1SCHWE6" JWPUNNEN? DINSDAG 22 APRIL. Visser, eOUW-ASSOCIAIlE Maatscfiappij w oomvaart IVo95 62e Jaargang BINNENLAND Stads= en Provincienieuws BANKERT 106. imptie. liHijke prijzen, pbevelend, agt dan eens in- |;en bij de reiend voor alle TIMMER-, MET- )OOR-en SCHIL- k'ERKEN. in prijzen en af- rking. 3ARDSTRAAT 3. WSTRAAT 22. a uw wandeling [derspeeltuin. d aanbevelend, Verhuur, Koop en Verkoop en Dlcustaanvratfon, enz, era!IDg, van 1-5 regels egel meer 15 cent naar de eischen des ooi gelegen groot ENHUIS, rd Banker!. -Bureau PIETERSE ONING tramhalte te Aibeele. rekken. Dagelijks te utel te verkrijgen bij MEIJERS te Abeele. een nette ENSTBODE bureau „Vlissing- flinke KVROUW, ndag en Vrijdag, e Markt 13. klein gezin te Rot te «1STBODE, Aanmelden Bouwen nden Juli of Augustus aan zee te buur ge- JB. WONING iet 2 slaapkamers en d. •met voll. 'Oimscfir. bureau „Vliss. Crt."- nette 5ENEDENWONING zonder kinderen, ier No. 1400, bureau MEPINGSHUIS. erstraat 61. BENEDENWONING igd o>p goeden stand, Brieven onder No. Aiss. Courant." gen half Mei nette NSTBODE kunnende koken en op woonark te Vlis.- *ezin. F, link loon. r. W. KALIS. Woon- Haven, Breskens. iddelb.-Rotterdam gelegen plaatsen. 'AN PASSAGIERS REN EN VEE. jril r, r.i. MI 8 8 r. Bolt IJ n .ties te bekomen: .V. Transport- gf Erven G. TOS, SENHOOBNjfl-:6,3 OOSTERHODT.W^j ïorrasasK,!»1101 VLISS COURANT ABONNEMENTS PRIJS yoor Vlissingen en gemeenten op Wal- Men 220 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Weck-abon- „enten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afconderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent De onderwijs-bezuiniglng. Aan de memorie van antwoord op het voorloopig verslag betreffende het wetsontwerp tot wijziging van de Leer plichtwet en van de Lager-Onderwijs- wet 1920 is het volgende ontleend De minister was aanvankelijk van oordeel dat het Kon. bestuit van 19 Ja- .nuari 1924 no. 18, dat den leeftijd voor toelating der kinderen tot de scholen voor lager onderwijs met een jaar op schuift, en daarnaast het in het leven roepen van een corps leerkrachten, dat een eenvoudiger opleiding had genoten dan de gewone onderwijzer en in de twee laagste klassen voor minder sa laris werkzaam zou zijn, tot het be oogde doel zouden leiden. Zijn meening dienaangaande heeft op zichzelf geen verandering ondergaan. Hij ziet in de genoemde opschuiving niet de bezwa ren, of althans niet in die mafe, ais zoovelen in en buiten de Kamer. Ook deelt hij het gevoelen niet, als zou hier van een slechts geringe beesparing sprake zijn. Echter is hij bereid, nu de genomen maatregel zoo goed als algemeene afkeuring vindt, dezen met 1 September 1924 terug te memen, onder voorwaar de, dat de beoogde bezuiniging op an dere wijze wordt verkregen, in dien geest is dan ook het oorspronkelijk voorstel gewijzigd. In de voornemens der regeering be treffende bezuiniging op het lager on derwijs is zakelijk geen wijziging ge bracht, in zooverre aan het stelsel van inkrimping van het aantal gewone leer krachten wordt vastgehouden. Alleen wordt, nu het Kon. besluit van 15 Ja nuari 1924 algemeen wordt afgekeurd, in de lijn der technische herziening van 1923 voortgegaan en in verband daar mede het instituut der huiponderwijze- ressen, door dat der assistenten' ver vangen. 'De regeering is van meening, dat, indien dit wetsontwerp ongewij zigd tot stand komt, en daarnevens op de onderwijzerssalarissen een bezuini ging wordt toegepast in dezelfde ver houding als voor de rijksambtenaren, blijkens de vroeger gedane mededee- lingen in het voornemen ligt ml. van 1/6 ten aanzien van het lager onder wijs verder volstaan kan worden met een bezuiniging op de kosten "van de opleiding en 'de examens en op die van het schooltoezicht Evenwel is de minister van meening, dat bij al deze maatregelen het belang van het onderwijs ernstig in het oog dient te worden gehouden. Om die re den heeft hij het dan ook bij nadere overweging noodig geoordeeld, de vrij heid tot invoering van het zevende leerjaar niet te moeten beiemmeren ge lijk in het oorspronkelijke ontwerp was voorgesteld. De naar voren gebrachte bezwaren tegen het ontwerp hebben den minister aanleiding gegeven, op een paar voor name punten daaraan tegemoet te ko men. Om deze reden heeft hij gemeend, de noodzakelijke bezuiniging in slechts twee maatregelen te moeten vinden, n>1. terugkeer tot'den zes-jarigen leerplicht en vergoeding uit 's rijks kas van niet weer dan één onderwijzer per 48 leer lingen. Beide maatregelen zullen met het jaar 1930 automatisch vervallen. In dien tusschentijd zal beslist kunnen worden, of gelijke of andere bezuini- Rjngsmaatregelen dan nog verder noo- <lig zijn. Een wetsontwerp tot het stellen van regelen betreffende het verleenen van ontslag van onderwijzeressen aan lage re scholen, die in het huwelijk treden, is nan den Raad van State ter overwe ging toegezonden. Het spreekt vanzelf, zegt de minis- 'er> dat de maatregelen tot afvoering 7an overbodige rijksambtenaren welke regeering meent te moeten nemen, 'niet gelden voor het personeel der ge meentelijke en bijzondere scholen. Het drama te Baarn. Het Kamerlid Ter Hall heeft den mi nister van binnenlandsche zaken de °gende schriftelijke vragen gesteld Is de minister bekend met het feit, a' te Baarn een zwerver, die met 23 v a?[.' j'- ten politiebureele om nacht- .1' verzocht, in het gebouwtje, pp i',n '•'J voor nachtverblijf werd op ts sloten, vele dagen daarna dood werd Avonden 2. Is het waar, dat de in vraag 1 be doelde persoon door honger en uitput ting is gestorven, ten gevolge van ver regaande nalatigheid en plichtsverzuim van de zijde van politiebeambten, die door vergeetachtigheid onvoldoende overdracht van dienstzaken en het niet opvolgen van hun instructies, oorzaak waren, dat de aanwezigheid van den zwerver in het tuingebouwtje geheel onopgemerkt bleef en dus geen maat regelen konden worden getroffen, waar door, waren zij toegepast, een mede- mensch niet op zoo gruwelijke wijze om 't leven zou kunnen zijn gekomen 3. Is de minister bereid een zeer ge streng onderzoek te doen instellen, ten einde de vrantwoordelijkheid in deze te kunnen vaststellen van den burgemees ter, hoofd der gemeente-politie te Baarn, voor toestanden in het politie korps'aldaar, welke tot zulke ontzet tende gebeurtenissen kunnen aanleiding geven 4. Wil de minister het resultaat van dat onderzoek, zoo spoedig hem dit mogelijk is, aan de Kamer mededeelen Mr. dr. E. van Ketwich Verschuur t Te Groningen is Zaterdag plotseling overleden de heer mr. dr. E. van Ket wich Verschuur, burgemeester aldaar. De heer Van Ketwich Verschuur werd 13 Februari 1879 te Zwolle geboren. Hij voltooide zijn universitaire studiën en promoveerde er in 1902 tot doctor in de rechtswetenschap en in 1905 in de staatswetenschap. Hij was tot 1905 advocaat en procureur te 's-Gravenha- ge, van 1905—1906 commies-redacteur ter gemeente-secretarie te Zwolle, van 1906 tot 1916 referendaris, afdeelings- chef ter provinciale griffie van Overijsel en kantonrechter-plaatsvervanger te Zwolle, van 1916 tot 1917 directeur van het centraal voor sociale adviezen te Amsterdam. Den len October 1917 werd hij be noemd tot burgemeester van Groningen en zag zich in Juli 1919 tot lid der Sta ten van Groningen gekozen, waarvan hij tot 1923, lid was. Op 19 September van dat jaar werd hij gekozen tot lid der Eerste Kamer. Het Paaschcongres der S. D. A. P. Uit het jaarverslag der S. D. A. P. uitgebracht op het Paaschcongres, blijkt dat het aantal afdeelingen der partij bedroeg 31 December 1922 583 en 31 December 1923 591. Het aantal leden bedroeg op 31 December 1922 42.047 en op 31 December 1923 41.230 het ledental is dus met plm. 800 terugge- loopen. Een overzicht van het totaal aantal leden over de laatste vier kwar talen wijst de volgende cijfers aan I Januari 1923 42.047, 31 Maart 42.555, 30 Juni 1923 42.887, 30 September 1923 41.230. In het verslag wordt de mee- ning uitgesproken, dat de teruggang in de loonen, de grootere werkloosheid, wellicht het verschijnsel van teruggang ten deele kan verklaren. De salarisverlaging. De afdeeling Amsterdam van den Al- gemeenen Bond van Ambtenaren en Raden van Arbeid heeft de volgende motie aangenomen Gehoord de uiteenzetting van den bondsvoorzitter over de plannen der regeering in zake de herziening van het salarisbesluit burgerlijke rijksambtena ren 1920 verklaart de voorgestelde salarisnor men, zooals die in de dagbladen zijn gepubliceerd onaannmelijk protesteert met klem tegen salaris verlaging en verzoekt de centrale van vereenigingen van personeel in 's rijks dienst met alle haar ten dienste staande middelen de regeering te overtuigen, dat de gepubliceerde salarisnormen ab soluut onvoldoende zijn. VLISSINGEN, 22 APRIL. Grand-Hotel „Britannia". Zeer velen, ook uit de omliggende plaatsen, hadden zich opgemaakt om Zaterdagavond ji. de opening van het Grand-Hotel „Britannia" bij te wonen. En direct willen wij constateeren, dat die velen, niet teleurgesteld, doch inte gendeel, zeer voldaan huiswaarts zul len gekeerd zijn. Dat de inwijding van de inrichting gepaard ging met een concert, gaf aan den avond een zeer bijzonder cachet en zal voor goed heb ben vastgelegd, welk een aangename atmosfeer, welk een in-gezellig samen zijn, in deze bekoorlijke omgeving is te scheppen. „Wo man singt, ida lass dich ruhig nieder, Böse Menschen haben keine Lieder." Waar men vrooiij'k weet te zijn, te lachen en te zingen, daar bouwt gerust uw 'levenshulkje op. Want Goethe heeft het zoo terecht gezegd Slechte men schen hebben geen liederen. M.a.w. waar men weet feest te vieren, daar zetelt levens-ernst en karakterdegelijk heid. Qua den avond. De-heer Walter, di recteur van de stoomvaart-maatschap pij „Zeeland", sprak een korte ope ningsrede, heette allen oprecht welkom en bracht namens de „Zeeland" harte lijk dank aan den heer en mevrouw Drijfhout vqn Hooft (sopraan), die zich bereid verklaard hadden deze bij eenkomst met hunne gaven op te luiste ren. Spreker vertrouwde, dat allen meerdere malen in deze nieuwe omge ving aanwezig zullen mogen zijn en wenschte het gezelschap een buitenge woon genoeglijken avond. Het trof ons, dat het programma een positief internationaal karakter adem de, wat zeer zeker als beleefdheid be doeld was tegenover de vele gasten, die reed's thans in het hotel vertoeven. Toch deed het ons goed, dat de solis te in dit overal aan Zeeland herinne rend interieur als openingslied een der coupletten van het Zeeuwsche Volks lied ten gehoore bracht, waarvoor zij een welverdiende bloemenhulde in ont vangst had te nemen. Mevr. Drijfhout van Hooft heeft on® op een keur van liederen vergast, geboeid heeft ze ons met haar liefelijk, fluweelig timbre. Wij vonden bij haar een edel geluid, een glanzende stem, dat groote gemak van de voordracht. „The sorrowful mai den" van Robert Franz en „Songs of Japan" van Bantock veroverden een groot succes. „Le violette" van Scarlat ti iwas dankbaar en lief, ook wat de begeleiding betrof hier toch kwam de melodie steeds helder en frisch na en leerden we niet alleen de capaciteiten van den heer Drijfhout van Hooft als accompagnist waardeeren, doch ook den parelenden, klaren, opvallend hel deren 'klanik van den Feurich-vleugel kennen. Ook het Festal Song „Songs of Egypt" van Bantock gaf gelegenheid het edele klankgehalte van dit instru ment te beluisteren. Gevoelvol, vol expressie werd „Ruhe, Süssliebchen" van Brahms voorgedra gen. Het applaus volgde niet direct, men moest zich eventjes los maken, men moest uit de bekoring geraken en dat zegt genoeg. We zullen niet door gaan met onze opsomming van wat we mooi vonden, doch alleen nog vermel den Air de Rosine uit „Le barbier de Seville" van Rossini. De brillante en perfect-muet'kale verklanking van deze coloratuur-aria heeft ons in verrukking gebracht de soliste was niet meer onderdanig, 'zij heerschte. Zij heeft ons gebracht het verhevene, het aanlokken de wat een mensehelijk gemoed kan roeren. Het gehoor betoonde zich den gehee- len avond dankbaar en dat was ver diend. Na afloop van het concert was er ge legenheid tot dansen op den nieuwen veerenden dansvloer. De kapel Höfe- leinBekken, welke op dat uur in de zaal verscheen, werd met applaus be groet. Of er gedanst is Er werd wat een druk en gretig gebruik gemaakt om op de medeslepende tonen van dit eminent ensemble een Foxtrott te ma ken. Dat men er niet moe van werd, bleek wel uit het feit, dat nagenoeg ieder maal om herhaling van den dans 'gevraagd werd. 't Was een aardig ge zicht dio zwevende paren, die keurige toiletjes en dat alles was in zoo volko men harmonie op de voorbeeldige maat van de onberispelijke muziek. Dat de directie van de „Zeeland" deze kapel engageerde was zeer zeker goed ge zien en een daad van wijs beleid. Nog zij vermeld, dat prima con sumptie tegen bitlijken prijs verkrijg baar is en dat de bediening, dank zij de goede zorgen van den gérant, den heer B. Soerewijn, niets te wenschen overlaat. De wensch van den heer Waller is in alle opzichten bewaarheid gewor den 't is een reoht genoeglijke avond geweest. Wij wenschen der directie van de „Zeeland" van harte geluk met dit succes en twijfelen niet of de wijze, waarop zij haar avonden zal weten te animeeren zal deze van een groote be langstelling verzekeren, hetgeen niet anders dan ten goede zal komen aan het vreemdelingenverkeer in het alge meen en aan de „Zeeland" in het bij zonder. Doch ook onze stad zal hier van de voordeelen in ruime mate ge nieten. Ook gedurende de beide Paaschda- gen mocht het hotel „Britannia" zich in een druk bezoek verheugen. De goede naam van de hernieuwde inrichting is reeds gevestigd en de di rectie van de „Zeeland" zal zeker niets onbeproefd laten om dien te behou- den. Kinderkoor „de Kleine Stem." Zaterdagavond gaf bovengenoemd kinderkoor haar tweede en laatste uit voering in dit seizoen, onder leiding van den heer Sturm. Zooals gewoonlijk was de zaal van het Concertgebouw geheel gevuld met de ouders der kinderen en vele belangstellenden die zich zeer ze ker den gang naar hét Concertgebouw niet zullen beklaagd hebben. Na een kort openingswoord door den voorzitter werd spoedig een aanvang gemaakt met het afwerken van het programma, waarvan de kleinsten het eerst met hun speelliedjes opkwamen. Dat deze zeer in den smaak vallen, be wees het applaus. Het is dan ook aller aardigst de kleintjes onder het zingen de bewegingen te zien uitvoeren, waar op deze liedjes betrekking hebben, en dan alles zoo juist op de maat. Er is dan ook werkelijk genoten bij het zien ervan. Hierop volgde de tweede klasse, die tweestemmige liederen zongen, welke zeer correct en zuiver werden uitge voerd en het bewijs leverden dat de jeugdige zangeresjes en zangertjes met vollen ernst daarvoor gestudeerd hadden. Dan volgde het hoofddoel van den avond en wel de opvoering door de drie hoogste klassen van „De Schoone in het slapende Bosch", gecostumeerd zangspel in 5 bedrijven. Ieder onzer kent wel het sprookje van „de Schoone Slaapster" in het bosch, waarnaar die operette is bewerkt. Het geheel gaf een aardigen aanblik door al de mooie cos- tuumpjes die daarvoor gebruikt wer den en spel en zang werd op een kleine uitzondering na heel goed uitgevoerd. Enkele momenten waren zeer aardig, zooals de aanbieding van het spinne wiel, waarop allen in slaap vielen daarna nog het tafereeltje van den prins, die 100 jaar later kwam en na het vinden van de prinses allen weer wak ker werden. Heel bekoorlijk was ook de feeëndans, die door de grootste meisjes werd uitgevoerd en ieders be wondering verwekte. Deze was inge studeerd door den heer H. L. Aerssens, balletmeester, die daarvoor alle eer toe komt. Tot het goed slagen hiervan werkte ook de prachtige kleurenverlich- ting van het tooneel. door den schijn werper, mede. Aan Ijet einde der uitvoering verza melde zich de geheele „Kleine Stem" op het tooneel, waarna door een der oudste leerlingen, den heer Sturm een souvenir werd aangeboden, als blijk van waardeering voor het vele en goe de werk door hem voor het koor ver richt, Zeker een welverdiende hulde. Een een gezellig bal voor klein en groot besloot dezen goed geslaagden avond. Groot Kerk-Concert. Voor het kerk-concert, den tweeden ■Paaschdag in de St. Jacobskerk alhier gegeven door het Zuid-Bevelandsch a- capella-koor van Goes, bestond een zeer groote belangstelling het bede huis was nagenoeg geheel gevuld. Daar het koor, wat per auto uit Goes zou komen, op het uur van aanvang nog niet gearriveerd, was, deelde de heer Van Gaasbeek mede, dat hij inste- de van een slotwoord, thans enkele woorden zou spreken. Allereerst ver zocht hij den aanwezigen te zingen Psalm 95 vers 1 daarna ging hij voor in gebed. Na verschillende intermez zo's kon de heer Van Gaasbeek einde- lijg zijn voordracht houden. Spreker deelde mede, dat hij voor de Nederl. Landkölohisatie en Inw. Zè'nding thans twee jaar in Zeeland werkt, doch dat hij teleurgesteld is in zijn werk en de resultaten van den arbeid heel, heel weinig zijn te noemen. Voor een lezing c.q. met lichtbeelden bestaat geen be langstelling men krijgt geen bezoek in de kerken. Daarom moest er iets an ders gebeuren, iets wat der moeite waard is. Thans blijkt uit de groote op komst, dat de zang van 'het bekende koor in de Groote Kerk te Vlissingen inderdaad der moeite waard is. Spre ker constateert tot zijn genoegen de massale opkomst, doch voegt er direct bij, dat men alleen met een schoon lied de wereld niet door kan en ook ■niets bereikt. iDe Hollander geeft nu eenmaal veel aan het buitenland (alleen aan 'Duitschland 16 millioen), doch de Nederlandsche vereenigingen zitten in zak en asch. Zonder het koor te willen beleedigen, deelt hij mede, dat deze vereeniging slechts het koekje is om te happen. Men zal ook roggebrood moe ten eten, men zal moeten denken bij de viering van het Paaschfeest aan de vele gevallenen zwervers, landloopers, dronkaards enz. in onze 'maatschappij. Het geval te Baarn is een aanklacht tegen ons zllen, zooals we hier zitten hét getuigt tegen U en tegen mij. Wij moeten zorgen voor een grooten kring van koloniën. Voorts brengt spreker hartelijk dank voor de sympathie en medewerking, ondervonden 'bij het beleggen van 'de zen middag de kerkvoogdij gaf de kerk, de koster droeg zorg voor den programina-verkoop, ds. Voorhoeve zou een slotwoord spreken, het a- capella-koor zegde zijn medewer king toe. Nadat de heer Van Gaasbeek nog had medegedeeld, dat een paar num mers niet tot de gewijde muziek be hoorden, kreeg het koor gelegenheid zijn uitgebreid repertoir af te werken. Het waren liefst een vijftiental num mers, waarop dit kranige koor ons heeft vergast. Van stonden aan trof het ons, dat het ensemble direct in de nieu we omgeving thuis was 't was alsof het gewoon was dagelijks in dit Gods huis te zingen. Volstaan wij met enkele nummers speciaal te vermelden, zon- INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN. Het zekerste en eenvoudigste ge neesmiddel tegen galzucht, slechte spijsvertering en verstopping vindt gij in Forster's Maagpillen. Zij zijn het zacht werkende laxeermiddel, waaraan iedereen nu en dan behoefte heeft. Zij staan de natuur bij, en het gebruik er van wordt geen gewoonte. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65 in apotheken en drogistzaken. 10 der aan de andere liederen afbreuk te willen doen. „Veneti et Videte" en „Komt verwondert U", doch ook „Du Hirte Israels" en „Troost nu mijn volk" hadden onze volle goedkeuring. De uit voering liet niets te wenschen over. De twee sopraan soli „Slape zacht" en „Moederke alleen" imet bromstemmen- begeleiding werden op eminente wijze ten gehoore -gebracht in een profaan gebouw hadden zij zeer zeker een spontaan applaus verworven. Aardig waren de liederen in Zeeuwsch dia lect de Zeeuwsche taele leent zich hiervoor toch ook bijzonder goed. in het slotnummer „Domine Salvam fac Regi- nam nostram" konden wij het koor hoogelijkst waardeeren de vertolking was er eene zonder wedergade. Gaarne brengen wij ilof aan den be kwamen directeur, den heer S. J. Tam- minga, die blijk gaf zijn koor volkomen in de hand te hebben het opstaan ging als één man (vrouw) de dynamische teekens werden behoorlijk in acht ge nomen het contact met den djrigent was prima. Dat enkele nummers niet tot het genre gewijd behoorden is geen bezwaar geweest het koor zelf heeft door zijn zang wijding en loutering ge bracht in groote mate. Ds. Voorhoeve sprak een slotwoord. Hij wilde den indruk van het a-capella- koor niet wegnemen, doch smeekte Gods zegen af voor het werk van den heer Van Gaasbeek. De jnillioenen voor Duitschland zal hij niet controleéren, doch hij vertrouwt, dat de menschen cok voor het hier beoogde doel wel zul len steunen. Spreker eindigde met dankzegging, waarna staande Gezang 52 vers 5 gezongen werd. Bij den uitgang werd een collecte gehouden ter bestrijding der onkosten. Vlissingsch Comité voor Buitenlandschen nood. Het Centraal Comité voor steun aan Nederlanders in het buitenland ver zoekt den 'burgemeester te willen be vorderen, dat hier ter stede, evenals elders in Nederland een comité wordt opgericht om een collecte te or.ganisee- ren op 30 April a.s. ten behoeve van behoeftige landgenooten in het buiten land. De lieer C. A. van Woelderen heeft daartoe het comité voor Buitenland schen Nood aangezocht en met het oog op den 'korten tijd van voorbereiding heeft het dagelijkseh bestuur namens dat comité aangenomen voor deze col lecte op 'dien dag zorg te dragen. Het autobusverkeer Vlissingen Middelburg. In verband met het jongste besluit van Ged. Staten betreffende het verkeer met auto's op den Nieuwen Vlissing- schen weg, doen allerlei geruchten de ronde, o.a. dat alle autobusvarkeer over dien weg zou worden stopgezet. Dit nu is geenszins de bedoeling van Ged. Sta ten. Men wil en dit o.i. zeer terecht, goed toezicht krijgen over de bussen waarmede het verkeer wordt onderhou den en zal dan ook het verkeer over bedoelden weg alleen kunnen plaats hebben met bussen, waarvoor onthef fing van de verbodsbepaling is verleend. Eelectrische geleiding. In de Walstraat is gisteren een snoer van de electrische leiding gebroken, waardoor een stremming van het tram verkeer van ongeveer 20 minuten heeft plaats gevonden. Van zijn rijwiel gevallen. Zaterdagavond geraakte een fietsrij der in de Aagje Dekenstraat door dui zeling bewusteloos en viel van zijn rij wiel, Hij werd bloedend verwond en in de tramremise binnen gebracht, waar hem de eerste hulp werd verleend. Flauwe baldadigheid. Een agent betrapte een 11-jarige jon gen, die bezig was in een der plantsoe nen een rustbank uit te rukken. De jon gen werd naar het bureau gebracht. Nog werden gearresteerd een 18-jari- ge en een 16-jarige kantoorbediende, beiden uit Middelburg, die zich op straat dronken aanstelden en den voor bijgangers hinderlijk waren. Eenmaal in handen der politie bleek hun dronken schap gefingeerd te zijn en dat zij louter uit aanstellerij zich als beschonken gedroegen. 'Datzelfde bleek ook het geval te zijn met een timmerman, mede uit Middel burg, die in de Beursstraat was aange houden, zoogenaamd wegens dronken schap, waarom een aantal kinderen

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1