'enetië ALENA" Een Maizenavla ieester ■STER egraaf Imensch, Maatschappij w smvaart DINSDAG 20 IMEI GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON VROUWENLIST Stads= en Provincienieuws UI Honig's w Maïzena «-NOU9 singen van JWMEESTER ÏSTER |0.50 plusSted. 8 uur precies. van 122 uur. ilNGEN V.V. nsdag en Zaterdas „Schelde".) Igenten fo., Telephoon 29. W$(- Wm |i net jIEISJE. fjnstraat No. 2. j>agmeisje fvraagd. Vliss. Courant". J Zaterdagmiddag een [herdershond, den naam „Frido". terugvinding ten- worden beloond Stoomwasscherij lingel 1. Ihholjvverij. vïnkei. juffrouw. [schreven brieven i» letters A. Z.. bureau fabriekskantoor hier Irlegd om technische Faat te kunnen uit- |r No. 1489. bureau [HE-PIANO even onder motto ,,VFss. Courant" ddelb.-Rotterdam elegen plaatsen. VN PASSAGIERS EN EN VEE. mtii mi 8 T. ROit. T.H AF 9 jen wordt Woens- ag 's morgens ten ddelburg gevaren. 3B te bekomen T. Transport- en Irven GK VOS, T«ï- EENHOORN, Tel 163 )STEBHOUT,Tel.S»> JITENHEK, Tal. 101- VLISSHNGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheéle rijk ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen èn Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke reeel meer 15 Cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. BAD-EXPLOITATIE. Burg. en Weth. van Vlissingen maken bekend, dat de opening der Zeebaden, Volksbad en Strandïoelenterrein is bepaald op Zaterdag 24 Mei 1924. Vlissingen, 20 Mei 1924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. ONVEILIGHEID VAARWATER. Schietoefeningen. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 27 zoo noodig op 28 Mei a.s., telkens om 9 uur voormiddag aanvangende, met middelbaar geschut, van ihet licht van Kaapduinen schietoefeningen zullen worden gehouden. Onveilig is een gedeelte van Galgeput, Oostgat en Deurloo, van het strand en van de duinen, tussohen de peilingen 250° en 300° (ware richtingen) van de batterij tot een afstand van 10 K.M. Op de schietdagen zal bij de vurende batterij een roode vlag waaien, die 3 uur voor het begin der oefening halfstok, twee uur later geheel voorgöheschen wordt en tot het einde der oefening blijft waaien. Vlissingen, 20 Mei 1924. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De bevaarbaarheid der Schelde. De Belgische regeering heeft een amendement neergelegd strekkend om 't 'credietvan 3 millioen voor baggerwer- ken in de Schelde te verhoogen tot 13 millioen. Het Engelsche stoomschip „Anglo Chilian", dat hier werd opgehouden, is in den nacht van Zondag op Maandag naar Antwerpen opgevaren. Bij aan komst te Vlissingen lag dit schip 30 voet 6 duim diep. In het Middelgat werd het anderhalve voet gelicht en is toen met 29 voet diepgang naar Antwerpen opgevaren, met den loods Janssens aan boord, en gesleept door twee sleepbooten van Letzer. Postchèque- en girodienst. Bij Kon. besluit is benoemd tot in specteur bij het bestuur van den post chèque- en girodienst S. H. Wesse- link, thans directeur van het post- en telegraafkantoor te Boskoop. De 18-Mei-herdenking. Gisterenavond is te Middelburg de Vredessamenkomsf gehouden, waarin na een openingswoord van den voorzit ter van het plaatselijk comité, den heer mr. J. F. van Deinse, het woord werd gevoerd door den heer mr. H. C. Dres- selhuijs, lid van de Tweede Kamer en na de pauze door den heer prof. dr. J. A. Cramer. Laatstgenoemde sprak Naar het Engelsch. 18) ,,lk denk, dat zij zich in de kamer vergist heeft", had mrs. Heron gefluis terd en mr. Heron had geantwoord „Dat vermoed ik ook. Zij zal het wel merken en weggaan. O'Reilly is niet Dan had hij echter, daar het meisje hem aankeek, opgehouden, en toen het meisje als een wervelwind in de kamer van zijn vriend verdween, voltooide hij den zin niet en antwoordde evenmin op de vraag van zijn vrouw „Wat heb je, Jack Je ziet er zoo vreemd uit Jaolc was geen bijnaam, die bij Heron Paste, maar zijn vrouw vond dien prachtig mooi. „Waarom zeg je niets vroeg zij weer. „Ik denk", zeide Heron eindelijk. „Aan wat we moeten doen vulde z,jn vrouw aan. „Willen we aankloppen en vragen of O'Reilly klaar is om met ons mee te gaan „Neen. Dat kunnen we niet doen." „Dat is zoo. Maar wou je daareven iet zeggen, dat O'Reilly er geen man ar js om jonge meisjes op zijn ka mer te ontvangen u„.j'!k„ teeet niet meer wat ik zeggen 'de antwoordde hij haar. „En in hoofdzakelijk over de verhouding van de kerk tegenover het vredesvraagstuk. De avond werd verder aangevuld met zang van dr. H. v. d. K. uit Middelburg en muziek van een strijkkwartet. De salarisverlaging van het rijks personeel. De Centrale voor Hoogere rijksamb tenaren heeft aan de aangesloten ver- eenigingen geadviseerd om niet te gen den Staat te procedeeren op grond der intrekking van art. 40 van het Be zoldigingsbesluit. Burgemeestersbenoemingen. In zijn memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer verklaart minister SRuys dat naar zijn oordeel bij de vervulling van burge meestervacatures ais richtsnoer, naast de regelen van art. 61 der Gemeentewet moet gelden de politieke gezindheid van de meerderheid der kiesgerechtigde bevolking van de betrokken gemeente, zooals die in de samenstelling van den raad tot uitdrukking komt. De minister heeft bij de burgemeestersbenoemin gen onder zijn verantwoordelijkheid tot stand gekomen, steeds in die richting de aanwijzing gezocht ter bepaling van zijn keuze onder de geschikste candi dates De mogelijkheid intusschen be staat dat in den raad de groepeering niet Is aan te wijzen, welke aangeeft, langs welke lijn de volstrekte meerder heid van dat lichaam zich beweegt, of dat zich bijzondere factoren doen gel- ren, die de benoeming doen berusten op andere overwegingen. Tot dergelijke gevallen behoort de benoeming van den tegenwoordigen burgemeester van Amsterdam en ook de vervulling van de jongste burgemeestersvacatures te Dordrecht en te Giethoorn, terwijl men daaraan nog wellicht zou kunnen toe voegen de laatste benoeming te Rot terdam. De seheepsbouw-maatschappij „Feijenoord". In het jaarverslag van de naamlooze vennootschap voor Scheeps- en Werk tuigbouw „Feijenoord" over het jaar 1923, lezen wij het volgende Naarmate de nog onderhanden geble ven groote opdrachten in den loop van 1923 werden voltooid, werd het werit- gebrek steeds nijpender en was verde re inkrimping van het bedrijf noodza kelijk. Neiging tot nieuwen bouw be stond bij de Nederlandsche reeders be grijpelijkerwijze nog niet. Ontvangen aanvragen betroffen dan ook voor hef meerendeel vaartuigen voor speciale doeleinden, voor welker aanbouw wij met opoffering van winst of zelfs met aanvaarding van verlies moest worden ingeschreven, wilde men eenige kans op succes verwachten. De arbeidsloonen ondergingen geen verandering de prijzen van materialen en grondstoffen bleven het geheele jaar vrijwel op hetzelfde niveau. Een verheugend teeken is, dat einde lijk van hooger hand aan den aandrang van de industrie om verruiming van den werktijd gewilliger gehoor wordt verleend, waardoor de mogelijkheid van concurrentie op de buitenlandsche markt wordt vergroot. Zondagstuiting voor winkels. De gemeenteraad te Vlaardingen heeft met 12 tegen 9 stemmen besloten tot verplichte Zondagssluiting voor winkels. Met 15 tegen 6 stemmen verklaarde de raad zich tegen verplichte winkel sluiting op werkdagen. ieder geval komt het er niet op aan, Waarom zou hij eigenlijk niet En wat gaat het ons aan „Nou, ik weet het niet", zeide Dolo res, „maar het kan best een hotel dievegge zijn „Nonsens 1" bromde de man. „Het meisje was een kind zestien of ze ventien. We kunnen ons met dergelijke zaken niet bemoeien. We hebben aan die van ons zelf genoeg." „Je behoeft niet zoo boos te zijn. Ik heb niets gedaan", zeide Dolores ver wijtend. Zij gingen samen naar buiten en namen naast elkaar plaats op een sofa in den reusachtigen salon, die ge woonlijk „hall" genoemd wordt. Geen der hier aanwezige dames was knap per dan mrs. Heron, geen had mooiere juweelen of een elegantere japon en alle mannen bewonderden haar open lijk behalve haar eigen echtgenoot. Boven maakte het jonge meisje zich ieder oogenblik ten nutte. De typische kleine sleutel, die aan O'Reily's horloge bevestigd was, paste niet op het bureau maar er zou in het bureau een kistje kunnen staan, waarop hij paste. Clo zocht overal. Toen er eindelijk nergens meer te zoeken scheen, herinnerde zij zich plotseling een couranten-artikeltje. Zij had het gelezen in een Zondagsblad dat miss Blackburne, de parelenrijgster, haar op den Zondag, dat zij in Yonkers bij haar geweest was, gegeven had. Het artikeltje beschreef de moderne ge makken, die er in de groote hotels aan VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn de volgen de voorstellen aan den gemeenteraad gedaan Overeenkomstig de daartoe door de belanghebbenden gedane verzoeken hebben wij de eer U voor te stellen eer vol ontslag te verleenen als leeraar aan de Avondschool voor Nijverheidsonder wijs aan de heeren a. J. D. C. de Vries, als leeraar in wiskunde, zulks met ingang van 1 Juni 1924 en b. J. Schouten, als leeraar in wiskun de, zulks met ingang van 1 September 1924. Wegens het bedanken van den heer A. van de Putte (onderwijzer bij het openbaar lager onderwijs) als lid der commissie tot wering van schoolver zuim alhier, hebben wij de eer overeen komstig het voorstel der commissie in dien plaats voor een benoeming aan te bevelen 1. den heer K. de Visser 2. den heer W. de Neef, beiden onderwij zer bij het openbaar lager onderwijs alhier. Onder overlegging van het door den heer J. D. C. de Vries ingediende ver zoek om ontslag uit zijn betrekking van hoofd der openbare school voor gewoon lager onderwijs D in deze gemeente hebben wij de eer U voor te stellen den heer De Vries als zoodanig eervol ont slag te verleenen, onder dankbetuiging voor de vele diensten aan de gemeente bewezen. Wij stellen ons voor om, nadat bo vengenoemd ontslag door U zal zijn verleend, den datum van ingang daar van te bepalen op Juni 1924. Ter benoeming van drie leden in de commissie van beheer van het Viis- singsch Studiefonds, wegens periodieke aftreding, hebben wij de eer l) de aftre dende leden voor een herbenoeming aan te bevelen nl. de heeren J. Coster, J. C. Paap en J. Siegers. Ter voorziening in de beide vaca tures. ontstaan door het overlijden van den heer R. G. van Nieuwkuvk en het vertrek van den heer dr. J. Brinkman, bevelen wij U ter_benoeming aan a. (in de vacature R. G. van Nieuw- kuyk) den heer A. M. de Bont b. (in de vacature dr. J. Brinkman) den heer D. A. Dronkers. VLISSINGEN, 20 MEf. Opening der zeebaden. De opening der zeebaden alhier is bepaald op Zaterdag 24 Mei. Het prachtige zomerweer der laatste dagen en de gunstige ligging van onze bad plaats met haar zuiderstrand heeft de ze vroegtijdige openstelling mogelijk gemaakt. Geen spreekuur wethouder van onderwijs. De wethouder van onderwijs zal op 21 en 28 Mei geen spreekuur houden Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland". Gedurende het jaar 1913 was de al- gemeene depressie na de bezetting van het Roergebied van zeer nacieeligen in vloed op het reizigers- en goederen vervoer van de Stoomvaart-Maatsch. „Zeeland" alhier. De doorgaande treinverbinding werd tijdelijk opge gebracht waren. Kleine safe's waren ter wille van de gasten in de muren der kamers geplaatst en hadden alle een verschillend model sleutel. Clo kon zich den naam van het hotel niet herinne ren. Misschien was het dit wel. En zoo niet, dan was het niet waarschijnlijk, dat het Dietz Hotel het voorbeeld niet gevolgd had. Het jonge meisje keek naar den muur. leder paneel kon een safe verbergen. Er waren verscheidene paneelen van verschillende grootte, lichtgrijs geverfd en met teer-witte biesjes afgezet, leder paneel probeeren zou uren in beslag nemen (tenzij zij het geluk had om dadelijk het goede te vinden), want er kon in het bloem- patroon van den rand een veer verbor gen zijn. Maar O'Reilly had zoo angstig gekeken naar den linkerkant van de kamer. Zij zou beginnen en hoopte aan den linkerkant tot een resultaat te ko men. Doch een paar minuten nadenken zou misschien dadelijk vele minuten uitsparen. Welk van die paneelen ver borg naar de grootste waarschijnlijk heid een geheim Een fries of plint van grijs geschil derd hout liep ongeveer drie voet bo ven hef lichtroode tapijt rond de gehee le kamer. Boven deze fries waren op regelmatige afstanden groote gepleis terde paneelen. twee aan iederen kant der kamer zij vormden achtergronden voor in goud gelijste gekleurde pren ten en tusschen deze waren kleine, smallere paneelen met de gewone heven en van October af verlegd langs de route via Bentheim, rechtstreeks met het onbezette gebied van Duitsch- iand. Door deze wijziging werden vooral voor Duitschers vele belemme ringen weggenomen om van de „Zee- Iand"-route gebruik te maken en het vervoer leefde derhalve op. Vergeleken met 1922 nam het passagiersvervoer met ongeveer 30 toe, mede door de goedkoope uitstapjes naar Folkestone, die steeds meer in trek komen. Voor bezoek aan Nederland en speciaal aan Walcheren wordt in Engeland veel reclame gemaakt. De export van versch vleesch naar Engeland bleef ongeveer gelijk aan het jaar 1922, doch nam vooral uit Zeeland in beteekenis toe. Een windhoos. Tijdens de onweersbui van gisteren avond kwam tusschen acht en half ne gen plotseling een windhoos opzetten, welke voor zoover ons bekend, geen ongelukken heeft veroorzaakt. De verzanding van de Schelde. Voor rekening der Belgische regee ring is aan de firma L. Volker Azn. te Sliedrecht aangevangen met het weg nemen van verzandingen in het Nauw van Bath in de Schelde. Een spoedvergadering. De Centrale Ambtenaarsbond houdt Donderdag a.s., des avonds 8 uur, een spoedvergadering in 't Concertgebouw, De opkomst der leden wordt dringend verzocht, aldus verzoekt men ons te meiden. Scheepvaartberichten. Het Enge'sche stoomschip „Litiopa" is hier aangekomen met een lading olie. Het Fransche kabelschip ..Emile Al- lard" is gisteren hier aangekomen van Duinkerken en heden weder derwaarts vertrokken. Christ. Metaatbewerkersbond. Gisterenavond hield de afdeeling Vlissingen van den Christ. Metaaibe- werkersbond in het Militair Tehuis haar 23ste jaarvergadering. De bijeen komst werd geopend door den voorzit ter, den heer Sorel, op de gebruikelijke wijze, waarna deze een woord van welkom sprak. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit, waaruit bleek dat het organisatie leven evenals overal elders, nog steeds geen reden heeft tot roemen. De heer H. Wetseiaar. distriefsbe- stuurder, hield daarna een feestrede, met onderwerp „Na 23 jaar". Spreker gaf in overzicht van het werk der afdee ling in de afgeloopen 23 jaar verricht en kon wijzen op verschillende resul taten, welke waren bereikt. Spreker stond stil bij de toestanden op het ter rein van den arbeid, zooals die waren vóór 25 jaar en nu, en dan is veel be reikt, niet alleen wat betreft de toonen doch evenzeer in ander opzicht. De arbeidersorganisaties leven in een tijd van teruggang, maar spreker hoopt dat de arbeiders nog eens tot ontwa king zullen komen, omdat het anders wel kon gebeuren in de naaste toe komst, dat de arbeiders met schorpi oenen worden gekastijd. Spreker bracht dank aan diegenen, die getrouw zijn gebleven aan d Zhr. vakorganisatie, en bracht een woord van waardeering aan de oude vetera nen, die ook nu aanwezig waren, doch onze hoop is voornamelijk op de jongeren gevestigd. Laat ieder propa gandist zijn om de ongeorganiseerden op te wekken. bloempatronen. Onder en boven deze laatste waren nog kleinere paneelen horizontaal aangebracht, ongeveer vier meter hoog en tien meter lang aan de linkerzijde van den muur waren er twee. „Precies de goede grootte voor die juweelenkistjes", dacht Clo. „En de goede hoogte om ze te openen zonder je uit behoeven te rekken. Ais ik een safe in den muur moesi aanbrengen, zou ik dat plekje kiezen." Zij streek er met haar vinger over heen. Er gebeurde niets. Geen veer ketste. Zij probeerde het elders met het zelfde resultaat zij was teleurge steld, doch slechts om met nieuwe in spiratie een nieuwen aanval te begin nen. En werkelijk ditmaal had zij suc ces. Een paneel week en een safe werd zichtbaar. Vlug probeerde zij den sleu tel. Hij paste en opende de ijzeren deur. Clo keek in het gat. In de safe lag een stapel bankbiljetten en een papieren strook. Er lag ook een enveloppe, maar niet de enveloppe, welke het jonge meisje gedacht had te zullen vinden. Zij was langer, grooter, breeder en dik ker. Zij scheen van ruw linnen gemaakt te zijn en in plaats van de mooie gou den zegels met het monogram, waren er vijf officieel uitziende lakstempels op. Clo's hart kromp ineen. Het scheen te ongelukkig om waar te zijn. Maar er was ruimte genoeg in deze envelop pe, om de andere of den inhoud daar van te bevatten. „Ik zal het ding moeten open maken INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Doorzitten en Stukloopen schrijnen en smetten der huid, verzacht en geneest men met Irurol. koud gegeten, met ge kookte versche of ge droogde vruchten, zooals appelen, pruimen, peren, abrikozen, is een heerlijk gerecht. De bereiding is eenvoudig en niet duur. Let er echter op, dat U hiervoor steeds gebruikt de echte De sluitregels op de pakjes garandeeren de echtheid. De avond werd afgewisseld met ver schillende zangnummers van den heer Van der Eijk, met pianobegeleiding van den heer Van Noppen. Aan het einde der vergadering bracht de voorzitter een woord van dank aan allen die tot het welslagen van den avond hadden medegewerkt, waarna de heer Wetseiaar den voorzitter dank bracht voor het vele werk, dat deze ge durende zijn voorzitterschap voor de afdeeling had gedaan. De heer Wetseiaar eindigde daarna met dankzegging. De autoramp in Deli. Aan de „Sumatra Post" ontleenen wij nog de volgende bijzonderheden over het ontzettend ongeluk, dat den 8en April ji. den heer en mevrouw Van Oorschot-Lafère overkwam, waarbij de laatste met den chauffeur van hun auto den dood vonden. De heer Van Oorschot, waarnemend administrateur der onderneming Medan Estate van de Deli Maatschappij had zich in den vooravond, vergezeld van zijn echtgenoote, naar de onderneming Toentoengan begeven om daar een vendutie van den assistent Mansvelt bij te wonen. Na afloop dezer vendutie bleven de heer en mevr. Van Oorschot dineeren ten huize van den heer Kroe- se, administrateur van Toetoengan. Omstreeks 10 uur keerden de heer en mevr. Van Oorschot in hun Buick-auto huiswaarts en namen den weg via Arn- hemia. Daar 't nog zwaar regende werd de auto geheel gesloten. Alleen het echt paar en de chauffeur bevonden zich al dus in den gestoten wagen. De ijzeren brug over de Belawan- rivier willende oprijden, voelde men plotseling de auto omlaag zakken. De en kijken", besloot zij kort. Maar als zij dat deed, hoe kon zij dan zekerheid krijgen omtrent wat zij weten wilde Wanneer de enveloppe met de gouden zegels verwijderd was, zou zij de do cumenten, die erin gezeten hadden, niet kunnen herkennen. Zij nam de binnen enveloppe uit de safe en keerde die om. Aan de andere zijde was een adres, geschreven met een krachtige, bijzondere hand. „Justin O'Reilly p/a The Manger Columbian Bnk, New-York City" las zij. Er was slechts één reden om te ge- Iooven, dat de enveloppe mrs. Sand's papieren bevatte Clo's eigen krachti ge, instinctieve overtuiging. Zij drukte op een der lakken. Het knakte door. Een tweede onderging hetzelfde lot. Toen zij aan het derde begon, hoorde zij voor de deur zeggen ,<Maak de deur met een looper open, als u zoo goed wilt zijn." Het was O'Reilly's stem. HOOFDSTUK XIII. Toen Beverley Sands de deur tus schen Clodagh's kamer en die van zus ter Lake gesloten had, bleef zij zwij gend voor Justin O'Reilly staan. „Nu, mrs. Sands," zeide hij, „ik moet u nog wel geluk wenschen." „Waarmede hakkelde zij. Zij zag er heel jong en nederig uit, heelemaal niet de trotsche prinses, die Roger Sands tegen zijn wit veroverd had. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1