UNoö* WOENSDAG 19 MAART w verhemdën vaart iden m. boord BINNENLAND is naar elk gn. :1 vervaardigd, ze prima all's, sch model, orleering VLISS1NGSCHE COURANT E 3, Middelburg ÏT U enwoordig op cents sigaar is G£URIG en Sumatra en Vor- c.M. lang en 15 een verkrijgbaar K, Kleine Markt LYCER1NEZEEP 15 cent "ANDPASTA in polje 20 cent noen bij E8MAN, Bellamy park 37. rhuur, Koop en Verkoop Dlenstaanvragen, enz. aling, van 1-5 regels 5el meer 15 cent OREN (omtrek Beliamy- e bezorgen G. aat No. 11 (Pauw). lime WONING n voorzien. Qedeel- KanaaJstraat 104 DENWONÏNG stand, letters Z. A., bureau urant". MEISJE morgenuren, afiscn Atelier „Prin- 9. kar en TUIG. straat B 8, Souburg. (VROUW twee dagen per sstraat 72 (boven). )IEPINGSHUIS en aan den Boule- 24. Te aaiivaar- of eerder. Boulevard Bankert \G., met vaste be- NNISMAKING igedochter, 45 a 50 1035, N.V. v/h. DE iH, Vlissingen. als nieuw rijwiel straat 57. Jdelb.-Rotterdam legen plaatsen. IN PASSAGIERS EN EN VEE. t. nu. tn. ui 8 8 T. 8011 t.a ui 8 8 te bekomen: Transport- en Exp >t«h a. vos, t«i 3ENHUOBK, Tel.lSS I8TERHOUT, Tel 28S 7r-n^sTq-0!g P-l 101 /AB3GEW dessins in f t f.25. f f5.95. teering Zeil- Strikjes, Br®' Sokhouders. abonnements prijs Vü„r Vlissingen en gemeenten op Wal- f 2.20 per drie maanden. Franco hét geheele rijk ƒ2.50. Week-abon-. meuten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent advertentie-prijs Van j_4 regels 1.10 voor iedere I Jei meer 26 centbij abonnement spe- I ',L prijzen. Reclames 52 cent per regel kleine Advertenties betreffende Huur en verhuur Koop en-Verkoop, Dienstaanbie- i Zeen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij woruitbetaiing van 1—5 regels 0.75, elke .egel meer 15 Cent. I Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70, I iedere regel meer 26 cent. kam eroverz1cht. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdagmiddag. Buitenlandsche zaken. Hjvofens tot buitenlandsche zaken te konten heeft de Kamer zich even bezig «■houden met een suppletoire oorlogs- begrooting, waarin o.a. de ingeleverde (deeding na de mobilisatie wordt be handeld. Men weet welke enorme voor raden zijn ingeleverd die totaal on bruikbaar waren. Ongeveer van twee honderd duizend man zijn kleederen ingeleverd. 35 barakken elk met 1400 M'. inhoud waren noodig om dit alles ie bergen en dat van dat alles niet veel terecht gekomen is begrijpt ieder die het militaire talent kent. Men heeft de pakken met kleeren een paar jaar laten liggen en ieder begrijpt wat er van terecht gekomen was toen men aan de ontpakking begon. Wie de schuld daarvan is Wie zal het zeggen De Minister heeft vier jaar te laat kennis gekregen van het geval en zijn aan dacht is er op gevestigd door het Eer ste Kamerlid mevr. PothuisSmit. In ten motie sprak de heer Ter Laan zijn leedwezen uit over de onoordeelkundi ge wijze van behandeling der kleeren en de daardoor verloren gegane gel den. Volgens den Minister was het ver haal zeer overdreven. Het heet dat 55 van de kleeren onbruikbaar was door slijtage en ten slotte wilde nie mand het zaakje koopen. Waarschijn lijk waren de goederen niet meer zorg waard geweest. Met meer zorg was misschien meer gered maar beter was de toestand niet geworden. Terecht merkte de heer Ter Laan nog op dat bet een fraaie toestand is geweest dat 55 van ons leger in lompen zou ge wandeld hebben als het eens tot mobi lisatie was gekomen. De motie van den heer Ter Laan werd natuurlijk verwor pen, rechts tegen links. Daarna dan buitenlandsche zaken, in de eerste plaats heeft de heer Van Rappard erkenning van de Russische sovjet-republiek bepleit met het oog op onzen landbouw. Het is al gebeurd dat pogingen tot herstel van handelsbetrek kingen zijn gefaald omdat Nederland weigerde Rusland te erkennen. Het tijdstip voor erkenning de facto achtte hij dus gekomen een erkenning de jure kon nog wel even wachten tot de hangende kwesties zijn opgelost hier mee bedoelde de heer Van Rappard ge lijk te begrijpen valt, de erkenning der oude Russische schulden. Overigens was (hij evenals de heer Lovinck te vreden over de houding van den Minis ter ten aanzien van de handelsbelan gen van Nederland. Van eventueele retorsie-maatregelen wenscht hij niet te weten, in tegenstelling met den heer Fleskens die ze onmisbaar achtte, in dien het op andere wijze niet tot een bevredigende oplossing is te brengen. De heeren Weitkamp en Van der Bilt klaagden over gemis aam recipro citeit bij behandeling der grensbewo ners. België en Duitschland stellen aller- lei_ bepalingen en Nederland laat Bel gië en Duitschand rustig over de grens heen en weer gaan. Hierin wilde hij gaarne eenige verbetering. De heer Dresselshuijs preekte tot Minister Van Karnebeek dat deze krachtiger voor ontwapening moest strijden. Het stelsel van Lord Cecil, het onderlinge garantie-stelsel achtte de heer Dresselhuijs het beste middel om tot den wereldvrede te geraken. Men kan dat verdedigen geheel los van den Volkenbond, die wel hetzelfde wil mahr langs een iangeren weg. Hel gewone verhaal van de men senen die zóó den wereldvrede willen, ["aar steeds bet eerste er bij zijn om bet 'cger in stand te houden. Nederland en België. De redacteur van „de Maasbode" te Brussel seint d.d. 18 Maart ritou" ecn der ho°gste politieke auto- teh 'Ie' gebied der buitenland- in e P°l't'ek, dien wij dezen namiddag moot. wandelgangen der Kamer ont- dinv joegen wij, welke de hou- rrnvi..??1' ziin der nieuwe regeéring ten kwr.fr van Nederland. De persoon in kahinotVi?en minister van het derde met m nis' antwoordde dat men vrienHo i de betrekkingen van iscllap en goede nabuurschap, zooals die onder de vorige regeering bestonden, gaarne zal voortzetten en dat er niet de minste aanleiding be staat, om een andere houding aan te nemen. Onze zegsman verzocht ons om di plomatieke redenen zijn naam niet te noemen, aan welk verzoek wij dan ook gevolg geven. Vermelden wij alleen nog, dat het iemand is, die kort na den oorlog in deze kwestie op een geheel ander standpunt stond en destijds alles behal ve vrij was van annexionistische be doelingen. Rechten en verplichtingen van ambtenaren. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend, houdende wettelij ke regeling inzake de wijziging van bepalingen betreffende rechten en ver plichtingen van ambtenaren, voorzie ning met betrekking tot een overgangs bepaling der lager onderwijswet 1920. In de memorie van toelichting merkt de regeering op, dat zij reeds heeft te kennen gegeven, welk standpunt zij in neemt tegenover de vraag der formeel- juridische bevoegdheid zoowel tot ver mindering van wedden van in dienst zijnde ambtenaren in het algemeen als tot de intrekking van het bekende art. 40 van het Bezoldigingsbesluit Burger lijke Rijksambtenaren 1920 in het bij zonder. Het betoog der regeering strek te daartoe, dat het bestaan van de formeel-juridische bevoegdheid voor betwisting niet wel vatbaar is. Intusschen mag de regeering, hoe zeer zij van de juistheid van haar standpunt overtuigd is, de oogen niet sluiten voor het feit, dat bij de ontsten tenis van geschreven regelen, waardoor ons administratief recht zich, althans voor wat betreft zijn grondbeginselen, kenmerkt, zij voor haar betoog niet zonder meer naar een rechtstreeksche wetsbepaling kan verwijzen. Een van haar oordeel afwijkend gevoelen om trent het geldende recht is dan ook niet uitgesloten en omtrent het standpunt, hetwelk de rechterlijke macht eventueel te dien aanzien zou innemen, valt met volstrekte zekerheid een voorspelling niet te doen. De regeering is daarom met het oog op het groote belang om ten deze alle onzekerheid af te snijden te rade ge gaan, dat het vastleggen in de wet van den rechtsregel, waarvan de regeering is uitgevaan, wenschelijk moet worden Vervoer van expresse-stukken door de spoorwegen. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat inge volge een met de directie van de Ne- derlandsche Spoorwegen overeengeko men regeling, met ingang van 1 April 1924, voor het binnenland bestemde per expresse te bestellen briefpostzen dingen, waarvan geen aanteekening wordt verlangd, aan de bagagebureaux van de stations kunnen worden afge geven. De afgifte van de met een be paalden trein te verzenden stukken, als evenbedoeld, moet uiterlijk 10 minuten vóór het vertrek van dien trein geschie den. Door den spoorwegdienst wordt voor de aanneming en de overgifte aan den postdienst een bedrag van 10 cent per expressezending geheven, welk bedrag door den aanbieder van het stuk in ge reed geld aan het bagagebureau moet worden voldaan. Aan den postdienst is voor deze zen dingen het gewone port en expresse- recht verschuldigd. Alleen indien het port en ten minste een bedrag van 40 cent wegens expresse-recht in fran keerzegels op de stukken zijn verant woord, wordt aan het verlangen tot ex presse-bestelling gevolg gegeven. De beoordeeling van de frankeering der stukken blijft buiten de bemoeiin gen van den spoorwegdienst. De afzen ders hebben er dus zorgvuldig op te let ten, dat de zendingen bij de afgifte aan de bagagebureaux overeenkomstig den hiervoren aangegeven regel zijn ge frankeerd. Een zoon van minister Van Swaay gedood. Den minister van waterstaat, prof. Van Swaay, heeft gisteren een droevige slag getroffen. Zijn te Apeldoorn wo nende zoon, gehuwd en vader, inge nieur bij het Geldersch provinciaal electrisch bedrijf, was bezig met een electrische installatie en raakte daarbij met zijn potlood een relais aan. De stroom ging hem door het lichaam en doodde hem op slag. De „Tel." meldt nog de volgende bij zonderheden Het tragisch ongeval, den 28-jarigen electrotechnicus ingenieur, H. G. M. van Swaay, overkomen, gebeurde te kwart voor eenen bij hef verrichten eencr bezigheid aan een transformateur in het transformatorenstation in de buurtschap Wormen. De heer Van Swaay raakte den transformator met de punt van een potlood aan, de stroom sloeg, zonder het hout te deren, door liet grafiet met vlammen om het pot lood heen naar zijn hand, die geheel zwart werd. De hoëd, de lorgnet en het potlood lagen in de naljijheid van het lijk. De beer Van Swaay laat een weduwe achter, die binnenkort haar tweede kindje verwacht. Dat de stroom doodelijk moest zijn, is af te leiden uit het feit, dat in het station een 50.000 voltstroom in een 100.000 voltstroom kan worden om gezet. Onmiddellijk waren de zusters van het St. Luduina-gesticht ter plaatse aanwezig, terwijl kapelaan Haagenans de weduwe, na haar op het ergste te hebben voorbereid, haar met den tra- gischen afloop bekend maakte. De Vinger wijst Onder bovenstaanden titel is door den Centralen Bond van Nederlandsche Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel (C.B.P.T.T.) een brochure uitgegeven, die uitgelokt is geworden door de ver schijning in Januari j.l. van een andere brochure „Een ernstige waarschuwing" en die werd gepubliceerd door de Ver- eeniging van Directeuren en Com miezen. Het doel van de brochure „De Vin ger wijst is dan ook de in „Een ern stige waarschuwing" gelanceerde mee ning, dat le. bij het staatsbedrijf der P., T. en T. geeen enkel h o o g e r ambtenaar te veel is 2e. het overcompleet voornamelijk schuilt bij de commiezen-titulair 3e. hef dienstbelang ernslig zou ge schaad worden, indien het aantal com miezen werd verminderd 4e. de schatkist het meest wordt ge baat bij het in-dienst-houden der com miezen en het doen „afvloeien" van het overig personeel te weerleggen. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. Vrijdagavond vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden te 8 uur in de raad zaal ten stadhuize te Middelburg. Onder de ingekomen stukken zijn twee rapporten van den heer Van Nif- trik inzake zijn arbeid als lid van den Spoonvegraad, welke het buraeu even als vele andere stukken voor kennisge ving wenscht aan te nempn. Van de Kamers te Groningen en fe Veendam zijn adressen ingekomen, ge richt tot den minister van financiën, in zake het verbod van verkoop van brandspiritus in inrichtingen waarvoor vergunning tot verkoop van sterken drank is verleend. Ook dit wil het bu reau voor kennisgeving aannemen, daar klachten daaromtrent hier niet zijn vernomen, terwijl ook de autoriteit alhier geen maatregelen heeft geno men. Ook wenscht het bureau voor kennis geving aan te nemen een adres van de Kamer te Hoorn inzake hinder van stoom en rook van stoomtrams voor het automobielverkeer. Zulks omdat de stoomtrams, die in het district der Ka mer rijden, in hoofdzaak niet langs hoofdverkeerswegen gaan. inzake een schrijven door de Kamer te Haarlem, gericht tot de commissie van voorbereiding vgor samenwerking der Kamers inzake vertraging in de tot standkoming der vereeniging, zegt het bureau dat het te zijner tijd de kwestie van, de Vereeniging der Kamers za! overwegen, maar stelt het nu voor, het schrijven voor kennisgeving aan le ne men. Naar aanleiding van een adres van de Kamer te Tilburg aan den minister van binnenlandsche zaken en land bouw, inzake afschaffing der statistiek van voortbrenging en verbruik, zegt het bureau geheel en al het gevoelen der Tilburgsche Kamer te deelen, dat deze statistiek voor handel en industrie van geen belang is. Waar niet alle bedrijfs takken en van bepaalde bedrijfstakken zelfs niet alle ondernemingen worden geteld, blijft deze statistiek zeer onvol ledig. Uit de statistieken van den in-, uit- en doorvoer zal men voldoende ge gevens kunnen putten van de behoeften van de industrie aan bepaalde artike len. Het bureau, gesteund door de com missie voor de nijverheidsbelangen, stelt dan ook* voor adhaesie aan het adres van de 'Tilburgsche Kamer te verteenen. Bij de behandeling der begrooting voor 1924 werd voldaan aan den door den minister van arbeid, handel en nij verheid gestelden eisch om de salaris sen met 10 te verminderen. Thans heeft de minister dezen eisch laten val len als voorwaarde voor goedkeuring der begrooting en stelt het bureau daarom voor, de begrooting nader vast te stellen als aanvankelijk was voorge steld, dus zonder aftrek van de 10 van de salarissen. De minister deelt ook mede, dat ter zijner tijd over een eventueele herzie ning der Handelsregisterwet zal wor den beslist. Van een vermindering der bijdragen voor het jaar 1924 zal der halve in ieder geval geen sprake zijn. De inkomsten zullen dan voor dit jaar zeker niet verminderen. Ten slotte teekent het bureau aan, dat het in het algemeen door de Kamers aan den eisch van den minister tot tractementsverlaging niet is voldaan. Behalve de Kamer te .Middelburg, ver laagden alleen die.te Nijmegen en Mep- pel, doch ook deze brachten het reeds weer op het oorspronkelijk bedrag. De commissie voor de financiën ver- eenigt zich met het voorstel. ejs Door het bureau wordt ter vaststel ling aangeboden de rekening der Ka mer over 1923, wetke in ontvangsten aanwijst ƒ22884.64 en in uitgaven 19360.57, alzoo een voordeelig saldo van 3524.07. Onder de ontvangsten is begrepen het voordeelig saldo 1922 ad 4229.34. Uit 't batig saldo moeten nog worden voldaan de bijdragen voor pensioen over 1923 iot een bedrag van ƒ448, waarvan de betaling niet kon plaats hebben, aangezien hiertoe bericht van de regeering moet worden afgewacht. Het restant ad ƒ3076.07 zal bij het stamkapitaal kunnen worden gevoegd. De commissie voor de financiën rap porteert alle bescheiden in orde te heb ben bevonden en adviseert tot vaststel ling der rekening overeenkomstig het door hef bureau overgelegde exem plaar. Zooals bekend, kan men met automo bielen uit Walcheren en Zuid-Beve land, Tholen en St. Philipsland niet anders bereiken dan door Noord-Bra bant, terwijl ook voor motor-rijwielen het veer lersekeGorishoek zeker niet aanbevelenswaardig is. Nu wordt in Noord-Brabant van de gebruikers der provinciale wegen een weggeld gehe ven. Alleen kunnen niet-inwoners, die op niet meer dan 15 dagen per jaar van de provinciale wegen gebruik maken, een kostelooze wegkaart krijgen. Er zijn vele handelaren op Walcheren en Zuid- Beveland, die meerdere malen per jaar voor zaken Tholen of St. Philipsland met hun automobiel moeten bezoe ken en deze plaatsen kunnen zij niet bereiken zonder gebruik te maken van provinciale wegen in Noord-Brabant. Zij worden derhalve verplicht, al komen zij ook nimmer verder in Noord-Bra bant, vol weggeld te betalen, want ook de tweemaands en viennaandsrijkaar- ten zijn voor hen niet voldoende. Aan dit bezwaar zoude zijn tegemoet te ko men, wanneer door Prov. Staten werd besloten aan bestuurders van motorrij tuigen uit Zeeland (derhalve die ge merkt K) vergunning te verleenen die provinciale wegen, die de verbinding tusschen Zuid-Beveland en Tholen en St. Philipsland vormen vrijelijk te be rijden. Het bureau stelt dan ook voor, aan de Prov. Staten van Noord-Brabant te verzoeken de volgende wegen daarvoor aan te wijzen verbindingsweg Schel- dedam, Kortevensche weg, weg Bergen 'op ZoomAntwerpen, van hoek Korte vensche weg tot Bergen op Zoom, en den weg HalsterenSteenbergen van Halsteren tot Lepelstraat. r Van de Kamer te Alkmaar is een ver zoek ingekomen om te melden of men zou willen samenwerken met andere Kamers om een gemeenschappelijk s'tandpunt te bepalen ten opzichte van de gewenschte regeling bij den post- chèque- en girodienst en inzake het voeren van besprekingen over het we- genvraagstuk, handelsverdragen met andere rijken, wijziging faillissements- wet en inschrijving van verleende ces sies. Het bureau zegt, zich hog steeds op het standpunt te stellen, dat overleg tusschen de Kamers gewenscht is om trent onderwerpen, die een algemeen belang raken, zooals genoemd in het adres van de Kamer te Alkmaar. Ander- ziids acht het bureau het echter niet juist, dat over dergelijke algemeene be langen tusschen slechts enkele kamers besprekingen worden gevoerd. Het bureau zou derhalve omtrent het denkbeeld der Alkmaarsche Kamer een afwachtende houding willen aannemen en eerst eens willen zien of in het alge meen door de Kamers aan het verzoek van Alkmaar wordt gevolg gegeven. Iirtussehen verzoekt het bureau reeds thans machtiging wanneer de bedoelde vergadering voortgang heeft en het het dienstig acht, dat ook de Middelburg- sche Kamer vertegenwoordigd is, een afgevaardigde daarheen te zenden. e Naar aanleiding van de door den heer Jeronimus in de vorige vergade ring der Kamer naarvoren gebrachte vraag, betreffende het verleenen van fi- nancieelen overheidssteun aan de in dustrie, deelt het bureau haar gevoelen mede, in de veronderstelling, dat alleen gedoeld wordt op het verleenen van steun in geval de economische omstan digheden concurreeren met buitenland sche bedrijven niet mogelijk maken. Een dergelijke steun heeft volgens het bureau zijn goede zijde, daar werke- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. WIE ZENUWACHTIG IS, onrustig en overspannen en een kaliu, gezond mensch wil worden, gebruikt eenigen tijd de kalmeerende en zenuw sterkende' Miinhardt's Zenuwtabletten. Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. iooze arbeiders en de onderneming er beide bij gebaat zijn. Maar ook zijn er kwade zijden aan die steunverleening, een geholpen be drijf zal later den steun moeilijk kun nen ontberen en zal zich later in on gunstiger conditie kunnen bevinden dan de bedrijven, die steeds op eigen beenen stonden. Ook zal het belang in de omstandigheden, waarin het bedrijf verkeeri, voor de betrokkenen minder worden. Ook bij buitenlandsche con currentie zullen de oorzaken nog ver schillend kunnen zijn. Zijige valuta de oorzaak, dan zal de oorzaak niet blij vend zijn, en daarom is steun in zulk een geval minder gevaarlijk dan wan neer de ongunstiger arbeidsverhoudin gen de oorzaak zijn. Daartegen helpt alleen terugkeer tot meer normale ar beidsverhoudingen, doch door sjeun- verleening wordt die terugkeer tegen gehouden. Die steunverleening is dan een langzaam werkend vergif, dat de kwaal verergert. De overheid zal kun nen helpen door wegneming van alles, wat den goeden gang en de ontwikke ling van de industrie belemmert. We! kan steun aan een bepaalde onderne ming voordeeliger zijn dan de anders aan de betrokken werknemers nit te keeren werklooze uitkeering, maar doordat de terugkeer tot normale ar beidsverhoudingen er door wordt te gengehouden, zal in alle ondernemin gen samen de werkloosheid grooter en van langer duur zijn, wat nog veel meer zal kosten. Op de industrie drukkende belastingen, arbeidsbeperkingen, welke verder reiken dan voor het tegengaan van overmatigen arbeid noodig is, en dergelijken, zijn wel in de eerste plaats de zaken, waaraan dê overheid haar aandacht zal hebben te wijden, om de kosten der werkloosheidvoorziening te verminderen. Het bureau meent, dat de Kamer met het uitspreken van een meening niet moet wachten tot zich in haar district een geval voordoet, maar een objectief oordeel moet uitspreken en zij stelt voor, dat de Kamer zich uit spreekt, dat zich zeer bijzondere geval len kunnen voordoen, waarin het ver leenen van overheidssteun aan de in dustrie niet onvoorwaardelijk verwer pelijk zou moeten worden geacht, in het algemeen het verleenen van dien steun geen aanbeveling verdient, omdat hier door de terugkeer tot normale arbeids verhoudingen wordt tegengehouden, terwijl ter voorkoming en vermindering van werkloosheid in de industrie het streven van de overheid veeleer zal moeten zijn gericht op het wegnemen van belemmeringen voor de industrie. Als de Kamer zich wenscht uit te spreken, stelt het bureau voor, die uitspraak ter kennis te brengen van de regeering en de raden der voornaamste gemeenten in het district der Kamer en cok aan alle Kamers van Koophandel in Nederland. De commissie voor de Nijverheids belangen vereenigt zich in haar geheel met de strekking van het voorstel In zake het verleenen van tinancieelen overheidssteun aan de industrie. Een van de leden merkt op, dat hij niet al leen iedere subsidie doch ook iedere in menging van Rijkswege uit den booze acht. Alleen vrije concurrentie van werknemer en werkgever en vrije in- en uitvoer kan z.i. de welvaart terug brengen. Een ander lid doet als ziin meening kennen dat met meer klem behoort gezegd te worden, dat voor en aleer zou kunnen gedacht worden aan het verleenen van Rijks-steun voor de industrie, eerst de druk^die van Rijks wege op de industrie wordt uitgeoe fend, behoort te worden opgeheven. Daartoe zou dan de ouderdomsverzeke- ring kunnen worden opgeheven en ver vangen door staatspensioen, terwijl de ongevallenverzekering voor een deel ten koste van het Rijk zou kunnen wor den gebracht. Bovendien zou men aan noodlijdende industriën tijdelijk ont heffing kunnen verleenen van de bepa lingen omtrent den werktijd der arbei ders. Eenige andere leden vereenigen zich met deze beschouwingen. Ten slotte merkt één lid nog op, dat het voorstel vooral ziin instemming heeft, aangezien de nadruk wordt ge legd op de kwade zijde van den tinan cieelen steun van overheidswege. In een zeer enkel geval onder zeer bijzon dere omstandigheden zou die steun echter wel goed kunnen werken. Het bovenaangeroerde, om de ouder- domsverzekering te vervangen door staatspensioen en de ongevallenverze kering ten deele ten laste van het Rijk te brengen, zijn vraagstukken van zoo gewichtigen aard, dat het hem niet goed lijkt, die in één adem te noemen met het onderwerp, waarover dit voor stel spreekt. Dit neemt niet weg. dat ook dit lid de meening onderschrijft

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1