.a. 3 air sloten T 62e Jaargang ïgen kjes enz. MAANDAG IQ MEI BINNENLAND MissDlanche FEUILLETON VROUWENLIST HTEft. lei 1924. Walcheren". veiling werden» :ed inazie 1 a 6 ct. per K.G. krop- ool 6 a 222 ct. 'rekes 5 a 8 ct. jsla 76 a 91 ct. "sla 74 a 986 ct. uring 13 a 21 ct.,. Der 11 a 51 et. a 84 ct. peter- 50 a 89 ct., alles 28 ct. per bos luk aardbeien 37 A dieden, Openbare- deringen enz. gelijks bioscoop- ivonds 8 uur. en Zondagrr.id- deren avond bios- anvang 8 uur en Zondagmid- Dagelijks concert -Bekker. van 3146 uur. en Solisten-avond Zaterdag en van 3.305.30. iterdagavond Con- rooneelvoorstelling ;ester, Concertge- S-NOI18 1924 P f AZIJN ■S| z. oopen 'raagd tegen 1 J"m SLAAPKAMER keuken. (Liefst om- prijsopgave onder ii „Vliss. Coiirao' VL1SSIINCSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten Op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Venhuuf., Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Diehstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. De Rijksmiddelen. De rijksinkomsten vertoonen een ge stadige daling en hebben over de maand April van dit jaar opgebracht ƒ35.390.793, tegen ƒ36.880.924 in April 1923, een vermindering alzoo van 1.490.131. Meer vloeide uit dividend- en tan tième-belasting ƒ702.900 (vorig jaar April ƒ497.432) vermogensbelasting 2.560.535 (vorig jaar 2.284.257) suikeraccijns 3.280.829 (vorig jaar ƒ3.240.692) accijns op wijn ƒ98.825 (vorig jaar ƒ56.073) accijns op zout ƒ126.379 (vorig jaar 93.165) accijns op tabak 1.366.754 (v.j. 1.159.222) registratierechten ƒ1.887.515 (v.j. ƒ1.478.233) rechten van successie, van overgang bij overlijden en van schenking 4.153.180 (v.'j. ƒ3.280.363); rechten op den invoer ƒ3.261.946 (v.j. ƒ2.789.624), belasting op gouden en zilveren werken 85.966 (v.j. 77.497); essaaiioon 112 (v.j. 107)statistiek- recht ƒ355.710 (vorig jaar ƒ263.503) loodsgelden ƒ289.851 (vorig jaar ƒ172.729). Minder brachten op grondbelasting ƒ1.443.995 (v.j. April ƒ1.482.457) in komstenbelasting ƒ9.357.944 (vorig jaar 12.925.720) accijns op binnen- en buitenlandsch gedistilleerd de som van ƒ3.768.378 (v.j. ƒ3.904.479) bier accijns ƒ298.610 (v.j. ƒ470.294) ac cijns op geslacht ƒ811.844 (vorig jaar 839.057) belasting op speelkaarten ƒ8514 (v.j. ƒ8645) zegelrechten ƒ1.295.920 (vorig jaar ƒ1.525.556) domeinen ƒ210.365 (v.j. ƒ229.357) akten voor jacht, visscherij, enz. 167 (v.j. 226) recht op mijnen 176 (v.j. ƒ77.898). De opbrengst der personeele belas ting is in deze statistiek niet opgeno men wijl in de maand April de einduit- keering van de provinciale en gemeen- te-opcenten betreffende den vorigen dienst pleegt plaats te hebben, welke tengevolge van den achterstand op dit middel de opbrengst over de maand April overtrof. De Staatsloterij bleef in April 1924 gelijk aan April 1923, ml. 24.338. Over de eerste vier maanden van dit jaar is nu in totaal ontvangen de som van ƒ134.429.279, tegen ƒ142.170.313 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Wij houden de kwaliteit aan de spits de prijzen zoo laag mogelijk. Bij elke vergelijken de proef zal een ieder moeten zeggen Geef MIJ maar Naar het Engelsch. De luchtstroom en het lawaai van al die opgewonden stemmen gaven haar een goed voorwendsel om het conven- tioneele „Waar ben ik te stamelen. „We zullen je naar je kamer bren gen, lieveling", zeide Beverley en Clo vroeg zich af of haar comedie spelen haar Engel ook ai misleid had. „De huttler kan „Neen, dank u, ik doe het liever zelf", viel O'Reilly haar in de rede. „Dat is haar kamer", zeide mrs. Sands tegen hem. „Als u haar op bed wilt leggen „'Neen als hei je blieft niet", smeekte het jonge meisje. „Breng mij naar de kamer ernaast, de kamer van zuster Lake. Ik moet daar zijn. Ik zal dadelijk wel zeggen waarom." Beverley deed de tusschendeur open en draaide vlug het licht op. „Leg mij op dat toed", beval Clo. Nadat O'Reilly het gedaan had, bleef mj staan alsoï hij op verdere orders wachtte. Clo keek van hem naar mrs. ands. „lk heb zooveel doorge- Ioh steunde zij. „Ik heb zoo ge- dacht, dat ik niet meer le- wum thuis zou komen. O. mr. O'Reilly JT F nt 200 ''e' voor mij geweest 2'ijn j,,at alles niet voor niets geweest in hetzelfde tijdsverloop van 1923, een vermindering alzoo van ƒ7.741.034. Nederland en België. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot ge delegeerden van Nederland in de Ne- derlandsch-Belgische commissie tot op stelling van een ontwerp voor een met België te sluiten verdrag tot regeling van de rechterlijke bevoegdheid, van het gezag en de uitvoering van rech telijke uitspraken en beslissingen van scheidslieden en authentieke akten, de heeren mr. B. C. J. Loder. president van het Permanente Hof van Internati onale Justitie, lid van de staatscommis sie voor Internationaal Privaatrecht prof. mr. J. Ph. Suyling, hoogleeraar aan de Universiteit te Utrecht, lid van de staatscommissie voor Internationaal Privaatrecht en mr, J. Kosters, raads heer in den Hoogen Raad der Neder landen, lid van de staatscommissie voor het Internationaal Privaatrecht. De loodsen-overeenkomst. De „Gazet van Antwerpen" meldt, dat de nieuwe overeenkomst voor de beloodsing van de Schelde heel wat ontstemming heeft teweeggebracht bij de loodsen. De Antwerpsche correspondent van „de Maasbode" heeft in loodskringen in de Belgische Scheldestad een onder zoek ingesteld en vernam het volgende: Wat dit blad (de „Gazet van Ant werpen") schrijft is onjuist. Er is hee- lemaal geen ontstemming onder de loodsen, en geen der beide diensten, noch de Belgische, noch de Nederland- sche. zal door de nieuwe overeenkomst schade lijden. Want feitelijk brengt de overeenkomst niet de minste verande ring in den dienst. Wat toch is het ge val De schepen, door de Wielingen komend, worden door Belgen geloodst, maar de vaste schepen, die gewoon zijn Nederlandsche loodsen te nemen, zullen ook in de toekomst hun Neder- landschen loods krijgen, vandaar dat is toegestaan, dat een Nederlandsche loodsboot voor de Wielingen zal liggen. Hetzelfde is voor de Noordelijke ingan gen der Schelde bepaald. Schepen, welke langs dezen weg naar Antwerpen varen, worden door Nederlanders daar heen gebracht, doch de vaste schepen, die gewoon zijn Belgische loodsen te gebruiken, zuilen ook door het Oostgat door Belgen bediend worden. Daartoe is in de overeenkomst bepaald, dat de Belgen ook een loodsboot voor het Oostgat zullen stationeeren. Feitelijk is er dus niemendal veran derd in de uitoefening van onze dien sten, ieder behoudt zijn eigen schepen en al het geschrijf in „Nieuwe Gazet" e.a, is onzin, en bewijst alleen, dat de ze schrijvers niet op de hoogte of niet van goeden wil zijn, Maar waarom dan die overeenkomst vroegen wij onzen zegsman, Uit reden van bezuiniging, luidde het antwoord. Door deze overeenkomst worden de Nederlandsche en Belgische regeeringen in staat gesteld elk een loodsboot uit de vaart te nemen en dat vertegenwoordigt heel wat in dezen tijd, dat er overal en op alles moet bezui nigd worden. De rapporteur over de Belgische ma- rinebegrooting in den Senaat wijst er op, dat het over 1924 voorziene tekort voor het zeewezen meer dan 36 millioen bedraagt. Hiervan komt op den post dienst Oostende-Dover ongeveer 11 millioen en op den loodsdienst 22 mil lioen. Voor den oorlog leverden deze diensten winst op. De slechte financi- „Wat wilt u dan van mij vroeg hij stijf. „Niets anders dan dat u met mrs. Sands praat. In de kamer hiernaast mijn kamer. Niemand zal u daar, storen. Als de zuster terug komt, zal zij eerst naar haar eigen kamer gaan. Daarom heb ik u gevraagd mij hier te brengen. Ik heb u niet kunnen overhalen mij de papieren te geven. Misschien zal mrs. Sands het ook niet kunnen. Maar ik bid u, ik smeek u, geef haar tenminste de kans ervoor. Luister naar wat zij te zeggen heeft „Goed", antwoordde hij tegen zijn zin in. „Ik zal doen wat u vraagt. Maar ik doe het alleen ter wille van u." Beverley was op den drempel van de kamer ernaast blijven staan. Thans ging zij daarin terug. O'Reilly volgde haar maar bij de deur keerde hij zich om. „Vaarwel zeide hij tegen Clo. „Vaarwel", herhaalde zij. „En ik dank u nogmaals voor alles." Zij had meer 0111 hem te danken dan hij wist dat, wat zij in haar stijf toegeknepen hand hield. HOOFDSTUK XII. Mrs. Sands volgende, liet O'Reilly de deur tusschen de twee kamers open. Beverley ging echter terug en sloot haar. „'De schat denkt aan alles dacht •Clo. „Laat het maar aan haar over om niets te vergeten. Dat zij de deur dicht doet bewijst, dat zij op mij rekent." iHet jonge meisje was doodmoe, haar hoofd deed pijn toch sprong zij dade- eele toestand moet worden toegeschre ven aan de invoering van den stoom- loodsdienst. Wat deze dienst betreft kunnen de uitgaven pas verminderd worden na de aanvaarding van de nieuwe regeling op de Schelde. Echter dient te worden opgemerkt, dat, terwijl men in andere landen de loodsgelden aanzienlijk verhoogd heeft, de Belgi sche tarieven nog hetzelfde zijn als in 1863 en niet kunnen worden verhoogd zonder voorafgaande bestemming van de mogendheden, die in dat jaar mee gewerkt hebben aan de Schelderege- ling. De zaak is in onderzoek bij bui- tenlandsche zaken, dat ook de moge lijkheid overweegt een gemengde loodsdienst in de plaats te stellen van de huidige regeling. Deze hervorming zou tot aanzienlijke besparingen leiden, maar is uiterst netelig, daar men daar toe de toestemming der Nederlandsche regeering behoeft. De rapporteur dringt er tevens op aan, dat de toestand in het vaarwater voor de haven van Ant werpen onverwijld worde verbeterd, om den ondergang van de haven te voor komen, welke meer bedreigd schijnt dan ooit. Begrafenis F. W. N, Hugenholtz. Onder buitengewoon groote belang stelling had Zaterdagmiddag te Utrecht de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van het soc. dem. Tweede Kamerlid ds. F. W. N. Hugen holtz. Nabij de rijksklinieken van waaruit de begrafenis plaats vond. had zich een groote menigte leden der S. D. A. P. en van vakbonden in een stoet opgesteld. Toen de kist, welke door tientallen fraaie kransen en bloemstuk ken bedekt was in den lijkwagen gezet was, kwamen de volgkoetsen met fami lieleden en daarachter volgden verschil lende Kamerleden. Voorts vertegen woordigers van het partijbestuur der S. D. A. P., van de Gewestelijke Fede ratie, de stedelijke Federatie, terwijl daarna een deputatie volgde van den Bond van Minder Marinepersoneel en voorts honderden leden der S. D. A. P. en van vakbonden. Aan de groeve waren behalve de reeds genoemden nog aanwezig Jhr. rnr. Rutgers van Rozenburg namens de Chr. Hist. Kamerclub prof. dr. Gun ning namens het Aig. College van toe zicht en advies op "net Rijksopvoedings wezen dr. Schuurmans Stekhoven ds. v. d. Hoeve en verschillende leden van den Reclasseeringsraad. Carl E. H. Corvey J. Zaterdag is te Amsterdam, 47 iaar oud, overleden de heer Carl E. H. Cor vey, directeur-hoofdredacteur van „het Leven", voorzitter der vereeniging „de Illustratie-pers". Onder het pseudoniem Frans van Erlevoordt heeft de thans overleden eenige spannende romans geschreven van welke de meest beken de was „De Stormvogels". Ook voor verschillende periodieken leverde hij bijdragen. Nederlandsche Petroieum- en Asphalt- Maatschappij. De directie van de N.V. Nederland sche Petroleum- en Asphalt-Maat- schappij te Rotterdam zegt in haar ver slag over 1923 o.a. het volgende De winst- en verliesrekening .sluit met een verliessaldo van 68.670.03\'2 waarin begrepen het saldo verlies over de boekjaren 1921 en 1922, respectie velijk 1.405.19 en ƒ32.593.89. Dit ongunstig resultaat is een ge volg van de weinig ioonende prijzen, lijk op, toen de deur in het slot viel. O'Reilly had haar hoed binnengebracht en op een tafeitje gelegd. Er was geen speld in, maar -Clo drukte de zachte toque over haar zwaar rood haar en hoopte dat zij er niet slordig genoeg zou uitzien om in het oog te vallen. Met knikkende knieën liep zij naar een andere deur, die uitkwam op de gang, welke weer liep naar een kleinere gang naar de keuken en de kamers van het personeel. Clo moest dien weg nemen, omdat zij bang was, dat, als de portier haar zag, hij haar niet zou willen laten gaan, voor hij naar boven getelefo neerd had. Clo nam uit de beurs, die mrs. Sands haar gegeven had, twee biljetten van tien en twee biljetten van vijf dollars. „Dat is genoeg", zeide zij, „zelfs ai zijn ze allemaal thuis." Met het geld in haar hand deed zij de keukendeur open. Alleen de kok en een vrouw waren er aan het werk. „Ik ben Clo Riley, het meisje, voor wie mrs. Sands zoo lief is geweest" zeide zij. „Ik ben weer beter en ik moet uit. Mrs. Sands heeft bezoek en ik wil haar liever niet storen Mag ik van uw lift gebruik maken Zoo sprekend legde zij een biljet van tien en een van vijf dollar naast elkaar op een tafeltje. Zij zinspeelde niet op het geld en wees er ook niet naar, wat de twee anderen trouwens ook niet deden. Vijf minuten later zat zij in een taxi en reed naar het Hotel Dietz terug. Ditmaal liep zij brutaal naar een lift in een lange rij van zes. „Vijftiende die voor de diverse producten in het afgeloopen jaar konden worden bedon gen. Daartegenover staat, dat in de tweede helft van het jaar de omzet be langrijk werd verhoogd, zoodat een groot gedeelte van de fabriek in de laatste maanden voortdurend in wer king is geweest. Blijft deze toestand aanhouden en tot heden is dit het ge val, dan kan het nieuwe jaar met meer hoop tegemoet gezien worden. De nieuwe installatie, waarvan in het vorig verslag sprake was, is dit jaar in werking geweest. De technisch inge wikkelde behandeling veroorzaakte veel tijdverlies en de raffinatie van de verkregen producten, die overigens van zeer goede kwaliteit zijn, bleek een moeilijk op te lossen vraagstuk. Door deze redenen bleven de fi-nancieele re sultaten beneden de verwachting. In- tusschen zijn bovengenoemde bezwa ren voor het grootste gedeelte over wonnen. De winst- en verliesrekening vel- meidt debet saldo A. P. ƒ33.999 pacht terreinen ƒ4.300 salarissen ƒ43.313 interest 16.264 algemeene onkosten 44.408. Credit winst en exploitatierekenin gen, waaronder opbrengst van huren, etc. ƒ73.616; saldo verlies ƒ68.670. De balans vermeldt als activa in stallatie te Vlissingen ƒ938.569 voor raden grondstoffen en producten ƒ111.103; kasmiddelen en debiteuren ƒ163.217 gebouwen terrein II 5000, eigen aandeelen ƒ360.000 contract I.O.O.C. ƒ75.000, saldo verlies over boekjaar 1921 ƒ1405 idem over 1922 ƒ32.593 idem over 1923 34.670. Passiva aandeelen u.g. 1.000.000 crediteuren ƒ599.467, afschrijvingsre kening I22.Ó9. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. In de Vrijdagavond gehouden verga dering kwam in behandeling het voor stel om een schrijven te richten tot de Tweede Kamer, met verzoek het voor stel tot het verleenen van een crediet aan de Handelskamer niet aan te ne men, hetwelk een vrij uitvoerige discus sie tengevolge had. De heer Bosman zou gaarne de be zwaren tegen het crediet nader uiteen zetten. Als spr. het goed begrijpt is 50 der winst bestemd voor afschrij ving op niet betaalde bijdragen der deelnemers. Het gaat niet op, daarvoor het belastinggeld te gebruiken. Spr. zou een afschrift aan alle Kamers willen zenden. De voorzitter zeide dat dit laatste reeds in het voorstel van het bureau staat. De heer jeronimus zeide. dat wat de Kamers ook tegenwerpen, het voorstel in de Tweede Kamer toch wordt aan genomen, want de „roode en zwarte broeders" zijn er voor. Toch dient men punt voor punt aan te roeren en te vragen wat die beteekenen. Men moet er voor danken maar steeds op te dok ken voor alle geliefhebber op sociaal- economisch gebied. De heer Bosman meent dat de Ka mers toch zijn opgericht om steeds door den minister te worden gehoord. Men moet nu laten voelen, hier niet voor aardigheid te zitten. De voorzitter zeide, dat er geen be zwaren zijn alles uitvoerig te vermel den. De heer Massee vroeg of de opvat ting van den heer Bosman over de etage zeide zij alsof het hotel haar toebehoorde, en dadelijk werd zij erin gelaten. „Dank zij mijn mooie kleeren", dacht zij. „Als ik mijn oude zwarte cape om had, zou het zoo makkelijk niet gaan Gewapend met O'Reilly's sleutel liep Clo door verscheidene gangen en kwam eindelijk voor de deur van zijn zitka mer. Haar vingers beefden zoo, dat zij het sleutelgat niet vinden kon, en ter wijl zij ernaar tastte, ging de deur van het appartement ernaast open. Clo schrok alsof er op haar geschoten was en zij liet den sleutel vallen. „Groote gek schold zij zichzelf uit, terwijl zij zich bukte om hem op te ra pen en haar gezicht te verbergen. Als de menschen (zij hoorde aan de stem men, dat het een man en een vrouw waren) nu maar voorbij waren vóór zij behoefde op te kijken. Maar zij hadden blijkbaar weinig haast. Zij waren voor hun eigen deur blijven staan en praat ten fluisterend over haar, daar was Clo zeker van. In een groot hotel als dit was het tien tegen één, dat zij O'Reilly zouden kennen. „Ik moet het niet laten voorkomen of ik zenuwachtig ben", dacht zij. En opkijkend, probeerde zij hen te vernie tigen met een blik vóór zij weer naar het sleutelgat zocht. De vrouw was mooi, een prachtig, donker schepsel, rijk gekleed en als bezaaid met juwee- len. Maar vreemd genoeg, juist de man trok Clo's aandacht, de man, wiens open oogen het meisje een electrischen winstverdeeling juist is. De heer Bosman zeide dat dit zekei zoo is. De heer Jeronimus begreep niet waarom de instelling nog moet blijven bestaan. De heer P. G. Laernoes vroeg wat de heer jeronimus bedoelde met de roode en de zwarte broeders. De heer Jeronimus zeide, dat de de mocratische elementen de voorstanders zijn van de coöperatie. Den heer P. G. Laernoes speet het dat uitdrukkingen ais die van den heer Je ronimus geuit worden, die komen in deze vergadering niet te pas. Men is niet in een. politiek lichaam. Spr. hoopt dat de voorzitter zulke uitdrukkingen niet meer toelaat. De heer Oosterbaan meende de uit drukking te moeten toeschrijven aan te weinige kennis over de politiek. Als er V.-D. zijn, die te democratisch doen, kan men daarvoor niet heel de partij verantwoordelijk stellen. Zoo is het ook bij de R.-K., een deel steunt rood, maar dit is een minderheid. De qualificatie was hier niet op zijn plaats. De heer Jeronimus geeft toe wellicht te veel te hebben gegeneraliseerd. Men zal moeten afwachten wat de zwarte broeders doen. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Verlaging bijdragen Handelskamer. Vervolgens kwam het voorstel ter tafel om den minister te adviseeren de bijdragen voor eerste inschrijving en voor jaarlijksche bijdragen aan het Handelsregister met 20 te vermin deren, terwijl de commissie voor het Handelsregister meende dat dit 25 kon zijn. De heer Jeronimus vroeg hoe men de bedoeling moet lezen. Wil de minister dat alle Kamers hetzelfde bedrag blij ven vragen. Er is toch verschil in de geldmiddelen. Spr. zou willen, dat ge vraagd werd een maximum bedrag in de wet neer te leggen, maar verder de Kamers de bedragen te doen vaststel len. De secretaris meende, dat wel dege lijk de bedoeling is alle Kamers gelijk te doen heffen. De voorzitter zeide, dat het bureau het idee van den heer Jeronimus, om een wettelijk maximum te vragen, overneemt, waarop het voorstel zonder hoofdelijke stemming werd aangeno men. Het laatste voorstel van het bureau was dat tot aansluiting bij de Vereeni ging van Kamers van Koophandel in Nederland, welk voorstel werd aange nomen. Bij de uitvoerige rondvraag kwam het eerst ter sprake de Postcheque- en girodienst. De heer Olthoff vroeg of er niet eens kan worden gevraagd hoe het nu zit met den postchèque- en girodienst. Er worden duizenden aan ambtenaren weggegooid, terwijl men spreekt over bezuiniging. Naar sprekers meening moet de dienst óf verdwijnen óf zoo spoedig mogelijk weer in werking tre den. De heer Jeronimus gaf toe dat het geld weggooien in schijn waar is, maar om reden, die spr. niet wil inoemen, is het beter dat de dienst voorloopig stil blijft staan. De voorzitter zeide, dat de voorbe reiding der hervatting vergevorderd is en de hervatting bij de regeering in overweging is. Verkoop zaaioesters. De heer v. d. Berg wees er op, dat schok gaven. Hij was een groote, slanke man van middelbaren leeftijd met rood haar en een kortgeknipte roode, met grijs doorspikkelde baard. Hij had hooge schouders en maakte, ondanks zijn onberispelijke avondkleeding, geen bepaald gedistingeerden indruk. Maar onder een paar borstelige donkere wankbkrauwen flitste een licht, dat Clo haar adem benam. Zij wist niet wat zij van dien blik moest denken. Het was alsof zij door den bliksem getroffen was. „'Lieve hemel, hij moet ëen vriend van O'Reilly zijn" dacht zij. Maar zelfs dat vermoeden was niet voldoende, om dien blik te verklaren. Bang stak zij den sleutel in het sleutelgat, viel bijna de kamer in en sloeg de deur achter zich dicht. Zij behoefde de deur dus niet af te sluiten, want zonder sleutel kon zij van den buitenkant niet geopend worden. „Ik kan nu, wat er ook gebeurt, het fort enkele minuten houden In de gang stonden John Heron en zijn vrouw nog voor hun eigen deur. „Dat is wel het zonderlingste wat ik ooit meegemaakt heb riep Heron uit. Toen zij uit hun appartementen kwa men, hadden zij het impressionistische schouwspel gehad van een In het wit gekleede gedaante, die zicii over het sleutelgat boog en zich bul te om den gevallen sleutel op te raper onwille keurig waren zij blijven staan. Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1