ivertenties ER WOENSDAG 14 MEI No 114 62e Jaargang e Maatschappij w oomvaart GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON VROUWENLIST BINNENLAND >AG nog R jiaatsen nderden den. >busdienst [—Vlissingen.. ERLAGING. jarief enkele reis |rs worden inge- efd aanbevelend, lOONACKERS Jerhuur, Koop en Verkoop En DJenstaanvragen, enz. Staling, van 1-5 regel» jgel meer 15 cent pNWONING 'betrekken. |ard Bankert no. 42: kVROUW Igmorgen gevraagd, raat 61 (beneden). IISTERS, NAAISTERS en fERKSTERS, wordbi op de mo- I 3NSHOUWER Molenwater 255/56, Innen zich ten allen 1 of persoonlijk aan- liten de >tad worden j feitelijk vergoéd. I Hotel „Suisse", te- li on te 'Tilburg, voor WERKMEISJE, leitken, geheel intern, pel verval. ENSTBODE Lraagd. (raat 101. net tMEISJE. MULDER, Groene- Ivragen 's avonds na ■hef 'Gasthuis KGDÏENST BODEN Jch aan te melden bij Ides avonds tusschen pAGMEISJE jbeneden de 16 jaar. (aistraat A 58, Sou- nette aankomende Srpr r njfr ^NDHUli Böulevaril MEISJE Ijuni betrekking voor Ir letters M. Hbu- |urant'\ later-; wordt ge- pENSTBODE I n?cjit, feu„VlSss/ Courant". ENSTBODE bV^Bbulevard Evert- Id- njet 1 Juni in I Dén n&ag gevraagd Ir MEISJE, bende werken en een- ë'ri /een )E MEISJE, ar, voor huiswerk en n. Zich te vervoegen VALTE, Houtkade 14. liddelb. - Rotterdam gelegen plaatsen. fAN PASSAGIERS <EN EN VEE. lei t. *141. !.m. uw 8 8 tl' tgen wordt Woens dag 's morgens ten liddelburg gevaren, tie» te bekomen: .V. Transport-» ff Erven 31 VOS, EENHOORN,W»1 30STERH0ÜT, Tel; jaifENHSS, Tel-101 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Weekabon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. AFSLUITING WEGEN. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat een gedeelte der Soheldestraat vanaf de .Paul Krugerstraat tot aan den Singelweg, voor het openbaar verkeer met rij- en voertuigen is afgeslo ten van 15 Mei 1924 tot zoolang als noodig zal blijken. Vlissingen, 14 Mei 1924. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L. B. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMER-OVERZICHT. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag Rijwielbetasting. De heer Van Ravesteijn mag Vrijdag interpelieeren over den stand der on derhandelingen met Rusland, en mr. Bom heeft gevraagd over 'het niet-ver- leenen van Koninklijke goedkeuring op de statuten van De Dageraad te mogen interpelieeren. Drie gulden voor een rijwiel-belas ting, het is een gemakkelijk systeem om aan igeid te komen. Maar fraai is het middel niet. 't Is wat te veel een luk-raak-stelsel. Doordat de belasting geen rekening houdt met de draag kracht van den bezitter noch met de waarde van het rijwiel, is de heffing zeer willekeurig. In de personeele 'be lasting was het rijwiel een „grondslag" van 18961919. Daar was ten slotte nog een progressie en beteekende dat de laagste klasse slechts 75 cent per jaar per fiets betaalde. Nu is alles drie gulden, voor het rammelkastje zoowel als voor de fonkelnieuwe fiets. In diverse toonaarden is dit alles herhaald. Ook vreesde men, dat er met de rijwielbewijzen zal worden gesja cherd, dat deze gestolen zullen worden en dan verhandeld. Minister Colijn wist alleen ter ver dediging te zeggen, dat de denkbaar- eenvoudigste vorm voor deze belasting was gekozen. Iedere administratieve rompslomp is achterwege gelaten. Ove rigens hetzelfde verhaal de directe belastingen speciaal op de rijkeren kunnen niet meer opgevoerd worden want het kritieke pu'nt is al overschre den. Thans moeten de belastingen over de geheele linie worden verhoogd. Al leen luxe-verteringsbelastingen zijn nog in den maak voor de rijkeren al leen. De auto zal daarbij ook wel lir aanmerking moeten komen. De minis ter erkent het dus duidelijk met deze uniforme belasting heeft 'hij ten doel om de progressie in andere belastingen te drukken, omdat deze reeds te hoog is opgevoerd,. Van de kapitaalsvlucht, die van verdere opdrijving het gevolg Naar hef Engelsch. 141 „Dan heeft u het leelijk mis. Ik heb zaken te doen met een vrouw en niet met een kind. Maar als u wat voor mij hebt „Ik heb het nog niet", viel Clo hem in de rede. „Het is nog geen tijd. Maar ik ben op weg naar de plaats waar het is, en weet hoe ik het krijgen kan. Het eenige is, dat het na tienen worden kan. Dat kwam ik u zeggen." „Spaar uw verdere praatjes maar Tien uur is de uiterste termijn. Als zij .niet wil, dat ik op mijn belofte terug kom, moet zij niet op de hare terug komen." Hij leek thans meer dan ooit op een 'ret, dacht het meisje. „Mrs. Sands heeft absoluut niets be loofd omtrent tijd. Maar wat dat betreft wij willen ook even graag als u, dat de zaak voor tien uur afgeloopen is. Als wij kunnen, zullen wij het doen. Als wij niet kunnen, zult u moeten wachten. Nu de zaken zoo staan, is het in uw voor deel met ons en niet tegen ons te zijn." "O ja Daar ben ik anders nog zoo zeker niet van Ik ben er niet zeker van; dat die mooie mevrouw geen ander spelletje speelt en haar man ook. Ik nu' Z'J en Roger Sands in den- eimen trein gereisd hebben. Ik laat me "gen, als ik kan begrijpen waarom zij zou zijn, is en blijft de minister zeer bevreesd in tegenstelling met den heer Van Ravesteijn, die oordeelt dat de minister macht genoeg 'heeft om die vlucht tegen te gaan. Verschillende pogingen worden aan gewend om de onbillijkheid iets te ver minderen. De heer v. d. Heuvel wensch- te de belasting op 1 te stellen als het rijwiel niet meer dan ƒ20 waard is. De prijs voor de overige rijwielen wilde hij dan op ƒ3.50 brengen. Verder ging weer de heer Hiemstra, die geen belas ting wil hebben als de eigenaar der fiets geen rijksirtkomstenbelasting be taalt en zijn fiets noodig heeft voor de uitoefening van zijn beroep en daarbij kostwinner is of gezinshoofd. De heer Loerakker vroeg maar 50 cents en de heer Van Rappard weer één gulden voor de armsten. Deze amendementen zijn nogal zon derling, omdat, gelijk de heer Oud te recht opmerkte, een zakelijke belasting nu eenmaal geen rekening houdt met financieele draagkracht. De minister wees dan ook de amendementen af, omdat zij niet pasten in het stelsel en omdat zij vee! administratieven romp slomp met zich brengen en dus vermin dering van inkomsten. De nieuwe burgerlijke pensioenwet. „St. Petrus" weet thans de volgende bijzonderheden mede te deelen uit het eerstdaags te verschijnen wetsontwerp- Burgerlijke Pensioenwet. Ie. los personeel heeft in 'het vervolg Burgerlijke Pensioenwet 2e. tijdelijke ambtenaren met minder dan 2 dienstjaren kunnen geen recht aan de pensioenwet onfleenen 3e. ambtenaren met een inkomen be neden 500 vallen buiten de pensioen wet 4e. voor de berekening van het pen sioen zal voortaan 1% pet. van den grondslag gelden 5e. het minimum pensioen van 30 pet. komt te vervallen 6e. voortaan geven geen 35 maar 40 dienstjaren ïecht op een maximum pen sioen van 70 pet. 7e. de termijn van 7 dienstjaren, waarna men aanspraak had op pen sioen, wordt verlengd tot 10 dienstja ren 8e. het recht op weduwen- en wee- zenpensioen voor op wachtgeld ge stelde ambtenaren wordt zoo gewijzigd, dat het kan worden behouden door voortgezette premiestorting naar een vastgestelden grondslag (maximum premie 165) 9e. personen op burgerlijke arbeids overeenkomst hebben geen aanspraak op pensioen 10e. van de inkoopen komt voortaan de helft voor rekening van den ambte naar (inplaats van een kwart) te beta len in 15 jaren (inplaats van in )0 ja ren) 11e. vervroegd ouderdomspensioen komt te vervallen 12e. de minimale werkelijke dienst tijd van 3 jaren wordt gewijzigd in 5 jaar 13e. het z.g. wachtgeidpensioen (nl dat hetwelk verleend werd na afloop van den wachtgeldtermijn) komt te vervallen I4e. jaren op wachtgeld doorge bracht tellen niet meer mee voor pen sioen 15e. wachtgeldjaren kunnen bij -her- het doen zou, maar het is mogelijk, dat zij samen een complot gesmeed hebben. Ik kan begrijpen waarom Sands het zou willen, ook al zou zij niet willen, en een man is sterker dan een vrouw. Sands werkte in dien tijd voor John Heron. Dat wil heel wat zeggen." „Maar dat wil niet zeggen, dat mrs. Sands haar belofte niet zal nakomen. Ik weet, dat zij haar woord altijd houdt", hield Clo vol. Zij sprak krach tig, maar haar gedachten waren elders. Zij waren geheel vervuld met den naam van John 'Heron Beverley had dien nooit genoemd. Het jonge meisje kon niet raden in welk verband die stond met de zaak, die zij thans in haar klei ne, vastberaden handjes had. Zij wist niet waar en hoe zij dien ooit te voren had kunnen hooren, maar toch klonk hij haar niet vreemd in de ooren. Het gevoel, dat zij bij het hooren ervan had gekregen, verwonderde haar. Het was alsof de naam „John Heron" haar in het oor gefluisterd was in een droom een droom, dien zij niet vergeten had, maar die onder andere dingen in haar brein begraven was. Het jonge meisje was dadelijk op haar hoede. Er was slechts één ding, dat zij met span nende zekerheid wist. In dien begraven droom waren andere dingen met dien gefluisterden naam verbonden snik kende geluiden als van iemand, die in het donker huilt. „In ieder geval", ging Peterson voort, „er was een complot en degenen die daarin betrokken waren, moeten boeten voor hetgeen ik in Chicago plaatsing voor pensioen worden inge kocht 16e. als een gepensionneerde inkom sten gaat genieten na zijn ontslag, mo gen die inkomsten plus het pensioen niet hooger zijn dan het laatste salaris (precies dus als bij wachtgeld) anders wordt dat pensioen met het meerdere verlaagd 17e. de pensioenraad mag een amb tenaar in observatie nemen en zelfs laten- opereeren, als hij zich wil laten afkeuren (bij weigering vervalt recht op invaliditeitspensioen) !8e. de pensioenen worden voortaan weer 3-maandelijks betaald 19e. een bezwaarschrift bij den Pen sioenraad zal voortaan ƒ5 kosten 20e. een beroep bij den Centrale Raad van Beroep te Utrecht zal voor taan 10 kosten 21e. gelegenheid zal worden gegeven bij salarisverlaging den grondslag te verlagen -beneden dien van 1 Juli 1922. 22e. tot 1 October 1924 tellen wacht geld] aren nog mee voor -pensioen 23e. wachtgeidpensioen, vastgesteld voor 1 October 1924, wordt slechts -uit gekeerd gedurende een aantal jaren gelijkstaande met het aantal dienst- jaren. Dienstweigering. De heer Van Zadelhoff, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van justitie gevraagd 1. Is de minister bereid te bevorderen, dat de wet van 13 Juli 1923 betreffende dienstweigering zoo spoedig mogelijk in werking treedt Zoo ja, kan zijn excellentie mededee- len omtrent welken datum dit zal ge schieden, vooral ten behoeve van hen, die, in afwachting dier inwerkingtre ding, voorloopig uitstel van eerste oefe ning hebben gekregen voor den tijd van één jaar De Rijkspostspaarbank. De opgave omtrent de inlagen en te rugbetalingen in de rijkspostspaar bank in de verschillende gemeenten in ons land, toont een kolossale terugbeta ling aan, terwijl het bedrag der inlagen veel lager is en op sommige plaatsen 50 7 minder bedraagt. De algemeene malaise zal hieraan wel niet vreemd zijp doch ook het feit dat de rijkspost spaarbank nog maar steeds een lage rente vergoed!,-zat wel roede oorzaak zijn dat men zijn geld niet meer aan de rijkspostspaarbank toevertrouwt. Inkrimping acten Nijverheidsexamens. Naar het „Vad." verneemt, zullen maatregelen worden overwogen tot vereenvoudiging der Nijverheidsonder- wijsexamens en tot inkrimping van het aantal acten. Hiervoor zal met de exa mencommissies overleg worden ge pleegd. Verder zullen de subsidies geleidelijk worden ingetrokken met het oog op de in opleiding zijnde leerlingen. Ook is een wijziging aangebracht, waardoor niet aan een school opgelei de, maar door zelfstudie, door corres pondentie-onderwijs en in de practijk gevormde technici in de gelegenheid gesteld worden door het afleggen van een examen een getuigschrift te ver werven overeenkomende met dat, door middelbare nijverheidsscholen uitge reikt. In zeer bijzondere gevallen, wanneer aan dat examen niet kan worden deel genomen, kunnen de examengelden worden teruggegeven. doormaakte, toen ik haar in Chicago gemist heb. Dat is één van de redenen, waarom ik hier in New-York ben. Als ik die papieren vóór tien uur niet heb, zal ik naar het huis van Sands gaan en mevrouw te spreken vragen." ,,U zoudt mr. Sands niet thuis vin den", viel het jonge meisje hem in de rede. „;Hij is uit. En wanneer hij terug komt, zal hij waarschijnlijk dadelijk weer weggaan." „Zoo, zoo Zijn persoonlijkheid werd wakker als die van een zwak nachtdier, dat zich in een bosch ver scholen houdt. Clo nam hem goed op en trachtte zijn bedoelingen uit te vorschen. ,,'Het zou beter voor u zijn om naar huis te gaan, kindje", raadde hij aan. „Wil ik u soms thuis brengen of „Ik heb nog een andere boodschap te doen", zeide het jonge meisje waardig. Zij was van plan geweest uit het West morland Hotel naar het Dietz Hotel te teiefoneeren, om te vragen of Justin O'Reilly thuis was maar thans besloot zij dat niet te doen. Beter wat tijd te verliezen dan dat Peterson hoorde, dat zij naar O'Reilly vroeg. In plaats van te wachten om te teiefoneeren, liep zij naar de deur en vroeg een jongen in hotellivrei een faxi voor haar te halen. „Als het frettengezicht probeert mij te volgen, zal ik hem een aardige poets bakken", dacht zij. Maar het fretten gezicht scheen haar gedachten te'raden. „Tot straks zeide hij. „Ik heb nog een boel werk te doen, dat mij tot tegen tien uur in beslag nemen zal. Daarna De statuten van „de Dageraad" niet goedgekeurd. Wij hebben reeds gemeld dat de statuten van de Haagsche vereeniging „de Dageraad" niet werden goedge keurd De beschikking van den minister van justitie luidt als volgt De minister van justitie, gezien den op hem vanwege de Koningin ver strekten last, betrekkelijk het verzoek schrift van het bestuur der Vereeniging „de Dageraad" gevestigd te 's-Graven- hage, strekkende tot erkenning van die vereeniging door goedkeuring van de daarbij overgelegde statuten gelet op de ingewonnen ambtsbe richten geeft den adressant te kennen dat de vereeniging blijkens het be paalde in art. 2 van de overgelegde sta tuten zich ten doel stelt „naar de vrije en volledige ontwikkeling der mensche- iijke persoonlijkheid te streven door de bevordering van het vrije denken op elk gebied. Zij plaatst zich daarbij op den grondslag van de steeds voortschrij dende wetenschap en het wijsgeerig denken en beschouwt de critische waar neming en ervaring als de eenige ken nisbronnen. Uitgaande van de rede plaatst zij zich op Atheïstisch stand punt" dat alzoo de Vereeniging beoogende een van uit atheïstisch standpunt na te streven vrije erv volledige persoonlijk heid, de in God haar oorsprong vinden de normen voor het leven ter zijde stelt, en mitsdien in beginsel zich richt tegen de goede zeden dat derhalve de over gelegde statuten ingevolge de wet voor goedkeuring niet vatbaar zijn. De vaart op de Westerschelde. in verband met de bezwaren, weike de Scheldevaart thans oplevert, schrijft ,,de (Brusselsche) Standaard" zeer bits aan het adres van den minister van landbouw het volgende de eminente minister Ruzette ijvert intusschen maar voort voor Zeebrugge, laat kuipen, loven en bieden om zijn doel te berei ken. Wat maalt hem Antwerpen als het accoord over Zeebrugge met de Fran- schen maar gestand wordt gedaan, als de Banque de Bruxeiles en het Comité des Forces hun slag maar thuis halen. Om de bitterheid en het harde van deze uitlating van „de Standaard" goed te waardeeren, dient men te weten, dat het katholiekke blad steeds.aan de zjjde van baron Ruzette heeft gestaan. De toestand in de Antwerpsche haven is trouwens voor Van Cauwelaert, die de haveninrichtingen in het bizonder onder zijn beheer heeft, een zeer moeilijke proef. Het moet nu' blijken of zijn cre- diet bij de regeering groot genoeg is om den, naar het dus schijnt, onwilligen minister te dwingen tot een drastischer optreden in het belang van de Antwerp sche haven. Geldverspilling. Eenigen tijd geleden werd het Coe- hoornpark te Bergen op Zoom op last van het ministerie van oorlog gesloten en zori de zich daarin bevindende can- tine ingericht worden tot verblijf der aldaar gedetacheerde politie-soldaten, aldus meldt het „Hbld." De muziektent werd verkocht, ver scheiden boomen werden omgehakt en er werd een nieuwe ingang met hek voor genoemde militairen gemaakt terwijl men in het gebouw zelf aan het breken ging. Maar nu worden die soldaten elders onder dak gebracht en staat de cantine te huur voor 35 per maand. zal het mij aangenaam zijn bezoeken te ontvangen". Hij draaide zich om en hinkte, naar de lift. Vóór de taxi er was, was hij reeds naar hoogere regionen gebracht. „Zoo, dat is in orde mompelde Clo tegen zichzelf, terwijl zij naar het Dietz Hotel reed. Toch vroeg zij zich af. ter wijl zij die woorden zeide, of zij wei juist waren. Waarom was Peterson's geheele persoonlijkheid zoo veranderd, toen hij hoorde, dat Sands (dien hij volgens zijn eigen woorden wilde spre ken) dien avond niet thuis zou zijn. Moest zij Beverley teiefoneeren en haar waarschuwen op haar hoede te zijn ja, zij zou uit het Dietz Hotel teiefonee ren, terwijl zij wachtte om O'Reilly te spreken. Het zou veilig zijn, omdat Ro ger tegen dien tijd ver weg zou wezen. HOOFDSTUK X. Justin O'Reilly had een paar eenvou dige apartementen in het weelderige Dietz Hotel. Zij grensden aan de weel derige vertrekken van mr. en mrs. John Heron en bestonden uit een kleine zit kamer, een slaap- en een badkamer. Hij was juist met zijn das bezig, toen de telefoon ging. Hij greep den hoorn als was het een slang, die gewurgd moest worden, en riep norsch „Allo „Een dame om u te spreken", ant woordde een stem. „U hebt toch, hoop ik, niet gezegd, dat ik thuis ben Een mooi iets voor een goed hotel, wanneer „Neen, maar zij zegt, dat het be langrijk is. Zij is miss O'Reilly". Miss O'Reilly. De man van dien INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Gratis verkrijgbaar bij Heeren Apothekers en Drogisten een Handleiding over Peinloos Scheren met behulp van Purol. Een uitkomst voor hen die last hebben van schrijnen en stukgaan der huid. F. W. N. Hugenholtz. Op 56-jarigen leeftijd is te Utrecht overleden de heer F. W. N. Hugenholtz, lid van de Tweede Kamer en oud-lid van den gemeenteraad te 's-Graven- hage. De heer Hugenholtz behoort tot de S.D.A.P. bij weike partij hij zich in 1899 heeft aangesloten. In de Tweede Kamer was hij ae marine-specialiteit van de S.D.A.P.-fractie. Alvorens hij zich in de politiek begaf heeft wijlen de heer Hugenholtz nog eenigen tijd het predikambt bekleed en is hij enkele jaren voorganger geweest van den Protestantenbond te Schiedam. Amsterdam danst weer. Zaterdag en vooral Zaterdagavond was in Amsterdam de althans gedeel telijke opheffing van het dansverbod duidelijk merkbaar. De verschillende café's die den eersten dag van 'hun dansvergunning beleefden, hadden de politieverordening streng opgevolgd, zoodat de dancing van de straat af nergens zichtbaar was. Het Amster- damsche publiek had enorme belang stelling voor de openbare dansgelegen heden. Het was daar tjokvol. Natuur lijk was het aantal liefhebbers voor de teadancing veel grooter dan de ruimte toeliet. In alle opzichten was gehoor gegeven aan de reglementaire voor schriften. Het gedeelte van de zaal waar gedanst werd was door 'koorden afgezet en de ring had imaar één in gang, die ook als uitgang fungeerde. Voorts was het muziek zonder slag werk. Zondag was het dansen overeen komstig de verordening verboden. De zoek geraakte patronen. Naar de „Maasb." verneemt is de administratieve fout inzake de 2000 zoekgeraakte patronen ontstaan, door dat de administratie aan de Hembrug, waarheen ze waren teruggezonden, hiermede geen rekening en aanteeke- ning had gehouden, zoodat men meen de, dat zij nog in Deventer moesten zijn. Autobuslijnen op langen afstand. Naar „de Tel." verneemt zijn be sprekingen gaande in zake de oprich ting van een. financieel krachtig con cern, dat zich tot doel stelt het exploi- teeren van autobuslijnen, niet tusschen kleinere plaatsen, maar op grooteren afstand, aanvankelijk tusschen de hoofdplaatsen, van Nederland. De be doeling zit voor, de passagiers in uiterst moderne autobussen te vervoe ren tegen tarieven, weike lager zijn dan die der spoorwegmaatschappijen. Schorsing tapverbod. De gemeenteraad te Leeuwarden heeft met 17 tegen 8 stemmen verwor pen een voorstel van Burg. en Weth. tot intrekking van het tapverbod. Wel werd met 16 tegen 8 stemmen aange nomen een voorstel om de werking van het tapverbod tot 1 Januari 1926 op te schorten, zulks met het oog op de mo gelijkheid der invoering van plaatselij ke keuze. naam was verbijsterd. De eenige miss O'Reilly, die, voor zoover hij wist, hem een bezoek brengen kon, was de laatste vrouw, van wie hij dat verwachtte. Hij was voornamelijk in de hoop haar te zullen spreken, naar New-York geko men, maar zij had geweigerd hem te ontvangen. „Zeg haar, dat ik binnen drie minu ten beneden zal zijn", antwoordde hij. „Zij heeft liever, dat u niet beneden komt. Zij zegt dat zij belangrijk nieuws voor u heeft en vraagt, of u haar in uw eigen kamer ontvangen wilt." „Goed." O'Reilly probeerde kalm te antwoorden. „Laat de dame boven brengen." Hij ging naar zijn slaapkamer terug, om nogmaals met zijn das te worstelen. Hij moest miss O'Reilly aan de deur ontvangen en hij had zijn jas en zijn vest nog aan te trekken. Doch dat ging nog wel. Zijn appartementen lagen op de vijftiende verdieping en een oude dame als miss O'Reilly had zeker nog wel een minuut noodig om van de lift naar zijn kamer te loopen. Terwijl hij alles inderhaast aanschoot, trachtte hij te bedenken wat het doel van haar bezoek zijn kon. Het had er allen schijn van of zij van gedachten veranderd en bereid was hem het huis te verkoopen, het dierbare oude huis, waarop hij zijn zinnen gezet had. Misschien zou zij een hoogeren prijs vragen dan hij geboden had. Enfin, dien zou hij wel kunnen be talen op de een of andere manier. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1