rjjzen, ICHSTEINERl 62e Jaargang; «1924= E N WOENSD4Ö 12 MAART EMING S (ïïërïiitifl :he Maatschappij Stoomvaart BINNENLAND FEUILLETON lOEVRÖÜW ZONDER HART Stads° en Provincienieuws IVO 61 met g!as f 0.26 - 0.11 jfieüak - 0.16 -0.26 - 1.08 - 0.51 aitjes Hes sta inkoopen sveren tegen ETALAGES. ering f.a "M 8 !3 4 7 8 naties te bekomen-' N.V. TraMport- «S Ervan O. VOS, B. emaooBsMfl J OOSMBHOOI.W' .B(Jira.vffS£,i»Ll11 VLISSINGSCHE COURANT abonnements-prijs Voor VHssingen en gemeenten op Wal- f2.20 per drie maanden. Franco l ilnr (iét geheele rijk f 2.50. Week-abon- I mienten f c<"it, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS win j_4 regels 1.10 voor iedere A nltel- 26 centbii abonnement spe- Iriale prijzen. Reclames 52 cent per regel I Kleine Advertenties betreffende Huur en I Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- Leen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij I vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, elke 1 -egel meer 15 Cent. Familieberichten van 1—6 regels: ƒ1.70, I iedere regel meer 26 cent 13.5) 180, SVIiddeibuijj |at de zaak van DEI sn rekening k| |nbeve!end, VLIEGER] en Verhoor, Koop en Verkooj I tea en Dlenstaaavrageo, tai I itbctaling, van regel meer 15 uot niwde GERWONING coop aan den drukken I ingschon weg, prachtig I chen Middelburg )irect te aanvaarden'! eschilcbaar). riOLTHUIJZEN, Bouv-I Nieuwe Vlissingsckl burg. )ril een net AGMEISJE beneden de I 6 jaar. evr. ZWAAL, Koude! 44. evraagd een vrij groot BENEDENHUIS of later. Ier letters L. D., bureau I nt". evraagd een UISJE gezin, h'efst beneden. :a 35.— per maand. Ier letters E. N., bureau! nt". en goed onderhouden RDIEPINGSHUIS, vaarden. reau „Vliss. Courant". DIENSTBODE gevraagd. eau „Vliss. Courant". :N WONING ■aagd op netten stand.I a ƒ30.—. ïtters T. G.t bureau :nf'. sionneerd heer, voorzien! an inboedel, vraagt een! rd ELIJK PERSOON, chappelij'k een huishoH zetten. Geheimhoudi"S J >nder No. 25, bureau nt". Middelb.-Rotterdam mgelegen plaatsen. VAN passagiers EREN EN VEE. i t, «ia Waart '-0. 8 KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag. Onderwijs, Kansten en Wetenschappen. Ce heer J. Ter Laan heeft weer eens Jee» interpellatie aangevraagd, nl. over /den stand van het vraagstuk van her- Iziening der salarissen en der arbeids toestanden in de Centrale Commissie Ivan Georganiseerd overleg. Alweer dus hetzelfde onderwerp, dat I pas is afgedaan bij de a'lgemeene be schouwingen. i:« De artikelen bij de afdeeling Lager [Onderwijs brachten eenige onbelangrij ke discussie over details, meest van sa- [larieering. Hulde werd gebracht door den heer Gerhard en door den Minister aan de nagedachtenis van den heer Van fiiijl van Serooskerke, aan wie de be vordering der lichamelijke opvoeding I veel heeft te danken. Op de afdeeling Kunsten en Weten- Ischappen is ook al bezuinigd. Deze af koeling kost 1/3 van de geheele be- Ipooting en daarop is nog 4 bezui- l/iigd. 't Is we! buitengewoon schamel [wat het Rijk voor de Kunst doet. De Kunst wordt behandeld als de schooier aan de deur, die een cent krijgt. De heeren Kleerekoper en Van Rave- [steijn hebben het stiefkind verdedigd. [Met begrijpelijke argumenten. Wij stip- pen alleen aan, dat de eerste wenschte dat de entreegelden voor de musea j zullen worden besteed voor aankoopen [voor de musea, indien men niet wil te- [rugkeeren tot vrij entrée. Van rechts [verdedigde alleen de heer Van Rijcke- fvorsel zwakjes den steun aan de Kunst. De Minister zeide, dat zijn gedrags lijn fcjj tie bezuiniging op dit hoofdstuk 1 is geweest, dat zoo min mogelijk per- Jsonen werden getroffen. Vandaar dat 'hij de subsidie aan orkesten onaange roerd liet, maar de leeszalen wel trof. I Een ontwerp monumenten-wet is al ge reed, maar de indiening stuit af op de [losten. Als de tijd beter is, zal de Mi nister dit ontwerp indienen. Het gewone gekibbel over Kunst tus- schen eenige leden van rechts en eenige [van links herhaalde zich ook dit jaar. [Waarom doen de heeren dit toch? Zij I worden het toch nooit eens. Een poging van den heer Gerhard, |om het subsidie voor de openbare lees- Izalen onaangeroerd te laten, werd af geslagen met 53 tegen 19 stemmen. De begrooting is afgehandeld. Prins Hendrik in Spanje. In de ochtenduren heeft Prins Hen- Idrik de musea te Madrid bezocht 's [middags begaf hij zich naar het Escuri- [Oorspronkelijke Hoüandsche detective roman door R. J. BRANDENBURG. [Schrijver van „Het doodend Zwijgen". Aan tafel vroeg oom mij een en ander [over onze zeereis en ik vertelde hem, J°e ongalant het wilde water mij had behandeld. Hij moest er hartelijk om lachen en informeerde vervolgens be langstellend naar onzen tocht door Zeeland en hoe ik Holland nu wei vond. Deze vraag werd mij later nog vaak Uan verschillende zijden gesteld en ik begreep daaruit, dat de Hollanders op hun vaderland trotsch zijn zij hebben |cr ook reden toe. Na tafel dronken wij kofiie in den IWin en rookten de heeren hun affer- umners. De jongelui verontschuldigden I 'en en gingen heen. Wij vernamen het [ronken der motoren. La' ieuS(! moet uitleven, zij heeft I aJ.zu"t ooi behoefte adn", zei tante, ivan getrouwde menschen, blij- Kezelligjes bij elkaar", antwoordde Ihan! e gümiachte tegen mij. Zou zij I "p-/ai g?wees' zijn, dat Arthur en ik het I innaUi - P zouden hebben gekozen der I liphu en dat der ouderen zouden [«eoben versmaad HOOFDSTUK III. Een vreemd brief je. et ontbijt werd altijd in de tuinka- aai, alwaar des avonds eeu banket te zijner eer werd gegeven, waaraan 70 gasten aanzaten. Koningin Victoria heeft haar reis naar Algesiras uitge steld tot na 's Prinsen vertrek. Koning Alfonso verleende Prins Hen drik de orde van het Gulden Vlies. Overbelasting van autobussen. Op vragen van het Tweede Kamerlid Hugenholfz betreffende wijziging van de wet op de openbare middelen van vervoer, in verband met de overbelas ting van de autobussen ten platten- iande, heeft de minister van waterstaat geantwoord Zooals reeds uit de op 7 Februari jl. ingezonden memorie van antwoord, blz. 8, omtrent hoofdstuk IX der Staats- begrooting 1924 moge zijn gebleken, is aan de provinciale besturen advies ge vraagd omtrent een aanvulling van den uit artikel 7 der wet van 1880 voortge- vloeiden algemeenen maatregel van be stuur, waarbij ook voorziening wordt getroffen tegen overbeiading van auto bussen. Hoewel de reeds in November jl. gevraagde adviezen nog niet alle zijn ingekomen, is ter voorkoming" van vertraging de verdere voorbereiding van de wijziging onlangs voortgezet. Examens stuurlieden ter koopvaardij. De commissie voor de stuurlieden examens,, bedoeld in de Schipperswet (Stbld. 1907 no. 244) z^l, aanvangende 8 April 1924, zitting houden te 's-Gra- venhage. De aanvragen .om tot de examens te worden toegelaten moeten den voorzit ter der commissie bereikt hebben vóór 23 Maart a.s. Belanghebbenden worden ten aanzien van de voorwaarden om tot dit examen te worden toegelaten verwezen naar art. 7 van het bij besluit van 27 December !907 (Stbld. no. 353) vastgestelde re glement voor de stuurliedenexamens. De vliegtuigen voor Ned. Indlë. De N. V. „Nederlandsche Vliegtuigen- fabriek" te Amsterdam heeft opdracht gekregen tot het bouwen van 15 ver kenners van het type Fokker C IV met een motor van 450 P.K. en van drie verkenners, type Fokker C IV zonder motor, ten behoeve van de Indische Militaire Luchtvaartafdeeling. Voor het bestellen van vliegtuigen voor die af deeling tot een bedrag van 700.000 w«s een speciale commissie gekomen uit Indië naar Europa, die nu de beslel- ling bij genoemde vliegtuigenfabriek plaatste. Bij wijze van proef is bij de N. V. Nationale Vliegtuig-industrie te Den Haag een verkenner type Koolhoven met Bristol Jupiter-motor van 400 P.K. gebouwd. Zeevaart-belangen. De vereeniging voor de zeevaart, ge vestigd te Rotterdam en meer dan 200 gezagvoerders ter koopvaardij onder hare leden tellende, heeft zich met een verzoekschrift tot de Koningin gericht, waarin onder meer vastgesteld wprdt,- dat het haar is gebleken, dat de in den iaatsten tijd bevoegd verklaarde en voor het vak „praktische zeevaartkunde" bij het zeevaartkundig onderwijs benoemde leerkrachten niet voldoen aan redelijk te stellen eischen, welke voor het vor men van bekwame stuurlieden en ge zagvoerders ter koopvaardij noodzake lijk zijn. Volgens de bescheiden meening van requestrante zijn leeraren in de „prnk- mer geserveerd. De glazen deuren ston den wagenwijd- open en de frissche ochtendlucht, bezwangerd met den geur van dennen en bloemen, stroomde bin nen. Het licht vleide zich behaaglijk op het witte, glanzende tafelkleed, op het porseleinen servies en scheen op te ioopen tegen het lichte behang en te blijven rusten op het witte plafond, van waar af een koperen ketting hing met een lamp van electrische kaarsen. Wanneer je deze kamer binnenging, was je vanzelf vroolijk gestemd en er was geen sprake van, dat, al was je ook met het verkeerde been uit bed gestapt, je met datzelfde been dit ver trek zou binnenstappen. 'Op een morgen, wij waren een paar dagen op „Den en Beuk", vonden Ar thur en ik, toen wij de tuinkamer ingin gen wij komen altijd samen beneden tante reeds achter het theeblad zit ten haar bezige vingers haakten aan een fijn wit doekje. Tante zit nooit stil ik moest er maar eens een voorbeeld aan nemen Ik luier echter nog graag, al ben ik getrouwd maar ik zal mijn leven beteren. „Wat is het hier gezellig", zei ik, tante een ochtendkus gevend. Arthur gaf tante een stpvige hand en informeerde naar haar nachtrust. „O, ik slaap buiten altijd uitstekend", antwoordde zij, ijverig voortwerkqnd. „■Wil jullie vast een kopje thee voor uit Wij sloegen dit aanbod niet af. Het was gewoonte op „Den en Beuk" dat niet met de maaltijden werd begon nen, alvorens de gastheer aanwezig was, en deze verscheen altijd stipt op tische zeevaartkunde", die op b.v. 23- jarigen leeftijd het vereischte examen kunnen halen en in het geheel geen verantwoordelijke functie bij de scheep vaart behoeven bekleed te hebben, zoo ais tegenwoordig niet zelden voorkomt, niet geschikt oir. aanstaande stuurlie den of gezagvoerders te vormen, daar zij niet het "ereischte gezag hebben op hunne dikwijls veel oudere leerlingen, die in ervaring hun meerderen zijn. In de tweede plaats wenscht ver zoekster op te merken, dat de leiding van de zeevaartscholen behoort te worden opgedragen aan personen, die als leeraar in de praktische zeevaart kunde met goed gevolg werkzaam zijn geweest, aangezien deze bij de leerlin gen en leeraren door hunne ervaring en kennis van het beroep, waarvoor de op leiding dient, het meeste overwicht be zitten. In de derde piaats verlangt verzoek ster nog naar voren te brengen, dat de opleiding van stuurlieden en gezagvoer ders ten nauwste samenhangt met ver schillende maatregelen, welke door de afdeeling scheepvaart van liet ministe rie van waterstaat worden in het leven geroepen, alsmede met de uitvoering derzelve en dat uit dien hoofde het re- questrante uiterst gewenscht voorkomt, dat het zeevaartkundig onderwijs voor taan ressorteere onder de afdeeling scheepvaart voornoemd, teneinde daar door nauwere voeling te kunnen houden met bestaande scheepvaartorganen en -organisaties. Uit hoofde voorschreven heeft re- questrante zich gewend tot de Konin gin met eerbiedig verzoek, welwillend te willen overwegen om maatregelen te- doen treffen 1. Dat aan de in vervolg bevoegd verklaarde en eventueel te benoemen leeraren in de praktische zeevaartkunde de eisch worde gesteid om, behalve het afleggen van een theoretisch examen, ten minste vijf jaar als gezagvoerder ter koopvaardij te hebben gevaren. 2. Dat de directeuren der zeevaart scholen in de toekomst zullen worden gekozen uit de leeraren in de prakti sche zeevaartkunde, die met goed ge- volk zoodanig werkzaam zijn -geweest en voldaan hebben aan de onder sub 1 bedoelde eischen. 3. Dat het zeevaartkundig onderwijs worde ondergebracht onder de meerge noemde afdeeling scheepvaart en in nauwe samenwerking met bestaande en daarvoor in aanmerking: kamende scheepvaartorganen en -organisaties, worden bestuurd. Het „barden" van kinderen. Over het zoogenaamde „harden" van kinderen scfirijft mevr. A. ,M. E. Beer- ninkTrip in het tijdschrift „het Kind" het volgende Het spreekt vanzelf, dat groote kin deren eiken dag bij weer en wind naar buiten moeten. Het schoolgaan dwingt er trouwens ai toe. Maar ook hun moet op het hart worden gedrukt, bij koud weer flink door te.ioopen, en voora! moet men er op letten, dat.de kinde ren niet met natte, en dan meestal ook koude voeten blijven zitten, want daar aan zijn een groot aantal verkoudheden toe te schrijven, en niet met open mond in den wind ioopen. Tenslotte nog enkele woorden over het dragen van zoogenaamde halve kousen door meisjes, en van sportkou sen, welke de knieën bioot laten, door jongens. Het gevaar voor rheumatiek, geregelde tijden de anderen zorgden er dan ook steeds voor vóór dit uur present te zijn. Maar een kopje thee vooraf, dat mocht wei. ,,En, gaan jullie vanmorgen weer wandelen vroeg tante na een poosje. „Wij wilden vandaag eens bij huis blijven, wij zijn zoo heerlijk lui, en dan gaan wij wat lezen en wat met u bab belen", zeide ik. Den vorigen dag hadden wij met oom een wandeling gemaakt door de uitge strekte bosschen van de bezitting wij hadden koffie gedronken in de bosch- wachterswoning, midden in het bosch, en 's avonds na de thee hadden wij ook nog getennist, waarbij ook de luitenant en de advocaat van de partij waren ge weest. Ik voelde me een beetje moe en zooals een braaf echtgenoot betaamt, had Arthur gaarne toegestemd mij ge zelschap te houden. De deur ging open en een bediende bracht de post. Tante sorteerde haar, legde een heel stapeltje brieven en cou ranten naast ooms bord en een brief|e op de plaats van Charles en een op die van mr. Van den Drent. Achtereenvolgens kwamen de gasten binnen en namen hun plaats in. Toen mr. Van den Drent het voor hem be stemde briefje open maakte, zag ik, dat hij nog bleeker werd dan gewoonlijk hij was op liet punt het epistel door te geven aan baron Lucius, maar scheen zich te bedenken en stak het bij zich. Hij was nog zenuwachtiger dan anders en gaf enkele malen op een tot hem gerichte vraag een antwoord,:dat totaal naar niets leek. waar veel ouders bang voor zijn, is mijns inziens niet groot. Maar wei groot is de kans, dat de kinderen door de sterke en aanhoudende afkoeling van de beenen, ieder oogenblik verkou den zijn. Voor groote jongens, die voortdurend in beweging zijn, en nooit last van de kou hebben, is dus het dra gen van sportkousen geen bezwaar. Voor kleine kinderen moeter. geheel of half bloote beenen beslist worden af gekeurd, ook in den zomer, waar men bij het Hollandsche klimaat geen twee dagen haast hetzelfde weer heeft. VLISSiNGEN, 12 MAART. Onze haven. Onder het opschrift „Raadselachtig" schrijft de hoefijzer-correspondent van het „Hbl." het volgende Donderdagavond zei minister Van Swaay in de Tweede Kamer betreffen de de haven van Vlissingen „ik begrijp, dat het bij vele leden gioote teleurstelling gewekt heeft, dat niet hij nota van wijziging -het bedrag weer is opgenomen, dat voor den bouw van het eerste gedeelte van den beken den muur noodig is. Er waren omstan digheden, die mij noopten, daarvan voorloopig af te zien. Maar het ligt in mijn bedoeling, binnenkort in den mi nisterraad een voorstel aanhangig te maken om zoo mogelijk bij suppletoire begrooiing daarin te voorzien." De woorden „zoo mogelijk", die in Handelingen staan, hebben wij dien Donderdagavond niet gehoord. Maar in elk geval begreep iedereen uit de ver klaring van den Minister, dat hij de dwaasheid van de buitenlamische be zwaren had ingezien en het verzuim je gens Vlissingen en jegens de wet zoo gauw mogelijk zou inhalen. Geen der ingeschreven sprekers vroeg dan ook, hierna, nog het woord. Maar wat vernemen wij nu uit Ka merkringen Dat Vrijdagmorgen, dus daags na dat de minister de bovenaangehaalde verklaring had afgelegd, een schrijven van den minister is uitgegaan aan den hoofdingenieur van den Waterstaat op Walcheren, waarin een reeds verleende vergunning om een waterstaatsteeke- ning van de havenuirbreiding ten toon te stellen op de Utrechtsche Jaarbeurs, werd ingetrokken „in verband met de veranderde houding der regeering ten opzichte van die haven". Bij informatie te Vlissingen is ons dit bevestigd, met de bijvoeging, dat een hoofdambtenaar van het departement telefonisch aan den directeur van de haven had gezegd: „Van die havenuitbreiding komt nu voorloopig toch niets." Wij moeten zeggen, dat we hier nu toch versteld van staan. We hebben in de politiek al veel meegemaakt, maar dat een minister den eenen dag een dreigend votum bezweert met een vol komen bevredigend schijnende verkla ring en den volgenden dag instructies geeft, welke daarmede vlak in strijd zijn, dat overtreft alles wat we tot nu toe aan politieke mogelijkheden hebben beleefd. Van een Nederlandsch bewindsman mag men niet onderstellen, dat hij de volksvertegenwoordiging welbewust beetneemt. En daarom kunnen we voor dezen nieuwen draai in de Vlissingsche ha- Ik zag, dat Arthur deze vreemde hou ding ook opviel, en dat hij, zonder dat het opviel, een enkelen keer den jeug digen advokaat scherp observeerde. "Wanneer Arthur dat doet, glinsteren zijn oogen en zijn kin drukt hij tegen zijn boord, zoodat zij vierkant en mas sief op zijn borst schijnt te rusten z'n mond knijpt hij samen en zijn geheele gelaat vertoont een bijzonder energieke uitdrukking. Daar kwam oom de kamer binnen en wenschte ons alien een goeden morgen. Het ontbijt kenmerkte zich overigens door niets bijzonders en de gesprekken waren ongedwongen en gewoon. Na het ontbijt zagen wij, dat mr. Van dèn Drent oom aanklampte en beiden verlieten de huiskamer. Even later, wij stonden juist op het punt naar huis te gaan, kwam een be diende Arthur en mij vragen even boven te komen. Wij volgden den man de jongelui, die rondom tante stonden, keken ons verbaasd aan. „Wij gaan een plan voor morgen maken riep Arthur tante in het voor bijgaan toe. Wij gingen de trap op en de lakei liet ons in de bibliotheek, waarvan de vier wanden werden ingenomen door hooge boekenkasten, achter de glazen deuren waarvan wij de bandjes netjes gerijd zagen staan. Mr. van den Drent lag doodsbleek in een leeren clubfauteuil oom liep met groote stappen, de handen in de zakken en met zijn sleutels rammelend, de ka mer op en neer. Op tafel lag een vier iNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. VOOR ALLEN DÏE SUKKELEN met moeilijken en onregelmatigen stoel gang zijn Mijnhardt's Laxeertableften onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij apoth. en drogisten. venquaestie maar één woord vinden Raadselachtig. W Het is inderdaad raadselachtig, doch men kan ook gerust zeggen dat het schandelijk is. Verleden jaar werden door den rijks waterstaat alhier teekeningen van de haven vervaardigd, welke door het de partement van waterstaat geëxposeerd werden op de tentoonstelling te Londen. Dezelfde teekeningen waren afgestaan ten gebruike aan het gemeentebestuur en ter bezichtiging gesteld op de Jaar beurs te Utrecht en daar geeft minister Van Swaay nadat hij eerst Donder dagavond een geruststellende verkla ring in de Kamer heeft afgelegd omtrent de voortzetting der havenwerken Vrijdag last dat deze teekeningen niet op de Jaarbeurs geëxposeerd mogen worden, die daar nota bene reeds waren. De minister trok het'reeds gegeven verlof in met de mededeefing dat dit geschiedde in verband met de veran derde houding van de regeering ten opzichte van de haven van Vlissingen. Kan het ongehoorde:-, zoo vragen wij. Donderdagavond legt de minister in de Tweede Kamer een verklaring af, die alle leden bevredigt, waardoor hem een openlijk échec bespaard wordt en Vrij dagmorgen zegt hij dat de houding der regeering is veranderd en verklaart een hoofdambtenaar dat er voorloopig van de havenplannen toch niets komt. De Kamerleden weten nu intusschen, welke waarde kan worden gehecht aan de verklaring van den minister. Een gewaarschuwd mensch geldt voor twee. Daarom zal de minister er thans niet zoo gemakkelijk afkomen en wij kunnen de geruststellende mededee- ling doen, dal binnenkort de minister niet aiieen herinnerd zal worden aan zijn afgelegde verklaring, doch dat de Kamer Z. Exc. ook wel aan het ver stand zal brengen dat verder saboteeren van de havenplannen niet meer wordt geduld, doch het votum der Kamer dient geëerbiedigd te worden, m.a.w. dat de voortzetting der werken tot uit breiding van de haven niet langer meer zal worden uitgesteld. Daar zullen de Kamerleden, die den minister nu voldoende in de gaten heb ben, wel een stokje voor steken en dat is noodig ook. Vlissingsche Burgerwacht. Gisterenavond had in het Militair Te huis alhier de jaarvergadering plaats der Vlissingsche Burgerwacht. Bij de opening door den voorzitter, den heer D. L. H. van Raalte, verzocht deze den aanwezigen van hun zitplaatsen op te staan, waarna hij woorden van dank bare waardeering wijdde aan de nage dachtenis van den overleden comman dant der Burgerwacht, overste Mus- keijn, in wien de Burgerwacht zoovee! verloren heeft. Door den secretaris-penningmeester, den heer M. van der Beke Callenfeis, werd vervolgens het jaarverslag uitge bracht en rekening en verantwoording gedaan van het gehouden financieel be heer. Uit het jaarverslag bleek, dat het kant stuk papier. Toen oom ons zag, staakte hij zijn wandeling en zeide tot Arthur, terwijl hij mij met zijn hand naar een stoel wuifde „ik heb julie verzocht hier te komen, omdat ik weet, dat Arthur en jij ook, Ann, je zoo bijzonder interes seert voor geheimzinnige zaken, en Ar thurs scherpzinnigheid al zoo menig maal, ook in den oorlog, naar ik ver nomen heb, de meest verwarde vraag stukken heeft opgelost". Arthur boog, alsof hij een beroeps detective was, wat gelukkig niet het geval is. ik zou zeker 's nachts geen oog dicht doen, als hij officieel speurder bij de misdadigers bekend stond. „Hier heb je het raadsel I" zei oom en overhandigde Arthur het stukje pa pier dat op de tafel lag. Het was een klein vierkant stukje gewoon wit papier, ongelinieerd. Op staande en over Arthur's schouder heen kijkend, zag ik, dat er met zwart pot lood, in drukletters, heel flauw, op was geschreven „Wacht u Voor Vrijdag e.v." Deze woorden waren ondertee kend met een grijnzend doodshoofd, eveneens heel flauw geschetst. Arthur draaide het papier om en om, bekeek het van alle kanten en legde het weer neer, zeggende „Geen bij zondere kenteekenen." En zich tot het slachtoffer wendende, dat zich met een zijden zakdoekje koelte zat toe te waai en, zei hij „Dat briefje heeft u zeker vanmorgen ontvangen ik bemerkte, dat de post u een onaangenaam bericht had gebracht." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1