W onden KloosterWsem ANTJES ANTJES 62e Jaargang: MMDE31 KSONSI bonbons t de fijne lingen en i niet te ertreffen smaak RKADE WOENSDAG 23 APRIL, ren Tandpasta Mnrtintin FEUiLLETON IVROUWEHUST Stads= en Provincienieuws No96 \r, doch brengen de Vrouwtjes mee. VANDAM |;n 5EPINGSHUIS, Glacisstraat. rder no. 590, bureau nt". L MEISJE Ich aan te melden tus- I uur. rogdok GELEGENHEID. igste gevraagd jAREN-, SIGARILLOS' MAKERS. e aanmelding bij den el Wed. NEEI.EMANS, DIENSTBODE 'evraagd. oosje Buskenstraat 33 DUYVIS, Badhuisstraat ;n fatsoenlijke ENSTBODË. I te koop modern SERENHUIS. 15 Mei te aanvaarden, in F. L. MAES, Boule- 42. (ELJUFFROUW Ires W. M. HACCOU, at 7, Vlissinigefi. :en flink 'ERDIEPIN GSHUIS (gang. Een aardige villa, en bij P. S. DIJKSTRA, ie straatweg 3. gevraagd flinke DAGMEID. .u „Vliss. Courant". een nette ENSTBODE, dig het 'huishouden op niet beneden de 20 jaar. melden Glacisstraat 144. che Maatschappij w Stoamvaari Middelb.-Rotterdam engelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS EREN EN VEE. T. *idd. T.B. «Hr i. m T.B Hl 8 April 23 24 25 28 naties te bekomen: N.V. Transport- Erven Q. V03, "L OOSTEB HOOT, Tel- W' t TIL {rJT'U. I»1 SSIINGSCHE COURANT voordeelig per tube 25 en 35 ekende adres Bellamypark 37 I en Verbuur, Koop en Verkoop |;en en Dlcnsiaanvragcn, enz. iltbetallng, van 1-5 regels e regel meer 15 cent ABONNEMENTS-PRtJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- Jren 2.20 per drie maanden. Franco bét geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- r° enten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS yan i4 regels 1.10 voor iedere Lel meer 26 centbij abonnement spe- R prijzen. Reclames 52 cent per regel fKleine Advertenties betreffende Huur en Ivenhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie- ineen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij ooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke Lc| meer 15 Cent j familieberichten van 16 regels 1.70, regel meer 26 cent BINNENLAISID Eerste Kamer. In de vergadering der Eerste Kamer |erd gisteren door den voorzitter het llotseling overlijden herdacht van mr. van Ketwich Verschuur. De voorzit- betreurde het dat deze begaafde tan van wicn r.og zooveel te verwach- |en was, zoo vroeg werd weggerukt. J De vergadering werd verdaagd tot ledenmorgen 11 uur. R. Kath. Staatspartij. De Algemeene bond van R. K, Rijks- lieskringorganisaties in Nederland zal 1 Vrijdag 30 en Zaterdag 31 Mei te tirecht een algemeene vergadering louden. Daarin zal o.m. aan de orde lomen een ontwerp-kiesreglement door le commissie Bongaerts c.s. ingediend In na eenige wijziging door het bonds- lestuur overgenomen. De definitieve aanwijzing der geko- lenen geschiedt volgens dit reglement Irapsgewijze. Eerst doen de vertrou wensmannen zich in algemeene termen (ooren dan spreken de leden der kies- lereeniging eenigszins meer precisee- Ivervolgens doen de vertrouwens mannen zich, aan de hand van die uit- Ipraak nog duidelijker hooren en einde lijk is het laatste, definitieve woord fan de leden der kiesvereenigingen. Het Congres der S. D. A. P. Op het te Arnhem'gehouden Congres lier S. D. A. P. werd inzake den 8-uri- len werkdag namens het partijbestuur medegedeeld, dat het dien wenscht te landhaven. Maar het waarschuwde faarentegen tegen krenterigheden. Wanneer overal de 48-urige werk week wordt ingevoerd, wanneer vele jnalen, vaak zelfs met medewerking van Be arbeiders, langer wordt gewerkt, Vanneer het N. V. V. de 48-urige werk week propageert, wanneer dus de 48- Irige werkweek zoo overal doorge drongen is, dan is het verstandiger, |ich aan dat eene cijfer te houden. Dit is ook in het belang van het over heidspersoneel. Het is, veel meer dan Koppig vast te houden aan de 45-urige Verkweek, zijn belang, zich te plaatsen pp hetzelide standpunt als de andere groepen van arbeiders en geen uitzon deringspositie voor zich op te eischen |e erkennen, dat de wet ook voor het overheidspersoneel geldt. Aangenomen werd voorts de vólgen de resolutie van het partijbestuur j Het congres, gezien het rapport der lommissie voor de bedrijfsorganisatie In medezeggenschap van oordeel, dat, afgezien van moge lijk meeningsverschil omtrent onderdee- Ifn, de denkbeelden, in dit rapport be lichaamd, ten spoedigste verwezenlijkt jdienen te worden overwegende, dat voor de verwezen- I) Naar het Engelsch. er, doch brengen de Vrouwtjes mee. HOOFDSTUK I. Roger Sands had staalgrijze oogen, echte, zwarte, laagloopende wenkbrau wen die elkaar bijna aanraakten, dik- 1;® caan de slapen eenigszins 'grij- 1 end haar en een gladgeschoren, strijd- J §e kin. Hij zag er gezond en stérk I De meeste menschen, inclusief I. ouw®n, vonden hem een knappen !l! Hij vond het zelf ook en was I. ..ar no°it meer van overtuigd dan toen l, makkelijk zittend in de Santa Fé Ins na een fellen striid in Califor- I naar New*York teruggging. Iile h r het was warm en hij had Ifinon van ziin slaapcompartiment InmH ,gldaten- Alles wat volgde, kwam, I "mat de deur open stond. Ineu™ 'ng drong een parfum in zijn 1 dpnp 611 za® een vrouw .bij ide hemr,meer zweven dan staan. Toen zij |danhn?gt' ■'•ep zi! odts'eld weg, maar n u z'l ™eer staan. 7ij' 'P !"'i a's het u blieft zei zij. niet^as l®ng en heel mooi. Hij kon Mi wei v. j6 en onverschillig kijken als 1 wel had moeten doen. hij" Dp'l™ed,e kan ik 11 helpen vroeg zijn linne t - waren nauwelijks over al binnen „zlJ,was zi!n compartiment gevlogen en had de deur lijking van deze denkbeelden langs wet- telijken weg noodig is, dat voorstellen in het parlement krachtig worden ge steund door een sterk levende beweging voor medezeggenschap en bedrijfsor ganisatie, die onder alle arbeiders, ook onder hen, die buiten onze beweging staan, de eischen tot gemeengoed heeft doen worden dat het opkomen voor medezeggen schap in collectieve contracten deze beweging kan versterken, besluit met de te verwachten indiening der nood zakelijke wetsontwerpen voor oogen, in samenwerking met het N. V. V. een intensieve propaganda en actie te voe ren ter verbreiding van de denkbeelden, in het rapport belichaamd. De loonsverlaging van het spoorweg- personeeL In een der gebouwen van de hoofd administratie der Nederlandsche spoor wegen te Utrecht had gisteren weder een bespreking plaats tusschen de di rectie der Ned. Spoorwegen en de ver tegenwoordigers van de vijf groote or ganisaties van spoorwegpersoneel(Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel, R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel Sf. Raphael, Prof. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegper soneel, Neutrale Bond van Spoorweg personeel en de Bond van ambtenaren bij de Ned. Spoorwegen) waarin o.a. aan de orde werd gesteld de ontwerp overeenkomst inzake het door de direc tie en genoemde vereenigingen in be ginsel aangenomen compromis. De organisaties hadden tegen dit ont werp enkele bezwaren te berde ge bracht. De directie verklaarde zich be reid aan verschillende uitgesproken bezwaren tegemoet te komen. Een nieuwe ontwerp-overeenkomst zal wor den ontworpen en in een a.s. Vrijdag te houden besjrreking tusschen de directie en de organisaties aan de orde worden gesteld. Machinisten-examens. De commissie voor de machinisten examens, bedoeld in art. 8 der Schip perswet (Staatsblad 1907, no. 244), zal, overeenkomstig de bepalingen, vervat in het reglement voor de machinisten examens en het sleepvaartreglement, aanvangende 20 Mei a.s., zitting hou den te 's-Gravenhage. De aanvragen om tot die examens te worden toegelaten moeten den voorzit ter der commissie (Molenstraat no. 15) vóór 3 Mei t.v. bereikt hebben. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar Stct. 78. VL1SSINGEN, 23 APRIL. Kon. Maatsch. „de Schelde". Naar wij vernemen zal aan de aan- deelhouders-yergadering van de Kon.' Maatsch. „de Schelde" alhier worden voorgesteld over het afgeloopen boek jaar een dividend van 10 uit te keeren. De vaart op de Westerscheide. Schepen van 25 tot 27 voet moeten bij het passeeren van het Nauw van Bath, tusschen de Belgische grens en tot voorbij Valkenisse, over dag een cylinder en 's nachts een lantaarn met rood licht voeren. Bij tegenliggende schepen die dit sein voeren, wacht het in den stroom varende schip op het voorstroom gaande. „Daar is een man... ik ben bang". Ofschoon zij jong en meisjesachtig was en impulsief sprak, had zij iets typisch koninklijks over zich. Prinses sen en jonge'koninginnen moesten het zelfde type hebben als zij groot en heel slank, met gracieuse, schuin afloo- pende schouders en een welgevormden boezem bleek, met groote violette oog en onder trotsche wenkbrauwen en dik, lichtbruin haar, opgemaakt in een soort Madonna-stijl. „U behoeft niet bang te zijn", zeide hij. „Mannen kunnen in treinen dames geen kwaad doen." „Die man heeft mij niet op de gewo ne manier lastig gevallen. Maar ik ben in doodsgevaar. Amerikanen zijn be hulpzaam voor dames, ook al zijn het vreemden. U kunt mijn leven redden, ais u wilt ja, meer dan mijn leven. Doch slechts op één manier." De woorden kwamen met hijgende rukken over haar lippen, alsof zij hard geloo- pen had. Het jonge meisje was eerst met haar hand aan de deurknop blij ven staan, maar bij een ruk van den trein verloor zij haar evenwicht en liet zij zich op de bank vallen. Daar zat zij nu met haar hoofd achterover, haar oogen smeekend opgericht naar de oogen, die op haar neerkeken. Een vreemde gedachte flitste door het brein van den man. Hij verbeeldde zich, dat een vrouw, die in een proces, waarbij haar leven op het spel staat, verhoord wordt, met dezelfde uitdruk king in haar oogen naar den rechter zou staren. „Wat bedoelt u vroeg Er goed afgekomen. Naar wij van een ooggetuige verna men, wilde Maandag een reeds vrij be jaarde man, die blijkbaar nog niet be kend was met de nieuwe regeling, dat de electrische tram alleen op verzoek bij de Keersluis (en ook bij den wissel te Souburg, Abeele ijsbaan en de Paul Krirgerstraat) stópt, op de in volle vaart zijnde tram springen, waardoor hij 'leelijk kwam te vallen. Gelukkig had de man zijn sprong op den laatsten wagen genomen, anders waren erger gevolgen zeker niet weg gebleven. Nu stopte de tram en kon de man mederijden, maar wij meenden dit als waarschuwing niet onvermeld te mogen laten. Minderjarigen. In den afgeloopen nacht heeft de politie een tweetal 16-jarige jongens aangehouden en naar het bureau ge bracht, die zich hier zwervende bevon den. Nader bleken deze jongens de ouderlijke woning te Rotterdam te heb ben ontvlucht om aan hun lust om naar zee te gaan gevolg te kunnen geven, waarom zij naar hier waren gekomen om „vaart" te zoeken. Zij zuilen nu onder het ouderlijk ge zag worden teruggebracht. Treurig. Gisterenmiddag arresteerde de politie 'n 16-jarigen jongen terzake van open bare dronkenschap. Na zijn ontnuchte ring is hij onder het gezag zijner ouders, wonende te Middelburg, terug gebracht. Voor het examen als machinist, di ploma B, zijn geslaagd de heeren G. Baanschers, W. Barendrecht en J. Ba- rentse, allen leerling van de De Ruy- terschool. Men schrijft ons uit Middelburg De Paasch-drie is de dag voor de jeugdige plattelanders om naar Middel burg te trekken en daar wat rond te slenteren, meestal van het eene café naar het andere. Zoo ook gisteren weer. in een der café's kwam het tot een woordenwisse ling tusschen een viertal Souburgsche jongemannen. Een tweetal hunner werd verwijderd uit het caié de twee ande^ ren gingen even later ook, naar buiten en hier werd de ruzie voortgezet. Een mes werd getrokken. Zekere P. werd daarmede aan hoofd en handen bloe dend verwond, terwijl W. een wond aan den arm bekwam. Na voorloopig op de politiewacht te zijn verbonden, had ook nog afbloeden door een medicus plaats. De vermoedelijke daders de K. en de W„ zijn bij de politie bekend. Het ongeluk met de „Eben Haëzer". Bij Bath is opgehaald het lijk van de vrouw van schipper Vermeulen uit Middelburg, welke vrouw enkele weken geleden bij het aanvaren van het vaar tuig „Eben Haëzer" is verdronken. 'Het lijk is naac, Middelburg overge bracht en zal daar ter aarde worden besteld. Bij Kon. 'besluit is met ingang van 22 April 'benoemd tof surnumerair der re gistratie en domeinen G. M. Steijn te Hontenisse. SOUBURG. Betreffende de konijnen- en piutm- veetentoonstelling alhier, gehouden ge durende de Paaschdagen, kunnen wij het volgende mededeelen Zaterdag Sands. Hij had den ruk van den trein weer staan en stond nog. Inplaats van op zijn vraag te antwoorden, vroeg zij hem te gaan zitten. „Ik kan niet behoorlijk denken, wan neer het net lijkt alsof u er op wacht, dat ik wegga", zeide zij. Sands ging zitten. „ik weet nauwelijks hoe ik u zeggen moet wat ik bedoel. Ik durf bijna niet. Het is iets verschrikkelijks om het te vragen. Ik kan het niet uitleggen en ais ik aarzel, zal het te laat zijn. Ik ken uw naam niet en evenmin uw karakter, behalve dan naar wat ik van uw gezicht beoordeeJen kan. De eenige manier om mij te redden is mij tot Chicago met de deur gesloten in dit compartiment te houden." „Lieve hemel Dat is..." Sands had willen zeggen „absoluut onmogelijk Maar de uitdrukking in haar oogen deed hem midden in den zin ophouden. Het was alsof hij een doodvonis uit sprak. Hij bleef een paar seconden zwijgen» „Ik zou moeten zeggen... neen, ik kan niet zeggen, dat u mijn vrouw bent, omdat iedereen weet, dat ik geen vrouw heb. Ik zal zeggen, dat u mijn nicht bent en dat u te laat gekomen bent. Ik geef u dit compartiment en ik zal een ander nemen... of een gedeelte. Dat zou ik kunnen doen." „Wilt u dat „Ja, dat wil ik." Hij zeide dit bijna onwillig. Hij dacht „'Een leuke, nieuwe truc Een ten 5 ure werd door den voorzitter der Souburgsche vereeniging, de heer Baljé, voor genoodigden de tentoon stelling geopend, in zijn openingsrede dirukte hij er zijn spijt over uit, dat de heer P. S. Buteux, eere-voorzitter der vereeniging, verhinderd was de ten toonstelling te openen, waarom hij deze taak op zich nam. Spreker sprak zijn voldoening uit over het groot aan tal inzendingen, alsmede over het ge halte van het ingezondene, als zooda nig mag deze tentoonstelling dan ook zeker een succes genoemd worden. Spreker wees er verder op, dat alle kooien door leden der vereeniging ge maakt zijn geheel belangeloos heb ben deze hun tijd en moeite hiervoor opgeofferd, waarvoor spreker hen na mens de vereeniging dank zegde. Ver der memoreerde hij, dat één jaar gele den de vereeniging werd opgericht met 23 leden, terwijl dit getal thans 75 be draagt. Na de hoop te hebben uitge sproken dat dit getal spoedig 100 mo ge zijn, opende de voorzitter de ten toonstelling. Het aantal betalende bezoekers aan de tentoonstelling bedroeg 617. De prijzen werden als volgt behaald Afdeeling konijnen. H. Luitwieler, N. en St. Joosland, le pr„ 2e pr. en 2 eerepr. J. Olijslager 2e pr. met eerepr. M. Pierens le pr. met eerepr. A. Rijkse, Vlissingen 2 1 e pr., 2e pr. en eerepr. W. Krijger eerv. verm. Chr. Stroo 3e pr. A. O. Kruithof le pr. C. E. Plugge 2 2e pr. Joh. Rijkse, Vlissingen 2 le pr., 2e pr. en eerepr. J Hipse, Koudekerke 2e pr A. P. Dingeinanse, St. Laurens 2 2e pr., 3e pr., Z.E.V. en E.V. A. de Visser 2 Z.E.V.; W. Kramer 2e pr. en 3e pr. W. Boutens E.V. J. Davidse le pr., 2e pr. met eerepr. P. Priester, Kats 2 le pr. met eerepr. mej. M. Diöleman, Middelburg le pr. met eere- prijs J. Franke 2e pr. met eerepr. en Z. E. V. A. A. Boel, Goes le pr. A. Polderdijk, N. en St. Joosland 2 le pr. met eerepr. J. C. v. d. Boudt, Middelburg 2e le pr. met 2 eerepr. en 3 2e pr. met 2 eerepr. C. Weeda Jr., Middelburg le pr. en 2 3e pr. M. v. d. Ende, Middelburg le pr. met eerepr. j. Rijlrse, N. en St.Joosland 1 e >pr. met eerepr. C. van Sluis, Middelburg 2 Z.E.V. P. C. Maas, Middelburg le pr. J. Maas, Middel- buig 2e pr. niet eerepr. H. Siegers, Vlis singen 9 le pr., 3 2e pr., 6 eerepr. en 4 Z.E.V. P. C. Maas, 't Zand 2e pr. J. de Jong, Vlissingen Z.E.V. G. P. Peters 2e pr. met eerepr. A. de Buck 2e pr., 3e pr. en eerepr. M. Vader le pr. en eerepr. L. P. de Regt, Kats le pr. C. Daniëlse 2e pr. en eerepr. A. de Jonge, Vlissingen 2e pr. A. A. Clement, Middelburg le pr. en eerepr. C. A. Polderdijk, N. en St. Joos land 2e pr. A. Maas, Middelburg Z.E.V. J. Montfoort 2e pr. J. Boelhouwer le pr. en eerepr. K. J. Kraat, .Middelburg 2 2e pr. en 2 eerepr. Afdeeling hoenders. Marinisse 2 le pr.. 2e pr. en 2 eerepr. C. Baas, Middelburg Z.E.V. W. Kesfeloo, Gapinge 2 le pr., 3 2e pr. en 3 eerepr. J. Montfoort 3 le pr. met 3 eerepr. M. Gom- mers 3e pr. J. de Witte 2 le pr. met 2 eerepr. en Z.E.V. J. Joosse, N. en St. Joosland le pr. met eerepr. Af. de Nooijer, Vlissingen le pr. met eerepr. en Z.E.V. L. G. v. d, Broeke le pr„ 2 2e pr. en 2 eerepr. M. Pierens 3 le ,pr„ 2e pr. en 3 eerepr. B. Baljé 2 le pr., 2 2e pr., 3e pr. en 3 eerepr. F. Yntema, Oostburg 3 le pr., 2e pr. en 4 eerepr. L. J. Barting, Mid- ting le pr. en eerepr. G. Jozissse, Mid delburg 2 le pr., 2e pr. en eerepr. A. Pol derman le pr. en eerepr. F. Bak 2 Z.E.V. J. van Beveren, Domburg le pr., 2e pr. en 2 eerepr. G. van den Berge 2e pr. en eere- prijs A. Koster, Middelburg 2 2e pr. R. S. Bastiaanse, Middelburg Ie pr. en 2 eerepr. R. A. Bastiaanse, Middelburg 2 le pr., 2e pr., 3e pr. en 2 eerepr. Braam le pr. en eerepr. J. van Eenennaam 2e pr. en eerepr. H. Brasser, Vlissingen le pr. en fijne manier om van Albuquerque tot Chicago een compartiment te krijgen 1" „Ik zal nu de zaak met den conduc teur gaan regelen," beloofde hij. „Wij moeten een verhaaltje verzinnen. Bent u pas in Albuquerque in den trein ge komen „Ja, op het allerlaatste nippertje. Ik heb een plaats in dit rijtuig. Ik dacht, dat ik veilig was, dat ik niets te vree zen had. Toen zag ik den man... niet dengene, dien ik verwachtte, maar er ger nog. Ik zag hem daar staan. Hij keek naar de dames, die langs hem kwamen. Een was in diepen rouw en droeg een zwaren sluier. Misschien geloofde hij, dat ik het was. Ik keerde mij om en liep dezen kant uit. Uw deur stond open en u... u zag eruit als een gentleman. Dat is alles." „En hoe is het met uw bagage „Ik heb niets. I'k... ik had zoo'n vreeselijken haast." „Onder welken naam hebt u een plaats gereserveerd „Miss Beverley White, White is mijn echte naam niet Beverley is... een van mijn namen. Meer kan ik u niet zeggen." „in orde. De toiletjuffrouw zal een paar dingen voor mijn nicht brengen, die ik van Albuquerque naar Chicago moet chaperonneeren en die door ziekte bijna den trein gemist heeft. De kellner zal uw maaltijden hier brengen, omdat u u niet in staat gevoelt uw comparti ment te verlaten." ,;Dat had ik juist willen vragen!', zeide zij. „Kan ik de juffrouw ver- INGEZONPEN MEPEDBEUNGEN. veroorzaakt door branden, snijden of stooten, moeten dadelijk met Akker's Ktoosterbalsem behandeld worden. De ze voortreffelijke balsem is niet alleen bloedstelpend en pijnstillend, maar zijn zuiverende en antiseptische werking voorkomt zweren, terwijl zijn genees kracht verrassend is. Zorg steeds Ak ker's Kloosterbaisem in huis te hebben, het kan U dagelijks te pas komen. eerepr. en Z.E.V. W. Melis Z.E.V. P. v. Molenbroek, Gapinge Ie pr. en 2 eerepr. Iz. A. Ghijsels. Oostburg 2e pr. en eerepr. Luteijn le pr. en eerepr. 5 W. Kesteloo, Ga pinge 2e pr. en eerepr. A. J. A. Desson, Middelburg 2e pr. C. E. Plugge 2e pr. en eerepr. J. C. v. d. Boudt, Middelburg le pr. en 2 eerepr. W. Reijling, Middelburg le pr. en eerepr. J. Boone, Middelburg le pr. en eerepr. J. Snoep, Arnemuiden le pr. en eerepr. L. Goedbloed, Middelburg le pr. en eerepr. C. Joziasse, Middelburg lè prijs. Afdeeling broedeieren. Montfoort 3e pr. en 2 Z.E.V. M. Pierens le pr. en eerepr. Standen. J. P. Maartense eerepr. S. Boogerd eerepr. Afdeeling kunstmoeders. J. Montfoort le pr. Pouwer 2e*pr. wed. van Keulen 3e pr. (Qe prijswinners bij wier namen geen woonplaats staat, wonen allen te Souburg.) Het mond- en klauwzeer op de hoeve van de wed. Van Soelen is geweken. De waarschuwingsborden zijn heden ver wijderd. KERK- EN SCHOOLNtEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Arnemuiden door ds. J. van Nie.te Rijnsaterwoude. Geref. Gem. Beroepen te Werkendam ds. A. Verhagen te Afiddel'burg. Op het tweetal te Benthuizen komt voor dis. R. Kok te Aagtekerke. Scholen met den Bijbel. Onder presidium van ds. A. de Geus, emeritus-predikant te Zaandam, hield gisteren de Unie „Een school met den Bijbel" haar 46e jaarvergadering in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. Blijkens h^t jaarverslag steeg het aantal scholen met den Bijbel in het atgeloopen jaar van 1516 op 1625. Het aantal leerlingen ging vooruit van 225.000 tot 238.402. De Unie-collecte blijft dalen. De morgenvergadering was geheel gewijd aan huishoudelijke zaken. In de middagvergadering refereerde de heer J. Lens, hoofd der Prins Wil- lemschool te 's-Gravenhage over „Be zuiniging en Bezinning." MARINE EN LEGER. De K IX. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram is de on derzeeboot K IX, onder bevel van den luitenant ter zee le klasse F. W. Coster, op haar uitreis naar Ned.-Indië, 18 de zer te Aden aangekomen en heeft den volgenden dag haar reis voortgezet. trouwen „Zij kent mij. U vermoedt toch ze ker", ging hij voort, „dat de man, dien u niet wilt zien, al zijn best zal doen om u te zien „ja, wanneer hij in den trein zoekt en mij niet kan vinden (ik ben er zeker van, dat hij reeds aan het zoeken is) hij kan niet met zekerheid weten, dat ik in den trein ben, maar hij zal het niet makkelijk opgeven. Wanneer de grootste dankbaarheid..." „Ik heb geen troost noodig. Hebt u mij nog andere instructies te geven voor ik ga „Neen. Ja toch... nog één ding zoudt u een heel klein pakje voor mij willen bewaren Ik durf het zelf niet, er zou its onvoorziens kunnen gebeu ren. ik heb het in mijn blouse." Even keerde zij zich om dan knoopte zij met haar ééne hand haar blouse weer dicht en gaf hem met de andere een lange, dikke enveloppe, niet geadres seerd en met drie goudkleurige zegels verzegeld. Roger nam de enveloppe aan. „U ziet, hoe ik u vertrouw", zeide zij. „Dit pakje is het kostbaarste wat ik op de wereld bezit maar toch weet ik zeker, dat het veilig is." „U zeide daareven, dat u mijn naam niet wist. Maar wanneer ik uw neef ben, is het toch beter, dat u dien weet. Ik ben Roger Sands..." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1