REGAL Ivertesties MAANDAG 17 iVIAART lAMDEt en Inrichting 62e Jaargang^ DVERALI BINNENLAND toomvaart FEUILLETON DE VROUW ZONDER HART -SIGAREN* Stads= en Provincienieuws souburg. ^-NO65i 02 a 8 goede elan en Naai. dat de prijje,, ijn aan die van >g? nbevelend outekamer. t.l ij genwoordigfahijj 6 cenfs sigaar is a, GEURIG e„ Sumatra en Vor- c.M. lang en 15 Heen verkrijgbaar <IJK, Kleine Marki Ve&tra?, Köop eï» Ve#w c» DitostaEnvrogco, tni, letalfcig, van I-S regeU egel meer 15 ceot teeg BOUWD HUIS, eékazemè te Helder, earners en suite, 4 euken en bijkeuken 300.—. OS, Hoofdgracht 66; VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- or.n 1 2.20 per drie maanden. Franco door hét geheele rijk: ƒ2.50. Week-abon- „Lenten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS yan |_4 regels J.tO voor iedere reeel mter 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel j lfletae Advertenties betreffende Huur en Vertiiiur Koop en Verkoop, Diersstaanbie- dinoen én Dicnstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1—6 regels 0.75, elke -egel meer 15 Cent. Familieberichten van 1 —6 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent. lEISjE S8 uur. LEON, Wagenaar- boekhouden ^eeft N CLUBLESSEN, 1923. Brieven on- ireau „Vliss. Crt." MDERWAGEN en een WIEG te m „Vliss. Courant". KOOP uffet. 6 dito Stoelen, n Tb'eekast. erenlaan 66, Tuinstad, b., 6. h., zoekt nette AAPKAMER, pension, brieven on* eau „VHss. Courant". COIFFEURS. .Donvhurgte buur DAMES- EN HEE- ZAAK. MURK, Laftge Delft TO EDENHUIS ider kinderen of kan- nid bij de Walstraat. letters O, H., bureau klein gezin, nieuwe NWONING, amers, keuken, groot flinke bergplaats, gen/ 1 Mei gereed, nd. letters P. L., bureau nnm DIEPINGSHUIS, ortuin aan den Kou lij J. C. DOMMISSE, weg 76. mooi DIEPINGSHUIS, larden. :au „Vliss. Courant". n nette SNSTBODE res Kleine Markt U- DAOMEISJE ieven letter L aan AN DER PEIJL, Sou- OHLBRUGGE, Droog- een MEISJE, 16 jaar, van 8 tot 3 -tusschen 7 en 8 utfr <ELLNER teven motto „Kcllner f ingsefte Courant". Vdiddelb. - Rotterdam ngelegen plaatsen. VAN PASSA0IERS 2REN EN VEE. T. ïlSil T.0. MI 8 Aaart MC 1.3 8 latica te bekomen; 21V. Tnatport- Z[ Erven Q. VOS, B. 2EBH00BRWÏÏ OOBTEEHOOTJel i. BOITEHHEÏ, li" Nederland en Rusland. Betreffende de onderhandelingen tus schen Nederland en Rusland, verneemt de correspondent van „de Tel." te Ber lijn, dat zij reeds in den loop van deze week zullen worden hervat, zoodra de Russische gezant te Berlijn zal zijn te ruggekeerd. Omtrent de samenstelling van een Nederlandsche legatie was Za terdag te Berlijn nog niets bekend. Bij haar onderhandelingen met de Nederlandsche regeering stelt de Rus sische regeering zich op hetzelfde standpunt, als tegenover alle landen, welke betrekkingen met de sovjet-repu bliek wenschten aan te knoopen. Rus land weigert ook thans weer de buiten- landsche schulden te erkennen, welke door de tsaristische regeering waren gemaakt en eveneens weigert het, op grond van het feit, dat de sovjet-regee- iing wordt erkend, eenigerlei conces sies te doen.Dit neemt niet weg dat ook inet deze beperking de onderhandelin gen op breedere basis zullen worden gevoerd, dan alleen „de jure" erken ning van de Russische regeering. Met het oog op den abnormalen toe stand, welke nog steeds in Rusland heerscht, is het afsluiten van een han delsverdrag, dat het economische ver keer tusschen de beide landen regelt, van het grootste belang. De besprekin gen over een nieuw handelsverdrag zullen daarom den hoofdschotel vor men van de te voeren onderhandeiin- gcn. De Prins in Spanje. De Prins is Woensdagmorgen om 10 uur uitgereden in gezelschap van zijn adjudanten en den oud-gezant Van Vollenhoven om verschillende musea en andere bezienswaardigheden te be zoeken. Daarop heeft hij de Duitsche school bezocht. Te twaalf uur is hij naar Aranjuez gereden op 50 K.M. van Madrid in gezelschap van den gezant, den heer Melvil, zijn beide adjudanten, jhr. von Mlihlen en Laman Trip. Hier werden na het- noenmaal het groote zomerpaleis en het paleis der infantes bezocht. Op den terugweg gebeurde wederom een auto-ongeval met het volgrijtuig der politie. Bij het binnen rijden van den Calle del Principe reed plotseling een taxi tusschen het rijtuig van den Prins en het volgrijtuig, waar door dit laatste niet tijdig kon stoppen en een botsing volgde. Een commissa ris van de geheime politie en een ge heime agent werden gewond. De Prins liet dadelijk stoppen om zijn leedwezen te betuigen. De gewonden werden de medaille der Huisorde van Oranje ver leend. 's Namiddags ontving de Prins en kele personen op audiëntie en 's avonds Oorspronkelijke Hollandsche detective roman door R. J. BRANDENBURG. Schrijver van „Het doodend Zwijgen". 8) „Waarom denk je toch, dat Charles Jf een van zijn vrienden het gedaan weft je vergeet de bedienden." „Het briefje was er op berekend, ons nis speurder bij een geval te interessee- ten. Dus moet de schrijver geweten heb ben, dat ik mij op dat terrein bewoog, «oor zoover ik weet, wat dat alleen aan oom bekend oom is ten goede vriend van kolonel B„ mijn onmiddellijken chef gedurende den oorlog ik vermoed, dat deze zich, bij zijn bezoek aan Holland, dit voorjaar, het een en ander over mij neeft laten ontvallen. Van oom naar charles il n'y a qu'un pas. In ieder geval denk ik wel niet, dat i] er iets van aan de bedienden zal hebben verteld." „Maar Charles misschien wel." 'Pe zu" wel bemerkt hebben, dat hij h_i!e'61 weinig gemeenzaam is met de 'enden bovendien is hij, behalve D«™ie, "ooit hier, maar altijd in 'k za' evenwel voor alle ze kerheid eens aan oom vragen of zijn npfcrv «UU weet ]?etrouwbaar is. Zooals je Den h as alarmeerend schrijven in wonenadaagarafa1leSny:,lpeld d® gaSte" "'k vertrouw den luitenant niet." was er een feestmaaltijd bij jhr. en mevrouw Van Vollenhoven. Donderdagmorgen vertrok de Prins om tien uur van het Zuiderstation naar Sevilla, vergezeld van jhr. Melvil en de Hollandsche en Spaansche adjudanten. Z.K.H. heeft het plan eenige dagen te Sevilla te blijven en verder een reis te doen over Jerez, Cadix, Cordova, Granad en Valencia. Van daar gaat hij over Madrid naar Passages om zich wederom op de „Heemskerck" in te schepen. Voorkeur Nederlandsch fabrikaat. De minister van binnenlandsche za ken heeft ten vervolge op zijn brief van 14 Januari 1924 en onder opmerking, dat vorige aanschrijvingen terzake blijkbaar reeds veel ten goede hebben veranderd, de aandacht van de burge meesters er op gevestigd, dat voor de instandhouding van het bedrijfsleven in dezen tijd van economische depres sie, het ook van het grootste belang is, dat niet alleen rijks-, provinciale- er gemeentelijke organen, doch ook par ticulieren hunne benoodigdheden zoo veel mogelijk van de Nederlandsche nijverheid betrekken. De minister meent de medewerking der burgemeesters te mogen inroepen door het bevorderen van het koopen van Nederlandsch fabrikaat ook door particulieren en niet het minst door in stellingen en vereenigingen, die aan hen rekenplichtig zijn, of van de ge meente steun ontvangen. De wijze, waarop in dit opzicht de noodige me dewerking ware te verleenen, wenscht de minister aan het inzicht der burge meesters over te laten. De postcheque- en giro-dienst. Naar aanleiding van de bekende voorwaarden, door den postchèque- en girodienst gesteld voor uitbetaling van bedragen als saldi op rekeningen, ant woordde het oud-lid der Tweede Ka mer, de heer F. J. W. Drion op een uit- noodiging van dien dienst om binnen 14 dagen te storten het bedrag van zijn debetsaldo „In antwoord daarop heb ik de eer u te berichten, dat indien door uw bank twee borgen worden gesteld te mijner genoegen, ik bereid ben, 90 van dat bedrag te uwer beschikking te stellen." Rijkspostspaarbank. Bij de spaarbank-werkzaamheden op de postkantoren zijn verschillende ver eenvoudigingen ingevoerd. Als de meest naar buiten blijkende vereenvou diging vermelden we, dat bij de in schrijving van spaarbanki-nlagen de tot nu toe gebruikelijke inplakking van een strook achterwege blijft. De strooken worden vervangen door een stempel afdruk, waarin het bedrag in letters moet worden geschreven, beginnende met een hoofdletter, alsmede het volg nummer uit het register. Voor de terug betalingen blijft 't gebruik van strook jes gehandhaafd. Bovenstaande geldt niet voor de hulpkantoren. De Vrijheidsbond. De positie der partij geeft volgens het verslag reden tot groote tevreden heid. In tal van afdeelingen werden vereenigingen voor jongeren opgericht; een organisatie van deze clubs voor jongeren over het geheele land is in voorbereiding. Nadat het jaarverslag van den se cretaris was uitgebracht, heeft de ver- „Wij zullen zien", zeide Arthur, zijn schouders ophalend „denk er om, dat je vooral niets van den diefstal laat bemerken ik zeg het oom zelfs niet wij moeten doen alsof er niets gebeurd is. Heeft ook een der gasten soms bij zondere belangstelling getoond voor het paarlen snoer „Zij hebben er allemaal naar geke ken Arthur glimlachte. Wij ontkleedden ons en sliepen nog een paar uur. HOOFDSTUK V. Moord. Dien Zaterdagmiddag zal ik niet licht vergeten. Onze vacantie-heme! was reeds met donkere wolken overdekt, maar toch kwam de knetterende don derslag nog onverwachts. Ik was met hoofdpijn van de lunch opgestaan. Geen wonder na zulk een slapeloozen nacht I Dus ging ik 's mid dags wat op bed liggen en Arthur kwam bij mij zitten. Om vier uur stond ik op, maakte toilet en wij gingen naar bene den om thee te drinken. Het was nog vroeg, maar toch zat tante al op haar gewone plaatsje in den tuin en wonder boven wonder zaten Charles en De Weerden met den ongelukkigen mr. Van den Drent reeds bij haar. Ik maakte lnin plagend een compliment over hun huiselijkheid, waarop Charles iets mompelde van schele hoofdpijn en De Weerden zeide, dat hij gerust en daarna wat gewandeld had. Ongeveer een kwartier hadden wij ziften praten,, toen een haveloos jon getje, hijgend kwam aanrennen door gadering zich verklaard tegen een voorstel van de afdeelingen Enschedé- Lonneker om het aantal leden van het hoofdbestuur te bepalen op 21 en aan vaard het voorstel van de commissie ad hoe om dit aantal te bepalen op 11. Daarna was aan de orde de verkie zing van de leden van het hoofdbe stuur. In het hoofdbestuur werden her kozen de heeren mr. H. C. Dresselhuys, voorzitter mr. G. A. Boon, algemeen secretaris mr. P. Rink, prof. B. D. Eerdmans, S. van den Bergh Jr., Abr. Staalman en mevr. W.Wijnandts Fran- cken-Dyserinck. Gekozen werden mevr. Van Rlel— Smeenge te Emmen, de heeren D. de Boer, Stompetoren dr. W. G. van den Berg, wethouder van Groningen en A. van der Weijde te Zierikzee, lid van Ged. Staten van Zeeland. Nederlandsch-indië op de Jaarbeurs. De afdeeling Nederlandsch-indië op de Utrechtsche Jaarbeurs is het gelukt nog met een nieuw product ter beurze te verschijnen, dat op de eerste dagen nog niet ter afdeeling geëxposeerd is geweest, nl. echt ivoor van Sumatra. Een Maleier in Palembang heeft dit ivoor in den handel gebracht, hetwelk thans op de Jaarbeurs ais handelspro- duet wordt uitgestald. Het Kamerlid Schaper. Dé heer J. H A. Schaper heeft zijn 25-jarig jubileum als lid van de Twee de Kamer herdacht. In „de Tel." brengen de heeren Treub, Marchant en Smeenge den ju bilaris hulde voor de wijze waarop hij zijn lidmaatschap steeds heeft vervuld. Verkeer met autobussen. Ged. Staten van Ovcrijsel hebben de gemeentebesturen in die provincie aan bevolen om te bevorderen dat in de politieverordeningen worde opgenomen het door het bestuur van de afdeeling Overijsel van de vereeniging van Ne derlandsche gemeenten voorgestelde artikel, krachtens hetwelk het zonder vergunning van Burg. en Weth. verbo den is op den openbaren weg een standplaats in te nemen of post te vat ten met motorrijtuigen, die als open baar middel van vervoer worden ge bruikt (autobussen). Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Han delsinformatiebureau van Van der INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 3rudeTdaad...'n50xiKina^e^A den tuin. „Wel, Jaapje, wat is er vroeg tante vriendelijk aan het kereltje, dat verlegen met zijn zwarte knuistjes aan zijn pet stond te trekken. „De complimenten van den bosch wachter en of er direct iemand mee komt." „Is er 'n ongeluk gebeurd 7' vroeg tante verschrikt. Het jongetje herhaalde zijn vraag van daarnet en vulde deze aan met „Hij zegt, dat het heel erg is." „Dan zullen wij maar eens kijken", zeide Arthur. „Tante, blijf u maar rustig hier." Ik volgde Arthur en ook Charles en De Weerden gingen mee. Mr. van den Drent waagde zich niet buiten tante's veilige sfeer. Het jongetje bracht ons door den tuin het bosch in na ongeveer tien minuten kwamen wij aan een langen, rechten zandweg, die naar het achterhek van de bezitting leidde. Wij zagen den boschwachter op en neer loopen. Een lichaam lag op den grond uitgestrekt aan de uniform her kenden wij baron Lucius. Zijn paard was aan een denneboom vastgebonden. „Hij is doodgeschoten, mijnheer", zei de boschwachter met trillende stem. Arthur knielde bij het lichaam neer, dat sporen vertoonde een eindweegs door het paard aan den stijgbeugel over den zandweg te zijn meegesleept. „Heb je water in je veldflesch „Niets dan koude thee." Arthur wiesch hiermede voorzichtig het stof en bloed van het gelaat. Midden Graaf Co.'s Bureaux voor den Han del zijn over de afgeloopen week, ein digende 14 Maart in Nederland uitge sproken 80 faillissementen tegen 106 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 14 Maart 933 faillissementen tegenover 862 over hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. OPGAVE DER PERSONEN die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de le helft der maand Maart. INGEKOMEN: Th. j. RaveJli, inspecteur Mij. „Zeeland", Boulevard Evertsen 32, van Utrecht. M. A. van Wijnen, scheepstimmerman, Droogdok 2, van Rotterdam. J. H. Brandenburg, sergeant-machinedrij- ver Kon. marine, Hobeinstraat 26, van Oost- en West-Souburg. A. R. Müller, winkelier, Walstraat 94, van Utrecht A. Hasch, kok, Prins Hendrikweg 16, van Parijs. Mej. H. M. Nüsse, friseerster, Groene- woud 63, van Hamburg. J. van der Kuijl, matroos-kok Ned. loods wezen, Kanaalstraat 108, van Oost- en West-Souburg. W. G. Desloover, bierbottelaarsknecht, Kanaalstraat 108, van Oost- en West-Sou burg. J. H. van de Kop, brievenbesteller, Slijk straat 33, van Rotterdam. Mej. C. J. Meiier, zonder, Walstraat 63, van 's-Gravenhage. M. de Baar, huistimmerman. Vrouwe straat 15, van Oost- en West-Souburg. G. van Aken, majoor-bottelier Kon. ma rine, Nieuwendijk 49, van Koudekerke. J. G. Rubé, korporaal-schrijver Kon. ma rine, Achter de Kerk 13, van Batavia. G. J. Harft, marinier, Hr. Ms. Wacht schip, van Rotterdam. W. Mol, stoker Kon. marine, Hr. Ms. Wachtschip, van Brielle. J. P. Heijdens, korporaal-bottelier Kon. marine, Aagje Dekenstraat 125, van Ba tavia. E. M. R. HeringBroucke, zonder. Bou levard de Ruyter 50, van Batavia. W. J. Khimper, machinedrijver-majoor, Kasteelstraat 6, van Gorinchem. H. Vinke, kwartiermeester Kon. marine, Hr. Ms. Wachtschip, van Gorinchem. H. D. Meijer, stucadoor, Noordstraat 53, van Oldenburg: G. Pannekoek, korporaal-monteur, Gera niumlaan 20, van Helder. W. Ben them, huisvader Militair Tehuis, Bellamypark 43, van Utrecht. A. A. A. Hazeu-van Bruggen, zonder, Aagje Dekenstraat 1, van Renkum. F. C. H. Schlamilh, officier van admini stratie Kon. marine, Hr. Ms. Wachtschip van Helder. VERTROKKEN: J. C. van Wezel, Verkuijl Quakkelaar- straat 136, naar Oost- en West-Souburg. R. Munsterman, Walstraat 93, naar Al- fen a/d. Rijn. J. W, Bok, Dijkstraat 10, naar Amster dam. J. Philipse, Kanaalstraat 46, naar Nijme gen. Mej. E. C. Paulusse, Heilebardierstraat 2, naar Rotterdam. A. Vader, Hobeinstraat 87, naar Rotter dam. P. de Rijcke, Koudekerksche weg 73, naar Kerkrade. C. A. van Gennip, Molenstraat 67, naar Helder. K. Lodewijks, Prins Hendrikweg 9, naar Prinseithage. C. J. J. Waterman, Hr. Ms. Wachtschip, naar Helder. M. BaakKramer, Walstraat 121, naar Helder. H. J. Boels, Hr. Ms. Wachtschip, naar Helder. A. van der Kwastvan Mourik, Kanaal straat 92, naar Apeldoorn. in het voorhoofd vertoonde zich een gaatje, waardoor de kogel was binnen gedrongen. „Hij is dood", zeide Arthur „de ko gel is hem in de hersenen gedrongen." „Ik dorst niet bij hem weggaan", merkte de boschwachter op, „daarom heb ik gewacht, totdat er iemand voor bijkwam en hem naar het kasteel zoo noemde men het buitenverblijf in den omtrek gestuurd. Als er dan appelraapsters of vrouwen, die hout sprokkelden, voorbij gekomen waren, zouden zij misschien kostbaarheden geroofd hebben." „Het is goed", antwoordde Arthur, „vertel mij'eens, hoe je den luitenant hier zoo gevonden hebt „Ik was in het bosch, mijnheer, vlak bij het achterhek, dat altijd open staat, omdat mijnheer erg vrijgevig is met ver lof hout te rapen ik heb daar al eens voor gewaarschuwd." „Ter zake", riep Charles, maar Arthur hief zijn hand op, ten teeken, den man kalm te laten uitspreken. „Ik was vlak bij de laan, toen ik een schot hoorde ik sprong naar voren en zag een ruiter in vliegende vaart op mij afkomen hij schoot den hoek om en was verdwenen eenige honderden me ters daarachter kwam een paard aan hollen met slingerende stijgbeugels. Ik ving het dier op en liep er mee de laan af in de richting van het kasteel. Zoo vond ik den baron." „Hoe zag de man er uit, die je ge passeerd is „Ik zou mij al heel erg moeten ver gissen, mijnheer, als ik hem niet kende. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. MIJNHARDT'S Zenuw-Tabletten 75 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. P. Riemens, Badhuisstraat 65, naar:.Kou dekerke. F. W. Eickelboom, Kanaalstraat 138, naar Aken. F. Augustat, WiUielniinastraat 29, naar Berlijn. E. J. Vandierendonclc, Scheldestraat 7, naar Oostende. J. A. Steermberg, Hr. Ms. Wachtschip, naar Helder. P. v. Popta, Hr. Ms. Z 4, naar Helder. H. Ui. de Booij, Paul Krugerstraat 22, naar Hekier. D. M. Bot, Hr. Ms. Z 4, naar Helder. L. de Wilde, Badhuisstraat 67, naar Hel der. J. Brakshoofden, Molenstraat 41, naar Helder. J. P. P. Parlevliet, Hr. Ms. Wachtschip, naar Helder. O. C. Wagenaar, Hr. Ms. „Gruno", naar Helder. C. G. Huijssoon, Molenstraat 19, naar Helder. J. Groothof, Hr. Ms. „Van Meerlant", naar Helder. O. A. Nilsson, Hr. Ms. Z 4, naar Helder. L. van den Hurk, Hr. Ms. „Gruno", naar Helder. B. Heuft, Hr. Ms. Z 4, naar Helder. O. Blaauw, Hr. Ms. 4, naar Helder. A. Schouten, Hr. Ms. „Cornell's Drebbel", naar Helder. J. Nusteleijn, Hyacinthenlaan 18, naar Helder. P. Weeland, Hobeinstraat 83, naar Hel der. f. Boon, Hr. Ms. Z 4, naar Helder. W. Th. Nottelman, Hr. Ms. Wachtschip, naar Helder. W. A. Pels, Hr. Ms. Wachtschip, naar Helder. A. Izeboud, Hr. Ms. Wachtschip, naar Helder. 0. Borgman, Hr. Ms. Z 4, naar Helder. H. Overdijk, Hr. Ms. Z 4, naar Helder. A. Langendoen, Korenstraat 3, naar Helder. C. E. Snijders, Badhuisstraat 36, naar Helder. A. P. de Buck, Fransche Kerkslop 3, naar Helder. K. Saman, Boulevard Bankert 38, naar Batavia. C. M. de VriesPeters, Kanaalstraat 68, naar 's-Gravenhage. Th. J. Kleijne, Hoogeweg 175b, naar Enschedé. P. C. Vermeulende Meijer, Begonia laan. naar Helder. A. Kuzee, Nieuwstraat 50, naar Goes. A. L. Prince, Verkuijl Quakkelaarstraat 20. naar Groede. 1. Stolk. Nieuwstraat 9, naar Batavia. H. van Kuijk, Droogdok 2, naar Velzen. J. Lux, Bouwen Èwoutstraat 26, naar Zierikzee. J. J. A. Cambier, Kanaalstraat 66, naar Amsterdam. A. Meerman, Marinestraat 29, naar Ar- nermiiden. P. van der Welle. Bellamypark 32, naar Batavia. F. M. J. Marannes, Spuistraat 63, naar Antwerpen. VLISSINGEN, 17 Al AART. Mailtrein VlissingenDuitschland. Ingaande 30 Maart zal van hier slechts één D wagen in den mailtrein loopen en verder gewoon materiaal. De treinen voor Noord- en Zuid-Duitsdi- land resp. via Gronau en Venio zullen eerst te Tilburg in elkaar worden gezet. Voor een paar dagen ben ik eens met mijn vrouw naar het groote Duitsche circus geweest, dat veertien dagen in Utrecht staat en daar zag ik dezen man optreden als Jockey des Doods en later als kunstschutter. Ik zou er een eed op durven doen, dat 't dezelfde man was". „Dank je", zei Arthur. „Ann, wil jij nu oom en tante voorzichtig op de hoogte stellen van het gebeurde en den boschwachter wilde ik verzoeken even naar het kasteel te gaan, om de politie op te bellen. Wij kunnen dan zoolang hier blijven en de boschwachter kan ons dan straks weer komen aflossen. De heeren blijven zeker hier Met zijn gewone zekerheid had Ar thur de leiding van deze zaak in han den genomen en gaf zijn bevelen. Nie mand waagde het hem tegen te spre ken. Ik ging met den boschwachter, die Jansen bleek te heeten, naar huis en vond daar oom en tante geagiteerd in den tuin rondloopen. Terwijl Jansen doorliep, om zijn opdracht te vervullen, bracht ik met enkele woorden oom en tante van het gebeurde op de hoogte. Beiden verbleekten, maar toch, nu zij eenmaal wisten wat er geschied was, hervonden ze spoedig weer hun oude kalmte. „Ik had altijd wel gedacht, dat die jongen op een gekke manier aan zijn eind zou komen", mompelde oom. „Je moest je schamen", antwoordde tante bestraffend. Zij dacht daarbij ze ker aan haar zoon, wiens vriend baron Lucius toch geweest was. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1