S. Ivertenties Diep in uw huid IG WOENSDAG 16 APRIL, Eerste Blad ^-No9I 1924— )ten f f lii omvaart GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Kloostdtökm Stads= en Provincienieuws fcrhunr, Koop en Verkoop en Dicnstaanvragen, enz. etaling, van 1—5 regels egel meer 15 cent gevraagd een net MEISJE. „Vtliss. Courant". •KHUIS, cheldestraat. AAS, Kasteelstraat. net RMEISJE. s Hotel „ROTTER- ;n. raagd tegen Juli of modern ingericht BOVENHUIS, plaats of zolder, op Ongeveer ƒ600.— letters H. W., bu- urant". DIEPINGSHUIS n, op eersten stand, ijs. letters S. M., bureau MEUBLEMENT KOOP. d als nieuw Salon* e koop, bestaande 2 Feauteuils, Salon- n Spiegel, prachtige askroon. Eenige gas- zware Spiegel niet bureau „Vliss- Crt.^ GANGERS vraagd. u „Vliss. Courant- ddelb.-Rotterdam elegen plaatsen. T. lidd. T.B. MI 8 8 T. E!ll ij n? 8 8 511 nummer bestaal uit 2 bladen ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2.50. Wede-abon nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent Familieberichten van 16 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent SCHULDVORDERINGEN. Herinnering aan het tijdig indienen van schuldvorderingen ten laste van het Rijk, de Provincie en de Gemeente. Burg. en Weth. van VHssingen, gelezen de circulaire van den Commissaris der Ko ningin rn de provincie Zeeland, van den 5 Maart 1924, A. No. 58, le Afdeeling herinneren de ingezetenen aan de wet van 8 November 1815 (Staatsblad no. 51), volgens welke alle vorderingen ten laste van het Rijk, ihet dienstjaar 1923, betreffen de, vóór of op den 30 Juni 1924 bij de be trokken administratiën, door welke de be velen tot het doen van werken, leveringen enz. uitgegeven zijn, moeten zijn ingediend, alsmede dat de bij genoemde wet gestelde termijn van verjaring volgens art. 125 der Provinciale- -en art. 228 der Gemeentewet, ook op vorderingen ten laste van de pro vincie en gemeente van toepassing is deelen voorts mede, d^t Zijne Excellentie de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw verzocht heeft, de vorderingen ten laste van genoemd departement vóór 1 Mei a.s. in te zenden, of, indien dit niet kan geschieden, daarvan tijdig opgaaf te doen wordende mitsdien de belangheb bende aangemaand om den uitersten ter mijn niet af te wachten maar hunne reke ningen en verdere bewijsstukken ten laste van het Rijk, de provincie of de gemeente voor het dienstjaar 1923, ter plaatse waar het behoort, ten spoedigste in te dienen. Vlissingen, 14 April 1924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris. F. BISSCHOP. DRANKWET Burg. en Wethh. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Drankwet, doen te weten dat bij hen zijn ingekomen le. een afschrift van een aan Gerepu teerde Staten van Zeeland gericht verzoek om een logementsvergunning van Gerrit van der Star, van 'beroep caféhouder, wo nende alhier, voor de beneden-voorkamer van perceel Koningsweg 25 2e. een afschrift van een aan Gedepu teerde Staten van Zeeland gericht verzoek am een logementsvergunning van Johan Heinrich Freibotb, van beroep caféhouder, wonende alhier, voor perceel Boulevard Evertsen no. 2 dat vanaf beden gedurende veertien da gen sohriftelijke bezwaren tegen het ver- leenen der gevraagde vergunningen kun nen worden ingebracht bij Burg. en Weth. voornoemd. Vlissingen 16 April 1924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De onderwljsbegrootlng. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot verhooging der on- derwijsbegrooting voor het dienstjaar 1923, waarbij het eindcijfer der begroo ting wordt verhoogd met 11.269.900. Met de wijzigingen welke dit wetsont werp in de begrooting voor 1923 beoogt Ie brengen is tot een bedrag van onge veer 9 millioen gulden bij de samenstel ling der jongste millioenennota rekening gehouden. es te bekomen: EENHOORN, ostbehoot.W.s, De forensenbelasting. Het Tweede Kamerlid Boon heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw vragen gesteld betreffende de verschillende categorieën van perso nen, welke in de forensenbelasting zijn aangeslagen, als hebbende op meer dan 90 dagen van het belastingjaar tot per soonlijke uitoefening van het bedrijf, de beschikking over een bedrijfsinrichting. Ten slotte wordt de vraag gesteld of ue minister bereid is te bevorderen, dat aanslagen, welke hij op -gronden, ult- ""biig in de vragen toegelicht, onwettig acht niet gehandhaafd blijven, wanneer artegen bij de Kroon is opgekomen. Het N. O. G. contra den Staat. In de gisteren gehouden zitting van .rec™an-k te 's-Gravenhage kwam lans i0Ivoor 4e zaak van het Neder- O e? ynderwijzers Genootschap (N. dén £en den Staat der Nederlan- aanU n- e den onderwijzer, wiens was wllnag! w,elke voor 1 iaar geldig werd ingetrokken, waarna hem een nieuwe aanstelling voor slechts drie maanden werd verleend. Voor den Staat stelde zich jhr. mr. G. W. van der Does. Nadat mr. Qppenheimer voor eischer had geconcludeerd, werd de zaak vier weken uitgesteld. Werkspoor en de „Sumatra". Op de vragen van den heer Schaper betreffende het verrichten van overwerk aan de fabriek Werkspoor ter voltooiing van den kruiser „Sumatra", heeft minis ter Westerveld geantwoord aan Werk spoor geen andere mededeeling gedaan te hebben dan dat er vast op gerekend wordt, dat de datum van gereedheid, -genoemd in het betreffende contract, niet zal worden overschreden. Of en in hoever hiervoor van de arbeiders over werk moet worden geëischt, dat zij ver plicht zijn te weigeren, staat niet te zij ner beoordeeling. Nieuwe spoorrijtuigen. Eenigen tijd geleden hadden de spoorwegen te Hannover eenige 2e en 3e klasse personen-rijtuigen besteld, welke op een zeer bijzondere wijze ge bouwd zijn en een ommekeer in hef personenvervoer zullen brengen. Eenige dezer rijtuigen loopen thans als proef in sommige treinen tusschen Amsterdam en Rotterdam. Het zijn gepantserde stalen rijtuigen, zegt „het Vad.". De inrichting gelijkt vee! óp die van een tram, met in- en uitgang voor en achter. De tweede klasse rijtuigen zijn verdeeld in de af- deelingen rooken en niet-rooken. Iede re afdeeling is verdeeld in vier onder- afdeelingen, met acht zitplaatsen, zoo dat in ieder rijtuig plaats is voor 64 personen. Alleen tweede klasse rijtuigen zullen voorloopig als proef loopen. Het conflict in de textiel-industrie. De besprekingen die gisteren onder leiding van den diretceur-generaal van den arbeid zijn gevoerd tusschen de partijen in het geschil in de Twentsch- Geldersche textiel-industrie hebben niet tot een resultaat gevoerd. De Communistische Partij. Het congres der communistische par- tijj te Rotterdam gehouden, heeft giste ren met algemeene stemmen de een heids-resolutie aangenomen. Volgens deze resolutie is de grondslag voor de Communistische partij, naar het oordeel der compromis-commissie de bedrijfs- kern. De partij-organisatie kan echter nog niet op dezen grondslag worden gevormd, doch in deze richting zal voorbereidend werk worden gedaan. De commissie, die dezen grondslag zal heb ben uit te werken, zal bestaan uit de heeren Wijnkoop, Brommert, dr. Knut tel, Brandsteder en nog een nader aan te wijzen persoon. De resultaten van het onderzoek der compromis-commis sie zullen in de statuten der partij wor den opgenomen. Twee leden der oppo sitie, de heeren Bouwman en Sneevliet, zullen in het partijbestuur zitting nemen. Over deze resolutie hebben nog 20 sprekers het woord gevoerd. De motie- Rotterdam tegen de oppositie werd daarna ingetrokken en vervolgens de eenheids-resolutie aangenomen. Publiekrechterlijke bedrijfsorganisatie. In een vergadering van de afdeeling Amsterdam van den Nederl. R. Kath. Volksbond heeft prof. mr. J. A. Veraart gesproken over medezeggenschap. Het probleem van het medezeggen schap, zeide spr., zit onverbrekelijk vast aan de publiekrechterlijke bedrijfs organisatie, en is een politieke zaak, die thuis behoort in de kiesvereenigingen. -De ervaring van 1918 heeft geleerd, dat er beweging komt in de regeering, als er beweging komt in een groote politieke partij thans moet die bewe ging maar eens komen van de R. Kath. Staatspartij, om de regeering te stuwen in de richting van de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Het politieke pro gram voor 1925 moet tijdig in de kies vereenigingen in behandeling komen, om-dat het daarin noodzakelijk over de financieeie paragraaf zal gaan, waar van men niet kan spreken zonder aan het medezeggenschap te raken. Spreker zeide verder, dat de S. D. A. P. voor de publiekrechterlijke bedrijfs organisatie haar socialisatie prijs gaf, wat verheugend is, want zij verlaat hiermede haar revolutionair standpunt en wil medewerken aan opbouwenden economischen arbeid. Niet geheel gerust aldus spr., kunnen wij zijn wat betreft de houding van de Christelijk-Protes- tantsche arbeiders, aan wie door een hunner leiders de publiekrechterlijke be drijfsorganisatie is voorgesteld als een keurslijf voor het bedrijfsleven. Ten aanzien van de groote R. Kath. werk gevers zeide spr., dat de opmarsch voor het medezegenschap moet voortgaan, zoo niet met, dan zonder hen, nu het een zaak van practische politiek is geworden. Verlof 1 Meidag. Op de kantoren der posterijen, waar door loting de verlofregeling is vastge steld, zal het voor het personeel niet mogelijk zijn buiten deze tijdvakken INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. bindt Akker's Kloosterbalsem den strijd aan met rheumatiek en spierpijn. Heer lijk wrijfmiddel, zet het zijn verzachten de zuiverend en genezende werking voort tot de kwaal overwonnen is. Door ieder gebruiker geprezen bij brand- en snijwonden, winterhanden en -voeten en alle huidaandoeningen. verlof te bekomen voor viering van den 1 Meidag. Op kantoren waar geen loting heeft plaats gevonden, mag dien dag alleen verlof worden verleend, indien hieraan wegens het in dienst nemen van hulp personeel geen extra-kosten zijn verbon den. VLISSINGEN, 16 APRIL. Het Grand Hotel „Britannia". Verschillende geruchten deden reeds langen tijd de ronde, allerlei verbeterin gen zouden er in aanbouw zijn, zoodat wij ten slotte bij -de directie der stoom vaart-Maatschappij „Zeeland" zelve geïnformeerd hebben, hoe het stond met de a.s. opening van het gerestaureerde hotel. Welwillend was men dadelijk be reid ons een blik te gunnen in den chaos, welke met de a.s. Paaschdagen moet 'opgeruimd zij-n. Wij stonden ver baasd op te merken wat er aizoo ge schied is. Het bleek, dat er geen moei ten gespaard zijn om van dit hotel te maken wat mogelijk is nl. een geheel up-to-date Bad-Hotel. - De sanitaire inrichtingen zijn verdub beld, zoodat groote wandelingen door het gebouw uit dien hoofde tot het ver leden behooren. De geheele electrische verlichting is enorm verbeterd. In de slaapkamers zijn in de bedden stroom- afsiuiters aangebracht, zoodat men naar willekeur het licht vanuit bed of verderop in de kamer kan ontsteken. De hoeveelheid logeerkamers is belangrijk uitgebreid de zoo geliefde Hall is aan alle zijden afgesloten, zoodat deze uit stekend te verwarmen is. Een keur van easy-chairs maakt dit zitje van de hotel gasten tot 'n waar rustoord. De geheele aankleeding van het hotel is geschoeid op typisch Holiandsche leest, waartoe de medewerking werd verzocht van het Instituut voor sier- en nijverheidskunst te 's-Gravenhage. Van hen is afkomstig de zeer origineele kleurcombinatie in de groote zaal nu een charmant café restaurant. Wij hadden niet kunnen ver moeden dat deze zulk een smakelijk geheel kon vormen. En Zeeland is er waarlijk niet vergeten integendeel, over al zweeft voor den belangstellenden be zoeker het „Luctor et Emergo", want aan alle zijden is dit motief object voor smaakvolle versiering geworden. De loopers, tapijten, zijwanden, schermen, gordijnen, boxen, alles herinnert ons. dat hier trouwe Zeeuwen aan het werk zijn -geweest. Het geheel geeft hef ge voel alsof wij binnengetreden zijn in een modernen Egyptischen tempel, waarvan het middenstuk gevormd wordt door de modernste aller dansinrichtingen, nl. de in Nederland voor het eerst toegepaste veerende dansvloer. Deze inrichting kan vastgezet worden of veerend gemaakt, al naar behoefte. Wat ons ten slotte het meest geïmponeerd heeft in deze on herkenbaar veranderde zaai zijn wel de schitterende lichteffecten, verkregen door bovenlicht en kleurcombinatie. Wanneer de zon schijnt, waant men zich «in een der toovergrotten van de Duizend-en-één-nacht-vertellingen. Het zachte Tango-kleurige electrische licht verhoogt bij avond de feestelijke stem ming, welke uitgaat van de met animo dansende paren, voor welke de veerende dansvloer niet tevergeefs gebouwd werd.. Met belangstelling zagen wij verder, dat een belangrijke plaats is toegekend aan vermeerdering van de kennis van ons eigen land. Een der keurig aange- kleede binnenzalen werd nl. ingericht als bibliotheek, alwaar ter lezing zijn gelegd de verschillende werken, welke de Vereeniging tot Bevorderinge van het Vreemdelingenverkeer publiceert over de verschillende plaatsen van ons land. Het zoo gunstig bekend staande strijkje HöfeleinBekker zai zorgen voor de muzikale opluistering, waarbij allereerst gedacht is aan het verschaffen van goede dansmuziek voor kinderen, door op Woensdagen van 3)45)4 den dansvloer voor 'hen te openen. De tarieven van het hotel vallen bin nen ieders bereik, zoodat te verwachten valt, dat talloozen ons meest typische Zeeuwsche hotel regelmatig zullen gaan bezoeken. Alhoewel er reeds eenige gasten zijn, zal eerst met Paschen sprake kunnen zijn van een officieele opnin-g. Binnenkort zal ook gereed zijn het tochtscherm, hetwelk de bezoekers van het café-restaurant beschermen kan tegen te frisschen Westenwind. Ook daar zullen tallooze schemerlampjes van 'n typisch eenvoudig Nederlandsch maaksel de gezelligheid weten te ver- hoogen. De tijd dat het Grand Hotel alléén voor logeergasten attractie be zat, is nu voorbij. De gezellige warme toon, die uitgaat van het café-restau rant, zal niet nalaten indruk te maken op vreemdeling en landgenoot, terwijl ten slotte door uitstekende spijs en drank tegen werkelijk billijk tarief ook diegenen erheen getrokken zullen wor den, die tot nu toe onze badplaats nog te weinig bezochten. Nu bijv. de elec trische tram de tarieven Vlissingen Middelburg zoo naar beneden bracht, zuilen ook de Middelburgers temeer van de mooie avonden aan het schoone Vlissingsche strand komen genieten. Het is niet overbodig te vermeiden, dat de verschillende localiteiten van het hotel verwarmd kunnen worden. De nieuwe gérant, de heer Van Dijk Soere- wijn, is hier een algemeen be kende persoonlijkheid, die zonder twij fel al het mogelijke zal doen om de gunst van het publiek waardig te blijven. Voor de muziekwereld zal het aan genaam zijn te vernemen, dat een schitterende Feurich-vleugel is aange schaft om voor alle gelegenheden te kunnen dienen. 'De verschilende groo- tere en kleine zalen van- het hotel zul len voor vergaderingen, lezingen enz. tegen zeer billijk tarief ter beschikking van het publiek worden gesteld. Op den stillen Zaterdag zal een bekende Haag- sche zangeres ook voor de alsdan te verwachten Engelsche gasten een con cert komen geven, waarna ongetwijfeld velen zullen willen probeeren, welke onbekende genoegens de veerende dansvloer hun geven zal. Blue Band. In het Concertgebouw werd gisteren avond de lezing met -lichtbeelden ge houden over Blue Band. De heer P. Deij-s bego-n met te wijzen op d-e be langstelling, -die in onze tijden heerscht voor margarine, wat (hij vooral toe- scheef aan de malaise der tijden. Hij wilde van avond 'eens met licht beelden -laten zien, dat de vertelsels van eindjes kaars en dergelijke stoffen sprookjes waren, wat hij met temeer zekerheid deed, omdat hij eerst ten allen tijde toegang had -gehad tot 'de fabriek van de firma v. d. Bergh, waar uit de conclusie mag getrokken worden, dat er niets te verbergen viel. Nadat spr. met cijfers had aangetoond hoe belangrijk deze industrie is, vestigde (hij bij -het eerste Ibeeld (een deel der fa brieken te Rotterdam) er de aandacht op, dat juist Rotterdam gekozen was om hare ligging vlak bij de exportha ven en te midden van de stof, waaruit Blue Band vervaardigd wordt (mefk, die afkomstig is van de Z.-Hotl. eilan den). Hij zou vandaag iets meedeelen over de grondstoffen, bereiding en voe dingswaarde. Alvorens aan -dit laatste te kunnen beginnen, moest men weten, wat voeding is. Hij hield daarom een praatje over deze werkzaamheid, waar bij -hij de voeding bij de verschil lende volken de revue liet passeeren. Tot zijn spijt kon -spr. het beeld, waar op de analyse van de metk gegeven is, niet vertoonem, daar d-e eigen projectie lantaarn in het on-gereede was geraakt en hij dus gebruik moest -maken van een geleende. Uitgaande van het feit, dat door een Fransch geleerde even voor den oorlog was geconstateerd, dat het botervet (kraaltjes, die op goede melk komen bij het karnen enz.) door de koeien vervaardigd wordt uit eigen lichaamsvet, en dat op 100 deelen koe melk slechts 3 deelen caseïne waren, redeneerde hij, dat, wanneer -men groo te hoeveelheden vet bij de melk voegde, het karnen veel loonender zou zijn. Dat vet, 'geleverd door de -slachtdieren, wordt voor -de firma v. d. Bergh uit Amerika aangevoerd, waar we de -groo te abattoirs zage-n, waar -het -rundvet uitgesneden wordt, dat in de groote smelterijen bereid wordt. Van -dit pro ces in groote machines met dubbele wanden, waardoor het vet omgeven wordt met water op voldoende tempe ratuur, om het smelten zonder brande rige lucht en zonder verhoogde kleur, liet spr. ons beelden zien. Toen bracht hij ons -naar de tropische eilanden, om ons de kokospalm te toonen, die 'de coprah (gesmolten 'kokosmelk of vet, het plantaardig gedeelte van de grond stoffen) voortbrengt. Nadat het ver voer i-n tankschepen getoond was, werd ons in beelden de behandeling der olie en van het vet voor oogen gebracht (wasschen, waarbij de stof door een roerwerk onophoudelijk in beweging wordt gehouden absolute rust, waar door alle vreemde bestanddeelen naar beneden zakken persen door flanellen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. EVJijnbardt's i.axeertabletten regelen zonder kramp of pijn Uw stoel gang. Doos 60 ct. Bij apoth. en drogis ten. lappen ontdoen door vetzuren, van de reuk). Na de pauze werd de melk behan deld, gewezen op de zorg, die aan de zuiverheid en ziektekiemvrijheid van dit -bestanddeel en ook van het water wordt besteed, waarna ons de eigen lijke 'bereiding van Blue Band werd getoond. We zagen de dierlijke vetten uitgeladen naar de fabriek gaan, waar ze weer «n vloeibaren toestand worden gebracht, en de verschillende machi nes, die i-n de fabriek voor Blue Band bereiding noodig zijn. Nadat de juiste hoeveelheden melk en vetten bij elkaar zijn 'gevoegd wordlt dit mengsel in de karnton gedaan, waar het ais een egale, roomachtige -massa uitkomt door een buis met honderden gaatjes, die door een machtigen -stiroom in krisfalletjes uiteenspat. Uit groote troggen worden ze gebracht in de zoogenaamde rust kamer en vervolgens gebracht in inulti- piicators, waar -ze driemaal gekneed worden en op een tafeiwals gebracht, waar ze, ais met natuurboter gebeurt, ingezouten en nogmaals gekneed wordt om ze daarna machinaal door boter spanen nog eens te laten bewerken. Ais de Blue Band afgewerkt is, wordt ze door proevers gekeurd, die de minste afwijking in smaak constateeren, waarna getracht wordt de oorzaak op te sporen door scheikundig onderzoek in het laboratorium, dat tevens dient tot toezicht op de deugdelijkheid der ver schillende grondstoffen. Dat voor de verpakking de uiterste zorg wordt ge dragen, waarbij heel veel machinaal wordt -behandeld, bewees ons de verge lijking tusschen oude en nieuwe pak- zaal. Nadat de voedingswaarde van ve-rsdhiltlende vetten op het doek was geworpen, 'kregen we een beeld, waar uit moest blijken, dat de samenstelling va-n boter en margarine gelijk was vet (83'/2 mei'keiwit (0.4 melk suiker (O.l zout (1 en water (15 Spr. wees -nog op de zorg, die de wetten in verschillende landen hebben, om de beide soorten (kunst- e-n natuur boter) in den winkei van elkaar te laten onderscheiden en eindigde zijn, door een -groot aantal belangstellenden aan gehoorde. rede met hef op -het doek wer pen d-er waarschuwing, om te zorgen de Blue Band niet voor minderen prijs te koopen, daar de fabriek voor deze soort geen borg staat. Met het bekende reclamebeeld van -het meisje met het Blue Band-pakje werd de avond geslo ten, waar het strijkje van het Concert gebouw een aangename afwisseling in had gebracht. Scheepsberichten. Heden is hier binnengekomen het En gelsche stoomschip „Lemicana", ko mende van Mexico via Londen, met een lading olie voor de Ned. Petroleum- en Asphalt-maatschappij. Het Engelsche stoomschip „Pylades" vertrekt hedenavond met een lading as phalt naar Engeland. Diploma's Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Gisterenavond had in een der zalen voor het N. O. de uitreiking plaats der diploma's aan de jongelui, die met gun stig gevolg het eindexamen hadden af gelegd. In 't bijzijn van directeur, leera ren en commissie, nam de wethouder van onderwijs het woord. Met groote voldoening kon hij den jongelui mede- deelen, dat allen geslaagd waren, of schoon enkelen op 't kantje af. Hij zou niet al de cijfers noemen, doch moest één uitzondering maken, nl. voor J. M. Kuyper, omdat deze bij uitstek schitte rend was geslaagd. Hij kon hem dan ook het diploma met den hoogsten lof uitreiken. Vier der andere leerlingen konden mede met lof bekroond worden. De wehouder wees op het groote voordeel van goed onderwijs in den strijd om het bestaan. Het eigenbelang wordt ge baat, maar ook vooral het gemeen schapsbelang. Met hartelijke woorden wenschte hij hun in het verdere leven alle goeds toe. Hij dankte ook directeur en leeraren voor het uitstekend onderwijs en de groote toewijding, door hen betoond en nam deze gelegenheid te baat om in 't openbaar nog eens afscheid te nemen van den heer De Vries, die 20 jaar met grooten, niet genoeg te waardeeren ijver de school had gediend. Hij dankte hem hartelijk en wenschte hem een welverdiende rust. Nadat de oudste leerling een woord van dank had gesproken aan directeur, leeraren en commissie, was deze plech tigheid weer afgeloopen. Het einddiploma werd uitgereikt aan P. Bosseiaar, J. Castel, J. Geleijn, J. J. Nooijens, C. van den Broek, R. Besuij- en, A. de Bruijne (met lof), C. F. H,

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1