!§l Honig' s W Maizena IMiitiesl DINSDAG 23 MAART Een Ptaizenavla site Maatschappij w BINNENLAND FEUILLETON OE VROUW ZONDER HART TE VLISSINGEN, v.m. 3.59 4.41 n.iji. 4.25 5.12 fUTO's EN FIETSgi, ttaart Uur Zo 6.50 am Waart !5 27 !8 il n maties te bekomen' N.V. Transport Erven 3. VOS, B. EEWHOOBN,«^!: f. cmjstebhoot.w' j.BOÏTSSflSÏ."'11 VLISSIINCSCHE COURANT N D A iketijklieden, Openh»,, ergaderiugen enz. lederen avond bios. aanvang 8 uut erdag- en Zondagmis Dagelijks bioscoop, s avonds 8 uur. erdag- en Zondag^. Halfvasten bal-mas. Vriendschap". O.", Concertgebouw,' Lezing met licht- I dië, „de Oude Vriend- ring Comité van spersoneel, „de Oude uur. Openbare samen- Middernachtz ending, uur. - Centrale Commissie l -ontwikkeling, Muziek- gebouw, 8 uur. BURG. - Lezing voor de nijnen-vereenigïng, „de en Verhuur, Koop cji Va-koop [en en biensvaanvragen, caz. iitbetallng, van 1—5 regels I regel meer 15 cent vraagd een WONING Adres bureau „Vliss. 1 tOSKES, Badhuisstraat wegens huwelijk der I e, tegen 1 Mei a.s. een enstbode nacht. Aanmelding I 7 uur. meisje )or de morgenuren geheelen dag. ■eau „Vliss. Courant". VAN RAALTE, Botile- I 44, vraagt met 1 of 15 jrenmeisje. il te koop. 1 maand gebruikt iEL te koop aangebo- mooie kast, met 5 jaar r den prijs van slechts eel din g gratis, der letters A. bureau nt". 30pmeisje gevraagd. N OCKEN.BURG, Wal- et meisje et beneden de 16 jaai. I nelden lusschen 7 en 8 j ■d Bankert 12 beneden 'raagt kosthuis pensioen bij nette biir- nder letter M., bureau mf'. oopjongen Adres PAPEGAAY, 7. herenhuis ingsweg te koop. S. DIJKSTRA, Koude- iatweg 3. ich aan een rr persoon voorkomende werk- Van prima getuigen onder letter J., bureau int". e loopjongen eis je. AdresFirtna Schoenhandel, Kasteel- Scheldestraat. /eevIrdiepingshlis ;tad. Spoedig te betrek- met prijs en stand oö- Z, bureau „Vlissingsclie abonnements-prijs Voor Vlissingen en gemeenten on Wal- f 2.20 per drie maanden. Franco alter het gehecle rijk ƒ2.50. Woek-abon- neir.enten 17 <*nt, alles bij voornitbelallng. Afzonderlijke nummers 5 cent. advertentie prijs Vall t_4 regels i.10 voor iedere reset niter 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Ktdne Advertenties betreffende Huur en Vcrhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- .rneen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van f—5 regels ƒ0.75, elke ..«et raeer 15 Cent. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. Middelb. engelegen plaatsen. VAN PASSAOIERS EREN EN VEE T. Ill T.t. t. M r.i 8 Het baggeren in het Nauw van Batli. Wij lezen in „Het Laatste Nieuws" Wij weten nu, ook van Hollandsche I «de, hoe de veel besproken bagger- werlten in de Beneden-ScJteide bespoe- iigd werden. Langs administratieven weg moest er vertraging intreden. Onze gezant in Den Haag had dit punt onder zijn hoede en I men weet hoe dat gaat. De inspecteur van het Nederlandsch loodswezen te Vlissingen ontving ech- I ter bericht, dat een vertegenwoordiger van ons loodswezen hem over deze baggcrwerken zou komen spreken. De ambtenaar stelde zich welwillend in betrekking met den Nederlandschen l hoofdingenieur, voor de Schelde aange wezen. De heeren waren dus voorbe- reid. Zij vernamen dan ons verlangen. Er werd getelefonerd naar Den Haag. I En 's avonds reeds kwam telegrafisch I toestemming. Kan het vlugger, vriendschappelijker |en welwillender Er was geen diplomatie voor noodig. Bij dat alles bewilligde men van Ne- Iderlandsche zijde gaarne in de maatre- gelen om het baggerwerk snel uit te voeren. Ook op een ander gebied, nauw ver- I band houdend met de vaart op Antwer- I pen, blijkt het, dat innige samenwer king mogelijk is, en tot goede uitslagen leidt. Te Vlissingen weet ieder wat „oppositie" is. Zooals we hier onlangs I beschreven, bestaan aldaar een Neder landsch en een Belgisch loodswezen. En beide hebben het reoht schepen uit zee I in de Schelde en omgekeerd (zeelood- sen) en van Vlissingen naar Antwerpen I en omgekeerd (rivierloodsen) te bren gen. Tot nu toe was er strijd tusschen I loodsen van beide naties om het meeste I schepen te vangen. De kapitein is vrij I een Belgischen of een Hollandschen I loods te nemen. De „oppositie", de mededinging vergt I veel materiaal. Zoo hebben we daar 12 I kotters, terwijl zonder die mededinging I door minder kruisen en meer bepaalde 1 ligplaatsen, we er met vijf zouden vol- I staan. Voor Nederland heerscht dezelf- de toestand. Daarom, en ook voor een beteren I geest tusschen Nederlandsche en Belgi- I sche loodsen, ware het dus wenscheiijk I geen strijd meer te voeren. De oplossing I is zoo eenvoudig de twee toegangen I tot de Scheldemond verdeelen Een ge- I mengde commisie van Nederlanders en [Belgen heeft hierover onderhandeld en weldra mogen we in zee de verdwijning van de mededinging begroeten. Neder- [land zou het Oostgat bedienen, wij de [Wielingen, wat logisch is. Het aantal I schepen in iedere geul verschilt weinig. [Door de Wielingen komt ongeveer 55 IOorspronkelijke Hollandsche detective- I roman door R. J. BRANDENBURG. Schrijver van „Het doodend Zwijgen". 1U) Het nummer was afgeloopen en het [publiek stampvoette ais dol liet was [alsof men het circus wilde afbreken. De [dectrische booglampen waren weer [aangeHapt. Het publiek bleef aanhou dend juichen. Het was weer duisternis, weer straalde de lichtbak en Milly Ra- [J'cn kwam terug, dankte met een enke- I n glimlach. Bloemen vielen in het [zaagsel neer. Daarna reed zij weg onder I ketterende tonen van den triomf- 1 marsch. Het programma werd voortgezet, lin i kunstwielrijders en een meisje, I 'lafrozenblousje en loshangend haar, I wa ™CKien sb'ik, betraden de manége, I 7ii k"1 een Planken vloer was gelegd. 1 J ,?JégÊn hun schitterende nikkelen 1 tm bereden ze als paarden, lie- terw i'®ercn' rorKiwa'sen °P bet ach- tiphJ'F Het was een nummer, waarin I dpn 8 id, kracht, durf en grade om 1 Mi'||vVD0rrang streden maar ik kon maar fv„n nict meer vergeten. Ik zag I en im,, e donkere oogen, die lokten Wa* u,terwijl.de mond, ja de mond kus 'let rvas een mond, die een was hr.t eln .'5ee' kon beëindigen. Dat I kracht g eim va" haar aantrekkings- I wreede schoonheid er lag een t.h. Dat zal tenminste gezonde bezuini ging zijn. Voor Vlissingen blijft de „oppositie" bestaan. Daar brengt zij geen bijzon dere kosten mee. Toch ware het wen scheiijk, dat ze daar ook verdween. Zou een oplossing niet zijn Hollandsche zeeloods, ook Hollandsche rivierloods, Belgische zeeloods, dan eveneens Bel gische rifierloods. Maar men mag niet te veel ineens verlangen. Zuinigheid. Ieder op zijn eigen terrein. Dat is de leus bij de departementen. Oorlog en marine zijn beste maatjes, maar met elkanders zaken hebben ze niets noodig en daarin komen ze elkander ook niet tegemoet, al zou daardoor besparing van rijksgeld mogelijk zijn. In Helder is een marinehospitaal, vertelt de „Msb.". In Rotterdam; liggen mariniers. Wordt er nu te Rotterdam een marinier ernstig ziek, dan wordt deze getransporteerd naar Helder Dat er te Rotterdam ziekenhuizen zijn en in Den Haag een militair hospitaal is, hindert allemaal niet. Vrijdag arriveerde te Rotterdam, na een tocht van meer dan vier uur, de marine-zieken-auto uit Helder, met het noodige personeel, vier man. Een zieke marinier werd ingeladen en de terugtocht begon. Voor het geld dat dit vervoer kost, uitsluitend en al leen om te voorkomen, dat een marinier ergens anders komt, dan in het marine- hospitaal, had hij weken elders ver pleegd kunnen worden. Maar wat geeft het ook. Het rijk betaalt Weder-invoering van vacantie-kaarten. De Nederlandsche Spoorwegen zullen dit jaar de bekende vacantiekaarten 10, 7.50 en 5) ook met Paschen en Pinksteren verkrijgbaar stellen, ni. van 18 tot en met 23 April en van 6 tot en met 11 Juni. Onderscheiding. Gelet op het Kon. besluit van 23 Maart 1907 tot instelling ter gelegen heid van de herdenking van de geboorte vóór 300 jaar van Michiel Adriaan- zoon de Ruyter, luitenant-Admiraal-ge- neraal van Holland en West-Friesland, geboren te Vlissingen 24 Maart 1607, van een eereteeken voor schippers, stuurlieden en verdere leden der beman ning van koopvaardij- en visscherssche- pen en andere personen, die zich door verdienstelijke daden voor de Neder landsche scheepvaart hebben onder scheiden, is dit eereteeken bij Kon. be sluit toegekend in goud en bij bevorde ring aan den heer F. J. van der Biesen, gezagvoerder van het tankstoomschip „India", en in zilver aan den heer S. Mars, chef van het Nautisch Instituut der Kon. Paketvaart-Maatschappij. Geen enkele reiziger in den trein. Te Bergen op Zoom is jl. Vrijdag avond een trein uit Vlissingen aangeko men, waarin geen enkele reiziger zat. Dit is nog nooit voorgekomen sedert de spoorlijn VlissingenRoosendaal in exploitatie is. Bouwen. Bij de uitgevers Van Staal ói Co. te Rotterdam is verschenen „Bouwen", tijdschrift voor Holland en Indië aan de belangen van het bouwvak gewijd. Dit tijdschrift zal zijn een vakblad, zoowel voor den architect als voor den aannemer. Het wil een vakblad worden in den gevaar in, zich daaraan over te geven. Zooals de speler de roulette zoekt om de siddering van de wanhoop of van het geluk te ondergaan en zich in uiterste spanning verheugt in de sen satie, de angst sensatie, die het grillige dansende kogeltje hem doet ondergaan hem, den zelf-kweller, zoo zullen er al tijd mannen zijn, die zoeken de vrouw, grillig als de fortuin zelve de vrouw, die den eenen avond aan liefde de hon derdduizend geeft, den volgenden een niet Drie vroolijke clowns stonden in het zaagsel te grinniken. Ik streek over mijn oogen, ik had niet eens bemerkt, dat de wielrijders weggegaan waren. De eene clown betoogde met tal van dwaze grimassen, dat hij dien avond de broertjes van den tweeden had ontmoet. Als hij zou fluiten, zouden zij zeker hier komen. Daarop kwamen een zestal big getjes knorrend de manége inhuppelen. De tweede clown beweerde daarop, dat hij de zusjes van den eersten was te gengekomen, en op zijn handgeklap kuierden een aantal ganzen met komi sche schommelbewegingen binnen. Waarop verklaard werd. dat de derde clown, die geen andere was dan de klei ne man met het vraagteeken op den rug, de zoon was van het voorste biggetje en de eerste gans. De kleine man moest dus oom tegen de beide grooten zeggen. Weer droomde ik weg. Milly Raven, zou haar karakter even zwart zijn als de veeren van den vogel, wiens naam zij droeg Hoe kwam zij aan dien kost baren collier, die een kapitaal aan waren zin van het woord, waarin de architectuur en alles wat daarmede ver band houdt, ook als een ambacht zal behandeld worden. ned. vereen. tot beschera1ing van dieren. In de jaarlijksche ledenvergadering der afdeeiing Vlissingen van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren, werd het jaarverslag uitgebracht, waaraan het volgende is ontleend In het bestuur, bestaande uit de heeren C. A. van Woelderen, voorzitterJ. F. Ber- ket, secretaris dr. H. C. Detmar, penning meester mevr. H. StavermanVan Stee den, vice-voorzitster en de heeren G. J. Pros en S. de Vlas, leden, kwam in den loop van het jaar een vacature, ontstaan door Jiet vertrek naar elders van den heer De Vlas. De vereeniging heeft door dat heengaan een belangrijk verlies te boe ken. De heer De Vlas toch was steeds be reid, in zijn kwaliteit van Rijkshulpveearts, zijn hulp te geven daar, waar deze van hem werd gevraagd. En dit gebeurde me nigmaal door het geven van gratis consult ten behoeve van zieke of gewonde dieren enz. Ook tot het-afmaken van dieren werd zeer dikwijls van de belangelooze diensten van dit bestuurslid gebruik gemaakt. Zon der een hartelijk woord van dank voor de groote welwillendheid, welke de vereeni ging van zijn zijde beeft ondervonden, meent het bestuur dan ook niet het jaar verslag te mogen opmaken Volgens het rooster treden in 1924 de bestuursleden dr. Detmar en J. F. Berkel af. Van de door de gemeente ten .vorige jare aan de vereeniging in bruikleen afge stane bewaarplaats voor zwervende dieren, werd verschillende malen gebruik ge maakt. Eendeeis zijn die dieren pijnloos af gemaakt geworden, anderdeels werden nieuwe eigenaren gezocht, waarbij zooveel doenlijk onder dierenvrienden de keus werd bepaald. De verblijfplaats" voldoet echter niet ge heel aan onze verlangens. Er zijn toch slechts beschikbaar 2 hokken, welke bij een eenigszins grooten regenval en spe ciaal ook des winters slecht te bereiken zijn tengevolge van het modderige terrein. Er ligt bovendien een mestvaalt in de on middellijke nabijheid, waarvan de vochten tot vlak voor de hokken vloeien. Fr zijn dan ook meermalen stemmen opgegaan om tot de oprichting van een gebouwtje te komen, teneinde daarin de zwervers op te bergen. Waar evenwel aan een dergelijk plan groote kosten en overwegende be zwaren vastkleven de inrichting moet in een behoorlijke omgeving staan, men moet de beschikking hebben over een goeden beheerder of verzorger, die in de onmid dellijke nabijheid woont, terwijl de berg plaats op voldoenden afstand van wonin gend dient te liggen om 'de ingezetenen voor geblaf etc. te vrijwaren daar zal de uitvoering nog wel geruimen tijd op zich doen wachten. lntusschen is door de welwillende mede werking van den commissaris van politie alhier op een binnenplaats van het politie bureau de gelegenheid gegeven tijdelijk, d.i. voor eenige dagen, zwervende honden op te bergen. Het bestuur acht zich gelukkig, in deze den steun van genoemden politie commissaris te zien toegezegd. In 1923 werden in totaal opgenomen 12 dieren. Dit getal is niet groot, hetgeen voornamelijk zijn oorzaak vindt in de ge brekkige inrichting, waardoor het opne men van dieren, wier eigenaren voor eeni- gen tijd uitstedig zijn, moest geweigerd worden. In het afgeloopen jaar verleende de se cretaris meerdere malen zijn tusschenkomst bij de afdeeiing Zeeland van de Ned. Ver. tot Besch. van Dieren, gevestigd te Mid delburg, teneinde de aandacht te vestigen op gevallen van dierenmishandeling en -kwelling of van slechte of minder goede behandeling, welke buiten de gemeente Vlissingen "voorkwamen en ter kennis wa ren gebracht van het secretariaat. Met de afdeeiing Zeeland bestond steeds een goe- waarde moest vertegenwoordigen En wie was de man,dien wij zochten Was het Charles of was het De Weerden Geen van beiden ieek mij een waardige Don José voor deze Carmen. Milly kon deze twee heeren zeer zeker maken en breken. O, zij was wel een vrouw om dwaasheden voor te doen, gruwelijke dwaasheden. En zij zou er om lachen en tot belooning haar hand uitsteken, op dat men haar vingers zou kussen. Ik zag den hautainen blik,waarmede zij bij haar binnenkomst had rondgekeken. De directeur stond te buigen en zes tien paarden kwamen door de roode gordijntjes, die door twee stalknechten werden opgehouden, aanstuiven. Milly Raven, hoe oud zou zij in wer kelijkheid zijn Zij leek even twihtig zou misschien zes jaar ouder zijn. Meer niet, ik had haar gelaat, dat als een bloem was omhoog geheven, naar het witte licht, goed bekeken. Ik zag, dat ook Arthur in gepeins was verzonken. Waren ook zijn ge dachten bij de paardrijdster Wat had die Milly Raven in haar le ven al meegemaakt Van hoevel mis daden zou zij de stille bewerkster zijn Dat was een vrouw, waarom bloed had moeten vloeien en die zich daarover zou verheugen, die haar waarde naar het vergoten bloed zou afmeten. Maar ach... wat wist ik van haar Immers in 't geheel niets Was mijn fantasie niet met mij op den loop en zou ik geen re den hebben mijzelf later uit te lachen om mijn ongerijmde veronderstellingen? Maar de onbekende Chinees, die den dolk naar Arthur geworpen had, die de en aangename samenwerking. Wat de gemeente Vlissingen betreft het politietoezicht is hier zeer scherp. Daartoe heeft ongetwijfeld ook meegeholpen de op richting in 1920 van de afd. Walcheren van den Bond vari Politie-ambtenaren in Neder land tot B. v. D„ waarvan het secretariaat is gevestigd Paardenstraat no. 27, alhier. Een belangrijk deel van het Vlissingsche politiecorps is lid van deze afdeeiing, die veel van zich doet spreken. Zij plaatste o.a. in den loop van het afgeloopen jaar een 3-tal drinkbakken in deze gemeente, nl. één aan dep Koudekerkschen straatweg, één aan den Koningsweg, nabij de Keersluis en één groote drinkbak, speciaal voor groot vee, aan het station alhier, nabij den toe gang tot de z.g.n. Hal. Deze bakken voor zien in een lang gevoelde behoefte. Waar deze pofitie-vereeniging, door de aanschaffing van genoemde drinkgelcgen- heden, naar het bestuur vernam-, een groote bres in haar kas heeft gekregen, hebben wij gemeend in den geest der leden te hande len, om deze actieve politie-afdeeting een subsidie toe te zeggen, waarvan hét be drag nader zal worden vastgesteld. De politie verdient bij haar streven onzen vol len steun, vooral, waar zij zoo bizonder veel_ ten bate van bet dier kan doen. Bij het gehouden overleg in liet afgeloo pen jaar met de houders van paarden in deze gemeente, die nog steeds hoofdstellen met oogkleppen in gebruik hadden, is het resultaat bereikt, dat meerdere eigenaren die oogkleppen, welke als zeer ondoelma tig in het algemeen moeten worden aan gemerkt, hebben afgeschaft. De meeste medewerking werd hierbij ondervonden. In het afgeloopen jaar vestigde het be stuur de aandacht van het hoofdbestuur op het feit, dat, tengevolge van het ontbreken in de wet van een juiste omschrijving van de te bezigen toestellen, het slachtvraag- stuk in een dusdanig stadium is komen te verkeeren, dat een spoedig ingrijpen van overheidswege wenscheiijk moet worden geacht. Wat toch is het geval Ingevolge het bepaalde in het K. B. d.d. 5 Juni 1920, S. 285, ter uitvoering van de Artt. 18 en 25 der Vleeschkeuringswet, is de slachtwijze als volgt geregeld ,.De slachtdieren worden, na vooraf gaande 'bedwelming, door verbloeding zoo snel mogelijk gedood. De bepalingen om trent bedwelming zijn niet van toepassing op dieren, bestemd voor halssnede volgens den Israëlietischen ritus. Bedwelming geschiedt door middel van toestellen waardoor de groote hersenen me chanisch worden beleedigd en dientenge volge het bewustzijn onmiddellijk wordt opgeheven. Toepassing van kopslag en van nek- steek of nekslag is verboden. Het ophangen .van slachtdieren voor het bedwelmen is verboden en mag eerst ge schieden als na verbloeding blijvende be wegingloosheid is ingetreden." Tengevolge van het ontbreken van doel matige toestellen, die, zonder dat gevaren voor de gebruikers daarvan te 'duchten zijn, onmiddellijk en afdoende de voorge schreven bedwelming veroorzaken, is men gaan gebruiken voorwerpen, welke niet alleen in strijd zijn met den gestelden eiscli „mechanisch", doch bovendien ernstig dierenlijden veroorzaken. Geconstateerd werd. dat in gebruik waren toestellen, be staande uit een houten „greep", waaraan een dwarsijzer verbonden was met een uitgeholden punt (het best te vergelijken met een z.g.n. appelboor), die in den kop van het drer wordt geslagen. Daar evenwel dit toestel te licht van constructie is, moest men herhaalde maten „slaan". Wij behoe ven niet verder te betoogen, welk een af schuwelijk dierenlijden het gevolg was. Het bestuur heeft dan ook het hoofdbe stuur in overweging gegeven op dit gebied het noodige materiaal te verzamelen, op dat in de naaste toekomst wellicht het ge bruik van een bepaald toestel wettelijk zal kunnen worden vastgesteld. Het bestuur heeft den indruk, dat op dit oogenblik op bet gebied van het slachten van varkens een chaotische toestand heerscht en dat de vroegere slachtwijze (het z.g.n. steken), moest toch ook wel onder haar invloed staan 1 Zij was de wil, die achter deze daad stond. Daaraan twijfelde ik geen oogenbtlKT De muziek speelde Beethoven's Turk- schen marsch en binnen wiegelden zes kameelen, om den gebogen hals een snoer van rinkelende bellen. Ik moest plotseling lachen, want de ze beesten deden mij denken aan de mannen, die zich geduldig door Milly Raven door de woestijn van misdaad en leugen en wroeging en zelfverwijt had den laten voeren, misschien zonder het genot van de oase der liefde gesmaakt te hebben. De liefde van Milly was immers niet meer dan een luchtspiege ling Dit was het laatste nummer voor het optreden van mademoiselle Raven als artiste aan de trapéze en dus begaven wij ons naar den uitgang van het circus en bleven daar staan om het slot van het programma te zien. Weer werd het donker. Het was alsof deze vrouw letterlijk door duisternis omringd moest zijn, al was het ook oni zelve beter te kunnen uitblinken. Want weer boorde zich de band van licht schuin door de ruimte. Milly Raven had haar baltoilet ver wisseld voor een nauwsluitend „tricot", maar een tricot, dat scheen te bestaan uit niets dan zilveren schubbetjes. Sier lijk sprong zij de manége in en wierp kushandjes naar het publiek, dat weer als bezeten te keer ging. Uit de duisternis daalde in de licht baan de zilveren stang van de trapéze naar beneden. Milly greep de stang, liet INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. koud gegeten, met ge kookte versche of ge droogde vruchten, zooals appelen, pruimen, peren, abrikozen, is een heerlijk gerecht. De bereiding is eenvoudig en niet duur. Let er echter op, dat U hiervoor steeds gebruikt de echte De sluitzegels op de pakjes garandeeren de echtheid. Het beste geneesmiddel voor ecu trage lever, schele hoofdpijn, verstop ping en slechte spijsvertering is een dosis Foster's Maagpillen. Deze pillen regelen de vloeiing der ga! van de lever naar de ingewanden. Nu en dan een dosis Foster's Maagpillen verzekert goede werking van lever en ingewan den, en is iiet beste voorbehoedmiddel tegen een slechte gezondheid. Prijs per ilacon van vijftig versuikerde pillen 0.65 in apotheken en drogistzaken. vergeleken bij de huidige regeling, toch eigenlijk meer humaan was. Het bestuur za! Het aantal leden vermeerderde van 60 tot 89. zijn aandacht op deze zaak gevestigd blij ven houden. Het bestuur wit dit jaarverslag niet be sluiten alvorens een krachtige opwekking te hebben doen hooren tot het zooveel mo gelijk maken van propaganda voor de af deeiing. Aarzel niet te spreken over die renbescherming. hetzij in uw huisgezin, hetzij in vrienden- of kennissenkring, hetzij op kantoor of fabriek. Niet willen wij voet geven aan een zie kelijke aanbidding van het dier, aan het vertroetelen van schoothondjes bij wijze van spreken, doch wèl wilien wij, ja, moe ten wij ijveren voor een betere, een meer humane behandeling, waarin titans nog zoovele eigenaren en houders van dieren te kort schieten. Welnu, voor dat doel zal menigeen sym- thie koesteren en zullen velen nrèt ons wilien samenwerken. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn de volgen de voorstellen aan den gemeenteraad gedaan Bij uw besluit van 30 November 1923, no. 2!, werd ons college machti ging verleend tot het in gebruik geven van localiteiten der voormalige kazerne Koning Willem 111 voor het houden van cursussen en vergaderingen, tegen be taling van een door ons in elk "voorko- zich, uitgestrekt hangend, omhoog trek ken tot in den nok van het circus. Haar fraai gevormd, slank lichaam scheen zich te koesteren in het licht, als een visch in het water. Als met streelende vingers betastten de lichtglanzingen haar leden. Eenmaal boven, ving zij haar toeren aan. Lenig, met groote zekerheid en toch met een bijzondere gracie, terwijl de kapel zachte walsmuziek liet hooren. Zij werkte zonder net onder zich ais zij losliet wachtte haar een zekere dood. Moed bezat deze vrouw in allen gevalle. Wij staarden strak naar boven het was beangstigend stil in 't circus. Milly hield aller aandacht gevangen. Nu hing zij gestrekt aan een arm. Het publiek klapte in de handen, toen zij weer vei lig op de dwarsstang zat en zich de handen met krijt insmeerde. Er werd nu met gekleurd licht gewerkt en het ran ke, slanke lichaam werd nu eens in een rooden, dan weer in een groenen of in een blauwen mantel gehuld. Milly stond nu rechtop op de trapéze en hield met beide handen het koord vast, waaraan de nikkelen stang was bevestigd. Zij maakte een vogelnestje in den top van het circus het licht kon haar bijna niet meer bereiken. Zij scheen in het roode schijnsel een kostbaai^byou, dan in het witte licht een pendant aan een halssnoer. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1