dvertenties DONDERDAG 21 FEBRUARI 3CHELVISCH -—No 44 62e Jaargang^ 1924— Maatschappii van omvaart FEUILLETON PARKERS RUST. BINNENLAND Stads- en Provincienieuws /OOR RAD |Q E en KLEINE esneden Zalm cent per ons. - Oude Markt. i Verhuur, Koop cu Verkoop i en Dionstaanvragcn, cnr, betaling, van 1-5 regels regel meer 15 cent n vragen tegen half een ONING ijs ongeveer 20 of 25 md. er No. 92, bureau elijk der tegenwoor- «TBODE jsensstraat 9. raagt eenig VERSTELWERK, prijs. vragen Boekh. VAN uburg. E MEISJES ïvraagd. V. Stoomwassciierij Singel 1. D. boekhouden geeft •N CLUBLESSEN. in 1923. Brieven on- mreau „Vliss. Crt." I VIOLEN, Vdres Accasialaan 3, BELOONING )t aan een Boven- of voor gezin zonder r letters F. W., bu- irant". mooie X E R. ngenihuisstraat No. 7. w zoekt MET KEUKEN ier No. 10, bureau pracht leeren Torpa.k, ieuw. rstraat 13. en 1 of 15 Maart een e als ENSTBODE, ligen voorzien, letters P. S., bureau PE MEISJE, r 15 jaar. letters K. M., buieair ?JONGEN dres PLOUVlER's zoo goed als nieuw 1GEL en twee kniezwellen. ;u „Vliss. Courant". ■aagd een nette KVROUW, ig, tevens ook gene- an huis te doen. Zich 's avonds tusschen VAN DEN HEUVEL, met ingang van 1 eerde SLAAPKAMER isióti. letters E. J., bureau ddelb.-Rotterdam elegen plaatsen. An passaoiers :en en vee. T. lull, t.ffi. uur 8 ari 8 1. MI t.m iw 8 8 es to bekomen: 7. Transport- en Eip Erven 0. VOS, Tel. EENHOORN, Tel 153 OSrERHOUr.Tel 233 ori'EN Cel IH. VLISS11NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- „Jren 12-20 Per dri€ maanden- Franco door hét geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nementen f 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Vn i4 regels:1.10; voor iedere revel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz., prijs, bij vooruitbetaling van 1-5 regels ƒ0.75, elke regel meer 15 Cent. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. kVM ER0VERZ1CHT. Tweede Kamer. Vergadering van Woensdagmiddag. Algemeene Beschouwingen. Mevrouw BronsveldVitringa, zelf gehuwde ambtenares (Tweede Kamer- lid is in zijn soort ook ambtenares) is tegen de gehuwde ambtenares. Als re gel wil zij de huwende ambtenares ont slaan en ieder geval waarin deze vraagt I in dienst te willen .blijven wil zij afzon- I derlijk beschouwen. Normaal acht zij I dat de vrouw de kinderen opvoedt en daaraan heeft zij genoeg te doen. Ge huwde ambtenaressen mogen stellig geen plaats innemen van mannen die nu zonder betrekking zijn. Het is volgens haar de plicht der ouders om de moe- der en het huwelijk te beschermen. I Door die bescherming verdedigt zij de vrijheid van de vrouw en dus ook van de ambtenares. De repliek van den heer Dresselhuijs was een revue van de plannen die ge- i opperd zijn tegenover het plan der re- I geering. In al die plannen zag hij niets I positief, evenmin als in dat der Regee- f ring, die wel bezuinigingen brengt maar geen reconstructie voor de naaste toe komst. Wat zij zelf had gewild was een verandering in de staatszorg die tot niets heeft geleid. Hij wenscht geen reactie maar hij wil terug op de goede baan, die sedert 10 jaar is verlaten. Van herziening der onderwijswetten wilde hij gaarne hooren maar uitstel van bezuinigingen kon hij niet aanvaarden. De heer Wijnkoop wilde die motie evenmin omdat de pacificatie nu een maal de volksverdomming beteekent en tot niets kan leiden. Volgens den heer Kuiper had de Re geering verstandig gedaan met niet te tornen aan de Arbeidswet. Zij zou an ders een zeer slecht effect hebben gehad op de arbeiders, zelfs reeds met een tijdelijke afwijking. De internationale regeling van den werkdag staat naar zijn meening veel vaster dan men wel dacht. De heer Wijnkoop heeft zijn financieel plan belichaamd in een motie waarin als middelen tot herstel worden voorge steld afbraak der militaire uitgaven, verhooging der lasten op de bezittende klasse en heffing van een gedwongen leening van lang rentetype. De heer Van der Waerden hield een korte rede om te vertellen dat de socia lisatie springlevend is en dat het proces van voorbereiding rustig maar zeker verder gaat. Bij hoofdstuk X (Arbeid) zal hij dit verhaal verder voortzetten. Hij verweet de Regeering dat zij geen breed standpunt inneemt tegenover de staatscommissie tot bestudeering der socialisatie. Nog steeds kwam zij haar belofte niet na dat deze commissie het recht van enquête zou geven. Als zij dit Roman van FR1EDR1CH JACOBSEN. 27) Hij kromp -ineen, werd vuurrood en zag haar woedend aan. Als jij dat denkt Maar ik zie wel dat ik de waarheid zeggen moet, anders nou je me voor een dief. 't Is zoo, het horloge is van mister John geweest, en hij heelt het in Hamburg aan mij gege- ven, omdat ik zoo'n goed chauffeur was, zei hij. Vrouw Kühn kwam tusschenbeide. Ze stak bescheiden het hoofd om den hoek van de deur en zei Greta, je moeder vraagt, of je thuiskomt, het is al laat. En 't eten is Waar, mijnheer Binder, 't Wordt tijd om te sluiten. Voor in de gelagkamer aten ze en Kuhn hield hen daarbij gezelschap. Jö- kul at goed, terwijl Jozef bijna niets at, jnaar des te meer sterken drank dronk. Kuhn zei daarop Wat iemand in Amerika toch niet teert, Jozef I Vroeger was je een [ï'tehter persoon en nu drink je van dat sped, alsof het water is. Dat moest Hrete niet zien. sloe® met de vu's* °P de tafel, ma uGrete is het uit, die kan, wat 7 1 itetrelt, naar den drommel loopen. heeft me uitgescholden en dat laat IK Jpe met welgevallen. trape"p°Senblik later gingen beiden de recht niet krijgt, kan zij haar werk niet verrichten. Volgens mr. Troelstra was de passa ge over de 300 millioen gulden „per jaar" voor de Vlootwet, slechts een schrijffout in een papiertje van den Haagschen Bestuurdersbond. Ach ja, een schrijffout is gauw gemaakt De heer Weitkamp valt graag de socialisatie aan en vandaag heeft mr. Troelstra hem zeer lang k faire geno men hetgeen er voor pleit dat de heer Weitkamp hem goed had beetgehad. Grapjes tegen dezen oolijken vriend van de boeren zullen niet veel baten zij verrieden alleen wat de heer Weitkamp interrumpeerde, het succes dat zijn woorden hadden gehad. Vervolgens verdedigde mr. Troelstra de opvatting dat in het plan-Wibaut de bedoeling zit dat de Staat aandeel moet nemen in ondernemingen als een vorm van heffing-in-eens. Zijn onderwijsmotie wijzigde hij zóó dat bezuinigingen door verhooging van den toelatingsleeftijd en de afschaffing van het 7e leerjaar moet wachten tot de commissie van onderzoek gereed is. Ex-minister König terug naar waterstaat. De hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat in de directie Zuid- Holland en Utrecht met standplaats 's- Gravenhage, de heer M. Caland, zal eerlang als zoodanig vervangen wor den door den oud-minister van water staat ir. A. A. H. König, die naar men weet, tegen 1 April a.s. ontslag heeft aangevraagd uit 't ambt van directeur- generaal der posterijen en telegrafie. De zomertijd. De Brusselsche correspondent van de „N. R. Ct." seinde gisteren De Belgische autoriteiten onderhan delen, naar men van officieuze zijde verzekert, met de regeeringen van Frankrijk, Nederland en Engeland, ten einde tot een gemeenschappelijke rege ling van het vraagstuk van den zomer tijd te geraken. Het wordt hier waar schijnlijk geacht, dat de zomertijd op 15 April zou kunnen beginnen om op 15 October te eindigen. In dit verband wijst de „N. R. Ct." op een bericht in de „Temps", dat de Fransche regeering besprekingen heeft aangeknoopt met de Belgische en En- gelsche regeeringen om tot een ge meenschappelijke regeling van den zo mertijd te komen. Tot nog toe begint de zomertijd in Frankrijk in den nacht volgend op den laatsten Zaterdag in Maart en eindigt in den morgen van den eersten Zater dag in October (zooals nu ook voor ons land is bepaald-), maar in geval van een internationale regeling is de Fransche regeering gemachtigd den aanvangsdatum te verschuiven naar den derden Zaterdag in April en den einddatum terug te brengen naar den tweeden of derden Zaterdag in Sep tember. Gediplomeerde verplegenden. Het hoofdbestuur van den Centralen Nederlandschen Ambtenaarsbond heeft aan de directies der inrichtingen op verplegingsgebied hier te lande een vragenlijst betreffende grootte en per soneelsformatie toegezonden. Het doel van deze enquête is, gegevens te ver- Jozef sliep dien nacht even slecht als Grete Mohn, die nog steeds aan de ge schiedenis met het horloge denken moest en waarom Jozef eerst gelogen had. Dat laatste was de waarheid ech ter ook niet. Mr. John zou dat horloge niet weggegeven hebben, dus moest Jozef het toch gestolen hebben Als Jozef nu maar inzag, dat hij iets slechts gedaan had en het horloge aan haar meester teruggaf, dan zou alles weer goed wezen tenminste als die er dan geen aangifte van deed bij de politie. Grete wist wel niet veel van rechtszaken, maar iets had ze wel eens gehoord. Zoo had ze eens gehoord, dat advocaten niets vertellen mochten, en daarom wilde ze nu den volgenden morgen dadelijk maar naar den heer Claudius gaan en dien de zaak mede- deelen. Die zou dan zijn schoonzoon wel overhalen om alles verder te laten rusten. 't Was een verstandige inval en toen Grete dat besluit genomen had, sliep ze eindelijk tegen den morgen met een gerust geweten in. Wat een meisje uit liefde al niet doet 1 Advocaat Claudius ging meestal vroeg naar zijn bureau en ook nu was hij al kant en klaar om weg te gaan, toen Edith plotseling in de villa ver scheen. De oude heer schrok, omdat zijn dochter er zoo vermoeid uitzag zoo geheel anders dan gewoonlijk. Er is toch niets gebeurd, kindje vroeg hij bezorgd. Ze ging in een hoek van de sofa zitten en staarde voor zich heen. zamelen omtrent de bestaande verhou dingen tusschen gediplomeerde en on gediplomeerde verplegenden, die in die inrichtingen werkzaam zijn. Het is ge noemd hoofdbestuur gebleken, dat het tweeledige karakter der inrichtingen opleidingsschool en verplegingsinsti- tuut, tot moeilijkheden aanleiding geeft- Waar eenerzijds het belang van de ver pleegstersopleiding vordert, dat in de inrichtingen voortdurend nieuwe krach ten kunnen worden gekweekt, dringt zich anderzijds de vraag op, of door invloeden van anderen aard (finan- cieele lasten, enz.) het aantal leer krachten niet te groot geworden is, om nog langer een goede verpleging te kunnen waarborgen. Nog meer urgent acht het hoofdbestuur deze vraag, nu, tengevolge van bezuinigingsdrang, overal wordt gestreefd naar een econo misch beheer, dat verwijdering van ge diplomeerden met zich mee schijnt te moeten brengen en een van de oorza ken is, die de werkloosheid onder de gediplomeerde verplegenden doen toe- Het batig slot van Rotterdam. Het „Vad." verneemt dat het bericht dat de rekening van de gemeente Rot terdam over 1923 vermoedelijk een overschot zal opleveren van 6 millioen niet juist is. De rekening sluit met een overschot, doch dit zal aanmerkelijk lager zijn dan 6 millioen. Nederlandsche Reisvereeniging. De Nederlandsche Reisvereeniging heeft een sympathiek plan voor den a.s. zomer zij wil namelijk, bij genoegzame deelneming een reis organiseeren naar Boedapest, teneinde tal van pleegouders van Hongaarsche kinderen in de gele genheid te stellen hun tijdelijke pleeg kinderen en hun ouders eens te bezoe ken. De duur van de reis zal ongeveer 11 dagen zijn, waarvan 7 dagen verblijf te Boedapest. De kosten voor heen- en terugreis worden geraamd op 56. Hierbij is verpleging, maaltijden en eventueel logies onderweg inbegrepen. Voor hen, die niet bij de ouders der voormalige pleegkinderen logeeren, worden deze kosten nog met ongeveer 60 verhoogd. Het spreekt vanzelf, dat deze cijfers slechts bij benadering kun nen worden gegeven. Reeds is uit Boe dapest bericht ontvangen, dat een groot aantal met name genoemde Holland- sche families met vreugde te Boedapest zullen worden ontvangen, zoodat op een hartelijke ontvangst kan vforden gerekend. Indien men aan deze reis wii deelne men, is het eerst noodig lid van de Reisvereeniging te worden. Dit is even wel niet in het minst bezwaar, daa: de contributie slechts 1.25 per jaar kost met een entrée van 0.50. Het adres der vereeniging is Koningin Emmakade 46, 's-Gravenhage. Zondagsrust. De Provinciale Staten van Friesland hebben met 26 tegen 22 stemmen een motie aangenomen, waarbij Ged. Staten worden uitgenoodigd de bruggen op Zondag van 8 uur 's morgens tot 5 uur 's avonds te sluiten. De Bijbel en de lijkverbr-, nding. In de „Zondagsbode voor Noord- Holland" schrijft de heer Gerrit Voet uit Velseroord Laat men in onze rechtzinnige krin gen toch niet zeggen dat Gods Woord de lijkverbranding veroordeelt. Want Mijn man is ziek, papa. tToch niet ernstig Heb je al een arts gehaald Neen, zei ze angstig, nog niet. 't Is ook niet, wat u denkt. Ik ben stil weg gegaan en Frank slaapt. Claudius ademde op. Nu, als hij slaapt, Edith, zal het ook wel niet zoo erg zijn. Weet u, waar hij slaapt, papa Wat bedoel je, kind U weet dat kamertje naast zijn kamer, daar slaapt hij nu al den twee den nacht. De advocaat keek verbaasd en zei daarna Aha. Waait de wind uit dien hoek? Jongelui hebben wel vaker eens twist, natuurlijk, maar dan komt het toch niet zoo ver. Dat behoef je trouwens niet toe te staan I Edith was haar zenuwen intusschen weer meester geworden en streek zich het donkere haar van het voorhoofd. We hebben niet getwist zoo onschuldig, als u denkt, is het niet. Om met de hoofdzaak fe beginnen Frank is opium-rooker en ik ben bang, dat hij daardoor zijn zenuwen geheel in de war gebracht heeft. Ik wist het al, voor dat ik trouwde, maar ik dacht, dat hij heelemaal genezen was. In het begin ging alles ook goed, maar toen begon hij weer in stilte hij zat de halve nachten in zijn kamer en stelde me toen voor, dat hij apart zou gaan slapen, wat hij nu ook doet. Ik dacht toen, dat hij niet wilde, dat ik hem bespieden kon, en beschouwde de zaak als een gril, maar nu weet ik, dat hij aan een idee nergens in den Bijbel is één woord te vinden, dat rechtstreeks de lijkverbran ding veroordeelt. Er zijn menschen, die heel gauw klaar zijn met het oordeel lijkverbranding is heidensch en alleen godloochenaars laten zich cremeeren. De praktijk van jaren heeft ons bewe zen, dat dit niet waar is. Onder de rcehtzinnigen zijn ook voorstanders van de lijkverbranding. Dr. de Hartog uit Amsterdam heeft onlangs gezegd er geen tegenstander van te zijn. Wij heb ben meerdere malen crematies bijge woond met godsdienstige plechtighe den, o.a. het iezen van een gedeelte uit Gods woord en het uitspreken van een gebed of het zingen van een psalm of gezang. Immers het oordeel is alleen aan God. VLISSINGEN, 21 FEBRUARI. Installatie raadslid. De heer J. A. Berger heeft zijn be noeming tot lid van den gemeenteraad, in de vacature Ontstaan door het be danken van den heer J. de Meij, aan genomen. In de morgen te houden zitting van den gemeenteraad zal na het onderzoek van den geloofsbrief de installatie van den heer Berger plaats hebben. Een bouwcrediet aan Goed Wonen. In het voorstel van Burg. en Weth. tot het verleenen van een bouwcrediet aan „Goed Wonen" staat dat het be stuur der rijksverzekeringsbank, na af bouw en voltooiing der woningen een aanvraag om eerste hypotheek in over weging wil nemen, o.a. op voorwaarde dat elk \y2 jaar 1 der hypotheek moet worden afgelost. Hiervoor leze men dat in het algemeen elk jaar 1 moet worden afgelost. Ijsvermaak. Wij schrijven heden 21 Februari en er wordt nog druk schaatsen gereden. Op den Spuiboezem profiteerden velen van de geliefde ijssport en het ijs was vrij goed. Schaatsenrijden twee maanden na den koristen dag behoort zeker tot de hooge uitzonderingen en mag wel als een bijzonderheid worden vermeld. Het autobus-verkeer. Met het steeds toenemend verkeer met de autobussen op den weg tusschen Vlissingen en Middelburg dringt een in zender aan op de noodzakelijkheid dezen weg te verbreeden, omdat hij an ders vreest, dat meerdere ongelukken, zooals er Zaterdag een heeft plaats gehad, niet zullen uitblijven. Wij zijn het volkomen met den inzen der eens dat er iets gedaan moet wor den tegen het toenemend autobus- verkeer. Wij zullen evenwel een algemeene rijks-regeling moeten afwachten, want men klaagt overal over de onveiligheid op de hoofdwegen waar van den vroe gen morgen tot den laten avond voort durend autobussen overheen snorren. Feestavond ten bate van de uitgesloten textielarbeiders. De centrale commissie voor arbei ders-ontwikkeling belegt, met welwil lende medewerking van de gemengde zangvereeniging „de Volksstem", afdee- ling tooneel, een openbare feestuitvoe- fixe lijdt hij ziet spoken. De advocaat had eerst heel ernstig gekeken, maar toen Edith met dit laat ste idee te voorschijn kwam, kon hij een licht lachje niet verbergen. Kindje, ik geloof, dat je zelf spo ken ziet. Die geschiedenis met de opium is minder prettig en daar moet natuur lijk wat aan gedaan worden, want zoo maakt je man zich heelemaal ziek. Toch kan ik niet gelooven, dat je man aan een idee fixe lijdt. Wat voor bewijzen heb je Zijn gedrag na het bezoek van dien mijnheer Braun het idee, dat John het slachtoffer van een moord is ge worden, heeft zoo'n diepen indruk op hem gemaakt, dat hij den geest van John ziet. En niet in een opiumroes, papa, maar steeds des nachts of ais het donker is. Hij zei, dat hij het in onze slaapkamer niet meer kon uithouden, omdat John daar den laatsten nacht ge slapen heeft. Gisteren heeft hij het ge heele huis nagezocht, van den zolder tot den kelder, omdat hij zich verbeeld de een hoofd voor het venster te hebben gezien. Toen heb ik moed gevat en openhartig met hem gesproken ik heb hem gezegd, dat alles het gevolg van de opium was, en gevraagd, of het niet beter was een dokter te h?len. Claudius ademde verlicht op. Dat was verstandig, Edith ge heimen moeten tusschen man en vrouw niet bestaan. En wat zei hij daarop Toen ik over opium sprak, werd hij heel rustig, terwijl ik juist het tegen deel verwacht had. Hij gaf me gelijk en had geen woorden genoeg om zijn af- ring op Zaterdag a.s., des avonds 8 uur in het Concertgebouw. Er zal worden opgevoerd het drama tisch tooneelspel in vijf bedrijven „De Zwerver van Prodnetshoi", door-Inte Onsman (schrijver van „Het Licht in den Nacht"). Het eerste bedrijf speelt bij het uitbreken der eerste revolutie in Rusland, de volgende bedrijven bij het uitbreken der tweede revolutie. Zij die eenigszins belang stellen in tooneelkunst, zullen ongetwijfeld dezen avond mef belangstelling tegemoet zien. De baten van dezen avond komen ten goede van de uitgesloten textielarbei ders. De politieke toestand. Voor een goedbezochte openbare vergadering van de afdeeling Middel burg van den Vrijheidsbond, sprak gisterenavond in het Schuttershof te Middelburg de heer mr. H. C. Dressel huijs over den politieleen toestand. In den breede stond de spreker stil bij het militaire vraagstuk, waarom z.i. de laatste 20 jaar alles draait, en dat ook de oorzaak was van de herhaalde lijke veranderingen in de samenstelling van het ministerie-Ruys de Beeren- brouck. Spr. wees daarbij o.a. op de wijfeiende houding van de vrijz.-dem. tegenover dit vraagstuk, eerst wilden zij een volksleger, toen 40 later 70 mil lioen bezuiniging. Rechts zal zeker een groot aantal R. K. zijn voor het „geen man en geen cent". De Vrijheidsbond erkent echter dat men nog een leger en vloot moet heb ben, al was het alleen voor verdediging der neutraliteit, de Zeeuwen weten het best, wat het zeggen wil als die be dreigd wordt. Men mag echter niet meer voor bewapening uitgeven dan men kan. De wedstrijd in bewapening was aanleiding tot den oorlog en als er geen andere krachten tegenwerken, zal het er weer toe komen. Thans is Frankrijk met zijn bondgenooten het sterkst. De vredesidee moet alom in gang vinden, anders is de wereld tot ondergang gedoemd. De Volkenbond verdient dan ook alle aandacht. Spr. wijst op de geschiedenis der Vlootwet en zegt dat de Vrijheidsbon- ders uit volle overtuiging hebben te gengestemd. De crisis behandelende, zegt spr., dat men rechts alles deed om de regeering voor zich te behouden en te zorgen, dat geen andere politieke partij aan het roer kon komen. De aangewezen weg, was een nationaal kabinet geweest. De crisis heeft heel wat geleerd ten op zichte van de coalitie, die vastgehouden werd door den strijd voor de bijzonde re school, maar verder alleen door ruil handel van gewenschte zaken, met op zijde zetten van eigen principes. Van al wat dr. Kuyper beloofd heeft is niets terecht gekomen dan het geld voor de bijzondere school. Als de coalitie door de crisis ver moord is, dan is dit een geluk, maar men moet oppassen dat zij niet terug komt, evenals het ministerie, dat niet dood is te krijgen. Dat inkrimping der staatsbemoeiing noodig is, voelde men reeds in 1913 bij de samenstelling der vrijzinnige concentratie, toen ook de vrijz.-dem. nog vrijzinnig waren. Behandelende de ambtenarij, wees spr. o.a. op een schrijven van een „In sider" over den postchèque- en giro dienst, die hem juist heeft geschreven, dat 60 meisjes nu reeds 10 maanden lang iederen dag proefkaarten betik- ken, ieder 2000 per dag of samen schuw uit te drukken. Van een arts wil de hij echter niets weten. Hij was sterk genoeg, om het kwaad zelf te overwin nen, nu hij wist waarheen het leiden zou. Daarna heb ik hem een slaapmid- deltje gegeven en ben bij zijn bed gaan zitten, tot hij sliep. En vanmorgen moest ik u alles vertellen alleen kan ik het niet dragen. De oude heer zag zijn dochter nieuwsgierig aan. Zoek je bescherming in het huis van je vader, Edith Neen, papa, ik hoor bij Frank ik wist immers, toen ik hem trouwde. En nu ik alles verteld heb, ben ik veel rustiger geworden. Goed, mijn kind. Laat de zaak voorloopig blijven, zooals het is, dat is net beste, wat we kunnen doen 't is ook beter, dat ik zelf vooreerst nog niet met je man spreek. Ik ben bang, dat hij zich dan opwinden zal zonder arts zal het ook wel gaan, want het is toch alles een gevolg van het gebruik van opium als de oorzaak ophoudt, zullen de gevolgen ook wel verdwijnen. Zal je mijn'raad volgen, Edith Feitelijk was hij heel tevreden de zaak zoo op de lange baan te schuiven zoo erg zou het ook wel niet zijn jonge vrouwen overdrijven graag. De Chineezen gingen toch ook niet te gronde, al lagen ze ook heele nachten in hun opiumkitten. Op deze manier zocht de advocaat zichzelf en Edith ge rust te stellen maar het gelukte hem toch niet geheel en al. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1