Jvertentiu No 112 62e Jaargang ELBURG ER RIT Slaapkamer. GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON VROUWENLIST Stads= en Provincienieuws 1924 1 VUSSINGSCHE COURANT ;r, R. BRAET 50-40 20ct. p.p. ebeukt en onge- irren 80 60 45- os. Gemarion- aring. Zoute Aanbevelend ►E SMIT, Canaalstraat A 58i Verhaar, Koop en Verkoop* en Dlenstaanvragen, enz. etallng, van 1-5 regels I egel meer 15 cent een mode- en con- spoediig in dienst te ce .juffrouw, ik bekend goed sa- I motto „Winkeljuf- Vliss. Courant", henhuis eeld van Naerebout. gevens verschaft het PIETERSE VAN I buiten de stad een \apkamer ension. letters L. H., bureair honderd nieuw in- e k e n esohiikt voor biblio- Dureau „Vlissingsche uiming. nrijwielen, een zoo I damesrijwiel, „Sim- ne tegen verminder- I ïog een paar 2 pits >ren. P, Bellamy,park 34. DSTERHU1S, Boule- vraagt zoo spoedig irmeisje van 2 jaar. half Juli denhuis 2 .kamers, keuken electrioiteit, water. Te bevragen bu- irant". nette gemeubileerde R 500, bureau „Vliss. ag gevraagd JE DIENSTBODEN „Vliiss. Courant". jongen 'raagd. ;e „wilhblmina". net enmeisje oken en van n is. „Vliss. Courant' enhuis. I juni. Wilheliminastraat 16. Maatschappii tan mvaart idelb.- Rotterdam ilegen plaatsen. n~ passagiers 2n en vee. T. 1111. t.i. uur 8 8 t.I h' wordt Woens- 's morgens ten idelburg gevaren. en 'g MAANDAG 12 MEI ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2.50. Week-abon- jiementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaaiivragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. onveiligheid vaarwater. Schietoefeningen. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 13, 14, 15, 16, 20, 21, 22 en 23 Mei 1924 van het fort Hoek van Holland schietoefeningen zullen worden gehouden. De voor de veiligheid te nemen voor zorgsmaatregelen liggen voor belangheb benden ter Secretarie dezer gemeente ter inzage. Vlissingen, 12 Mei 1924. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. te T rven bekomen nsporfc- en <3. vos, w EEtTHOORH.Jf'®; Si'ERHOOI.Tel. 2»! tfiSdaK T.' 101 De rijwielbelasting. De heeren Loerakker en Knegge heb ben op het wetsontwerp tot heffing eener belasting op rijwielen een amen dement ingediend om aan artikel 1 een alinea toe te voegen, luidende De be lasting zal door een door onzen minis ter van financiën bij algemeenen maat regel van bestuur aan te wijzen ambte naar tot op 50 cent worden kwijt ge scholden aan hoofden van gezinnen, die een bewijs overleggen van den burge meester van de gemeente hunner inwo ning, waaruit blijkt, dat zij een rijwiel voor de uitoefening van hun beroep noodig hebben en niet op het laatst vastgestelde kohier van de rijksinkom stenbelasting voorkomen. Eenheidsorganisatie bij de spoorwegen De R. Kath. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel St. Raphael heeft aan het hoofdbestuur der Ned. Veree- niging van Spoor- en Tramwegperso neel een brief gericht in zake de door die vereeniging ingestelde pogingen orn te komen tot een eenheidsorganisa tie bij het spoorwegpersoneel. St. Raphael meent, dat het voorstel- op-zichzelf, als idee, niet verwerpelijk geacht behoeft te worden, maar het vindt de bezwaren, welke het vormen, maar vooral het instandhouden van de voorgestelde „eenheid" van zoo veler lei en doorslaanden aard, dat het naar de wijze van zien. van St. Raphael vruchteloos is een dergelijke eenheid na te streven. Bovendien acht St. Raphael het stre ven naar een eenheidsorganisatie in flagranten strijd met de geschiedenis onzer Nederlandsche vakbeweging. Gemeentelijke geneeskundige- en gezondheidsdienst. In tegenwoordigheid van tal van autoriteiten op het gebied van genees kunde en ziekenhuisverpleging, zoome de van vele raadsleden en hoofdambte naren van de gemeente is Zaterdag morgen te Amsterdam door burgemees- Naar het Engelsch. 12) „ja, te Chicago herhaalde Clo, toen Beverley plotseling ophield. „Ja, ik probeer me precies te herin neren wat er gebeurd is. Roger hielp mij uitstappen. O'Reilly stond al op het perron naar iemand uit te kijken daar had het tenminste allen schijn van. We gingen vlak langs hem heen, maar toch niet zoo dicht, dat ook de handig ste zakkenroller uit Amerika ue enve loppe van Roger had kunnen stelen." „Waar was de enveloppe toen vroeg Clo. „In den binnenzak van Roger's jas geen overjas. Het was September en neel warm." „Zou het voor iemand, die de enve- oppe graag hebben wilde, niet mak kelijk geweest zijn om te zien, dat mr. oands iets langs en diks in zijn binnen zak had en daaruit de gevolgtrekking te maken wat het was „Gevolgtrekkingen kan iedereen ma ken. Maar zekerheid hebben kan nie mand. Het zou meer in het oog gevailen 'jn, als Roger zijn jas dichtgeknoopt gedragen had. Maar dat deed hij met °Pzet niet." "1^aar doordat zijn jas niet dichtge- em?°\ was' was het makkelijker de tij l)opP® te stelen, wanneer iemand, neel handig was, een kans daartoe ter De Vlugt geopend het centraal bu reau van den gemeentelijken genees kundigen- en gezondheidsdienst. Dit nieuwe gebouw is verrezen op de plaats, waar vroeger aan de Nieuwe Achtergracht de bierbrouwerij Het Haantje stond. De geheele geneeskundige- en ge zondheidsdienst van Amsterdam is daar bijeengebracht. Het strand te Katwijk. In een vorige vergadering van den gemeenteraad te Katwijk werd besloten te verbieden dat gedurende het bad seizoen kiosken en tenten des Zondags aan het strand geopend blijven. Bij den raad kwam nu een adres van de gezamenlijke belanghebbenden in, die verklaren door dezen maatregel ern stig in hun bestaAn te worden bena deeld. Zij verzochten om in zooverre op het besluit terug te komen, dat na de godsdienstoefeningen de gelegenheid om iets te verkoopen, wordt geopend. Burg. en Weth. stelden voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Alleen de heer Van Swan (anti-rev.), die zelf tot den maatregel had medege werkt, wilde bij wijze van overgang voor het a.s. seizoen aan het verzoek aan adressanten voldoen. Al de andere leden gingen met Burg en Weth. mee. Het zal dus dezen zo mer wel doodsch worden aan het strand te Katwijk. De koude Meimaand. De weerkundige medewerker van „het Vad." schrijft In de afgeloopen week stond het weer geheel inihet teeken van achteruit gang. De oorzaken hiervan zijn niet precies dezelfde als bij den terugval van de temperatuur, die in Mei meestal voorkomt. De gewone vorm van den algemeenen weerstoestand, die in de lente en den voorzomer koud weer ver oorzaakt, is de hooge luchtdruk in het Westen, de lage in het Oosten, waar door, volgens de wet van Buijs-Ballot, de algemeene luchtstroom over West- Europa een Noordelijke is. In de afge loopen week echter heeft de wind niet langer dan een half etmaal in den nacht van 4 op 5 Mei uit een Noorde lijke richting gewaaid. Meestal was de wind Zuidelijk tot Westelijk, een kor ten tijd Oostelijk Maandagmorgen 5 Mei en zwak tot matig, behalve op Vrijdag, toen hij vrij sterk was. Wij moeten echter in aanmerking nemen, dat op bijna alle dagen de hier waaien de Westelijke wind behoorde tot een luchtstroom, die afkomstig was uit Noordelijke, koude streken. Op bijna alle dagen toch lagen over West- en Midden-Europa depressies met een verdeeling der luchtdrukking, die bree- de Noordelijke luchtstroomen in het le ven riep. Daardoor werd veel koude 'lucht uit het Noorden hierheen gevoerd maar van een eigenlijke inval van kou de lucht, zooals tijdens de afkoeling ge durende de z.g. IJsheiligendagen, was ditmaal niet in de eerste plaats sprake. Van meer invloed op de temperatuur zal wel de omstandigheid geweest zijn, dat de hoogere luchtlagen ongewoon koud zijn. Wanneer dat het geval is zullen de onderste luchtlagen, zoodra zij door den zonneschijn verwarmd zijn, en soortgelijk lichter zijn gewor den dan de hoogere, opstijgen. De warme lucht gaat dus naar boven en wordt vervangen door koude en dit proces gaat, vooral 'met zonnig weer, den geheelen dag door. In plaats dus, waagde." „Misschien. Maar O'Reilly kan nooit zooo iets gedaan hebben. Daarvoor zou je een getrainden zakkenroller noodig hebben." „Kan je uit die Limited-treinen tele grammen verzenden vroeg Clo verder. „Ja, natuurlijk." „Heeft die O'Reilly tijd genoeg ge had om, nadat hij jou in den trein was gevolgd, naar Chicago te seinen, dat er iemand aan het station moest komen „Ja, tijd in overvloed." „Nou, is het dan niet mogelijk, dat hij aan detectiven geseind heeft, dat zij hem den liandigsten zakkenroller uit Amerika moesten sturen „Maar de politie heeft zoo iets niet... kunnen doen." „Ik bedoel de echte politie niet", legde Clo uit. „Heb je nooit boeken over particuliere detectiven gelezen Ik wel. Die laten bekeerde dieven voor zich werken. Kan je je herinneren wat O'Reilly gedaan heeft, toen jullie beiden hem op het perron voorbij waren „Neen, ik heb niet omgekeken." „Dus dan weet je ook niet of de persoon, op wien hij scheen te wachten, gekomen is Beverley knikte van neen. „Roger en ik gingen regelrecht naar den kranten kiosk, waar ik verwachtte iemand te zullen zien. Twee of drie minuten nadat we O'Reilly voorbij waren, stonden we in een dichte menigte, waar we ons een weg door moesten banen..." „O, een dichte menigte viel Clo dat de temperatuur kan stijgen, bren gen de koude ludhtmassa's die van bo ven komen, telkens afkoeding. Dit gaat met vrij regelmatige tusschen- poozen, zoodat de thermometer afwis selend stijgt en daalt, hetgeen op het diagram van een.zelfregistreerend ap paraat te zien is'1 aan de eigenaardige zaaglijn, welke steeds een sterk verval in temperatuur naar boven toe ver raadt. Dit is de gewone voorjaar^- weerstand, nu eens minder, dan weer eens sterker geaccentueerd. Dit jaar is hij nogal sterk ontwikkeld, verleden jaar in de overeenkomstige week van Mei daarentegen 'was het warm, de af koeling kwam toen een week later. Over een dergelijke koude in Mei moeten wij ons moch verbazen, noch ergeren. Er is in ons klimaat niets gewoner dan deze koude weers gesteldheid, alleen beantwoordt zij niet aan onze wenschen, waarvoor wij geen andere reden hebben dan dat wij verlangend uitzien naar den war men zomer en naar een 'herhaling van liefelijk lenteweer, dat in sommige ja ren wel eens in Mei voorkomt. VLISSINGEN, 12 MEI. Kunstkring „Het Zuiden". De betrekkelijke kleine ruimte, die de kunstkring „Het Zuiden" te zijner be schikking heeft tot het exposeeren van schilderijen ditmaal van werkelijk internationale inzendingen vulde zich Zaterdagmiddag langzaam aan en tegen het uur van de opening dezer permanente tentoonstelling hadden zich heel wat belangstellenden, onder wie we o.a. bijna het geheele dagelijksch bestuur onzer gemeente opmerkten, verzameld in het tentoonstellingsge bouw, waar zoowel van Hollandsche als Belgische en Fransche inzenders kunstvoorbrengselen de wanden sier den. De heer C. A. van Woelderen, voor zitter van bovengenoeinden kring, nam het woord om deze permanente ten toonstelling te openen. Hij verklaarde het een groot genoegen en een eer, dit voor de vijfde maakte kunnen doen. Na een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen, wilde hij beginnen met een gelukwensch te richten tot die le den, welke er steeds op uit zijn om op het tentoongestelde werkelijk den inter nationalen stempel te drukken. De in zending van dit jaar omvat een 200-tal schilderijen, waarvan er 145 tentoonge steld zijn, terwijl er nog een 50-tal op plaats wachten. Wijzend op de interna tionale belangstelling, voor een deei voortvloeiende uit de ligging van Vlis singen, waar veel vreemdelingen pas- seeren, die alzoo kennis kunnen maken met de Zeeuwsche kunst, ging spreker na, hoe het succes dezer permanente tentoonstelling gekomen is en hoe het, blijkens de inzendingen van dit jaar steeds groeiende is. Maar daarbij moei een woord van specialen dank gebracht worden aan den heer Jacobs, de ziel van den kunstkring, die niet alleen met zijn werken en die van mevr. Hendrikx veel succes behaalde op de Brusselsche tentoonstelling, maar die deze gelegen heid zich ten nutte maakte om de be langen van den Kunstkring in Brussel te dienen, waardoor we deze bloemle zing van Belgische, Fransche en Engel- sche schilderijen hier kunnen vertoonen. Met den wensch, dat de heer Jacobs nog lang behouden mag blijven voor haar in de rede. ,,Een prachtkans voor dien zakkenroller. Stel je eens voor, dat hij onmiddellijk nadat jullie O'Reilly voorbij waren, gekomen is en hij toch jullie zijn getrainden dief achterna heeft gestuurd om die enveloppe te stelen „O, maar je vergeet één ding riep Beverley uit. „Een dief kan de enve loppe gestolen hebben, dat geef ik toe. Maar hoe kon hij een precies eendere enveloppe hebben met dezelfde zegels en hetzelfde monogram, om in Roger's zak te steken, terwijl hij de oorspronke lijke er uit nam „Dat kan alleen mogelijk geweest zijn, als O'Reilly hem die heeft kunnen geven. En heeft hij dat gekund Plotseling begon alles voor Beverley duidelijk te worden. Haar oogen kregen een heel andere uitdrukking. „Heb je iets bedacht riep Clo uit. „Begrijp je hoe O'Reilly aan het zegel met het monogram en de gouden lak en een enveloppe als die jij 'had, gekomen kan zijn „O ja, dat begrijp ik", kreunde Be verley. „Hij kan die dingen meege bracht hebben van van Maar dat is van minder belang. Daar heb jij niet mee te maken." „'Ik wil, alleen maar weten wat jij wilt, dat ik weet", zeide Clo. „Het is geen kwestie van willen. Het is mijn heilige eed", antwoordde Bever ley. „Er was een huis, waar ik geweest ben om de enveloppe te halen. O'Reilly was daar ook. Iemand.... het komt er niet op aan wie heeft ihem al die dingen kunnen geven, zoodat hij de den Kring, verklaarde de burgemeester de tentoonstelling geopend. De heer Bergsma nam hierop het woord om een kleinen terugblik te slaan op het afgeloopen tijdvak. Hij memoreerde, dat bij de oprichting slechts een klein groepje den kring had gevormd, waarop eenigszins smalend werd neergezien. Hun doel was ten toonstellingen te organiseeren, die in ternationaal zouden zijn, waarin de kring ditmaal voor de eerste maal ge slaagd is. Nu kan men de klip omzeilen, die vaak dergelijke tentoonstellingen doet stranden, nu kan men zorgen, dat er afwisseling is in het tentoongestelde, wat tot gevolg heeft, dat de belangstel ling niet verslapt, hetgeen op vele van dergelijke tentoonstellingen het geval is. Ditmaal heeft men hier het werk van artisten van het eiland geflankeerd door artisfen van het buitenland, waar door men naast de min of meer scepti sche opvatting der Nederlanders de kleurigheid, de levensblijheid der bui tenlanders kan plaatsen. Spr. dankte het gemeentebestuur, maar vooral den voorzitter, die alles doen en gedaan hebben om deze permanente tentoon stellingen te doen slagen, maar hij riep cok den steun in der pers om waardee ring te wekken voor het werk, dat hier in Vlissingen, 't welk in een uithoek ligt, gedaan wordt, het werk, dat ons de mogelijkheid biedt, om in de werken der buitenlanders en daardoor in de kunst dieper door te dringen Na deze beide redevoeringen, die met applaus begroet werden, verspreid den de talrijke aanwezigen zich weer in de verschillende ruimten, waar de kunstwerken hingen, die hieronder na der werden besproken. Internationale Tentoonstelling van Beel dende Kunst te Vlissingen. Een gebeurtenis voor onze gemeente, zoo ver gelegen van de centra van cultuur en kunst in Holland een gebeurtenis, waarvan het groote door iedereen moest gevoeld en meegeleefd worden. Want hier is werk geëxposeerd, niet alleen van Zeeuwsche schilders, maar ook van buitenlandsche 'kunstenaars, een feit, dat er wel op wijst, hoe hier, op Walcheren, door het werk van een kieine groep breed-ziende kunstenaars, die, verheven boven alle rivaliteit, met vasten wil samengewerkt ihebben, tot zelfs in het buitenland sympathie ge wekt is. Is hierdoor deze tentoonstelling niet van algemeen-cultureele beteekenis Doch hierin niet alleen moest dit ge beuren door iedereen spontaan meege leefd worden, niet alleen om de cultu- reele beteekenis, maar ook om de on- schatbbaar-hooge waarde der kunst op zichzelf. En toch, hoe weinigen zijn er slechts, dit diep-waarachtig voelen de groot heid der kunst uiting van alle schoon heid van alle tijden, van alle eeuwen, van elk land, elk volk, iedere men- schenziel. Want zoo is het toch, kunst is dat hoog-schoone, dat uitleeft boven de doodende, dagelijksche dingen van iederen dag kunst geeft iets weemoe digs om het schoone in het Verleden, en tegelijkertijd iets van blijheid om het schoone, dat is en komen zal, daar kunst is de uiting van de bloeiende, eeuwig-jonge kunstenaarsziel. Ik geloof zeer zeker, dat ieder mensch zijn mooie oogenblikken heeft, oogenbiikken, waarin hij voelt, dat ook ie hem iets van zieleschoon leeft. Wei- enveloppe heeft kunnen verwisselen, als hij daartoe de kans kreeg. O, kind, ik blijf voortstrompelen naar een pad, waarop ik geen voet durf zetten." „Wij zullen naar den trein terug gaan", zeide Clo. „Wanneer O'Reilly het gouden lak en het zegel en de goede soort enveloppe had, heeft hij zijn plan kunnen opmaken, telegrafee- ren en alles voor het juiste oogenblik klaar hebben... op het perron in Chicago." „Ja ja, dat heeft hij gekund. Maar het is bijna onmogelijk." „Maar toch mogelijker dan dat mr. Sands de enveloppe verwisseld heeft, niet „Dat is het eenige onmogelijke. Maar het ergste is en blijft, dat ik de papieren kwijt ben Of O'Reilly ze heeft of een ander, ik kan ze niet meer terugkrijgen. En zonder die papieren ben ik geruï neerd." „Dat zal niet gebeuren", riep Clo uit, terwijl zij haar magere armen om het middel van haar afgod sloeg. „Je moet op de een of andere manier gered worden. We hebben tot tien uur tijd om te denken." „Als ik de eenige was, zou het zoo erg niet zijn", zeide Beverley. „Maar er is nog een ander, die zoowel gemar teld als gedood kan worden, indien ik niets geven kan. Die papieren geven mc al de macht, die ik had." „Zou geld niet..." begon Clo, maar Beverley viel haar onmiddellijk in de rede. „Het geld, dat ik bij elkaar kan krij- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. MIJNHARDTs Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten. .7501 Zenuw-Tabletten 75« Laxeer-Tabletien 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en Drogisten. nu, mogen we dan een uiting van een kunstenaar, die alles geeft, wat er in zijn rijke, diepe ziel leeft, zoo onopge merkt voorbijgaan Laten we toch vooral waten, dat ieder mensch gevoel voor het schoone in zich behoort te hebben. Wie dat niet heeft, is verstompt, decadent. En nu weet ik wel, het is niet voor iedereen even eenvoudig, een kuns- uiting te waardeeren en vooral niet waar het schilderijen betreft. Zoo dik wijls hooren we iemand, die een schil derij ziet, zeggen „Dat is onmogelijk zóó heb ik 'het nooit gezien 1" Hoe komt het, dat ,men zulke dingen hoort Wel eenvoudig, doordat ieder, uitgaand van het klein-individualistisch wereldje van het eigen-ik, op het stand punt staat „Ik heb zelf oogen om te zien, en een schilder, die iets schept, dat ik niet zóó gezien heb,'is on waar Maar wordt dan niet vergeten, dat een kunstenaar, het geval, dat hij gaat weergeven, eerst laat leven in zijn eigen geest, het overdrenkt met de alles-toe- sprenkelende schoonheid van zijn ziel, ei het door die schoonheid nieuw en blij lieven geeft Laten we toch vooral bij het zien van schilderijen onze altijd-bereide critiek cpzij zetten, om ons daarentegen ge heel te geven, en trachten te begrijpen het gevoel van den kunstenaar, opdat hij ons meeneme tot zijn hoogte. Dan zullen we werkelijk ontroerd zijn, genieten en begrijpen. En dan ook zullen we inzien, dat in; alle kunst iets leeft van het heden, van den tijd, dien we nu beleven, en van de toekomst, den tijd, die komen zal. Deze tijd, is een tijd van zoeken, tas ten naar het komende, dat reeds door velen is aangevoeld, slechts door enke len begrepen. En zien we niet duidelijk in deze ten toonstelling uiting van dit zoeken in de verschillende doeken der inzenders Nemen we eens het moderne „Bei- la, l'orphéline de la Guerre" van Mau rice Langaskens, dat ondanks zijn mo dernisme doet denken aan den tijd der primitieven, den tijd van den overgang van de fresco naar de olieverf-techniek, dan voelen we hierin onbewust uiting van nieuw kunstvermogen. E>n dan het wenk van Evarist de Buck, die zich grootendeels baseert op de Gothische kunst, ziet eens zijn „Af scheid". Weer voelen we hierin iets dat zweemt naar het primitieve, en toch hoe nieuw-gezien is de dooreenvloeiing der kleuren van den achtergrond. En dan zijn twee doeken „Uit het leven van een Godsvruchtige", hoe is hierin niet uitgebeeld een diep-gods- dienstig leven, rein en heerlijk uit bloeiend boven alle aard'sche dingen En welk een tegenstelling in richting zien we niet tusschen van Kimpe en Peiser. Van Kimpe, die in zijn doeken uit leeft boven de Natuur, zooals die door hem gezien was, maar daarvoor in de plaats geeft een droomsfeer, zoo hoog en zuiver, als die waarlijk slechts le ven kan in de ware kunstenaarsziel eri Peiser, de realist, hef leven weerge- gen, beteekent niets.... Een millioen mogelijk „O'Reilly te spreken zien te krijgen en hem de papieren doen teruggeven riep Clo. „Maar is hij in New-York „Hij woont niet in New-York, maar hij is op het oogenblik hier. Ik weet het, omdat de man, met wien jij gespro ken hebt, Peterson, het me verteld heeft. Hij logeert in het Dietz Hotel. Maar zelfs wanneer O'Reilly zou willen komen, hoe zou ik hem kunnen spreken 'zonder daf Roger het weet Dat is onmogelijk." „Ik zal op de een of andere manier zorgen, dat O'Reilly komt", beloofde het meisje, „ik weet niet hoe, maar ik weet, dat ik er voor zorgen zal, wan neer' jij mr. Sands het huis uit kan krijgen." Beverley huiverde. „Hoe verschrikke lijk klinkt dat... net alsof ik tegen hem een complot smeed, zooals vrouwen doen, die haar mannen bedriegen." „Enfin, dat doef er minder toe. Maar geloof je, dat, als O'Reilly de papieren heeft laten stelen, hij ze nog in zijn bezit zal hebben vroeg Clo met de plotselinge vurigheid van iemand, die zich in wanhoop aan een nieuw denk beeld vastklampt. „Dat is zeer goed mogelijk. Ik kan me heel goed een reden indenken, waarom hem gevraagd is ze te bewa ren." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1