RTIKELEH iliteit Honig's cht :lden binnenland Een Pudding- 1924 vns Stads- en Provincienieuws Puddingen _TEJR immers I en IS ice verkrijgbaar --N057 62e Jaargang! l/ordt voort- steeds een uiinen toonen aerends prijzen, I RMAK IJN 58 75 90 100 120 25 58 18-25 ÏEN 50 Schijf 42 IN 32 ROZIJNEN 32 19-28 gemengde uitgesloten) p. pond 55 |che p. stuk 12 keurig verpakt 45 IJN VLISSINGSCHE COURANT VRIJOAG 7 MAART in bebouwde blok Kou- Straatweg 800 Meter ouwterrein. jen Kantoor Notaris Van IT. Inten-, fruit- en icatessen-zaak. Kme aangeboden, prima [te woning. Omzet 500 reek. Koopprijs 5500 gul- inbegrip van inventaris, [Berkels schaal, kasregis- leele voorraad goederen, aanwezig. Spoed ge niet ongenegen nog 14 ipzaarm te zijn. Br. fr. lett 752, aan VAN STAAL peerlaan 23, Rotterdam stond benoodigd een nette I \odienstbode. L. F. KLAASSEN, Zetl-1 rantie Mij. „Het Groene I ekte en Ongevallen Ver-1 tieve agenten Brieven worden ing^vacW ofd-Agent A. BALJé, Klei-1 aat 7. Maatschappij Stoomvaart n-Middelb.-Rotterdam chengelegen plaatsen, VAN PASSA0IERS BDEREN EN VEE. T. ïlM. l.B. BHI t. Jtit t.a Maart 7 10 11 agl3„ 8 iormatiei te bekomen m: N.V. Transport- v.h. Erven G. VOS, rg: B. EENHOORN, tCv. OOSTERHOUTJd- 5 Gteb. BOTTENHEK, W ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- f2.20 per'drie maanden. ï-ranco dlor hét geheel® rijltƒ2.50. Week-abon- f 11 celit, alles bij vooruitbetaling. ÖerlSke 3 cect ADVERTENTIE-PRIJS Van I--4 regels: 1.10; voor iedere Md meer 26 centbij abonnement spc- tole prijzen. Reclames 52 cent per regel Seine Advertenties betreffende Huur en vTriiuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie- .«nffen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij ^uitbetaling van 1-5 regels /g.75, eike „«ei meer 15 Cent. Familieberichten van 1—6 regels 1.7», iedere regel meer 26 cent. •.'a. 1uj- ji1 - kameroverzicht. Eerste Kamer. Zitting van Donderdagmiddag. De Indische belastingen. I De productiebelasting voor Indië heeft I ju ac Eerste Kamer ook haar bestrij- I ders gevonden en dat wel in versohil- I lende'hoeken. De heer Muralt en de I ;>eer De Gijselaar onmoetten bijvoor- I beeld elkaar- Zij wezen beiden op het 1 willekeurige van de keuze van één pro- I dtid om dit als belastingobject te kie- Izen. Hiertegenover zette de heer Cra- J raer (s. d.) dat ais deze belasting niet I doorgaat, net gansche Indische volk de toten zal moeten dragen. En dat wou I hij niet. i De heer Van Lanschot heeft indertijd leen motie ingediend tegen deze ont- werpen en deze is aangenomen. Toch I komt de Minister met een verlenging [van één jaar. Dus was de heer Van Lanschot boos op den minister, gelijk te I begrijpen valt. 1 De Minister heeft het verdedigd, I waarna met 24 tegen 14 stemmen dit I ontwerp werd aangenomen. Tweede Kanjer. Zitting van Donderdagmiddag. Onderwijs. Vandaag waren tal van sprekers aan [tie beurt voor het nijverheidsonderwijs. [Daaronder valt het huishoud- en am- pachtsonderwijs Gelukkig werd hier niet te veel gejammerd over de gevol- gen van bezuiniging. Men had meest technische onderdeelen salarisrege- Iting, vacantieregeling, school-examen Icnz. Voorzichtigheid werd met nadruk [bepleit bij de opheffing van nijverheids- I scholen. De kwestie van nijverheidsonderwijs |voor kinderen van Zuiderzee-visschers in verband met de drooglegging der [Zuiderzee is in overweging en thans |aanhangig bij den Zuiderzee-raad. Bij amendement kwam de opheffing Ivanderietvlechtschooi te Giethoorn aan Ideorde. Er zijn 150 diplomahouders en Ier zijn slechts 20 menschen die riet [plegen te vlechten. De school heeft 1 slechts 7 leerlingen en dus wilde de [heer Duymaer van Twist deze school opheffen, waartegen de heer Albarda zich verzette. Het is in dat dorpje een jcause celèbre en het is moeilijk hier te Beslissen. Er is een actie vóór en tegen «de school. Volgens den één zal zij meer Woeien als de industrie weer gaat Woeien, volgens den ander is de indus- ftrie ten doode opgeschreven. De Minis ter is aan een onderzoek bezig en wil da f liever even afwachten. Voor die mededeeling sloeg de heer Duymaer op 1e vlucht en hij trok z'n amendement in. Thans is het langdurige klaaglied lover de afdeeiing Lager Onderwijs aan jden gang. Mej. Westerman zette het gejammer in. Zij wil vooral herziening per L. O. wet om de verdere werking ran de splijtzwam tegen te gaan. Voorts j>een splitsing van scholen, meer con centratie, beperking van leermiddelen. Avondvergadering. Waterstaat. Bij Art. 103 (onderhoud en verbete ring van het kanaal van Terneuzen ƒ213.200), wijst de heer Fruytier op de belangrijke verkeersstremming over de Smote brug over het kanaal Gent-Ter Neuzen te Sas van Gent. I Deze stremming duurt soms wel drie "bvartier, waardoor veie belangen wor- jien geschaad. Voorts dringt spreker Mn op een zoo spoedig mogelijke clec- frificatie van deze brug, hetgeen ten gevolge zal hebben, dat de verkeers- ftormg aanmerkelijk zal worden ver hinderd. De minister verklaarde zich, waar Boch eiectrischc stroom beschikbaar is, ■bereid overleg te plegen met België. Bij artikel 124 (aanleg van een nieu- Ben hoofdverkeersweg Zeeland' Noord-Brabant van Goes naar Bergen- PP-Zoom (memorie) klaagt de heer k" ,n erover, dat voor dezen aanleg n'ets is geschied. n^.Prins Ie Barcelona aangekomen. iJiikens ee" bij het departement van |p,„ne on1vangen telegram is de Ipri^lTf met den Prins der Ne- «c ft,, aan hoord, gisteren, 6 Maart, I n» ,°"a aangekomen. ■I ue redacteur van „de Maasbode" te Parijs seint d.d. 6 dezer Uit Barcelona wordt aan de Fransche bladen gemeld, dat Z. K. H. Prins Hen drik der Nederlanden hedenmorgen om 9 uur met den kruiser „Jacob v. Heems- kerek" te Barcelona is aangekomen. De Prins werd ontvangen door een adju dant van den koning van Spanje, den luitenant-kolonel Pedro Obregon, die den Prins bij zijn reis door Spanje zal vergezellen, terwijl ook aanwezig was de Nederlandsche gezant te Madrid. Daar Z. K. H. aan de plaatselijke auto riteiten had doen weten, dat hij incogni to wenschte te reizen, hebben de auto riteiten zich aan boord begeven. Voor het dejeuner heeft de Prins verschillende gedeelten van de stad bezocht in een rijtuig, dat tot zijn beschikking was ge steld door den burgemeester. In den namiddag werd een bezoek gebracht aan de verschillende musea van de stad. Morgen wordt een tocht gemaakt naar Mont Serrat en zal Z. K. H. deel nemen aan een intiem banket, dat te zijner eere wordt gegeven door de Ne derlandsche kolonie te Barcelona. Zaterdagavond zal de Prins naar Madrid vertrekken, waar hij een bezoek zal afleggen bij de Koninklijke familie. De salarisvermindering bij het rijk. Naar „de Tel." verneemt, zou bij de regeering het voornemen bestaan, de salarissen van het rijkspersoneel met ingang van 1 April a.s. te verminderen met 10 onder toezegging, dat geen verdere vermindering zal plaats hebben dan na het eerste halfjaar 1925, aange zien vermoedelijk op 1 Augustus 1925 het nieuwe Bezoldigingsbesluit in wer king zal kunnen treden. Het comité van tien, voortgekomen uit de Centrale van hoogere rijksambte naren, de R. Kath. Centrale van burger lijk overheidspersoneel, het Permanent comité van Christelijke organisaties van personeel in publieken dienst, het Co mité van neutraal overheidspersoneel en het Comité ter behartiging van de al- gemeene belangen van overheidsperso neel, te zamen vetregenwoordigende ruim 50.000 rijksambtenaren, onderwij zers en rijkswerklieden, heeft een brief aan de regeering verzonden waarin het standpunt der organisaties ten aanzien der voorgenomen salarisverlaging nog eens wordt uiteengezet. Zij hebben zich op het standpunt geplaatst, dat men de oogen voor de moeilijkheden, waarin het land ver keert, niet mag sluiten en zij zijn er daarom toe gekomen, zich bereid te verklaren, tegenover de leden der in aanmerking komende organisaties, het eventueel brengen van een offer te verdedigen, mits le. de uitvoering van het voornemen tot intrekking van art. 40 zou worden opgeschort, tot over de a.s. wijzigingen van het geheele Bezol digingsbesluit en andere voorgenomen verslechteringen, zooals die in den brief van de regeering d.d. 21 Februari 1924 zijn medegedeeld, zou zijn beslist 2e. niet van te voren vast zou staan, dat het bedrag van circa 14 millioen gulden in elk geval opgebracht zal moeten worden 3e. de gelegenheid tot het houden van ruggespraak inct de leden zou worden verleend en de datum van 6 Maart derhalve eenigszins zou worden verschoven. Mr. Zimmerman bezoekt Rotterdam. De heer mr. A. R. Zimmerman, com missaris-generaal van den Volkenbond in Oostenrijk, heeft van de gelegenheid, die zijn reis naar Londen hem bood, gebruik gemaakt, om .Rotterdam met een bezoek kte vereeren. Gisterenmor gen is hij op het stadhuis geweest, ten einde persoonlijk met den nieuwen bur gemeester, mr. Wijtema. kennis te ma ken. Toen bekend" werd dat mr. Zim merman ia de stad was, hebben ver scheidene hoofdambtenaren hun op wachting bij hem gemaakt. Gisteren middag vertrok hij naar Oosterbeek om een bezoek aan zijn dochter te brengen. Een bedenkelijk verschijnsel. De burgemeester van Groningen heeft aan de verschillende boekhande laren daar ter stede een circulaire ge zonden van den volgenden inhoud Dezer dagen bereikte mij de klacht, dat door jongelui, 'die leerling zijn van de inrichtingen van middelbaar onder wijs te dezer stede, .dikwijls boeken worden besteld op naam en op reke ning van hun vader, welke boeken zij niet noodig hebben of reeds bezitten, waardoor zij in de gelegenheid zijn door verkoop van deze nieuwe boeken aan zakgeld te komen. Al is het waar, dat dergelijke praktijken altijd wel zijn voorgekomen, in den laatsten tijd is dit kwaad zóó voortgewoekerd, spe ciaal door jongelui, wier ouders niet zóó financieelkrachtig zijn en moeilijk in staat zijn de gevolgen van de door hun zoons gepleegde handelingen te dragen, dat het mij gewenscht voorkomt daarop bijzondere aandacht te vestigen. Gebleken is, dat er te dezer stede han delaren in tweedehands boeken zijn, die er niet tegen opzien deze nieuwe boeken legen zeer gereduceerden prijs op te koopen. Tegen dezen zuilen dé meest scherpe maatregelen worden ge nomen. Tegelijk echter doe ik een beroep op u om mede te werken tot uitroeiing van dit kwaad, door geen boeken te leveren aan jongelui, als ook maar eenigszins twijfel bestaat aan de eerlijkheid der bestelling, hetgeen zal kunnen worden gecontroleerd, door in dergelijke geval len een bewijsje van den vader te eischen of door de boeken niet aan de jongelui mee te geven, maar aan het adres van den vader te bezorgen. VLISSINGEN, 7 MAART. Onze haven. De burgemeester die gisterenavond de behandeling van de begrooting van waterstaat heeft bijgewoond, seinde ons gisterenavond half twaalf uit 's-Gra- venhage „Minister van waterstaat verklaart aanbesteding kaaimuur zoo spoedig mogelijk aan ministerraad te zullen voorstellen." De overzichtschrijver van de „N. R. Ct." zegt van deze verklaring van den minister het volgende Het uitvoerige debat, dat verwacht werd in verband met de Vlissingsche haven bleef uit door een anticipeerende verklaring van den minister, die onge veer het volgende zei „Het ligt in mijn bedoeling om deze zaak spoedig in den ministerraad ter sprake te brengen, ten einde zoo mogelijk bij suppletoire be grootingen den eersten termijn voor den kaaimuur aan te vragen". Welis waar hangt nu nog alles van de hou ding der overige ministers af, doch de leden, die volgeladen waren rr.et wel sprekendheid, bleken nochtans voldaan en optimistisch en bewaarden glim lachend het stilzwijgen. Wij kunnen wel zeggen dal wij niet bijzonder gerust gesteld geworden zijn door deze verklaring van den minister, omdat zij nog niets positiefs inhoudt. Het blijft nu nog de vraag boe de ministerraad tegenover de plannen staat en dat op de waterstaatsbegrooting geen gelden zijn uitgetrokken, doch dit zoo ooodig bij' suppletoire bégróoting zal geschieden, geeft allerminst reden tot bijzonder optimisme. Wanneer ons nadere bijzonderheden bekend worden omtrent de verdere plannen van den minister, hopen wij deze zoo spoedig mogelijk te kunnen mededeelen. De hoefijzer-correspondent van het ..Hbld." zegt in zijn Kameroverzicht het volgende in de avondvergadering, waarin wa terstaat verder werd behandeld, kwam het weer tot een sensationeele wending de zooveelste in de kwestie van de Vlissingsche haven. Er stonden daarvoor verschillende sprekers inge schreven en naar wij van sommigen hebben gehoord, zou de minister harde woorden te hooren hebben gekregen. Want over den eersten schrik van het onderhands ingeblazen buitenlandsche motief was men heen men had inge zien, dat dit niet meer dan een vogel verschrikker was. Doch de minister heeft den aanval wijselijk niet afgewacht en het niet op een tweede motie-Van der Voort laten aankomen (die nog heef anders zou hebben geluid dan de eerste). Vóór dat de eerste ingeschreven spreker het woord kreeg, vroeg hij het zelf (een minister kan ten allen tijde ingrijpen in het debat) en wel om te verklaren, dat hij hef geld voor het eerste gedeelte van den kaaimuur niet bij nota van wijzi ging had kunnen aanvragen, maar dat hij „binnenkort" in den ministerraad zou voorstellen om dat alsnog bij sup pletoire begrooting te doen. Daarmede was natuurlijk in eens alle aanleiding tot besprekikng, thans, verdwenen en er werd dan ook niet meer over ge praat. De minister heeft dus nu alweer een wending gemaakt. Ditmaal weer eens naar den goeden kant. Maar we hebben hem nu al zoo vaak zien' wankelen, dat we volstrekt de zaak nog niet veilig rekenen. (De heer Elout is dus evenmin opti mistisch als dat wij het zijn.) In het overzicht van het „Vad." lezen we het volgende Er was groote belangstelling voor art. 109, den post voor de verbetering van de haven te VHssingen, waarvoor bij de bekende nota voor wijziging geen gel den waren aangevraagd. Vele leden stonden blijkbaar gereed om het voor Vlissingen op te nemen. Minister van Swany heeft echter bij voorbaat de vlucht genomen alvorens het debat be gon deelde Z.Exc. mede, dat hij be greep, dat vele leden ontstemd waren over het niet aanvragen van de noodige gelden, maar de minister zou spoedig in den Ministerraad voorstellen voor den eersten termijn van den bouw van den kaaifnuur geld toe te staan, waarna een suppletoire begrooting zal worden ingediend. We hoorden alleen, dat er omstandigheden waren geweest, die hem hadden weerhouden van het aan vragen van de noodige gelden. Thans echter waren die omstandigheden blijk baar veranderd. Welke die omstandig heden geweest zijn, vernam men niet. Niemand vroeg er naar. Alle tot protes teeren gereed staande afgevaardigden zwegen, bereid tot afwachten. Wellicht wordt het raadsel dus later opgelost misschien ook niet. :jc Docr den Vlissingschen Bestuurders- bond werd gisteren bet volgend tele gram aan de Tweede Kamer gezonden Vlissingsche Besturenbond ver zoekt uw Kamer bij Minister aan te dringen post HavenVlissingen uit te trekken. Komt zeer zekér voor werk verruiming in aanmerking. De onderwijsverslecbteriugen. Gisterenavond werd in het Concert gebouw een openbare vergadering gehouden van het comité van actie tegen de onderwiisverslecbteringen. Om even over achten opende de voorzifter, de heer J. A. Berger, de vrij goed bezochte vergadering. Hij wees even in 't kort op de drie voornaamste maatregelen uit 't bezuinigingsplan van minister Colijn. waartegen moet worden geprotesteerd, en gaf daarna het woord aan den heer Lamers. Spreker begon met te zeggen, dat hij als schoolmeester een lesje wil geven over de geschiedenis van ons lager on derwijs, om langs die lijn de vergade ring te doen inzien, dat bij Colijn niet bezuiniging het hoofdmotief is, maar dat de bezuiniging alleen het middel is, dat maar al te gaarne wordt aangegre pen om 't volksonderwijs zoo miniem mogelijk te maken. De geschiedenis, zooals die tegen woordig op de scholen wordt onder wezen, behandelt daaruit alleen de ver keerde dingen n.I. wie van onze voor ouders het beste konden vechten en wie dus het grootste aantal menschen naar de andere wereld hebben geholpen. Spreker wilde vanavond eens een stukje geschiedenis op een andere wijze behandelen. We herinneren ons allen het jaartal 800. Karei de Groote. Hij bouwt vele scholen. Deze Karei de Groote leeft in den tijd van een geestelijke revolutie, een revolutie in de heerschende denk beelden. 't Christendom gaat zich ver breiden. Karei de Groofe is één der voorvechters. Waarvoor doet deze groote vorst dat, waarvoor bouwt hij scholen Niet omdat de volksontwik keling hem zoo na aan 't hart ligt. Hij ziet daarin het middel om zijn persoon^ lijke macht te vergrooten. Een mooi christendom voorwaar als je je niet bekeert, dwing ik je met het zwaard. De geschiedenis herhaalt zich. Frank rijk, bekend ais het meest godlooche nend land, zendt toch zijn zendelingen naar heidensche streken. Het gewone middel, nietwaar, om je macht uit te breiden. Als de zendelingen het niet kunnen, dan komen de soldaten. Karei de Groote heeft dus scholen noodig voor de verbreiding van het Christen dom. Zoo zien we dus, dat de scholen niet worden gesticht voor het belang van de jeugd, maar alleen om te dienen de belangen van den vorst. Omstreeks 1500. Nieuwe revolutie. Komst van de Hervorming. Alweer de verbreiding van een nieuw geloof. Men tracht weer "nieuwe beginselen onder de bevolking te brengen en men sticht weer scholen. Maar alweer niet voor 't kind zelf, maar afweer in 't belang van de heerschende klasse, in dienst van kooplieden en regenten. Nadat de Her vorming hier in ons land heeft overwon nen, blijven er wel scholen, maar met drieërlei doel le. de kinderen opber gen, zoolang niet de arbeid hen op- eischt 2e. ze onderwijzen in de recht zinnige leer 3e. ze opfokken tot ge hoorzame dienaars van de heerschende macht. Wie zijn de onderwijzers Afge dankte huis- of stalknechten vnn Baron zus of zoo, stakkerds die fe oud zijn om langer op paarden of jachthonden te passen. Nu is spreker gekomen aan zijn derde revolutie, n.I. de groote Fransche. Deze is niet zuiver geestelijk, maar heeft een diepere beteekenis. De onderdrukten worden zich bewust van hun goed recht. Er komt een groote omkeer in 't denken van beschaafd Europa. 't Is onder invloed van deze omwen teling, dat in Nederland de eerste wet op het lager onderwijs verschijnt tijdens het bestuur van den raadpensionaris Rutger Jan Schimmelpenninck. Nu eerst komt het streven naar voren, dat het onderwijs er moet zijn voor het kind zelf. Elk volgend ministerie doet nu zijn best om de school te verbeteren en het onderwijs op hooger peil te brengen. Toch is niet ieder het met dat stre ven eens. De anti-revolutionaire partij ontstaat, tegen de revolutie, dus ook tegen de school als uitvloeisel daarvan. Spreker las voor een citaat uit „Ons Program" van dr. Kuyper, hoofdstuk ons lager onderwijs. Daarin beweert de grootê voorman der A. R. partij, dat 's lands toekomst niet afhangt van goed lager onderwijs, maar wel van goede INGEZONDEN MEDEOEELINGEN. is in de meeste ge zinnen een waardig besluit van den maal tijd. Het is echter lang niet hetzelfde welke pudding. De lekkerste zijn Gefabriceerd met Honig's Maicena.^ universiteiten. Alsof alleen de bovenste lagen der maatschappij vatbaar zijn voor ontwikkeling. Menschen oordeelf zelf, bereikte ons land niet zijn toppunt van nationale veerkracht, toen de aca demiën bloeiden en de lagere school nog niets beteekende, aldus de groote staatsman. Gc-ef het volkskind toch geen ontwikkeling, dat schaadt onzen handel, dat benadeelt de nijverheid. Hij heeft gelijk als 5 van de bevolking liet goed moet hebben ten koste van 95 Ook de katholieken geven meer dan eens blijk van hun haat tegen goed volsksonderwijs. Als minister Goeman Borgesius in 1898 een Kamerlid de toe zegging doet, dat hij zal onderzoeken hoe in Amerika en Engeland de volks universiteiten werken en zal overwegen of dat Stelsel hier ook toegepast zal kunnen worden, dan jaagt die luttele toezegging sommige menschen den schrik al op 't lijf. Mgr. Everts, katho liek Kamerlid, acht dit streven nutteloos en zelfs gevaarlijk in sommige opzich ten. Och ja, een ontwikkelde arbeiders klasse, daar kunnen ze last mee krijgen, getuige het verwerpen van de Vloot wet. Zoo toonde spreker aan de hand van nog enkele voorbeelden aan, dat de rechtsche partijen 't volksonderwijs zooveel mogelijk tegenwerken. Maar 't lukt niet. Dan een andere tactiek. Als 't niet weg wil door het te haten, dan maar liefhebben. Een beproefd middel. Hiervan zijn meer voorbeelden te geven. Wat is er voor 40 A 50 jaar niet ge scholden en geketterd tegen de vakver- eenigingen. zelfs van den kansel. De vakvereeniging was tegen het goddelijk beginsel. Hoe is het tegenwoordig hoe meer vakvereenigingen hoe liever, maar wij (de patroons) de baas. Zoo is 't ook gegaan met het onder wijs. Millioenen uit eigen zak zijn be taald voor het stichten van bijzondere scholen, omdat de heeren zooveel voor het onderwijs gevoeklen, 't was hun troetelkind geworden. Hierdoor ont staat de schoolstrijd, totdat in 1920 door alle partijen werd toegegeven aan den eisch van gelijkstelling tusschen openbaar en bijzonder onderwijs. Na 1920 zou men eendrachtig samenwer ken, maar nog geen twee maanden na het aannemen van de nieuwe onderwijs wet klaagde Baron van Wijnbergen al dat het teveel kost. En wat stelde Colijn een jaar later voor in „de Standaard": de ouders moeten zelf voor het onder wijs zorgen en niet de Staat. De Staat geeft voor alles 't minimum, d.w.z. on voldoende en wenschen de ouders meer voor hun kind, dan zelf maar bijpassen. Waar komt dat dus op neer onvol doende ontwikkeling voor en opnieuw achteruitstelling van het arbeidskind. Dat brengt ons terug naar toestanden van Karei de Groote. Al zwommen we hier in Nederland in het geld, aldus spreker, toch zullen de rechtschen trachten het onderwijs vooi het volkskind naar beneden te halen. En Colijn is al aardig bezig. Spreker legde'nu den nadruk pp hef fatale van de voorgestelde onderwijs- bezuinigingen. Colijn schrijft maar neer en bekommert zich niet om de vér strekkende gevolgen. Hij denkt niet aan de moeders, die last met hun kinderen krijgen, wanneer ze nog een jaar lan ger thuis moeten blijven rondloopen. En 't is alweer 't arbeiderskind, dat de dupe wordt. De vrouw van Colijn zelf zal wel tijd genoeg hebben o-m haar kinderfjes bezig te houden, totdat ze naar school gaan. Geen zevende leerjaar, zegt Colijn,

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1