>on ansen hee I XT 55 DONDERDAG 20 MAART 1 62e Jaargang: mastraat AART belasting ■rasENs -ag be Maatschappij w itoemvaart gemeentebestuur feuilleton de VROUW zonder HART haar sb> ge le nemen ^-No68 ak. jes les jjes >t Woens- ddeiburg. ZOEK hl prijzen F ORKEST im voordeelig verkrijgbaar. en groote DERWAOEN ENAAR. ïaalstraat 146. •RKVROUW in de week. eau „Vliss. Courant"- raagt tegen 1 Mei a.s. rbileerde of gemeubi- >LAAPKAMER LAAPKAMER met vol et prijsopgaaf onder bureau „Viissing- ^en nette ENSTBODE narht en pen DERMEISJE. :n Seheiuestraat 34- Middelb.- Rotterdam ngelegeit plaatsen. VAN PASSAGIERS 'REN EN VEE. T. llU t.a. im 8 8 i. tut T.l I" Aaart 20, I 4 5 iatiM te bekomen- N.V. T»™P™lv, Tel Erven 3- VOS. b. NGSCHE COURANT "keuring voor den dienstplicht. De Burgemeester van Vlissingen maakt hpkend dat de Keuringsraad voor de inge schrevenen voor den dienstplicht, lichting 1025 dezer gemeente zitting zal houden Je Vlissingen ,iïi het Militair Hospitaal (Ko renstraat) op Maandag 14 April 1924, des namid- Hips te 2 nuf, de Nos. 1 tot en met 20 A.R.; op Dinsdag 15 April 1924, te 10 uur v.m. de Nos. 21 tot en met 45 A.R. op Dinsdag 15 April 1924, te l uur n.m. de Nos. 46 tot en met 65 A.R. op Woensdag 16 April 1924, te 10 uur viIT1 de Nos. 66 tot en met 90 A.R. op Woensdag 16 April 1924, te 1 uur ni. de Nos. 91 tot en met 110 A.R. op Donderdag 17 April 1924, te 10 uur vin. de Nos. Ill tot en met 135 A.R. op Donderdag 17 April 1924, te 1 uur wm. de 136 en me* A.R. op Woensdag 23 April 1924, te 2 uur n.m. je Nos. 156 tot^n met 175 A.R., en de tij delijk ongeschikten op Donderdag 24 April 1924* te 10 uur v.m. de overigen. Taak van den keuringsraad. Bëlialve in de na te noemen uitzonde ringsgevallen geschieden voor den keu ringsraad de meting en het geneeskundig onderzoek naar de geschiktheid voor den dienst. Ongeschikt voor den dienst worden ge acht 1. zij, die. kleiner zijn dan 1.55 M. 2. zij, die lijden aan of behept zijn met ziekten of gebreken, vermeld in een bij Koninklijk besluit vastgesteld keurings reglement. Zij, die bij de eerste maal, dat omtrent hun geschiktheid uitspraak wordt gedaan, verkeeren in een der onder 1 en 2 be doelde gevallen, worden geacht slechts tij- del/fk ongeschikt te zijn, indien onderschei denlijk a. de lengte meer dan 1.50 M. bedraagt b. aannemelijk wordt geacht, dat de ziek te of het gebrek binnen een jaar zal hebben opgehouden te bestaan. In alle andere gevallen worden de onder 1 en 2 bedoelde personen geacht voorgoed ongeschikt te zijn. Zij, die op grond van hun lichaamslengte voorgoed ongeschikt moeten worden ver klaard, behoeven geen onderzoek ter zake van ziekten of gebreken te ondergaan. Het onderzoek blijft geheel of ten deele achterwege, voor zoover blijkt, -dat de ge^ zondheidstoestand van den te keuren per soon het onderzoek niet gedoogt. De uitspraken van den keuringsraad worden in het openbaar medegedeeld. Wie voor den keuringsraad moeten verschijnen. In het algemeen, is ieder, die voor den dienstplicht is ingeschreven, verplicht op de hierboven aangegeven plaats en tiid voor den keuringsraad te verschijnen. Hij kan echter aan den voorzitter van den keu ringsraad het verzoek doen ont het onder zoek bij een anderen keuringsraad te on dergaan. Dit verzoek kan ongezegeld zijn, doch moet gefrankeerd verzonden worden. Desgewenscht kan hij het verzoekschrift ook indienen bij den burgemeester, die als dan zorgt voor de verzending. Op den ingeschrevene, die tijdelijk onge schikt wordt verklaard, rust de verplich ting om voor den keuringsraad te ver schijnen nogmaals in het jaar, volgende op dat, waarin de tijdelijke ongeschiktverkla- ring plaats had. Hij, die voor den keuringsraad verschijnt, is verplicht zich aldaar aan een onderzoek naar zijn lichaamslengte en, zoo noodig, aan een geneeskundig onderzoek te onder werpen. Het staat den ingeschrevene vrii. bij de keuring een geneeskundige verklaring ornr trent de lichaamsgesteldheid over te leg gen. opdat de keurende geneesheeren daar mede rekening kunnen houden. Wfe niet voor den keuringsraad behoeven te verschijnen. Voor den keuringsraad behoeven niet Oorspronkelijke Hollandsche detective roman door R. J. BRANDENBURG. Schrijver vnn „Het doodend Zwijgen". Dan ving het orgelspel aan en plech- j'K ruischten de zware klanken door de kerk en sclienen langs de witte zuilen omhoog te stijgen naar den hemel. De dominee beklom den fraai ge- heeidhouwden preekstoel. Hij was een tamelijk dhdé man met sneeuwwit haar cn een grooten bril op den neus. Zijn Gezicht was de spiegel van een zacht, kinderlijk gemoed. Zoo was ook zijn Preek, die handelde over den Verloren zoon. Tante kreeg het een enkele maal te «waad en zocht haar toevlucht tot den zakdoek. Zou zij denken aan haar kind, '?n Charles Ik zag, dat ooms hand i^,van tante zocht, en ik voelde, dat t»'"t" verl'r'ek hadden en troost zoch ten bij elkander. p Aa 4en dienst bracht de chauffeur, lernl' ons.,we(T naar „Den en Beuk" Sjn wij gebruikten in de tuinkamer kw'aiü p?rt' Charles en De Weerden de li-Itl mt Jen tuin aangekuierd en ong,wto vroeg ons over de preek met <<afzS ,e bela.ngstel!ing. Charles zat aan t*_. te praten met zijn moeder en glanzend gelaat zag ik, Prettig zij dit vond. Even later te verschijnen de ingeschrevenen a. die zijn opgenomen in een krankzin nigen-, idioten-, doofstommen- of blinden- gesticht Voor deze ingeschrevenen wordt door de bestuurders d^r gestichten een genees kundige verklaring ingezonden. b. die doen blijken door ziekte of gebre ken tot die verschijning buiten staat te zijn en niet zijn opgenomen in een gesticht als onder a bedoeld De hier bedoelde personen worden on derzocht op de plaats, waar zij ziefi bevin den, mits deze binnen het Rijk gelegen is zii zijn verplicht zich aan dit onderzoek te onderwerpen. Het onderzoek geschiedt door twee door den voorzitter van den keu ringsraad aan te wijzen geneeskundigen. c. die zijn opgenomen in een rijksopvoe dingsgesticht, een tuchtschool, een gevan genis of een rijkswerkinrichting Voor het onderzoek van deze categorie van ingeschrevenen gelden dezelfde bepa lingen, als voor de categorie, onder b ver meld. d. die hun beroep maken van de buiten- landsche zeevaart of van de zeevisscherij buitenslands Deze ingeschrevenen kunnen, zoo zij keuring wenschen, zich voor den keurings raad aan het onderzoek onderwerpen, voor zoover zij geen gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid om vóór 16 Maart een dergelijk onderzoek te óndergaan vanwege, dén Plaatselijke- of Garnizoenscommandant in een garnizoen of den Commandant der afdeeling Mariniers te Rotterdam. e. die langer dan een maand in het bui tenland verblijven Deze ingeschreVenen kunnen niettemin, zoo zij keuring wenschen, zich bij den keu ringsraad aan het onderzoek onderwerpen. Zij kunnen bovendien op de hiervóór aan gegeven wijze met een eigenhandig getee- kend verzoekschrift vragen om het onder zoek voor een anderen keuringsraad te on dergaan. Voorts kunnen deze ingeschrevenen, zoo zü niet voor een keuringsraad verschijnen, bij den keuringsraad vóór de sluiting zijner zitting inzenden een na 1 Maart afgegeven verklaring, waaruit blijkt dat de ingeschrevene met geslachts naam, voornamen en leeftijd aan te duiden door hen, die de verklaring hebben af gegeven, voorgoed ongeschikt voor den dienst wordt geoordeeld en voorts de aard en de graad van de ziekte of het gebrek, op grond waarvan de ongeschikt heid aanwezig wordt geacht, zoomede de bezwaren, door de ziekte of het gebrek veroorzaakt. Deze verklaring moet de onderteekening dragen van twee geneeskundigen, die ter plaatse- van afgifte bevoegd zijn tot uit oefening van de genees- en heelkunde. In Nederiandsch-Jndië mag de verklaring door enkel dokters-djawa echter alleen dan wor den afgegeven, wanneer ter plaatse geen ander geneeskundige is, en mag zij door een dokter-djawa met een ander genees kundige alleen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse niet meer dan één an der geneeskundige is. De handteekeningen van hen, die de verklaring hebben afgege ven, moeten behoorlijk voor echt zijn ver^ klaard, onder bijvoeging, dat zij, door'wie de handteekeningen zijn gesteld, ter plaat se bevoegd zijn tot uitoefening van de ge nees- en heelkunde, dan wel -dókter-djawa ziin. Zoo het stuk is onderteekend door een dokter-djawa^ moet bovendien blijken, welke van de hierbedoelde gevallen aanwe zig is. De ingeschrevene wordt alleen voorgoed on ge sell i kt verklaard, ingeval de verklaring omtrent de ongeschiktheid geen twijfel laat en niet aannemelijk wordt geacht, dat de ziekte of het gébr&k binnen een jaar zal hebben opgehouden te bestaan f. die een geestelijk of een godsdietistigr merischlievend ambt bekleeden of tot zóó danig ambt worden opgeleid Deze ingeschrevenen kunnen zich even veel, indien zij dit wenschen, aan liet on-, derzoek voor den keuringsraad onderwer pen. Zij kunnen bovendien op de hiervóór aangegeven wiize met een- eigenhandig ge- teekend verzoekschrift vragen om het on- verscheen de kleine advocaat ten too- neele, die zich verslapen had en duchtig werd geplaagd. Arthur en oom waren in de ochtend bladen verdiept, en ook ik greep een courant, zonder veel te lezen, want'De Weerden knoopte telkens een gesprek met mij aan en gaf diepzinnige en soms spottende opmerkingen ten beste over de theorie van Freud. Voor de lunch gingen wij nog even naar boven om ons wat op te frisschen. „Wat bijzonders in het ochtend blad vroeg ik, zoodra ik met Arthur alleen was. „Niet veel", was het antwoord „er staat in, dat de Jockey gearresteerd is. Hij heet Jack Raven en werkt inder daad in het Duitsche circus. Hij is de broer van een paardrijdster, Milly Raven, die een knap meisje moet zijn. Ten minste er wordt aan haar bekoor^ Jijkheden ongeveer een kolom gewijd cn de verslaggever schijnt met haar vee! medelijden te hebben." „Zij hebben zeker over de misdaad nog niet genoeg gegevens gehad om daar veel over te schrijven en nu zoe ken ze op een nevenwegje stof voor copie. Voor het circus is het een prach tige reclame de menschen zullen er heen stroomen om de knappe Milly te zien." Arthur glimlachte. „Maar om op Jack Raven terug te komen", vervolgde Arthur, „hii ontkent ten stelligste den moord te hebben be dreven. Hij geeft toe, dat hij zich op het fatale moment op den zandweg bevond derzoek voor een anderen keuringsraad té ondergaan. g. die als vrijwilliger behooren tot de landmacht, de zeemacht of dé overzeesche weermacht, uitgezonderd deri vrijwilligen landstorm. Indeeling bij de zeemilitie of bij een der korpsen van het leger. De voorzitter van den keuringsraad ver zamelt tijdens de zitting gegevens omtrent de indeeling. In verband hiermede staat het den inge schrevene vrij alsdan den voorzitter mede te deelen, of hij, zoo hij tót gewoon dienst plichtige mocht worden aangewezen, zou wenschen te worden bestemd voor de zee militie, voor de hospitaalsoldaten, voor een bereden korps en ook aan welk ander korps hij zich het liefst toegewezen zou zien. Ook kan hij zijn wenschen opgeven omtrent het garnizoen en het tijdvak van inlijving. Voorts kan de ingeschrevene den voorzit ter een schriftelijke verklaring ter hand stellen, ten bewijze, dat hij voor eenig vak of eenigen arbeid bijzondere geschiktheid bezit. Met deze wenschen kan evenwel slechts rekening worden gehouden, voor zoover, de dienstbelangen, het toelaten. De ingeschrevene en zijn wettige verte genwoordiger zijn verplicht de opgaven, die in verband met'de Dienstplichtwet aan hem worden gevraagd, naar waarheid te verstrekken (zie ook hetgeen hieromtrent is vermeld onder „Strafbepalingen"). Herkeuring. Ten aanzien van eiken ingeschrevene, omtrent wien de' keuringsraad uitspraak heeft gedaan, kan bij den herkeuringsraad een nieuw geneeskundig onderzoek wor den aangevraagd a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of diens wettigen vertegen woordiger b. door elk der overige voor de gemeen te ingeschreven personen of diens wettigen vertegenwoordiger. De aanvraag moet berusten op aanne melijke in het verzoekschrift omschreven gronden en binnen tien dagen na den dag, waarop de uitspraak in, het openbaar rs medegedeeld, zijn ingeleverd bij den bur gemeester der gemeente, waar de inge schrevene, wien de uitspraak geldt, voor den dienstplicht ingeschreven is. Aanvragen, niet ingericht of. niét ii>ge- levèrd op de hier omschreven wijze, kun nen geen gevolg hebben. Verschijnt de ingeschrevene niet op den bepaalden tijd voor den herkeuringsraad, dan wordt de aanvraag, indien zij is ge daan door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door diens wettigen ver tegenwoordiger, als-vervuilen beschouwd, tenzij hij verkeert in een van sommige der gevallen, waarin hij tot verschijning niet in staat geacht wordt. .Een niéuw geneeskundig onderzoek van een ingeschrevene heeft ook plaats, zoo de beide geneeskundigen van den keurings raad niet éénstemmig zijn in hun oordeel ten aanzien van geschiktheid, tijdelijke on geschiktheid of ongeschiktheid voorgoed. Het nieuwe onderzoek geschiedt voor den herkeuringsraad, die gewoonlijk zit ting houdt in de eerste helft van Juni. Indien het vanwege den herkeuringsraad te houden onderzoek niet mocht kunnen plaats hebben, wordt de ingeschrevene voor geschikt gehouden. T usschenpersoneti. Belanghebbenden bij de keuring doen goed zich er voor te wachten, zich met tusschcnpersonen in verbinding te stellen om voor den keuringsraad te worden af gekeurd. omdat, indien ongeschiktheid in derdaad aanwezig is, de afkeuring ook zonder dc tusschenkomst van die personen zou plaats hebben^ Afkeuring enz. door bedrog. Blijkt, dat iemand voor goed ongeschikt is verklaard als^êvoTg van bedrog, dan wordt hij op last van den Commissaris der Koningin ih de provihcié, binnen welke hij was ingeschreven, ophieuw voor den dienstplicht ingeschreven, tenzij hij reeds heeft geloot, in welk geval hij op last van den Minister weder vvordt geplaatst in de maar wat hij daar kwam doen, wil hij niet zeggen. De politie schijnt dit al heel verdacht te vinden. Hij verklaart verder, dat hij een man uit het bosch heeft zien komen en onmiddellijk daar na een schot Mïoörde vallen, waarop de man weer verdween. De afstand was te groot dan dat Raven ook maar iets kan vertellen, dat op- een signalement lijkt. Alleen zegt hij, dat de man als heer was gekleed. Een wapen heeft de politie niet kunnen opsporen". „Dat klopt allemaal prachtig met wat jij er van denkt", meende ik. Arthur knikte. „Maar daaraan heeft Raven weinig men schijnt hem als de dader te be schouwen, en is van oordeel, dat. het verhaal van den man uit het bosch maar een praatje is." Wij gingen naar beneden. 's Middags autoden wij in twee wa gens naar Zeist met ons zevenen, want ook mr. Van den Drent, Charles en De Weerden waren van de partij. Tante vertelde, dat Charles haar dien morgen het plannetje had voorgelegd, om in de „Hermitage" te gaan theedrinken, maar zij had dat afgeslagen, met het oog op het drama van gisteren zij was ook tegen het auto-tochtje geweest, maar oom had gemeend, dat het goed voor allen zou zijn om er eens even uit te wippen in de frissche lucht en tevens om nieuwsgierig bezoek te ontgaan. Dus reden wij over Zeist, Utrecht en Doorn en daarna langs een anderen weg weer terug. Thuis zaten wij allen bijeen in den verhouding tot den dienstplicht, waarin hij stond, toen hij ongeschikt werd verklaard. Van deze beslissing geschiedt openbare kennisgeving. Strafbepalingen. De ingeschrevene, die verplicht is voor den keuringsraad; te verschijnen en niet op dé daarvoor aangegeven plaats en. tijd ver schijnt, of die, aldaar verschenen zijnde, zich niet aan de meting of het geneeskun dig onderzoek onderwerpt, alsmede de in geschrevene, die moet wórden onderzocht op de plaats, waar hij zich bevindt, en zich niet onderwerpt aan de meting of het ge neeskundig onderzoek, en voorts de voor den dienstplicht in te schrijven of inge schreven persoon en zijn wettige vertegen woordiger. die de in verband met de Dienstplichtwet van hem gevraagde opga ven niet of niet naar waarheid verstrekt, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderdvijftrg gulden. Pleegt hi' het feit opzettelijk, dan wordt hij ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoog ste zeshonderd gulden. Voorts wordt de aandacht gevestigd op art. 206 van het Wetboek van Strafrecht, dat luidt als volgt Met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren wordt gestraft lo. hij, die zich opzettelijk voor den dienst bij de krijgsmacht ongeschikt maakt of laat maken 2o. hii, die een ander op diens verzoek onzpttelijk voor dien dienst ongeschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood tengevolge heeft, wordt gevangenis straf van ten hoogste zes jaren opgelegd. Vlissingen. 19 Maart 1924. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. DRANKWET. Burg. en Weth. van Vlissingen gelet op art. 37 der Drankwet doen te weten dat bij hen is ingekomen een verzoek van F. OTS, wonende te Vlissingen, om verlQf tot den verkoop van alcohothouden- den drank anderen dan sterken drank voor het „Paviljoen Wilhelmina" aan den Boulevard Bankert, no. 110, te Vlissingen; dat vanaf heden gedurende veertien da gen tegen het verleenen van het gevraag de verlof schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij Burg, en Weth. voornoemd. Vlissingen, 20 Maart 1924. Burg. en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. De Secretaris, F/ BISSCHOP. hinderwet. Burg. en Weth. van Vlissingen gelet op art. 8 der Hinderwet brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 17 Maart 1924 aan den Opzie ner van het Belgisch Loodswezen te Vlis singen, op de daarbij gestelde voorwaar den, vergunning is verleend tot het op richten van een inrichting tot berging van benzine, tot' een maximum van .13000 Liter in het perceel, kadastraal bekend ge meente Vlissingen sectie E No. 1236, plaatselijk gemerkt Kazemat No. 10. on der den Boulevard „de Ruvter". Vlissingen, 20 Maart 1924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP onveiligheid vaarwater. Schietoefeningen. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend dat op 26, 27 en 28 Maart 1924 nabij het werk „Romtuit" te Haarden, schiet oefeningen zullen worden gehouden. De voor de veiligheid te nemen voor zorgsmaatregelen liggen voor belangheb benden ter secretarie dezer gemeeite ter inzage. Vlissingen, 20 Maart 1924. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. tuin, waar de rozen geurden. Er was natuurlijk visite geweest en ook in Holland schenen de menschen al net zoo belangstellend te zijn naar het ge zicht van menschen, wien iets onaan genaams is overkomen, als te Londen. Toen was tante toch maar blij, dat wij gegaan waren. Zij verklapte mij, dat wij ook, om onbescheiden blikken en vragen te ontgaan, naar dat dorpje ter kerk waren gegaan, zij had er zulk een behoefte aan gehad, dat zij het kerk- gaan toch niet had willen verzuimen. Het was heerlijk in den tuin, in de schaduw van den beuk de zon deed de kleuren der bloemen opbloeien, streek het gras aan met een goud- vernis. De bijen, werkzaam en onver moeid, gonsden van bloem tot bloem en werkten hun geheele bovenlichaam in de kelk. Een bediertde kwam uit het huis aanloopen, zonder zich te haasten, met afgemeten tred. „Mijnheer, de boschwachter is er om u te spreken." „Op dit uur, op Zondag vroeg oom, maar terstond herinnerde hij zich den onheilsdag van gisteren hij was in de blijde tuinomgeving heel even vergeten wat er gebeurd was. Oom stond op en ging naar binnen, terwijl Arthur hem vergezelde. Even later kwamen zij terug. „Het was niets bijzonders", zei Ar thur, maar aan den glinsterende» blik van zijn oogen zag ik, dat het toch maar niet een gewone boodschap was INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Ruwe en schrale huid van handen en gelaat verzacht en ge neest men het beste met Purol. In doo- zen van 30, 60 cn 00 ets. Bij apoth. en drogisten. KAMEROVERZ1CH T. Tweede Kamer. Buiteniandsche zaken. Zitting van Woensdagmiddag. 't is merkwaardig zooveel sprekers als er zijn bij deze begrooting en 't is ook merkwaardig hoe weinig variatie in de onderwerpen er is die de belang stelling van die sprekers hebben. De erkenning van Rusland en de Volken bond zijn de eenige onderwerpen van eenige beteekenis die de aandacht heb ben. Over het eerste schijnt men het eens te worden, dat men om der wille van de smeer Rusland in vredesnaam maar als een fatsoenlijke handelsman moet acceptperen. Over den Volken bond verkeert men nog in twijfel, of deze wel de juiste weg uit de misère is. Hard schiet hef met dien Bond niet op, 't gaat stroef en traag en vol gens velen stuwt minister Van Karne beek niet zoo hard als hij wel kan doen. Van de garantie-verdragen van Cecil verwacht men over het algemeen niet veel. Mr. Marchant niet, de heer Rut- gers niet, mej. van Dorp niet. Mr. Troelstra is ook tevreden over den Mi nister, en hij meent dat men de politie ke atmosfeer om den Volkenbond heen niet moet verwarren met den Bond zelf. De opvatting van Minister Van Karnebeek is gelijk aan die van Bran- ting. De weg die Cecil op wil, is ge vaarlijk omdat het tje ontwapening naar het tweede plan heeft verschoven. Dat is een risico dat men niet aan vaarden mag. Een net van militaire in terventie zou over Europa worden ge legd, en dat is in strijd met de pogin gen tot het scheppen van een vredelie vende atmosfeer. Zoo is ook in strijd daarmede het geheime contract tus- schen Frankrijk en'Tsjecho-SIowakije. Ook de heer Nolens was tevreden over Minister Van Karnebeek. De Vol kenbond acht hij een ideaal dat nog ver van zijn verwezenlijking af is, om dat eigen belang nog te veel op den voorgrond staat en de samenstelling van den Bond nog eenzijdig is. Boven dien zijn de leden te veel vrij en mist de Bond macht om zijn zin door te zetten. Van de plannen van Cecil wilde hij niets weten. Een erkenning van Rus land de jure za! men daar te lande wel niet zoo hoog aanslaan, als men de tastbare voordeeien toe krijgt. Ten slotte sprak de heer Nolens de hoop uit dat de geschillen met België spoe dig zouden zijn opgelost. Het antwoord van Minister Van Karnebeek was te voren al vast te stel len. Het belangrijke punt, de Volken bond, was reeds afdoende door vefë leden behandeld en na het betoog van mr. Dresselhuijs was niet veel meer over voor het garantieplan voeir be halve de heer 'Dresselhuijs niemand fn de Kamer iets. De Minister ook niet, hetgeen al tijdens de redevoering van mr. Dresselhuijs en tijdens die zijner bestrijders is gebleken. Mr. Marchant had de verdediging al geheel en ai ontzenuwd, zoodat de Minister zich daarbij wel kon aansluiten. Verschillende kleinere punten zal dc Minister gaarne nader onderzoeken. Tot de grootere punten behoorde de Rijn-kwestie, waarin een verbetering is ingetreden. Nog is ailes niet in orde, geweest. Toen wij op onze slaapkamer waren om ons te kleeden, verhaalde hij, dat de boschwachter een revolver had ge bracht, die dien middag een kleine jongen in het bosch gevonden had. Op de revolver zaten zes patronen, zoodat het waarschijnlijk was, dat de moord daarmede was gepleegd. Vermoedelijk behoorde het wapen aan Jack Raven en had deze het in zijn verbouwereerd heid weggeworpen. Op het handvat waren de letters J. R. gekrast. Dit wapen bewijst, dat Raven een appeltje met baron Lucius te schillen had, zooais ilt veronderstelde. Dan heeft oom mij nog verteld, dat Lucius' vader heeft opgebeld om informaties over een en ander te vragen ook de commissaris van politie heeft getelefo neerd om mee te deelen, dat het lijk morgen naar Den Haag zal worden overgebracht. De begrafenis zal Dins dag plaats vinden. Charles en De Weerden gaan er heen." „En ik kan je trog zeggen, dat Char les ai heel weinig onder den indruk is van den dood van zijn vriend hij heeft tenminste vanmorgen aan zijn moeder voorgesteld, dat wij vanmiddag in de „Hermitage" zouden teaen", zei ik met zekeren trots, omdat ik ook mijn steentje aan het feitengebouw kón bijdragen. „Misschien heeft hij dat niet zoo kwaad gemeend", antwoordde Arthur. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1