lastraat iverteitiü No79 blasting) HERSENS, TZEEP Ierman. Iaapkamer, omvaart 62e Jaargang; FEUILLETON DE VROUW miim HART BINNENLAND Stads= en Provincienieuws PUROL Ontstoken en Smettende plekken PUROL ig 5 April Islist goed doen gerlijk zacht stukje lit bij Bellamypark 37. 'erhnnr, Koop en Verkoop pn Dlenstaanvragen, ent fetaling, van 1-5 regels Igel meer 15 cent ERLING-NAAISTER WERKSTERS worden op de rao- ONSHOUWER olenwater 255/56 te Innen zich ten alle 1 of persoonlijk aan- i li ten de stad worden lltelijk vergoed. peer vraagt tegen STBODE, fcijn huishouden be- lich aan te melden luur. Te bevragen: lourant". |agd I BOVENWONING fden. No. 55, bureau NWONIMG zonder kinderen, I per maand. letters T. H., bureau ERS, Nieuwen# vame ^-MONTEURS. Widen 's avonds tus- I KOOP let lederen zittingen, VST, een EMMER- Nieuwe Vltssing- Souiburg. degelijk lEISJE ludmg, in fatsoenlijk Brieven onder No. Is. Courant". i koop )F (bruin), >UDE STEEN. vestraat 26. zoekt op goeden [pension. Brieven on- feau „Vliss. Courant". raagd MET ERF, beneden- of achter- Boulevards, Badhuis- khuis, bovenwoning, in oi Omschrijving en prijs motto „Huis", bureau N TIJEN, Houtkade 15 Mei een UFFROUW, icht, goed kunnende te melden na 8 uur. ddelb.- Rotterdam ;elegen plaatsen. AN PASSAOIERS JEN EN VEE. T. «lid T.ffl. M 8 ril 8 l» ieB te bekomen: V. Tranmort; mg Erven G. VOS) OrilERHOf.M;28' 11924— SINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- i Pren 2.20 per drie maanden. Franco Hoor het geheele rijk 2.50. Week-abon- nemenien 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS yaI1 i4 regels 1.10 j voor iedere „«rel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames '52 cent per regel Kielrte Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. kameroverzicht. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag. Binnenlandsche zaken. Nadat de algemeene beschouwingen over Landbouw zijn gehouden, waren hef slechts kleine punten die nog eenige discussie uitlokten. Ook bij deze be grooting verdwijnen langzamerhand de studiebeurzen. Echter wenschte de heer Hiemstra ze te handhaven en hij diende daarvoor een amendement in, dat na tuurlijk werd verworpen. Van intrek king eener trezuiniging is geen sprake. Vele pleidooien werden gehouden voor handhaving van den land'bouw-consu- lentdr. 'van Rijn te Rome. De regeering heeft voorgesteld dien post 'op te- hef fen, uit bezuinigingsoverwegingen. De agrariërs betreuren deze opheffing zeer en-deden Jiun 'best om die intrekking ongedaan te maken. Door den heer Van Rappard werd de vrees geuit, dat de opheffing der sub sidies voor de premie-keuringen de paardenfok-bedrijven naar het buiten land zal jagen. Hij wenschte daarom de rijkskeuring op te heffen en de daar door vrij komende gelden voor de pre miekeuringen beschikbaar te stellen, een opvatting die meer leden schenen te deelen. De minister was bereid dit punt nog eens te overwegen en daarbij over leg te plegen met den minister van oor log. Veel zal dat wel niet opleveren. Over steun aan boerderijen op woesten grond, over den plantenzieke- kuitdigen dienst, over de voortdurende splitsing der gronden, waarin een eco nomisch gevaar schuilt, het waren al te gader onderwerpen die door de des kundigen wei-den uitgesponnen. De tni- mister poeiert de agrariërs allerbemin nelijkst af. Een volgend jaar beter, hoopt hij. En zóó ging het door, uren lang. En nog is het eind er niet. Avondvergadering. Marine. Oe heer Van der Voort van Zijp noemde het overbrengen van de sche pen van Vlissingen naar Nieuwediep geen verbetering. Het heet dat dit voor Se stelselmatigheid der oefeningen be ter is, maar spr. ziet niet In, waarin die stelselmatigheid schuilt. Het doet schade aan de defensieve waarde van Vlissingen, dat men daar alle schepen wegneemt. Zal uitbreiding van het etablissement in Den Helder niet onvermijdelijk zijn Bij mobilisatie zal Vlissingen niet in orde zijn. Alles wat in Vlissingen is tot stand gebracht, is thans waardeloos geworden. Ook Hellevoetsluis moet worden opgeheven, omdat de vaargeul is verzand, zeiden velen. Echter blijkt, dat die vaargeul Oorspronkelijke Hollandsche detective roman door R. J. BRANDENBURG. Schrijver van „Het doodend Zwijgen". 201 Wij spraken over allerlei alleen repten wij met geen woord over de din gen die ons het meest vervulden. Mr. Van den Drent stak het Hollandsch too- ueel in de hoogte had het over Roy- aards, Corr van de Lugt, Verkade en of wij het theater-Verkade op de Hee- 'engracht al gezien hadden. .«Het zijn bezienswaardigheden roemde hij opgewonden. Wij beloofden, dat wij, als wij eens s winters in Den Haag kwamen, wij een voorstelling zouden gaan bijwonen. Na de lunch bleven wij nog even na- Praten en toen werd het onze tijd om le vertrekken, want wij hadden afge sproken, dat wij aan het diner weer op i? en Beul(" aanwezig zouden zijn. Van Drent bracht ons naar het wn n en wii namen hartelijk afscheid hem tijdens ons verblijf in \*r" met weer ontmoeten. Innru' usP°°"ten door het Hollandsche ,-u'ht! jP', e zon was schuil gegaan kenc a donkere wolken en vergulde tel- tiek inu ,rancien> goot dan een Rembran- sneclrn i°Ver de Sroene weiden, door- he wLl00'' rech'e slootjes, zeer goed is. Er is werk genoeg voor de werven, als men geen werk naar par ticulieren brengt. De heer Bomans zeide, dat de ma rine zeer duur is en dat zij zich moet bepalen tof een onderdeel der kustver dediging. Hij somt op wat in het rap port der katholieken noodig wordt ge acht. Kustverdediging hoort bij land macht. In vredestijd moet slechts een zeer klein personeel onder de wapens zijn. Er is een climax in de uitdaging der regeering, zij wil het gemakkelijk maken om van het verzet over te gaan tot medewerking. Spreker riskeert ech ter, dat hij bij een nieuwe Vlootwet een vrijwel zelfde plan zal vinden. Daarom verzet 'hij zich thans bij dit hoofdstuk, opdat hem niet verweten kan worden, dat hij zich bij de eerste termijnen heeft neergelegd. Spreker handhaafde zijn standpunt van October jl. eerst slui ting der begrooting voor wij verder kunnen gaan. Van, nieuwbouw mag thans geen sprake zijn. De heer De Groot keurde de over brenging van den dienst te Vlissingen naar den Helder niet goed. Voor een goede oefening der marine acht hij deze niet gewenscht. De heer Snoeck Henkemans kan zich met de inkrimping van den dienst te Vlissingen moeilijk vereenigen en hij betreurt deze verandering. Is de minis ter er van overtuigd dat de oefeningen in de Zeeuwsche wateren voldoende verzekerd blijven het weiden ij uiuuijvo, vvcieii v ci 11 water grauw van tint was. In de graasde het gezonde wit-zwart Rebinit» j Sponde wit-zwar 1 vee, dat zich met loome bewe De bezuiniging op de salarissen der rijksambtenaren. Volgens hef voorloopig verslag dei- Tweede Kamer betreffende enkele wetsontwerpen inzake bezoldiging van verschillende ambtenaren, kwam men nagenoeg algemeen er tegen op, dat ten aanzien van de bij de wet geregelde tractementen wordt voorgesteld de kor ting voor gehuwden en kostwinners reeds met ingang van 1 Mei op 10 te bepalen, terwijl voor de ambtenaren, wier wedden in het bezoldigingsbesluit worden geregeld de korting voor de gehuwden en kostwinners van 1 Mei tot 1 October 5 en eerst daarna 10 zal bedragen. Afschaffing le klasse bij de spoorwegen. Volgens de „Res. bode" zijn er on derhandelingen gaande tusschen de di rectie der Nederlandsche spoorwegen en de regeering, om te komen tot een geleidelijke afschaffing van de Ie klasse bij de spoorwegen. Het handhaven van dezg. rijtuigen moet aan een economi sche exploitatie zeer ernstig in den weg staan. Zelfs op de drukste trajecten als RotterdamAmsterdam levert de ex ploitatie van deze rijtuigen, aldus het blad, nog verlies op. Het zevende leerjaar. Mej. Westerman, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen gevraagd 1. Is het den minister bekend, dat bij vele hoofden van scholen de meening heeft post gevat, dat bij het eincje van den thans loopenden cursus (hier en daar met 1 Atei a.s.) de leerlingen der zesde klasse de schooi mogen verlaten, ook wanneer aan de school een zeven de leerjaar verbonden is'? gingen verplaatste. In Gouda kocht Arthur een ochtend blad en las mij voor, dat Raven op vrije voeten gesteld was. Blijkbaar had de politie geen voL- doende bewijsmateriaal tegen hem kun nen verzamelen, wat ons niet verwon derde. „Het valt mij mee van de Hollandsche politie, dat zij hem zoo gauw vrij laat, de schijn was sterk tegen hem", zeide Arthur. Het begon te regenen en de druppels sloegen met korte tikjes tegen de coupé ramen en liep in straaltjes naar bene den, waar zij in de stoffige richels ver dwenen. Ik keek naar buiten, waar het gras frisch kleurde, als was het door een nieuw vernisje bestreken. „Het is te hopen, dat zij met den dichten wagen komen", zeide ik. „Dat zal natuurlijk wel". Maar te Utrecht stond de open race wagen op ons te wachten. „De heeren zijn met den dichten wa gen uit", verontschuldigde Peter, die er gelukkig om had gedacht regenjassen mee te brengen. Even later stoven wij de glimmend- natte stad door. Arthur en ik zaten vei lig in onze Mattamac-jassen gehuld ik had een sjaal om mijn hoofd geslagen. De droppels sloegen ons in het gelaat. Wij reden snel, het was alsof wij den regen wilden ontvluchten. Maar het ging niet, die was rondom ons en viel gelijkmatig uit den nu egaal-grijzen hemelkoepel er was niet aan te ont komen. De rails van de tram naar Zeist waren als vochtige linialen de boo- men, de landen zagen wij door een grij- 2. Is de minister niet van oordeel, dat het in strijd zou zijn met art. 3 yan de thans geldende Leerplichtwet, indien naar die meening werd gehandeld, en m^ent Zijne Excellentie niet, dat het noodig is bekend- te maken, dat art. 3 der Leerplichtwet op dit oogenblik nog onverzwakt geldt ?- Het weer in Maart. Volgens het voorloopig overzicht van het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt was in de maand Maart de dagelijksche maximumtemperatuur gemiddeld 1 gr. Celsius beneden normaal in de eerste drie weken was het minimum dagelijks onder het vriespunt en gemiddeld 2 tot 3 graden beneden normaal, daarna 1 graad er boven. De hoeveelheid neerstag bedroeg on geveer 41, tegen 46 n.m. normale maandsom. De Bitdt had 155 uren mei zonne schijn tegen ruim 107 uren normaal. De eerste twee decaden hadden zeer veel VLISSINGEN, 2 APRIL. Verkeersregeling. Dqor Ged. Staten is in het belang van de veiligheid en vrijheid van het verkeer over den weg van Middelburg over West-Souburg naar Vlissingen voor dit doel een commissie ingesteld, bestaande uit de heeren H. van Oordt, rijks-hoofdingenieur-directeur, J. J. van Leeuwen, hoofdingenieur prov. water staat, jhr. J. L. Boreel, ingenieur van den polder Walcheren, P. J. Jansen, di recteur der gemeente-werken, allen te Middelburg, C. Ouwehand, directeur der gemeente-werken te Vlissingen, be nevens nog de door ieder der gemeenten O. en W. Souburg en Koudekerke aan te wijzen deskundige. De Belgische loodsdienst te Vlissingen, De redacteur van „de Maasbode" te Antwerpeni heeft een artikel in zijn blad geschreven over de hervorming van het Belgisch loodswezen. (Hij haalt eerst aan het artikel van de Antwerpsche „Neptune", hetwelk wij reeds hebben opgenomen en ver volgt dan Voor 'de zooveelste maal komt de Belgische pers dus weer eens met de verplaatsing der loodsen aandragen. De Tcwestie is reeds lang in de pen. Drie jaar terug was er sprake van een bijna onmiddellijke verplaatsing naar Zeebrugge. Maar de Belgische loodsen hadden zelf 'geen „goesting" om Vlissingen te verlaten en naar Zeebrugge te verhui zen, terwijl de meesten een eigen en goed huis bewoonden en door vele re laties met de Vlissingers verbonden waren. Doch het zwaarste argument het is nog weinig of niet naar voren ge bracht bestaat hierin, dat Zeebrug ge niet geschikt is voor den loodsdienst. Iedere loods hetzij Belg of Neder lander zal u daaromtrent kunnen in lichten. Te Zeebrugge hebt ge de volle zee en bij wintertij of slecht weer zou het den loodsen onmogelijk zijn om van deze plaats uit de schepen te be dienen. Minister Neujean schijnt, ondanks den tegenstand der loodsen en deskun dige kringen toch een proef te willen zen mist, die als een sluier uit deh grond scheen op te rijzen. Wij waren spoedig thuis en werden in de vestibule door tante ontvangen,, die de handen ineen sloeg. „Wat een weer, wat een weer En nu hebben de jongens den dichten wagen meegenomen „Wij hebben het vanmorgen heerlijk getroffen antwoordde ik. „Ik durf u geen zoen geven ik ben zoo vreeselijk nat." Ik kreeg den zoen toch, en nadat een bediende ons van onze druipende spul len had ontlast, gingen wij gauw naar boven. Toen wij onze slaapkamer binnengin gen, zag ik op de mat achter de deur een vierkant stukje papier liggen. Ik stapte er over heen, schonk er verder geen aandacht aan, maar Arthur raapte het op. Ik zag, dat hij bij de lezing er van even zijn wenkbrauwen fronste. Wat kon dat voor bijzonders zijn Hij reikte het mij over. „Wanneer lady Cornwav het leven liefheeft, zal zij oogenblikkelijk van „Den en Beuk" afreizen." Het briefje was heel dun met potlood geschreven en onderteekend met een doodshoofd. Blijkbaar was de schrijver dezelfde als die van het eerste briefje, waarvan mr. Van den Drent zoo was geschrokken. Ook ik, ik moet het eerlijk bekennen, voelde mij allesbehalve prettig gestemd. Was die eerste waarschuwing' niet de voorbode geweest van de reeks tragi sche en wonderlijke gebeurtenissen, die zich gedurende onze vacantie op „Den en Beuk" hadden afgespeeld En zou INGEZONDEN SViEDEDEELINGEN Doos"90 - 60 - 30 cl. BijApotli.cnBrottSt» nemen en vandaar het bericht, dat slechts een gedeelte der loodsen van Vlissingen naar Zeebrugge zal ver plaatst worden. Er schijnt ook een andere strooming in het departement van marine te be staan nl. om een gemengden loods dienst voor zee en rivier in te richten. Maar ook in dat geval kan Zeebrugge niet in aanmerking komen en wanneer de Belgen Vlissingen per sé wilden uitschakelen, dan zouden zij, noodge dwongen, toch weer een Nederlandsche haven, b.v. Terneuzen, als standplaats moeten kiezen. Deze loodsen-„poIitiek" spruit voort, gelijk men weet, uit nationalistische drijverijen en een zekere concurrentie, welke tusschen de Nederlandsche en de Belgische loodsdiensten te Vlissingen bestaat. Er is geen sprake meer van concurrentie tusschen Belgische en Ne derlandsche loodsen, nu beide groepen geen mannen genoeg hebben om de drukte op de Schelde het hoofd te bie den. Daarom konden thans, wellicht zon der veel moeilijkheden, pogingen in het werk gesteld worden om een eind te maken aan <dje concurrentie tusschen de Nederlandsche en Belgische diensten, welke aan 'beide regeeringen ieder jaar mtl'lioenen kosten. Het bedrag, dat de Nederlandsche schatkist de laatste jaren aan de lood sen te Vlissingen moet bijpassen is mij niet iuist bekend, maar dezen morgen lees ik in het „Handelsblad van Ant werpen", dat de Belgische loodsen- dienst dit jaar een verlies van 20 mil- lioen boekt. Het Nederlandsch tekort zal wel naar verhouding zijn, te meer daar de 'loodsgelden op de Schelde in franken betaald worden. Het „Hbl. v. A'ntw." adviseert de loodsgelden te verhoogen. Daar is al leszins reden voor. Overal, in de heele wereld is zulks reeds geschied, alleen op de Schelde betalen de schepen nog altijd volgens het voor-oorlogsche ta rief. Nederland en België moeten hier een 'nieuwe Tegeling treffen. Dat zal de nadeelen voor beide schatkisten zeker verminderen, doch de groote bezuiniging zou, volgens de meenimg der loodsen zelf gevonden kunnen worden in de afschaffing der concurrentie tusschen de diensten. De twee regeeringen moesten zoo heb ben mij verscheidene loodsen verklaard aansturen op een goede verdeeting der werkzaamheden. Zoo men daartoe kon geraken, dan zouden wij b.v. in plaats van 10 loodsboofen met twee kunnen volstaan. In die richting kan derhalve heel wat bezuinigd worden en daar de Scheldekwesfie binnen afzien- baren tijd weer aan de orde zal komen, zouden Nederland en België uitstekend werk doen ook het loodsenvraagstuk eens ter dege onder de oogen te zien. Dat er over een reorganisatie van den loodsdienst gedacht wordt staat vast, doch dat daaruit een verplaatsing van het Belgisch loodswezen van Vlis singen naar Zeebrugge mede gepaard zou gaan, is zeer onwaarschijnlijk. dit nu weer het sein zijn van nieuwe verrassingen Terwijl wij ons verkleedden, hielden wij krijgsraad. „Wat moesten wij nu doen vroeg ik, niet bijzonder vroolijk, al probeerde ik te glimlachen. „In de eerste plaats kalm blijven en ons goed humeur geen oogenblik ver liezen. Evenals voor den Chineeschen dolk ben ik dankbaar voor dit epistel. Het is een bewijs, dat men ons weg wil hebben dat wij lastig beginnen te wor den. Dat is voor ons een reden om ver heugd te ziin. Ik geloof, dat dit maar loos alarm is. Men wil ons bang maken. Daarom bedreigt men ook jouw leven. Men veronderstelt, dat jij banger bent dan ik. Daarmee geeft men blijk het karakter van het Engelsche meisje te onderschatten." Ik knikte eens, maar Arthur ging on verstoorbaar voort ,,'t Kan ook zijn, dat men denkt, dat ik voor jou bezorgder zal zijn dan voor mezelf en dat is ongetwijfeld juist.Maar wij zullen ons toch niet door deze paar regels laten intimideeren. Laat ze maar opkomen 1" Arthurs oogen schoten vonken en zijn kin lag als vierkant ge houwen op zijn boord. „Ik hoop, dat er wat gebeurt wij zijn nu immers toch materiaal aan 't verzamelen. Wij heb ben werkelijk behoefte aan eenige nieu we feiten." Ik kuste hem en fluisterde „Als jij maar geen gevaar loopt, lieveling." Gearmd gingen wij naar beneden. 'Het zou onwaarheid zijn, wanneer ik zeide, dat wij dien nacht rustig sliepen. Ik althans deed geen oog dicht. Ten De Antwerpsche redacteur van „de Maasbode" toont het duidelijk aan, dat dit practisch bijna onmogelijk is. Als onze inlichtingen juist zijn, zou er bij de beide loodswezens, het Belgi sche zoowel als het Nederlandsche dus, naar bezuiniging gestreefd worden en dat deze bezuiniging zou zijn door te voeren als er een overeenkomst 'kon worden verkregen, waarbij de concur rentie wordt uitgeschakeld, waardoor aanzienlijke sommen bespaard zouden kunnen worden. Daarover worden thans onderhande lingen gevoerd en in welk stadium deze verkeeren weten wij niet, zoodat wij nog eens moeten herhalen, dat wij geen ge loofwaardige mededeelingen omtrent de reorganisatie van de 'loodsdiensten kunnen doen. Een Oranjebazaar. Gisterenavond had op de bovenzaal van het Militair Tehuis op eenigszins plechtige wijze de opening plaats van de door de Evangelisch Luthersche kransen „Cath. van Bora" alhier van Dinsdag 1 April tot en met Vrijdag 4 April te houden bazaar. Ten half acht waren vele genoodig- den en belangstellenden bijeengekomen om de opening bij te wonen, welke plaats had door ds. J. W. Brass te Rotterdam, consulent van de Luthersche gemeente te VlissingenMiddelburg. Ds. Brass verzocht den aanwezigen samen te zingen het eerste couplet van het Lutherlied „Een vaste Burg is onze God", waarna hij in een pakkend openingswoord het doel van dezen ba zaar uiteenzette. Spreker wees er o.a. op, dat het niet de eerste maal is, dat vanwege de Luthersche gemeente alhier een bazaar wordt georganiseerd reeds vóór 50 jaren en ook 20 jaar geleden is een bazaar gehouden, zoodat deze nu de derde is. Het doel van dezen bazaar is versterking van het orgelfonds,waar voor ongeveer 1200 noodig is, en al gelooft spreker niet dat deze bazaar dit bedrag zal opbrengen, toch hoopt hij dat de resultaten van dien aard zullen zijn, dat diegenen die het initiatief na men, met dankbaarheid op hun arbeid zullen mogen terugzien. Een woord van warme hulde en waardeering bracht spreker aan al de dames, die gedurende langen tijd haar krachten en vernuft hebben gegeven om de verschillende voorwerpen te vervaardigen, die nu zijn tentoongesteld. Veel, zeer veel werk is verricht, daar heeft deze bazaar ge tuigenis van. Ds. Brass sprak er zijn blijdschap over uit, dat bij de opening zoovelen van andere kerkelijke gezindten tegen woordig zijn. Spreker ziet hierin een bewijs wat goede samenwerking ver mag en tevens van den band, die de Christenen onderling bindt. Met den wensch dat Gods zegen op dezen bazaar moge rusten, eindigde spreker zijn openingswoord. Hierna ging ds. Brass voor in gebed, waarna de heer Dudok van Heel enkele nummers zong, begeleid door mevr. NonhebeiFaro, klavier en mevr. Du- dok van Heel, cello. Vervolgens verspreidden de zeer vele aanwezigen zich door de zaal om de verschillende voorwerpen te bezichti- einde op alles voorbereid te zijn, had den wij onze kleeren zooveel mogelijk aangehouden wij hadden alleen onze schoenen uitgetrokken en Arthur zijn boord. Ik draag geen corset. Er gebeur de evenwel dien avond niets. Dat zul je altijd zien, als je op iets rekent, dan valt er niets buitengewoons voor. Ook den volgenden dag was er niets aan 't handje. De Weerden was heel gewoon en wij waren het natuurlijk ook. HOOFDSTUK XII. Een vreeselijke nacht. Den nacht, welke op dezen dag volg de, zal ik echter niet vergeten, al word ik zoo oud als wijlen Methusalem. Wij waren dien avond vroeg naar boven gegaan omdat ik nog de naweeën voelde van den vorigen nacht, en naar bed verlangde. „Doe jij nu maar je kimono aan", zei Arthur, „en ga rustig slapen. Ik zal hier wel de wacht houden bij je." Hij ging gekleed in een armstoel bij de tafel zit ten en legde evenals den avond te vo ren, zijn geladen browning voor zich. „Verwacht je nog wat vannacht vroeg ik. „You never can telt", luidde het ant- .woord, „ik denk wel dat 't net zoo zal gaan als gisteren. Men zal er in moeten berusten dat wij hier blijven." Toen ik lekker lui in mijn mandje lag, deed Arthur, na mij goeden nacht te hebben gekust, het licht uit als ge woonlijk. En het was donker in de kamer. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1