ZATERDAG 29 MAART Eerste Blad! féflkelijke verschijnselen. e Stand GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON DE VROUW ZONDER HART Beursbeschouwingen SCHEERZEEP fitmagazijn buiten wacht stond zÜS iemand «No76i Izijn ïaderen eweer i.. uc /aar vermoedende i slotte on ,d„ aante. het J"* ««I stond °P zich - roepen zelfs na- de lucht halt "-V'«UC op de nog Bij het on- van een eren een was. Zij VLISSINGSCHE COURANT lijk laar papieren Londen was aangekomen. jinfnl 11*0», —V. hotel 'en. fP de ues waarheen zij vermoedt dat zi heuvelen is ie t e r s. Naar moord op den September jl. jn Zuid-Nieuw Guj. ytent-resident van :n tocht naar hef ■ste berichten zijn gj-Iieruit blijkt, dat idgenoot Jackson inenting van ruil- laradijs-vogeljachl van het stroomge- rah. Het grootste werd door Pen- schtiwd was voor m, nam hij geen imaatregelen.Toen n de jacht terug- eweren, die onder et bivak geborgen ardoor konden de verval niet verde- isten nog geweer- waardoor zij de [onden afschrikken waarbij zij Peil end was, met zich aan de rivierzijde Hevenden waar- ie echter een hal- om het bivak te Iikomst van Jack- tergelaten dooden opgegeten. Pen- nnibalen niet ont- toen hij gevonden nzelfden dag. Des ion en zijn jagers een zwaar gevecht e vlucht te redden, deplichtigen gevat r nog voortvluch- lident ontdekte in ëen menschen bo- !tijd. Het kanniba- Menschenvleescli Een dijbeen Is IGEN. |26 Maart. O U W D M, M. Broere, 17 j. j. en C. Buswijller, Inn, 23 j. en J. Wil- :h, 24 j. en C. E. de uijssoon, 26 j. en A. j. W. Hensen, 28 j. U WD j. en A. Piekart, 26 j. D. E. Jonckman, 22 4 j. en M. Kopmels, men, 31 j. en M. L. J. W. Groenenberg, 23 j. E. Winkel- JBIondé, 36 j. J. 1] E. van Rijswijk, 18 j. L E N au Londen, z. en d. terman, geb. Meijer, v. d. Weijde, z. de Vos, d. M. P. M. C. Paulussen, M. A. Plaizier, geb. DEN: van C. P. de Visser, d. 1 nind. B. ten W. Haaijnfan, 67 j. I. van W. v. d. Hoe- Pont, z. 2 w. I- :obse, 32 j. J. de v. d. Weele, 65 j neel niet eens uit wilde Arthur niets enden moesten er ven en bovendien, it de knechts en de Ihooren 1 Neen, dat in 't geheel niets hier als gast, en liet met de zaken Jee! zou eens ach- gen. tot Charies en De vamen en toen zij ïuttigd hadden en vroeg ik heel zoet- e lunch meegingen reeds het huis in in en beiden volg de rij. Toen allen sksel voorzien tad- f goeden dag zeg de stoet door den Charles was het ri'en hij zag bJeek gen rond de oogen. jliit als steeds zij" |g geenerlei spore" fharles zei weinig |op de vragen, die De Weerden was ind gehumeurd en hvanneer wij he® [ie beiden met 1W? des. (Vordt vervolgd.) Dit nummer bestaat uit 2 bladen ZOMERTIJD. De Burgemeester van Vlissingen brengt openbare kennis, dat vanaf 30 Maart $24 de wettelijke tijd met één uur wordt vervroegd. pe overgang geschiedt in dezer voege, 4at, wanneer de middelbare zonnetijd van Amsterdam twee uur aanwijst in den nacht van 29 op 30 Maart 1924, Jiet wordt ge acht drie uur in den nacht te zijn. Mitsdien moeten alle Wokken om 2 uur ,n<ien nacht van 29 op 30 Maart 1924 of (wanneer men zich op 29 Maart 1924 des avonds ter ruste begeeft) een uur vooruit gezet worden. Vlissingen, 26 Maart 1924. De Burgemeester voornoemd, VAN WüELDEREN. Het valt moeilijk te ontkennen, dat zich in toenemende mate voorvallen in het openbare leven van den tegenwoor- digen tijd voordoen, welke men onge twijfeld als ergerlijke feiten kan kwali- ficeeren. We behooren geenszins tot degenen, die den tijd van vroeger in een rooskleurig licht zien, en dien van heden beschouwen ais een, waarin alle euvelen der menschheid ten top geste gen zijn. Integendeel, wie al wat tot het verleden behoort, in strijd met de feiten, maar steeds mooier ziet dan het heden, en vindt, dat het alles eertijds zooveel beter ging, is ziende blind en hoorende doof. Want ook toen was er volop reden lot klagen op velerlei gebied, en men moet al een heel slecht memorie hebben of willen hebben, om te vergeten, dat ook het geslacht hetwelk nu oud en vergrijsd is, toen het jonger was, niet in alles te prijzen viel, noch ook alles te prijzen had. „Die goede oude tijd" mag heel aardig zijn, gezien door het -tooverglas der herinnering, de werke lijkheid was ook toen verre van vol maakt. En in veel opzichten ontloopt hef heden het verleden niet zoozeer. In één ding echter is er een onbe- Iwistbaar onderscheid, dat is, dat wat toen slechts bij uitzondering gebeurde, thans meer en meer regel schijnt te worden, en dat wanneer toen ergerlijke feiten, bedenkelijke gebeurtenissen, openbare schandalen maanden en jaren aaneen de publieke aandacht trokken en het onderwerp van gesprek bleven, men nu na enkele weken, na enkele dagen soms het voorgaande ergerlijke feit, alweder vergeten schijnt, omdat zich een nieuw, ja vaak meerdere nieuwe komen aanmelden. Indien we eens een nauwkeurige statistiek zouden opmaken van hetgeen er In een paar jaar tijds aan ergerlijke afkeurenswaar dige gebeurtenissen in het openbare leven van staat en maatschappij is voor gevallen, het zou een beschamende lec tuur worden, zóó omvangrijk, dat er schier geen einde aan te vinden zou zijn. Men heeft slechts nauwgezet de Oorspronkelijke Hollandsche detective roman door R. J. BRANDENBURG. Schrijver van „Het doodend Zwijgen". 17) - „De jeugd moet zich uitleven, niet waar mijnheer De Weerden „Zeker mevrouw, ik apprecieer het ten zeerste, dat u er zulke vooruitstre vende ideeën op na houdt. Maar al te vaak wordt over de jongelui den staf gebroken en zij hebben wel behoefte aan een hartelijk woord, dat bewijst, dat men hen begrijpt en met hen mee voelt..." „Tout compendre c'est fout pardon- ner." Wij liepen mee door een smal zand paadje en kregen het warm in de bran dende zonnestralen. Daar nam Charles den hoed van het ™ofd. Zelden heb ik met meer aan dacht tiet voorhoofd van een man beke ken, behalve dan van Arthur natuurlijk. de zoon van onzen goeden gast heer en van onze lieve gastvrouw een misdadiger zijn Zouden zijn ouders hun verdere leven gebukt gaan onder n smaad Voor zijn moeder zou dat '""er een slag zijn, dien zij niet meer rit" zou z'ïn gekomen. JJoch het zwarte kruisje vertoonde rT h'ef op zijn voorhoofd. Dus toch a.„^ee.rdcn 7 Ge vroolijke De Weer- vnii wist| c'at de menschen vaak 'leerde tooneelspelers zijn, al bewe- kranf te lezen, om in te zien hoe bin nen- en buitenland vaak wedijvert in het leveren van stof voor berichten, welke onder de rubriek „mafversatiën" of „financieele schandalen" te vinden zijn. Om het buitenland bijv. het Ame- rikaansche tae-pot-petroieumschandaal nu maar te laten rusten, zien we hoe in den laatsten tijd ons eigen land en zijn koloniën de aandacht door beden kelijke voorvallen trekken. Het bekende Indische politie-schandaal is nog nau welijks in al zijn omvang bekend ge worden, of uit andere berichten blijkt, dat er ginds nog wel meer is, dat niet door den beugel kan. Hier zijn reken- plichtige ambtenaren en aangesteiden met de gelden van hun dienst of veree- niging verdwenen. Ook komen nu en dan ergerlijke staaltjes van laakbare zorgeloosheid, zoo niet meer aan het daglicht. Nu zijn deze laatste voorvallen daarin van de vorige zeer te onder scheiden, doordien zij geenszins het eigen voordeel in het oog hadden, maar niettemin bezorgen zij aan degenen „die er goed voor zijn" evenzeer groot gel delijk nadeel. Wij hebben hiermede eenige „schan dalen" op het oog, waarover in ons parlement het een en ander gezegd en aan het licht gekomen is. Men kent de bedroevende geschiedenis met de dis tributie-melkbussen, en de onverant woordelijke domheden, die daarbij be gaan zijn, welke aan de belasting be talende burgers enkele tonnen gouds gekost hebben. We laten ook het geval onbesproken, dat een wissel van een zeer groot bedrag tusschen de papieren van een overleden ministerie-ambte naar verborgen blijft, welke wissel door de daling der Duitsche muntsoort, waarin zij luidde, inmiddels aanzienlijk in waarde is verminderd. Sedert kort evenwel doet zich een nieuw feit voor, dat opnieuw, door de onverantwoorde lijke zorgeloosheid, welke er aan ten grondslag ligt, de aandacht trekt. We bedoelen het feit, dat de in het betrok ken kamp te Zeist opgeslagen goederen van 200.000 manschappen, zoodanig bedorven en onbruikbaar zijn géwor den, dat hiermede een schade van ette lijke millioenen guldens is veroorzaakt. Voor wat oorspronkelijk 150 gulden gekost had, viel niet meer dan 40 centen te bedingen, zóó had het wanbeheer de minister schreef het aan mot toe huisgehouden in goederen, die naar schatting een waarde van 10 millioen gulden vertegenwoordigden. Het is alweer de belastingbetalende burger, die „er goed voor is" of althans ge dwongen wordt het te zijn Ons dunkt, dat veel commentaar hier bij overbodig is. De feiten spreken voor zich voldoende. Waar we echter in het bijzonder op willen wijzen, is dit, dat niet alleen bij enkele groepen, doch bij verscheidene in onze samenleving, het besef ontbreekt, dat juist in tijden als welke we nu beleven, de verantwoor delijkheid een dubbel ernstige plicht is voor elk, die, in welke mate ook, mede werkt aan het in gang houden van het groote maatschappelijke raderwerk. Dat dit besef gelijk uit tal van ergerlijke gen zij zich niet op de planken. Maar ik had toch niet van De Weerden ge dacht, dat hijzich schuldig zou hebben gemaakt aan de misdaden, die een schaduw hadden geworpen op ons be zoek aan Holland. Feitelijk hadden wij nu zekerheid. Het kon niet anders of De Weerden moest het kaïnsteeken op het voorhoofd dragen. Of zou ook zijn voorhoofd blank zijn Maar rteen, dat kon immers niet. Toch speet het mij om Dc Weerden. Op Arthur's gelaat was geen spoor van ontroering, verwondering of span ning te bespeuren. Alsof wij de meest gewone wandeling maakten, dischte hij een verhaal op over dennenappels en hoe je daar aar dige dingen van kon maken. Toen nam De Weerden den hoed van het hoofd en ais om alle onzekerheid weg te nemen, stond daar op zijn hoo- ge witte voorhoofd het kleine zwarte Kaïnsteeken. Toen hij zich met zijn zakdoek de zweetdroppeltjes had afge- wischt, was het kruisje verdwenen. Wij zetten onze wandeling rustig voort, ik moest mij bedwingen, want ik kon bijna mijn oogen niet van De Weerden's gezicht afhouden. Was dat nu de man, dien wij zochten Zijn trekken drukten wilskracht uit en zeker was hij er de man niet naar, om zich door angst te laten terughouden van het bedrijven van een daad, die hem gewenscht zou voorkomen hij leek iemand die zichzelf de wet stelde en zich niet stoorde aan de gebruikelijke afbakening van goed en slecht. Maar een dief... een moordenaar... In de motieven, welke hem geleid had feiten in den laatsten tijd aan het licht gekomen, hoe langer hoe minder schijnt door te dringen bij velen, van wie men het tegenovergestelde niet atïeen ver wachten, maar ook eischen mag, is een bedenkelijk verschijnsel, waartegen elk weldenkende zich behoort schrap te zetten. Het herstel van den Franken- koers, zijn kardkter en gevolgen. De reorganisatie van Furnes- Stokvis. Krachtige tegenactie gewenscht. Zelandefs kapi taal finaal weg. Portugeesche manieren. Exportbelasting op rubber. Amsterdam op de Londensche geldmarkt. De komende Nederlapdsche leening. De formidabele waardevermeerde ring van de Fransche en Belgische va luta bleef ook in de achter ons liggende week ter 'beurze op den voorgrond staan sinds ons vorig artikel is de koers opnieuw gestegen tot 15.27'/^ op 24 Maart, waarop later een terug gang gevolgd is. De stijging sedert 3 Maart, toen de noteering 9.25 was, be draagt meer dan 60 en heeft een ware revolutie teweeggebracht in de verhouding tusschen goederen, loonen en. prijzen, waarvan de nadeelen straks meer en meer aan het licht zuüen ko men. Een krachtige verbetering van het ruilmiddel is voor een land wel niet zoo funest als een voortgaande daling, maar toch lang niet zonder bedenking. Een ruilmiddel, dat aan zijn doel be antwoordt, dient niet te fluctueercn, doch voor den handel een vaste omre keningsbasis te scheppen. Hef is dan ook, blijkens de jongste berichten, niet de bedoeling van de bankiersfirma Morgan <S Co. geweest, om door het inluiden van onderhandelingen over een crediet een zoo groote deflatie van de franc teweeg te brengen. De Fransche Tegeering is veel verder gegaan dan voorzichtige financiers adviseerden en heeft de buitenlandsche credieten ge bruikt om er voor zich zelf politieke munt uit te slaan en tegen de baissiers rancune te kunnen oefenen. Wij schre ven de vorige weken feeds dat men in Engeland met de "sfeiinactie voor dè franc alleen bedoelde om de koers niet boven frs. 100 per te doen stijgen. Thans echter beweegt de noteering zich reeds tusschen 75 en 85 frs. per en wanneer men sommige Fransche bla den gelooven mag, zal de Franc zich nog verder herstellen. Er valt echter in dezen niets te voorspellen. Van een on wankelbaar vertrouwen in het Fransche devies is er aan de buitenlandsche beurzen nog geen sprake en zoodra de koers weer begint in te zakken wiikt dat vertrouwen ook van den Frarrschen be legger. De stijging van de franc draagt in zooverre een kunstmatig karakter, dat de banken van hoogerhand gelast is neen termijnaffaires met het buiten land te sluiten, zoo er niet 100 dek king voor aanwezig l.< Met andere woorden, een Parijsch bankiershuis zal voor een Amsterdamsch corresoondent geen uitbetalingen doen. zoo deze niet over een tegoed van minstens 100 der te betalen som beschikt. Omgekeerd zal die correspondent niet voor francs worden gecrediteerd, wanneer ze niet aanstonds geleverd worden. Hef spreekt wel vanzelf, dat deze maatregel den, moest de oplossing schuren van wat mij nu nog raadselachtig" voor kwam. Arthur zou zeggen Construeer het leven van den man tot op het mo ment, waarop hij een bepaalde daad begaat, en je zult het motief wefen. Het leven construeeren van De Weerden zijn gedachten samenstellen, dat was de taak, die ons thans wachtte. Het gesprek werd door Arthur en De Weerden ongedwongen voortgezet. Ik zelf nam er weinig aandeel in. Mijn hoofd was te vol met gedachten, die door elkaar buitelden als clowns. Tegen lunchtijd kwamen wij thuis. 's Middags ging ik met Arthur samen per auto naar Zeist. Oom excuseerde zich wegens drukke zaken te Utrecht en tante ging rusten. Wij stopten voor dc „Hermitage". Het was nog vroeg er waren weinig menschen dus was de gelegenheid gunstig om te babbelen, 't Scheen alsof Arthur had vermeden met mij alleen te zijn, alsof hij zijn ge dachten wilde ordenen vóór ze aan mij mee te deelen. Toen de kellner, na thee te hebben gebracht, zich had verwijderd, zeide Arthur „Ik had wel gedacht, dat het De Weerden was. Dat was veel meer het type voor Milly Raven dan Charles. Bovendien kunnen wij niet ontkennen, dat bijvoorbeeld die diefstal van de paarlen netjes op touw gezet was en dat wij op verschillende punten gesla gen zijn. Charles zou terstond tegen de lamp geloopen zijn. Het verwonderde mij dan ook niets, dat hij het zwarte teeken niet droeg. De Weerden is waarschijnlijk onder een groote vraag naar francs voor di recte levering heeft doen ontstaan, welke echter -slechts tijdelijk kan zijn en warneer die zal ophouden, moet blijken of het natuurlijk weerstandsvermogen groot genoeg is om den koers op het verhoogde niveau te handhaven. In ieder geval zal er eenigen tijd overheen gaan voordat het economisch leven van Frankrijk zich bij de hoogere Francs- noteering heeft aangepast. Dc goede- renprijzen, welke tot voor kort dagelijks opliepen, gaan thans van dag tot flag terug en inplaats van loonsverhoogin- gen te moeten toestaan, zijn de werk gevers straks tot loonsverlagingen ge noodzaakt. Exporteurs staan voor het feit, dat vele buitenlandsche orders worden geannuleerd, omdat de prijs te hoog komt en importeurs lijden zoowel op hun goederen als op hun bezit aan buitenlandsche valuta schade, terwijl ten 'slotte op de effectenbeurs zware verliezen worden geleden. Aandeelen van het Suezkanaal en andere valuta waarden zijn in enkele dagen duizenden procenten gedaald en al deze factoren zullen de eerstkomende maanden op öe handels- en betalingsbalans van in vloed zijn. Twee factoren hebben deze week in het bijzonder den Franschen wissel koers en in het algemeen ook de effec tenbeurzen beïnvloed, namelijk de uit gelekte oneenigheid in de Commissie van Deskundigen voor de Duitsche schadevergoeding en de schijnbare val van Poincaré, welke óf een manoeuvre óf een misverstand is geweest, mis schien wel verband houdende met het feit dat de Fransche Kamerleden niet zelf stemmen maar dit aan enkele hun ner hebben overgelaten. Wanneer deze niet scherp opletten of op oneerlijke wijze hun denkbeelden willen doen ze gevieren, kunnen zij gemakkelijk een onjuist beeld van de stemming geven. De fluctuaties van den Frankenkoers als gevolg van de wisseling in het po litieke aspect van Europa heeft in de afgeloopen week aan de beurs geen goed gedaan. Aanvankelijk stond men ook nog onder den invloed van de voorgestelde reorganisaties en kapi taalreconstructies bij ceni-ge industriee- le ondernemingen. De vorige maal maakten wij reetis melding van wat Furness-Stolcvis met zijn geldschieters voor heeft. Aandeelhouders mogen 90 van 'hun kapitaal ad ƒ40 millioen af schrijven, obligatiehouders verliezen hun crediteursrechten en worden tot preferente aandeelhouders gedegra deerd. Gelukkig Is hiertegen een alge meen protest gerezen. Zoowel de Ver- eeniging van Fondsenhouders als de Provinciale Bond van Effectenbezitters (wanneer we in ons land wat doen, dan doen we 't altijd op zijn minst in du plo hebben zich gemobiliseerd, ter wijl ditmaal ook de drie vereenigingen voor dan effectenhandel in 't geweer zijn gebracht, alle met het doel voor de rechten der obligafiehouders op te ko men. Zij hebben als bekend geen hypo thecair verband op de bezittingen der maatschappij -doch, daar er nagenoeg geen andere crediteuren zijn, hebben zij op die bezittingen het volle recht. Dit wil men hun thans ontnemen door hen met inkomstenobligaties naar huis te sturen, terwijl zij zouden kunnen vragen heel het vooze kaartenhuis te liquidee ren en de bezittingen, welke enkel uit aandeelen bestaan, onder hen te v}r- bekoring gekomen van de schoonheid van Milly Raven, heeft vermoedelijk een kapitaal aan haar verspild zij is zooals meerderen van dergelijke vrou wen verzot op juweelen, het diamanten collier is van hem, hij stal voor Milly jouw paariensnoer, waarvan de pracht hem moeilijk kon zijn ontgaan. In baron Lucius vond hij een mededinger naar de gunsten der knappe paardrijdster. Zij wilde van den baron niets weten, droeg haar broer op hem te verzoeken haar niet langer met zijn huldebetuigin gen lastig te vallen, maar zij vond er genot in De Weerden te kwellen en gaf tegenover hem voor, dat de huzaren luitenant haar wel beviel. De Weerden wordt gek van jaloezie op een middag ziet hij den baron wegrijden naar de stad. Klaarblijkelijk ging deze een be zoek afsteken bij Milly, die hem oogen- blikkelijk wegstuurde en haar broer achter hem aan zond. Natuurlijk staat het humeur van den baron op storm. De Weerden heeft door het bosch Ioopen dwalen in de hoop den baron te ontmoeten en met hem tot een verkla ring te komen. Beide kemphanen komen tegenover elkaar te staan. Enkele woe dende woorden van beide kanten en De Weerden lost het doodelijk schot, loopt langs een omweg naar huis terug en doet alsof hij van den tegenovergestel- den kant kwam. Wij mogen wel aannemen, dat het geval zich ongeveer op deze wijze toe gedragen heeft. De hypothese, dat de Weerden de onbekende X is, klopt met alle feiten. Wij moeten evenwel niet vergeten, dat wij ten opzichte van de schuld van De INGEZONDEN MEDEDEELIMGEN. Overat uerhrugbaar 'REKT NIET, BUT NIET. SCHUIMT OYERVIOEDIG deelen. Furness-Stokvis bezit als eenig actief ƒ5.600.000 gewone aandeelen Furness Scheepvaart en Agentuur Maatschappij, benevens ƒ6.000.000 ge wone aandeelen R. S. Stokvis, en wan neer deze stukken onder de obligatie houders werden verdeeld, kreeg men per 1000 obligatie circa ƒ300 Furness en 325 aandeel Stokvis. Wanneer we zien dat preferente aandeelen Stokvis ter beurze 40 a 47 noteeren, kan er thans aan de gewone aandeelen Stok vis geen groote waarde worden ge hecht en van Furness Scheepvaart en Agentuur Maatschappij wordt nieman- dal gepubliceerd. Wij weten wel dat een distributie van het aandeelenbezit niet met de bedoelingen van inbrengers strookt, maar 'het komt ons voor, dat de geldschieters zich niet nog eens voor die inbrengers hebben op te offeren, in leder geval hebben obligatiehouders recht op openbaarmaking van den fi- nancieelen toestand hunner maatschap pijen, welke beide cynisch verklaard hebbert dat zij met de reconstructie van Furness-Stokvis niets van doen hebben. De onbeschaamdheid bij de groote geldvermorzers uit den oorlogstijd is tot ver boven pari gestegen. Wanneer de ageerende organisaties samenwer ken, valt er misschien van de rechten der obligatiehouders nog iets te redden. Maar het geld is „voorioopig" weg. Dat geldt ook van Zêlandefs Elec- trotechnische en Technische Handels vennootschap, die met het voorstel komt het geheele gewone en preferente kapitaal af te schrijven. Het is ten minste nog eerlijk om te zeggen dat 't geld finaal ,,op" is. Uit dankbaarheid voor de loyale wijze waarop aandeel houders indertijd hun zuurverdiende penningen aan de vennootschap hebben afgestaan, zal hun een mooi uitgevoerd drukwerkje worden thuisgestuurd, dat den wijdsdhen naam van „restantbe- wijs" zal dragen en dat van ouder op kind kan overgaan als een reliquie uit een schoon verleden. Wij spotten er nu mee, maar het is meer dan- ergerlijk dal het instituut der naamlooze vennoot schappen, de laatste jaren op zoo geraf fineerde wijze is misbruikt om de goe gemeente van haar duiten af te helpen. Onder de staten heeft Portugal sinds de laatste jaren in deze kunst ook een groote vaardigheid gekregen. "Wanneer eenmaal de opbrengst der leeningen binnen is, moeten obligatiehouders maar zien dat zij het hun toekomende machtig worden. Nu weer heeft de re- geering besloten de coupons der 4'/2 Tabaksleening, die in Ponden luidt, in Weerden alleen maar aanwijzingen be zitten en geen enkel bewijs te zamen echter vormen zij een ernstige aan klacht tegen hem. Er is nog meer. Je herinnert je na tuurlijk wel, dat de circus-directeur mij verteld heeft, dat het circus van Den Haag naar Utrecht is gekomen. Daar in de residentie heeft De Weerden Milly Raven waarschijnlijk leeren kennen daar heeft hij voor haar financieele of fers gebracht op het altaar der liefde. Dat deze zijn krachten te boven gingen, is een niet al te gewaagde veronder stelling. En nu kom ik tot den diefstal in de Bank. Ik vermoed, dat De Weerden cliënt was en den laatsten tijd aan zienlijke sommen van zijn deposito op gevraagd heeft. Dat hij een goede ken nis was van den directeur is niet vreemd deze was Charles' oom en De Weerden zal er door zijn vriend zijn geïntroduceerd. De Weerden heeft den bankier opge wacht en dezen meegetroond. Hij heeft misschien den wanhopige gespeeld misschien ook wanneer hij het er nog had zijn laatste geld dringend opgevraagd. In de kluis heeft hij zijn revolver te voorsohijn gehaald, doch het was niet noodig er gebruik van te maken. Alles, wat ik nu heb naar voren ge bracht zijn slechts vermoedens, en om deze nader te toetsen aan feiten, zullen wij morgen samen naar Den Haag gaan." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1