ik zelf niet doen kon. En daarom heeft zij mij dat offer gebracht. U moet het ons beiden vergeven." Maar zuster Lake was niet te verzoe- overtreden die bedoelen misdrijven op watergebieden tegen te gaan. Ook dit ontwerp is van weinig practische betee- kenis maar schijnt noodig te zijn in sommige havengebieden. Bakkersarbeid. 'De minister van arbeid heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt een voorontwerp van een wet tot wijziging van de bepalingen der arbeidswet 1919 betreffende den arbeid in broodbakkerijen. De wijziging betreft le de opheffing van het verbod van bakkersarbeid des nachts voor den patroon. 2e. Het stellen van het aanvangsuur voor den gewonen bakkersarbeid van bakkersgezellen in alle broodbakkerijen op 5 uur des voormiddags, onvermin derd het vervroegde aanvangsuur voor den voorarbeid in groote bakkerijen in gevolge artikel 37 der wet en voor den arbeid op den ochtend voorafgaande aan den wekelijkschen rustdag. De Westerschelde. iDe Brusselsche correspondent van de „N. R. Ct." meldde gisteren De onlangs benoemde commissie van onderzoek naar de oorzaken van ae verzanding van de Schelde heeft van middag vergaderd. Twee voorstellen waren ingediend het eerste van ir. Ge- vaert, directeur-generaal van den wa terstaat, strekkende tot onttrekking van dien dienst aan de marine en het plaat sen van alle Schelde-diensten onder eenzelfde autoriteit. De vergadering verklaarde zich tegen dit voorstel. Het andere voorstel wilde de Schel de-commissie, ingesteld bij de verdra gen van 1839, en thans bestaande uit 2 Nederlandsche en 2 Belgische ambtena ren, aanvullen met een ambtenaar van den iNederlandschen en een van den Belgischen waterstaat. Verder zou er te Antwerpen een plaatselijke raadge vende commissie worden ingesteld, waarin de loodsdienst, de waterstaat, de hydrografische dienst en de stad Antwerpen zouden zijn vertegenwoor digd. Er is geen besluit daaromtrent genomen. Ten slotte heeft de commissie nog de vraag besproken, óf de hydrografische dienst, die thans onder waterstaat -res sorteert, niet bij de marine moest wor den ondergebracht. Ook deze kwestie is uitgesteld tot de volgende vergadering, die over enkele weken zal worden gehouden. Mengelberg te Parijs. Mengelberg en het Toonkunst-koor werden gisterenmiddag om half twaalf in de groote balzaal van het Elysée-pa- leis door Millerand en mevrouw ont vangen. Jhr. Roëll, voorzitter van Toon kunst, dankte den president der repu bliek voor de groote eer, waarna Mil lerand in een hartelijke toespraak hulde bracht aan de kunstenaars en zegde hen te beschouwen als de kunstzinnige ver tegenwoordigers van het land, dat met Frankrijk vriendschappelijke betrekkin gen onderhoudt. Hun bezoek aan Parijs zal die vriendschapsbanden nog nau wer toehalen. Het koor voerde de Mar seillaise en drie coupletten van het Wilhelmus uit. Millerand complimenteerde Mengel berg bijzonder hartelijk. Gisterenmiddag zijn het orkest en de koren door het gemeentebestuur van Parijs ontvangen. De voorzitter van den gemeenteraad, die den prefect van de nen. Wanneer miss Riley gezond ge noeg was bij dag en bij avond bood schappen te doen voor mrs. Sands, dan had zij niet langer de diensten van een verpleegster noodig. Zuster Lake werd betaald en wilde geen cadeau aanne men. De butler moest een taxi halen en de bagage naar beneden brengen. De parelen der koningin waren vergeten. HOOFDSTUK XIV. 'Dat was een tegenvaller 1 Clo had niet verwacht, dat O'Reilly haar zoo spoedig volgen zou. Maar hij stond voor de deur. Slechts die dunne houten hinderpaal en de tijdsruimte van een paar seconden waren tusschen hen Hij had natuurlijk gemerkt, dat hij den sleutel van zijn deur kwijt was en waarschijnlijk ook den anderen. Hij had geraden wie de dief en wat het motief was. Hij had zich naar het hotei ge spoed. Een oogenblik nog het oogenblik om een looper in het slot te steken en hij zou de schuldige op heeterdaad betrappen en haar van haar buit berooven. Duidelijk rees het tooneel voor Clo- dagh's oogen op. Zij zag zich met O'Reilly worstelen. Zij zag hem de en veloppe uit haar handen rukken, terwijl zij tegenstand bood. Zij zag zich snik ken over haar mislukking en Engel's teleurstelling. Dat beeld moest werke lijkheid worden I Den sleutel, dien zij uit de deur van de safe genomen had, en het horloge en den sleutel cfer ka merdeur legde zij naast elkaar op het INGEZONDEN MEDEDEELINGEN jj een heerlijken geur en heeft zulke verfrisschende eigen schappen als lavenderwater van prima kwaliteit. Door den aankoop van een flesch Vinolia Lavender Water verzekert men zich van een kwaliteit, die aan de hoogste eischen voldoet. Het is heerlijk koe! en verfrisschend. het is zelfs voor de meest verfijnde smaken een bij zonder genot. DE LEVERS ZEEP MIJ,, VLAARDINGEN Seine verving, heette de Nederlandsche musici welkom. De leider van het koor bedankte, waarna het koor de Marseil laise zong. Ned. Chr. Grafische Bond. De Ned. Christ. Grafische Bond heen te Haarlem zijn 19e algemeene vergade ring gehouden, die samenvalt met het tienjarig bestaan der ontvangende af deeling. De voorzitter, de heer J. Hofman van Amsterdam, hield een openingsrede, waarin hij een terugblik wierp op de gebeurtenissen in het afgeloopen jaar. Aan het jaarverslag van den secreta ris, den heer J. Schipper van Amster dam, ontleenen we, dat hoewel het aantal afdeelingen met 5 daalde, het ledental met 119 steeg, zoodat dit 31 December jl. 2242 bedroeg. Vooral de Haagsche afdeeling groeide en klom van 100 op 187 leden. Het aantal ad- spirantleden daalde belangrijk en het aantal vrouwelijke leden ging terug van 161 op 66. In Noord- en Zuid-Holland heeft de Bond veel invloed. Het blad van den bond, het „Grafisch Orgaan", bleef geregeld verschijnen. Op 20 October 1923 werd het hoog ste werkloozencijfer bereikt, nl. 188. Kranige zeelui gehuldigd. Begin vorige maand hebben 5 sleep- booten van L. Smit en Co.'s Internati onalen Sleepdienst onder zeer moeilijke omstandigheden het stoomschip „Mau- retania" van de Cunard-line, den groot sten Engelschen stoomer, van South ampton naar Cherbourg gesleept. buffet. Terwijl het kamermeisje in de gang praatte en O'Reilly zijn verlies vertelde, bewoog Clodagh zich sneller dan welke figuren ook op een trilbeeld. Zij griste alles van het buffet bij elkaar, legde het in de safe, sloot zacht de ijzeren deur, zette er het paneel, dat makkelijk in zijn groeve gleed, voor en vluchtte in de slaapkamer er naast. Lichten van een binnenplaats lieten haar zien, dat de eenige deuren die van een badkamer en een kleerenkast wa ren. Uit de slaapkamer was niet te vluchten. „Ik had het kunnen weten", dacht Clo. Te laat herinnerde zij zich, dat uit de deur ernaast het paar in avondtoilet gekomen was. Zij was gevangen als een muis in de val (arme muis, die ge meend had het net door te knagen 1) gevangen, tenzij tenzij Haar hart klopte luid, toen zij den eenigen uit weg zag. Het was een warme avond en het raam stond hoog open om de blauwe donkerte binnen te laten. Licht, dat uit ramen aan de overzijde der binnen plaats scheen, viel op den steenen muurkap. Hij was breed, zooals muur- kappen meestal zijn, breed genoeg dat een paar witte rozen, die uit een raam daarboven gevallen waren, erop waren blijven liggen. En die witte lichtstreep op den donkeren steen had Clo het woord „tenzij" doen uitroepen. Het kamermeisje morrelde met den looper in het slot. Als zij het doen moest, moest zij het oogénblikkelijk SCHRIJNEN EN SMETTEN der huid, zoowel bij kinderen alsook bij volwassenen, "erzacht ën geneest men met Purol. De kapiteins dezer sleepbooten, de heeren N. Persson, die de leiding van den overtocht had W. Hoogvliet, Wel tevreden, Van 't Hart en Van der Hoe ven hebben wegens hun kranige presta tie Koninklijke onderscheidingen gekre gen welke ten kantore van L. Smit en Co.'s internationalen Sleepdienst te Rotterdam zijn uitgereikt. De plechtigheid werd o.m. bijge woond door de officieren van de be trokken sleepbooten, de echtgenooten van de kapiteins en de directie van L. Smit en Co. De hoofdinspecteur voor de scheep vaart, de heer A. D. Muller, vertegen woordiger van de regeering, herinnerde aan het moeilijke werk dat vijf Hol- landsche sleepbooten op zoo uitne mende wijze hebben verricht, waardoor de roem en de glorie van de Holland- sche zeevaarders weer eens onder streept zijn. De Nederlandsche regee ring is daar dankbaar voor. Aan de kapiteins Weltevreden, Hoogvliet, Van 't Hart en Van der Hoeven reikte hij een schriftelijke dankbetuiging uit, terwijl hij mededeelde, dat kapitein Persson benoemd was tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. In deze deco ratie, zeide hij, ligt een erkenning van de verdiensten van de geheele reederij, waarmede spreker de directie van den sleepdienst geluk wenschte. Daarna voerde een der directeuren doen. Ja, die steenen muurkap liep hee- lemaal onder O'Reilly's raam door, even goed als onder de ramen aan den overkant. Hij was veertien of vijftien inches breed, dacht Clo, en liep twee maal zooveel inches beneden het ko zijn. Het zou makkelijk zijn om op den uitstekenden rand te stappen en slechts iets verder was het raam der kamer ernaast, de kamer van de appartemen ten, die bewoond werden door het paar, dat zij gezien had. Dat raam stond open evenals dat van O'Reilly. Clo kon daar zeker van zijn, omdat de kanten gordijntjes door den tocht uit een andere kamer naar buiten woeien. Het waren dikgevoerde gordijnen en wanneer iemand ze, als ze naar buiten woeien, vast greep, zou de stof niet scheuren. Wat de gesloten enveloppe betreft, die zat veilig in een van haar nieuwerwetsche zakken. Vlug stak zij er nog een speld door, zoodat zij vast zat aan haar japon. Op die manier had zij beide handen vrij. Maar er was moed voor noodig om te beginnen 1 „Maar ik moet, ik moet het doen dacht zij. „Het is voor Engel Als ik niet naar beneden kijk, zal het best gaan. En zelfs wanneer ik val, dan zal ik er nog niet erger aan toe zijn dan op het oogenblik, dat zij mij gered heeft. Ik zal dan riet zoo ver zijn als toen." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1