EN O Ml DINSDAG 13 MEI HUUR Bindmiddel Honig's Maïzena Nona 62e Jaargang 1924 - enz. emiën taal ECTIE Maatschappij n o maart GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND TSEN 8 roodbakkeri MissBlanche FEUILLETON VROUWENLIST Stads=en Provincienieuws Als thappij tfooid. stelijke „Erica'' Afwisten, niet 't J-leening Ie dienen lek thans laak van Itpaleis", Ie gelden lenavond Ie politie lg in den l,Erica"- T„Sport- |of f 6.20 V W1L- delburg. voor een nheidstoilet? door onze ge. cheldestr.22 u s [ingelegen aan den i weg 38. Huurprijs Tiaand. letters Z. M., bu- urant". iddelb.- Rotterdam ;elegen plaatsen, ei T, KM, t.ni. uur 8 y. wti T.m mi 9 gen wordt Woens- ag 's morgens ten ddelburg gevaren. es te bekomen V. Transport- eQ Jrven VOS, T EBNHOOBN, Tel JSTBRHODT, Tel. M* JITESHEK. Tel- .01 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. HINDERWET. Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij ihun besluit van 12 Mei 1924 aan H. Zeijger, smid, alhier,op de daar bij gestelde voorwaarde vergunning is verleend tot de uitbreiding der bestaande smederij tevens koperslagerij, door het plaatsen van een draai- en schaafbank, ieder gedreven door één electro-motor van 1 P.K., bestemd tot het verwerken van metalen in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen sectie C no. 1329, plaatselijk gemerkt Kanaalstraat No. 54. Vlissingen, 12 Mei 1924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDERFN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Vragen van Kamerleden. Door den heer Kersten zijn aan den minister van waterstaat de volgende, vragen gericht Is het Uw Excellentie bekend, dat op Zondag 27 April 1.1. ten dienste van den Nederlandschen Voetbalbond voor een gehouden wedstrijd te Antwerpen twee extra-treinen zijn ingelegd op het baanvak AmsterdamEsschen vice versa Acht Uwe Excellentie zich niet ge roepen dergelijke ontheiliging van den dag des Heeren te verhinderen, hetzij rechtstreeks of, indien de vrijheid van beheer der spoorwegen dit niet toelaat, door den overwegenden invloed, dien de Staat op de spoorwegen oefenen kan Het verhoogde invoerrecht op bier en thee. Omtrent het in werking treden van deze verhooging op heden (12 Mei), verneemt „de Maasbode" nader, dat de datum van invoer ten verbruik beslis send is, of ihet hoogere recht zal wor den toegepast, indien reeds vóór heden een aangifte ten uitvoer voor bier of thee mocht gedaan zijn, dan wordt al leen het lagere recht toegepast, indien de goederen ook vóór heden binnen de Nederlandsche grenzen aanwezig wa ren en de generale verklaring was af gelegd. De postchéque- en girodienst. De Haagsche redacteur van „de Maasbode" meldt De commissie-König, die tot taak INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Eens komt de dag dat ook gij zult zeggen Geef MIJ maar Naar het Engelsch. „En als dat zoo is, zou hij ze dan ergens in een safe opbergen of zou hij ze meenemen naar New-York ,,Er zou een speciaal motief voor hem kunnen zijn om ze mede te nemen naar New-York, ik geloot zeker, dat er een motief zou zijn". „Welnu, hij lijkt mij een man toe, die te handig is om zulke dingen mee te nemen, als hij hier naar toe komt en niet van plan is ze aan je terug te geven. Het zou om zoo te zeggen gelijk staan met het .tarten der Voorzienig heid 1" „Als ik de vrouw was, die hij denkt, flat ik ben, zou hij niet verwachten, dat ik terugdeinzen zou voor een moord, 5>m die papieren terug te krijgen." En Beverley lachte bitter. „Prachtig 1 Als hij hier komt en de Papieren in zijn hotel achterlaat, zal er fets gebeuren, maar het is veiliger voor Jou dat niet te weten voor later." HOOFDSTUK IX. „Je moet het me zeggen 1" drong Beverley aan. „Zeg het nu dadelijk." „Terwijl mr. O'Reilly hier bij je is, al miss Riley zonder O' in zijn hotel- amer zijn en zorgen, dat zij zijn ik ,e' jouw papieren te pakken krijgt." »Je bent krankzinnig, kind 1" riep had een onderzoek in te stellen en de regeering van advies te dienen omtrent het meest gewenschte stelsel, dat bij de heropening van den postchéque- en girodienst zou moeten worden gevolgd, is met haar rapport gereed. Dit rapport is thans ter drukkerij en zal binnenkort verschijnen, Naar wij vernemen, verklaart de commissie zich in haar rapport op ver schillende punten niet bevoegd om een beslissing te nemen en definitieve voor stellen aan de regeering te doen. De salarisverlaging van het rijks personeel. Het Comité tot behartiging van de algemeene belangen van het marine personeel beneden den rang van offi cier (C.A.MjB.O.) deelt mede, dat bij de eerste uitbetaling van het verlaagde salaris op 9 Mei j.l. aan boord der oor logsschepen en bij de inrichtingen der zeemacht in de verschillende marine stations in Nederland, het overgroote deel van het marinepersoneel de ver minderde bezoldiging in ontvangst ge nomen heeft onder voorbehoud van alle rechten. Het Ned. Comité tot onderzoek van de oorlogsoorzaken. Het Nederlandsch Comité tot onder zoek van de Oorzaken van den Wereld oorlog vergaderde Zaterdag onder lei ding van dr. N. Japikse. Besloten werd, naar men ons mede deelt, dat het -Nederlandsch Comité zich zal afscheiden van de Central Commission for Neutral Investigation of the Causes of the World War e-n zijn werk zelfstandig met hulp van buiten- landsche geleerden zal voortzetten. Het geheele werkplan zal spoedig worden gepubliceerd. Men hoopt gebruik te maken van een zeer belangrijk gedeelte van het werk in opdracht der Central Commission enz., ondernomen door Ne derlandsche, Zweedsche en Zwitsersche geleerden en verwacht de eerste resul taten van dit werk in den herfst van dit jaar in het licht te kunnen geven. Het Comité zal, om grootere belang stelling voor zijn werk te wekken, overgaan tot de uitgave van een perio diek verschijnend bulletin. Voorts wil men bij volgende vergaderingen een binnen- of buitenlandsch geleerde uit- noodigen tot inleiding van een onder werp, dat met de taak van het comité verband houdt. Schadelijke stoften bij de brood- en vleesch-industrie. Dr. Van Hamel Roos schrijft in het „Maandblad tegen de Vervalschingen": Men tracht tegenwoordig artikelen in den handel te brengen, voor bovenge noemde doeleinden, waartegen ernstig gewaarschuwd behoort te worden. Een zgn. „Gistbevorderingspoeder" bleek ons bij onderzoek voor 45 te bestaan uit een mengsel van gips en keukenzout met meel gemengd. Behalve het te lijden financieele nadeel, zal de verbruiker bij de aanwending van dit waardelooze artikel een beslist schade lijk bestanddeel (in casu gips) in de bakwaren bezigen, en heeft aldus kans met den strafrechter in aanraking te komen. Een tweede waarschuwing heeft be trekking op de zgn. „verbetering" van worst, waartoe wordt aangeboden een roode' kleurstof ter kleuring benevens een kreosoothoudende vloeistof om aan de worst den rooksmaak te geven. Zooals bekend is, is hier te lande het kunstmatig kleuren van worst en Beverley uit. „Niet'zoo krankzinnig als hij zal zijn. wanneer hij het merkt. Hoera 1 ik zie al hoe alles gaan zal. De eenige moei lijkheid is mr. Sands. De rest komt in orde. Bedenk hoe je hem weg kan krij gen, -Engel 1" Beverley dacht tot het haar begon te duizelen. „Ik zou Roger kunnen voorstellen, dat hij in zijn club gaat dineeren", zei zij. „Maar dat zou me vreeselijk tegen de borst stuiten. Hij is al boos en vol komen terecht. Vanmiddag heeft hij mij een praehtcadeau gegeven, een snoer parelen, dat aan een koningin toebe hoord heeft. Het moet een kwart mil- lioen gekost hebben Ik heb hem er nauwelijks voor bedankt. Ik had zoo'n zenuwachtige haast om jou de enve loppe te brengen. De snoer bleef aan den sleutel van een lade haken het koord brak en een heele boel parelen rolden over het tapijt. Terwijl ik naar jou was kwam Roger naar mijn kamer om mij te halen. Ik kwam terug en hij was bezig de parelen op te rapen. Ik voelde, dat mijn excuses meer kwaad dan goed deden. Roger beweerde, dat hij een afspraak had. Ik zag aan zijn gezicht, dat hij wilde probeeren door een wandeling in de frissche lucht zijn woede te verdrijven. Wanneer dat het geval is wanneer hij terugkomt in een goede stemming en ik hem dan weer wegstuur, zal het misschien het einde van alles zijn." „Hij was dus boos, omdat het leek, dat je niet genoeg om zijn cadeau gaf", vleeschwaren, terecht verboden, en is ook het toevoegen van met-onschade lijke stoffen om den rooksmaak te ver krijgen, ten eenenmale af te keuren. Bij het aanbieden dezer artikelen wordt om den verkoop te vergemakke lijken, nog beweerd, dat zij in Duitsch- land toegestaan zijn, hetgeen een be sliste onwaarheid is. Men zij dus ge waarschuwd. Het is duidelijk, dat door dergelijke middelen ondeugdelijk vleesch het aan zien van goede waar gegeven zal kun nen worden, en de publieke gezondheid aldus ernstig gevaar zal kunnen Ioopen. Ai behoeft onze voortreffelijke gist en vleeschwaren-industrie niet bevreesd te zijn voor een zoodanige unfaire con currentie, is het toch zeer wenschelijk in -het algemeen bela-n-g, den invoer en verkoop van dergelijke vervalschings- middelen te beletten. Het reddingswezen aan de Nederlandsche kust. Bij de Uitgevers- en Drukkers-maat schappij van F. van Rossen te Amster dam is verschenen „Het Reddingswezen aan de Nederlandsche kust" door G. F. G. Gobius, gepensionneerd kapitein ter zee. Het werk geeft een overzicht van het reddingwezen aan de Nederlandsche kust in zijn geheelen omvang en de schrijver heeft de groote beteekenis van het Nederlandsche reddingwezen naar waarde geschetst. Hij doet een beroep op het Nderlandsche volk om de beide particuliere maatschappijen, de Noord en Zuid-HoIIandsche redding-maat schappij zoo krachtig mogelijk te steu nen en daardoor hun grootsche taak te verlichten. De vraag dringt zich echter naar voren of de Staat dit reddingswerk niet veel krachtiger moest steunen, zoodat het niet noodig behoeft te zijn daarvoor steeds een beroep op de particuliere liefdadigheid te doen. VLISSINGEN, 13 MEI. De regeling van de beloodsing op de Westerschelde. Naar wij vernemen is een regeling tot stand gekomen betreffende de be loodsing op de Westerschelde. Hét Belgisch loodswezen zou geheel vrij zijn voor wat betreft het uitvoeren van den loodsdienst voor de Wielingen, doch verbindt zich in en voor het Oost gat en de Deurloo niet meer dan één loodsvaartuig te laten kruisen. Het Nederlandsch loodswezen zal geheel vrij zijn voor wat betreft het instellen van een loodsdienst in het Oostgat en de Deurloo en verbindt zich in en voor de Wielingen niet meer dan een loods vaartuig te iaten kruisen. De voor den loodsdienst in de Wie lingen kruisende Belgische en Neder landsche loodsvaartuigen zullen geen schepen, bestemd voor de Deurloo en het Oostgat, mogen beloodsen, even min de voor den loodsdienst in het Oostgat en de Deurloo bestemde Ne derlandsche en Belgische loodsvaartui gen zullen geen schepen voor de Wie lingen mogen beloodsen. Woningbouwvereeniging „Gemeenschappelijk Belang". Naar aanleiding van het bericht over de hiiurverhooging voor de woningen van de woningbouwvereeniging „Ge meenschappelijk Belang" vernemen wij zeide Clo. „Maar als je hem voor een uur het huis uit kan krijgen en daar door tegelijk bewijst dat je dol bent op de parelen, wat zou je dan wel zeg gen „Hoe zou dat mogelijk zijn „Vraag hem een parelenrijgster te halen en die van avond nog hier te brengen. Zeg, dat je geen oogenblik rust kan hebben voor de parelen weer geregen zijn." „Je vergeet, dat 't Zondag is, en „Dat vergeet ik niet. Maar ik ken een parelenrijgster, die ik eens, toen zij bijna viel, een dienst bewezen heb. Zij is een Iersche en heeft me toen ge vraagd of ik den volgenden Zondag eens bij haar kwam. Zij woont te Yon- kers in een aardig klein huisje, dat zij gekocht heeft. Ik ben er een keer ge weest. Zij zeide, dat ik, als zij iets voor mij kon doen, vrij over haar kon be schikken. Ze behoeft dan slechts ge haald te worden. Geloof je, dat mr. Sands gaan zal „Dat hangt heelemaa! af van de stemming waarin hij thuis komt", ant woordde Beverley. „Maar zuster Lake zal je niet meer laten uitgaan." ,yIk ben ook niet van plan het haar te vragen. Ik zal opstaan en me klee- den, terwijl jij kijkt of mr. Sands terug is. Als ik van jou hoor, dat alles in orde is, zal ik wegsluipen vóór de zuster thuis is." „Clo, je bent een prachtvrouw 1" riep Beverley uit. „Hoe kan ik je ooit ge noeg: danken „Jij mij danken Die is goed 1 Ik van bevoegde zijde -nog het volgende Volgens de nieuw door Burg. en Weth. ontworpen regeling zouden on geveer 60 der bewoners de minimum huren blijven betalen. 10 der bewo ners zou in huur nog achteruitgaan. De overige huurders zouden in meer of mindere mate worden verhoogd. Daar de nieuwe regeling, die I Mëi moet in gaan, eerst in het laatst van April van het gemeentebestuur alkwam, werd de nieuwe huurwaarde direct ter kennis gebracht van de bewoners, Het bestuur van de woningbouwver eeniging ging met de nieuwe regeling evenwel allerminst accoord en heeft hiertegen bij de betrokken autoriteiten bezwaar gemaakt. Genoemd bestuur vond de nieuwe regeling zeer onbillijk, omdat het van meening was, dat de nieuwe huren niet moeten worden vast gesteld naar de inkomsten over 1922, doch naar den toestand van dit oogen blik. Het heeft bezwaar gemaakt de nieuwe huren te innen. Dit is tot nu ook nog niet geschied. Wij vernemen dat deze kwestie in de eerstvolgende vergadering van Burg. en Weth. een punt van behandeling zal uitmaken. Verwacht mag worden dat er een billijke oplossing zal komen. Het bestuur van genoemde woning bouwvereeniging staat in deze op de bres om voor de belangen barer huur ders te waken. Verzetplegers. Door de politie zijn gisteren, met be hulp van een particulier, een tweetal mannen naar het politiebureau ge bracht, waarvan een zich verzette, ten der mannen verkeerde in kennelijken staat van dronkenschap, waarom een agent van politie hem had gearres teerd, ten einde hem naar het bureau te brengen, waartegen hij zich krachtig verzette, daarbij door een tweeden persoon geholpen. Eerstgenoemde werd na ontnuchtering en de tweede na ver hoor weder op vrije voeten gesteld. De Tweede Nijverheidstentoonstelling te Middelburg. Nog slechts 14 dagen scheiden ons van de opening der tweede nijverheids tentoonstelling op 27 Mei en het is dan ook zeker tijd van die tentoonstelling weer eens een en ander mede te dee- len. Voor ditmaal willen wij ons bepa len tot een. meer uitvoeriger vermelding van de attracties, die den bezoekers zullen worden geboden, Geregeld zal het tentoonstellingstrijkje aanwezig zijn, namelijk de versterkte kapel Höfe- leinBekker, en bovendien ook het cabaret onder leiding van den heer Herman Diederichs uit Rotterdam. De heer Diederichs heeft toegezegd voor goede afwisseling der artisten te zullen zorg dragen. Dit genre afwisseling zal de vier laatste dagen der tentoonstelling nog worden vergroot door het mede optre den van den heer en mevrouw Speenhof en hun zoon. Maar ook voor meer muzikale afwis seling zal worden zorg gedragen en zal o.a. het Middelburgsch Muziekkorps een paar concerten geven, terwijl ook andere korpsen uit Middelburg en ver der op Walcheren voor een uitvoering geëngageerd zijn zooals reeds vroeger gemeld zal het mondharmonica-gezel schap uit Zierikzee zich op Hemel vaartsdag doen hooren ook een uit voering van de bekende kleppermarsch ontbreekt niet op het programma. Een zeer bijzonder concert wacht echter den bezoekers op Zaterdagmid- Zou in ieder geval maar wachten, En gel, tot ik iets gedaan heb. O, ik zou heelemaal vergeten je het adres van de parelenrijgster te geven. Miss Black- burne, 27 Elm Street, Yonkers. En zeg aan mr. Sands, dat hij mijn naam noemt. Dat zal een groot verschil ma ken. Zij laat haar moeder 's avonds niet graag alleen, maar voor mij zal zij het zeker doen." Beverley bleef een kwartier weg. Toen zij weer naar binnen vloog, zag zij tot haar verbazing Clo nog te bed. Maar nauwelijks was de deur dicht, of het jonge meisje wierp de dekens weg, om te laten zien, dat zij heelemaal gekleed was. „Ik was bang, dat de zuster mis schien zou komen kijken", zeide zij. ,,Ik behoef alleen mijn hoed maar op te zetten. Is het in orde „Roger zal gaan", zeide Beverley. „Hij telefoneerde nu om zijn auto. Ik heb het diner uitgesteld tot half negen, zoodat hij tijd genoeg heeft om thuis te komen en zich te verkleeden. Hij maak te geen enkel bezwaar om de parelen rijgster te gaan halen. Hij was het vol komen met me eens, dat het 't beste was zoo'n boodschap, als die gedaan moest worden, zelf te doen. En hij was heel hartelijk. Maar zijn manieren wa ren toch anders. Ik ben bang." „Dat be-hoef je niet zijn", zeide Clo. Zij was nu uit bed, had haar mooien witten hoed opgezet en maakte haar elegant manteltje vast. „Ik zal eerst naar het Westmorland Hotel gaan Peterson heeft gezegd, dat hij tot tien INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. voor soepen, groen ten, vruchten, sausen e.d., is Honig's Mai- zena onontbeerlijk. Het verhoogt de smaak van de gerechten, zoodat in geen enkele keuken mag ontbreken een pak Let op de sluitzegels als kenmerk van echtheid. J-Aityv- Uw eerste taak 's morgens zij zorg te dragen voor goede ontlasting. Ten zij dit geregeld geschiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijn, gedruktheid, maagpijn, onzuiver -bloed -enz. Foster's Maagpillen genezen verstopping, rege len de lever', maag en ingewanden, en versterken zoodoende uw geheele ge stel. Prijs per flacon van vijftig versui- kerde pillen 0.65 in apotheken en drogistzaken. dag 31 Mei. Dan zal namelijk het Mu ziekkorps der Nederlandsche Fabriek van Muziekinstrumenten M. J. H. Kes- sels te Tilburg zich doen hooren. Dit korps zal hetzelfde programma uitvoe ren als o.a. op 27 April jl. in de Doele- zaal te Rotterdam. Van deze uitvoering schreef „de Maasbode" van 28 April o.a. „En wel op een wijze, welke het hoogste enthousiasme der vele toehoor ders heeft mogen verdienen". Na gewe zen te hebben op nummers van het programma als de ouvertures „Guillau- me Teil" en „Obéron", de Tweede Hongaarsche Rhapsodie, schrijft het blad „last not least heeft Berr'S cla- rinet-concert voor 15 unisson clarinet- solisten de attentie met telkens grooter wordende spanning doen vestigen op 't podium, waar 'n keur van fraai-uit- ziende instrumenten en hun fraaie into natie te bewonderen viel." Tentoonstelling van Zeeuwsche Kleederdrachten enz. Betreffende de in Augustus te Mid delburg te houden tentoonstelling van Zeeuwsche kleederdrachten enz. verne men wij, dat ruim 100 inzendingen, waaronder vele van een groot aantal voorwerpen, thans reeds worden toe gezegd, terwijl dagelijks nieuwe aan meldingen tot deelneming worden ont vangen. Onder de aangeboden voor werpen bevinden zich zeer merkwaar- uur daar blijven zou. Ik zal hem zeggen dat ik de papieren op het spoor ben, maar dat hij mij zoo noodig tijd moet geven tot middernacht. Vandaar kan ik misschien naar het Dietz hotel tele- foneeren. Dat kan ik hier niet zoo vei lig doen. Tegen dien tijd zal O'Reilly wel in zijn kamer zijn, om zich voor het diner te kleeden. Hij zal mij ontvangen, daar ben ik zeker van, en de rest komt dan van zelf terecht. En nu moet ik maken, dat ik weg ben voor mr. Sand's auto of zuster Lake komt. Als zij de deur dicht en alles stil vindt, zal zij denken, dat ik slaap. Ga naar je man terug, Engel, ik zal op mijn eigen houtje wel weg komen." „Ik heb geld voor je meegebracht", zeide Beverley. „Neem deze beurs. Er zijn vijftig of zestig dollar in." Twee minuten later was Clo op straat. Dadelijk werd zij door het geluk begunstigd. Zij had er tegen opgezien naar een standplaats voor taxi's te loopen en nu zag zij vlak bij een auto, die op het punt stond weg te rijden. Clo riep hem aan en liet zich naar Westmorland rijden. Mr. Peterson was volgens zijn belofte „thuis". „U al weer bromde hij. „Ik had mrs. Sands verwacht." „Ik kom voor de tweede maal uit haar naam", zeide Clo. „En hoogst waarschijnlijk zal ik nog een derde maal komen om alles in orde te maken. Als u krijgt wat u hebben wilt, dan zal het u waarschijnlijk weinig kunnen schelen wie het brengt." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1