on 'dag 5 April| N08O be Maatschappij f DONDËRD4G 3 APRIL FEUILLETON DE VROUW Z8NDEH HART BINNENLAND per pond, ïond jond ïond en met <6SN en Leerling-naaister sdwerksters Itst worden op de nn- IMONSHOUWER tl I Molenwater 255/56 fi ■Kunnen zich teu alle Ik of persoonlijk aan-1 |b ui ten de stad worden leeJteiijk vergoed. (net meisje gevraagd. ïlamyparik 34 (bene- Ivraagd een net ■meisje, Ide 16 jaar. Zoiidai» I C. PAAUWE, Pasl |2. vgmeisje beneden de 16 jaar. I^erstraat 17. )iepingshuisje bn Hoogeweg. In Brouwerij „DB ct te aanvaarden, honing, Inder kinderen of voor It Groenewoud bij de lieven onder No. 990, Courant". Itegen half April een nstbode, de koken, bij Mevr. wlevard Evertsen 43. meubileerde it-slaapkamer, pension, op netstefl onder letters R. M.» Courant". opjongen jevraagd. na FAGG <Sc Co en flinke dienstbode, Adres Verkuijl Qm*' 1 (boven). Widdelb. - Rotterdam ngelegen plaatsen. VAN PASSAGIER3 ïREN EN VEE. 1. Ml. T.n. nu 8 pril 3. 8 r.Etl u i" VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS I Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- f 220 per drie maanden. Franco Sïor liét geheele rijk 2.50. Week-abon- °i,enten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 4 regels 1.10 voor iedere I woel meer 26 centbij abonnement spe- '4 prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Kiur Koop en'Verkoop, Dienstaanbie- Loen én- Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke Imeer 15 Cent. familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. kameroverzicht. Tweede Kamer. Marine. 0e eerste discussie over de marine- Lerooting had nog niet veel belang. Ijlen kent de geschiedenis. De Vlootwet, |dic verworpen werd, gaf een volledig J plan gelijk de Regeering dit in de naaste toekomst wilde afwerken. Thans echter is de Regeering gekomen met tenige beperkte voorstellen, die gedeel telijk strekken om te herstellen wat ver hielen is. Daartegen heeft men geen I bezwaar. Maar daarnaast vraagt de |.Regeering ook twee flottielje-vaartuigen |die grooter en sterker zijn dan de twee versleten schuitjes en voorts één onder- |zecbooimijnenlegger. Tegen de aan schaffing daarvan heeft de oppositie bezwaar, omdat men daarin een begin Ivart een Vlootwet ziet, die stikum wordt I binnengeloodst, nu zij verworpen is. De I heer Van Schaick vond het niet zoo. Hij I vroeg intusschen wel waarom de Re- Igeering nu juist dien mijnenlegger noo- I dig had. Overigens meende hij dat de I Regeering het recht had te herstellen [wat op was en dat zij daardoor geen I inbreuk deed op de toezegging dat zij [eerst het financieel evenwicht wil her- Stellen. Dit voorstel prejudiceerde niets 1 en de Kamer bleef vrij. I Het leek ons dat de heeren Dressel- [huys en Duys het er wat al te dik op- Legden toen zij zich tegen deze voor- Stellen verzetten. Zonder deze Vlootwet [zou de Regeering ditzelfde hebben [voorgesteld. Op den heer Van Schaick kan de [fiegeering thans rekenen als zij hem nog even nadere inlichtingen geeft. Al leen de heer Bomans blijft onvermurw baar. Eerst de financiën herstellen en f vóór dien geen cent voor de vloot, is [zijn standpunt. Het verdere verloop der discussies (zal wei doen zien dat de Minister een [goede meerderheid heeft. Het vlootplan [komt later Wel maar het is te begrijpen dat de Minister alvast iets wil doen om I te houden wat hij heeft. I De verplaatsing van de vaartuigen uit [Vlissingen naar Den Helder werd nogal [afgekeurd. Wachten wij het antwoord [van den Minister af. Over het Staatsboschbeheer het oude [beheer. Duur en oncommercieel. De [Minister blijft zijn best doen om den |dienst te verbeteren en meer commer- I cieel te maken. Het bouwfonds over 11923 werd goedgekeurd vier maanden [nadat 1923 reeds is afgeloopen. De heer [Beumer maakte daarover eenige steke- jlige opmerkingen over de bevoegdheid [gedurende dat jaar enz. Minister de [Visser zeide dat het onderzoek naar de tLeidsche ziekenhuis-kwestie de indie- [ning zeer had vertraagd. [Oorspronkelijke Hollandsche detective roman door R. J. BRANDENBURG. [Schrijver van „Het doodend Zwijgen". [21) ik kon niet in siaap komen. Mijn [gedachten waren bij Jules de Weerden. |cou hij nu misschien wat in zijn schild [voeren tegen ons Terwijl hij hier in donker lag, was hij wellicht bezig hief zijn duivelsche machinaties. Hoor ,eP daar niet wat over de gang Ik I histerde met ingehouden adem. Niets l was zeker de wind, die geritseld Lad m het klimop. I yj j Warden I Wat voor gedachten .achter dat hooge witte voor- Zlch vormen Wat voor misda- I nZ, dden ziin donkere en toch koele Lu al'.?'en volvoeren Wat wisten L Mk van De Weerden Hij was I vrnn,e afkomst, was tijdens den I Li.ImL001'0® 'n Holland gekomen waf n v,00r 1,et front> zeide Arthur, "elrv, 'n beginne niet had kunnen swooven en studeerde te Leiden Aties te bekomen: N.V. Transport S Erven 6. VOS, l» B. EENHOORN,.'ft1'1!5 OO3TEBHO0T,f(1j^ levemlc ru oiuucciue ie wnueji I vriihpi.i Charl«. De Hollandsche gast- '"erd door hem met 'ondank die janK.er.geliikin? van de slanS' Eindelijk was weer aan de orde de afdeeling spoorwegen van de water-; staatsbegrooting. Daarbij was ook aan de orde de interpellatie van den heer Wijnkoop omtrent lo. de tien procent loonsverlaging van het spoorwegperso neel 2o. den halfslachtigen toestand van den bedrijfsvorm bij de spoorwe gen, waarbij de regeering en directie zich achter elkaar verschuilen, en die ten nadeele van het personeel gehand haafd schijnt te blijven 3o. de vernie ling van het eenmaal ingestelde georga niseerde overleg in den Loonraad en 4o. het beleid van de tegenwoordige direc tie, zoowel wat de bedrijfsinrichting betreft, als ten opzichte van de bevoor rechting der directie zelf en der hooge ambtenaren. Vier moties van orde waren hierbij ingediend, te weten van de heeren Wijn koop en Van Ravesteijn, betreffende loonsverlaging van het spoorwegperso neel en de wijziging van zijn dienst- voorwaarden van den heer Oud, be treffende de rechtspositie van 't spoor wegpersoneel in verband met de beslis sing over loonsverlaging van den heer Van Braambeek c.s., betreffende het rekening houden bij de loonsverlaging van het spoorwegpersoneel met die op het rijkspersoneel toe te passen en van de heeren Wijnkoop en Van Rave steijn, betreffende intrekking van de zgn. anti-stakingswet van 11 April 1903. iDe Minister is in principe wel voor gelijkstelling in salaris tusschen rijks personeel en spoorwegpersoneel, mits dit niet altijd in alle details noodig is. Ieder moet vrij zijn al ziet men naar elkaar bij den opzet der regeling. De Minister was er niet voor dat de direc tie pressie oefent op het personeel om de aanspraken van artikel 36 te laten schieten en hij heeft dit de directie ge zegd die nu de individueele verklarin gen niet meer vraagt en afwacht of er een proces uit zal volgen. Inmiddels is deze discussie door de feiten achter haald. De organisaties hebben zich al le bij de resultaten van het overleg neergelegd, waarmede feitelijk de dis cussie is afgeloopen. De heeren Oud en Van Braambeek trokken hun moties als overbodig in, de beide motiesWijnkoop werden na tuurlijk verworpen. Het nogal hoog op gezet spoorwegdebat liep met een sis ser af nu het toeval heeft gewild dat overeenstemming is verkregen juist ter wijl de discussies in de Kamer hangen de waren. Ten slotte het mijnwezen. j -—v» wei beloond. De I Qlp DatS J 'Wit UV. 01CII1&) drong zich" °eZe^1 8ekoesterd wordt, 'j'fv aan m'j op. Ja, aan een 1W* Alt v.-'ln slank 'ichaam mij den- 'anden t Zae n,nSHbeet- m?f z'j" giftiSe Zag ik daar in dien donkeren Postcheque- en girodienst. De commissie van onderzoek naar de oorzaken van de ontwrichting van den postchèque- en girodienst heeft o.a. in overweging gegeven lo. dat de heer A. W. KymmeJ, direc teur van den postchèque- en girodienst, van dat ambt zal worden ontheven, en dat hij zal worden teruggesteld in een ambt, gelijk aan dat hetwelk hij be kleedde, voordat hij bij den postchèque- en girodienst werd werkzaam gesteld 2o. dat de heer M. Pott, waarne mend onderdirecteur van den post chèque- en girodienst, van dat ambt za! worden ontheven en zal worden terug gesteld in den rang van hoofd-commies der posterijen 3o. dat de heer L. A. M. v. d. Vorst, hoofdcommies bij het bestuur van den postchèque- en girodienst, van dat ambt zal worden ontheven en zal wor- hoek niet het glinsteren van oogen van een reptiel Ik kroop diep onder de dekens, rillende. Maar foei ik moest mij schamen Zat Arthur niet vlak bij mij was hij niet de schildwacht op den gevaarlijken post Neen, geen schildwacht was hij, maar een schildknaap, die voor zijn vrouwe den draak bevechten zou. Wat voor geluid was dat De wind stak op, woei om den hoek van het huis het klonk in mijn ooren als het gedempt gegil van een losgelaten wild beest. Het was of de wingerd sidderde van angst. Daar gierde de wind weer aan, van over het groote grasveld, de ramen rinkelden. Hoor Er sloeg regen tegen de rui ten 't leek wel hagel. Maar dat kon toch niet. Hoe troosteloos moest het nu buiten zijn I Onder de boomen moest het druppelen de stammen moesten vochtig, klam aanvoelen. Stond De Weerden nu misschien onder de drui pende bladeren te kijken naar onze ka mer, of het licht al uit was Zeker zou hij gehuld zijn in een wijden, zwarten mantel. Was hij dien avond, na het diner niet uitgereden Ik kon het mij niet meer herinneren. Misschien was hij wel naar het cir cus, naar de paardrijdster en liet hij op dit oogenbiik de paarien van mijn col lier door zijn vingers glijden zij leken op gestolde tranen, mijn paarien. En plotseling voelde ik een hevige woede in mij ontwaken, welke mijn bloed sneller deed vloeien en mijn pol sen deed kloppen. Ik voelde het bloed naar mijn hoofd stijgen en mijn oogen den geplaatst buiten den postchèquc- en girodienst aan een der departemen ten van algemeen bestuur of bij het hoofdbestuur van de posterijen en tele grafie als commies 4o. dat de heer J. Dooster, hoofd commies aan het postkantoor te Rotter dam, niet zal kunnen worden gehand haafd ten aanzien van hem zal moeten worden overwogen, of er geen moge lijkheid is, hem ergens te plaatsen waar hij geen gezag heeft uit te oefenen, en waar dus weinig of niets te beder ven is. Het zou de commissie leed doen, wanneer W. M. van der Reijden zou gestraft worden. Aan hem toch is het volgens den directeur van het postkan toor te Rotterdam, te danken geweest, dat het werk van het girokantoor niet nog slechter was, dan dit bij het onder zoek is gebleken te zijn en het zou dus onbillijk zijn hem in het lot van den lieer Bosster te doen deelen. Over de reeds door den directeur- generaal gestrafte postambtenaren en de door deze bedreven feiten heeft de commissie zich van een oordeel te ont houden. Zij meent dit te moeten doen, ten eerste, omdat het door hen afgeleverde werk niet kan worden beschouwd tot ontwrichting en tot verdere ontwrich ting van den postchèque- en girodienst te hebben geleid, aangezien daarvan een gebruik is gemaakt niet overeen komstig zijn bestemming, en in de tweede plaats, daar de betrekkelijke beslissingen van den directeur-generaal gewijzigd zijn geworden, waaraan der halve niet meer mag worden geraakt, tenzij bij wijze van revisie, waarvoor onderwerpelijk geen reden bestaat. Weer een vrouwelijk Kamerlid. Naar de „Res.bode" meldt, heeft mi nister mr. P. J. M. Aalberse bij het cen traal stembureau bericht ingezonden, dat hij de benoeming tot lid van de Tweede Kamer (vacature-Kolkman) niet aanvaardt. Mej. Annie Ateyer zal dus nu tot lid van de Kamer worden benoemd zij zal de benoeming aan vaarden. Overwerkvergunningen voor banket bakkerijen. De minister van arbeid, handel en nijverheid heeft aan hoofden of be stuurders van banketbakkerijen in alle gemeenten des rijks vergund, dat in de weken van 14 tot en met 19 April en van 2 tot en met 7 Juni 1924 in hun onderneming door arbeiders van 16 jaren of ouder, in afwijking van de artikelen 23 en 24 der Arbeidswet 1919, arbeid wordt verricht, en zulks onder verschillende voorwaarden. Onderscheidingsteeken voor verpleegsters. De minister van arbeid, handel en nijverheid en van binnenlandsche za ken en Uancfbouw hebben in verband met artikel 6 der wet van 2 Mei 1921 tot wettelijke bescherming van het di ploma voor ziekenverpleging de voi- egnde onderscheidingsteekenen vast gesteld Voor de bezitters van diploma A. een onderscheidingsteeken van zilver, voorzien van zilveren brochesluitrng met stalen speld. Het onderscheidings teeken is cirkelvormig en heeft een middellijn van 3 c.M. ,De voorzijde van het onderscheidingsteeken vertoont een gelijkarmig zilveren kruis ter hoogte en breedte van 18 m.M., terwijl de breedte van ieder der armen 6 m.M. brandden. Die vreemdeling had het ge waagd van mij iets te stelen hij had het gewaagd ons te dreigen hij had ons bang willen maken. ik was bang geweest, maar nu voelde ik mijn vrees van mij wegvallen. Arthur zat doodstil in zijn stoel. Ik begreep niet hoe hij dat volhield. Hij scheen zich niet te verroeren. Waarom was Arthur toch ook niet naar bed gegaan? Gisteren had hij het we) gedaan, ai had dan de revolver ook den ganschen nacht naast hem gelegen. Waarom nu niet Dreigde er dan toch gevaar Hij had mij gezegd van niet maar dat was natuurlijk maar geweest om mij gerust te stellen. Het schoot mij door mijn hoofd, dat onze tegenstander toch tijd moest hebben gehad om te zien of wij zijn waarschuwing zouden opvolgen. Wij waren niet vertrokken. Zouden wij nu vannacht worden ge straft Weer begon de nervositeit in mij op te kruipen. Het was feitelijk een bevel geweest, dat briefje. Maar wij lie ten ons immers niet bevelen wij, lord en lady Carnway En door wien Door een schurk als De Weerden. Maar het was het bevel van den man, die niet geaarzeld had om baron Lucius neer te schieten. Ik zag weer dat bleeke, basmeurde gelaat, zooals ik het in 't bosch had gezien. De haren lagen verward, zaten vol zandkruimels ik zag de groote, verschrikte oogen, die mij aanstaar den... Zou ons een dergelijk lot wach ten Was een man als De Weerden niet tot alles in staat Of was de eem misdaad een gevolg van de vorige bedraagt. Dit kruis is aangebracht op een oranje achtergrond, waarvan de omtrek een cirkel is met een middellijn van 21 m.M. In den zilveren ring van 2J4 m.M. breedte, welke tusschen den buitenrand van het onderscheidings teeken en den omtrek van het oranje- vetd open blijft, leest men de woorden „Ziekenverpleging" rechtsom en „Wet" •linksom, zoodat het woord „Wet" zich bevindt onder een der armen van het kruis. Deze woorden zijn aangebracht in groen geëmailleerde letters, waarvan de hoogte bedraagt 3 m JYl., waarvan de buitenste rand zich bevindt op 1 m:M. afstand van den buitenrand van het onderscheidingsteeken en de binnenste rand op m.M. afstand van den rand van het Oraojevetd. Tusschen de „Z." en „W." en tusschen de „T." en de „G." bevindt zich een punt, welke de woorden „Ziekenverpleging" scheidt. Voor de bezitters van diploma B. een onderscheidingsteeken als diploma A., doch met blauw geëmailleerd fcruis. Voor de bezitters van diploma A. en B. een onderscheidingsteeken als voor diploma A. doch met een blauw ge ëmailleerd kruis met witten rand. Geen afschaffing der le klasse. Naar bij informatie is gebleken is het bericht van de „Residentiebode" om trent afschaffing van de le klasse op de Ned. Spoorwegen, geheel uit de lucht gegrepen. Rotterdam, Antwerpen en Hamburg. Gedurende de maand Maart werd de haven van Antwerpen bezocht door 802 schepen, metende te samen 1.557.467 ton, tegen 849 schepen, met. 1.495.023 ton in dezelfde maand van 1923. Er is dus een vermindering van 47 schepen en een vermeerdering van 57.556 ton. Sedert 1 Januari zijn in de haven van Antwerpen aangekomen 2298 schepen metende 4.508.617 ton, tegen 2274 sche pen metende 4.256.897 ton in de eer ste 3 maanden van 1923. Er is dus een vermeerdering met 24 schepen en een vermeerdering met 251.720 ton. Gedurende de maand Maart zijn de haven van Hamburg binnengekomen 734 schepen metende 1.071.582 netto tons, tegen 1250 schepen met 1.380.882 tons in Maart 1923. Sedert 1 Januari 1924 kwamen te Hamburg binnen 2386 schepen metende 3.384.786 netto tons, tegen 3143 schepen metende 3.570.562 netto tons in het zelfde tijdperk van 1923. Er is dus een vermindering van 757 schepen en een vermindering van 185.776 ton. Voor Rotterdam bedroeg de haven- beweging sedert 1 Januari 2115 schepen met. 3.110.869 ton, tegen 1943 schepen met. 2.921.928 ton in dezelfde maanden van het vorige jaar. Er is dus een vermeerdering met 172 schepen en een vermeerdering met 188.968 ton. Om de voor Antwerpen opgegeven cijfers gelijk te maken met de hier ge bruikelijke berekening moeten deze met 15 verminderd worden. Het totaal-cijfer voor Antwerpen wordt dan 3.822.325 ton. Autobussen te Groningen. De gemeenteraad van Groningen heeft een voordracht van Burg. en Weth. goedgekeurd tot aanschaffing van vijf autobussen, welke het tramver keer zullen voeden en aanvullen. Met den aankoop is een bedrag gemoeid van 52.500. Was De Weerden een man, die door het noodlot werd gedwongen, althans door een macht, sterker dan hijzelf De schoone Milly Hoe kon een man zich ooit door een vrouw zoo laten inpal men, dat hij haar willoos werktuig werd Was in der waarheid de paard- rijdster onze vijandin op leven en dood? Die raadselachtige glimlach om haar lippen Was zij verantwoordelijk voor de misdaden, waarvan de eerste de Bank- diefstal was Kon men wel spreken van verantwoordelijkheid Er zijn im mers vrouwen, die het kwade moeten doen Zij kunnen slechts leven in een bedorven atmosfeer van donkere daden die zij zeiven niet bedrijven. Zij zijn als schitterende bloemen, welke een bedwelmenden geur uitademen, welke de insecten doodt. Een bedwelmende geur. 't Was of ik zulk een geur inademde... 't Was of ik viel in een donkeren put en ik hoorde Milly schateren. Ik droomde, dat ik al leen in de groote ruimte van het circus zat het was stil, heel stil. De roode gordijnen gingen geruischloos vaneen en in het verblindend witte licht reed Afilly binnen, gekleed in een zwart kostuum, niaar zij zat niet te paard, zij zat op een berg van doodshoofden, die akelig grijnsden en welke zich voortbe wogen. Ik keek vol inspanning, hoe dat kon, en zag, dat zij opgestapeld waren op den rug van een reuzen-schildpad, die langzaam met vooruitgestoken kop het witte zand van de manége inschui- felde. Maar neen, het was niet de kop van een schildpad het was het gelaat OPGAVE DER PERSONEN die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de 2e helft der maand Maart. INGEKOMEN: Mej. J. Landman, leerling-verpleegster, Hellebardierstraat 2, van Goes. H. VerSluijs, metselaar, Gravenstraat 17, van Terneuzen. P. E. Kruijt, chemisch technicus, Droog- cfok 4, van Dordrecht. J. M. Goedhart, tandtechniker, Bouwen Ewoutstraat 20, van Rotterdam. C. M. Geljon, kantoorbediende, Scher- mirtkelstraat 5, van Eindhoven. E. K. VinkeWitte, zoorder, Hoogeweg 175 B, van Rotterdam. J. P. de Hulhi, sergeant der infanterie, Noordstraat 71, van Bergen op Zoom. Chr. Sinke, chauffeur, Höbeinstraat 21, van Rotterdam. G. L. van Gaaien, modelmaker, Nietrvv- straat 57, van Rotterdam. E. A. Traasl, bedrijfschef, Pahngstraat 51, van Voorst. I. P. Dierx, kommies rijks directe belas- ringen, Prins Hendrikweg 12, van Naald wijk. P. H. Veriiagen, marinier le klasse, Hr. Ms. wachtschip, van Ned.-Indië. C. Rood, korporaal-kok, Hr. Ms. wacht schip van Ned.-Indië. W. Moens, zeilmaker, Vrouwestraat 8, van Amsterdam. J. L. Bronswijk, marinier, Breewaterstraat 7, van 's-Gravenhage. j. Goetheer, matroos Kon. marine, Hr. Ms. wachtschip, van Helder. W. Mol, stoker, Hr. Ms. wachtschip, van Helder. 'B. van der .Put, korporaal-hofmeester, Hr. Ms. wachtschip, van Helder. C. Smit, korporaal-bottelier, Hr. Ms. wachtschip, van Helder. Mej. M. C. P. Tates, apothekers-assisten te, Bellamypark 46, van Alkmaar. C. J. Bode, hofmeester groote vaart, Ka naalstraat 38, van Amsterdam. P. E. de Bruijne, kleermaker, Gfacisstraat 35, van Aardenburg. A. J. Bevers, kleermaker, Glacisstraat 73, van Breda. J. Bakker, majoor-torpedist, Hr. Als. wachtschip, van Helder. S. F. Woltering, soldaat militaire politie, Palingstraat 22, van Didam. U. J. K. Versfeit, luitenant ter zee, Hr Ms. wachtschip, van Amsterdam. C. Marinisse, leerimg-machinist Ned. Spoorwegen, Kasteelstraat 34, van Oost en West-Souburg. A. P. de Buck, kwartiermeester Kon. ma rine, Fransche Kerkslop 3, van Helder. C. E. Snijders, sergeant-timmerman Kon. marine, Badhuisstraat 36, van Helder. J. K. Dingemanse, bouwkundige Van der Manderesfraat 8, van Middelburg. J. H. Freiboth, pensionhouder, Boulevard Evertsen 30, van Rotterdam. J. jekel, machinedrijver-majoor, Hr. Ms ,,Van Meertant", van Oost- en West-Sou burg. P. ten Napel, electricien, Koudenhoek 40, van Middelburg. VERTROKKEN: M. de Boer, Coosje Buskenstraat 18, naar Oost- en West-Souburg. W. de Boerde Boer, Coosje Busken straat 18, naar Oost- en West-Souburg. A. I. J. van Boute, Höbeinstraat 85, naar Middelburg. F. M. Ghijselsvan Meenen, Hellebar dierstraat 2, naar Breskens. Cl. GroenenbergBroodman, Kolvenier- straat 21, naar Spaarndam. D. van Heiningen, Bellamypark 43, naar Ridderkerk. M. van Westerop, Kanaalstraat 24, naar Sluis. D. Hollander, Piet Heinstraat 14, naar Helder. P. Warbout, Dijkstraat 3, naar Helder. P. van Wijk, Oude Mlddelburgsche weg 10, naar Eindhoven. B. Limpers, Leliënlaan 33, naar Batavia. van De Weerden... Ik werd met een schok wakker. Hef schemerde in de kamer, 't Moest een uur of vier zijn. Er werd geklopt. Ik zag, dat Arthur oprees en zijn browning greep. Ik hield mijn adem in. Weer werd er geklopt. Arthur begaf zich behoedzaam naar de deur om den sleutel om te draaien. Ik vloog mijn bed uit en trok hem met een ruk op zij. Net op tijd Er klonk een schot. De kogel boorde een gat enkele handbreedten boven het sleutelgat en zou Arthur zeker getroffen hebben. Ik heb Arthur zelden hooren vloeken; maar nu deed hij het. Wij hoorden geritsel, alsof iemand hard over de gang liep. Met een sprong was Arthur bij de deur en draaide den sleutel om. „Kijk uit het raam", riep hij me toe, terwijl hij de deur uitstoof. Het volgend oogenbiik hoorde ik hem vallen en klonk het schot van zijn revol ver, die afging. Ik liep naar het raam, dat uitzag op het groote grasveld. Voor het huis stond een dichte auto, het portier stond open. Aan het stuur zat... Milly Raven. •Daar vloog iemand den hoek om en wipte de auto in, het portier achter zich dichtslaande. Het was een der Chineezen. De auto schoot vooruit en was in een oogenbiik uit het gezicht verdwenen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1